Як розташоване коріння у туї

Авторadmin

Як розташоване коріння у туї

Що потрібно знати про коріння туї

Туя – неглибокий корінь. Це означає, що кореневище не заглиблюється занадто глибоко в землю. Натомість він поширюється набік і утворює безліч дрібних кореневих пагонів. У живоплоті коріння переростають одне в одне, ускладнюючи видалення окремих дерев.

також читайте

  • Нехай коріння туї загниють або викопуються?
  • Видаліть коріння живоплоту з туї – ось як це робиться!
  • Глибина коріння туї Брабант: наскільки глибоко сягають коріння?

Як неглибокий корінь, ви можете садити дерево життя, не турбуючись, не турбуючись про те, що коріння зруйнує трубопроводи в землі. Однак з часом бічні коріння можуть піднімати плити внутрішнього дворика та прохідні доріжки.

Виявляють і лікують гниль коренів

Туя – це міцна рослина для живоплоту, але коріння досить ніжні. Вони не переносять посухи або занадто багато вологи.

Якщо відбувається заболочування, існує ризик поширення кореневої гнилі. Він викликається спорами грибків і сприяє вологи. Грибкове захворювання проявляється в тому, що на стовбурі з’являються білуваті плями, а пагони туї засихають.

Коренева гниль навряд чи піддається лікуванню. Зазвичай туя гине повністю. Потім слід якомога більше витягти коріння з землі і замінити грунт.

Викопують коріння туї

Викопування коренів старшої туї вимагає певних зусиль і часу. Якщо це занадто багато зусиль для вас, вам слід найняти спеціалізовану компанію для очищення землі.

  • Зріжте дерево життя до залишків стовбура
  • Розкопати землю
  • Відріжте грунт навколо туї
  • відріжте бічні корінці ножицями або пилкою
  • Витягніть кореневище з землі

Спочатку ви рубите дерево життя до довшого стовбура. Потім видаліть грунт до коріння. Зріжте землю навколо лопатою і відріжте або відпиляйте коріння, що виступають за неї.

Вставте вилку під кореневище якомога далі, піднімаючи його вгору. Зі старою туєю ви можете використовувати лебідку, яку ви прикріплюєте до решти багажника.

Нехай коріння загниває в землі

Якщо вам здається занадто трудомістким витягувати з землі коріння живоплоту туї, просто дайте їм згнити в землі.

Зріжте дерево життя якомога далі. Просвердлите отвори в коренях в землі. Заповніть компост або компостерну закваску. Тоді коріння швидше загниють.

Ділянку не можна пересаджувати, якщо залишити коріння в землі. Але над ним можна насипати товстий шар грунту і принаймні засіяти газон.

Поради

Коріння туї дуже ніжні. Тому дерево життя не можна пересадити так легко – принаймні, якщо воно старше.

Розмноження туї та ялівцю – коли ж оптимальний час для укорінення?

Автор: Володимир https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=31 Перша редакція: 04 жовтня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 6454 рази 💬 0 коментарів

Друзі, всім привіт! Нам протягом 2-3 тижнів кілька разів ставили запитання, як потрібно розмножувати хвойні рослини, зокрема тую та ялівець. Відповідаємо.

Вкорінення осінніх живців

Живці плодових рослин, ягідних чагарників і троянд заготовляють восени, у жовтні-листопаді, а висаджують на вкорінення ранньою весною. У той час як живці хвойних рослин потрібно висаджувати на укорінення практично в момент зрізання, і зрізати їх необхідно з квітня до липня, поки триває активне зростання пагонів.

Восени ж світловий день скорочується, зростання хвойників зупиняється, і висаджені зараз на вкорінення хвойні живці не формуватимуть коріння, бо пагони вже перейшли в пасивний зимовий стан. Щоб укоренити осінній живець, потрібно організувати не лише акваріум з підігрівом, але й освітлення довжиною світлового дня з імітацією сходів та заходів сонця.

Зрізані з туї або ялівцю живці потрібно негайно опустити у воду, якнайшвидше висадити в касети і полити укорінювачем. Тримати їх потрібно в теплиці під працюючою туманоутворювальною установкою, тобто в умовах стовідсоткової вологості. Найменше пересихання знижує ймовірність приживання живців з 80% до 15%.

Укорінення хвойників навесні та влітку

Набагато простіше вкорінювати хвойники пізньої весни чи літом. Живці після зрізання відразу ж ставлять у воду, потім, не затягуючи, висаджують у піщано-торф’яну суміш, а восени, коли стане очевидним, що вони пішли в ріст, живці пересаджують у ємності більшого розміру з ґрунтосумішшю для хвойних рослин. На постійне місце їх можна буде висадити за рік.

Для укорінення потрібно брати верхівки здерев’янілих і напівздерев’янілих пагонів, що продовжують активно рости. Тримати літні живці потрібно у природних умовах.

В осінній час хвойні навіть обрізати не можна, особливо кущорізом або площинними ножицями: після обрізки кінчики хвої побуріють, пагони підсохнуть, і це може обернутись для рослин великою проблемою. Крім того, осіння обрізка негативно вплине на їхню декоративність. Тому перенесіть обрізання та живцювання хвойників на весну.

Про автора

admin administrator