Як розводити добрива ава

Авторadmin

Як розводити добрива ава

Зміст:

Добриво Амофос: що це, склад, формула, як розводити, коли і як вносити

Амофос відноситься до одних з найкращих комплексних добрив, тому інструкція по його застосуванню, вміння розводити водою і знання складу підгодівлі такого типу стане в нагоді всім городникам.

Амоній фосфорнокислий вважається найбільш активним з усіх суперфосфатів. В інструкції до застосування амофосу описаний його склад і вказано як розводити водою добриво, що складається з:

Такі пропорції вважаються найбільш прийнятними для забезпечення рослин необхідним мінеральним складом, благотворно позначається на їх зростанні.

Опис добрива і склад Амофос

Зовні гранули добрива схожі на крупинки, величиною до 5 мм, добре розчиняються у воді. При пересиханні зберігають свої властивості і не розсипаються в порошок. Їли волога з повітря потрапила в пакет з аммофосом, гранули в кому не злипнуться, що робить підгодівлю практично невразливою при зберіганні.

Сама підгодівля виходить шляхом хімічної реакції з моноамонійфосфат і діамонійфосфат. В результаті нейтралізації утворюється добриво, яке може стати основою для комплексних підгодівлі, так як воно містить:

При цьому баластних речовин в добриві практично немає, що дозволяє заощадити транспортні витрати і площі для зберігання.

Корисні властивості

Добриво розроблено для конкретних цілей, основними з яких є:

  • зміцнення кореневої системи рослин;
  • стійкість культур до захворювань;
  • підвищення адаптації до погодних умов;
  • підвищення врожайності;
  • збільшення термінів зберігання готової продукції.

Недостатня кількість фосфору в ґрунті здатне в кілька разів зменшити продуктивність культур і погіршити позитивний вплив інших підгодівлі, спрямованих на підвищення врожайності.

застосування

Фахівці радять використовувати амофос в комплексі з азотними добривами, тому що в складі цього виду підгодівлі основним залишається фосфор. Рівна кількість обох мікроелементів необхідно для повноцінного розвитку садово-городніх рослин як на присадибних і дачних ділянках, так і в великих фермерських господарствах.

Як розводити амофос в воді

Найефективнішим способом підгодівлі культурних рослин залишається рідка. Щоб приготувати живильний розчин з добрива слід:

  1. Залити 0,5 кг аммофоскі 5 літрами гарячої води.
  2. Розмішати і дочекатися випадання залишку.
  3. Злити рідку частину, використовувати для кореневої або позакореневого підживлення.
  4. В осад додати ще 2 рази по 2,5 літра гарячої води і виконати ту ж операцію знову повторно.

Так як в компоненти, які йдуть в якості баластного речовини при виготовленні подібних добрив, входить сірка, осад після виполасківанія водою можна використовувати як додатковий елемент компосту або грунтовій підгодівлі.

Застосування амофос в грунтах різного виду

Фахівці рекомендують застосовувати добриво на всіх типах грунтів, незалежно від кліматичних особливостей того чи іншого району землеробства.

При цьому слід враховувати не тільки види оброблюваних рослин, але і склад грунту:

  • для чорноземних грунтів лісостепової, луговий і дерновопідзолистих категорій амофос є основним добривом при посадці коренеплодів, льону, зернових культур і всіх хлорофобних видів рослин;
  • карбонатні, прості і південні чорноземи вимагають індивідуального підходу. Тому тут амофос є єдино прийнятним видом добрива через високу температуру в період вегетативного і плодоношення;
  • на сероземах і каштанових грунтах рекомендується використовувати добриво даного типу в поєднанні зі зрошенням — тільки так вийде використовувати його ефективність в повній мірі;
  • використання амофосу на засолених грунтах допоможе виростити хороший і якісний урожай;
  • для теплиць добриво вважається найрезультативнішим в якості основи для комплексного використання.

Кількість амофос в залежності від періоду внесення

Через різницю температур і вологості грунту, маса добрива змінюється при різному типі використання:

  • восени і навесні слід додавати не більше 30 мг амофосу, поєднуючи підгодівлю з перекопкой грунту;
  • в якості підгодівлі в літній період слід в міжряддях виконати борозенки, глибиною до 10 см, рівномірно розсипати гранули і присипати зверху грунтом. В цьому випадку маса використовуваного амофосу безпосередньо залежить від типу рослини, про що необхідно знати завчасно;
  • при висадці розсади на постійне місце розрахунок маси добрива здійснюється за формулою: 1 м погонний до 1 г амофосу. Необхідно рівномірно перемішати суху землю з гранулами на всій площі ділянки з перцями, томатами, капустою або іншими культурами;
  • в парникових умовах даний вид підгодівлі слід внести при підготовці грунту перед висадкою рослин. Знадобиться не менше 50 г амофосу на 1 кв. метр — більш точна інструкція знаходиться на упаковці і вказує на залежність кількості гранул від овоча того чи іншого типу.

Відгуки про амофос

«Довгий час підгодовував овочі на грядці тільки органікою — курячий послід розводив і підливав. Скажімо прямо, результат не радував. Переконав амофос спробувати сусід-агроном — у нього такий урожай на маленькому шматочку був, я аж заздрив. Спробував 2 роки тому і не пошкодував — огірки і помідори до самих морозів плодоносили. Навіть ранні сорти ».

Наталя, Кемеровська обл .:

«Люблю квіти дуже. Тільки земля у нас важка, та й опадів мало. Спробувала нове добриво — там амофос основним компонентом був. Тепер не натішиться своїм флокси і жоржинами — цвітуть рясно і довго, всім сусідам на диво »

Степан Кирилович, Херсон:

«Дощів у нас влітку мало, тому без амофосу на піщаних грунтах — ніяк. Зрошення крапельне, тому вношу добриво восени і навесні, щоб дірочки в системі не забивалися. Урожай гарантований навіть в самий посушливе літо ».

Єгор, Курська область:

«У спадок від батьків дістався шматок землі на відшибі. Якість ґрунту — гірше нікуди, пісок в суміші з глиною і сіроземи. Перший рік пробував чогось ростити, крім бур’янів нічого не вродило. За порадою тещі — вона у нас дачниця — придбав амофос, вніс при перекопуванні. Тепер з урожаєм — і картопля добре плодоносить, і помідори ».

Добриво «Амофос»

Недолік добрив негативно впливає на ріст і інші якості рослин. При нестачі фосфору спостерігається зниження продуктивності, погіршується засвоєння азоту та інших елементів. Для відновлення рівня фосфору застосовують «Амофос».

«Амофос» — азотно-фосфорне активну, швидко засвоюється мінеральне добриво. Випускається у формі гранул, розміром до 5 мм.

«Амофос» отримують в процесі реакції нейтралізації, яка здійснюється шляхом додавання аміаку до ортофосфорної кислоти. Добриво складається з однозамещенного фосфату амонію ((NH4) 2HPO4), діамонійфосфат (NH4H2PO4) і має хімічну формулу NH4H2PO4 + (NH4) 2HPO4. Містить до 52% водорозчинного P, до 12% N. Не має ніяких баластних речовин, що робить його економічно вигідним. Може зберігатися тривалий час, так як не накопичує вологу. Щільність речовини робить його застосування більш комфортним (не відбувається утворення небезпечного пилу).

«Амофос» — азотно-фосфорне активну, швидко засвоюється мінеральне добриво

Може використовуватися як планово, так і екстрено, під час переорювання поля або в період вегетації.

При попаданні в грунт однозаміщений моноамонійфосфат розпадається на іон амонію і фосфат-іони. Перший з катіонами, що містяться в грунті, вступає в реакції обмінного характеру, і в такому стані потрапляє з ґрунту в рослини.

Фосфат-іони утворюють різні сполуки фосфору. З них для рослин найбільш доступний P, поглинений твердою фазою грунту, і солі ортофосфорної кислоти, що поглинаються рослинами біологічним шляхом.

Дія на рослини

При введенні «Амофос» відповідно до інструкції і нормам можна домогтися таких ефектів:

  • збільшення врожаю;
  • поліпшення його якості;
  • зміцнення коренів;
  • підвищення імунітету у рослин;
  • адаптації до зміни зовнішніх умов;
  • збільшення терміну зберігання врожаю.

Добриво Нов-Агро Амофос 1 кг

Що можна удобрювати

Хибна думка, що «Амофос» слід застосовувати для всіх рослин, так як деякі з них потребують інших мінеральних компонентах.

Найбільш ефективно добриво для винограду, картоплі, буряка, «Амофос» можна також застосовувати, для:

  • овочів;
  • плодових культур;
  • кущів;
  • трави;
  • грунтів, у яких нестача фосфору.

Інструкція по застосуванню

Застосовувати «Амофос» можна для різних грунтів, в будь-яких кліматичних умовах.

При сухому кліматі, з малою кількістю опадів рекомендують застосовувати добриво з найменшим вмістом N.

На чорноземі лугових зон, дерново-підзолистих грунтах, що використовуються для вирощування льону, зернових культур, картоплі, буряка, «Амофос» застосовується в якості основного внесення.

Для чорнозему степових районів досить використання добрива «Амофос» без введення додаткових підгодівлі.

Застосовувати «Амофос» можна для різних грунтів, в будь-яких кліматичних умовах

Для підвищення врожайності на сероземах ефективне застосування препарату спільно з зрошувальних землеробством.

Використання добрива «Амофос» дасть результати і на засолених або захищених грунтах.

дозування:

  • Підготовка ґрунту важливий процес, тому навесні (квітень) або восени (вересень) при перекопуванні проводиться введення добрива в грунт (20-30 г / м 2).
  • Під час висадки розсади в лунку додають 0,5-1 г / м 2 і перемішують з грунтом.
  • У теплицях огляду на наявний обсяг збільшується за рахунок використання «Амофос» в комплексі з добривами, що містять велику кількість K, N.
  • У літній період для підгодівлі квітів, овочів та ягід, добриво (5-10 г / м 2) вводиться в борозенки, зроблені в грунті (не менше 6 см), в міжряддях з відстанню до 10 см.

Застосування «Амофос» для:

  • картоплі. Для підгодівлі в лунку додавати по 2 г добрива. Результат: підвищення врожайності, збільшення кількості крохмалю в бульбах і, як наслідок, їх крихкість;
  • буряка. «Амофос» ефективний засіб для всіх видів буряків (кормової, цукрової, їдальні). Його використовують під час посадки 5 г на 1 м рядка. Результат: запобігання накопичення в коренеплодах шкідливих речовин, збільшення накопичення цукру;

«Амофос» ефективний засіб для всіх видів буряків

  • винограду. У весняний період необхідно обробити грунт розчином «Амофос» (400 г на 10 л), через 14 днів провести листову підгодівлю розчином (150 г на 10 л води). Результат: збільшення кількості поживних елементів в плодах, запобігання накопичення в них нітратів;
  • плодових рослин. Для основного внесення необхідно використовувати 20 г / м 2, якщо грунт досить насичена, що додається кількість добрива при копанні можна знизити до 15 г / м 2, для виснажених, бідних грунтів 30 г / м 2. Для підгодівлі використовувати 10 г / м 2;
  • чагарники і ягідні. Ці культури потребують дбайливого догляду. Добриво за весь сезон слід застосовувати кілька разів. На початку весни ввести 20 г / м 2 під кущ. Для цієї мети краще використовувати «Амофос» разом з добривами, що містять N, K. Для запобігання перенасичення рослин, між рядами вводять не більше 5 г / м;
  • газонна трава і квіти. Для основного внесення використовувати 20 г / м 2, для підгодівлі 5 г / м 2. У разі коли земля виснажена, і трава може загинути, необхідно на 2 г збільшити дозування.

Переваги добрива «Амофос»:

  • Рівномірний розподіл на поверхні грунту.
  • Можливе застосування для основного годування і добрива під час посіву.
  • Чи не небезпечний для проростків.
  • Тривале зберігання речовини (не вбирає вологу, не злежується, не кришиться).
  • Підходить для підгодівлі будь-яких грунтів.

Запобіжні заходи:

  • Перед застосуванням препарату необхідно надіти рукавички, щільну закритий одяг, щоб речовина не потрапило на шкіру.
  • При роботі бажано використовувати респіратор.
  • Після роботи вимити руки з милом.
  • При попаданні в очі промити мильним розчином.
  • У разі проковтування порошку або його розчину, випити води, викликати блювоту і звернутися до лікаря.
  • Зберігати в герметично закритій упаковці в недоступному для дітей та тварин місці.
  • При сильному вітрі обробку грунту «Амофос» відкласти.

зберігання

Фасований препарат може зберігатися від 9 до 24 місяців в сухому місці. «Амофос» невибагливий до температурних режимів. Сприятлива температура зберігання 0-30 ºC.

Інструкція по застосуванню амофосу для садівників

Фосфорні добрива необхідні для правильного розвитку рослин на всіх етапах вегетативного періоду. Амофос є одним з поширених агроудобреній, що застосовуються в підсобних господарствах. Популярність агрохімікатів забезпечує швидкий ефект після внесення в грунт, завдяки особливій формулі діючої речовини. Розглянемо склад добрива і правила використання для підживлення різних агрокультур. Також розглянемо відміну амофосу від нітроамофоски і аммофоскі.

опис

Основним компонентом фосфорнокислого амонію (амофосу) є фосфор. Цей елемент входить до складу багатьох добрив, але саме в амофос він знаходиться в доступній для рослин формі фосфатів.

Хімічна формула амофосу:

  1. діамонійфосфат (NH4) 2HPО4;
  2. моноаммоній фосфат NH4H2PO4.

У процесі створення хімічної формули амофосу аміак нейтралізує фосфорну кислоту, в результаті чого виходить наступне процентний вміст речовин: аміак 12%, фосфор 52%. До складу формули добрива включений і азот, який допомагає рослинам краще засвоювати фосфорити та інші мікроелементи.

Зверніть увагу! Амофос є фосфорним агрохімікатів вищої якості, в ньому відсутній хлор.

Мікроелементи, представлені а амофос, знаходяться в певної збалансованої пропорції.

Фосфор впливає на всі біохімічні процеси, що проходять в тканинах рослин, а також бере участь у формуванні кореневої системи.

Азот знаходиться в малій кількості, тому його роль обмежується в допомоги засвоєння рослинами фосфоритів. Навесні азот вносять додатково.

Сірка допомагає культурам добре засвоювати азот з грунту. Якщо необхідна більша кількість сірки (для деяких культур), використовують інше добриво — сульфоамофос.

Агротук виконаний у формі гранул, легко розчинних у воді. При цьому гранули не вбирають в себе вологу при зберіганні. При пересиханні гранули не розсипаються в порошок, що робить добриво ідеальним для зберігання.

  • збільшує врожайність ділянки;
  • покращує смакові характеристики плодів;
  • сприяє розвитку кореневої системи;
  • підвищує імунітет рослин;
  • покращує лежкість плодів.

Зверніть увагу! Фосфорна голодування особливо помітно під час формування плодів.

Перевагою агрохімікатів перед органікою є моментальне вплив на ґрунт і культури. Органічну підгодівлю віддають поживні речовини грунті дуже повільно, а ефект від застосування мінеральних підгодівлі видно вже на наступний день.

застосування амофосу

Користь добрива амофосу переоцінити не можна, так як фосфорне голодування рослини переносять дуже важко.

Ознаки нестачі фосфору виражаються в наступному:

  • культура перестає рости вгору, прагне розширитися;
  • коренева система не може утримувати рослина в землі — воно випадає з грунту;
  • листя виглядають млявими при достатньому зрошенні;
  • нижні листки буріють і засихають;
  • іноді колір листя набуває фіолетовий забарвлення.

Аграрії використовують фосфорнокислий амоній в комплексі з азотом на початку вегетативного періоду. Мікроелементи додають в рівних кількостях, так як рослини потребують нарощування зеленої маси і формування кореневої системи.

В якій формі використовують добриво? В інструкції із застосування амофосу вказані пропорції розведення гранул у воді. Це найзручніший метод підживлення культур.

  1. Розвести в п’яти літрах гарячої води 500 г агрохімікату.
  2. Почекати, коли випаде осад.
  3. Злити розчин в окрему тару, залишивши осад на дні.
  4. Осад, що можна ще двічі розвести гарячою водою (по 2,5 літра).
  5. Воду після ополіскування тари можна використовувати при виготовленні компосту, а також можна полити нею рослини (там досить багато сірки).

Зверніть увагу! Один кілограм амофосу заміняє 2,5 кг суперфосфату і 350 г аміачної селітри.

Особливості використання для різних культур

Міра внесення агрохімікату в грунт залежить від кліматичних умов і ступеня зволоженості грунту:

  • при весняних і осінніх роботах сухе добриво вносять при перекопуванні в обсязі 30 г на метр квадратний;
  • при літніх роботах можна розсипати гранули (5 г на м2) між рядками (зробити борозенки і засипати землею);
  • при пересадці саджанців у відкритий грунт розрахунок маси добрив ведеться за формулою: 1 г на метр квадратний;
  • в теплицях використовують 50 г на квадратний метр;
  • підгодівля коренеплодів — 20 г на м2;
  • підгодівля ягідних кущів і плодових дерев — 30 г на м2 (для старих дерев — до 100 г);
  • підгодівля декоративних рослин і газонної трави — 15 г на м2.

Зверніть увагу! У літній період досить внести 5 г на м2 амофосу, щоб підживити рослини фосфором.

Амофос для картоплі

Дана культура має потребу у великій кількості мінеральних речовин, тому внесення агрохімікату повністю рятує становище. Не всі дачники можуть дозволити собі покупку органіки, так як вартість її в рази дорожче хімічних добрив.

Агротук вносять в кожну лунку при посадці картоплі (по столовій ложці). На сотку землі витрачається приблизно 2,5 кг амофосу. Амофос збільшує вміст крохмалю в бульбах, підвищуючи тим самим його поживність і смак. Також для удобрення картоплі застосовують діаммофоска.

Буряк

Даний агрохімікатів сприяє накопиченню цукру в коренеплодах, підвищуючи смакові якості. Для удобрення ділянки 1 м2 витрачають всього 5 г гранул, закладаючи в землю при підготовці грядок.

Надлишок фосфору в грунті може завдати істотної шкоди культурам, і навіть більший, ніж його недолік.

Болгарський перець

Добриво вносять в грунт при перекопуванні. Для підживлення вже сформувалися кущів використовують водний розчин амофосу. Для цього у відрі води розчиняють 10 ст / л гранул. Вода повинна бути гарячою, так як фосфор в холодній воді розчинити неможливо.

помідори

Добриво вносять при цвітінні і під час зав’язі плодів. Однак одного лише фосфору томатам недостатньо, тому досвідчені садівники радять поєднувати амофос з органікою та іншими агрохімікатами:

  • рідкий коров’як — відро;
  • амофос — 50 г;
  • кислота борна — 0,5 г;
  • марганець сірчанокислий — 0,3 м

Всі складові ретельно перемішуються, амофос потрібно розвести гарячою водою окремо. Після цього удобрюють культури прикореневим способом.

груша

Визрівання грушевих плодів в середній смузі України — велика проблема. Дереву не вистачає тепла. Виходом з положення є прискорення розвитку плодів за допомогою агрохімікатів. Амофос сприяє швидкій вегетації, формуванню квітконосів і плодів. Амофос необхідно поєднувати з азотистими добривами, щоб груша отримала весь комплект мінералів.

Для підживлення груші мінералами використовують свердловини. На глибину 30-40 см вводять порожнисті труби, через які коріння відразу ж отримують харчування. Інформація про пристрій труб можна прочитати в інтернеті. Амофос і азотисті добрива заливають в труби в розчиненому у воді вигляді.

Виноград

Навесні поливають виноградники, розчинивши 400 г агрохімікату в відрі води. Через пару тижнів проводять обприскування листя, розвівши в відрі води 150 г добрива.

Декоративні квіти

Навесні при пробудженні багаторічних квітів відразу ж вносять амофос. Це допоможе кущах і окремим квітам швидше набрати зелену масу і сформувати квітконоси. Гранули закладають в грунт в прикореневій лунці на глибину 3-4 см. Іноді землю присипають тирсою, щоб утримати вологу в ґрунті.

Відмінність від аммофоскі

У садівничих магазинах можна зустріти велику різноманітність агроудобреній з закінченням на «фос» або «Фоска». Чому вони так називаються, і в чому їхня відмінність? Виявляється суфікс «ка» в кінці слів говорить про вміст у добриві мікроелемента Калій, а не є зменшувально-пестливих. Не варто сприймати аммофоскі як ласкаве назву амофосу.

Всі добрива з коренем в слові «амофос» містять приблизно однакову кількість мінеральних включень і можуть відрізнятися лише процентним вмістом.

Нітроамофоска (азофоска) містить в собі весь базовий склад мікроелементів — азот, калій і фосфор. Вони можуть бути як в рівному співвідношенні пропорцій, так і трохи відхилятися від класичної формули 16:16:16. Тому садівник вибирає те або інше співвідношення мікроелементів, виходячи зі складу родючого шару. Нитроаммофос (нітрофосфат) відрізняється від нітроамофоски відсутністю в своєму складі калію і вживається на багатих калієм грунтах.

Рекомендуємо прочитати: Калимагнезия — ідеальне рішення для більшості городів і садів.

Аммофоскі теж створена на базі фосфору й азоту, але до її складу входить калій. Незважаючи на утримання додаткових мікроелементів, ціна на аммофоскі нижче. Однак у аммофоскі є суттєва відмінність від амофосу — її не можна використовувати восени через великий вміст азоту (12%). Азот провокує бурхливий розвиток зеленої маси, що абсолютно неприпустимо при підготовці рослин до зимових холодів.

Чим аммофоскі відрізняється від нітроамофоски? У ній азот знаходиться в іншій формі — аммонийной. Це забезпечує більш легке засвоєння рослинами. Також аммофоскі не сприяє накопиченню нітратів в плодах, як нітроамофоска.

Амофос відсутня калій, тому даний агротук застосовують на багатих калієм грунтах. Якщо в грунті недостатньо калію, його вносять додатково або в поєднанні з аммофосом. Чим амофос відрізняється від суперфосфату? Тим, що процентний вміст азоту забезпечує рослинам більш зручну форму засвоєння фосфоритів. Особливо корисний амофос в посушливих районах, в яких недолік фосфору негативно позначається на розвитку рослин.

Нітрофоска відрізняється рівним вмістом калію, азоту і фосфор (по 11%) і застосовується на збіднених калієм грунтах. Добриво особливо показано для добрива с / г культур, вимогливих до калію — картопля, буряк і ін. Проте вміст фосфору в даному агротуке невелика, тому його потрібно вносити додатково або застосовувати добриво на багатих фосфором грунтах.

Добриво амофос широко застосовується в садівництві на протязі всього періоду розвитку агрокультур. Фосфор є необхідним мікроелементом для забезпечення обмінних процесів в тканинах рослин і формування Конєва системи. Амофос можна застосовувати як окремий вид підгодівлі, так і в поєднанні з органікою. Дієвість агрохімікатів відрізняється швидкістю отримання мікроелементів культурами, тому органіка в рази поступається за своєю ефективністю.

Амофос вносять при осінній перекопуванні ділянки, відразу ж після сходу снігу і протягом літнього періоду. Також амофос можна застосовувати як екстрену підживлення культур при виявленні фосфорного голодування. Процентний вміст азоту в даному туке невелика, тому його можна використовувати для підгодівлі аж до настання стійких заморозків. Цим амофос відрізняється від нітроамофоски — в них міститься велика кількість азоту.

Нітроамофоска: компоненти, плюси і мінуси, види, як використовувати?

Матеріал підготувала: Надія Зиміна, садівник зі стажем 24 роки, інженер-технолог © При використанні матеріалів сайту (цитат, таблиць, зображень) вказівку джерела обов’язково. Основне завдання як професійного агронома, так і садівника-любителя — отримати хороший урожай з будь-якого типу грунту. Для досягнення цієї мети застосовуються методи додаткового стимулювання зростання, наприклад, внесення мінеральних агрохімікатів. Добриво нітроамофоска (NH4H2PO4 + NH4NO3 + KCL) є одним з найпопулярніших. У ньому містяться три основних компоненти, які необхідні для забезпечення нормальної якості життя рослини на різних етапах — азот, фосфор і калій (NPK) . Випускається воно в формі сірих гранул. Застосовується для основного і передпосівного внесення, а в рідкому вигляді — в якості позакореневого підживлення садових і городніх культур. Застосування нітроамофоски сприяє економії часу і грошей, так як цей агрохімікатів характеризується високою концентрацією поживних речовин на одиницю об’єму. Відповідно, при малих зусиллях і витратах можна удобрити велику площу посадок, ніж при використанні інших мінеральних добрив.

склад добрива

Так улюблений усіма рослинами азот знаходиться в нітроамофосці в формі легкодоступного з’єднання, що робить застосування цієї підгодівлі для різних видів сільськогосподарських культур дуже ефективним. З життєво необхідних для рослинної флори елементів до складу цього мінерального з’єднання входить фосфор. Він присутній тут в трьох видах: монокальційфосфат (Ca (H2PO4) 2), дикальцийфосфат (СаНРО4 2Н2О), і частково, як водорозчинний фосфат амонію CaNH4PO4. Основна речовина Ca (H2PO4) 2 добре розчиняється в азотній кислоті. Це властивість дозволяє фосфору швидко вивільнятися з інертного складу, і переходити форму, зручну для живлення рослин. Це один з факторів, який пояснює швидкість дії нітроамофоски.

Цікаво, що ці фосфорсодержащие речовини (крім CaNH4PO4), використовуються так само у вигляді харчових добавок. Наприклад, дикальций фосфат — одна з найпоширеніших підгодівлі в тваринництві та птахівництві, а монокальцийфосфат застосовується не тільки в сільському господарстві, а й в харчовій промисловості, в якості розпушувача для тіста.

Гідності й недоліки

Як і у будь-якого мінерального добрива, у нітроамофоски є позитивні і негативні сторони. Це високоефективне, але часом агресивне речовина, яке вимагає вмілого звернення . У той же час, воно так активно діє на розвиток рослини, стимулюючи його, що на багато недоліків користувачі закривають очі.

плюси:

  • При тривалому зберіганні гранули не злипалися між собою, 100% розсипчастості зберігається протягом усього гарантійного терміну;
  • Це висококонцентрований добриво, де частка діючих речовин становить не менше 30% від загальної маси;
  • Менше фіксується ґрунтовим комплексом, ніж однокомпонентні туки;
  • Всі три основних елементи живлення знаходяться в одній гранулі;
  • Добре розчиняється у воді;
  • Збільшує кількість врожаю на 30-70% (для різних видів культур значення індивідуально).

мінуси:

  • Має неорганічну природу походження;
  • Провокує утворення нітратів у грунті;
  • Відноситься до речовин, які представляють третій рівень небезпеки для людини. Легко запалюється і вибухає;
  • Маленький термін зберігання.

Найпопулярніші види нітроамофоски

Основні компоненти в цьому агрохімікатів є постійними. Але, в залежності від марки, їх співвідношення змінюється . Така градація існує для того, щоб можна було більш ефективно застосовувати добриво на грунтах з різним складом.

NPK 16:16:16

Дана марка має в своєму складі рівні частки корисних елементів. Азоту, фосфатів (засвоюваних) і калію тут порівну, по 16%. Разом, загальна частка діючих речовин становить 48% від всієї маси, що більше, ніж сумарне значення NPK у багатьох інших марок цього мінерального добрива.

Спектр застосування нітроамофоски 16:16:16 досить широкий. Вона застосовується як для передпосівного, так і для післяпосівного удобрення грунту, для всіх видів рослин. Виробляється на підприємствах хімічної промисловості в багатьох районах країни.

Залежно від типу грунту необхідно міняти процентний склад нітроамофоски , про що вже згадувалося вище. Тому виникло районування виробництва цього агрохімікату, яке дозволило забезпечити конкретні регіони індивідуально підібраними добривами.

Наприклад, у Воронежі, який славиться своїми чорноземами, завод, що належить ВАТ «Міндобрива», випускає марки, пропорція NPK в яких становить 15:15:20, 13:13:24, 8:24:24. Вміст калію збільшено, і це пов’язано з особливостями місцевих грунтів, які при подібному співвідношенні поживних речовин дають найбільші врожаї.

У місті Невинномиську проводиться нітроамофоска марки «С». Тут випускають безліч видів цього добрива, з різними пропорціями трьох основних діючих речовин, та добавок до них. Агрохімікати наступних марок є в асортименті ВАТ «Невинномиськ азот»: 10:26:26; 15:15:15; 17:17:17; 17: 1: 28; 19: 4: 19; 20: 4: 20; 20:10:10; 21: 1: 21; 22: 5: 12; 25: 5: 5; 27: 6: 6.

Ціна нітроамофоски залежить від декількох факторів — складу, вартості вихідної сировини і віддаленості виробництва від споживача. В середньому, для популярної марки NPK 16:16:16 вона становить близько 10000 р. за тонну (дані актуальні на початок 2015 року).

Близько «родичі» нітроамофоски

Є цілий ряд добрив, за дією дуже схожий на нітроамофоску. Але в їх складі є невеликі відмінності, які впливають область застосування цих хімікатів.

азофоска

Добриво, яке так само є трьохелементної, як і класична нітроамофоска. Але в Азофоска, крім азоту, фосфору і калію, міститься ще й сірка. В іншому ці дві мінеральні підгодівлі схожі, не тільки за складом, але і по впливу на рослини. Масова частка мікроелементів по відношенню до всього об’єму суміші залежить від марки.

аммофоскі

Ця речовина ((NH4) 2SO4 + (NH4) 2HPO4 + K2SO4) відрізняється від інших добрив з підкласу наявністю в своєму складі, крім трьох класичних елементів (NPK), магнію і сірки, причому останнього елемента — не менше 14% від загального складу. Ще одна відмінність від базового добрива — можливість застосування в закритому грунті. Аммофоскі не містить хлору і натрію, кількість баластних речовин зведено до мінімуму.

нітрофоска

Та ж формула NPK, доповнена в цьому добриві ще і магнієм. Нітрофоска програє нітроамофосці по такому параметру, як післядія. Азот в ній міститься тільки в нітратній формі, яка легко вимивається з грунту, і дію добрива на рослини послаблюється дуже швидко.

А ось в нітроамофосці є два види азоту — нітратна форма і амонійна. Так ось, друга значно збільшує термін дії цієї мінеральної поживи.

Нитроаммофос

А ось це добриво плутати з нітроамофоски (NH4H2PO4 + NH4NO3 + KCL) не варто. Нитроаммофос, він же нітрофосфат, з формулою (NH4H2PO4 + NH4NO3) є двохосновні елементом. Ще однією відмінністю є те, що в нітрофосфате немає калію, що обмежує область його застосування.

Правила поводження з нітроамофоски

Цей агрохімікатів відноситься до категорії вибухонебезпечних , тому слід уникати його нагрівання. Зберігати його необхідно в холодних приміщеннях з бетону, або цегли, при температурі навколишнього середовища не вище 30С Цельсія.

Вологість повітря не повинна перевищувати 50%. Мінеральне добриво нітроамофоска потрібно зберігати окремо від інших, щоб не відбулася хімічна реакція з непередбачуваними (аж до займання та вибуху) наслідками. Застосування нагрівальних приладів і відкритого вогню в приміщенні категорично заборонено.

Зберігати цю підгодівлю довше, ніж 6 місяців, не можна . Вона частково втрачає свої корисні властивості. Також, після закінчення терміну зберігання, ця речовина стає більш вибухо- і пожежонебезпечних.

Перевозити нітроамофоску, в цілях безпеки, дозволено тільки наземним транспортом, як в упакованому вигляді, так і насипним способом.

Скільки нітроамофоски вносити під різні рослини?

Норма внесення залежить від багатьох параметрів. Від виду рослин, складу грунту, наявності поливу, і інших інших супутніх чинників. Але існують середні значення, рекомендовані агрономами, і підтверджені багаторічним досвідом різних експериментальних і практикуючих господарств:

  1. Озимі — 300-500 кг / га;
  2. Ярові — 300-400кг / га;
  3. Соняшник — 150-200 кг / га;
  4. Кукурудза — 250 кг / га;
  5. Ріпак — 100 кг / га;
  6. Буряк (цукровий та кормовий) — 200-250 кг / га.

Правила внесення

Основний упор при виборі мінерального добрива робиться на визначення типу грунту. Нітроамофоску застосовують на більшості з них. Найкраще вона показала себе на чорноземах і глиноземах. При цьому слід врахувати, що чим щільніше склад грунту, тим довше йде процес проникнення хімікатів в родючий шар. Тому в глинисті землі нітроамофоску в якості підгодівлі вносять восени, а в більш легкі, піщані — навесні.

Застосування нітроамофоски на садових ділянках

Практика використання мінеральних добрив в особистих присадибних господарствах налічує не один десяток років. Але до сих пір багато садівників з побоюванням ставляться до нітроамофосці, так як вважають, що її застосування допомагає нітратів зберігатися в отриманому врожаї. Частково вони мають рацію, адже якщо використовувати будь-мінеральне добриво до самого кінця вегетації рослини, сліди хімікатів збережуться в його клітинах і тканинах. Але, якщо завчасно припинити внесення, то і нітратний залишок в процесі виробництва ми в межах норми.

Насправді, нітрати містяться і в органічних добривах, і їх надмірне використання може пошкодити екологічну чистоту продукції навіть більше, ніж помірне використання мінеральних.

Для приватного застосування нітроамофоски рекомендуються такі дози внесення:

  • Картопля — на 1м.кв. (Або на 4 лунки) — 20 гр;
  • Томати — 20 на 1м.кв. — 20 гр .;
  • Ягідні культури (смородина, аґрус) — 65-70 гр. під кущ;
  • Ягідні культури (малина, ожина) — 35-40 гр. на м.кв .;
  • Великі плодові дерева — 70-90 гр. по кромці пристовбурного кола, змішавши з грунтом.

Рекомендована кількість підгодівлі може змінюватися, в залежності від періоду вегетації рослини, типу грунту, і строків внесення інших добрив. Необхідно звірятися з інструкцією із застосування, щоб розрахувати оптимальне значення для кожного конкретного випадку.

Добриво нітроамофоска можна застосовувати в малих дозах для позакореневого підживлення плодових, овочевих і ягідних культур:

1-2 столових ложки гранул розводять в 10 літрах теплої (але не гарячої) води, і обприскують рослина у вечірній час, або в похмуру погоду. Після процедури необхідно провести рясний полив, так як пряма листкове підживлення навіть сильно розведеною нітроамофоски є, до певної міри, шоковою терапією для рослини. Вона йде на користь «пацієнтові», зміцнюючи його організм і імунітет. Але для того, щоб підгодівля не стала руйнівним чинником, необхідно створити комфортні умови для відновлення. Виходить якесь танго з добривами — крок назад — два вперед.

Застосування нітроамофоски для всіх видів городніх культур, особливо для помідор, надає оздоровчий вплив на рослини. Томати менше хворіють паршею, кореневої і стеблової гниллю, фітофторою. Підгодовувати їх цим добривом слід не частіше, ніж два рази за сезон. Перший раз рекомендується використовувати NPK 16:16:16. Вдруге підгодівля проводиться в період зав’язування плодів. Для неї рекомендується використовувати марку зі збільшеним вмістом калію. Цей елемент відповідає за вироблення рослинних цукрів, і робить плоди більш солодкими.

Ще один любитель азоту, фосфору і калію — виноград. В результаті багаторічних випробувань, було доведено, що південний житель може успішно проростати і плодоносити в середній смузі України. Але це можливо тільки при своєчасних підгодівлі рослини як органічними, так і мінеральними добавками.

Добриво нітроамофоска застосовується для винограду у вигляді кореневих і позакореневих підживлень. При внесенні підгодівлі під корінь слід розраховувати кількість, звернувшись до інструкції по застосуванню. А ось при проведенні позакореневого підживлення нітроамофоску треба розводити водою, в пропорції 2 ст. ложки на 10 л. води.

Підживлення для квітів

Жоден сад не обходиться без цих прекрасних створінь, які прикрашають його протягом усього літа. Щоб квіти завжди були яскравими і пишними, їм необхідно гарне харчування.

Забезпечити його можна як за допомогою органічних, так і мінеральних добрив. Нітроамофоска активно застосовується для підгодівлі троянд. Її або розводять, або вносять у вологий грунт на глибину 2-4 см, але так, щоб вона не стикалася з корінням рослини. Розводити її потрібно в такій же пропорції, як і для підгодівлі винограду.

Вносити мінеральні добрива під троянди найкраще в міжсезоння. Навесні вони послужать джерелом необхідних елементів для розвитку куща, а восени заповнять баланс корисних речовин, підготувавши рослина до зими.

Нітроамофоска використовується в промисловому землеробстві вже більше 40 років. Протягом цього часу її склад не змінювався, новації застосовувалися тільки до процентному співвідношенню корисних речовин. Це добриво добре зарекомендувало себе в різних країнах, і в різних кліматичних умовах. Але краще за все воно підходить для застосування в середній смузі України.

Інструкція по застосуванню та склад добрива Амофос, як його розводити

Комплексне добриво амофос містить два життєво важливих для рослин елементи — фосфор і азот. Компоненти водорозчинні і знаходяться в легкодоступній для рослин формі. Ефективність препарату пов’язана з високою концентрацією діючих речовин і хорошими фізичними характеристиками. Амофос використовують як основний засіб для проведення додаткових підгодівлі в період вегетації.

опис амофосу

Склад добрива розроблявся для забезпечення рослин достатньою кількістю фосфатів при недоспоживанні або поганий засвоюваності з інших підгодівлі. Недолік легкозасвоюваного фосфору особливо відчутний на початковому етапі розвитку, в період інтенсивного росту кореневої системи. Нестача фосфору негативно позначається в моменти формування органів репродукції.

Загальмовується розвиток всієї рослини, припиняється дозрівання плодів, як наслідок знижується врожайність. До того ж недолік або погане засвоєння фосфору уповільнює позитивну дію на рослини інших, в першу чергу азотних добрив. Тому для більшості сільськогосподарських культур в першу чергу вносять необхідну дозу фосфору.

Увага! Амофос є найкращим добривом для застосування в умовах теплиць і парників.

склад добрива

Амофос — концентроване азотно-фосфорне добриво, в складі якого частка фосфору становить 52%, азоту — близько 12%. Фосфор потрібно розглядати, як основний елемент, а азот — в якості супутнього компонента. Також до складу препарату входить калій, кальцій, магній і сірка.

Амофос по ефективності впливу значно перевершує однокомпонентні добрива і суміші, при такому ж вмісті азоту і фосфору. За висновком фахівців 1 кг амофосу здатний замінити 2,5 кг звичайного суперфосфату і 0,35 кг аміачної селітри. Інакше кажучи, речовина майже в три рази ефективніше, ніж звичайна, однокомпонентна підгодівля.

Амофос відноситься до складних добрив. Його отримують нейтралізацією ортофосфорної кислоти за допомогою аміаку. Склад амофосу виражається хімічною формулою NH4H2PO4. На відміну від суперфосфату має виражену кристалічну структуру. Є засобом, що не містить нітратів і хлору. Розчинний у воді.

Форма випуску

Проводять гербіцид в гранульованої формі під маркою «А» і порошкової формі під маркою «Б». Обидві марки амофосу містять від 44-52% фосфору і 10-12% азоту. форми:

  1. Гранульований амофос марки «А» рекомендують застосовувати локально перед посівом, як стартове, рядковое.
  2. Амофос марки «Б» застосовують як основний засіб і як підгодівлю для культур суцільного посіву. Це багаторічні трави на кормових угіддях, природні зелені газони паркового та спортивного призначення.

У роздрібній мережі амофос продається в м’яких контейнерах або поліетиленових мішках. Великим сільгосппідприємствам продукт відвантажується навалом.

Фізико-механічні характеристики

Препарат відрізняється хорошими товарними характеристиками за такими параметрами:

  1. Препарат має ступінь гігроскопічності, при якій речовина не вбирає вологу з повітря в процесі зберігання і перевезень. Це означає, що добриво не відволожується, що не злипається, не втрачає сипучості.
  2. Засіб розчиняється у водному середовищі, що помітно збільшує можливості його застосування і способи внесення в грунт. Розчини добрива підходять для використання при поливах і краплинному зрошенні.
  3. Гранули рівномірні за розміром і міцності, мають однакову форму. Ці якості особливо важливі при внесенні добрива в грунт механізованим способом, і дозволяють розподіляти підгодівлю рівномірно по площі ділянки.
  4. У препараті міститься оптимальна кількість вологи близько 1%, що забезпечує міцність гранулометричного складу, і забезпечує сипкість продукту на всіх етапах від навантаження до внесення в грунт.

Висока концентрація діючих речовин і практично повна відсутність баласту робить застосування амофосу економічно дуже вигідним. В умовах фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств суттєво скорочуються витрати на зберігання, транспортування, внесення добрив в грунт.

Важливо! Фосфор погано переміщається в грунті. Вносити фосфорні добрива слід з максимальним наближенням до кореневої системи рослин.

Рекомендації щодо застосування

Інструкція по застосуванню амофосу рекомендує використовувати засіб для всіх кліматичних зон, стосовно як до посушливих, так і родючим ґрунтам. Однаково ефективний амофос в захищеному і відкритому грунті. Підходить для внесення під озимі та весняно-літні посадки, в якості основного добрива або додаткової підгодівлі. У розведеному вигляді може застосовуватися в системах крапельного зрошення. Фосфорно-азотні підживлення необхідні для плодово-ягідних, овочевих культур, коренеплодів, злакових, багаторічних трав і квітів. В якості основного добрива діють наступні норми витрат на 1 кв. м. площі:

  • під овочі при підготовці грунту вносять до 30 г;
  • під коренеплоди ця норма становить 15-25 г;
  • для плодових і ягідних чагарників вносять з розрахунку 15-30 г;
  • під газонні трави і квіти вносять до 15-20 г амофосу.

Як вегетаційної підгодівлі норма становить від 5-10 г для коренеплодів, овочевих і плодових культур. При підгодівлі квітів, ягідних кущів, багаторічних трав, витрачають 4-5 г препарату. Певну корекцію в норми вносить продовжене дію добрив, використаних раніше.

Особливості використання амофосу

В якості основного добрива амофос вносять восени або ранньою весною під перекопування грунту з розрахунку 15-30 г на 1 м² площі. В умовах теплиці або парника витрачають 40-50 г на 1 м² площі. При вирощуванні розсади на 1 погонний метр посадок вносять 1-2 г препарату, закладаючи його в грунт на глибину 5-6 см. Пролити борозни рідким добривом, розводячи в відрі води 20 г амофосу.

Підживлення в осінній і ранньовесняний період проводять в залежності від виду сільськогосподарської культури. По периметру прикореневого кола готуються борозни. Поглиблення зволожують і вносять на глибину 5-6 см, перемішуючи з землею. Щоб швидше доставити поживні речовини до коренів рослини, гранули розчиняються в нормованих обсягах води, і використовуються для кореневих підживлень.

Зручно використовувати рідку підгодівлю для систем автоматичного поливу або крапельного зрошення. Спочатку 1 кг добрива розчиняють у відрі води. Дають час препарату розчинитися і фільтрують суміш. Отриманий розчин є сильно концентрованої водною витяжкою. Її слід розводити в пропорції 1:50. В результаті має вийти 500 л або 50 відер готового добрива. У розбавленому стані розчин використовується для простого поливу з лійки або для автоматичних систем крапельного поливу.

Такі способи підходять для підживлення кореневої системи газонних трав, спортивних зон з трав’яним покриттям.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Добриво АВА: види та інструкція по застосуванню, склад та дозування, аналоги

Прискорити зростання рослин, зробити їх сильнішими та витривалішими, тим самим збільшивши шанси на отримання великого врожаю, можна при використанні повноцінних добрив. Але рослинам важливо отримувати додаткове харчування дозовано, тому використання комплексного добрива «АВА», що поступово поповнює ґрунт корисними компонентами, є найбільш сучасним та ефективним рішенням.

Склад та форма випуску

Добрива «Ава» – це комплексний збалансований препарат, що випускається в широкому асортименті. Воно відрізняється негігроскопічність, тобто слабо розчиняється у воді, що дозволяє швидко виявити підробку.Також препарат не містить хлору – вкрай шкідливої для рослин речовини, що перешкоджає їх росту, пригнічує і негативно впливає на врожайність.

Випускається препарат у кількох формах:

    Порошок для підживлення однорічних та багаторічних культур.
  1. Гранули пролонгованої дії, призначені для багаторічних рослин. Завдяки повільному розчиненню гранул підживлення можна проводити раз на 2-3 роки.
  2. Капсули з желатинової оболонкою, що розчиняється, призначені для підживлення кімнатних горщикових рослин.

До складу засобу входять основні поживні макроелементи – азот, калій і фосфор у різних співвідношеннях, а також мікроелементи. Кожен вид «АВА» має власний збалансований склад, призначений для використання з рослинами конкретного типу.

Класифікація добрив

Під маркою «АВА» випускається широкий асортимент добрив для всіх видів рослин:

    «AVA Універсал» – препарат, що найчастіше використовується в гранулах, тривалої дії.
  1. «Еліт садівник» містить високий відсоток фосфору, оскільки призначений для підживлення плодових культур та отримання великого врожаю.
  2. «АВА з азотом» – потужний стимулятор росту для посівів та молодих рослин. Велика кількість азоту дозволяє посадкам швидко рости. Також підходить для рослин, які потребують підвищеного вмісту азоту в грунті.
  3. «Осіннє добриво АВА» тривалої дії вноситься раз на 3 роки під багаторічні рослини.
  4. «Весняне добриво АВА» вноситься безпосередньо при посадці або сівбі, на початку вегетації.

Крім цього, існують варіації добрива для кімнатних декоративних рослин, для плодових та ягідних культур та інші профільні різновиди.

Принцип дії «AVA»

Цей препарат має збалансований склад, який підходить для певного типу рослин, тому підбирати його різновиди потрібно під конкретні потреби. Особливістю всіх варіацій добрива є повільне розчинення при поливі, що робить найбільш раціональним внесення його в ґрунт у сухому вигляді.

Під впливом води (при поливі або опадах) поживні речовини, що містяться в гранулах, порошку або капсулах, повільно вимиваються і збагачують грунт, допомагаючи рослинам гармонійно і стабільно розвиватися.

Область застосування

«AVA» – універсальне добриво, яке доступне в різних варіантах. Вони використовують і в промисловому сільському господарстві, і на дачних, присадибних ділянках. Спеціалізовані різновиди препарату підходять для кімнатного квітництва.

Як правильно використовувати засіб

Для кожного з варіантів добрива є власна інструкція, вимоги якої необхідно дотримуватися.

Рослини

Ягідні чагарники та плодові дерева

Овочі, цибулинні, коренеплоди та квіткові рослини

Картопля

Газон

Метод внесенняДозування
У прикореневу зону при посадці, по периметру крони. Повторні підживлення – раз на 2-3 рокиВід 20 до 100 грамів на одну рослину
Під час посадки або пересадки5 грамів на кущ
Змішуючи з ґрунтом при посадці4 грами з розрахунку на квадратний метр
У лунку під час посадки5 грамів на материнську бульбу
Внести в ґрунт перед посівом і закласти граблями15 грамів на квадратний метр площі

Також засіб можна вносити в рідкому вигляді:

  1. Для обприскування також розчиняють 4 грами в літрі води і використовують як позакореневе підживлення, розпорошуючи за допомогою пульверизатора або спеціального пристрою.

За потреби можна поєднувати кілька способів внесення поживних речовин.

Заходи безпеки

«АВА» відноситься до 4 класу небезпеки. Це означає, що препарат можна використовувати без побоювань за стан здоров’я медоносних бджіл та інших запилювачів, а також риб, молюсків та іншої водної флори та фауни.

Перевозити добриво можна у звичайних транспортних засобах, за винятком тих, що використовуються для доставки продуктів харчування, а також пестицидів та токсичних речовин.

Якщо препарат вноситься в сухому вигляді, необхідно захищати руки гумовими рукавичками. Якщо ж передбачається розведення добрива «АВА» та застосування його методом розпилення, правила захисту будуть такими ж, як при використанні пестицидів та рідких добрив:

    Ношення захисного одягу, рукавичок, окулярів, маски або респіратора.
  1. Заборона приймати їжу, пити та курити під час обробки.
  2. Зміна одягу з умиванням та прийомом душу відразу після завершення роботи.

При випадковому ковтанні постраждалому потрібно випити 1-1,5 літра води та викликати блювоту для очищення шлунка, потім відвідати лікаря. Також можна прийняти активоване вугілля чи інший абсорбент.

Чи можна використовувати одночасно з іншими підживленнями

Добрива «АВА» сумісне з будь-якими іншими видами агрохімічних препаратів. У ряді випадків можливе додавання речовини, яка відсутня у вибраному варіанті «АВА», наприклад, азоту. Підбір добавок здійснюється за потребами рослин.

Також не забороняється вносити органічні добрива, особливо на присадибних та дачних ділянках, розташованих на незручності або мають худий, непродуктивний ґрунт з мінімальним запасом гумусу.

Але, в більшості випадків, одного застосування добрива із серії «AVA» достатньо для отримання міцних, сильних рослин, значного збільшення врожайності.

Термін і правила зберігання

Препарат необхідно зберігати окремо від харчових продуктів, напоїв, ліків та кормів для тварин, можна в житлових приміщеннях при дотриманні правил безпеки, тобто у закритій маркованій тарі.

Зберігають добриво «АВА» в прохолодному, темному, захищеному від сонячних променів провітрюваному приміщенні, далеко від доступу дітей та тварин.

У герметично закупорених ємностях та пакетах препарат може зберігатися необмежений термін. Гарантія виробників поширюється на такі різновиди «АВА»:

    Порошок та гранулят – до 60 місяців.
  1. Желатинові капсули – до 36 місяців.

Якщо передбачається використовувати засіб у рідкому вигляді, готовий розчин потрібно використовувати протягом найближчої доби.

Чим можна замінити препарат

Повноцінного замінника «АВА», що відповідає всім його характеристикам, немає. Але, при необхідності, можна підібрати окремі компоненти добрива та внести їх у ґрунт. Однак, оскільки «АВА» доступне за ціною і поширене, набагато легше просто купити відповідний варіант цього високоякісного добрива.

Про автора

admin administrator