Як розводити янтарну кислоту для орхідей у порошку

Авторadmin

Як розводити янтарну кислоту для орхідей у порошку

Вплив і застосування янтарної кислоти для орхідей

Орхідея вважається гарним і невибагливим в плані вирощування кімнатною квіткою. Однак щоб вона цвіла, догляд за нею повинен бути зваженим. Ця стаття розповість, навіщо використовується бурштинова кислота для орхідей при вирощуванні в домашніх умовах.

Застосування бурштинової кислоти для орхідей обумовлено її наступним позитивним впливом:

  • продовження тривалості цвітіння;
  • активація вкорінення зрізаних живців;
  • реанімація (лікування) Рослин після перенесеного ними стресу (пересадка, транспортування);
  • стимулятор коренеутворення для рослин;
  • прискорення регенераційних процесів;
  • підвищення стійкості квітів до несприятливих факторів;
  • стимуляція інтенсивності росту, а також насичення листя хлорофілом. Дозволяє нарощувати нові листя.

Можна використовувати цю речовину і для поліпшення якості ґрунту. Підживлення орхідей бурштинової кислотою дозволяє поліпшити мікрофлору в горщику, а також зруйнувати токсичні для кімнатних рослин речовини.

Тепер зрозуміло, чому дане засіб користується у квітникарів такою величезною популярністю. Однак, щоб ці ефекти були можливі квітникарі повинні знати, як правильно застосовувати цей препарат.

Використовуючи бурштинову кислоту необхідно розуміти, що це не повноцінне добриво, а біостимулятор. Її дія спрямована лише на стимуляцію процесів росту. Тому застосування для підгодівлі цієї речовини без внесення інших добрив не матиме потрібного ефекту.

Як приготувати розчин

Орхідеї Фаленопсис дуже часто підгодовуються даним препаратом. Він випускається в двох формах:

  • порошок;
  • таблетки. Перед використанням, розітріть таблетки до порошкоподібного стану.

Щоб отримати добриво, необхідно розвести бурштинову кислоту з водою в потрібній пропорції. Використовуючи будь-яку форму кошти необхідно правильно розрахувати концентрацію. Для цього існує інструкція, що містить в собі важливі моменти застосування цього засобу. У ній буде зазначено, як розводити препарат і як застосовувати його в кожному конкретному випадку.

Таблетки бурштинової кислоти починають діяти вже при розведенні в 500 мілілітрах води. Для орхідеї 1 грам речовини слід розводити в 5 літрах води.

Для отримання підгодівлі потрібного дозування необхідно ретельно протирати таблетки. Береться одна таблетка, розтирається і розлучається в 1 літрі води. У розведеному вигляді речовина не видно. Щоб цього домогтися, засіб спочатку розводять в 200 мл води, а потім доводять до потрібного обсягу.

Як розвести порошок? Речовина берете на кінчику ножа і розчиняєте в 0,5 літра води. Можна знайти й інший рецепт для приготування розчину з порошку. Наприклад, 1 г порошку додають в 1 л рідини. Слід використовувати тільки теплу воду.

Дотримання дозувань є головним правилом, якщо хочете, щоб розчин янтарної кислоти приніс тільки позитивні моменти. Якщо дозування була перевищена, то засіб несе шкоду. Необхідно дотримуватися суворої дозування і при використанні народних засобів, де фігурує часник і інші рослини.

Коли розчин готовий, їм слід обробити рослина (коріння, листя і т. Д.). Обробляти квітка можна тільки свіжим розчином. Розчин, після закінчення 2-3 днів, вже не може застосовуватися для підживлення рослин. Це пов`язано з тим, що він втрачає свої корисні властивості.

Правила і спосіб застосування

Для орхідей бурштинова кислота є ідеальним біостимулятором, так як вона має кілька способів застосування. Однак до її застосування потрібно підходити уважно, щоб не переборщити.

Розглянемо детально кожен варіант того, як можна застосовувати янтарну кислоту для орхідей.

протирання листя

Часто квітникарі розчином янтарної кислоти протирають листя орхідеї. Для цього ватяний диск або шматок бавовняної тканини слід змочити в розчині і використовувати його для протирання поверхні листової платини. Потрібно уникати попадання засобу на підставу листа.

Щоб зняти препарат необхідно через два дні акуратно протерти листя чистою серветкою, яка була змочена простою водою кімнатної температури.

Розчином янтарної кислоти можна користуватися для обприскування квітки. В цьому випадку потрібно налити препарат в пульверизатор і обприскувати квітка раз в 2-3 тижні. Така дія дозволить наростити на стеблі нові листя.

полив

Крім протирання і обприскування орхідею можна поливати, приготованим своїми руками, розчином. До розведення кошти в цьому випадку застосовується стандартний підхід.

Полив здійснюється за допомогою невеликої лійки. Розчин вноситься в грунт повільно. Він повинен заповнювати всю поверхню субстрату. Припинити полив варто в тому випадку, коли рідина почала витікати з дренажних отворів. При цьому її надлишки повинні повністю стекти в піддон. У цьому випадку коріння добре просочаться добривом. Таким способом підгодовувати квітку потрібно не часто, щоб не переборщити.

Для росту коренів

Найчастіше бурштинову кислоту використовують для того, щоб обробити коріння у фаленопсиса. Це дасть можливість простимулювати рослина на утворення нових коренів.

Зробити таку обробку слід перед пересадкою квітки в новий горщик. Ця процедура виконується шляхом замочування коренів в спеціально приготованій рідини. Якщо коріння були сильно пошкоджені, тоді квітка в розчин поміщають на 2-2,5 години. Якщо коріння здорові, тоді досить півгодинної обробки. Після неї будь-який, навіть самий великий квітка буде набагато простіше вирощувати.

Після обробки кореневу систему слід добре просушити. Потім рослину пересаджують в новий стерильний горщик. Необхідно відзначити, що субстрат для пересадки купується новий. Не рекомендується використовувати старий грунт, так як він може бути вражений патогенною мікрофлорою. Також за час зростання квітки він міг повністю виснажитися.

У нарощують коренів така обробка буде стимулювати процеси утворення нової тканини. При правильній обробці, а також проведенні процедури пересадки орхідея почне активно зростати приблизно через один тиждень.

Запобіжні заходи

Як і будь-який лікарський засіб, опис бурштинової кислоти має цілий ряд запобіжних заходів. Якщо їх не дотримуватися, то можна нанести кімнатному квітці непоправної шкоди.

Заборонено застосовувати дану біодобавку в період, коли орхідея знаходиться в наступних станах:

  • період спокою;
  • цвітіння;
  • формування зав`язі;
  • запилення.

Обробляти гілки, живці та листя у квітки слід після завершення періоду цвітіння.

Якщо засіб застосовується за призначенням і в строгому дозуванні, тоді воно не несе негативний вплив. Однак при його використанні слід дотримуватися наступних особистих запобіжних заходів:

  • не можна терти руками, забрудненими препаратом, слизові оболонки і рани;
  • не можна торкатися очей. При попаданні в очі бурштинова кислота може викликати невелике роздратування. Для усунення дискомфорту слід негайно промити око водою;
  • працювати із засобом потрібно тільки в захисному одязі і рукавичках. Речовина при контакті зі шкірою може провокувати розвиток роздратування або алергічних реакцій;
  • необхідно працювати в захисній масці. При вдиханні парів можливий розвиток подразнення дихальних шляхів. Однак така реакція вважається індивідуальної і зустрічається вкрай рідко. Якщо вона розвивається, потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Для людини і тварин цей препарат вважається нешкідливим. Якщо все ж розвинулося роздратування, ділянку шкіри слід добре промити водою. У разі якщо після цього роздратування не минуло, необхідно звернутися за консультацією до дерматолога.

Якщо таблетку бурштинової кислоти проковтнуло домашня тварина не потрібно робити ніяких дій.

Янтарна кислота є відмінним засобом для швидкої реанімації великий орхідеї. Пам`ятайте, що для отримання позитивного ефекту достатньо використовувати розчин малої концентрації.

Відео “Полив орхідеї часником і бурштинової кислотою”

З цього відео ви дізнаєтеся про те, для чого поливати орхідею часником і бурштинової кислотою.

Навіщо застосовувати янтарну кислоту для орхідеї і як правильно це робити?

Янтарна кислота – це природна речовина, для якого характерний антитоксичний ефект. Він зміцнює захисні сили живого організму, покращуючи процеси його життєдіяльності.

І це відноситься не тільки до організму людини. Останнім часом бурштинова кислота стала активно застосовуватися для добрива кімнатних рослин, в числі яких орхідеї.

Що це таке?

Янтарна кислота в промислових умовах видобувається з бурого вугілля. Для декоративних квітів вона служить різновидом біостимуляторів. Так що в повному обсязі замінити мінеральні добрива вона не може.

Особливість препарату в тому, що вона не здатна завдати квітці шкоду навіть в разі передозування, так як рослина сама не візьме нічого зайвого. Бурштинової кислоти не властиво накопичуватися в грунті, під вплив повітря і світла вона швидко випаровується.

Які властивості речовини?

Застосовуючи цей засіб для обробки орхідеї, досягається наступний ефект:

  • активне нарощування листя;
  • відновлення тургору;
  • утворення нових корінців;
  • закладка квітконосів;
  • підвищення стійкості перед різними хворобами орхідей.

Таблетки бурштинової кислоти є стимуляторів росту для орхідеї. Крім цього, вони здатні нейтралізувати токсини, що знаходяться в грунті.

Чи можна, як поливати і для чого?

Не просто можна, а потрібно. При поливі частина препарату осідає на корі. Навіть після того, як зайва рідина стече в піддон, вона буде живити нижні корені орхідеї, стимулюючи їх зростання і формуючи нові відростки.

Довідка. Щоб відновити орхідею після пересадки або хвороби, полив рекомендовано виконувати 1 раз в 7 днів.

застосування

Речовини, що містять у складі препарату, є стимуляторами. Це підвищує імунітет квітки до хвороб і шкідників, а також активізує його зростання. Використовувати бурштинову кислоту можна для:

  1. поливу;
  2. обприскування;
  3. замочування насіння.

Коли найкраще використовувати?

Домашні орхідеї – це ніжні і примхливі рослини, які частину піддаються захворюванням. За допомогою додаткової їх обробки бурштинової кислотою вдається підвищити стійкість квітки до негативних впливів навколишнього середовища, прискорити зростання і зміцнити коріння і надземну частину.

Крім цього, застосовувати ці таблетки необхідно при наявності отруйних компонентів в грунті і самій рослині. Кислота допомагає мікроорганізмам, які зосереджені в землі, швидко руйнувати все токсичні органічні речовини.

Протипоказання

Особливість даного препарату в його абсолютній безпеці. У нього немає протипоказань при використанні для підгодівлі орхідеї. Головне тільки правильно підібрати дозування і дотримуватися режиму обробки.

як удобрювати?

Насправді протирання листочків орхідеї і її полив розчином янтарної кислоти проводиться одночасно. Спочатку обприскати рослини, а потім розчином, що залишився зволожити грунт. Тільки під час цвітіння обприскувати квітка розчином не рекомендується.

як розводити?

Тільки при правильного дозування досягається виражений ефект. Для поливу і обприскування підійде розчин, отриманий з 1 г речовини, розведеного в 1 л води.

  1. Для початку в ємність залити трохи теплої води.
  2. Додати препарат, а вже потім долити рідину.

Зберігати цей розчин вирішується не довше 3-х діб. Для отримання 1 л 0,01% – ного бурштинового розчину, потрібно до 0,1 л основного додати 0,9 л води. Хоча бояться сильної концентрації не варто, так як у кислоти нульова токсичність. Універсальним залишається 0,02% -ний розчин. Для цього взяти 1 г кислоти і розчинити в 2 л води.

Як часто підгодовувати?

важливо! Незважаючи на свою безпеку, бурштинову кислоту не варто застосовувати інтенсивно і часто.

Всі стимулятори для розвитку і зростання орхідей використовувати не частіше 1 разу на 7-14 днів. Крім цього, після застосування обов`язково оцінювати стан і реакцію рослини на підгодівлю.

підготовка добрива


Як розвести таблетки?

Як же правильно застосовувати в таблетках? Щоб отримати живильний розчин для орхідеї, потрібно ретельно розтерти таблетки до порошкоподібного стану. На 1 л води взяти 2 таблетки янтарної кислоти. У розведеному вигляді речовина не помітно. Щоб цього домогтися, засіб розвести в склянці води, а після довести до необхідного обсягу.

Як з порошку зробити розчин?

Якщо використовувати порошок бурштинової кислоти, то він береться в кількості 2 г і розчиняється в 1 л води. Тільки стежте, щоб рідина була теплою. Крім цього, готувати розчин для поливу або обприскування рослини прямо перед використанням, так як активна речовина швидко розпадається і втрачає свою корисну вплив.

Інструкція


як полити?

Для підтримки здорового і красивого виду орхідеї потрібно проводити регулярну його обробку бурштинової кислотою. Оптимальним залишається варіант поливу. При зволоженні грунту бурштинова кислота проникає в грунт і насичує кореневу систему.

Полив відбувається стандартним способом. Якщо в горщик потрапило багато розчину, потрібно почекати його зливу в піддон, а далі видалити і з нього рідину. Забороняється замокання ніжних коренів квітки, так як це може призвести до їх загниванням.

Полив орхідеї розчином янтарної кислоти проводити навесні і влітку, коли спостерігається період інтенсивного росту.

На замітку. З настанням осені і зими всі процеси загальмовуються, орхідея відпочиває, так що її краще не стимулювати.

Як протирати листя рослини?

Квітникарі досить активно використовують цей спосіб застосування янтарної кислоти. Як обробити листя?

  1. Для цього ватяний диск змочити в готовому розчині і протерти поверхню листової пластини.
  2. Для зняття препарату через 2 дня акуратно протерти листочки чистою серветкою.
  3. Її змочити у воді кімнатної температури.

Розчин янтарної кислоти застосовується для обприскування квітки. Для цього його налити в пульверизатор і проводити обробку раз в 2-3 тижні. Це дозволить наростити нові листочки на стеблі.

При обробці рослини стежте, щоб розчин бурштинової кислоти не потрапляв на підставу листочка. Він там затримається довше рекомендованого часу і призведе до загнивання.

Наслідки неправильної обробки

При неправильному застосуванні добрива орхідея може отримати шкода. Щоб цього не допустити, потрібно строго дотримуватися час обробки і концентрацію препарату. Підтримувати рослину в хорошому стані можна, якщо вести його обробку раз в місяць.

Шкода від бурштинової кислоти може виникнути при використанні її під час цвітіння. Це призведе до обпадання квітів. Пов`язаний такий ефект з тим, що рослина почне активно зростати, а все його сили будуть кинуті на утворення коренів і нових листочків.

Де і за скільки купити?

Придбати бурштинову кислоту можна в будь-якій аптеці і без рецепта. Вартість препарату 7-9 рублів.

Янтарна кислота – це відмінна підживлення для орхідеї. Активні її компоненти швидко поглинаються квіткою, приводячи до його активному росту. При правильно проведеної обробці рослина отримує надійний захист від хвороб і шкідників. важливо тільки чітко дотримуватися дозування і частоту підгодівлі.

Щоб ваша орхідея добре росла і радувала вас, читайте про інших добривах і засобах захисту: фитоверм, вітаміни, циркон, Епін, Фітоспорін, Актара, Бона Форте, часникова вода, цитокініновою паста.

Корисне відео

Янтарна кислота – зелений доктор для орхідей. Полив і обробка листя:

Янтарна кислота для орхідей як стимулятор розвитку

У догляді за кімнатними квітами багато хитрощів. Так, бурштинова кислота для орхідей, як жива вода. Вона надає стимулюючу дію на всі органи. В результаті квітка швидше росте і викидає квіткові стрілки. Замінити добрива кислота не може, але сприяє їх ефективному засвоєнню. Препарат екологічно безпечний і в землі розкладається на найпростіші елементи.

Як застосовувати янтарну кислоту для орхідей в домашніх умовах

Найбільш проблемна зона орхідей коренева система. Коріння не тільки живлять надземну частину, а й самі беруть участь в процесі фотосинтезу. Застосування стимулятора створює умови для активного нарощування коренів. Застосування бурштинової кислоти для орхідей корисно для відновлення після стресових ситуацій. Вся рослина зміцнюється. Активно нарощується коренева система, листя набувають велику жорсткість і навіть ніжні пелюстки квітів стають більш стійкими.

Як ніякий інший препарат, бурштинова кислота допоможе:

  • прискорити зростання і розвиток молодої орхідеї;
  • оздоровити субстрат, відновити баланс;
  • прискорює переклад добрив в біологічну форму;
  • зміцнює імунну систему рослини;
  • прискорює процеси фотосинтезу.

Рослина в короткі терміни відновлюється, викидає стрілки, цвіте довго і пишно.

Квітучу орхідею необхідно захистити від контакту з будь-якими комахами. Якщо квітка запилюючи, він негайно повянет.

Обробити бурштинової кислотою можна всі частини рослини, і різними способами. Коріння занурюються в розчин при пересадці. Залежно від стану рослини, коріння витримують в розчині від півгодини до декількох годин. Потім їх просушують і пересаджують орхідею в стерильний грунт. Важливо правильно підготувати рослину до пересадки, і тоді через тиждень можна побачити активне наростання коренів.

Обробку листів потрібно вести вологою серветкою, змоченою в розчині кислоти, щоб не створити застійних зон в пазухах листків. Залишати крапельки на листках не слід.

Орхідея буде вдячна, якщо раз в 2-3 тижні її обприскувати з пульверизатора бурштинової кислотою для орхідей. При цьому стимулюється ріст нових пагонів. Залишками розчину можна полити коріння. Термін використання розчину домашнього приготування не більше 3 днів. Краще користуватися свіжим препаратом.

Приготування робочого розчину

Як розвести бурштинову кислоту для орхідеї залежить від форми речовини. Воно випускається в таблетках і порошках. Тому для потрібної концентрації 1 грам кислоти розводять в 5 літрах води.

Таблетки для рослин містять діючу речовину в кількості для розведення в 500 мілілітрах води. Якщо в аптечці порошкова субстанція, то потрібно взяти трохи порошку на кінчику ножа і розчинити в 0,5 літра води. Про запас розчин готувати не можна. Янтарна кислота є нестійким речовиною, в воді розкладається на прості складові і стає неефективною.

Розчиняють речовину в теплій воді при помішуванні. До потрібного обсягу доливають холодною водою.

Не можна зберігати овочі і фрукти в приміщенні, де цвіте орхідея. Виділяється газ етилен пригнічує цвітіння орхідей. У приміщенні не можна користуватися і іншими аерозолями.

Чим підгодувати орхідею

Добриво для орхідей застосовується з обережністю. Не можна підгодовувати хворі або тільки пересаджені рослини. Чи не засвоєне добриво тільки отруїть грунт. Через специфічного грунту застосовувати можна рідкі склади, але в розведенні менше рекомендованої дози в 3-4 рази.

Підживлення для орхідей припиняється за два тижні до початку цвітіння. Під час цвітіння підгодівлі не роблять. Рекомендовані рідкі склади добрив.

«Бона Форте» вважається найкращим добривом для орхідей. Продовжує цвітіння до півроку, застосовується до і після цвітіння в більшому розведенні, ніж за інструкцією.

«Флора» натуральне добриво на основі біогумусу, призначене для позакореневого підживлення

Гранулят Pokon seramis, збалансоване добриво тривалої дії. Забезпечує коріння киснем і регулює вологість у грунті. Використання цього складу дозволяє поливати орхідеї раз на місяць.

Використовуючи бурштинову кислоту для стимуляції в стресових ситуаціях і добрива для здорових рослин можна отримати тривало квітучі орхідеї.

Про автора

admin administrator