Як саджати бегонію в горщик бульбою

Авторadmin

Як саджати бегонію в горщик бульбою

Зміст:

Бульбова бегонія: посадка і догляд в домашніх умовах

Основні вимоги щодо догляду за луковичной бегонією зводяться до підтримки досить високої температури і вологості грунту, а також повітря. Якщо знати, як правильно садити і вирощувати бульби бегонії, можна отримати справжній домашній квітник, який завжди зможе підняти настрій і внести свіжу нотку в атмосферу будинку.

Грунт

Для того щоб зрозуміти, як посадити бульбову бегонію в кімнатних умовах, слід звернути особливу увагу на склад грунту. Для початківців квітникарів можна порадити придбати спеціальний грунт. Якщо ж є впевненість в своїх силах, можна зробити його самостійно з таких компонентів:

  • 2 частини торфу;
  • 2 частини листової землі;
  • 1 частина крупного піску.

Ще один варіант:

  • 3 частини листової землі;
  • по 1 частини піску і торфу;
  • і ще частина перегною.

Якщо ж торфу немає зовсім, його можна замінити на таку ж кількість хвойної землі. У будь-яких варіантах буде правильно додати 2 жмені деревного вугілля.

Щоб посадка бульбової бегонії пройшла вдало, в горщик не варто класти листову землю, взяту з-під верби або дуба. Такі грунти містять надмірну кількість дубильних речовин, що погано позначиться на розвитку рослини.

добрива

Ще одне важливе правило догляду за бульбової бегонією – додавання добрив під час цвітіння рослини (при посадці нічого вносити не потрібно). В основному вибирають мінеральні підгодівлі, наприклад «Кеміра Люкс». Засіб застосовують по інструкції. Режим внесення наступний:

  • 1 раз під час утворення бутонів;
  • кожні 2 тижні під час цвітіння;
  • останній раз – відразу після закінчення цвітіння.

Підживлення можна вносити і частіше, але тоді концентрацію слід зменшити в 2 рази відносно тієї, яка вказана в інструкції. Необхідність щотижневого внесення добрив може виникнути в період цвітіння, якщо зовнішній вигляд рослини недостатньо здоровий.

Температура і освітленість

При посадці бульбової бегонії потрібно врахувати, що для її вирощування краще вибрати західне або східне вікно. Якщо такої можливості немає, необхідно створити умови для розсіяного світла – наприклад, за допомогою тюлевою фіранки.

Температурний оптимум для різних сортів рослини становить 20-25оС. Квітка витримає і більш високу температуру, якщо повітря буде досить вологим. Вирощування в домашніх умовах бегонії з бульби передбачає температуру не нижче 22оС. При цьому зниження нижче 17-18оС неприпустимо – рослина може серйозно постраждати.

Якщо в літні дні надходить велика кількість світла, горщик з бегонією краще поставити на столик біля вікна. Завдання квітникаря – створити яскраве, але в той же час непряме, тобто розсіяне освітлення.

Полив і зволоження повітря

Здійснюючи догляд за бульбової бегонією, важливо завжди пам’ятати про те, що батьківщина цієї рослини – тропічний пояс Африки, Америки і Азії. Інтенсивний полив – це одне з основних правил вирощування і правильного догляду для всіх сортів бегонії бульбової. Квітка поливають відразу після посадки, а потім полив здійснюють кілька разів на тиждень. При цьому дотримуються такі рекомендації:

  1. Обсяг рідини і режим її подачі визначаються станом грунту. Він повинен бути помірно вологим навпомацки.
  2. Надмірна кількість вологи неприпустимо, оскільки це призведе до загнивання коренів.
  3. Полив здійснюють акуратно, щоб рідина не потрапила на штучні квіти, листя.
  4. Попередньо воду краще відстояти протягом кількох годин до кімнатної температури. Занадто жорстку воду потрібно пом’якшити з допомогою спеціальних фільтрів.

Що стосується зволоження повітря, його можна здійснювати і за допомогою пульверизатора, і за допомогою вологих каменів або вологої ганчірки в піддоні. Якщо в квартирі занадто сухе повітря, можна скористатися спеціальним зволожувачем.

Якщо бутони обпадають, листя скручуються, і в цілому у рослини млявий вигляд, це явно свідчить про недостатньому поливі. Слід збільшити обсяги рідини в 1,5-2 рази і регулярно зволожувати повітря поряд з квіткою.

Як виростити бегонію з бульби

Незалежно від конкретного сорту технологія посадки і вирощування бегонії з бульби однакова. Важливо звернути увагу на обробку посадкового матеріалу, підбір грунту і горщика. Працювати починають в березні, щоб уже в травні-червні рослина порадувало своїми пишними квітами.

Якщо прислухатися до корисних порад, як посадити бегонію бульбою, то розвести у себе вдома це красиве рослина не скласти особливих труднощів.

Посадка бульбової бегонії – покрокова інструкція

  1. Перш за все, важливо звернути увагу на зовнішній вигляд бульб бегонії і їх розміри. Діаметр повинен складати від 3 см і більше. Бульба повинен бути досить щільним, його поверхню після очищення – гладка, без нерівностей і дефектів. Якщо він занадто великий, його можна розрізати навпіл і присипати деревним вугіллям місце зрізу.
  2. Безпосередньо перед посадкою поверхню повністю очищають від забруднень і відмерлих коренів.
  3. Далі обробляють будь-яким фунгіцидом (наприклад, «ДІСКОР», «Максим») або 1% розчином марганцівки (потримати півгодини).
  4. Підбирають горщик з будь-якого матеріалу. Він повинен бути 15-25 см глибиною і в 2 рази менше по діаметру. На дно укладають будь-які дрібні камені або керамзит (до третини висоти).
  5. Потім майже доверху наповнюють грунтом, а посередині необхідно зробити невелику ямку (на третину пальця).
  6. Потім приступають власне до посадки бульб бегонії. Його укладають увігнутою стороною догори, опуклою – до землі.
  7. Нарешті, потрібно присипати його землею. Причому верхня третина повинна залишитися над поверхнею грунту – іноді паростки можуть загнити, якщо поверхня повністю закрити.
  8. Після посадки горщик слід відразу полити і поставити його в тепле місце, де температура не опускатиметься нижче 22оС.

Полив повинен здійснюватися регулярно – так, щоб грунт завжди був помірно вологим. Однак надлишок вологи теж шкідливий, і це теж слід врахувати. Перші сходи з’являться через тиждень, а через місяць на втечу буде 2-3 великих листа. А ще через місяць бегонія дасть прекрасні квіти.

Як уберегти бегонію від хвороб і шкідників

Посадка бульб бегонії проходить досить просто, якщо правильно підібраний грунт, а також дотримані умови температури і поливу. Надалі в міру розвитку рослини можлива поява захворювань, пов’язаних зі шкідниками (попелиця, павутинний кліщ, нематоди) або з неправильним доглядом (недостатньо яскраве світло, надлишок або нестачу вологи і ін).

Хвороби бегонії: причини і як усунути

До найбільш поширених порушень розвитку, пов’язаними з неправильними умовами утримання і інфекційними збудниками, відносяться такі:

зовнішня ознака причина рішення листя сохне по краях, починають закручуватися сухе і жарке повітря переставити в більш прохолодне місце, періодично зволожувати повітря листя опадає або жовтіють і никнуть занадто холодно переставити в більш тепле місце листя поникла забруднене повітря чи недолік вологи забрати горщик в іншу кімнату, рясно полити (якщо земля суха) листя виростають дрібними, квітки не утворюються або цвітіння відбувається рідко недолік добрива удобрити грунт за допомогою органічних або мінеральних підгодувати листя тьмяніють, виявлена ​​павутина діяльність павутинного кліща використовувати інсектицид або настій ріпчастої цибулі (докладніше – нижче) порошкоподібний наліт з зеленими і коричневими відтінками діяльність грибка сірої цвілі обприскати фунгіцидом (Беном) за інструкцією і прибрати горщик в сухе, більш прохолодне місце білі плями порошкоподібної консистенції діяльність грибка борошнистої роси коріння чорніють і підгнивають діяльність грибка чорної кореневої гнилі перекриття полив, обприскати фунгіцидом, прибрати в більш сухе місце Ніль на поверхні листя і квіток перезволоження зменшити полив, не допускати попадання вологи при обприскуванні на саму бегонію листя деформовані, по поверхні йдуть жовті плями діяльність вірусу огіркової мозаїки знищити квітка, горщик дезінфікувати, грунт замінити листя втратили колір, на коренях видно напливи діяльність нематоди

Шкідники і як з ними боротися

Що стосується шкідників бегонії королівської, то найбільш небезпечними вважаються:

  1. Павутинний кліщ – комаха округлої форми, яскраво-червоного кольору, довжина менше 1 мм. Виглядають як численні яскраві точки по поверхні листа і стебел. Залишає павутинки по всій рослині.
  2. Попелиця має різне забарвлення (зелена, сіра, бура), форма тіла округла, в довжину 2-3 мм. Виглядають як численні сірі точки.

Боротися з ними потрібно відразу після виявлення. Для цього застосовують спеціальні інсектициди, які можна придбати в спеціалізованому магазині:

  • тиофос;
  • карбофос;
  • актеллик;
  • неорон;
  • фітоверм;
  • фуфанон.

Діють чітко за інструкцією. Можна також використовувати і домашнє засіб на основі звичайного ріпчастої цибулі (з коричневою лушпинням):

  1. Лук нарізають дуже дрібно або пропускають через м’ясорубку.
  2. Беруть повну чайну ложку (половину столової ложки) і наполягають 1 тиждень в літрі води.
  3. Проціджують і обприскують листя і стебла до повного знищення комах.

РАДА З ПРОФІЛАКТИКИ

Листя і особливо стебла рослини, що сховалися під кущем, необхідно ретельно оглядати на предмет наявності цих шкідників і інших уражень. Чим раніше ви приступите до боротьби з ними, тим вище шанси на успіх.

Як правильно зберігати бульби бегонії

Важливо знати не тільки про те, як правильно посадити бегонію, а й про секрети успішного зберігання бульб в зимовий період. Найголовніше – врахувати кілька простих порад, які дозволять добре зберегти матеріал:

  1. Спочатку все бульби ретельно оглядають, щоб відразу видалити пошкоджений матеріал.
  2. Температура зберігання повинна бути вище нуля, але в той же час не більше + 9оС. Інакше бульби починають проростати.
  3. Навіть незначна кількість вологи на матеріалі не допускається. По можливості його слід зберігати в сухому приміщенні.

Для посадки і розмноження бульбової бегонії матеріал можна зберігати в підвалах або в домашніх умовах.

Зберігання в квартирі

У квартирі потрібно знайти найбільш прохолодне місце – наприклад, під вікном або під балконними дверима. Заздалегідь перевіряють температуру (щоб вона постійно була в діапазоні 0-9оС). Є три варіанти зберігання:

  1. В ящику або коробки розсипом. Поміщаються бульби, повністю засипаються тирсою, сухим торфом або піском.
  2. У горщиках – їх переносять в прохолодне місце, при цьому верхню частину зрізають гострим ножем врівень із землею. Слід іноді поливати грунт, щоб він був злегка вологим (пересихання не допускається).
  3. Якщо квартира достатньо тепла, і прохолодних місць в ній немає, можна зберегти бульби бегонії бульбової для подальшої посадки і в холодильнику. Матеріал висушують, поміщають в пакети з отворами і засипають тирсою або ж обертають кожен бульба в папір. Зберігають в двері або внизу холодильника (там же, де овочі і фрукти).

Якщо бульби будуть зберігатися в горщиках, поливати їх краще через піддон, щоб уникнути можливого гниття.

Зберігання в підвалі

Якщо є доступ в досить сухий, прохолодний підвал, можна зберегти бульби і там. Їх також поміщають в картонну коробку або дерев’яний ящик, засипають торфом, піском або тирсою так, щоб повністю приховати. Важливо розуміти, що для подібних цілей льох точно не підійде. Як правило, вологість в ньому завжди підвищена через близькість землі, що призведе до гниття матеріалу.

Таким чином, питання про те, як садити бегонію бульбами, має простий і зрозумілий відповідь. Якщо виконати наведені вище покрокову інструкцію і слідувати порадам по догляду за рослиною, все бульби обов’язково дадуть паростки. І вже зовсім скоро рослина порадує своїми прекрасними, життєрадісними кольорами.

У 2016 році бегонія була названа «Цибулинна рослина року». Насправді, вона є бульбові рослин. Справа в тому, що бульбові рослини входять в групу так званих цибулинних рослин (геофітів), але справжні цибулини запасають поживні речовини в підземних листі. У бульбових же рослин для цих цілей служать м’ясисті потовщені корені – бульби.

Бульбова бегонія – посадка і догляд з фото, як виростити в домашніх умовах і в саду

Зробити територію саду святкової і затишній одночасно – не найпростіше завдання. Однак бульбова бегонія здатна зробити будь-який сад воістину шикарним. У цій статті буде розказано про те, що собою являє цей вид бегонії, якими відмінними рисами володіє і в якому догляді потребує, а також про нюанси догляду за цим яскравим багаторічників.

Що собою являє бульбова бегонія

При дотриманні певних умов бегонії можна вирощувати не тільки в горщиках, а й у відкритому грунті

Бульбова бегонія – один з найулюбленіших квіток садівників. Причина тому – воістину шикарне і тривале цвітіння, тому прикрасити сад, терасу або балкон за допомогою цієї рослини у вас не складе труднощів. Головне при цьому – правильно доглядати за квіткою, інакше він може не тільки захворіти, але й загинути.

Китайський фольклор говорить, що перша бегонія виросла на місці, орошённом сльозами покохала жінки.

Бульбова бегонія (Begonia tuberhybrida) – вид сімейства бегонієвих, отриманий в результаті складної багаторічної селекції дев’яти видів рослин з різних куточків світу. Робота над створенням цієї квітки була почала ще в XIX столітті, і на сьогоднішній день існує близько двох сотень цього яскравого багатолітника.

Відмінних рис у бегонії кілька. На відміну від звичайної бегонії вона може вирощуватися і як кімнатний, і як садовий квітка. При цьому вона буває трав’янистої, чагарникової і ампельного типу.

Головною особливістю цього виду рослини є наявність товстого кореневища (бульби) розміром близько 5-6 см. Стебло при цьому міцний, товстий, напівпрозорий і висотою до 80 см, а листя – великі серцеподібні з глянсовою або ворсистою поверхнею темного або світло-зеленого кольору.

Ще одна відмінність цього різновиду бегонії від інших видів рослини – це надзвичайно тривалий (з травня по жовтень) і гарне цвітіння.

За формою квіти діляться на піоновідние і розовідний, при цьому бувають і квітки, схожі на великі нарциси, камелії або гвоздики.

Залежно від сорту рослини діаметр квітів може коливатися від 3 до 20 см, а їх розташування може бути як індивідуальним, так і груповим (у вигляді суцвіть).

Чоловічі квітки відрізняються великим розміром, махрової поверхнею і раннім цвітінням. У той же час жіночі виглядають дещо скромніші – вони менше в діаметрі і мають близько 4-5 гладких немахрових пелюсток.

Ці квіти будуть мати гарний вигляд у груповій посадці кам’яного саду

Колір, звичайно ж, залежить від сорту бегонії. Так, найбільш популярними забарвленнями цієї рослини є:

  • червоний;
  • жовтий;
  • білий;
  • помаранчевий;
  • ніжно рожевий.

Основні сорти з фото

Найбільш красивими і популярними сортами прямостоячих бульбових бегоній фахівці вважають:

  • Picotee Arlequin – рослина напіврозкидистий типу заввишки до 25 см.
    Квіти: великі (до 12 см в діаметрі), жовті з яскраво-червоною облямівкою, махрові.
    Листя: зелені, зубчасті.

Пелюстки бегонії сорти Picotee Arlequin шикуються ярусами, роблячи квітка схожим на шишку

  • Bouton De Rose – невисока компактне кущова рослина.
    Квіти: розовідний, махрові, розміром до 18 см, ніжно-рожевого або білого кольору.
    Листя: великі, зелені, з хвилястим краєм.

Контрастність облямівки залежить від великої кількості сонячного кольору, вологості повітря і ін

  • Dark Red – низькорослий кущ напіврозкидистий типу.
    Квіти: піоновідние, до 10 см в діаметрі, махрові, темно-червоного кольору.
    Листя: великі, дрібнозубчасті, зелені.

Ці великі махрові квіти нагадують квіти півонії, але виглядають набагато витонченішими

  • Crispa Marginata – розлога рослина висотою до 15 см.
    Квіти: білого або ніжно-жовтого кольору з червоною облямівкою і кучерявим краєм.
    Листя: зелені з фіолетовою окантовкою.

Кому-то квітки Crispa marginata нагадують форму квітки братків, а кому-то метелика

Ще однією бульбової різновидом цієї квітки рослини є ампельна бегонія. Її відмінна риса – довгі, спадаючі стебла, посипані яскравими квітками. Найбільш популярним сортом цього незабутнього квітки є «Шансон», що вражає розмаїттям кольорів і відтінків.

Ампельна бегонія прекрасно підійде для заповнення підвісних горщиків

Окремо слід розглянути бегонію болівійську (Begonia Boliviensis) – вид ампельного квітки, пагони якого ростуть вгору, а після досягнення 30 см спадають вниз у вигляді багатоярусного каскаду. Особливо затребувані такі види, як:

  • Santa Cruz Sunset – розлога рослина з никнуть пагонами до 40 см і фуксіевіднимі квітками червоно-оранжевого кольору;

Якщо ви садите Santa Cruz Sunset в підвісне кашпо – заповніть його 3-5 рослинами

  • Copacabana – невибаглива в догляді і витривала стелиться рослина з колоколообразной яскраво-червоними квітками;

Бегонія Copacabana краще за інших сортів переносить надлишок сонця

  • Bossa Nova – розлога рослина з пагонами довжиною до 50 см і фуксіевіднимі квітками помаранчевого, червоного, білого або рожевого кольору.

Бегонія Bossa Nova розростається набагато густіше, за рахунок більш тонких стебел, що забезпечує більш рясне цвітіння

В яких умовах можна вирощувати

Як уже було відзначено вище, вирощувати бульбову бегонію як вдома в горщиках, так і прямо у відкритому грунті в саду.

За рахунок тривалого періоду цвітіння (на підвіконні може цвісти майже весь рік) і шикарного зовнішнього вигляду особливою популярністю рослина використовується для додання розкішного і свіжого вигляду балконах і терасах.

Бульбова бегонія відмінно виглядає в ландшафті і оформленні будинку, навіть якщо використовується тільки один її сорт

Таким чином, обмежень за місцем вирощування бульбової бегонії немає – головне при цьому, щоб місце було досить сухим і теплим.

Посадка в домашніх умовах

Вирощування в домашніх умовах слід починати на початку березня – в цю пору на кореневище з’являються перші бруньки, з яких згодом проклюнутся паростки. Якщо на одному бульбі їх багато, то його можна за допомогою ножа розділити на кілька частин, залишивши на кожному з них по одному-два очка. Зрізи при цьому слід запечатати товченим вугіллям, а шматочки бульб посадити у вологий торф.

Вкрай важливо при догляді за рослиною запам’ятати так звану «світлову мітку» і не міняти положення кашпо по відношенню до сонця, в іншому випадку бутони на бульбової бегонії можуть впасти

Посадка в горщик. Покрокова інструкція

  1. Бульби слід висаджувати в грунт округлої частиною низ – саме з неї згодом почнуть рости корінці. З увігнутою частки будуть прокльовується паростки, тому вона повинна залишатися нагорі.
  2. Щоб прискорити процес появи паростків і формування стебел, при посадці бульба необхідно закопувати в торф лише наполовину, залишаючи його зовнішню частину на поверхні.
  3. Через кілька тижнів, коли розмір пагонів досягне 5 см, а на них з’являться перші листочки, кожен екземпляр необхідно пересадити в спеціальний грунт, присипавши кореневище землею, і переставити горщик в світле і тепле місце.

Ідеальний ґрунт для посадки бульбової бегонії можна зробити самостійно, додавши пісок в квітковий субстрат.

Особливу увагу слід приділити розміру горщика для бульбової бегонії. Ємність для пересадки молодого рослини повинна бути широкою (діаметром від 20 см), але неглибокій, адже кореневище у бегонії поверхневе.

Після пересадки рослину почне рости бурхливо і випустить велику кількість бутонів і листя. При правильному догляді бегонія буде цвісти все літо і не зів’яне навіть восени, однак перед початком зими листя опадёт, тому її стебла необхідно зрізати, бульби вийняти і обрізати коріння. Зберігати бульби при цьому потрібно буде до весни в темному прохолодному місці.

Порядок висадки бульбової бегонії насінням виглядає дещо інакше: насіння слід попередньо замочити в стимуляторе зростання і розташувати по зволоженою поверхні, обережно притиснути їх до грунту і окропити з пульверизатора. Потім ємність з посівом слід накрити склом або поліетиленом і поставити в добре освітлене місце.

Типові зерна рекомендується висаджувати в розсадні ящики, а гранульовані – в торф’яні таблетки

При правильному догляді (своєчасному зволоженні грунту, регулярному провітрюванні контейнерів і підтримці температури на рівні + 21-22 ° С) на 10-12 добу з’являться перші сходи.

Так виглядають перші сходи бегонії, з цього моменту термін провітрювання слід збільшити, щоб привчити розсаду до нормальному середовищі

Після появи третього справжнього листка найміцніші сіянці необхідно пікірувати в відокремлені розсадні горщики з легким розсипчастим грунтом. Квіти необхідно полити, поставити в освітлене місце і забезпечити температуру +20 ° С. До кінця літнього сезону молоді бегонії зацвітуть, а до початку зимового розвинуться повноцінні бульби.

Прищипувати необхідно тільки ампельную бегонію, всі інші сорти, судячи з відгуків, густо розростаються і рясно цвітуть без сторонніх втручань.

Відео-інструкція, як правильно садити бульбову бегонію будинку

Правила посадки розсади у відкритий грунт

Перед висадкою бегонії в землю вкрай важливо знайти для неї відповідне місце в саду – воно повинно бути світлим, але захищеним від спекотного сонця і вітру. Коли садити бегонію після зими? Головний критерій – небезпека зворотних холодів на момент висадки вже повинна минути, тому ідеальним часом вважається початок червня. Воно підходить як для висадки торішніх бульб, так і для свіжих паростків.

Під час висадки бульбової бегонії у відкритий грунт, звертайте увагу на дистанцію між рослинами

Чи не менше уваги слід приділити вибору і підготовки бульб рослини. Досвідчені садівники рекомендують використовувати тільки рівні, щільні, темно-коричневі екземпляри. При цьому зберігати посадковий матеріал необхідно в нежаркому приміщенні, якщо його нирки ще не пустилися в ріст, то підійде і контейнер для овочів в холодильнику.

Перед посадкою в грунт бульбову бегонію необхідно проростити в такий спосіб:

  1. Видалити з клубеньков засохлі корінці і продезінфікувати їх в фунгіцидно розчині (опустити бульба в препарат на 2/3 на 20 хвилин).
  2. Розмістити бульба в пухку плодовиту землю на глибину 5 см так, щоб верхівки майже залишалися на поверхні.
  3. Горщик розмістити на світлому підвіконні і забезпечити йому температуру не нижче +16 ° С, стриманий своєчасний полив і захист від протягів.

Допускається пророщування відразу декількох бегоній в одному контейнері – рослини при цьому необхідно розміщувати на відстані 10 см один від одного

Через 5-6 тижнів рослина з молодими пагонами необхідно почати готувати до пересадки у відкритий грунт. Привчати до звичайної вуличної середовищі його необхідно поступово, періодично виносячи на балкон і продовжуючи інтервал його перебування на відкритому повітрі.

Потім необхідно підготувати місце посадки, засипавши на дно посадочних ямок золу або перегній і замульчувати розсаду тим же складом.

Масивні бульби рослини слід висаджувати на відстані 30 см один від одного, середні – 20 см, а дрібні – 15 см.

подальший догляд

Догляд за бульбової бегонією, висадженої будинку в горщиках і в саду, має ряд відмінностей.

Правила поливу домашнього рослини

  • Влітку квітка необхідно рясно поливати відстояною теплою водою. При помірній температурі досить зволожувати грунт бегонії через день, в спеку – кожен день.
  • Перезволоження рослини слід уникати, так як це може нашкодити і без того крихким коріння. Тому перед поливом слід переконатися, що земля досить просохла.
  • У спекотні дні горщики краще ставити на піддони, наповнені мокрою галькою, і систематичним зрошувати навколо них повітря.
  • Після того як рослина відцвіте, частоту поливу необхідно поступово скоротити.

Уникайте попадання води на листя рослини

Підживлювати бегонію комплексними мінеральними препаратами рекомендується один раз в два тижні, чергуючи їх з підгодівлею органічного типу

Після закінчення періоду бутонізації наземну частину квітки потрібно зрізати, а горщик з бульбами поставити в прохолодне місце і зберігати там до весни.

Особливості догляду за бегонією, посадженої в саду

  • Удобрювати рослина можна за допомогою перегною, золи і калійно-фосфорних подпиток з травня по жовтень з періодичністю раз на два тижні.
  • Щоб стимулювати зростання бічних пагонів, вершину стебел довжиною 7-8 см потрібно прищипнуть.
  • Ближче до осені полив слід скоротити, бульби викопати, а коріння обстригти і знезаразити фунгіцидною розчином, після чого висушити і помістити, закопавши в торф, в темне сухе приміщення.

Поливати квітка слід після легкого підсихання грунту, використовувати при цьому слід тільки добре відстояну воду

Розмноження бульбової і ампельної бегонії

Розмножуватися рослина може декількома способами:

Насіннєве розмноження вважається найскладнішим, тому що вимагає копіткої збору дрібного насіння і їх штучного запилення.

При настанні періоду спокою (зима)

Викопуємо бульби, відокремлюємо наросли на основному бульбі дітки. Якщо ви вибрали насінне розмноження, найкращий час для висівання насіння – грудень.

Навесні (найкращий час для висадки бульб)

Після закінчення періоду спокою частина бульби або дітки висаджуються в окремий горщик. Також краще в цей час садити живці, які до цього часу вже вкоренилися, до наступної зимівлі вони встигнуть набрати сил і наростити сильніший бульба.

Відео про зимовому зберіганні бульб

Таблиця хвороб і шкідників

Нерідко причиною загибелі бульбової бегонії стає його пошкодження хворобою або комахами. Для вашої зручності ми систематизували найбільш поширені причини в’янення квітки і представили їх у вигляді таблиці.

Основною причиною поразки бегонії фахівці вважають неправильний догляд за ним, особливо систематичне перезволоження, що сприяє розвитку безлічі захворювань і розмноженню шкідників. Саме тому в більшості випадків захворіла рослина рекомендується переставити в сухе прохолодне місце і скоротити частоту поливу.

Профілактика і підгодівля

Незайвим буде використовувати і фунгіцидні препарати з метою профілактики. Умовно їх можна розділити на п’ять груп:

  • захисні (для обробки здорових рослин): Максим, Топаз, Фундазол;
  • лікувальні (для обробки уражених рослин): Векта, Максим, Тріходермін;
  • системні (препарати, що поглинаються квіткою, використовувані і для лікування, і для профілактики): Швидкість;
  • контактні (впливають на певні ділянки рослини): мідний купорос, колоїдної сірка;
  • протруйники посадкового сировини (для обробки кореневищ, цибулин і бульб перед посадкою): Фітоспорін-М.

Як показує практика, будь-яку хворобу бегонії набагато простіше запобігти, ніж лікувати, тому досвідчені садівники настійно рекомендують систематично оглядати рослину на предмет наявності перших ознак пошкоджень

Якщо рослина абсолютно здорово і ознак хвороби виявлено не було, то необхідність в обробці бегонії хімікатами відпадає. При їх використанні з метою профілактики вкрай важливо знати міру – надмірна обробка квітки може негативно позначитися на його життєздатності.

Відгуки про вирощування

Попередити все захворювання бегонії неможливо, але при правильному і відповідальному догляді за нею можна уникнути безлічі з них. При цьому в разі поразки квітки починати лікування слід якомога раніше, інакше рослина може загинути. Саме тому, перш ніж приступати до вирощування цієї квітки, потрібно уважно вивчити правила зберігання, висадки та поливу рослини, а також переконатися в наявності відповідних для нього умов.

Про автора

admin administrator