Як самим позбутися клопів

Авторadmin

Як самим позбутися клопів

Зміст:

8 способів, як вивести домашніх клопів

Домашні клопи є ектопаразитами, тобто кровопивцями. Вони воліють саме людську кров, але не відмовляться і від крові теплокровних тварин. Оселившись в квартирі або будинку, ці дрібні паразити моментально позбавляють усіх мешканців житла спокою і комфорту. Щоб процес позбавлення від настирливих комах пройшов швидко і ефективно, ми зібрали для вас всі можливі способи, як вивести домашніх клопів. Ми перерахуємо як народні, так і найдієвіші покупні засоби.

Звідки беруться клопи, і чим вони небезпечні?

Питання, звідки беруться клопи, хвилює всіх, хто якось вранці знайшов на своєму тілі численні укуси. Багато хто вважає, що це наслідок антисанітарії в квартирі, проте це не так.

Навіть в самому доглянутому житло можуть завестися клопи. Найчастіше вони переходять із сусідніх квартир. Тому перш, ніж вибирати спосіб боротьби, обов’язково необхідно попередити сусідів і діяти спільно. Інакше через якийсь час комахи можуть заново з’явитися.

  • Клопа можна принести в будинок з новою річчю, комплектом постільної білизни або технікою. Ці комахи вибирають самі затишні місця для укриття – в складках одягу, у швах, в коробках, які зберігалися на складі в невідомих умовах;
  • Якщо ви купили квартиру з меблями від колишніх господарів, особливо якщо ця меблі досить стара, цілком ймовірно, що клопи вже давно жили в ній і просто дісталися вам у спадок»;

Укуси клопів явно помітні візуально. Зазвичай це кілька укусів в ряд, рідше поодинокі, безладні червоні точки. Особина вибирає «найсмачніше місце на тілі людини, пересувається по ньому і кусає. За 1 хвилину клоп може вчинити від 5 до 7 укусів.

Небезпека укусів полягає в тому, що вони можуть викликати сильну алергічну реакцію, печіння і свербіж, як після укусу комара. Крім цього клопи є переносниками різних небезпечних захворювань. Коли людину кусає доросла особина, це відбувається непомітно, так як під час укусу виділяється знеболюючий фермент. Личинки, зважаючи на вік, цією здатністю не володіють, що робить укус ще і болючим.

Де ховаються клопи?

Вивести домашніх клопів самостійно буває дуже складно. По-перше, вони дуже швидко розмножуються. Одна самка в день здатна відкладати до 5 яєць, які перетворюються в повноцінну особина вже через 10 днів.

По-друге, щоб повністю знищити комах, необхідно виявити всі можливі місця, де вони можуть ховатися. Зазвичай вони живуть:

  • всередині м’яких меблів;
  • у спальному матраці;
  • у килимі;
  • під плінтусами;
  • за картинами;
  • на полицях з постільною білизною;
  • в розетках;
  • під відстаючими шпалерами і т. д.

Виявити місця їх скупчення можна з помітним ознаками – чорним точкам і коричневим лусках хітинового покриву, який скидають як під час линьки личинки, так і дорослі особини.

Клопи – нічні жителі. Навіть самий ретельний огляд квартири у світлий час доби може не дати результатів. Час активності комах – з 01:00 ночі приблизно до 05:00 ранку. Саме в цей проміжок часу потрібно оглянути всі перераховані вище місця з ліхтариком. Також деякі радять перед сном постелити біле простирадло, відсунути ліжко від стіни або від штор, обернути ніжки поліетиленовою плівкою і поставити їх в ємність з олія. Наприклад, можна налити масло в капронові кришки. Потім посеред ночі встати і включити верхнє освітлення. Якщо на ліжку ви побачите клопів або крапельки крові, значить, вони живуть в матраці. Ємність з маслом стане перешкодою для комах, які захочуть залізти на ліжко і для тих, хто захоче з неї втекти.

Підготовка до знищення паразитів

Перш, ніж приступати до знищення комах тим чи іншим засобом, потрібно поетапно перевірити всі приміщення.

  • Огляньте всі дрібні предмети – книги, іграшки, посуд, дрібну техніку і т. д. на наявність клопів або їх личинок. Незалежно від результатів огляду запакуйте речі в герметичні щільні поліетиленові пакети і винесіть від квартири. Це захистить чисті речі від заселення паразитами, а приміщення — від поширення комах з заражених речей;
  • Збираємо постільна білизна, речі, що висіли на бильце ліжка або стільця, штори і відправляємо в пральну машинку. Їх необхідно випрати при максимально можливій температурі. Ті тканини, які можна прати при високих температурах, і інші речі, які не влізли в пральну машинку, необхідно запакувати у герметичні пакети та на час залишити;
  • Далі приберіть зі стін картини, рамки з фото, годинник, панно та інший декор;
  • Звільніть книжкові шафи, можна перетрусити всі книги, відсуньте меблі від стін і відкрутіть плінтуса;
  • Меблі, яка може бути розібрана, необхідно також помістити по частинах в пакети і винести з приміщення. Якщо чохли знімаються, їх поміщають в окремий пакет;
  • Далі виносяться всі кімнатні рослини і тварини;
  • Після того, як квартира буде звільнена максимально, необхідно провести обробку інсектицидом строго по інструкції або обраним народним засобом;
  • Після цього проводять обробку всіх ізольованих предметів. Бажано робити це на вулиці.

Оцет і нашатирний спирт

Помилково думати, що укус або нашатир діє на клопів згубно. Їм просто неприємний запах цих речовин, не більше того.

Тому обробка цими препаратами підійде більше в профілактичні заходи. Розчин з додаванням оцту готують на водній основі в пропорції 1:1. Одержаним складом протирають вікна, як всередині, так і зовні, тому що особливі щетинки на лапках клопів дозволяють їм без зусиль пересуватися по зовнішніх стін будинку. При цьому вони можуть подолати відстань близько 1 метра всього за 1 хвилину.

Якщо на вікнах є сітки, їх також можна обробити оцтом і перевірити якість їх прилягання до рами, так як комахи мають плоске тіло і можуть проникати в самі вузькі просвіти. Обробляють укоси, підвіконня та відливи, меблі, плінтуса, підлогу. Розумно періодично проводити подібну обробку, якщо ви живете в старому будинку, де набагато частіше спостерігаються скарги на активність різних комах. Якщо ви використовуєте нашатирний спирт, його можна додавати у воду під час вологого прибирання з розрахунку 2 ст. л. спирту на відро води. Після випаровування нашатир створює на поверхні прозору плівку, яка має відлякуючий запах для комах ще довгий час.

Окріп

Клопи не зазнають впливу високих температур. Тому багато рекомендують просто обшпарити комах окропом.

Цікаве: Як очистити воду в басейні від іржі: що робити, як позбутися, освітлити, покрокові способи очищення, засоби, відео

Так, кожна доросла особина, на яку потрапить кипляча рідина, дійсно миттєво загине. На личинок таке короткочасне вплив не справить потрібного ефекту. Та й обробити всі стіни в приміщенні і предмети меблів цим засобом просто не представляється можливим. Окропом можна обшпарити плінтуса, природно, в демонтированном вигляді, карнизи, стіни і підлоги, облицьовані кахельною плиткою.

Скипидар і гас

А ось скипидар або гас для клопів є отрутою.

На його основі готують діють склади, наприклад:

  • 300 мл скипидару + 300 мл етилового спирту + 15 г камфори;
  • 600 мл скипидару + 600 карболки + 0,005 мл саліцилової кислоти;
  • 20 мл скипидару + 20 мл гасу + 1150 мл окропу;
  • 250 мл скипидару + 250 мл гасу + 60 г нафталіну.

Отриманою сумішшю потрібно обробити ті місця, де були виявлені клопи. Після цього приміщення опечатується мінімум на добу. Після цього потрібно провести ретельне прибирання і провітрювання.

Полин, пижмо, багно

Ще одним заходом профілактики повторного або первинного появи клопів у квартирі є застосування висушених сильно пахучих трав або відварів на їх основі.

  • Полин володіє характерним ароматом, який багато комахи не переносять. Досить розкласти невеликі гілочки висушеної полину по кутах, під плінтусами, в книжкових шафах та в інших місцях, щоб відлякати клопів від вашого житла;
  • Пижмо є отруйною рослиною. Її необхідно збирати саме в період цвітіння. Після цього висушити і розкласти по периметру приміщення. Майте на увазі, що висушена пижмо токсична, слідкуйте за дітьми і домашніми тваринами, частіше провітрюйте приміщення;
  • Багно також є токсичним рослиною. З його листя готують відвар, яким обробляють внутрішнє приміщення та меблі. Відвар буде мати добре відчутний запах, тому квартиру потрібно залишити на день, а потім, протягом ще двох днів добре провітрювати.

Скотч

Багато користувачі діляться своїм досвідом боротьби з клопами за допомогою двостороннього скотча. Він приклеюється на невеликі відрізки картону по периметру і поміщається під ніжки ліжка таким чином, щоб скотч повторював їх контур.

За допомогою такої саморобної пастки можна зловити комах, які спробують залізти на ліжко, щоб покусати вас. Однак, якщо комах в квартирі розвелося вже дуже багато, то це не вихід. Даний спосіб допомагає в боротьбі з поодинокими особинами, поміченими на ранніх стадіях. Тоді, спійманих клопів можна знищити фізично або за допомогою окропу. Після чого обробити квартиру складом на основі спирту, нашатирю або розкласти по периметру ароматні трави.

Термообробка

Для нормальної життєдіяльності клопам необхідна середовище з температурою +20°С… +30°С.

Зниження або підвищення температури для них згубно. Можна скористатися цим фактом для знищення комах, які живуть в матраці, старих меблів і всіх тих речах, які ми ретельно пакували в герметичні пакети. Якщо навала клопів довелося на літо, винесіть все, що можливо на вулицю на саме сонце. Не факт, що всі особини загинуть одразу, повторіть процедуру протягом декількох днів підряд. Якщо на вулиці зима, можна винести предмети на мороз і піддати паразитів обробці холодом.

Парогенератор

Цей метод знищення заснований на впливі високими температурами.

Парогенератором слід обробити всі поверхні, які дозволяють це зробити, всі предмети меблів і текстиль у будинку, килими, стики між підлогою і стіною. Багато радять обробити і стіни, але є ймовірність, що шпалери під таким впливом відійдуть від поверхні. До речі, потужними парогенераторами користуються і професійні служби.

Як вибрати інсектицид?

Часто народні методи боротьби з клопами виявляються марними, і доводиться вдаватися до допомоги спеціальної хімії.

Перш, ніж відправитися в магазин, потрібно знати, які критерії важливі при виборі:

  • Токсичність. Препарат повинен бути безпечним для людей, кімнатних рослин і тварин;
  • Він повинен мати зручну форму випуску. Багато хто відзначає, що саме спреями і аерозолями зручніше всього проводити обробку. До того ж, препарат вже готовий до застосування;
  • Час впливу. В даному випадку, чим швидше – тим краще, тому слід вибирати препарат, який забезпечить знищення паразитів протягом кількох годин – 1 дня. Це дозволить не тільки уникнути появи нових особин, але і позбавить від необхідності залишати житло на довгий час.

Список популярних хімічних засобів

Цей огляд базується на відгуках користувачів, які ділилися своїм досвідом на різних форумах.

  • Кат – засіб надає нервово-паралітичну дію і вбиває паразита буквально за хвилини. При цьому засіб безпечний для людини і не має сильного запаху. Його основна перевага в тому, що гинуть не тільки дорослі, але і личинки. Єдина незручність – це необхідність готувати робочий склад самостійно;
  • Combat – при попаданні в кишечник викликає параліч і, як наслідок, загибель. Продається у вже готовому вигляді в зручному флаконі, не має запаху і не залишає розлучень на оброблених поверхнях. Токсичність препарату проявляється в першу добу, тому на цей час рекомендовано покинути житло;
  • Raid – препарат вірусного дії, який паралізує нервову систему комах. Для позитивного результату потрібна повторна обробка через 2 тижні. Багато хто відзначає, що після використання на поверхнях залишається погано отмывающаяся масляниста плівка. Також препарат малоефективний, якщо клопів в квартирі дуже багато;
  • Карбофос – препарат нервово-паралітичної дії проти клопів і личинок. Має дуже різкий, неприємний запах і залишає маслянисту плівку на поверхні. Продається у вигляді порошку або готової емульсії, вартість якої набагато вище. Володіє високою ефективністю, але вимагає повторної обробки та евакуації з приміщення на 3-4 дні. Обов’язково прочитайте рекомендації на упаковці перед купівлею;
  • Get – безпечний для людей і тварин, високоефективний інсектицид. Він викликає параліч шкідників через кілька годин. Не має неприємного запаху, не вимагає повторної обробки;
  • Gektor – дія препарату базується на повному зневодненні комахи всього на кілька годин. активна речовина, що міститься в инсектициде, потрапляючи на комаху, витягує з нього всю вологу завдяки високій адсорбції. Є безпечним навіть при попаданні на шкіру, не має запаху, успішно очищає навіть сильнозаселенные паразитами приміщення. До недоліків відносять високу вартість і тривалий час впливу.

Якщо нічого не допомогло

Якщо жоден з перерахованих способів не допоміг позбутися від клопів, спробуйте комбінувати препарати та повторно обробляти житло. Якщо ж самостійне застосування інсектициду вас лякає, обов’язково зверніться за допомогою до професійних дезинсекторам.

Як вивести клопів раз і назавжди

Як позбавитися від клопів? Це питання турбує людей, коли вони натрапляють на непрошених гостей у своєму домі. Клопи можуть з’явитися в будь-якому житловому приміщенні, незалежно від його гігієнічного стану. Іноді це може статися навіть у чистій квартирі, коли клопи переїжджають від сусідів.

Ці комахи мають сплющене тіло і здатні жити, споживаючи виключно кров. Вони не володіють крилами та не можуть стрибати, проте вони досить швидко пересуваються на своїх міцних лапках. Якщо ви стикаєтеся з цією неприємністю, існує декілька кроків, які можна вжити для успішного видалення цих небажаних гостей.

Труднощі боротьби з клопами

Зазвичай активізуються клопи вночі або під ранок, коли людина ще міцно спить. Кусаючи, клоп вводить жертві анестезуючу речовину, яка дозволяє притупити больові відчуття в місці укусу. Зазвичай дорослим особинам необхідно близько тижня на перетравлення тієї крові, яку вони спожили.

Через цей час клопи знову виходять на полювання. Так, людина, якщо в квартирі трохи клопів, взагалі може не розуміти про таке сусідство і не намагатися їх вивести. Особливо клопів складно помітити влітку, коли укуси і так з’являються, але від комарів, а їх легко сплутати.

Варто пам’ятати, що навіть кілька особин здатні в найкоротші терміни провести на світ величезну кількість потомства, так як самки готові злучатися до 200 разів на день. А це значно знижує шанси швидко вивести паразитів.

Так, самка протягом свого життя протягом 1 – 1,5 років здатна відкласти до 500 яєць, які не так просто вивести. Кожне яйце захищено щільною оболонкою, яка надійно утримує вміст всередині і перешкоджає не тільки механічним, але навіть хімічних впливам.

Зазвичай на початкових етапах появи клопів у квартирі виявити їх дуже складно, так як вдень вони ховаються в затишних куточках.

Вже при великій популяції людина починає помічати явні ознаки, серед яких:

  • плями крові на постільній білизні;
  • хітинові шкурки;
  • невеликі чорні екскременти;
  • лінійні укуси.

Тільки при наявності цих факторів, власник квартири виконує дії, щоб вивести паразитів.

НЕ дієві методи знищення

Зважаючи на те, що багато людей відразу ж впадають в паніку при появі клопів, вони моментально починають шукати інформацію, як вивести їх. Багато дають абсолютно непотрібні поради, які ні до чого не приведуть. Приміром, це:

Від’їзд з квартири на тривалий час, щоб клопи залишилися без їжі. Це нічим не допоможе, так як тільки частина популяції зважиться піти за їжею. В цілому клопи не настільки активні, щоб залишати насиджені місця. При відсутності їжі вони просто впадуть у стан анабіозу, в якому можуть протриматися близько року. Не у всіх є можливість так довго жити в іншому місці, щоб повністю вивести паразитів.

Залишення включеного на ніч світла. Більшість людей вірить, що клопи можуть полювати тільки в повній темряві, але це не так. При постійному впливі світла комахи швидко пристосовуються до нього і спокійно кусають навіть при включених лампах, так що вивести їх таким чином не вийде точно.

Знищення клопів за методом боротьби з комарами або мухами. Цей спосіб повністю вивести клопів не допоможе, так як людина зможе вбити тільки тих окомах, яких бачить, а їх в щілинах і стиках меблів може бути в рази більше.

Підготовка до обробки

Існує кілька способів обробки квартири від клопів, але незалежно від того, який обраний, необхідно правильно підготуватися до процесу.

  • Прання всіх постільних приладь при температурі не менше 50 градусів і ретельне прасування білизни.
  • Прання одягу в гарячій воді. Варто звернути увагу на бірку і прати так тільки ті речі, які дозволено. Якщо є ті речі, які заборонено прати в гарячій воді, їх потрібно здати в хімчистку. Складання одягу в герметичні пакети.
  • Знищення усіх живих особин і яєць, які видно людському оку. Робити це можна як механічним способом, так і парогенератором.
  • Обробка взуття, м’яких іграшок, подушок і інших текстильних речей інсектицидним засобом без запаху і збирання їх в герметичний пакет.
  • Відсунення меблів від стін, щоб відкрити доступ до плінтусів.
  • Ретельна упаковка і прибирання всіх продуктів харчування.

Отже, якщо сталося так, що в квартирі виявилися клопи зволікати не можна, їх потрібно вивести одразу ж, щоб не дати їм можливості розмножуватися. Самим ефективним методом вважається хімічний, але є і народні. Всі варіанти будуть описані далі.

Обробка від клопів професійна

Цим займаються спеціальні служби, які є у великих містах. Приміром, у селищах і селах такої організації може і не бути і вивести так клопів не вийде. Це самий дієвий спосіб, який дозволяє вивести паразитів назавжди.

Зазвичай дезінсекція проводиться одним з трьох відомих способів:

  • традиційнмй хімічний вплив;
  • гарячий туман;
  • холодний туман.

Фахівці служби зроблять все самостійно, оброблять навіть важкодоступні місця для того, щоб ефективно вивести клопів. Засоби, що використовуються фахівцями, абсолютно безпечні як для людини, так і для тварин, тому можна не боятися, що після процедури доведеться покинути квартиру на тривалий час. Зазвичай процес займає близько 2 годин, під час яких мешканці повинні перебувати зовні. Після обробки необхідно провести генеральне прибирання приміщення. Вартість обробки може різнитися для кожної конкретної організації і регіону, але ті, хто зіткнувся з клопами не шкодують грошей на боротьбу з паразитами.

Служби по боротьбі з паразитами надають гарантію на певний час. Це означає, що клопи точно не з’являться після обробки. Якщо це все-таки сталося, то більшість організацій проводять повторну обробку безкоштовно, щоб остаточно вивести клопів.

Знищення з допомогою хімічних засобів

Якщо немає можливості запросити професіоналів для обробки приміщень квартири, то можна озброїтися ефективним засобом від паразитів і виконати всі дії самостійно. Зараз виробники пропонують різні засоби для боротьби з клопами, щоб у найкоротший термін вивести їх. Вибір їх залежить від зараженості приміщення, наявності у господарів алергії, проживання в квартирі маленьких дітей або тварин.

Зазвичай, щоб вивести клопів, застосовують спреї та аерозолі, які дуже зручно використовувати за рахунок форми випуску. Діють вони на нервову систему паразита, що призводить до паралічу і загибелі. Аерозолем легко обробити м’які меблі, килими та важкодоступні місця, наприклад, щілини в плінтусах.

Для кращого попадання діючої речовини у важкодоступні місця деякі балончики доповнюють спеціальними насадками. Більшої результативності досягають при використанні Дихлофоса, Раптора, Комбата, Карбозоля, Ксулата-25 і інших засобів.

Порошки і крейда менш ефективний спосіб, щоб вивести паразитів. Вони працюють тільки при прямому контакті з комахою, а вивести відразу всю популяцію з їх допомогою неможливо. Великою популярністю з метою вивести клопів користуються Карбофос, Неоприн, Ріапан.

Можна застосовувати крейда від паразитів в якості засобу профілактики для виключення можливості попадання клопів всередину квартири.

Кращим способом вивести клопів вважається волога обробка спеціальними препаратами. Приміром, ефективно вивести клопів допомагають засоби Кат, Фосфолан, Форсайт, Актеллік, Перитрум, Гет, Синузан та інші. Вони поставляються в магазини в сухому вигляді, а перед безпосереднім застосуванням розбавляються водою. Такі розчини добре проникають у всі щілини, що зменшує шанси клопів на виживання.

  • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
  • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожній речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
  • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.
  • Надіти засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, респіратор.
  • Розвести засіб для обробки або взяти балончик з готовим препаратом. Як правило, на кожному речовині написано, що потрібно зробити, щоб ефективно вивести клопів. Краще всього слідувати інструкції, що додається.
  • Обробити всі місця, де можуть знаходитися клопи. Звернути увагу потрібно на всі предмети, які виконані з паперу, дерева, текстилю або пластику. Так, найбільш улюбленими місцями для гніздування клопів є: каркаси меблів, ящики для білизни, матраци, подушки, м’які меблі, постільна білизна, комоди, тумбочки, картини, пуфики, розетки, штори, вимикачі, книги, щілини між плінтусом і підлогою, відклеєні полотна шпалер, спальні місця тварин, дерев’яні віконні і дверні блоки.

Важливо! Після обробки можна протягом 3 – 5 днів проводити вологе прибирання.

Таким чином, можна повністю вивести клопів. Але тут важливо тільки покрокове виконання без пропуску тих чи інших дій, оскільки навіть невелика кількість тих, що вижили паразитів швидко відновить популяцію.

Народні способи знищення

Не менш популярні і народні способи виведення клопів з квартири. Вони володіють меншою токсичністю, низькою вартістю інгредієнтів і безпекою. Але варто розуміти, що мала частка впливу на паразитів може їх не вбити, а тільки відлякати на деякий час. Зазвичай застосовують ті речовини, які володіють сильним запахом:

Полин, пижмо, багно болотне, гвоздика – трави, які за рахунок сильного аромату відлякують паразитів. Їх необхідно розкласти в місцях проживання клопів.

Столовий оцет. Використовується розчин води і оцту, приготовані в однакових пропорціях. Отриманою речовиною за допомогою пульверизатора обробляються всі поверхні в будинку, в тому числі і меблі з метою вивести клопів. При застосуванні такого рецепта варто розуміти, що аромат оцту доведеться вдихати всім мешканцям квартири. При тривалому впливі ним просочаться всі предмети інтер’єру та одяг домочадців. Це величезний мінус, тому такий спосіб вивести клопів використовують не так часто.

Гас і скипидар. Якщо розвести 20 грам гасу з такою ж кількістю скипидару в 200 мл води і додати трохи рідкого мила, то вийде універсальний засіб для обробки всіх поверхонь в будинку. Цей розчин настільки неприємний і сильно пахне, що доведеться деякий час після проведення процесу пожити в іншому місці.

Виморожування і нагрівання. Ці способи є найбільш безпечними серед усіх народних. Якщо виявлені клопи взимку, то всі речі можна винести на балкон. Так, при температурі нижче -20 градусів клопи помирають після 48 годин. Про нагрівання говорилося раніше – це обробка приміщення і місця скупчення клопів пором.

Профілактика появи і запобіжні заходи

Обробку будь-якого типу з метою вивести клопів варто проводити тільки в засобах індивідуального захисту. Перед початком роботи необхідно виключити потрапляння всередину приміщення людей і тварин. Маленьких дітей і домочадців з алергією краще попросити покинути квартиру на час.

Повністю захистити квартиру від появи клопів неможливо, але регулярна профілактика допоможе знизити ризик зараження паразитами. Отже, щоб клопи не завелися, і не довелося думати, як їх вивести, необхідно:

Перекрити всі доступи в квартиру шляхом закладення всіх щілин і зазорів біля трубопроводів і стояків.
Обов’язково проводити обробку прилеглих до комунікаційних каналів ділянок, якщо у сусідів є проблема зараження і вони намагаються вивести паразитів.

Проводити ремонт у квартирі, який виключить наявність дефектів на шпалерних полотнах і підлогових покриттях, через які клопи потрапляють в квартиру.

При покупці нових меблів обов’язково проводити перевірку на факт наявності клопів і робити все, щоб вивести їх.

При необхідності перебування в заражених клопами приміщеннях проводити повну обробку одягу, сумок та інших атрибутів, які перебували в цьому приміщенні. Робити це потрібно шляхом прання, використанням інсектицидних спреїв або обробкою парогенератором. Це допоможе вивести всіх паразитів, які могли потрапити в квартиру.
Обмежити купівлю речей, особливо м’яких меблів, які вже були у вжитку.

Як вивести клопів – це складне питання, яке потребує негайного вирішення. Тільки при дотриманні всіх заходів щодо усунення зараження паразитами можна позбутися від них. Є маса способів вивести цих паразитів, тому, знайшовши свій, необхідно планомірно підійти до проблеми і ретельно на неї впливати, щоб домогтися позитивного результату.

Як позбутися від клопів в домашніх умовах?

Як і таргани, клопи є невіддільною частиною життя сучасної людини. Часто так буває, що цей вид комах з’являється не лише у брудних, але і бездоганно чистих приміщеннях, адже на це є низка своїх причин. Самі по собі клопи мають відносно невеликі розміри (до 5 мм в довжину) і специфічне червонувато-коричневе забарвлення. Їх статура дозволяє протиснутися в щілині, завтовшки у банківську карту.

Саме тому знищення клопів потрібно виконувати негайно. Якщо ви стали помічати, що у дитини з’являється незвичайний висип на руках і спині, або ж з’явилися ознаки укусів (схожих на комарині), тоді варто замислитися про пошуки непроханих гостей вашому будинку. Страждають від цього не лише діти, але і дорослі люди, оскільки справа обходиться не лише слідами на тілі, але і може перерости в найсильнішу реакцію організму з сумними наслідками. Як же швидко позбавитися від клопів народними засобами?

Як визначити наявність клопів у будинку?

Є декілька бездоганних ознак, що вказують на 100% наявність клопів. Якщо є хоча б один з них, то вам доведеться готуватися до гіршого. Ознаки не мають специфічності до того або іншого будинку (сприятлива сімейна квартира, гуртожиток, будівельні побутівки), тому можуть з’являтися практично скрізь.

  • укуси від комах і поява специфічних слідів на тілі;
  • сліди продуктів життєдіяльності;
  • наявність кров’яних крапель на ліжку і на підлозі;
  • наявність хітинових покривів у будинку.

Ознака №1. Сліди укусів на поверхні тіла, які з’являються після нічного сну. Характерною особливістю укусів є те, що вони утворюють так звані «ланцюжки», ніби комаха дерлася по тілу і по ходу залишала ушкодження. Насправді все так і було, і вночі ви спали в ліжку не одні.

Ознака №2. Фекалії в ліжку й у будь-яких куточках приміщення. Власники будинку знаходять екскременти на подушках, ковдрах, харчових продуктах, одязі. За зовнішнім виглядом фекалії клопів нагадують кульки та за кольором можуть бути від чорного, до світло-сірого відтінку. Іноді екскременти залишаються прямо на тілі, при розмазанні яких малюється сіра смужка. Вона не змивається звичайною водою і вимагає застосування мильних розчинів і засобів.

Ознака №3. Кров на ліжку. Звичайно, помітити це досить важко, особливо, якщо у вас темні тони постільної білизни. Подібні сліди залишаються після випадкового розчавлювання комахи під час сну. Плями крові не перевищують розмір краплі (саме стільки може випити клоп). Виявивши одно або декілька таких крапель, вам неодмінно знадобляться послуги дезінсекції чи домашні методи для боротьби з непроханими мешканцями.

Ознака №4. Покриви німф з хітину. Якщо придивитися, то вони виглядають, як мумія дорослого клопа від маленького до великого розміру. За кольором вони завжди напівпрозорі з жовтуватим відтінком. Основні місця знаходження хітинових покривів – за шафою, під плінтусом, в дивані, в дерев’яних ящиках, під матрацом.

Чому клопи з’явилися у мене вдома?

Це питання переважно ставлять хазяї пристойних квартир і приватних будинків, які регулярно проводять прибирання і намагаються тримати периметр в чистоті. На жаль, далеко не завжди чистота є показником відсутності комах, адже не лише антисанітарія породжує «нове життя» у приміщенні.

Головні причини появи клопів :

  • запущена антисанітарія;
  • міграція комах від неохайних сусідів;
  • занесення через сторонні предмети ззовні;
  • привіз з теплих країн після відпочинку;
  • занесення одним з членів сім’ї звідки завгодно.

Як бачите, неможливо на 100% захистити себе від кровосисних, адже небезпека очікує нас в найнесподіваніших місцях.

Антисанітарія

Не завжди зрозуміло, чому клопам придивилася та або інша житлова зона. В цілому, іноді відповідь лежить на самій поверхні. На відміну від тарганів, ці представники світу комах не мають схильності до відер для сміття і залишених часток їжі, з більшою ймовірністю вони з’являться саме в умовах антисанітарії. У доглянутих і прибраних квартирах поява клопів маловірогідна, але і таке буває нерідко.

Недобросовісні сусіди

Багато в чому за появу кровосисних у вашому будинку ви зобов’язані сказати “спасибі” сусідам, які розвели суцільну антисанітарію і не стежать за чистотою житла. Міграція шкідників – це питання часу. Є багато шляхів проникнення: вентиляційні труби, щілини в полу, діри в трубах опалювання і багато інших варіантів. У такому разі, боротьба з ними перетворюється на справжню війну, і тільки професійні методи можуть на 100% позбавити вас від цього головного болю. Фахівці використовують певні речовини та встановлюють бар’єри.

Чужорідні предмети

Часто паразити заносяться у будинок усередині різних предметів. Це старі меблі, побутова техніка б/в, сумки. Нерідко вони знаходяться усередині уживаних речей, аж до мікрохвильової печі та дитячих іграшок.

Завезені з теплих країн

Клопи є вихідцями теплих країн, тому після курорту ви можете привезти не лише подарунки рідним, але і пару клопів, які із задоволенням розмножуватимуться у валізі.

Занесення на людині

Якщо у вас нещодавно робили ремонт або у гості прийшла подружка з собакою, то після таких подій дивуватися появі кровожерних не варто. Ви самі також можете принести їх у будинок, побувавши в тих або інших місцях напередодні.

Як позбавитися від клопів?

Боротьба з представленими комахами може затягнутися на декілька місяців, і навіть рік. Усе це показує те, що їх знищення є виснажливим і досить складним процесом. Звичайно, краще лікування – це профілактика, але, іноді неможливо запобігти появі паразитів з тих або інших причин.

Поради щодо боротьби з клопами:

  1. Своєчасно прибирайте своє житло і не допускайте, щоб в «злачних» місцях царювала антисанітарія.
  2. При появі комах рекомендується використати тільки перевірені засоби, які не зашкодять членам вашої сім’ї.
  3. При тривалій і безуспішній боротьбі, вам доведеться розлучитися з меблями й зі всім, що мало контакт або було місцем проживання паразитів.
  4. Герметична упаковка особистих речей і занурення їх в особливе середовище (температура – 20 за Цельсієм) назавжди знищить яйця і дорослі особини.

В цілому, тільки профілактика є найефективнішою в питанні знищення кровосисних «гостей». Іноді не виходить розв’язати проблему самостійно, і тоді варто звернутися до професіоналів.

Способи самостійно позбавитися від клопів

Найефективнішими засобами проти клопів є хімічні сполуки, які порушують їх функції життєдіяльності та вбивають через певний час.

Чим можна виводити паразитів:

  • хлорофос – найефективніший і токсичний для людини, вимагає дотримання заходів безпеки;
  • карбофос – не менш ефективний, тільки має досить неприємний запах;
  • мікрофос – менш ефективний, але має низький рівень токсичності, тому користується великою популярністю у будинку, де є діти.

Кожен з представлених препаратів слід наносити за допомогою пульверизатора і ретельно провітрювати приміщення, щоб уникнути попадання хімічних елементів в дихальні шляхи та травний тракт.

Що робити, якщо у вас не вийшло вивести клопів?

Використовуючи класичні й народні методи, не завжди виходить, тому доводиться звертатися до спеціальних служб зі знищення клопів в Харкові чи іншому регіоні України. До вас приїдуть додому, оцінять обстановку, перевірять всілякі джерела поширення, підберуть препарати індивідуально для досягнення максимального ефекту при мінімальних побічних ефектах для сім’ї. Фахівці підбирають дозування, ретельно обробляють «потрібні» місця і надають гарантію.

Можна з упевненістю сказати, що клопи – це справжня проблема не лише для житлових, але і нежитлових приміщень. Важко передбачити й запобігти занесенню комах, особливо якщо у вашій сім’ї є домашні тварини та діти, що приносять у будинок різні предмети з вулиці. Народні й спеціальні методи далеко не завжди доводять справу до 100% результату. Тільки досвідчені фахівці можуть правильно підібрати засіб і знищити паразитів у вашому будинку з мінімальним ризиком для здоров’я людей, що там мешкають.

Про автора

admin administrator