Як сушити диню

Авторadmin

Як сушити диню

Диня сушена – ласощі для дорослих і дітей

Літо пройшло. Тепер поласувати плодами можна, якщо подбати про консервацію. Кращим способом зберегти корисні властивості дині стане її сушка. Але повністю перетворити диню в сухий крихкий скибочку не вдається. Через великий вміст цукру динний скибочку завжди еластичний і сплітається в косу для кращої упаковки загортають в захисну плівку. Диня сушена, фото якої на сторінці, зберегла свої цінні властивості, навіть вітаміни.

Підготовка дині до зберігання

Особливість дині в тому, що її неможливо зберегти в свіжому вигляді навіть невеликий проміжок часу. Зате відомо з біблійних часів про користь сушеної дині. Не всі сорти придатні для приготування в`ялених скибочок. Для цього використовують деякі сорти, що відрізняються твердою м`якоттю і ароматом. Прикладом таких сортів є дині:

Для заготівлі про запас вибирають тільки неушкоджені плоди середнього розміру. Підготовка їх полягає в вялении в цілому вигляді протягом двох днів. Після цього пошкодити плоди відбраковують, інші ретельно миють і нарізають на скибочки. Корочку і зелений підкорковий шар при цьому видаляють.

Як в`ялити диню в домашніх умовах

Якщо заготовка йде в домашніх умовах на відкритому повітрі, природним шляхом, то скибочки дині ріжуть уздовж, але в кінці залишають перемичку, щоб можна було дві скибочки повісити на простягнуті в провітрюваному приміщенні дроту або мотузки. Товщина смуг 2-4 см. Сушка на відкритому повітрі триває близько двох тижнів, при цьому скибочки щодоби перевертають, щоб випаровування вологи йшло рівномірно. Зменшення ваги, щодо початкового, відбувається приблизно в 10 разів.

Після цього еластичні смужки можна сплести в коси, обернути плівкою, щоб продукт не натягував вологу, залишити на зберігання. Іншим способом зберігання в`яленої дині є скляні банки, в які скибочки встановлюються вертикально і закриваються герметично. Так як в`ялити диню в домашніх умовах на повітрі довго, і може перешкодити негода, все частіше для сушіння застосовують спеціальні пристрої, печі, сушильні шафи.

Як сушити диню за допомогою пристосувань

Сушити динячі скибочки, як і нарізані яблука, баклажани, морква та інші плоди, можна в духовці або на електросушарці. У будь-якому випадку нарізаються тонкі смужки, щоб сушка відбувалася швидше. Скибочки повинні бути товщиною не більше 0,7 см. При впливі теплого повітря в духовці температура не повинна бути вище 75 0, краще, якщо в шафі є вентилятор. Сушку проводять в два етапи. Перші 7 годин сушать при підвищеній температурі. Після перерви в кілька годин досушивают при 60 0. Загальний час сушіння близько доби, включаючи перерву для вирівнювання вологості всередині смужок.

Однак набагато зручніше сушити диню на електросушарці як і інші соковиті продукти. При цьому використовується не більше трьох решіток, щоб сушка йшла швидше. Сушилку встановлюють на температуру спочатку 55, потім 45 градусів і періодично скибочки перевертають. Процес ведуть протягом доби.

Електросушарка є корпус з встановленими всередині піддонами з перфорацією, через які встановленим вентилятором нагнітається повітря, що виходить через отвори кришки. Повітря нагрівається і подається знизу або розподіляється по лотках збоку.

Апарат малошумний, займає небагато місця і витрати енергії залежать від продуктивності апарату. Для домашнього господарства потрібно вибирати сушилку середньої потужності.

Споживчі властивості в`яленої дині

В`ялений продукт має всі ті ж властивості, що і свіжа диня, тільки в більшій концентрації. Основний енергетичної складової продукту є вуглеводи. Тому сушеним скибочкою не рекомендується ласувати тим, хто худне і діабетикам. Як і свіжу диню, сушений скибочку можна вживати з молоком, алкоголем або медом. Солодкі ласощі можна їсти, запиваючи теплим чаєм, але в невеликих кількостях, так як 100 грамів продукту містять 341 ккал, з них 329 бистроусвояемий цукор. Вуглеводи представлені моно- і дисахаридами.

У сушеному продукті зберігся весь спектр вітамінів групи В, РР, Е, А. В великій кількості міститься вітамін С. Мінеральні речовини присутні у всьому різноманітті, роблячи цей продукт корисним для всіх, кому корисна свіжа диня.

Поради з приготування та зберігання дині

Якщо ви купили на ринку невдалу диню, не поспішайте її викидати. Наріжте на тонкі часточки і злегка подвяльте на пористої поверхні продукт. Потім розвісьте часточки для просушування на повітрі. Години дві в день вона повинна бути під променями сонця. Коли пластинки стануть млявими, скрутити їх в джгут або сплести косичку, підсушити на повітрі три дні. Зберігати в полотняних мішках або в харчовій плівці.

Якщо нарізати смужки на невеликі фрагменти і скачати в кульки, вийде зручна форма для вживання. А якщо на липку поверхню посипати кунжут або мак, ласощі стануть ще більш привабливим. Можна скрутити диню в рулетик з горіховою начинкою і нарізати на дрібні фрагменти.

У століття достатку не здивувати за святковим столом фабричними цукерками. А ось ласощі, приготовані з в`яленої дині і подані на десерт, додадуть гостинності господарів особливий шарм.

Як сушити диню в домашніх умовах

Правила приготування сушеної дині в домашніх умовах: вибір сорту та плодів, підготовка та сушіння шматочків у духовці, електросушарці та на свіжому повітрі. Корисні властивості делікатесу та способи зберігання.

Сушена диня (називається канталупа), як промінчик сонця серед зими, нагадає про літо. Цей плід навіть після втрати вологи зберігає яскравий жовтий колір, солодкий аромат і корисні властивості. Але на смак делікатес більше нагадує папайю, володіє ледь уловимою кислинкою , залишаючи тривалий післясмак. Приготувати такий десерт можна легко в домашніх умовах, дотримуючись усіх правил.

Склад та калорійність

Хімічний склад в’яленої дині після дегідратації втрачає мінімум корисних речовин у своєму складі. Серед вітамінів можна назвати великий вміст вітаміну З, а й інші (група У, А, РР, Е) теж позитивно впливають на організм людини.

Серед мінералів вчені виділяють:

  • фосфор;
  • Марганець;
  • Залізо;
  • йод;
  • калій;
  • Кальцій;
  • натрій;
  • цинк та інші.

Також у сушеному делікатесі присутні харчові волокна, дисахариди, моносахариди, кислоти та крохмаль.

Важливо! Часто господині сперечаються до якої культури відноситься диня, так як найближчі її родичі огірки з кабачками (овочі), а по солодкій м’якоті можна зарахувати до фруктів, але вони ростуть на чагарниках і деревах. Вчені ці плоди зараховують до хибних років , так само, як і кавуни.

Багатьох цікавить, скільки калорій посідає сушену диню, якщо у свіжому вигляді їх лише 30-35 ккал на 100 р.

У в’яленої ягоди через втрату вологи в рази збільшується харчова цінність, навіть якщо заготовляти її без цукру.

**Калорійність на 100 г****Білки****Жири****Вуглеводи**
341,0 ккал0,7 г0,1 г82,2 г

Про автора

admin administrator