Які БАДи не можна приймати одночасно

Авторadmin

Які БАДи не можна приймати одночасно

Якщо БАДи не працюють: нутриціолог розповіла, як отримати справжній результат

“Я вже витратила тисячі на БАДи, а результату немає! Напевно, я їх неправильно підібрала? А, може, я приймаю занадто маленькі дозування? Що робити?”. Таким питанням спантеличені багато хто.

Про це у своєму Instagram розповіла нутриціолог Катерина Йенсен.

Фахівець з харчування зазначила, що вона вирішила прояснити ситуацію не для тих випадків, коли препарати просто неправильно підібрані, часто – самостійно, “методом тику”.

“Наприклад, коли ви зробили це самі, керуючись принципом “в інтернеті десь читала. “. Ми про той випадок, коли все підібрано фахівцем: вірно, але не працює”, – написала Катерина.

Не варто “призначати” собі вітаміни самостійно (фото: pexels.com)

Йенсен написала, що БАДи – це вітаміни і мінерали, трави та інші корисні речовини, які покликані допомогти відновити дефіцити тих чи інших речовин, надати загоювальну чи протизапальну дію.

Чому БАДи не працюють

“Загалом – чарівні пігулки, та й годі! Так чому ж таке “диво” не працює на вас? Все просто. Всі БАДи, якими б правильними і чарівними вони не були, виступають в ролі якогось пластиру, який намагається вирішити вашу проблему, яка. взялася не з повітря. А від цілком собі фізичних і реальних проблем або у вашому харчуванні, або в способі життя.

Нестача будь-якої речовини (вітаміну – мінералу) часто виникає не стільки від того, що у вас його немає в харчуванні (хоча, і таке буває), скільки через перевитрати речовини і / або його незасвоєння”, – розповіла нутриціолог.

Вона додала, що можна оппитися заліза, але якщо не прибрати джерело витоку заліза (наприклад, рясні місячні), то годі й мріяти про довгострокові поліпшення стану – яке б прекрасне залізо не приймали.

“Або ж ви харчуєтеся їжею, на яку у вас прихована алергія і на яку ваше тіло реагує запаленнями. Наприклад, обожнюєте сири, шинку і вино, але від них у вас руйнуються суглоби. Ви біжите за риб’ячим жиром і куркумою (вони мають протизапальні властивості), щоб знизити больові відчуття від запалених колін, але. віз і нині там. Адже сир з вином так і залишилися у вашому раціоні», – підкреслила нутриціолог.

Йенсен підсумувала, що якщо продовжувати руйнувати себе, намагаючись полегшити процес БАДами, результату не буде.

“Це, не сперечаюся, простіше, ніж міняти харчування і обмежити себе в улюблених продуктах. Проте. і толку від такої тактики небагато. БАДи – це прекрасно, але справжній результат вони дадуть тільки разом зі змінами в харчуванні і способі життя”, – написала Катерина.

Не пропустіть також, які тренування показані при варикозі, а від яких варто відмовитися.

Як та коли з користю приймати вітаміни та мінерали: основні правила

Які саме необхідні вам вітаміни та в якому дозуванні повинен визначити лікар чи дієтолог. А ефективність приймання вітамінів та вітамінно-мінеральних комплексів залежить від способу та часу їх вживання.

Коли краще приймати вітаміни та мінерали

Вітаміни та мінерали, які краще приймати зранку

Це ті вітаміни та мінерали, які мають ефект, подібний каві чи чаю — вітаміни групи B, K, C, магній цитрат або малат, йод, омега-3, залізо.

Коли приймати вітамін D

Вітамін потрібно приймати в першій половині дня (зранку чи в обід), оскільки він збуджує нервову систему та може викликати безсоння.

Коли краще приймати йод

Йод не здатний накопичуватися в організмові, тому, якщо призначив лікар, його краще приймати щоденно. Оскільки ця добавка додає енергії краще приймати її вдень.

Спосіб приймання вітамінів залежить від їх типу

Коли та як приймати водорозчинні вітаміни

Водорозчинні вітаміни не синтезуються організмом, їх можна отримати лише з їжею або з вітамінами. До водорозчинних вітамінів належать, наприклад, вітамін С та велика кількість вітамінів групи В. Запивати ці вітаміни потрібно значною кількістю води.

Водорозчинні вітаміни не накопичуються в організмі, тому їх потрібно приймати щоденно. Їх можна вживати як з їжею, так і без неї.

Вітамін С затримується в організмові лише на декілька годин, тому добову дозу можна поділити на декілька разів.

Вітаміни групи B вкрай важливі для забезпечення організму енергією, тому пити їх потрібно зранку, за сніданком, що допоможе залишатися бадьорим цілий день

Як приймати жиророзчинні вітаміни

Жиророзчинні вітаміни — це вітаміни групи A, K, E та D. Вони накопичуються в печінці, приймати їх потрібно з їжею багатою корисними жирами, так вони краще засвоюються.

Жиророзчинні вітаміни потрібні організму в невеликих дозах, якщо дозу перевищити, це може чинити шкоду організмові та викликати токсичні реакції. Ці вітаміни не руйнуються під час приготування їжі тому якщо правильно харчуватися, додатково їх можна і не вживати

Токоферол краще приймати з ранку, кальцифероли — під час обіду разом з вітаміном К, кальцієм та аскорбіновою кислотою.

Коли та як краще приймати залізо

Залізо краще приймати натщесерце, запиваючи водою або соком цитрусових. Саме так воно найкраще засвоюється — разом з вітаміном С. Якщо препарат викликає нудоту, можна приймати його після їда, але ні в якому разі не з кальцієм. Так само не потрібно вживати залізо разом з продуктами, які містять кальцій. Одночасне приймання заліза та кальцію заважає засвоєнню цих елементів. Так само знижується абсорбція заліза, якщо приймати його з чаєм чи кавою.

Важливо приймати добавки, що містять залізо лише за призначенням лікаря. Те само стосується приймання вітаміну А. Надлишок вітаміну А може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, під час вагітності — до вад розвитку, у курців велика кількість вітаміну А збільшує ризик виникнення раку легень.

Які препарати потрібно споживати окремо

Для кращого засвоєння та зниження ризику побічних ефектів кальцій, цинк та магній краще споживати окремо. Для кращого їх засвоєння та зниження ризику побічних ефектів варто пити їх разом з їжею – під час різних приймань їжі або перекусів.

Цинк краще приймати ранком чи вдень, кальцій – під час вечері, магній – разом з вечерею, оскільки він заспокоює.

Не варто комбінувати препарати окремих мінералів разом в мультикомплексними добавками та вітамінами-оксидантами.

Колаген та амінокислоти краще пити на голодний шлунок, оскільки так вони краще засвоюються.

Важливо знати та пам’ятати, які вітаміни та мінерали не можна споживати разом. Також бути обачливим, якщо крім вітамінів та мінералів потрібно приймати ліки. Адже деякі препарати можуть пригнічувати дію медичних препаратів або збільшувати їхню токсичність. Тому при зверненні до лікаря варто обов’язково проінформувати його про всі застосовані медикаменти та добавки.

Читайте також:

Про автора

admin administrator