Як у народі називають лелеку

Авторadmin

Як у народі називають лелеку

(1) Бусол, жабоїд, веселик, боцюн, гайстер… Як тільки не називають лелеку в різних регіонах України! А на Житомирщині навіть існує повір'я, що лелеки мають людські імена. Якщо покликати птаха на його ім'я, той неодмінно поверне голову.

Окрім науково прийнятої назви, у цього птаха безліч народних назв: чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер.

Бусол, жабоїд, дзьобун, бушель, гайстер, боцюн, бузол, бузько, бузя, боцян. Так називають журавлів у різних місцевостях України. Із діалектів у літературну мову зайшли та міцно закріпилися “лелека” та “чорногуз”.

Слова-синоніми: лелека, чорногуз, бусол. Споріднені слова: лелека, лелечине, лелеченята. Форми слова: лелека, лелеки, лелеку, лелекою.

ЛЕЛЕКА – символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це – й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини.

Бусол, жабоїд, веселик, боцюн, гайстер — як тільки не називають лелеку в різних регіонах України.





Зовнішній вид лелеки може трохи відрізнятися в залежності від виду. Проте зазвичай всі ці болотні птахи мають довгі ноги, товсте тіло, яке нагадує міцний футбольний м’яч, та широкі крила. Також у них довгий міцний дзьоб конічної форми та довга гнучка шия. Ноги у лелеки мають перетинки, …

Про автора

admin administrator