Як удобрювати полуницю марганцівкою

Авторadmin

Як удобрювати полуницю марганцівкою

Зміст:

Як і чим удобрити полуницю: 10 ефективних методів, щоб виросли плоди

Полуниця потребує гарного догляду: прополювання, розсадження, обприскування від шкідників і удобрення. Такі заходи дозволять кожного сезону ласувати соковитими плодами. Як і чим правильно удобрювати полуницю, щоб збирати урожай, підкаже 24 Канал.

Удобрення полуниці навесні

Підживлення можна починати лише після того, як ви обрізали сухі та гнилі гілки, а також позбирали усе сміття, щоб вони не заважали росту полуниці.

  • Одним із методів підживи буде йод. 8 – 10 крапель треба розчинити у 10 літрах води. Коли хмарна погода, потрібно полити по листі полуниці цим розчином. Можна використати лійку з душовою насадкою. Дуже важливе дозування у цій ситуації, тому що по – іншому спалите листя. Ефективність буде, якщо провести 2 – 3 процедури. Через тиждень, коли земля прогріється до 8+, розчиняємо у 10 літрах води столову ложку сечовини й поливаємо кущі під корінь.
  • Гарним методом буде внесення азотних добрив. Вони потрібні для хорошого росту листя у полуниці. На 10 літрів води треба застосувати близько 20 грамів азоту.
  • Ефективним удобренням є курячий послід. Треба розчинити 1 кілограм добрива в 12 літрах води. Тримаємо тиждень, кожного дня мішаємо розчин. Під кущ виливаємо пів літра розчину. Схожий ефект має коров’як. Треба розвести його у пропорції 1:10 і полити так само як і розчином курячого посліду.
  • Добрим засобом буде й нітроамофоска. Треба розвести 15 грамів речовини на 10 літрів води. Під кожен кущ виливаємо по пів літра.

Удобрення полуниці під час цвітіння

Коли ви помітили на полуниці перші квіточки, варто підживити рослину добривами, які можна приготувати в домашніх умовах.

Перший із них такий: заливаємо склянку деревної золи 2 склянками окропу, даємо настоятися кілька годин. Потім потрібно додати в цей розчин 10 крапель йоду, десь 2 грами марганцівки, 2,5 грами борної кислоти. Після чого потрібно розмішати цю суміш у 10 літрах відстояної води. Виливаємо по склянці розчину під кожен кущ.

Як і чим удобрювати полуницю / Фото Pexels

Добре впливають на полуницю удобрення дріжджами. Для цього беремо 100 грамів цукру, пакет дріжджів і вносимо все у трилітрову банку. Потім треба залити це водою до горлечка й тримати 1 – 2 дні в теплому місці. Чекаємо допоки не зупиниться бродіння.

Потім розчин змішують з 10 літрами води й використовують для підживлення коренів. Перед підживою обов’язково поливаємо ділянку. Під кожну рослину виливаємо пів літра розчину.

Ідеально використовувати дріжджове добриво двічі або тричі за сезон. Для поповнення вмісту калію в ґрунті через 2 тижні підживлюємо полуницю деревною золою в сухому або рідкому вигляді.

Коли полуниця цвіте, також варто обприскати її розчином сірчанокислого цинку та борною кислотою. Таке удобрення збільшить кількість зав’язків. Дозволяється обприскати листя полуниці розчином коров’яку в пропорції пів літра на 10 літрів води.

Грає важливу роль для цвітіння та плодоношення полуниці калій. Тож садівники радять використати калійну селітру у співвідношенні 1 чайна ложка на 10 літрів води. Робити це варто перед самим розпусканням бутонів.

Під час цвітіння рекомендується удобрювати полуницю настоєм жалкої кропиви. Для приготування треба залити водою відро нарізаної кропиви. Тримаємо 2–3 дні, періодично розмішуємо й поливаємо по 0,5 – 1 літра під кущ.

Як поливати полуницю марганцівкою

Обрізання листя та вусів полуниці – коли, як і навіщо?

Скільки садівників, стільки й думок: одні вважають, що обрізати полуницю необхідно до 20 липня, інші починають процедуру обрізки в серпні, а треті взагалі заперечують необхідність видалення листя. Є від чого розгубитися садівникові-початківцю!

Докази

Так все ж таки, коли обрізати полуницю, і корисно це чи шкідливо для рослини?

Противники полуничної обрізки наводять такі аргументи:

На фото догляд за полуницею

  • Листя дуже важливе в процесі фотосинтезу полуничної рослини, за рахунок них кущик дихає. Видаляючи такі важливі органи рослини, ми «перекриваємо кисень» полуниці, внаслідок чого утрудняється підготовка ягідного кущика до зими.
  • У боротьбі зі шкідниками та хворобами обрізка марна, оскільки з полуничних листків, що видаляються, дрібні шкідники і грибні суперечки падають на землю, зберігаються в грунті і спокійно переходять у наступному сезоні на нові листочки.

Відео про обрізання полуниці З іншого боку, ви і самі можете помітити, що листя полуниці залишається здоровим лише протягом двох місяців, після чого з’являються червоні плями, «іржа» та інші нездорові ознаки. Це означає, що лист уже постарів і потребує видалення, щоб на його місці виріс свіжий зелений листочок.

Шкоди ягідному кущику обрізанням листя ви не завдасте, оскільки полуниця розмножується вусами і досить швидко здатна нарощувати свіжу «зелену масу». А щоб запобігти розмноженню хвороботворних спор та бактерій у ґрунті, потрібно її обприскувати спеціальними препаратами, поливати розчином марганцівки або засипати деревною золою. Це слід робити у будь-якому випадку – обрізаєте ви полуницю чи ні.

Як здійснюється обрізка кущиків полуниці

Жорстко прив’язуватися до термінів немає особливого сенсу: можна зайнятися обрізанням листя до 20 липня або після. Важливо, щоб на зимівлю полуниця йшла вже обрізаною, з молодими пагонами, що виросли за осінь. Найпоширеніший варіант – обрізання на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить. При цьому краще вибрати сухий день, без яскравого сонця та без дощу, запланувавши обрізання на ранок чи на вечір.

Обрізати листя та вуса полуниці потрібно тонким секатором чи гострими ножицями. Якщо ви почнете обривати вуса руками, ви ризикуєте пошкодити саму рослину та її кореневу систему, оскільки вусики набагато міцніші, ніж кущики.

Не намагайтеся зрізати лист під корінь! На полуничній грядці повинні залишитися кущики зі стеблами довжиною близько 10 см, прибрати потрібно лише листові пластинки. Так ви гарантовано збережете “точку зростання” , звідки потім виростуть нові пагони.

На фото обрізка полуниці

Можна видалити тільки м’яке, нездорове листя або ж повністю зрізати все полуничне листя. Забираючи зайві вуса, залишайте на розмноження вусики зі здоровими розетками, першими від куща. Ці розетки прикопайте в землю, щоб вони дали коріння. Якщо розмноження полуниці вусами вас не цікавить, без жалю видаляйте всі наявні вуса з кущів. Залишати їх нема чого – загущення вусів лише призведе до зниження врожаю ягід.

Подальший догляд за полуницею, що обрізає.

Після обрізки непотрібного листя і вусів, землю потрібно буде підпушкувати, полити марганцівкою, підгодувати органічними або мінеральними добривами і засипати золою. Спочатку поливайте полуницю щодня, або через день, щоб грядка залишалася вологою, поки на кущику знову відростає молоде листя.

Відео про правильний догляд за полуницею

Якщо полуничний кущ встигне повністю оновитися і відростити гарне листя до холодів, ніяка зима йому не страшна. Додатково для захисту від сильних морозів можна присипати полуницю сосновою хвоєю.

Знаючи, як обрізати полуницю для підготовки до зими, ви зможете помітно збільшити врожай ягід наступного сезону. Ваша полуниця краще зростатиме і менше хворітиме. А від деяких сортів полуниці після поновлення в результаті липневої обрізки можна встигнути отримати ще один урожай прекрасних ягід!

Полуниця, вирощена на дачі завжди свіжа, соковита та ароматна. Це перша весняна ягода і навряд чи є дачники-садівники, у яких вона б не росла. Те, що вона корисна та смачна, не всі її заслуги. Полуниця у нашому саду може виконувати одразу дві ролі – поживну та декоративну. Здивовані? Так це так. Полуниця дуже добре виглядає як бордюрна рослина. А ще її можна вирощувати навіть на балконі.

Отже…Все про полуницю…

Види полуниці

Є два основні види полуниці – плодоносить тільки влітку і ремонтантна, тобто плодоносить з весни до осені.

Літні види полуниці, у свою чергу, можна поділити на ранньостиглі, середньостиглі, пізньостиглі.

Найпопулярнішим видом вважається ремонтантна полуниця , тому що вона плодоносить і радує нас протягом усього сезону, а в холодну пору року її можна вирощувати у себе вдома на підвіконні.

Де купити саджанці полуниці?

Якщо вам хочеться полуничної різноманітності в саду, найкраще купити саджанці полуниці в спеціалізованих магазинах або замовити поштою, але потрібно враховувати те, що коріння рослини від тривалого транспортування страждає.

Я волію купувати саджанці полуниці на ринку, там вони свіжіші, хоча є можливість купити не той сорт і вид, який би хотіла.

Як правильно вибрати саджанці полуниці?

Завжди перевіряйте ваші потенційні рослини на наявність хвороб. Полуниця повинна мати яскраве зелене листя без плям, коричневих країв і вони не повинні бути млявими. Коріння має бути великим і світлого кольору.

Після того, як ви купили розсаду полуниці, потрібно витягнути її з контейнера або пакета і відразу помістити корінцями в ємність з водою, нехай побуде там не менше години. Це допоможе рослині легше перенести шок переходу від ящика до землі, і гарантує, що коріння залишиться достатньо вологим і рослина приживеться.

Посадка полуниці

Як і де ростиме полуниця вирішувати вам! Вона добре росте на звичайних грядках і не менш чудово в контейнерах, при дотриманні мінімальних умов – достаток гарного ґрунту та добрив.

У контейнері можна вирощувати її та взимку, якщо є приміщення, де можна його поставити і гарне освітлення.

При посадці дуже важливо пам’ятати, що полуниця росте від корони, так називається основа, від якої вгору росте листя, а вниз коріння. У жодному разі не можна корону закопувати в землю. Від цього полуниця загине. У ґрунті робимо ямку і поміщаємо в неї рослину, тримаючи корону вище лінії ґрунту. Ґрунт навколо рослини ущільнюємо і, таким чином, висаджуємо всі інші саджанці, дотримуючись відстані між ними близько 35 сантиметрів. Якщо коріння довше 15 см. їх потрібно підрізати.

Для гарного зростання та рясного врожаю для полуниці потрібно вибрати сонячне та тепле місце в саду, без протягів. У тіні вона також плодоноситиме, але не так рясно, як на сонці. У ґрунт потрібно додати компост для збагачення ґрунту, видалити всі бур’яни та їх коріння.

Полуниця любить багатий чорнозем грунт. Якщо вона важка, глиниста чи піщана, обов’язково потрібно додати перегній. Після посадки грядки можна замульчувати скошеною травою, так ми збережемо ягоди чистими, а грунт убережемо від бур’янів.

Полив полуниці

Поливати потрібно полуницю регулярно, але перестаратися. Коріння рослини потребують поливу особливо в спекотну погоду, але й не люблять сильного перезволоження. Не дозволяйте ґрунту перетворюватися на грязьову ванну! Під час поливу, ґрунт достатньо промочити на 1-2 сантиметри. Коріння ягоди невелике і залягає не дуже глибоко, тому цього буде достатньо.

Коли потрібно починати полив полуниці навесні , щоб він був на користь рослині, а не на шкоду? – Найпоширеніше питання садівників-початківців.

Відповідь проста: якщо весна спекотна і суха, поливати можна починати з кінця квітня-початку травня. З травня по липень достатньо поливати раз на тиждень або, навіть, раз на 10 днів. У серпні та вересні достатньо буде двічі на місяць.

Норма поливу – 10 л (1 відро)/м2.

Як поливати полуницю під час цвітіння?

Саме в період цвітіння ягода особливо потребує поливу. Правильний полив сприятиме хорошому врожаю та мінімізує ризик захворюванням на «сіру гниль».

Найкращим і найефективнішим є полив полуниці краплинним методом. Але, якщо немає такої можливості, можна поливати і ручним способом. Найкраще робити це рано вранці, теплою відстояною водою. У жодному разі не поливати полуницю зверху зі шланга з лійкою! А під час дощу найкраще прикрити квітучу грядку плівкою. Норма поливу в період цвітіння – 2 цебра на 1м2.

Після поливу грядки можна замульчувати скошеною травою або сосновими голками.

Намагайтеся поливати рідше полуницю під час дозрівання ягід, щоб не замочити їх, це може призвести до їх псування та гниття.

Чим удобрювати полуницю?

Для полуниці краще використовувати рідке добриво. Воно забезпечить швидке підживлення рослиною органікою та мінералами.

Проводити підживлення бажано тричі на рік

  • перше підживлення полуниці – рано навесні, після збирання грядки після зими та обрізки. В цей час вносимо прямо під кожен кущ розчинені у воді весняні комплексні мінеральні добрива;
  • друге підживлення – у період зав’язування ягід. У цей час можна як добрива використовувати курячий послід, коров’як, золу або калійну селітру;
  • третє підживлення – після збирання врожаю та осінньої обрізки. У цей час потрібно вносити осіннє комплексне добриво.

Полив полуниці марганцівкою

Полуниця дуже добре реагує на позакореневе підживлення мінералами, яке також проводиться в три етапи.

  • перший етап – обробка молодих листочків навесні;
  • другий – під час цвітіння;

Підживлення проводиться розчином калію перманганату, темно-вишневого кольору. Обприскувати потрібно намагаючись потрапити на внутрішній бік листа.

Марганцівка не тільки хороша мінеральна підгодівля, ще вона знезаражує землю, вбиває довгоносика та інших шкідників.

Моя порада: Якщо ви любитель напою з натуральної меленої кави, не викидайте каву. Додавання меленої кави в ґрунт дуже добре позначається на рослинах, взагалі і на полуниці зокрема. Кава підвищує рівень азоту у ґрунті. Особливо, це помітно, якщо у рослини були бліді листочки, а після того, як ви додаватимете кавову гущу в грунт, вони просто «на очах» стають яскраво-зеленими і соковитими.

Догляд за полуницею

Основний догляд за полуницею полягає в поливі, підживленні, прополюванні та розпушуванні. Але є ще дещо не менш важливе.

У молодої рослини, щойно посадженої, бажано обривати перші квіти . Видаливши їх, ви дасте полуниці шанс швидше вирости, зміцніти і мати сильну кореневу систему. На наступний рік воно порадує вас великими ягодами та рясним урожаєм.

У всіх кущів видаляти вуса, що відростають . Вони виснажують рослину, витягуючи він поживні речовини. Давати зростання вусам і новим рослинам на їх кінці можна, тільки якщо ви цього хочете. Наприклад, для оновлення старих кущів новими, але і в цьому випадку слідкуйте, щоб на одній дорослій рослині була тільки одна молода втеча.

Ось майже все, про вирощування полуниці. Залишилось додати про боротьбу з птахами за врожай.)

Виявляється, птахи теж люблять полуницю і, якщо ви виявите, що вони щипають полуницю, потрібно буде створити бар’єр. Для цього можна використовувати садову сітку, пристосувавши над грядкою щось на зразок навісу або намету.

Після збору врожаю, полуниці також потрібний, хоч і невеликий, догляд – полив та прополювання. Для зимівлі, грядки з полуницею потрібно обрізати, очистити від бур’янів та сміття та розкласти мульчу. Рослина добре переносить нашу зиму, тому нічого особливого робити більше не потрібно.

Полуниця на балконі

Навіть якщо у вас немає дачі, полуницю можна вирощувати на балконі, як і інші рослини чи прянощі, наприклад базилік. І, якщо створити всі необхідні умови, то ягода радуватиме вас ніжними ягодами з травня до грудня, мінімум.

Для балкона найкраще підійдуть ремонтантні сорти полуниці з невеликою висотою, наприклад, Elizaveta2. Також підійде ранній сорт “Clery”, середньостиглий “Darselect”, пізньостиглий “Florence”.

Вирощування полуниці на балконі зовсім не складний процес. Головне-балкон був на південній стороні. Друге – ящики або горщики з полуницею повинні бути розміщені всередині балкона, щоб полуниця була захищеною від вітру. І, звичайно ж, рослину потрібно регулярно поливати та підгодовувати.

Про користь полуниці для нашого організму можна прочитати тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Полуниця: хвороби та шкідники. Обробка саду навесні. На грядках

Вирощування полуниці (правильна назва – великоплідна садова суниця) на дачі можна значно спростити – про це ми розповіли минулого разу. Але боротьби з хворобами і шкідниками уникнути не вдасться. Які обробки саду треба зробити навесні та протягом сезону, що робити з ураженими кущами та ягодами?

Сіра гнилизна: як позбутися суперечок

Найнеприємніше захворювання садової суниці – сіра гнилизна . Спори гриба – збудника хвороби – живуть на поверхні ґрунту та рослинних рештках. На момент появи перших ягід суперечки дозрівають, розлітаються на всі боки чи змиваються водою, поширюючись на чималі площі. Потрапляючи на ягоди, вони викликають їхнє захворювання. Виявляється хвороба у вигляді сірого нальоту, під яким ягоди загниють.

Уражені сірою гниллю ягоди не можна класти в компост, оскільки відбудеться зараження спорами гриба сірої гнилі. Їх слід закопувати у спеціально відведеному для цього місці. При збиранні ягід заражені ягоди треба складати окрему тару.

У вологу погоду, особливо в дощову та холодну, хвороба розвивається швидко і може занапастити суттєву частину врожаю. Сіра гнилизна вражає не тільки суницю, а й інші ягідні культури, наприклад, смородину, виноград. Крім ягід у суниці сірою гниллю можуть уражатися плодоніжки, квіти і навіть бутони. Особливо сильно сприяють появі сірої гнилі погане провітрювання рослин через загущені посадки, розташування суниці в низинах, а також надлишок азоту в ґрунті при надмірному внесенні органіки або сечовини.

Препарати біологічного походження Фітоспорин або Фіто-плюс допомагають зберегти врожай. Ягоди слід знімати вчасно, приблизно через день, не даючи їм перезрівати на кущах.

Плямистість листя та інші хвороби

Два інші поширені грибні захворювання суниці — це біла і бура плямистість листя. Зазвичай захворювання виявляються наприкінці літа. Біла плямистість у вигляді червоних плям з білими крапками на листі. Бура — у вигляді червоно-бурих плям на листі з краями, що підсихають.

Уражене листя здається засохлим, на них видно чорні крапочки. Хвороби, як правило, вражають старі листя. Суперечки цих грибів зимують на листі суниці та поверхні грунту. Ось чому на початку осені слід полити посадки суниці «Фітоспорин» додатково. І обов’язково зробити обприскування на самому початку весни.

Нещодавно створено ще один ефективний препарат проти всіх хвороб (і навіть вірусних!). Він називається “Циркон”. Не хімічний препарат. Він є сумішшю гідроксикоричних кислот, які імунна система будь-якої рослини виробляє для свого захисту проти збудників хвороби. Але, якщо з якихось причин імунна система виробляє їх у недостатній кількості, рослини перестають чинити опір захворюванням. Обприскуючи рослини “Цирконом”, ми заповнюємо цей недолік. Листя всмоктує препарат, він входить у біохімічні процеси, і рослина легко протистоїть захворюванням.

Якщо “Фітоспорину” або “Циркону” у вас немає, то використовуйте 1%-ний розчин бордоської рідини (1 ч. ложка на півлітра води). Цей розчин можна використовувати для обробки посадок суниці проти сірої гнилі відразу після збирання врожаю (або відразу після скошування листя, якщо ви їх скошуєте). І знову ранньою весною.

На жаль, суниця уражається мікоплазмовими та вірусними хворобами , які проявляються у вигляді в’янення всього куща, або появи мозаїки на листі, або появи жовто-зелених квіток. Рослини стають карликовими, часто у них кучерявиться верхівка. Листя на укорочених черешках стає дрібним і приймає неправильну форму. Комахи, що суть, переносять хворобу від однієї рослини на іншу і можуть заразити всю плантацію протягом одного сезону.

Хімічних чи біологічних засобів боротьби з цими хворобами поки немає, тому хворі рослини слід відразу викопати разом із корінням і спалити. Викопані рослини не можна класти в компост. На місце викопаних рослин не слід пересаджувати розсаду суниці, краще висаджувати в ці лунки чорнобривці або якісь інші квіти протягом 3-4 років.

Як боротися з нематодою

Найнебезпечніший серед них – нематода . Це дрібний (не більше 1 мм), ниткоподібний, абсолютно прозорий черв’як, тому він не видно неозброєним оком. Існує багато видів нематод. Суницю заселяють два види: стеблова нематода та сунична. Харчуються нематоди соком та тканинами рослин.

Стеблова нематода заселяє листя разом із черешками та квітконосами. Листові пластинки викривляються, черешки коротшають, на них з’являються потовщення. Рослини стають карликовими і через 2-3 роки гинуть. З заражених нематодою рослин не можна брати вуса, оскільки вони також заражені шкідником.

Сунична нематода , як правило, заселяє бутони, квіти та ягоди, викликаючи їхню деформацію. Найчастіше це проявляється на ягодах другого та третього зборів. При сильному заселенні шкідником кущі суниці стають схожими на головку цвітної капусти, що зав’язується. Черешки листя укорочені, вуса потовщені, квітки потворні, брудно-зеленого кольору, листя викривлені. Дозрілі на таких кущах ягоди викривлені та зовсім несмачні. Практично всі розетки, що утворюються на такій рослині, теж уражені нематодою, а тому брати з заражених кущів новий посадковий матеріал не слід.

Навесні, у травні-червні, і восени, у вересні, треба обов’язково перевіряти кущі на зараженість нематодою, оскільки в цей час особливо добре видно пошкодження суниці. У роки з підвищеною вологістю нематоди розселяються особливо швидко. Якщо ви виявили заселений цим шкідником кущ, треба викопати разом із корінням не тільки його, а й по два кущі в обидва боки від нього, і все спалити. Повертати на старе місце суницю можна не раніше, ніж за 2–3 роки.

Якщо заселених нематодою кущів досить багато, краще ліквідувати всю плантацію і закласти нову, купивши розсаду в розпліднику. Розетками зі своєї плантації користуватися не можна. Найкраще на грядці, що звільнилася, посадити овочеві культури. Наступного року навесні всю грядку треба засіяти чорнобривцями. Потім перекопати їх разом із ґрунтом наприкінці літа, перед посадкою суниці.

Хоча фахівці і вважають, що посадки чорнобривців не рятують суницю від нематоди, але мої спостереження цьому суперечать. З зараженого куща суниці нематода, звичайно, не піде, але вона точно не переселятиметься в інші рослини, якщо серед суниці висаджені чорнобривці. Тому я все-таки рекомендую висаджувати чорнобривці серед кущів суниці після того, як пройдуть весняні заморозки. Після осінніх заморозків, коли надземна частина квітів загине, кущики чорнобривців не треба прибирати з суниці, а залишити їх зимувати, розтрощивши кущик і присипавши його ґрунтом прямо на місці.

А от загальноприйнятої посадки часнику серед суниці, з метою віднадити від неї довгоносика, я б не радила. Долгоносик, може, і піде кудись подалі, а от розселення нематоди по всій плантації часник точно посприяє. Якщо ви саджаєте серед суниці часник, то після того, як пройдуть весняні заморозки, підсадіть чорнобривці, чергуючи їх з часником.

Коли обприскувати полуницю віддовгоносика

Інший досить небезпечний шкідник – це невеликий (близько 0,5 см) жук, малинно-суничний довгоносик , який зимує в ґрунті під кущиком-годувальником і виходить на поверхню, коли ґрунт прогріється до 8 градусів тепла. Зазвичай у цей час починається відокремлення бутонів суниці. У перший же бутон, що висунувся і ще не розкрився, малинно-суничний довгоносик і відкладає личинку. Вона виїдає серцевину бутона, потім залишає бутон і йде в ґрунт на лялькування. Першим висувається бутон найбільшої ягоди, і цей невеликий сірий жучок з довгим хоботком позбавляє нас найціннішої частини врожаю.

Долгоносик при кладці личинки надкушує пошкоджений бутон, і він засихає. Пониклий, усохлий бутон добре видно, і садівники відразу ж починають із цим шкідником боротися. Але річ у тому, що жук у цей час уже перейшов на малину, а якщо у вас її немає, то на бур’яни. Повернеться довгоносик назад на суницю в момент відростання у неї нового, молодого листя.

Як тільки ви помітили, що на новому листі суниці з’явилися точкові проколи, знайте: це довгоносик повернувся підкріпитися перед зимівлею соком свіжого листя. Зимувати він піде у ґрунт прямо під кущами суниці, як тільки температура ґрунту в поверхневому шарі знизиться до 8 градусів. Тому із довгоносиком треба боротися вчасно.

Посадки необхідно обприскати тричі. Перший раз, коли на суниці ще почали відокремлюватися бутони (на Північному Заході на початку травня). Потім – коли почали відокремлюватися бутони на малині (початок червня для Північного Заходу). Ось у цей час і треба зробити обприскування суниці, малини і суниці розчином одного з препаратів — «Фітоверм» або «Іскра-біо». Оскільки це не хімічні, а біологічні препарати, отримані із ґрунтових мікроорганізмів, то вони екологічно нешкідливі. Через 48 годин після обробки обприскані овочі, ягоди чи фрукти можна їсти.

«Плювок» наклубнику та гарячий душ з марганцівкою

Слюнявка-пінниця – це теж досить поширений шкідник суниці. Найчастіше пінниця висмоктує сік із серця. Її добре видно — у центрі кущика суниці раптом з’являється «плювок». Це пінниця, захищаючи свій ніжний зовнішній покрив від сонячного проміння, випускає навколо себе слину. Можна просто обійти плантацію, зібрати та розчавити пінницю. Кліщ досить великий і добре видно через слини.

Боротися з пінницею можна й іншим простим способом. Для цього треба облити кущі суниці гарячою водою (65-70 градусів) з додаванням калію марганцовокислого до отримання розчину яскраво-рожевого кольору. Такі гарячі душі корисні для суниці у час зростання і розвитку. Вони не завдають їй шкоди навіть під час цвітіння. Як тільки ви помітили, що ваша суниця «понудьгнула», одразу зробіть їй такий гарячий душ, краще, звичайно, надвечір. Наступного ранку ви свою суницю не дізнаєтеся, настільки вона «забуде». Але молоді кущики суниці без шкоди для себе виносять температуру не вищу за 45 градусів.

Іноді в книгах пишуть, що окрім марганцівки треба додавати у воду під час обприскування суниці борну кислоту. Мої спостереження показують, що цього робити не слід. Суниця не переносить бору, у неї відмирає кореневище.

Не вірите – перевірте. Додайте в 10 л гарячої води 2 г борної кислоти і обприскайте пару крайніх кущиків суниці двічі-тричі за сезон. Восени або наступної весни відгрібайте від кореневища ґрунт, і ви побачите, що воно стало на зламі помаранчевого кольору. Через рік кореневище помре і на зламі стане темно-коричневим, а кущ захиріє та загине.

Суничний прозорий павутинний кліщ дуже дрібний і простим оком не видно. Він знаходиться з нижнього боку листа і займається тим, що висмоктує з нього сік. Це дуже послаблює суницю, і вона буквально нудьгує. Листя зіщулюється. При великому заселенні кліща вони набувають маслянистого блиску, а потім жовтіють і відмирають.

З цим кліщем найпростіше боротися гарячою водою так само, як із пінницею. Але можна використовувати колоїдну сірку (за інструкцією) або препарати проти кліщів «Аполло», «Неорон» або «Фосбецид», які є хімічними препаратами, що всмоктуються. Вони отруйні, використовувати їх можна лише після плодоношення. Нехімічний універсальний препарат Фітоферм можна використовувати в будь-який час.

а чи можна обробити землю навколо розсади суниці розчином марганцівки і якщо розчин потрапляв на рослини, то їм ніч

Кілгарра

Якщо розчин мало концентрований, нічого. А якщо насичений – згорять.

Матвій

Ми в теплиці землю перед посадкою розсади поливаємо окропом із марганцівкою. Знезаражує еемлю. Якщо потрапила марганцівка на рослини, то полийте рослини чистою водою, вона її змиє та потрапить у ґрунт, що Вам і потрібно.

Тетяна Павлова

Слабким нічого її буде.

Тетяна Б

Дайте суниці в спокої. Ви її замучали своєю пильною увагою. Нехай росте вже до висадки.

Марина Карасьова

а навіщо марганцівка. якщо від цвілі краще фітоспорин.

Олена Премудра

Розчином марганцівки (навіть слабким) можна обпекти розсаду полуниці, вона дуже ніжна. Якщо земля почала пліснявіти, то розпикуйте полуницю по стаканчиках (з заздалегідь обробленою та знезараженою землею).

Лідія

Це гарне підживлення суниці. Тільки розчин має бути світло-рожевим.
Якщо обробите за наявності зав’язі-прискоріть дозрівання на пару тижнів.
Я ще поливаю помідори та огірки і раніше сусідів по дачі у мене вони встигають.

Ольга

А навіщо? краще підгодуйте її настоєм золи і туди капнути трохи йоду та борної кислоти

Чи можна поливати полуницю маргонцівкою?

Лідія

Якщо багаті на марганцівку-поливайте рожевим розчином. Знезаражуєте.
І ще, коли садите помідори та огірки розсадою – під час посадки по
літрі рожевої марганцівки під кущики і коли йде дозрівання плодів – також
по літру розчину під кущик – на 2 тижні раніше за сусідів отримаєте врожай.

незгодний

Шкоди не буде але навіщо?

Степан Ніколайчук

Я щорічно обприскую з настоєм часнику.

[Я-Ваша Легенда]™

від слимаків?
можна хоч сірчаною кислотою якщо хочете

Сергій Костенко

Можна, але користі точно буде мало. Так як калійне добриво це дорого, а як марганцеве. рідко буває така потреба. ну а для здезараження грунту потрібна така концентарці. що швидше за клебника помре. Але деякі поливають і їм подобаються. Так, що не забороняється, але….

lilia

знайте черв’яки корисні від неї вмирають

Допоможе будь ласка. Чому розчин з марганцівкою на рослини поливають Дякуємо!

Катерина Бєляєва

У лужних ґрунтах він представлений сполуками, погано доступними рослинам. На таких ґрунтах виникає потреба у внесенні марганцевих добрив. Недолік цього елемента живлення викликає бордовий колір листя у буряків, у картоплі тканини між жилками листя біліють, потім з’являються коричневі плями, рослини погано ростуть. У плодових і ягідних культур листя жовтіє з країв і відмирає. Вносити цей елемент потрібно в мікродозах у вигляді некореневого підживлення (3 г марганцівки на 10 л води). При обприскуванні дерев бордоською рідиною можна додавати 20 г сірчано-кислого марганцю на 10 л розчину. На суглинних ґрунтах рекомендується вносити сірчано-кислий марганець у кількості 5 г на 1 кв. м. Марганець міститься в гною, деревній золі.
Знезаражуючи ґрунт під овочевими культурами, підгодовуючи їх, потрібно дотримуватись дозування.
Ґрунт у ящиках або стаканчиках для розсади овочевих культур поливають розчином із 5 г марганцівки в 10 л води. Розчином рожевого кольору підгодовують 1 раз на 10 днів.
У лунки для висадки розсади пасльонових, огірків, кабачків, патисонів вливають по літру теплого розчину з 2 г марганцівки на 10 л води.
При перших ознаках захворювання капусти, редиски, редьки фузаріозом (жовтяним) ґрунт у грядці знезаражують розчином 3 г марганцівки на 10 л води.
Від фітофторозу картоплі застосовують профілактичне обприскування бульб розчином 10 г марганцівки та 2 г мідного купоросу на 10 л води.
Розвиток борошнистої роси на смородині можна призупинити, обприснувши кущі розчином із 50 г калійної селітри з додаванням 3 г марганцівки на 10 л води.
Суницю та ґрунт від сірої гнилі обприскують рожевим розчином марганцівки до появи квітконосів. Другий раз – розчином малинового кольору після висування квітконосів і втретє – по молодих ягід.

І. С. Старигін, агроном

У складі марганцівки є елементи, що сприяють росту рослин, це марганець і калій. Якщо перед посівом насіння замочити в розчині марганцівки, це не тільки продезінфікує їх, не тільки знищить збудників хвороб, а й забезпечить стартовим запасом марганцю. У результаті можна отримати багату та екологічно чисту продукцію.

У посібниках садівникам-городникам про марганцівку так і сказано: «Мікродобрива, що містить марганець, призначене для замочування насіння з метою знезараження та зниження захворюваності рослин, спричинених інфекціями та недоліком марганцю-хлорозу на нейтральних, лужних та сильно вапняних ґрунтах. До рослин, що особливо страждають через нестачу марганцю, відносяться буряк, картопля, огірки, капуста, квасоля, персик, вишня, слива, абрикос, яблуня та малина».

Найбільшу популярність марганцівка набула при обробці насіння помідорів. Протягом 20 хвилин насіння замочують у 0,5% розчині марганцівки (0,5 г на 100 мл води), потім ретельно промивають водою та просушують.

У такий же спосіб обробляють цибулю-сівок, насіння капусти, редиски та багатьох однорічних та багаторічних квітів. До речі, використання марганцівки часто дозволяє уникнути фунгіцидів.

vichenka61

Намагаються знищити мушку цибулю, яка своїх черв’ячків скрізь висиджує.

Булат Гайнуллін

Слабким розчином марганцівки поливають в основному розсаду. Це захищає рослину від шкідників та знезаражує ґрунт.

Олексій Туртигін

марганцівка служить для знебарвлення. слабким розчином поливають грядки під посів та висадку розсади, а також у ній замочують насіння. але щоб поливати огірки із помідорами. та вони просто згорять.

Надія Коцарева

Ну ви та городники! Марганцівку використовують для дезінфекції від грибних та бактеріальних хвороб на поверхні насіння. Або для дезінфекції ґрунту також від інфекції у ґрунті!

ZARA

Марганцівка одна із секретів вирощування огірків. з марганцівкою огірок не хворітиме

Ірина Лазарєва

Дезінфекція і там ще мікроелементи якісь є (калій?), значить і підживлення невелике.

Догляд за полуницею навесні, підживлення полуниці – Коло знань

Полуниця вважається дієтичним продуктом. Вона має невисоку енергетичну цінність, покращує травлення, вгамовує спрагу, підвищує апетит. Її корисно їсти і дітям, і дорослим. Свіжі ягоди рекомендується вживати при атеросклерозі, виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, при порушеннях сольового обміну. Плоди полуниці багаті каротином, марганцем, кальцієм, лимонною та яблучною кислотою. Кожен поважаючий себе дачник вважає своїм обов’язком посадити полуницю на садовій ділянці. А як доглядати полуницю, щоб порадувати себе та своїх близьких багатим урожаєм розповімо нижче.

Догляд за полуницею

Догляд за полуницею включає підготовку грядок, висадку, полив полуниці та боротьбу з хворобами.

Підготовка грядок для полуниці

Перш ніж висаджувати саджанці в ґрунт, необхідно підготувати грядки для полуниці. У низовині і в тих місцях, де проходять ґрунтові води, роблять грядки висотою не менше 35 см. А на височинах формують грядки 8-10 см. Ширина грядок для полуниці повинна становити не більше 1 м. Якщо грунт суглинний, то на 1 кв. . метр ґрунту додають відро торфу та відро перегною. Якщо грунт на дачній ділянці піщаний, то в грядки слід додати відро дернового грунту, перегною, торфу і кілька кг тирси. Якщо ґрунт торф’яний на 1 кв. м додають 5-6 кг перегною та 10 кг піску, а на глинистий ґрунт – 5 кг тирси, 10 кг перегною та 11-12 кг піску.

Перед посадкою також варто подумати і про добрива ґрунту. на 1 кв. м варто додати дві ст. ложки нітрофоски. Якщо ви заготовлюєте грядки восени, то в грунт слід додати склянку деревної золи і дві склянки доломітового борошна. Не варто додавати до грядок добрива з хлором, оскільки цей мікроелемент згубно діє на рослину.

Перед тим як висадити кущики полуниці перекопайте грядки, очистіть від кореневищ попередніх культурних рослин і бур’янів, також слід знищити личинки хруща і дротяника. Після скопування, розрівняйте грядки граблями і присипте піском, який служить хорошим профілактичним засобом від слимаків, сороконіжок, равликів та інших шкідників. Після цього рясно полийте і обробіть ґрунт розчином мідного купоросу. Для приготування розчину розведіть у десяти літрах води дві ст. ложки мідного купоросу. Після цього можна висаджувати розсаду у підготовлений ґрунт.

Полив полуниці

Поливати полуницю слід рано-вранці, щоб до вечора, змочені рослини встигли підсохнути. До моменту цвітіння полуницю можна поливати шляхом дощування. А ось у період цвітіння та плодоношення, полуницю поливають «під корінь», тобто зволожується тільки ґрунт навколо кущиків, а листя та ягоди не торкаються. Не варто поливати полуницю часто, оскільки це може призвести до розвитку сірої гнилі, борошнистої роси та інших вологолюбних захворювань. У спеку полуницю поливають один раз на 10-12 днів. Норма поливу в цьому випадку становить 10-12 л на квадратний метр, а під час плодоношення – 20-22 л на 1 кв. м. Полуниця не дуже любить холодну воду, тому поливати її потрібно лише теплою водою (18-20 ° С).

Хвороби полуниці

Одним із найнебезпечніших захворювань полуниці є сіра гнилизна. Спалах цього захворювання зазвичай відбувається у дощові та холодні дні. На плодах полуниці з’являються розм’якшені бурі плями, потім ягоди покриваються сірим бархатистим нальотом.

Не залишайте хворі ягоди на грядці, тому що сіра гнилизна скрізь залишає свої суперечки, які можуть поширитися по всій ділянці за допомогою вітру. Профілактична обробка полуниці від сірої гнилі полягає в обприскуванні кущиків (ще до цвітіння) хлорокисом міді. Для приготування розчину необхідно розвести одну столову ложку цього засобу на 10 л води. Ще одним небезпечним захворюванням є борошниста роса. Вона вражає листя, стебла та плоди полуниці. Листя набуває бронзового відтінку, а ягоди покриваються нальотом, а потім починають гнити. Щоб борошниста роса не нашкодила кущикам полуниці, ще до цвітіння, збризкайте розсаду розчином сульфариду, або обприскуйте розчином марганцевокислого калію.

Як доглядати полуницю навесні

Коли сходить сніг, полуниця ще довгий час залишається вразливою до низьких температур та вітрів. Тому багато дачників ще з осені вкривають полуницю сухими листочками, гілочками або соломою. Догляд за полуницею навесні полягає в обробці грядок. Насамперед необхідно видалити сухе листя і солому, а потім зайнятися кущиками: зрізати сухі листочки, і зняти верхній шар ґрунту (приблизно 3 см). Це дозволить швидше прогріти кореневу систему полуниці та зменшити кількість шкідників, які залишились у ґрунті з осені. Адже багато садівників надходять навпаки. Провесною ще більше засипають кореневу систему, через що грунт довше прогрівається і кореневище довго не рушає в зростанні. Тому і збирання ягід переноситься на пізніший термін. Якщо ж ви все-таки не хочете знімати верхній шар ґрунту, то хоча б пропушіть землю навколо кущиків на 6 см у глибину.

Не варто видаляти всі сухі листочки відразу ж, спочатку необхідно дочекатися появи молодих пагонів.

Підживлення полуниці

Основне питання, яке хвилює садівників-початківців – чим підгодувати полуницю, адже без повноцінного підживлення хорошого врожаю не отримати. Підгодовувати рослини потрібно точно вчасно. Якщо розсада молода, і їй належить давати ягоди лише перший рік, її необхідно підгодовувати розчином коров’яку. Для цього потрібно розвести 2 склянки гною в 10 л води. Вливайте по 1 л підгодівлі під кожен кущик. Ще одним випробуваним засобом є настій кропиви. Для цього відро свіжозібраної кропиви залийте водою і наполягайте 3 дні. Перший раз збризкайте кущі ще до цвітіння, а вдруге – вже після збирання врожаю.

У період цвітіння полуниці рекомендується обприскувати рослини лише 0,02% розчином сірчанокислого цинку.

Підживлення полуниці навесні

Ще до бурхливого росту листя полуниці її слід підгодувати. Столову ложку сульфату амонію та 2 склянки коров’ячого гною розведіть у 10 л води. Влийте під кожен кущик приблизно по 1 л підгодівлі.

Наприкінці травня перед цвітінням теж слід підгодувати полуницю. Для приготування підживлення необхідно розвести чайну ложку сульфату калію та дві столові ложки нітрофоски в 10 л води і по півлітра влити під кожен кущик.

Вікторія Обробила вікторію – полила марганцівкою. через два дні сечовиною. Далі, що зробити. щоб був урожай

Я, я і я

Прибрати старе листя, обробити кущики і навколо бордоської рідини або “Хорус” (темп. повітря не нижче 8 градусів). Потім провести до цвітіння 2 обробки засобами від шкідників. Перше весняне підживлення: в 10 літрах води 2 склянки кашкоподібного коров’яку і одну ст. л. сульфату аммонію. по 1 л. під кожний кущ. Друге підживлення перед цвітінням: в 10 л. розводять 2 ст. л. нітрофоски та 1 ч. л. сульфату калію. Полити по 0,5л. під кожний кущ. Під час цвітіння: на 10 л. борна кислота+марганцівка по 1 ч. л. + 0,5 ст. цукру. Обприскувати листом. Третє підживлення після збирання врожаю під час закладання бруньок на майбутній урожай (не пізніше 10 серпня): на 10 л. 2 ст л нітрофоски + 1 ст. деревної золи. По 1 літру під кущ. Дотримуючись цих нехитрих підживлень урожай буде з верхом.

Oblico Morale

жорстко вона з нею обійшлася.

Їжачок

сечовиною то навіщо . потрібно часто розпушувати … видалити сухе та хворе листя … обрізати вуса … перед цвітінням підгодувати комплексним добривом .. при почервонінні першої ягідки ще раз комплексним і будете з урожаєм …

BERGENIA

Весною підгодувати комплексним добривом і все. Навіщо марганцівкою?

▄▀▄▀ †Байкер зі склепу † ▄▀▄▀

ха ха ха ха ха, прикольно!! ! а тепер чекати)) )

я нічим не опрацьовую, коли будуть проблеми, тоді вже інша справа.
основна робота – це видалення бур’янів, наприклад кропива і кульбаба прямий вростає в кущі. прокладаю між рядами плівку.

потім після збирання врожаю скошую ягоди.

і восени перекопую між грядок і видаляю вуса.

Ольга

Вона золу любить і часте розпушування

афіна

У нас мороз до -45–50*С та полуниці після зими зелена красуня вийшла. Чому у вас така замучена? ? По осені теж слід підгодувати полуницю. Протягом літа ні чим годую. Не хочу отруєну нітратами їсти.

Про автора

admin administrator