Як утримувати індиків

Авторadmin

Як утримувати індиків

Зміст:

Як утримувати індиків в домашніх умовах: необхідні умови і вимоги

М`ясо індички користується популярністю в багатьох країнах світу. З нього готують велику кількість страв, включаючи копченості. Часто цей продукт вибирають в якості основного блюда на святковому столі. Індики відносяться до великої домашньої птиці. Самець важать приблизно 20 кг, самки-близько 10, при цьому ростуть вони дуже стрімко. Про те, Як правильно утримувати індиків в домашніх умовах, ви дізнаєтеся з нашої статті.

Вибір породи

Індиків розводять, як правило, для отримання м`ясної продукції. Тому дуже важливо вибрати породу, яка найкраще підходить саме вам. Нижче представлений список найпопулярніших порід, складений в залежності від м`ясних показників.

  • Московський хорт. Представники цієї породи набирають більше 12 кг ваги, а також мають високу продуктивність.
  • Вікторія. Самці даного різновиду виростають до 20 кг. Погодьтеся, непогані показники?
  • Біла широкогрудая. Чоловічі особини досягають 17 кг у вазі, при цьому 80 % маси їх тіла-чисте м`ясо, яке користується великою популярністю.

Купівля молодняку

Після того як ви остаточно визначитеся з тим, індиків якої породи будете розводити, вам необхідно купити молодняк. Пташенята повинні бути здоровими. Як зрозуміти, що ніяких відхилень у фізичному розвитку у птиці немає?

  • Клоака і зона навколо неї чиста;
  • Живіт м`який;
  • Пупок сухий;
  • Крила прилягають до тіла;
  • Пух рівний і гладкий;
  • Пташенята рухливі і міцно стоять на лапках;
  • Вони проявляють активну реакцію на звукові сигнали.

Транспортують малюків в картонних коробках із заздалегідь зробленими вентиляційними отворами. При перевозі не можна допускати протягів, адже вони можуть привести до загибелі всіх пташенят.

Купувати індичат радять на птахофабриках або в спеціалізованих господарствах. У таких організаціях всі особини проходять ретельний огляд, тому Ви отримаєте здорових птахів. Крім того, професіонали дадуть вам поради про те, як утримувати індиків в домашніх умовах. Віддавати перевагу ринковим виробникам не слід: як правило, вони продають низькопродуктивних і слабких пташенят.

Щоб вирішити, скільки птахів вам необхідно придбати, оцініть кількість грошей, яке ви готові вкладати в догляд за індичатами. Справа в тому, що для утримання та годування індиків в домашніх умовах будуть потрібні значні вкладення.

Загальні принципи догляду

Дуже важливо з перших днів правильно доглядати за індичатами. Тому вам необхідно дотримуватися кількох рекомендацій, якими діляться досвідчені птахівники. Головне-запам`ятати, що індики-це не кури! Вони вимагають зовсім іншого підходу.

Отже, як утримувати індиків в домашніх умовах? Вже з 5 тижня потрібно утримувати самок і самців окремо. Це дозволить зберегти емоційну рівновагу птахів, а також спростить процес догляду. Чоловічі та жіночі особини потребують різних комбікормах, і годувати їх буде набагато простіше, якщо вони живуть не в одному місці. Потреба в різному кормі обумовлена відмінностями в швидкість росту індичок і індиків.

Птахів, яких вирощують на забій, утримують до 16 тижнів. За 4 місяці вони набирають по 10 кг ваги. В цей же час починається розвиток дітородної системи, що супроводжується відкладанням внутрішнього жиру. Щоб м`ясо було не дуже жирним, птахів забивають саме в цьому віці.

Індики живуть зграями, в яких багато самців. Чоловічі особини полігамні і часто “доглядають” за індичками парами. Після одного спарювання птиці відкладають яйця протягом 2 тижнів, за цей час їх кількість досягає 14 шт. Висиджування яєць займає 28 днів. Зате після появи на світ вже через 12 годин індичата готові вивчати світ. Статевої зрілості вони досягають на 8 місяці життя.

Утримання молодняка

Дуже важливо з самого початку правильно доглядати за молодняком. Індичата потребують теплому і сухому приміщенні, яке слід обігрівати за допомогою грілки. Якщо у вас є можливість, використовуйте для цих цілей інфрачервону лампу. Це пристосування принесе подвійну користь: не тільки створить комфортні умови для пташенят, а й запобіжить канібалізм серед молодняка.

Не можна утримувати багато індичат в одному місці. Скупченість призведе до спалахів інфекцій, особливо кокцидіозу. Щільність посадки молодняку становить не більше 10 голів на 1 м 2 . Ще одна важлива річ, на яку стоїть звернути увагу, полягає в тому, що пташенята не відрізняють корм від соломи і тирси. Вони можуть заковтувати неїстівні предмети, що згодом призводить до проблемам зі здоров`ям або навіть загибелі окремих особин. З цієї причини підлогу потрібно покривати тканиною або газетами.

Температурний режим

Зміст і розведення індиків в домашніх умовах буде успішним, якщо створити всі необхідні умови для комфортного існування пернатих. Особливу увагу потрібно приділити світловому і температурному режимам. У птахів добре розвинена грудний м`яз. Через великі розміри тіла індики чуйно реагують на зміни температури. Їм простіше звикнути до холодів, ніж пережити спеку. Нездатність перебувати в умовах високої температури прямо пропорційна розмірам грудної клітини: чим вона більша, тим складніше птиці адаптуватися до умов навколишнє середовище.

Надлишок тепла призводить до того, що пернаті п`ють надмірну кількість води, щоб охолодити вени. Але це загрожує тим, що починає обвисати зоб. А слабкі і нездорові пташенята стрімко скидають вагу, що в кінцевому рахунку може стати причиною їх загибелі. У зобу поселяються небезпечні бактерії, через що виникають різні запальні процеси, які швидко поширюються по всьому тілу.

Втім, в порівнянні з гусенятами і курчатами індичата люблять тепло більше. Малюків потрібно утримувати в приміщенні, температура повітря в якому становить 35-37 в Со. Але потрібно уважно стежити за поведінкою пташенят: якщо вони розправили крила і розкрили дзьоби, то їм жарко, отже, необхідно зменшити температуру повітря. Щодня знижуйте температуру на 1-2 в Со. На 7 день життя індичат вона повинна становити 30 в З, на 14 – 24 в На 26 – 21 в Со.

Зрілі особини комфортно почувають себе при температурі 20 в З в літній період. В холодна пора року цей показник повинен бути не менше 15 в Со.

Світловий режим

Зміст індиків в домашніх умовах вимагає ретельного стеження за тривалістю світлового дня і впливу прямих променів на птахів. Найкращий для догляду за індичатами підходить переривчастий світловий режим. У перший час після їх появи на світ надайте їм цілодобове освітлення, щоб малюки могли швидко знаходити корм. Вже на 6 тижні привчайте їх до 8-годинного світлового дня. Світло слід включати двічі на добу: вранці, в період з 7 до 11 годин, і ввечері, з 14 до 18 годин.

Вологість

При утриманні індиків в домашніх умовах дуже важливо підтримувати комфортний для птахів рівень вологості в приміщенні. Для пташенят показник повинен бути не менше 75%, але в міру дорослішання птахів можна трохи знизити рівень вологості. Зрілі індики непогано себе почувають при вологості 70%.

Провітрювання

Ще один важливий фактор, який впливає на здоров`я і плодючість пернатих, – це наявність свіжого повітря в приміщенні, де ви утримуєте птахів. Вентилювати “курник” необхідно тільки в безвітряні дні при теплій погоді. Крім того, повітря має бути чистим і свіжим, оскільки індичата гостро реагують на наявність отруйних газів в атмосфері. Пил, яка накопичується в приміщеннях, згодом робить негативний вплив на здоров`я пташенят і дорослих особин.

Вимоги до приміщення

Як утримувати індиків в домашніх умовах в приміщеннях? Як було сказано раніше, індичат містять по 10 особин на 1 м 2 . Вже через кілька тижнів самців і самок розсаджують в різні приміщення. Вони повинні бути просторими і захищеними від прямих сонячних променів. На 1,5 м 2 можуть жити тільки 2 особини, не більше. Не можна допускати протяги, оскільки вони негативно позначаються на самопочутті індиків. У кожному приміщенні слід облаштувати сідала. Справа в тому, що ці птахи люблять сидіти високо, крім того, це допоможе надовго зберегти оперення чистим і сухим. Для утримання індиків в домашніх умовах взимку необхідно утеплити приміщення. Хоч птахи і здатні переносити заморозки до -20 в З, слід підтримувати там температуру в районі 20 в Со.

Як зробити сідало? Потрібно використовувати дерев`яну рейку з округленим верхом. Її розміри повинні становити 3,5-4 на 7 см. При цьому поступово, у міру дорослішання пташенят, сідало збільшують. Дорослим особинам потрібно сідало, довжина якого становить не менше 30 см. Спочатку сідала розташовують на відстані 25 см від підлоги, збільшуючи дистанцію до 45 см.

Гнізда слід встановити в тихому місці, найкраще для цього підходить простір у дальньої стіни. Можна побудувати дво-або триярусні гнізда, оскільки птах воліє селитися вище. Розміри ящиків-гнізд наступні: 60х60х60 см. Цього простору буде достатньо для індика середніх розмірів.

У приміщенні повинна бути суха пухка підстилка, наприклад, з пшеничної соломи. Її укладають на підлогу товстим шаром. Її потрібно регулярно міняти. Під підстилку поміщають тонкий шар вапна. Вам знадобиться обладнати зольні ванни в кожному вольєрі. У великий ящик з бортиками насипають деревну золу і дрібний річковий пісок, а також трохи сірки. Таку суміш можна залишити в приміщенні на тиждень, після чого її необхідно оновити.

Вигул

Щоб птахи могли виходити на вигул, в одній зі стін проробляють квадратний лаз зі стороною 50 см. Місце для вигулу має бути максимально просторим. Найкраще попередньо засіяти його багаторічними травами. Досвідчені птахівники радять віддати перевагу бобовим культурам на кшталт конюшини і люцерни. Можна посіяти і однорічники, наприклад, овес і горох.

Індиків можна пасти в садах. Птахи з`їдять комах, опале листя, падалицю фруктів, насіння дикоросів і бур`яни. Іноді можна випускати пернатих на поля, де недавно зібрали урожай пшениці, вівса або ячменю. Поїдаючи зерно, що залишилося, індики ефективно наберуть вагу.

Такий вигул підходить для представників невибагливих порід, наприклад, тихорецкой Ччерной, Московської бронзової або північнокавказької. Якщо ж ви розводите птахів бройлерного напрямку, наприклад, білу широкогрудую, то зробити упор слід не на вигул, а на відгодівлю. У пташника потрібно встановити поїлки і годівниці, а також в безпосередній близькості від приміщення покласти розрізану гарбуз і насипати сіно.

Пернатих випускають на вигул в будь-який час року. Головне, щоб погода була хороша. Вогкість, сильний вітер, низькі температури – всього цього необхідно уникати при утриманні індиків в домашніх умовах.

Для початківців пташників, напевно, буде сюрпризом той факт, що індики, незважаючи на великі розміри, дуже рухливі і люблять літати. Тому, щоб запобігти пагони, потрібно обгородити ділянку для вигулу високим парканом, що підноситься над землею на 2 м і більше. Зверху потрібно натягнути сітку. Ще один ефективний спосіб полягає в тому, щоб підрізати птиці одне крило.

Клітинне зміст

Зміст індиків в клітинах в домашніх умовах підходить тим людям, які не можуть тримати птицю на вигулі. Крім того, економиться корм, не потрібна велика кількість підстилки. У клітинах містять птахів яєчного напрямку. Розташовують їх по одній особині в клітці, щоб знизити ймовірність травмування пернатих.

Найкраще підходять ярусні клітини, адже подібні конструкції не доставляють незручностей індикам. Їх необхідно обладнати поїлками і годівницями. Клітини повинні бути просторими: не менше 60 см в довжину і ширину.

Утримання взимку і влітку

Тим, хто цікавиться, як утримувати індиків в домашніх умовах, буде важливо дізнатися, що існує кілька “підводних каменів” в цій справі. Наприклад, розрізняються умови, які потрібно створити для птахів в певний період. Влітку потрібно встановити над місцем для вигулу спеціальний навіс, який захистить пернатих від прямих сонячних променів або опадів.

А ось взимку доведеться провести тривалу роботу з підготовки приміщення. Так, буде потрібно додаткове утеплення пташника. Температура всередині повинна бути не менше + 5 в Со. Світловий день повинен тривати 12-14 годин, а це значить, що вечорами потрібно включати лампи. На землю в місці вигулу покладіть солому. Це допоможе запобігти обмороженню лап у птахів. Пам`ятайте: зимувати залишають тільки племінних, а не бройлерних особин.

Годування

Важливо розуміти, що годування пташенят і зрілих індиків дуже різний, тому необхідно ознайомитися з вимогами по харчуванню птахів заздалегідь. Спочатку індичат годують вареним яйцем (його обов`язково потрібно подрібнити), вже на 3 добу можна урізноманітнити раціон нежирним сиром, пшоном або крупою. Через тиждень після появи на світ пташенята із задоволенням з`їдять зелену цибулю і відварені коренеплоди. Через 14 днів птахів можна годувати зеленою масою, до складу якої включають салатний лист, кульбаба і навіть ошпарену кропиву. В цей же період в раціон вводять рибну муку.

Зміст індиків в домашніх умовах і догляд за ними ускладнюється вже на 2-й місяць життя пташенят. Справа в тому, що потрібно більш складна їжа, що складається з рибного борошна, дрібного гравію, черепашок і крейди, відварених овочів, каш, зерна і зелені. Регулярно птахам дають комбікорм. Кількість годувань на добу в перший місяць становить 5 разів, потім поступово зменшується до 3 разів.

Зміст бройлерних індиків в домашніх умовах має на увазі відгодівлю продуктами з підвищеною поживністю. Якщо ж ви розводите племінних птахів, то годування повинно бути збалансованим, але з великим вмістом зелені.

Поїлки та годівниці

Необхідно встановити годівниці і поїлки в приміщенні для утримання індиків. У домашніх умовах можна і використовувати автоматичні пристосування, і годувати птахів самостійно, а ось у великих господарствах буде доцільно віддати перевагу спеціальним пристроям.

Протягом перших 3-5 днів життя пташенят годують наступним чином: в лоток з невисокими бортиками насипають їстівну суміш. Спочатку індичата не виявляють активності щодо харчування, але з віком їх апетит стане краще. Якщо ні індички-квочки, то ви повинні самостійно навчити їх клювати, щоб вони не ослабли.

Мотивувати птахів до їжі можна, зімітувавши стукіт дзьобом. Злегка постукуйте пальцями по лотку, одночасно насипаючи туди комбікорм. Молодняк помітить рух. Ще можна додати в корм дрібно порубаний зелену цибулю. Їжа незвичайного кольору приверне індичат.

У перший час використовують невеликі лотки, потім їх замінюють довгими коритцями, а також годівницями з кутовими перемичками у верхній частині. Це запобігає забрудненню корму. Можна використовувати нержавіючі ємності з металу. В даний час популярність набувають Автоматичні годівниці. Вони працюють наступним чином: в спеціальну ємність насипають комбікорм. З пазів внизу він висипається в лоток. Таке пристосування дозволяє надовго зберегти суміш чистою.

При клітинному вмісті індиків в домашніх умовах з самого початку використовують автоматичні поїлки. Вони встановлюються на підвищеннях. З їх допомогою можна зберегти воду чистою, а також забезпечити птахів корисними вітамінами і мінералами, додавши їх в рідину.

У нашій статті були перераховані основні вимоги по розведенню індиків. Як ви бачите, зміст індиків в домашніх умовах для початківців не стане великою проблемою, якщо дотримуватися всіх рекомендацій.

Розведення та утримання індиків в домашніх умовах

Дієтичні яйця та м’ясо індичок мають великий попитом у всьому світі. Від інших домашніх птахів індики відрізняються здатністю швидко набирати масу, що дозволяє протягом півроку виростити поголів’я для забою. Попри ряд особливостей, індичок можна розводити та утримувати на території підсобних господарств.

Вибір породи

Щоб виростити здорову птицю з хорошою вагою в домашніх умовах, дуже важливо строго дотримуватися інструкцій. Важливо пам’ятати, що індики відрізняються примхливістю, норовливим характером, чутливо реагують на протяги та перепади температури.

Селекціонери активно працюють над виведенням нових порід, ставлячи в пріоритет показники продуктивності. Серед близько тридцяти популярних порід на особливу увагу заслуговують птиці, які відмінно адаптуються практично до будь-якого типу клімату і відрізняються підвищеною витривалістю: Біла, Біг 9, Московська бронзова, Тихорецька Чорна.

Три способи вирощування

На території домашнього господарства вирощування індиків обумовлено бажанням отримати смачне м’ясо, яке корисне як для дітей, так і для дорослих на дієті. У індиків м’ясні показники, в залежності від породи, 一 відмінні: від 70% до 85%.

Завдяки активному росту птахів, вирощування індиків вважається економічно вигідним. Індички добре адаптовані до пасовищного утримання, споживають порівняно мало корму, можуть харчуватися домашньою зеленню і деякими комахами.

При вирощуванні птахів в домашніх умовах рекомендується звернути увагу на способи вирощування, які гарантують розведення здорових птахів:

  • Для вирощування легких та середньої ваги індичок відмінно підійде екстенсивний спосіб, який передбачає вільний вигул. У раціон птахів включають саморобні кормові мікси, що складаються зі свіжої зелені, злаків і овочів.
  • Для вирощування більш великих особин підійде частково інтенсивний спосіб, при якому передбачається утримання в пташнику в зимовий сезон і на присадибній ділянці у літній. У раціон птахів включають покупні корми, а також прикорм із домашніх мішанок з додаванням зелені.
  • Для вирощування крупних індиків, яким притаманний швидкий набір маси в найкоротший термін, підійде інтенсивний спосіб. Вирощування особин передбачає зростання в закритих пташниках. У раціон птахів включають тільки промислові комбіновані корми. Цей метод 一 оптимальний вибір для птахівників, які планують вирощувати великі поголів’я.

При виборі найбільш прийнятного способу необхідно відштовхуватися від бюджету та можливості надати птицям необхідні умови.

Особливості характеру

Активний набір ваги та швидкий розвиток індичок вимагає ретельного контролю за їх харчуванням. По досягненню чотиримісячного віку в середньому вага індиків складає 4 кг, а це значить, що птахівник повинен регулярно вносити корективи до раціону. Важливо пам’ятати, що нестача необхідних вітамінів і мікроелементів може спровокувати порушення в опорно-руховому апараті. Це загрожує падінням птиці на ноги, яке може призвести до загибелі.

Індики досить полохливі: схильні до паніки через різкі рухи людини, шерех і будь-який шум. Особливо це стосується самок. При цьому птахи потребують уваги з боку птахівника: відсутність контакту з людиною і брак спілкування можуть виступати каталізаторами депресії, яка в свою чергу часто призводить до спроби самогубства.

Нюанси першого придбання

Птахівник-початківець або фермер, який раніше не займався розведенням індиків, має пам’ятати, що купувати птахів потрібно тільки у сертифікованих представників. Стихійних ринків і сумнівних продавців краще уникати. Напередодні покупки рекомендується вивчити інформацію щодо породи, сфокусувавши увагу на здатність адаптації до тих чи інших умов і показниках продуктивності.

Також важливо враховувати кілька корисних порад:

  • Заводити поголів’я краще в травні.
  • Молодняк повинен без зусиль розкльовувати запропонований корм, впевнено стояти на ногах і бути активним. Ці ознаки характерні для всіх здорових особин, які досягли двотижневого віку.
  • Вага придбаного індичат повинен бути не менше 50 грам.
  • Оперення має рівномірно покривати тіло пташеня.

При покупці нової породи важливо проконсультуватися з продавцем щодо графіка вакцинацій та схеми профілактики інфекційних захворювань.

Як обладнати пташник і територію для вигулу

Для здорового розвитку індикам потрібно багато вільного простору. При великому поголів’ї важливо пам’ятати, що на три дорослі особини має припадати не менше 2 м². Утримання цих птахів в клітках не допускається, оскільки обмежений простір негативно позначається на характеристиках індичок.

У південній стороні пташника необхідно прорубати вікно для виходу в вольєр. Щоб уникнути пошкодження птахів, вихід повинен бути розміром 50 на 50 см. Гнізда зазвичай розташовуються в темному і затишному місці, при цьому одного місця в гнізді достатньо для п’яти особин.

При конструюванні сідала важливо враховувати, що кожній дорослій пташці необхідно не менше 40 см для комфортного розміщення, а висота між ярусами повинна становити 60 см. Оптимальна ширина рейок з дерева 一 10 см.

Для підтримки гарної фізичної форми індики потребують регулярного самостійного вигулу, під час якого птаха розминають руховий апарат і знаходять необхідний для організму прикорм у вигляді багатих на амінокислоти комах.

Територію загону рекомендується обгородити високим парканом, щоб виключити індиків, які здатні високо літати.

Як подбати про мікроклімат

Вирощування здорових птахів можливо тільки при створенні правильного мікроклімату. Для цього важливо приділити увагу обов’язковим умовам утримання в домашніх умовах:

  • Оптимальний температурний режим в пташнику 一 18-20 градусів. При падінні температури нижче 15 градусів самки, страждаючи від переохолодження, перестають нести яйця. До того ж, через холод птиці при більшому споживанні корму зростають набагато повільніше. На вулиці дорослі індики переносять холод краще, однак переохолодження організму допускати не варто.
  • У спекотну погоду птиці повинні мати можливість сховатися від пекучого сонця в тіні. В іншому випадку 一 погіршуються показники несучості, і розвивається смертельно небезпечний синдром провисання зоба.
  • Статевозрілі індички активно виділяють вологу, висока концентрація якої часто призводить до патологій бронхів і легенів. Оптимальний показник вологості 一 60%.
  • Для дихання однієї особини потрібно 500 мл повітря в хвилину, яке можна очистити від забруднень за допомогою вентиляційної системи. Якщо можливість установки системи вентилювання відсутня, важливо пам’ятати про регулярне провітрювання.
  • Новонароджені пташенята потребують додаткового обігріву. Для цього можна використовувати випромінювання інфрачервоних ламп, яке чудово впливає на фізіологічний розвиток особин.
  • Підлога пташника повинна бути сухою. Щоб уникнути розвитку вогкості, потрібно використовувати товсту підстилку з натуральних матеріалів: тирса, сіно або солома.

Щоденні показники вологості та температури рекомендується вносити в журнал обліку.

Відбір особин для розведення

Процес розведення птахів в домашніх умовах можливий, хоч і вимагає від птахівника терпіння і зусиль. Перший і дуже важливий етап розведення 一 це якісний відбір племінних індиків. Процес сортування особин рекомендується здійснювати на п’ятому місяці життя, коли можна порівняти: чи збігаються показники окремо взятої індички з переліком стандартів.

Для виключення конфліктних ситуацій між племінними групами рекомендується встановити розділові перегородки. Кожна група складається з шести особин, де на одного самця припадає п’ять самок. Особи жіночої статі 一 відмінні несучки (можуть знести до 20 яєць) з добре розвиненим материнським інстинктом. Захоплюючись процесом висиджування, індички часто забувають про необхідність їсти і пити. Завдання птахівника 一 не допустити виснаження організму матері. А отже, дозволяється короткочасне вилучення несучок з гнізд для примусового годування.

При можливості використання інкубатора краще вдатися до цього методу виведення, при якому потомство можна очікувати через чотири тижні після закладки. Відбір яєць для інкубатора 一 дуже важлива процедура. Яйця повинні бути однакового розміру, при цьому з різними кінцями: гострим і тупим. Важливо пам’ятати, що пташеня не проклюнеться з повністю круглого чи овального яйця.

Умови для новонароджених індичат

Новонароджених пташенят рекомендується відсадити до окремої тару з розміщеною на дні підстилкою з натуральних матеріалів. Для швидкого росту молодняка важливо забезпечити правильний температурний режим:

  • перші чотири дні з моменту вилуплення 一 37 градусів;
  • перші десять діб 一 від 30 до 35 градусів;
  • по досягненню місячного віку 一 від 21 до 25 градусів.

Штучне регулювання температури потрібно проводити акуратно і планомірно. Про недостачу тепла сигналізує писк індиків, які збиваються до купи.

У перший тиждень життя пташенята мають потребу в цілодобовому освітленні. Надалі світловий день необхідно скоротити до чотирнадцяти годин на добу. При теплій погоді короткочасний вигул простоа неба дозволений з першого дня життя. З кожним днем ​​тривалість прогулянки можна збільшувати на 5-10 хвилин.

Індики дуже чутливі до протягів і вогкості. Молодняк погано реагує на вогкість в пташнику, розвиток якої можна запобігти установкою поїлок з автоматичним механізмом подачі води.

У перші дні життя, поки дзьоб індиків не став досить твердим, годівлю молодняка ​​краще здійснювати з силіконової посуду. Коли птахи адаптуються, вони самі почнуть клювати корм з обладнаних годівниць.

У раціон молодих індичок обов’язково додаються такі продукти: зелень, яйця, зернові мікси з додаванням молока або сиру. Захистити не зміцнілий організм від отруєння допомагає одна горошина чорного перцю на день. Щоранку важливо проводити огляд зоба. Особин, у яких він повністю забитий, потрібно випоювати розчином калію для прискорення процесу перетравлення корму.

Кормові мікси підрослих індичат та дорослих індиків повинні містити: бобові, злаки, риб’ячий жир, свіжу зелень і овочі, борошно з рибних і м’ясних кісток, молочні продукти, сіно.

Розведення і утримання індиків в домашніх умовах 一 процес складний і делікатний. Однак при грамотному підході навіть на території підсобних господарств можна виростити велике поголів’я з метою отримання корисних дієтичних яєць та смачного м’яса без антибіотиків.

Розведення та утримання індиків в домашніх умовах

Індики, розведення та утримання яких сьогодні повертає колишню популярність, це дуже вигідна птах. Крім того, це поважна, серйозна домашня птиця, яка вимагає до себе особливої уваги і відношення. У чому ж особливості їх розведення, і як правильно утримувати, давайте дізнаємося разом.

  • 1 Розведення індиків – вигідне вкладення часу і сил
    • 1.1 Особливості розведення
    • 1.2 Прекрасні мами
    • 2.1 Як доглядати за ним?
    • 2.2 Харчування дорослих птахів – як і чим годувати?
    1. Розведення індиків – вигідне вкладення часу і сил
    2. Особливості розведення
    3. Прекрасні мами
    4. Як правильно утримувати індиків?
    5. Як доглядати за ним?
    6. Харчування дорослих птахів – як і чим годувати?
    7. Відео «Утримання індиків в домашніх умовах»

    Розведення індиків – вигідне вкладення часу і сил

    Незважаючи на те що індики потребують достатньої уваги і зусиль з боку людини, користь їх дуже велика. По-перше, одна тушка індички містить до 60% білого дієтичного м’яса. По-друге, крім хороших смакових якостей, вона володіє величезною користю, адже в ньому міститься в кілька разів більше повноцінних білків, ніж у курятині, утятине або гусятині. До того ж м’ясо багате залізом і необхідними для здоров’я людини мінералами.

    Найбільш високими гастрономічними показниками володіє м’ясо індиків у віці 5 місяців (індики – 6 місяців). Тобто, молодняк. Але, як показує практика, виростити цей молодняк не всім вдається успішно з першого разу. Успішне розведення індиків в домашніх умовах можливо при дотриманні багатьох чинників і умов. Яких? Читайте нижче.

    Особливості розведення

    Якщо ви новачок в птахівництві, розведення індиків фахівці радять почати не з самих маленьких індичат, а з вже старшого молодняку. Наприклад, добре купувати малюків у віці 3-4 місяців. До цього часу пташенята встигають зміцніти і звикнути до звичайного корму, а значить, скорочується в рази і ймовірність загибелі.

    Якщо у вас вже є дорослі птахи, і ви хочете розведення індиків почати, як говоритися, з яйця, тоді потрібно мати і самок, так і самців відповідно. Для 8-10 самок підбирають одного самця. В таких умовах індик буде відчувати свою значущість і комфорт. Якщо ж самок буде більше, самець може не справлятися зі своїм обов’язком якісно запліднювати яйця.

    Насиджують яйця індички приблизно 27-28 днів. Садять їх у гніздо навесні, можна в кінці березня, в квітні і в травні. Якщо квочка тільки перший раз збирається стати мамою, тоді фахівці радять не класти відразу багато яєць. В ідеалі вони повинні міститися всі під нею без розкриття птахом крил, це приблизно 17 штук. На дно гнізда спочатку потрібно помістити невеликий шар землі, потім застелити досить щільним шаром сухої соломи. Саме гніздо слід поставити в темне відокремлене місце в пташнику на землю і поруч розмістити годівницю, поїлку і коритце з піском і попелом.

    Прекрасні мами

    Звичайно, в домашньому господарстві для розведення індиків ви можете використати побутовий інкубатор. Однак поспішаємо зауважити, що ці птахи – прекрасні мами і квочки. Вони акуратно і дбайливо з величезною відповідальністю спочатку висиджують, а потім виховують і оберігають своє потомство. Так, що якщо у вас є вже готова квочка, не поспішайте її відстороняти від обов’язків. Повірте, ви не будете знати турбот і турбот.

    Деколи індички так самовіддано віддають себе процесу висиджування яєць, що забуває поїсти. Якщо ви бачите, що до корму квочка не підходила, її потрібно силою зняти з гнізда і відправити до годівниці і поїлки. Поки самка клює корм у цей час важливо переглянути яйця, немає пом’ятих або тріснутих.

    Одна індичка, як не дивно звучить, може виростити до 80 індичат за раз. Часто, якщо виводок виходить у двох самок практично одночасно, то виростити їх може одна з них. Тільки підсадити індичат до мами слід відразу ж у перші дні вилуплення. Також до звичайного виводку можна додати інкубаторних малюків.

    Індичка – це чудова квочка. Багато самки можуть насиживать і вирощувати потомство, ще навіть не знісши ні одного яйця. А також вони охоче можуть обігріти яйця інших домашніх птахів, наприклад, качки або гуси. Були навіть факти, що роль мами і не тільки за индюшатами на себе брали самці індики. Так, так, ось такий розвинений у них батьківський інстинкт.

    Як правильно утримувати індиків?

    Утримання індиків вимагає від людини дотримання деяких умов. Індики, незважаючи на те, що можуть легко переносити морози навіть до -15 градусів, все ж більше люблять теплі і сухі умови утримання. Особливо згубно на птахів впливає вогкість. Основне правило – бережіть ноги птиці в теплі. Саме тому індичкам слід робити гарну теплу підстилку.

    Так як індик – це найбільша домашня птиця, то і вона вимагає достатнього місця, як для прогулянок, так і для відпочинку. Прийнято в пташнику і на вигульній майданчику на одну особину виділяти близько метра площі. Обов’язково для сну їм, як і курям, слід робити сідала – шириною 7 сантиметрів і висотою від 7 до 10 сантиметрів. Дошки розміщують на однаковій відстані від підлоги – 70-80 сантиметрів і на відстані 60 сантиметрів один від одного. Для кожної птиці слід передбачити 30-40 сантиметрів місця на сідалі.

    Що стосується інших вимог змісту, наприклад, температура повітря, освітлення, про це читайте в наших попередніх статтях. Зауважимо також, що індички, як ніякі інші птахи схильні до ожиріння, тому більшу частину часу повинні проводити на вигулі. Взимку в гарну погоду також обов’язкові щоденні прогулянки як мінімум кілька годин.

    Як доглядати за ним?

    Не секрет, що складніше всього виростити молодняк індиків. Однак, порівняно з іншими пташенятами, індичата більш витривалі і виживаність при належних умовах відходу у них значно вище. Отже, перше, що потрібно зробити, це забезпечити малюків сухим теплим приміщенням. У перші дні це може бути картонний ящик за типом брудера з постійною температурою не нижче 36 градусів. У перші дні життя ящик висвітлюється постійно.

    Що стосується годування, то в перші дні їм дають вісім разів. Багато? Зате потім будете задоволені їхнім здоров’ям. У перші три дні годують зазвичай сухий дрібної крупою, змішаної в рівних пропорціях з розім’ятим круто звареними яйцями. Потім до місячного віку годують дрібної крупою, перемішаної з зеленню (кропива, люцерна, конюшина, салат, цибуля, капустяне листя).

    Також можна скористатися спеціальним комбікормом, який вже містить всі необхідні компоненти для росту і розвитку птиці. З квочкою молодняк тримають приблизно до 6-8 тижнів. Потім птахів можна сміливо відсаджувати окремо і переводити на дорослий раціон годівлі.

    Харчування дорослих птахів – як і чим годувати?

    Успішне вирощування індиків в домашніх умовах більшою мірою залежить від правильного раціону харчування. Для годування в присадибних господарствах застосовують комбінований тип годівлі. Тобто, птиці дають як сухе і пророщене зерно, так і вологі або сухі мішанки. З появою зелені з весни і до пізньої осені індики повинні весь час проводити на пасовище, так як зелень – це основа їх раціону. Можна також випускати пастися на стерню після збирання врожаю.

    В якості вітамінних прикормок особливо взимку добре давати порізану моркву, буряк, нашатковану капусту (200 грам на одну голову). Присмачувати січку можна сушеної розпареного зеленню.

    Звичайно, птах багато їсть зерна, овес і ячмінь найкраще пророщувати. У племінний період індиків годують 4-5 разів на день, в решту часу – 3 рази. Вранці та вдень добре давати вологі суміші, а от увечері – сухе зерно. Щоб м’ясо птиці було більш ніжним, соковитим, але нежирним фахівці радять збільшувати норму соковитих кормів і зменшувати кількість споживаного зерна. Більш детально про годівлі індиків читайте в нашій окремій статті, а також дивіться навчальне відео.

    Відео «Утримання індиків в домашніх умовах»

    Даний матеріал стане в пригоді як початківцям, так і досвідченим птахівникам. В ньому у стислій формі описані ключові моменти змісту індиків в домашніх умовах.

Про автора

admin administrator