Як варити варення із чорноплідки

Авторadmin

Як варити варення із чорноплідки

Зміст:

Як приготувати на зиму корисне варення з чорноплідки

Варення з чорноплодки (так зазвичай називають чорноплідну горобину), смачне, з легкою кислинкою, буде відмінним способом заготівлі ягоди на зиму. Виберіть із запропонованих рецептів той, що найбільше до смаку, і приймайтеся за справу. Ласощі будуть дуже доречними в холодну пору року і підтримають ваш імунітет, оскільки містять велику кількість вітамінів.

Варення з чорноплодки – найпростіший рецепт

На 1 кілограм свіжих ягід вам знадобляться:

  • кілограм цукрового піску;
  • склянка яблучного соку – свіжовижатого або з пачки.

Переберіть і помийте ягоди, а після бланшуйте (проваріть) їх в окропі протягом 5 хвилин. Злійте воду, а горобину викладіть в каструлю з сиропом, приготовленим з яблучного соку і цукрового піску. Проваріть 5 хвилин, після зніміть з вогню і дайте настоятися добу. Після закінчення зазначеного часу варення з чорноплідної горобини доведіть до готовності – її можна перевірити, капнувши невелику кількість варення на тарілку. Якщо розтікається – потрібно варити ще, якщо ні – можна знімати з плити. Розфасуйте заготовку по стерилізованим банкам і відправте на зберігання до зими.

Варення з чорноплодки з журавлиною і яблуками

Подвійну користь ви отримаєте, якщо приготуєте про запас не тільки саму горобину, але і журавлину. Для смачного домашнього варення візьміть:

  • половину склянки свіжовижатого яблучного соку;
  • столову ложку соку лимона;
  • півкіло горобини;
  • півкілограма цукрового піску;
  • одне невелике яблуко і 100 г журавлини.

Чорноплідну горобину промийте, відкиньте на дуршлаг і дайте воді збігти. Бланшуйте ягоду в окропі протягом трьох хвилин, а після витягнення кумівкою. Яблучний сік змішайте з лимонним, перелийте в каструлю, додайте вказану кількість цукру і зваріть сироп. Яблука очистіть від шкірки та насіннєвої камери, поріжте дольками або кубиками. Викладіть підготовлені фрукти і ягоду в сироп і проваріть на невеликому вогні чверть години. Потім дайте наполягти протягом 3 годин і знову проваріть. Цю процедуру потрібно повторити ще один раз (варення з чорноплідки в даному випадку вариться в три прийоми). Готово – остудіть і розфасуйте по банках. Пам’ятайте, що якщо ви збираєтеся зберігати варення довгий час, посуд для цього потрібно стерилізувати – зазвичай літрові банки кип’ятять трохи більше чверті години, а ті, що поменше – близько 10 хвилин.

Як зробити варення з аронії (чорноплідної горобини) і злив

Якщо вам хочеться спробувати щось незвичайне, то наш рецепт здивує навіть найбільш вибагливих гурманів, адже мало хто знає, що ягоду можна варити не тільки з яблуками, але ще й зі зливами. Вам знадобляться:

  • 700 г чорноплідної горобини;
  • 300 г злив без кісточок;
  • 2 повних склянки відфільтрованої води;
  • 2 кілограми цукрового піску.

Помийте і переберіть горобину, бланшуйте в окропі протягом 5 хвилин. Зваріть цукровий сироп із зазначеної в рецепті кількості інгредієнтів (до речі, воду для нього можна взяти і ту, в якій ви до цього кип’ятили горобину). Коли рідина почне кипіти, опустіть в неї ягоди і сливи, розділені на половинки. Проваріть всі 10 хвилин, після зніміть з плити і накрийте рушником. Дайте варенню постояти половину доби і доведіть до готовності. Як її перевірити – дивіться попередній рецепт. Як зазвичай, заготівлю розлийте по банках, стерилізуйте, а після відправте на зберігання до зимових холодів. Ось так можна зробити смачне і корисне варення з чорноплідної горобини.

ТОП 5 рецептів приготування варення із чорноплідної горобини з апельсином на зиму

Варення з чорноплідної горобини з апельсином і лимоном вважається одним з найгармонійніших, оскільки цитрусові добре перекривають терпкість і легку гіркуватість, характерну для аронії, надають свіжого насиченого аромату готовому десерту.

Чагарник аронія родом із Північної Америки. До 50-х років минулого століття використовувався виключно з декоративною метою, але зараз широко застосовується в кулінарії і як лікарська рослина. У Держреєстрі офіційно зареєстровані 2 культурні сорти: «Мулатка» та «Чорноплідна».

Варення із чорноплідки – не лише смачний десерт, а й дієтичний продукт

Плоди можна їсти у свіжому вигляді, але вони не зберігаються довше кількох тижнів, тому оптимальний спосіб запастися вітамінами та корисними речовинами на зиму – домашня переробка та заготівля ягід.

Секрети приготування варення із чорноплідки з апельсином

З чорноплідної горобини роблять велику кількість рецептів. Ягода відрізняється трохи терпким смаком та приємним кольором. Для приготування варення важливо взяти стиглі плоди, щоб вони могли дати сік. При цьому в заготівлю не повинні потрапити гнилі ягоди. Навіть одна може зіпсувати все варення, воно не стоятиме зиму. Горобину потрібно попередньо перебрати та помити. При миття бажано не придушити плоди, щоб вони не пустили сік.

Варення із чорноплодки не потребує тривалої термічної обробки. Замість цукру можна покласти мед. Кількість підсолоджувача регулюється в залежності від смакових уподобань, оскільки в чистому вигляді чорноплідна горобина подобається далеко не всім.

Для закочування застосовуються чисті, простерилізовані банки невеликого обсягу. Після закрутки їх варто перевернути і вкрити чимось теплим, щоб охолодження відбувалося повільно. Це позначиться позитивно на безпеці заготівлі.

Особливості зберігання

Зберігають консервацію у темному прохолодному місці, воно не повинно бути сирим. Це може бути підвальне приміщення, льох.

У квартирі найкраще місце зберігання – комора, балкон, за наявності шафок на ньому, щоб на банки не попадало багато світла. Це дозволить зберегти десерт протягом усієї зими.

Напевно, багато хто навіть не підозрює, яке з чорноплодки виходить незрівнянне варення. Тому давайте не втрачатимемо часу і приготуємо варення з ягід чорноплідної горобини з апельсином.

Рецепт варення із чорноплідної горобини з апельсином

  • горобина (чорноплідна) – 1,3 кг;
  • соковитий апельсин – 1 шт.;
  • цукровий пісок – 1,1 кг;
  • питна вода – 900 мл.

Викладаємо в глибокий друшляк ретельно перебрану горобину і під струменем холодної води промиваємо її.

Ягідки горобини викладаємо в невелику, але широку каструльку та покриваємо їх питною водою. Відразу ставимо все на газову плиту і після того, як чорна горобина провариться близько 6-7 хвилин, вводимо цукровий пісок і варимо варення ще протягом такого ж часу, а потім переносимо його в прохолодну кімнату десь на 4-4,5 години.

З апельсинів зрізаємо або зчищаємо верхній шар щільної шкірки, а м’якоть плода поділяємо на часточки і подрібнюємо їх у невеликій чаші блендера. Знову виставляємо ласощі на плиту і при початковій стадії його закипання вводимо подрібнений апельсин. Через 4-6 хвилин вимикаємо плиту та розливаємо ароматний вміст каструлі по обробленим окропом скляним банкам. До повного упору закочуємо також обробленими кришечками і відставляємо ємності остигати.

Рецепт варення з чорної горобини з апельсином та лимоном

  • чорна горобина – 1,2 кг;
  • апельсин та лимон (великі) – по 1 шт.;
  • дрібний цукор – 950 г.

Всі фрукти та ягоди ретельно вимиваємо у чистій холодній воді. У невеликій ємності кип’ятимо воду і занурюємо у цей окріп великий апельсин разом із лимоном буквально на 3 хвилини. Далі розрізаємо їх на кілька зручних частин, які одразу ж прокручуємо через велике сито електром’ясорубки. За цитрусами, так само, подрібнюємо всю горобину. Цю ароматну масу перемішуємо і в процесі поступово вводимо наш дрібний цукор. Ставимо варення на включену конфорку і при мінімальному полум’ї доводимо його до кипіння, знімаємо пінку, що піднімається, а потім продовжуємо його варити 15 хвилин. Розподіляємо варення з горобини з апельсином і лимоном по добре просмаженим у духовці ємностям, а потім герметично укупорюємо їх.

Класичний рецепт варення із чорноплідної горобини з апельсином

Це стандартний рецепт без додаткових інгредієнтів та прянощів. Має оригінальний смак із невеликою кислинкою.

Для найпростішого рецепту необхідні такі інгредієнти:

  • чорноплід — 500 г;
  • 300 г апельсину;
  • 80 г лимона;
  • 700 г цукрового піску.

Покроковий алгоритм приготування:

  1. Усі компоненти майбутнього варення вимити.
  2. Місце кріплення плодоніжки у цитрусів зрізати, а самі плоди нарізати шматочками.
  3. Подрібнити шматочки апельсина та лимона за допомогою блендера.
  4. Викласти ягоди горобини та масу цитрусових у тару для варіння, засипати цукром та поставити на вогонь.
  5. Після того, як маса закипить, її необхідно варити півгодини на повільному вогні.
  6. Розкласти по банкам та закатати.

Взимку можна збирати сім’ю на смачне та ароматне чаювання.

Важливо! Слід враховувати, що чорноплід знижує тиск, а тому гіпотонікам не варто захоплюватися ласощами.

З яблуками

Варення із чорноплідної горобини з яблуками вариться з наступного переліку інгредієнтів:

  • 1000 г чорноплідної горобини;
  • 700 г яблук;
  • 1200 г цукрового піску;
  • 400 мл питної води;
  • ¼ лимона (сік);
  • 1-2 палички кориці.

Поетапне приготування:

  1. Підготовлені ягоди горобини п’ять хвилин бланшувати в окропі, потім відразу остудити під проточною холодною водою.
  2. З води та півкілограма цукру зварити сироп, опустити в нього горобину, а через п’ять хвилин активного кипіння ягід вогонь вимкнути та забути про аронію у сиропі мінімум на 8 годин, а краще – на ніч.
  3. У сироп з чорноплодкою всипати цукор, що залишився, розмішати і поставити на вогонь. Тим часом очистити яблука від шкірки та насіння, нарізати часточками, бланшувати їх 6-8 хвилин у киплячій підкисленій воді і остудити під проточною холодною водою.
  4. До горобини, що закипіла, викласти підготовлені яблука, додати корицю і за смаком лимонний сік. Двічі проварити варення по 10 хвилин|мінути|, повністю охолоджуючи в перервах. Готовий продукт закатати у стерильні банки.

Watch this video on YouTube

Сире варення із чорноплідної горобини з апельсином

Сире варення – оригінальний рецепт, який сильно економить і час господині та корисні властивості ягоди. Інгредієнти для приготування:

  • 600 г ягоди;
  • 1 апельсин;
  • пів чайної ложки лимонної кислоти;
  • півкіло цукру.
  1. Ягоди залити холодною водою, а потім акуратно промити проточною.
  2. Пропустити чорноплід разом з вимитим і порізаним на шматочки апельсином через м’ясорубку.
  3. Всипати цукор та лимонну кислоту.
  4. Розмішати та перекласти у скляні простерилізовані банки.
  5. Потім банки герметично закрити та встановити на зберігання в прохолодному місці.

Це простий рецепт, але важливо дотримуватися температури зберігання, щоб таке варення простояло якомога довше. Якщо заготовок небагато, можна розташувати на нижні полиці холодильника. Але вітамінний коктейль виходить феєричний, оскільки в чорноплідній горобині містяться майже всі відомі вітаміни та речовини, необхідні для здоров’я.

Варення п’ятихвилинка з чорноплідки та апельсинів

Варення з чорноплодки можна зробити за п’ять хвилин, при цьому для більш насиченого аромату додати ванілін і кілька апельсинів. Інгредієнти:

  • 3 апельсини;
  • 2 кг горобини чорноплідної;
  • 300 мл води;
  • 1 кг цукрового піску.
  1. Ягоди промити і пробланшувати протягом двох хвилин.
  2. З цитрусів вичавити сік будь-яким доступним способом.
  3. Подрібнити аронію з допомогою блендера.
  4. Додати|добавляти| цукор і закип’ятити.
  5. Додати сік апельсина, ванілін та варити 10 хвилин.

Потім розлити гарячими банками і закатати. Банки перевернути і укутати махровим рушником, щоб вони повільно остигали.

Смачне варення з чорноплідної горобини та апельсинів з горіхами

Компоненти для смачного рецепту:

  • 1 кг ягід;
  • півкіло апельсинів;
  • 100 г волоського горіха;
  • кілограм цукрового піску;
  • вода – 250 мл;
  • ванілін – 1 ч. л.

Готувати десерт потрібно так:

  1. Окотити окропом ягоду і покласти в друшляк.
  2. Просушити на деку.
  3. Цитруси нарізати разом із шкіркою, але без насіння.
  4. Ядра горіхів подрібнити у блендері.
  5. Приготувати сироп із води та цукру на вогні, постійно помішуючи.
  6. Усі компоненти висипати по черзі сироп і розмішати.
  7. Дати варенню охолонути.
  8. Витримати під кришкою протягом 6-10 годин.
  9. Потім поварити 20 хвилин|мінути| після закипання.

Після цього можна закочувати ласощі на зиму. Як тільки перевернути банки охолонуть, їх можна перемістити на постійне місце зберігання, у льох або підвал.

Приготування ємностей

Для варення беруть скляну тару. Банки спочатку заливають теплою водою на півгодини, а потім миють, використовуючи соду, гірчицю, мило. Потім їх обполіскують.

Перед тим, як заповнити банки варенням, вони проходять процедуру стерилізації. Варіанти:

  1. Вимита банка встановлюється на киплячий чайник горлом донизу і витримується 25 хвилин.
  2. Тара повністю заливається водою та нагрівається на водяній бані 20 хвилин.
  3. Вимиті сухі ємності вирушають у духовку, поступово нагріваються протягом півгодини.

Покроковий рецепт приготування желеподібного малинового варенняЧитати

Простий рецепт варення з чорноплідної горобини з апельсином та імбиром

Це цікавий рецепт для любителів не лише смачних, а й корисних заготовок. Крім апельсина, тут є імбир, а також листя вишні. Виходить оригінальний смак та велика кількість вітамінів та мікроелементів для підтримки взимку імунітету.

Інгредієнти для чорноплідної горобини з апельсином та імбиром за рецептом:

  • 1 кг аронії;
  • 1,3 кг цукрового піску;
  • 2 апельсини;
  • 100 мл лимонного соку;
  • 15 г свіжого імбиру;
  • 10 штук вишневого листя.

Алгоритм приготування простий:

  1. Промити чорноплідну горобину.
  2. Цитрус помити, обдати окропом, нарізати на шматочки і переробити в м’ясорубці.
  3. Натерти сирий імбир.
  4. Ягоди горобини придавити товкачем, щоб вони дали сік.
  5. Змішати з промитим листям вишні і додати решту компонентів.
  6. Варити 5 хвилин|мінути| після закипання.
  7. Так поварити 4 рази.

Після останнього варіння розкласти по стерильним гарячим банкам і відразу герметично закрити.

LiveInternetLiveInternet

-Посилання

-Музика

-Новини

-Мітки

-Рубрики

  • Corel PaintShop Pro (42)
  • Ігри, флешки (21)
  • Вчимо мови (7)
  • Windows10 (1)
  • Комп’ютерна безпека (53)
  • «Щоб пам’ятали» (19)
  • – Православний календар (1)
  • Aleo Flash Intro Banner Maker (7)
  • Format Factory конвертація відео (4)
  • Gimp – графічний редактор (8)
  • Paint та Paint.Net (19)
  • PhotoFiltre studio x 10.7.1 (1)
  • ProShow Producer (43)
  • Sony Vegas Pro (4)
  • You Tube (11)
  • Браузер Mozilla FireFox (36)
  • У світі цікавого (30)
  • Віртуальні екскурсії (3)
  • В’ЯЗАННЯ (1101)
  • болеро,шроги (11)
  • брюгське мереживо (5)
  • рукавиці, рукавиці (8)
  • вологодське мереживо (7)
  • в’язання хутром (10)
  • в’язання на вилці (8)
  • в’язані речі для дому (82)
  • для дітей (72)
  • для тварин (2)
  • для чоловіків (8)
  • журнали, сайти з в’язання (14)
  • з поліетиленових пакетів (3)
  • ірландське мереживо (73)
  • кардигани,жакети,спідниці (74)
  • килимки (6)
  • комбіноване(+шкіра,тканина) (12)
  • купальники (8)
  • шкарпетки, капці, чобітки (71)
  • сукні, туніки (26)
  • пледи,покривала (26)
  • пончо, накидки (12)
  • пуловери,джемпера,безрукавки (101)
  • румунське мереживо (14)
  • скатертини,серветки (13)
  • техніка в’язання, поради (65)
  • топи,сарафани (49)
  • візерунки гачком (101)
  • візерунки спицями (66)
  • прикраси,кольє (16)
  • в’язання філе (3)
  • фріформ (19)
  • шалі,шарфи,манішки (62)
  • шапки,берети (57)
  • капелюхи (46)
  • шорти (1)
  • ДЕКУПАЖ (560)
  • Пляшки,банки,вази (54)
  • Будь-яка всячина (64)
  • Декупаж меблів (27)
  • Декупаж на тканині (10)
  • Імітації (39)
  • Книги, енциклопедії з декупажу (10)
  • Матеріали для декупажу (52)
  • Пейп-арт (36)
  • Тарілки (9)
  • Техніки декупажу та декору (149)
  • Годинник (48)
  • Скриньки (83)
  • Яєчна шкаралупа (10)
  • ДЛЯ ЩОДЕННИКА (527)
  • Лірушне (11)
  • генератор кольору (8)
  • генератори, сервіси онлайн (107)
  • для коментів, спасибки (23)
  • інформери, органайзери (1)
  • кнопки-переходи (14)
  • коди HTML, формули, підказки (45)
  • Початківцям про ЛіРу (98)
  • Оформлення щоденника (115)
  • плеєр, плейлист, уроки (81)
  • роздільники (11)
  • слайд-шоу (12)
  • смайли (5)
  • схеми – уроки (16)
  • епіграфи, ласкаво просимо (7)
  • Живий куточок (14)
  • Заробіток в інтернеті (11)
  • Здоров’я. Профілактика. (246)
  • Поради цілителів (4)
  • Іграшки – в’язані, шиті (164)
  • змія (15)
  • ляльки (46)
  • конячки (8)
  • собачки (2)
  • Інтер’єр. (78)
  • Мистецтво, живопис, фотографи, роботи (56)
  • Історія Стародавнього світу (3)
  • Історія України (10)
  • Як фотографувати правильно (48)
  • Картинки для оформлення, декупажу (185)
  • вінтажні (43)
  • жінки (18)
  • шпалери для робочого столу (7)
  • різні картинки (7)
  • сайти з картинками (8)
  • Скрап-набори (3)
  • трафарети, шаблони (25)
  • Комп’ютерний лікнеп (157)
  • Кулінарія (1286)
  • випічка – пироги,булочки,піца (213)
  • випічка – торти, тістечка (67)
  • десерт (47)
  • з м’яса (192)
  • з овочів, грибів (121)
  • з риби, морепродуктів (83)
  • із сиру, сиру, молока, яєць (52)
  • коктейлі,напої (34)
  • консервування (124)
  • круп’яні страви (32)
  • мікрохвильова піч (4)
  • пельмені,вареники,манти (12)
  • перші страви (33)
  • поради (68)
  • пісні страви (4)
  • рецепти для мультиварки (9)
  • салати, закуски (145)
  • збірка рецептів Леді@mail.ru (1)
  • соуси, підливи, приправи (35)
  • спеції (3)
  • прикраса страв (48)
  • ягоди, фрукти, варення (51)
  • Меблі — переробки, реставрація (41)
  • Мої роботи (23)
  • Мої роботи: колажі, відеокліпи (54)
  • Моє життя, замальовки, епізоди. (40)
  • Моя мала батьківщина (45)
  • Мудрий, нумерологія (6)
  • Музика (84)
  • Мої плейлисти (6)
  • Мультфільми, фільми (15)
  • Народні та обрядові свята (23)
  • Народні прикмети (16)
  • Город, сад, квіти (342)
  • Овочі (51)
  • Різне (40)
  • Квіти (6)
  • Ягоди, фрукти (7)
  • Вироби (424)
  • голки (32)
  • з паперу, картону, шпагату (116)
  • зі шкіри (12)
  • з кавових зерен (19)
  • з дерева, листя, гілок, шишок, каміння (8)
  • із пластикових пляшок,пакетів,пластмаси (15)
  • з дроту, металу (27)
  • з тканини,стрічок,ниток,тесьми (75)
  • книжки-розвивайки (4)
  • вази для підлоги (19)
  • новорічні (36)
  • пасха (28)
  • різні вироби (45)
  • румбокс (1)
  • Подушки (50)
  • Привітання (27)
  • Корисності (186)
  • Корисні сайти, програми, посилання (149)
  • Поезія (28)
  • Поезія Світська Левиця1 (12)
  • Православна релігія (28)
  • Природа (8)
  • Притчі, афоризми, розумні думки (11)
  • РАМОЧКИ (217)
  • мої рамочки HTML (6)
  • мої рамочки ФШ (15)
  • рамочки (57)
  • Уроки зі створення рамок (136)
  • Ремонт та будівництво своїми руками (70)
  • Рецепти краси (46)
  • Рукоробна краса (951)
  • Береста, вироби з берести (5)
  • Бісероплетіння (48)
  • Посилання на майстер-класи (2)
  • Букети з цукерок (12)
  • Валяння (17)
  • Вітражі (13)
  • Вишивка (44)
  • Декор стін в інтер’єрі (21)
  • Декорування (34)
  • Джутова філігрань (71)
  • Для дому та дачі (103)
  • Квілінг (23)
  • Ліплення: глина, пластика, солоне тісто (34)
  • Макраме (12)
  • Плетіння з газет (209)
  • Плетіння із соломки, лози (23)
  • Печворк-квілтинг-клаптикове шиття (64)
  • Малювання (32)
  • Розпис (193)
  • Скрапбукінг (19)
  • Топіарій (2)
  • Сумки (92)
  • Танці, українська танець (8)
  • Тести (17)
  • Підручник ЛіРу (2)
  • Філософія, психологія, езотерика (81)
  • Флеш-уроки (10)
  • Фотошоп (909)
  • 3D (8)
  • Градієнти (1)
  • пензлі (8)
  • кліпарт (194)
  • маски у ФШ (21)
  • плагіни та фільтри (81)
  • текстури,візерунки (11)
  • уроки — Анімація (139)
  • уроки — Колаж (89)
  • уроки — Ретуш та обробка фотографій (24)
  • уроки — Фотошоп (249)
  • уроки від БЕТТ (7)
  • фони (55)
  • Фотошоп Ps CC (4)
  • футажі (20)
  • шрифти (28)
  • екшени (3)
  • Фрактали (34)
  • Fractal Explorer (13)
  • Incendia (8)
  • Ultra Fractal (9)
  • Мої фрактали (8)
  • Квіти (53)
  • в’язані (16)
  • з паперу (11)
  • з тканини,стрічок,ниток,тесьми (26)
  • Шиття (641)
  • взуття (26)
  • секрети швейної машини (16)
  • переробки, ремонт одягу (57)
  • побудова та коригування викрійок (43)
  • програма NanoCad (5)
  • техніка шиття, поради, хитрощі (178)
  • штори (80)
  • шиєм для дому (87)
  • шиєм одяг (126)
  • Шиємо штори з Є.Портновою (18)
  • Енциклопедії,книги,довідники (24)
  • Етнографія/фольклор (12)
  • Гумор та приколи (95)
  • Яндекс (10)

Простий рецепт приготування варення із чорноплідки з яблуками

Чорноплідна горобина не є ягодою у буквальному значенні слова. Її плоди – це скоріше дуже дрібні яблучка, зібрані в китиці. З червоною горобиною у неї далека спорідненість, вони ставляться до різних ботанічним видам і схожі лише зовні.

Чорноплодка – народна назва культури, яку вивів ще Мічурін з диких сортів чорноплідної аронії, що росте в Америці та малоїстівна для людини.

Варення з чорноплодки – найпростіший і найпопулярніший спосіб зберегти плоди до наступного врожаю. Щоб зробити його смачнішим, слід знати кілька правил:

  1. Щоб ягоди не гірчили, вибирайте для десертів лише стиглі плоди. Бажано робити збір урожаю після перших заморозків, тоді чорноплодка найбільш цукриста і втрачає більшу частину терпкості та гіркоти.
  2. В’яжучі властивості добре нейтралізуються лимонною кислотою або цитрусовими. Лимон або апельсин при додаванні до заготовки надає варенню додаткового аромату, пом’якшує та збагачує смак.
  3. Частина корисних речовин втрачається при тепловій обробці, але завдяки унікальному хімічному складу аронія дуже добре зберігається і не потребує тривалого кип’ятіння або стерилізації.
  4. Дотримуючись чистоти посуду, що стикається з ягодами та готовим варенням, можна значно збільшити термін зберігання консервації. Якщо немає можливості визначити консервовану чорноплідну горобину в холодне місце, правильно заготовлений продукт чудово зберігається при кімнатній температурі в домашніх умовах.

Темно-бордовий сік аронії дуже важко відмивається, надовго забарвлює шкіру рук і кухонне начиння. По можливості працюйте в рукавичках і одразу витирайте або замивайте небажані плями.

Рекомендації з підготовки та варіння

Варення з яблук знайоме всім, а от із чорноплідної горобини мало хто пробував. У дитинстві більшість із нас ласували бабусиними закатками із простих продуктів, які були в кожному саду. Деякі господині вже давно вирощують і вживають у різному вигляді ягоди чорноплодки, самі по собі вони терпкуваті, а от у поєднанні з м’якшими ягодами і плодами стають м’якшими на смак.

У дозрілих плодах чорноплідної горобини міститься дуже багато корисних вітамінів і мінералів, які благотворно впливають на весь організм загалом, тільки вживати в їжу в чистому вигляді їх зможе не кожен.

Для покращення смаку терпких плодів їх часто поєднують з іншими продуктами, найчастіше згладити насичений смак вдається яблукам, непогано поєднується з ягодами чагарнику груша, сливи, айва. Основні поради при варінні такі:

  • Класикою жанру в закатках є варення з горобини та яблук, продукти беруть приблизно в однаковій пропорції. Смак регулюють за співвідношенням сировини: що більше буде чорноплодки, то різкішим буде смак варення.
  • Витрата цукру буде стандартною і безпосередньо залежить від якості яблук і ягід: чим кисліше вони, тим більше необхідно покласти його.
  • Поліпшити смак, надати йому особливих пряних ноток допоможуть натуральні спеції. Ідеально додати в варево пару паличок кориці, цедра лимона привнесе певну екзотику в блюдо, меліса додасть свіжості.
  • Готувати варення бажано в емальованому посуді, а заважати дерев’яною лопаткою.

Порада! З яблук і чорноплід можна зробити джем, продукти приварюють, протирають через дрібне сито і уварюють з цукром до густого стану.

Іноді для поліпшення смаку вже готове варення додають краплю ванільного екстракту або половинку стручка ванілі.

Аронія та яблучне варення: традиційний рецепт

У цьому рецепті взято оптимальні пропорції горобини, яблук і цукру, тому варення виходить в міру солодким, з легкою кислинкою. Варення готується в один етап і довго зберігається у закритих банках.

  • Яблука – 6 кг
  • Чорноплідна горобина – 2,5 кг
  • Цукор – 5 кг
  • Вода – 5 л.
  1. Добре вимити яблука, видалити наявні ушкодження у вигляді гнили, вичистити серцевину. Шкірку очищати не треба. Порізати яблука середньої величини часточками, помістити в посуд великого обсягу, придатний для приготування їжі на вогні. Важливо, щоб дно ємності було товстим.
  2. Засипати яблука цукром, влити 5 л води, перемішати і поставити на середній вогонь. Варити яблука потрібно до їхнього розм’якшення – приблизно 40 хвилин. Періодично їх слід помішувати, щоб не пригоріли.
  3. Чорноплідну горобину ретельно перебрати: видалити гілки, листочки, різне сміття та зіпсовані ягоди. Промити їх під водою і занурити в друшляк, щоб стекли краплі. Додати горобину до яблук, перемішати і варити 1-1,5 години. Варення помішувати лопаткою чи дерев’яною ложкою. Після зазначеного часу спробувати варення на смак – ягоди горобини повинні стати м’якими.

Варення можна зберігати під капроновими кришками в холодильнику або розлити в закупорені за допомогою закочення банки і відправити на зберігання до підвалу або іншого холодного приміщення.

П’ятихвилинне варення з аронією

П’ять хвилин – хороший рецепт будь-яких десертів, який швидко готується та повністю зберігає всі необхідні інгредієнти та ароматний смак десертів.

  • солодкі яблука, бажано з червоною шкіркою – 5 кг
  • чорноплід — 2 кг
  • цукор – 3 кг
  1. Перебрати та промити ягоду.
  2. Цукор розчинити у літрі води, для цього воду можна трохи нагріти.
  3. Залити сиропом, що вийшов, ягоду.
  4. Поставити на вогонь та варити протягом п’яти хвилин після закипання.
  5. Яблука промити, видалити середину, розрізати 4 частини.
  6. Потім нарізати тонкими скибочками і опустити у варення із чорноплідки.
  7. Поварити ще 5 хвилин|мінути|.
  8. Остудити та поварити знову 5 хвилин.

Все, готовий десерт, можна вживати відразу, а можна закатати на зиму в стерилізовані баночки.

Заготівля джему із чорноплідної горобини з яблуками на зиму.

Традиційно на зиму джем готують із свіжих ягід, але можна використовувати і заморожену чорноплідну горобину. Яблука потрібні солодкі, які належать до пізніх осінніх сортів, у них зазвичай є легкий медовий присмак.

Горобину та відібрані яблука миють.

Чорноплідну горобину висипають у каструлю. Засохлі ягоди не можна додавати до джему, вони зроблять його дуже терпким і несмачним.

Яблука нарізають великими скибочками. Насіннєву частину вирізають, а шкірку залишають.

Додають трохи води, потім ягідно-яблучну масу збивають блендером. Вийде справжня «джемова» структура: маса стає зернистою, але всі ці крупинки будуть м’якими. Присутність яблук стає невідчутною, провідним смаком буде горобиновий.

Додають цукор, джем розмішують. Помірна кількість цукру пояснюється майбутніми лікувальними властивостями джему, якщо заготівля буде надто солодкою, то навряд чи її можна вважати лікувальною.

Джем із чорноплідної горобини з яблуками потрібно кип’ятити на повільному вогні протягом 20 хвилин. Це мінімальний час, необхідний для гарного збереження джему на зиму. Якщо на цей момент густота здається прийнятною, його відразу перекладають у банку. Але іноді намагаються досягти максимальної густоти, збільшуючи час кипіння до 30-35 хвилин.

Гарячий горобиновий джем кладуть у стерилізовану суху банку. Спочатку щільно укладають густу частину, а потім наливають рідкісний сироп, що залишився. Щоб заготівля успішно пережила зиму, верхнім шаром обов’язково має бути сироп.

Банку закочують, перевертати та утеплювати її не потрібно. До ягідного пектину додасться ще яблучний пектин, тому через деякий час джем стане дуже густим.

З такої заготовки можна приготувати вітамінний чай, заливши пару чайних ложок джему склянкою окропу. З цих ласощів і підрум’янених скибочок білого багету вийдуть дуже смачні бутерброди для зимового сніданку, джем можна перемішати з вершковим маслом або жирним сиром, щоб бутерброд став більш ситним і ніжним.

Ароматне варення з аронії та яблук з апельсином

Помаранчевий колір у цьому рецепті дає легкий цитрусовий аромат. Ви можете використовувати тільки смак апельсину або фруктів. Кількість цукру може змінюватись в залежності від смаку, приблизний обсяг, зазначений у рецепті, достатній для надання джему солодкого смаку та консервуючого ефекту.

  • Чорноплідна горобина – 1,2 кг.
  • Яблука – 900 г.
  • Цукор – 2 кг.
  • Апельсин – 1 шт.
  • Вода – 1 склянка
  1. Яблука, заздалегідь помиті та очищені від насіння, порізати кубиками. У варенні використовуються не очищені від шкірки фрукти, бажано солодких сортів.
  2. Ягоди чорноплідної горобини очистити від гілок, листів та сміття, дуже добре промити під водою. Подрібнити ягоди горобини за допомогою блендера чи м’ясорубки. Можна скористатися звичайним товкачем для картоплі.
  3. Апельсин помити. Якщо використовується лише цедра, натерти її на дрібній тертці. А якщо ви берете весь апельсин, потрібно нарізати його на шматочки і подрібнити в блендері, видаливши кісточки.
  4. Змішати в об’ємній каструлі чорноплідну горобину, яблука та апельсин, всипати цукор, влити воду. Розмішати компоненти. Спробувати на смак майбутнє варення можна вже на цьому етапі та, якщо потрібно, додати цукру.
  5. Варення потрібно тримати на середньому вогні приблизно годину, постійно помішуючи дерев’яним пристосуванням – лопаткою або ложкою.
  6. Готове варення розлити в банки будь-якого потрібного обсягу. Закрити кришками. Із зазначеної кількості інгредієнтів виходить 4 банки місткістю 720 г.

Джем з яблук та чорноплідної горобини на зиму

Пропоную вам приготувати джем із чорноплідної горобини із яблуками. Рецепт на зиму простий, хоч і потребує певного часу. Ягоди дозрівають наприкінці літа, якраз разом із фруктами, тому у вас є шанс зробити приголомшливий за смаком і дуже красивий, рубінового кольору, джем. Крім того, чорноплідна горобина надає йому тонкого благородного аромату.
Інгредієнти:

  • яблука кисло-солодких сортів – 1 кг,
  • чорноплідна горобина – 1 горсть,
  • цукор – 500 г.

Крім самих продуктів, вам знадобиться тара для консервації (банки і кришки, що закручуються), а також кухонний комбайн з ножовою насадкою для подрібнення.

Аронія та яблучне варення з лимоном та горіхами

Смак традиційної чорноплідної горобини та яблучного джему буде збагачений горіхами, а лимон принесе свіжість та аромат цитрусових. Таке варення може стати корисною заміною імуномодуляторам, оскільки в ньому міститься величезна кількість вітамінів та мінералів, які надають організму корисності.

  • чорноплід — 1 кг
  • очищені волоські горіхи – 300 г
  • кисло-солодкі яблука – 300 г
  • цукор -.1.5 кг
  • лимон – 1
  1. Ягоди горобини чорноплідної ретельно вимити і залити 1 л кип’яченої води. Залишити наполягати на ніч або будь-якої доби на період не менше 8 годин.
  2. Після цього воду, в якій наполягали ягоди, злити в каструлю, всипати цукор, перемішати і довести сироп до кипіння.
  3. У сироп, що закипів, висипати горобину, зменшити потужність плити до середньої.
  4. Підготувати яблука: слід помити, розрізати на половинки, очистити від серцевини і подрібнити на кубики.
  5. Горіхи перебрати, потовкти або дрібно порізати ножем. Можна скористатися блендером.
  6. У каструлю з ягодами горобини додати яблука та горіхи. Проварити всі разом 10 хвилин, після|мінути| прибрати з вогню на півгодини. Повторити десятихвилинне варіння ще двічі. Вміст необхідно перемішати кілька разів.
  7. Під час третього етапу варіння додати до каструлі лимон. Його перед цим потрібно очистити від шкірки і дрібно нарізати або пропустити через блендер.
  8. Після закінчення варіння варення потрібно наполягти. Для цього ємність з варенням накрити марлею або бавовняною серветкою, а зверху поставити велику посудину. Залишити на кілька годин. За цей час ягоди горобини добре розм’якшуються.
  9. Розлити варення, що охололо, в простерилізовані банки і закрити кришками.

Способи приготування та рецепти варення

Варення з чорноплідної горобини можна зварити у різний спосіб: зі стерилізацією і без неї, а можна навіть приготувати його без варіння. Незвичайний смак і аромат можна отримати, якщо додати до варення інші ягоди та фрукти. Рецептів багато, і всі вони дуже смачні! Ось деякі з них.

«Сире» варення

Вважається найкориснішим варенням із чорноплідної горобини, тому що максимально зберігає всі вітаміни та мікроелементи, що містяться в ягодах.

  • цукру – 800 г;
  • горобини чорноплідної – 1 кг.
  1. Спочатку треба перебрати ягоди, позбавивши їх від різного сміття, видалити незрілі (вони дадуть додаткову терпкість) та зіпсовані ягідки. Мити ягоди небажано (варення може почати псуватись).
  2. Додати|добавляти| цукор, потім добре перетерти руками до однорідної маси.
  3. Розкласти перетерту масу чистими банками, закрити капроновими кришками.

Приготовлене за цим рецептом варення має істотний недолік – невеликий (2-3 місяці) термін зберігання. Тому господині зазвичай воліють класичний спосіб приготування.

Класичний рецепт

  • 1 кг зрілих ягід аронії;
  • 1,4 кг цукру;
  • м’яка вода – 3 склянки.
  1. Ягоди аронії промити під проточною водою, після чого залити годинник на 6 холодною водою (це щоб ягода стала м’якшою).
  2. Зварити сироп, не дати йому охолонути, і одразу додати до нього горобину (попередньо зливши з неї воду).
  3. Розмішати, відставити та витримати пару годин.
  4. Потім проварити 10 хвилин (не більше 15), вимкнути вогонь.
  5. Через деякий час знову проварити.
  6. Розливати слід лише у стерилізовані банки.
  7. Закатати.

Щоб варення з чорноплідної горобини придбало пряний аромат та смак, до нього можна додати кориці або ванілі. Заграє новим ароматом, якщо додати кілька цитрусових плодів (лимони, апельсини, або те й інше). Оригінальне поєднання аронії з яблуками, від чого варення стає повітрянішим, ніжнішим на смак.

Варення з яблуками та чорноплідкою

  • 1 кг підготовлених ягід чорноплідної горобини;
  • 7-8 невеликих яблук (0,5 кг);
  • 1,5 кг цукру;
  • 0,5 л води;
  • столова ложка лимонного соку;
  • 1 чайна ложка кориці.
  1. Горобину обов’язково промити.
  2. Далі протягом 2-3 хвилин пробланшувати в окропі, дати охолонути, злити воду.
  3. Зробити сироп із цукру та 2 склянок води.
  4. У сироп, що ще кипить, всипати горобину, проварити 3-5 хвилин.
  5. Вогонь вимкнути, відставити на 6:00.
  6. Після закінчення терміну займемося яблуками, їх потрібно помити, почистити від насіннєвих коробок, нарізати на шматочки. Злегка присипати цукром, проварити до м’якого стану.
  7. До вареного варення додати підготовлені яблука, розмішати і ще варити 25 хвилин.
  8. Наприкінці приготування додати сік лимона, всипати корицю.
  9. Зменшити вогонь, і ще поки кипить, у гарячому вигляді розкласти в баночки і закрутити.

Чорноплоднорябинове варення з цитрусовими

  • кілограм ягід аронії;
  • 2 апельсини;
  • 1 лимон;
  • 2 кілограми цукру;
  • склянка води.
  1. Готуємо ягоди аронії, як у попередніх рецептах.
  2. Промиті ягоди злегка проварити, на деякий час залишити, щоб пом’якшали.
  3. Додати за рецептом цукор, розмішати і проварити 10 хвилин, рахуючи з моменту закипання.
  4. Відставити на якийсь час, можна на ніч.
  5. Цитрусові дрібно нарізати, а найкраще перемолоти в м’ясорубці або блендером.
  6. Горобину знову проварити 10 хвилин, додати апельсини з лимоном і дати ще раз скипіти.
  7. Після цього можна, не знімаючи зі слабкого вогню, наповнювати баночки та закочувати.

Варення, заправлене волоськими горіхами, з яблуками

Пікантний та неповторний смак варення з чорноплідної горобини набуде, якщо додати до нього волоських горіхів.

На 600 г підготовленої аронії потрібно:

  • 150 г горіхів;
  • половинка середнього лимона;
  • 2 великі яблука (3 середніх);
  • 600 г цукру;
  • трохи води.
  1. Горобинові ягоди добре промити, проварити 2 хвилини або залити добре нагрітою водою (не окропом) на ніч або 8 годин.
  2. Після закінчення часу злити воду з ягід.
  3. Окремо зробити сироп, взявши склянку води та цукор за рецептом.
  4. Яблука почистити від шкірки, вирізати серцевину, нарізати шматочками.
  5. Лимон помити і дрібно порізати або промолоти на м’ясорубці.
  6. Горіхові ядра насипати в поліетиленовий пакет і пройтися по ньому гойдалкою або подрібнити іншим, зручним для вас способом.
  7. Всі інгредієнти варення залити гарячим сиропом і поставити знову варити на 10 хвилин, постійно потрібно помішувати.
  8. Зняти, дати охолонути, потім знову нехай закипить. Зробити так тричі, а потім розподілити по банках, закрутити.

Читати так само: Читати Джеми, конфітури, пастила, варення з ягід та фруктів

Якщо замість яблук взяти айву чи сливу, то наше варення стане черговим кулінарним шедевром. Головне, не бійтеся експериментувати з вибором фруктів та спецій.

В епоху розвинених технологій варення можна приготувати і в сучасній техніці: мультиварці, скороварці та навіть хлібопічці.

Варення з чорноплідної горобини в мультиварці

На чашу стандартної мультиварки (4-5 літрів) можна взяти не більше 1 кг ягід горобини чорноплідної, інакше википатиме. Але її, як і в попередніх рецептах, потрібно проварити 1-2 хвилини у воді (для розм’якшення шкірки) або залити на пару годин нагрітою водою. Тільки після цього можна приступати до варіння варення в мультиварці.

  • 1 кг ягід;
  • 500-600 г цукру;
  • склянка води;
  • ваніль, кориця – до смаку.
  1. Розм’якшені ягоди аронії засипати цукром, дати час, щоб пустили сік.
  2. Після цього увімкнути режим «гасіння» (40 хвилин).
  3. Варити, не закриваючи кришку.
  4. Періодично помішувати, і якщо мало рідини, можна ще долити трохи води.
  5. Наприкінці приготування покласти ваніль, корицю.
  6. Розподілити по банках, закатати.

Варення, приготовлене з чорноплідної горобини – це відмінний вибір ласунів і криниця вітамінів на зимовий час. Порятунок від авітамінозу, підвищеного тиску та поганого настрою. І просто смачні ласощі холодною зимою!

Варення з чорноплідної горобини та яблук у мультиварці

Ідеально стиглі ягоди аронії та соковиті кисло-солодкі яблука корисні для приготування варення у мультиварці. Він готується в режимі «Гасіння», який є у будь-якій мультиварці.

  • аронія – 1 кг
  • яблука – 0,5 кг
  • цукор – 1 кг
  • вода – 2.5-3 склянки
  1. Ягоди перебрати, очистити від сміття, гілок та листочків. Помити їх, відкинути на друшляк. Після викласти на сковороду або сотейник, налити трохи води і проварити (бланшувати) протягом 10 хвилин. Ягоди при цьому стануть м’якшими і у варення будуть ніжнішими.
  2. Викласти ягоди у чашу мультиварки, всипати цукор і залишити на півгодини до виділення соку з горобини.
  3. Влити в ягоди воду та поставити електроприлад у режим «Гасіння» на 20-30 хвилин.
  4. За цей час підготувати до кулінарної обробки яблука: помити їх, очистити від плодоніжок та серцевини та нарізати на дрібні кубики. Можна подрібнити на тертці, тоді другий етап приготування варення зменшиться.
  5. До вареної горобини з цукром додати яблука, перемішати все і включити мультиварку на той же режим. Готувати варення ще 20-30 хвилин.

За бажанням варення можна залишити в мультиварці до охолодження – так ягоди горобини стануть м’якшими. А можна одразу закатати у чисті банки.

Подібні розділи з інших книг:

Джем із чорноплідної горобини з японською айвою.

Джем із чорноплідної горобини з японською айвою Компоненти Чорноплідна горобина – 1 кг Айва японська – 500 г Цукор – 1,5 кг Вода – 1 стакан Потім додати цукор, перемішати і

Компот із чорноплідної горобини з яблуками

Компот із чорноплідної горобини з яблуками Компоненти Чорноплідна горобина – 400 г Яблука – 1 кг Для приготування сиропу на 1 л води – цукру – 700 г Яблука розрізати на кілька частин, видалити серцевину та нарізати часточками. Потім яблука та ягоди чорноплідної горобини

Варення із чорноплідної горобини з яблуками

Варення з чорноплідної горобини з яблуками На 1 кг горобини — 300 г нарізаних яблук, 1,5 кг цукру, 0,5 л води. Яблука нарізати часточками, видалити серцевину і бланшувати 2-3 хвилини у гарячій

Варення з яблук з аронією та горіхами

Таке варення виходить вітамінним та смачним. Приготуйте цей незвичайний варіант. Будьте обережні та ретельно дотримуйтесь послідовності на всіх етапах виробництва.

  • Яблука – 200 г.
  • Чорноплідна горобина – 600 гр.
  • Лимон – 0,5 шт.
  • Цукор – 600 р.
  • Волоський горіх – 150 г.
  1. Перебираємо та промиваємо ягоди аронії. На ніч заливаємо окропом. Вранці з отриманої настойки та цукру варимо ароматний сироп.
  2. Яблука миємо і видаляємо серцевину. Нарізаємо невеликими кубиками.
  3. Ядра волоських горіхів звільняємо від шкаралупи та подрібнюємо.
  4. З лимона знімаємо шкірку та дрібно нарізаємо.
  5. Коли сироп кипітиме, додаємо туди вищеперелічені продукти, крім лимона. Варимо 15 хвилин по три рази. Перерва між цими варіннями – кілька годин. Перед останнім заходом додаємо нарізаний лимон.
  6. Коли варення зварилося, накриваємо його рушником, а зверху ставимо перевернуту каструлю. Завдяки такій повітряній подушці горобина стане м’якою за кілька годин.
  7. За цей час чисті банки та кришки стерилізуємо зручним способом.
  8. Варення розливаємо банками і закриваємо на зиму. Зберігаємо у прохолодному темному місці.

Сирний пиріг з чорноплідною горобиною

складові

  • 200 г сиру;
  • 100 г цукру;
  • 2 яйця;
  • 100 г пукраїнцівого борошна;
  • 10 г розпушувача;
  • 200 г чорноплідної горобини;
  • трохи рослинної олії.

Приготування

Розімніть вилкою сир із цукром. Додайте яйця та збийте міксером. Всипте борошно, з’єднане з розпушувачем, і перемішайте до однорідної консистенції.

Чорноплідна горобина та яблучне варення на фруктозі

Фруктоза – це справжній замінник цукру, який дозволяє готувати різноманітні напої та десерти, включаючи варення. Це варення стане подарунком для діабетиків, адже фруктоза трохи підвищує рівень цукру в крові. Ароматний акцент варенню надає використання ваніліну, а як загусник застосовується желатин.

  • Чорноплідна горобина – 1 кг.
  • Яблука – 0,5 кг.
  • Вода – 500 мл.
  • Фруктоза – 800 р.
  • Желатин – 10 г.
  • Ванілін – 1 р.
  1. Горобину промити у воді і ошпарити окропом. Дати стекти краплях, відкинувши ягоди на друшляк.
  2. У ємності для варіння розвести воду з фруктозою та закип’ятити.
  3. Всипати в сироп ягоди чорноплідної горобини, проварити на середньому вогні 15 хвилин|мінути|.
  4. Очищені від серцевини, шкірки та насіння яблука порізати на маленькі кубики або натерти на великій тертці. Додати до горобини, перемішати і проварити разом протягом 15 хвилин.
  5. Залити желатин водою у співвідношенні 1:6 (1 частина желатину і 6 частин води). Желатин повинен набухнути, перш ніж його відправляти розчинятися. Вогонь під варенням зменшити до мінімального значення та влити розчин желатину. Розмішати і буквально кілька хвилин проварити на слабкій потужності.
  6. В кінці варіння додати у варення 1 г ваніліну, добре розмішати та зняти варево з вогню.
  7. Розлити варення по чистих гарячих банках і закатати. Згодом, желатин застигне, і варення стане драглистим.

Таке варення можна їсти замість желе, також воно стане чудовим доповненням до хліба або іншої випічки.

Варення з яблуками та аронією без стерилізації

Це хороший рецепт, який пропонує вводити не тільки чорноплід, а й антоновку. Смак добрий і дуже приємний.

  • антоновка – 2 кг
  • чорноплідної горобини – 0,5 кг
  • лимон – 2 шт
  • цукру – 1 кг
  • вода – 0,5 л

Щоб зробити варення із чорноплідної горобини на зиму, виконайте такі дії.

  1. Лимон промити і пропустити через м’ясорубку.
  2. Яблука нарізати на довільні шматочки або платівки.
  3. На дно ємності для варіння слід влити невелику кількість води, зверху засипати ягоду і бланшувати протягом 5 хвилин.
  4. Додати антоновку, зменшити вогонь і варити 20 хвилин.
  5. Пропустити через сито розм’якшені компоненти, додати|добавляти| протертий лимон, цукровий пісок і варити протягом години.

Ще кипляче гаряче варення розлити по скляних ємностях і закатати. Після того, як десерт у банках охолоне, його можна спускати в підвал або льох для тривалого зберігання.

Правила зберігання варення із чорноплідки

На відміну від інших консервації, варення потрібно зберігати при температурі не більше +15 градусів у приміщенні з невисокою вологістю повітря і без проникнення прямих сонячних променів.

Порада! Найкращим місцем зберігання вважаються підвал, льох чи холодильник.

При зберіганні не можна піддавати банки перепадам температурного режиму, так як варення з чорноплідної горобини може швидко зацукритися, а через конденсат, що накопичився, зможе запліснівніти.

При дотриманні правил приготування та зберігання варення із чорноплідної горобини зберігає корисні властивості близько 3 років. Далі ягідні ласощі поступово втрачатимуть корисні властивості і змінять смак. П’ятирічне варення, звичайно, не принесе користі, але й не завдасть шкоди організму.

Важливо! Якщо варення з чорноплодки покрилося тонким шаром плісняви, воно не вважається зіпсованим. Потрібно прибрати цвіль, прокип’ятити варення та використовувати його як начинку для випікання.

Якщо варення зацукрилося або забродило, воно ідеально підійде для виготовлення вина, кексів або печива. Варення надасть тесту неповторний смак та аромат.

Із заморожених ягід у сиропі

Заморожування видаляє ягоди від терпкості і дозволяє сиропу проникати в м’якуш через численні мікротріщини. Вода, що охолоджує, руйнує клітинні стінки, роблячи фрукти більш гнучкими в обробці. Якщо вони свіжі, їх можна швидко приготувати, розклавши тонким шаром і помістивши в морозильник.

  • аронія – 1 кг
  • цукор – 1,5 кг
  • вода – 0,7 л
  1. Як тільки ягоди підмерзли, їх виймають із холодильника і насипають у каструлю з товстим дном.
  2. Не розморожуючи чорноплід, заливають її киплячим сиропом, звареним із повної кількості цукру та води.
  3. Проварюють заготівлю від 10 до 12 хвилин, остуджують і залишають для просочення терміном до 8 годин.

При наступному нагріванні достатньо довести варення до кипіння і можна розливати скляними ємностями. Банки щільно закручують обробленими кришками та перевіряють герметичність. Охолоджують і зберігають консервовані ласощі при кімнатній температурі.

Про автора

admin administrator