Як вбивають порося молочного

Авторadmin

Як вбивають порося молочного

Молочне порося – рецепт

Якщо ви плануєте бенкет або сімейне святкове застілля, ця страва стане “цвяхом” програми і безсумнівно прикрасить святковий стіл. Єдиною складністю є те, що порося потрібно замаринувати на ніч перед приготуванням, в іншому ця страва не вимагає якихось надінгредієнтів або здібностей.

Для початку поговоримо про те, як вибирати порося. У першу чергу зверніть увагу на колір шкіри. Він повинен бути рівномірно світло-рожевим, без синців і синців. Копитця також повинні бути гладкими і без тріщин. Інакше ви ризикуєте придбати нездорового порося. Оптимальна вага тушки має бути не більше п ‘яти кілограм, по-перше він напевно поміститься в стандартну духовку цілим. А по-друге це напевно буде саме молочне порося, якщо вага його більше, не виключено, що крім молока тварина вживала прикорм.

Рецепт приготування фаршированого молочного порося в духовці

У цьому рецепті ми розповімо про запечене молочне порося з гречкою та грибами.

  • тушка порося – 5 кг;
  • гречка – 250 г;
  • гриби – 300 г;
  • морква – 1 шт.;
  • мед – 1 ст. ложка;
  • соєвий соус – 2 ст. ложки;
  • часник – 1 зубок;
  • олія рослинна – 160 мл;
  • паприка – 1 ст. ложка;
  • перець білий, часник сублімований – по 0,5 год ложки.

Готуємо маринад: змішуємо сіль, білий перець, сушений часник, цедру і сік одного лимона, листочки з гілочки розмарину і 80 мл олії. Все це перемішуємо і натираємо порося зовні і всередині. Замотуємо його в харчову плівку і відправляємо маринуватися на ніч у холодильник.

Для начинки гриби поріжемо на четвертинки, моркву натрем на терці, цибулю поріжемо меленько.

Обсмажимо овочі на сковороді і туди ж відправимо суху гречку. Добре розмішаємо її з овочами і просмажимо хвилини три. Далі заливаємо півлітра окропу, присалюємо і накриваємо кришкою. Нам потрібна не повністю готова гречка, тому після 5 хвилин кипіння вимикаємо вогонь і перекладаємо в інший посуд, щоб начинка охолола.

Порося дістаємо з плівки і добре зовні обтираємо рушником. Всередині по хребту натираємо однією дількою часнику. Фаршируємо начинкою на оріг, тому що гречка ввібрає в себе сік, доготовиться в духовці і збільшиться в розмірі. Зашиваємо порося або скалюємо краї бамбуковими шпажками. Зв ‘язуємо ноги, п’ ятачок і вуха закриваємо фольгою, щоб не пригоріли. З фольги робимо кульку і вставляємо в рот, щоб потім можна було покласти туди, помідорчик наприклад. По всьому тілу голкою робимо дірочки, щоб випарювалася зайва рідина. Трохи поллємо олією, посиплемо паприкою і добре натремо всього порося. Ставимо в духовку на 180 градусах. Загалом страва запікається 1,5 години, але кожні півгодини дістаємо і змащуємо глазур ‘ю з соєвого соусу і меду, щоб вийшла смачна скоринка. За півгодини до готовності знімаємо фольгу з вух і п ‘ятачка, щоб вони теж підрум’ янилися.

Запечене молочне порося – покроковий рецепт з фото

Одна з найефектніших страв – запечене порося. Його готують зазвичай на Новий рік або на Різдво. Хоча і возитися з ним потрібно не більше, ніж із запеченим птахом, все ж ця страва досить дорога, делікатес (у магазинах порося коштуватиме приблизно 1,5 тисячі за кіло, зазвичай у ньому 2-3 кілограми). Раз на рік можна зважитися і на порося. Особливо якщо хочеться вразити гостей і змусити їх запам’ятати саме ваше торжество.

Як вибирати і як готувати молочного порося, розповів «АіФ-Кухні» Денис Крупеня, шеф-кухар, експерт-консультант Дорогомилівського ринку:

Стаття на тему Запечене порося, узвар і кутя. Найкращі рецепти для водохресного столу “Молочні поросята гарні тим, що їхнє м’ясо неймовірно ніжне. До моменту умертвіння вони харчуються тільки молоком матері, тому у м’яса немає ніяких неприємних запахів на відміну від м’яса дорослих тварин. У Франції навіть уже кілька століть існує ресторанчик, де готують молочних поросят. Сюди приїжджали королі, зараз приходять знаменитості і високопоставлені особи – саме за поросятами. Перед рестораном стоїть пам’ятник: лежить свиноматка з поросятами, а поруч стоїть власник ресторану з двома тарілками в руках. Дві тарілки – не просто так. Справа в тому, що м’ясо порося таке ніжне, що, коли вам його подають, його рубають на шматки прямо тарілкою. Це фішка ресторану, вона знайшла втілення в скульптурі.

Порося, фаршироване овочами

Пропонуємо розглянути за рецептом з фото, як приготувати смачного, ароматного і соковитого молочного порося. Запечений у духовці цілком він виходить дуже ефектним.

Інгредієнти:

  • тушка порося – 1 шт.; • часник – 1 долька; • сік лайму і цедру – 1 шт.; • сік апельсина і цедра – 1 шт.; • розмарин – 0,5 ч. л.; • білий перець – 1 ч. л.; • сіль поварена – 2 ст. л.; • рис довгнозерний – 1,5 склянки; • солодкий болгарський перець жовтий і червоний по 1 шт.;

Приготування: 1. Молочного порося помити, випотрошити, опалити і ошпарити крутим окропом. По хребту з двох сторін зробити надрізи, натерти їх добре дольками часнику.

2. Апельсини помити, зрізати цедру і видавити сік. З лимоном вчинити аналогічно.

3. У отриманий фреш додати розмарин, білий перець, сіль кухарну. Все ретельно перемішати.

4. Готовим маринадом обмазати і натерти цедрою порося зсередини, зовні.

5. Загорнути порося щільно в харчову плівку і витримати 2-3 години в теплі, виклавши його в глибоку ємність.

6. Тим часом у підсоленій воді відварити до напівготовності малюки Після процедити через сито і промити водою.

7. Обсмажити свіжі овочі – солодкий перець (жовтий і червоний), моркву і ріпчасту цибулю, попередньо нарізавши середніми кубиками.

8. Поєднати в одній мисці обсмажені овочі та рис.

Зняти з порося плівку. Обтерти його паперовими серветками, видаливши залишки маринаду. Додатково рекомендується обтерти тушку горілкою для знежирювання. Викласти готову начинку всередину порося. Використовуючи щільні нитки і велику голку зашити невеликими стібками живіт. Молочне порося до запікання готове. Вуха, хвіст і п’ятачок обмотати фольгою. Зв’язати передні і задні ноги. Натерти тушку оливковою олією. Викласти на пекарський лист, застелений пергаментом. Духовку розпечити до 220 градусів. Поставити в неї противень з молочним порося. Чверть години випікати при зазначеній температурі, а після знизити її до 170 ° С. Через чверть години витягнути порося і змастити рясно рослинною олією. Так шкурка виходить дуже хрусткою. За часом процес запікання триває 2 години.
Порада! Для прикраси рекомендується використовувати свіжі овочі, зелень.

Секрети при підготовці страви

Якщо ви купили замороженого порося, то його варто розморожувати в холодильнику. Не потрібно використовувати гарячу воду і мікрохвильову піч. Тушку необхідно обдати крутим окропом і тильною стороною ножа оскоблити щетину і опалити. Якщо нутрощі не витягнуті, вам доведеться це зробити, а після ретельно промити порося зсередини. При обсмажуванні і запіканні, хвіст, п’ятак і вуха часто обгорають, тому їх рекомендується попередньо обернути фольгою. Для перевірки готовності порося стоїть його проколоти, якщо безбарвний сік, значить, м’ясо готове.

Багато хто намагається приготувати молочного порося до святкового столу. Однак це не так просто як здається на перший погляд. Нижче наводяться поради, як зробити дійсно смачного порося.

1. Якщо порося буде фаршуватися, а для цього найкраще підходить порося від 2 до 6 тижнів, то треба перевірити, чи не порізана шкіра, інакше фарш при варінні може вивалитися. Фарширувати порося треба рівномірно, щоб він однаково всюди проварився. Нафарширувавши, зашити, обернувши в серветку, перев’язати нитками, надавши порося правильну його форму. Його опускають для варіння в холодну воду разом з вийнятими кістками.

2. Щоб не відбивати ніжного смаку, не кладуть ні корінців, ні прянощів, ні оцту, не натирають і сіллю.

3. Порося при варінні не кип’ятять, а, накривши каструлю кришкою, спочатку ставлять на сильний вогонь, але, як тільки почне закипати, негайно вогонь зменшують і варять, не даючи кипіти, в продовження 1,5 – 2 годин.

4. Готового порося виймають, знімають нитки і серветку, видаляють нитки, якими був зашитий розріз, ріжуть на порції, викладають на страву, надавши форму порося, поливають соусом, приготованим на бульйоні, в якому варилося порося.

5. Якщо порося нефарширований і, будучи розрізаний на порції, повинен бути поданий в якому-небудь соусі, то, зваривши його, треба відставити каструлю на край плити, тоді посолити і не виймати порося, поки не охолоне. Перед подачею опустити його в приготований соус, довести до кипіння і відразу подавати.

6. Щоб дізнатися, чи готове порося, треба пробувати голкою: якщо вона проходить вільно – значить, готовий.

7. Смажиться наступним чином: підготувати порося, обмити; якщо буде фарширований, зашити розріз суворими нитками; підігнувши ніжки, покласти на противір, на березові промінці, покладені хрест-накрест, натерти всього порося оливковою олією, від якої шкіряця краще зарум’яниться і буде криштіти, полити зверху розтопленим маргарином, поставити в гарячу духовку. Коли зарум’яниться, зменшити жар і почати поливати порося кожні 10 хвилин склим соком. Смажити приблизно годину.

8. Коли підсмажиться, прорізати ножем спинку до кістки, від чого шкіряця залишиться сухою. Зняти на дошку, дати постояти хвилин 15, потім розрізати на частини, скласти на страву в цілому вигляді, підлити трохи соку, що утворився при смаженні, розведеного бульйоном.

9. Якщо порося велике, а готувати його треба на невелику кількість осіб, то можна його розділити на кілька кушань. З голови, ніжок і декількох шматків порося зробити заливне. Половину решти тулуба, розрізаного вздовж, розділити на 2 частини: одну подати вареною під якимось соусом, а іншу половину підсмажити.

Про автора

admin administrator