Як вибрати одноразовий шприц

Авторadmin

Як вибрати одноразовий шприц

Как выбрать шприц правильного объема?

Как понять, какого объема нужно купить шприц для укола лекарства?

Врач выписал лекарства, а какие шприцы купить – не знаю. Какого объема? Как подобрать? Попробуем разобраться. Шприц – устройство для инъекций, и необходим он в большинстве случаев для введения в организм лекарственного препарата. Соответственно, необходимый объем шприца зависит от объема лекарства, которое нужно ввести.

Выбирается как правило минимально возможный объем: назначено 0,6 мл – берем шприц 1 мл, назначено 3 мл – подойдет шприц 5 мл.

Чтобы сделать укол одного шприца недостаточно: нужна еще игла.

Для укола нужен шприц с иглой:

Шприцы как правило продаются вместе с иглой “среднестатистического” размера, стандартной для обычной манипуляции этим шприцем:

шприцы объемом до 1 мл стандартно используются для подкожных инъекций, поэтому и иглой они комплектуются для подкожных уколов;

шприцы объемом от 2 мл до 5 мл как правило используются для внутримышечного введения препаратов, поэтому и в аптеках они продаются с иглами, подходящими для введения лекарства в мышцу;

шприц объемом от 10 мл до 20 мл как правило используются дли внутривенных инъекций, поэтому и иглы в стандартном исполнении к ним полагаются для внутривенных уколов.

Как правило, выбранная производителем игла подходит в большинстве случаев – на то это и стандартная комплектация.
Однако, бывает, что пациент нестандартный (маленький, крупный), или производитель сэкономил и на все шприцы от 2 до 20 мл одну иглу поставил (производителю экономия, пациенту – лишняя боль от укола), или способ введения нестандартный врач прописал.

Как узнать, стандартный ли у вас случай – подходит ли вам подобранная производителем игла?
Как правильно выбрать иглу для инъекции читайте на этой странице Сайта про шприцы и уколы bogmark.com.ua

Що потрібно знати про одноразові шприци

У клінічній практиці, а іноді і у домашніх умовах при захворюваннях, потребують введення частих ін’єкцій, неможливо оцінити велике значення одноразових шприців. Але чи ви коли-небудь замислювалися про те, як вони з’явилися, яких бувають видів і в яких сферах застосовуються?

З цієї статті ви дізнаєтеся багато нової та корисної інформації про одноразові шприци, а в інтернет-магазині eaglepharm.kiev.ua зможете вигідно придбати найвищоі якості одноразові шприци, а також інші товари медичного призначення.

Німецькою мовою слово «шприц» має значення «бризкати». Всі ми багато разів бачили цей багатофункціональний інструмент: він схожий на циліндричний конус, на якому розташовується голка, а з нижньої частини знаходиться шток з поршнем. Шприц призначений не тільки для введення ін’єкцій та лікарських препаратів, але й для взяття діагностичних зразків, а також витягування патологічного вмісту з порожнин тіла.

У минулому столітті шприци зі скляними циліндрами та частинами із хромованого металу користувалися широким попитом. Однак пізніше були випущені шприци одноразового застосування із пластмасовим корпусом.

Хто створив одноразовий шприц?

Відомий у всьому світі ветеринар і фармацевт із Нової Зеландії Колін Мердок став винахідником одноразових шприців. Ідея створення одноразового шприца прийшла до Мердока несподівано, коли він був у літаку. Це був 1956 рік, і через кілька місяців він запатентував свій винахід у Новій Зеландії.

Спочатку головним завданням одноразового шприца було спрощення процедури тваринної вакцинації: препарат запаювався в шприц заздалегідь. Однак незабаром Колін Мердок почав активно впроваджувати свою інновацію в медицину для того, щоб максимально знизити ризик передачі вірусу від людини до людини.

Протягом наступних кількох років талановитий фармацевт займався удосконаленням одноразових шприців, створюючи покращені моделі. А 1970 року він запатентував такі шприци по всіх країнах світу. Це стало справжнім медичним проривом, оскільки завдяки шприцям одноразового застосування було врятовано величезну кількість людей від різних хвороб, ризик зараження через кров практично знижений до нуля.

Класифікація одноразових шприців

На сьогоднішній день всі одноразові шприци поділяються на двокомпонентні та трикомпонентні. Відмінності є в їх конструкції та будові.

Двокомпонентні шприци, що складаються з циліндричного конуса та поршня, виготовляються із поліпропілену. Важливо відзначити, що такі шприци вже кілька років не застосовують у багатьох країнах з розвиненою медициною. Справа у їхньому недоліку, який полягає у сильних відчуттях болю від ін’єкції, що може відштовхнути від медичних процедур багатьох людей.

Але вони мають і важливу перевагу: низька ціна, доступна кожному. Тому задля економії біль можна перетерпіти, до того ж наука не стоїть на місці, і вже виробляються спеціальні голки, що зменшують болючі відчуття. Сфера їх використання велика: від запровадження лікарських засобів до взяття аналізів.

Трикомпонентні шприци мають три частини: поршень, ущільнювач і циліндр. Поршень та циліндр виготовляються з поліпропілену, як і двокомпонентні шприци, а ущільнювач виготовляється з різних матеріалів. Але зручнішим для застосування є гума.

Завдяки ущільнювачу рух поршня відбувається м’якше, внаслідок чого ін’єкція стає практично безболісною. Але найголовніша перевага трикомпонентних шприців полягає в тому, що вони не відривають частинок поліпропілену з внутрішніх стінок циліндра, а отже, виключається потрапляння цих частинок у кров або тканини.

Об’єм шприца

Вибір шприца за обсягом повинен відповідати дозі препарату, що вводиться.

  • Шприци з малим обсягом (до 1 мл) використовуються у сферах, де є потреба у максимально точному дозуванні.
  • Стандартний розмір шприца (до 22 мл) розрахований більшість терапевтичних ін’єкційних процедур.
  • Шприци з великим обсягом (до 100 мл) служать для відведення рідин, промивання, вливання живильних розчинів тощо.

Шприц: здоров’я на кінчику голки

Одноразові шприци — недорогий витратний матеріал, який можна придбати в наш час в будь-якій аптеці. Чимале число людей з різних причин змушені навчитися робити уколи самостійно. А навіть якщо і є, кому колоти пацієнта, то закуповуватися шприцами для проведення необхідних курсів лікування часто доводиться самостійно. MedAboutMe проводить короткий «лікнеп» по шприців і голок, які можуть знадобитися середньостатистичному людині в боротьбі за здоров’я — своє і близьких.

Шприци й здоров’я

У медицині шприцом називається інструмент, яким можна:

  • робити ін’єкції (вводити в тіло людини ліки);
  • брати пункції для діагностики (забирати зразки тканин);
  • видаляти вміст з порожнин (наприклад, гній);
  • промивати порожнини людського тіла (наприклад, ніс малюкові).

Звичайно, разові ін’єкції (щеплення та ін.) Краще робити в умовах клініки, адже це гарантована стерильність, дотримання умов зберігання препаратів, професійні медсестри і т. П. Однак в житті трапляються ситуації, коли людині доводиться навчитися робити уколи. Причиною може стати власне захворювання (діабет, наприклад) або хвороба близької людини, який з яких-небудь причин змушений лікуватися вдома. І в цьому випадку добре б розуміти: що таке шприц і як його вибирати.

Хто винайшов шприц?

Пристрої для введення всередину людини різних субстанцій існували досить давно, але до певного моменту вони не були схожі на сучасні шприци. Шпріцеподобние апарати ще в 1657 році намагалися створити англійці Роберт Бойл і Крістофер Врен. Щось, схоже на шприц, використовував француз Домінік Анель для промивання ран. Ірландець Френсіс Рід в 1844 році сконструював агрегат у вигляді канюлі і стержня-стилета в ній: пристрій вводилося підшкірно, конструкція вбиралася в циліндр, а на її місце надходив морфій. Суть всіх цих розробок зводилася до того, щоб зробити в тілі людини отвір, а потім в нього вводити речовину.

Але попередником сучасного шприца, що дозволяє поєднати прокол і введення препарату, стало пристрій, винайдене в 1852 році ветеринаром Чарльзом Габріелем Праваз і виконане з платини (або золота) і срібла. А всього через рік британець Фергюссон винайшов схожу і не настільки дорогоцінну версію шприца, яка найбільше близька до сучасного варіанту. Саме шприц Фергюссона був використаний Олександром Вудом для місцевої анестезії. І саме Вуд став винахідником порожнистої голки для шприца.

Одноразові шприци з’явилися в середині минулого століття. Патент на їх розробку отримав американець Артур Сміт. Вже в 1954 році було організовано їх масове виробництво, але тоді вони ще були зі скла. Однак через пару років, в 1956 році, був запатентований перший одноразовий шприц з пластмаси, винахідником якого став житель Нової Зеландії Колін Мердок.

Росіяни старше 40 років ще застали часи, коли ні в аптеках, ні у лікарів не було одноразових шприців і голок. Тоді використовувалися шприци зі скла і металу і сталеві голки. Після кожної процедури пристрою розбиралися на частини і піддавалися непростої процедури стерилізації. Колись вважалося, що кип’ятіння шприців і голок в спеціальних сталевих коробках-стерилізаторах вбиває всі патогенні мікроорганізми. Однак виявилося, що це небезпечно для здоров’я: вірус гепатиту успішно переживає подібну стерилізацію. Тому лікарі перейшли на обробку інструментарію в автоклаві (апарат, що поєднує в собі можливість обробки при високій температурі і під тиском) або сухою парою.

У наш час людина може зайти в аптеку і купити недорогі одноразові шприци будь-якого обсягу і навіть від різних виробників.

Як вибрати шприц для різних уколів?

При покупці шприца слід уточнити, який потрібен обсяг, і після цього вибирати шприц з відповідною ємністю. Якщо передбачається змішування декількох препаратів в одній ін’єкції, природно, треба розраховувати на кінцевий об’єм рідини, який буде вводитися пацієнту. Як кажуть лікарі: не треба платити за зайві «кубики» ( «кубик» — це обсяг рідини, що дорівнює 1 мл, тобто 1 см3), що означає: не варто купувати занадто великі шприци, якщо можна обійтися меншими за розміром.

Існує три основні методи введення ліків в хворий людський організм:

  • Підшкірний. Зазвичай обсяг таких ін’єкцій зазвичай не перевищує 1 мл.
  • Внутрішньом’язово. Найбільш «популярні» шприци для таких уколів — 2-5 мл.
  • Внутрішньовенний. Найчастіше потрібні шприци 10-20 мл.

В аптеках можна також придбати шприци двох видів:

  • двокомпонентні, що складаються з циліндра і поршня;
  • трикомпонентні — з поршня, циліндра і гумового ущільнювача.

Трикомпонентні дорожче, але краще: ліки не затікає за поршень, і сам він рухається легше, а значить укол буде більш плавним і не таким болючим для пацієнта. Однак, практика показує, що якісний двокомпонентний шприц все одно краще неякісного трехкомпонентного.

Нарешті, існує три типи кріплення голки до циліндра шприца:

  • роз’єм «Луер» — найпоширеніший, звичайний тип кріплення, коли голка просто надівається на виступаючу частину шприца;
  • роз’єм «Луер-Лок» — голка не тільки надаватися, але і провертається, накручується на шприц. Це забезпечує більш надійне кріплення і зазвичай використовується в інфузоматів;
  • інтегрований, незнімний роз’єм — голка при цьому взагалі не знімається з корпусу шприца. Використовується в інсулінових шприцах.

Перед використанням одноразового шприца слід переконатися, що його упаковка не порушена. В іншому випадку стерильність пристрої вже не гарантована, і є ризик занесення інфекції.

Перед покупкою шприців краще уточнити необхідний обсяг у лікаря: завжди залишається ризик того, що даний пацієнт виявиться в чомусь унікальною особистістю.

Які шприци бувають?

Крім звичайних шприців, бувають і спеціалізовані пристрої:

Одноразове пристрій з незнімної тонкою голкою і гумовим поршнем. Призначений для людей з діабетом. На шкалі інсулінового шприца вказані інсуліну одиниці, щоб пацієнтові не треба було займатися перерахунком. Чим менше крок шкали шприца, тим точніше пацієнт може відміряти необхідну дозу. Різновидом інсулінового шприца є шприц-ручка, що складається з флакона з інсуліном, пристрої для подачі препарату і змінної голки. Сучасні шприц-ручки здатні не тільки зробити укол безболісно, ​​а й запам’ятати час останньої ін’єкції.

Одноразовий шприц ємністю 1 мл з тонкої короткою голкою для підшкірного введення препарату, і тому має короткий косий зріз. Призначений для проведення реакції Манту (туберкулінової проби).

У цього шприца дуже великий обсяг — 150 мл. Його використовують для відсмоктування рідин з організму або, навпаки — для введення ентерального харчування, лікарських препаратів і спеціальних середовищ. При пневмотораксі шприц Жане необхідний для відкачування повітря з плевральної порожнини.

Скляне або металевий пристрій, куди поміщається капсула з препаратом для анестезії. Такі шприци використовуються в стоматології.

Напівавтоматичний інжектор, призначений для внутрішньом’язових ін’єкцій. Його можна використовувати в тому випадку, якщо уколи робити треба, але нікому, або пацієнт боїться болю від непрофесійно зробленого уколу. Пристрій визначає кут нахилу голки, силу натискання на поршень, швидкість введення ліків.

Існують також спеціальні шприци для ветеринарних потреб, наприклад, шприц-дротик, що дозволяє ввести препарат тварині, перебуваючи при цьому на безпечній відстані від нього. Нарешті, варто згадати саморуйнуються шприци, які принципово не можна використовувати повторно. Винахід таких пристроїв стало актуальним на тлі поширення ін’єкційних наркотиків та епідемії СНІДу.

Як вибрати голку?

Медичні ін’єкційні голки, які можуть знадобитися звичайній людині, зараз тільки одноразові. Це означає що:

  • їх не можна простерилізувати для повторного використання;
  • їх заточка розрахована на одноразове введення в тканини. Після цього голка тупітся, і пацієнт буде відчувати біль.

Якщо уколи проводяться вдома, то після ін’єкції голку слід зняти зі шприца, упакувати назад в пластиковий ковпачок і тільки після цього викинути.

Голки бувають тонкі і товсті, довгі і короткі. Вибір голки залежить від того, куди треба колоти і який обсяг ліки передбачається вводити. Звичайно, чим тонше голка, тим менш болючим буде укол. Але якщо при цьому треба ввести кілька мілілітрів рідини, то через малого діаметра голки процес затягнеться і доставить зайві муки пацієнтові.

В аптеках одноразові шприци продаються зазвичай в комплекті з голками. Виробники виходять з логічного припущення, що, наприклад, шприци 5 мл і більше будуть використовуватися для великих обсягів ліків, а значить і голки для їх введення потрібні більш товсті. Тому найчастіше пацієнтам не доводиться замислюватися про вибір голок по товщині і довжині. Для фахівців голки мають різний колірний код, який говорить про їх діаметрі.

Але ситуації бувають різні, тому слід знати, що:

  • Для підшкірних ін’єкцій використовуються голки довжиною до 16 мм і діаметром не більше 0,5 мм.
  • Для внутрішньом’язових уколів довжина голок зазвичай становить 25-40 мм, а її діаметр — 0,6-0,8 мм. Але в цьому випадку бувають і винятки: для внутрішньом’язових уколів немовлятам досить голок довжиною 16 мм. Дітям до 6-7 років ліки вводять голками не довше 25 мм. Нарешті, людям із зайвою вагою або ожирінням необхідні голки довжиною не менше 4 см, щоб препарат потрапив в м’язи, а не в жировий прошарок.
  • Для внутрішньовенних уколів використовують голки довжиною 25-49 мм і діаметром 0,8-1,1 мм.

Зовсім короткі голки (довжиною 2-6 мм) використовуються в косметології для проведення процедур мезотерапії. Голки завдовжки 8 см застосовують неврологи, щоб «дотягнутися» до глибоко залягають нервових сплетінь. Уколи адреналіну прямо в серце, як у фільмі «Кримінальне чтиво», на сьогоднішній день не застосовуються (медицина перейшла на катетери), так що такі довгі голки звичайній людині без потреби.

Існує ще цілий ряд параметрів, на які звертають увагу лікарі та медсестри: довжина зрізу голки, внутрішній діаметр голки, обробка поверхні … Грають роль також характеристики ліки: масляні рідини вводяться важче, ніж водні розчини, при тому ж діаметрі голки.

Перед тим, як вирушати в аптеку за шприцом і голками для конкретного пацієнта, особливо якщо мова йде про дітей або людей із зайвою вагою, краще отримати попередні рекомендації щодо вибору пристрою у лікаря.

Ваш персональний IQ здоров’я Пройдіть цей тест і дізнайтеся, у скільки балів — за десятибальною шкалою — можна оцінити стан вашого здоров’я.

Про автора

admin administrator