Як приймати Наріне у порошку

Авторadmin

Як приймати Наріне у порошку

Зміст:

Наріне – інструкція, застосування, аналоги препарату

Наріне – це закваска для приготування кисломолочного продукту, відомого під назвою Наріне або ацидофільне молоко.

Застосування Наріне

Наріне приймається для підтримки мікрофлори кишечника під час прийому антибіотиків та інших лікарських препаратів, при інфекційних захворюваннях і харчових отруєннях.

Може застосовуватися дорослими та дітьми в якості профілактики та щоденного харчування.

Наріне: склад

Бактеріальний склад: Streptococcus Thermophilus; Lactobacillus Acidophilus; Lactobacillus Bulgaricus.

Наріне: як приготувати

Приготувати Наріне дуже просто. Знадобиться молоко, закваска, звичайна каструля і великий рушник. Хоча сквашування триває 8 годин, особистого часу на приготування потрібно 10-15 хвилин.

У тепле молоко (40 °С – трохи тепліше тіла) додайте закваску. Ретельно загорніть каструлю у великий рушник, щоб суміш залишалася теплою. Залиште сквашуватися на 6-8 годин в теплому місці. Коли продукт загус, охолодіть його в холодильнику і ваш йогурт готовий.

Джерело: Державний реєстр лікарських засобів України. Інструкція публікується зі скороченнями винятково для ознайомлення. Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем і уважно ознайомтеся з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Наріні де. Що таке наріне

Стаття не пре-тен-ду-є на на-уч-ність. Скоріше її мож-но роз-сма-ри-вати як коротке з-ло-же-ня прак-ти-че-ско-го опи-та дан-но-го про-дук-та ква-лі -фі-ці-ро-ван-ним поль-зо-ва-те-лем.

Отже. Перш ніж ви збираєтеся застосувати хоч що-небудь для лікування або оздоровлення, не-хо-ди-мо по -Лучити про це засобі не-ко-то-рое пред-став-ле-ня.

Куль-туру кис-ло-мо-лоч-них бак-терій ви-де-ли-ли в 60-х роках 20-го століття в СРСР в Ар-мені. .

З 80-х років 20-го століття цей препарат був ре-ко-мен-до-ван-ним Мін-здра-вом СРСР засобом, для боротьби з ки-шеч- ні-ми ін-фек-ці-я-ми та дис-бак-те-ри-о-зом.

Пра-ві-ла при-е-ма, ко-то-рі я ви-ло-жу, обу-слов-ле-ни д-і-ем пре-па-ра-та і про-ве-ре-ни мно-го-лет-ним досвідом-том ис-поль-зо-ва-ня.

1. Прийом усередину.

(Для об-лег-че-ня ви-здо-рів-ле-ня при про-студ-них за-бо-ле-ва-ні-ях, бак-те-ри-аль-них і ві-рус- них ін-фек-ці-ях, і для лікування дис-бак-те-ри-о-за)

Луч-ше всього для цих цілей під-ходить пре-па-рат «На-рі-ні» у формі ліо-фі-лі-зі-ро-ван-но-го по-рош -ка у фла-ко-нах про-із-виробництва НВО «Фер-мент», або «БіоФарма» (Укра-і-на). Го-дит-ся так само рідка за-квас-ка у фла-ко-нах про-із-вод-ства Но-во-сі-бір-ска.

Еф-фект ока-зи-ва-ють лише жи-ві бак-те-рии, тому треба бути уни-ма-тель-ним до умов їх хра-не-ния і вміти від-ли-чать живу куль-туру від мертвої.

Жива су-ха культура ви-глядить як од-но-рід-на світло-ло-кре-мо-ва мас-са, спрес-со-вав-ша-я-ся в ниж -ній частині фла-ко-на. Вона швидко і без залиш-ка розтворюється і має характерний за-пах, на-по-мі-на-ю-ший за-пах рас-тер -тих насіння пше-ниці, або свіжого хліба. Мертва куль-ту-ра тем-ніша і має кри-стал-ли-че-ську струк-ту-ру (внаслідок-ство за-мо-ра-жи-ва-ня в хо-ло-диль -ні-ках, звичай-но в ап-те-ці), пога-хо рас-твор-ря-ється, майже не має-за-па-ха. Така культура і молоко не заквасить, і не вилікує.

Як усі живі ор-га-низ-ми на землі, бак-терії мають свої біо-ритми. По-это-му, їх активність буде різною в різні фази місяця. Під-ме-че-но на прак-ті-ці, що мак-си-маль-но-го еф-фек-та мож-но до-битися-ся, при-ні-мая пре-па-рат вранці, на-то-щак, до схо-да сонця. Під-хо-дя-щую для вас фа-зу лу-ни ви визна-ді-те са-ми, на-блю-даючи за са-мо-чув-ством і місячним ка-лен- да-рем.

Бак-терії до-ста-точ-но устой-чи-ви до же-лу-доч-ного со-ку, але по-гі-ба-ють, при кон-так-ті з жовчю і під-же-лу-доч-ним со-ком. По-это-му прийом їх повинен-ис-хо-дить поза пи-ще-ва-ри-тель-но-го циклу – за 30 хвилин до їжі, або через 2 години після, якщо ви їдете за загальною нор-кою (1). Я ре-ко-мен-дую не екс-пе-рі-мен-ті-ро-вать і ні-мати «На-рі-ні» з ранку, як опи-са-но ви-ше.

Суху куль-ту-ру роз-творіть прямо у флаконі, заповнивши його «по пле-чі-ки» чистою водою комнатною темою. пе-ра-тури. Во-да може бути і ки-пя-че-ной, але я ре-ко-мен-дую род-ні-ко-ву, або філь-тро-ван-ну. Філь-тро-ван-ну воду на-до «від-сто-яти» в гли-ня-ному або хру-сталь-ному кув-ши-ні.

Бак-терії на-би-ра-ють во-ду і ожи-ва-ють. Для вос-ста-нов-ле-ня функцій їм тре-бу-ет-ся не-ко-то-рое час і енер-гія. По-это-му, фла-кон на-до хвилин п’ять по-тримати в руці, зігрі-ва його своїм теплом.

Якщо ви при-ні-ма-е-те відразу де-не-кто фла-ко-нов, на-гре-ту в ру-ці рідкість з пер-во-го фла-ко-на мож-но пере-лити в другий, і небагато по-до-ждав, в третій і так далі.

Випивши розчин, запийте його склянкою злегка по-гретий води. Через 30 хвилин можна по-їсти. Якщо ви самі го-то-ві-те собі їжу, то на-чи-най-те го-то-вити через 30 хвилин після при-е-ма « На-рі-ні», так як при перших за-па-хах їсти і навіть думах про їжу пи-ще-ва-рі-тель-ні со-ки вже на-чи-на -ють ви-ра-ба-ти-вати-ся.

Ко-лі-че-ство пу-зир-ков для еже-днев-но-го при-е-ма роз-рах-ти-ва-ет-ся за мас-се ті-ла. На кожні 10 кілограм – 1 флакон сухої культури або столова ложка рідкої закваски.

Для про-фі-лак-ті-ки і в ком-плек-се оздо-ро-ви-тель-них про-це-дур звичай-но при-ні-ма-ють На-рі-ні 10-ти днів -Ни-ми кур-са-ми. Перші три курси проводяться один раз на місяць, послідуючи раз у квартал. Через 2-3 роки ви за-мі-ти-ті, що ва-ша мік-ро-фло-ра ста-біль-на, і при-йом «На-рі-ні» вже ні-че -го не ме-ня-є. У цьому випадку його можна припинити.

При лікуванні дис-бак-те-ри-о-за перші 3 курси про-во-дят-ся в те-че-ня ме-ся-ца з мі-сяч-ним пе- ре-ри-вом. Після цього найчастіше можна перейти на профілактичну схе-му.

При бак-те-ри-аль-них і ві-рус-них ін-фек-ці-ях на протязі 10 днів при-ні-ма-ють удво-ен-ну або ранкову-ну-ну до -Зу пре-па-ра-та, у випадку при-е-ма ан-ті-біо-ті-ків.

Під час при-о-му «На-рі-ні» з ра-ці-о-на ви-клю-ча-ють-ся: дрож-же-ві про-дук-ти, цу-хар у лю -бом ві-де, чорний і зелений чай, міцний ал-ко-голь, тютюн, по-лу-фаб-ри-ка-ти і кон-сер-ви (у тому чис-ле про-дук-ти у ва-ку-ум-ній упа-ков-ці), не-на-ту-раль-ні на-пит-ки (все, що про-да-ється в ма -га-зі-нах), про-дук-ти з со-дер-жа-ні-єм пі-ще-вих кра-си-те-лей, пі-ще-ві до-бав-ки, ма-га -Зин-ні при-прав-ки-отрав-ки. Так само ре-ко-мен-дую від-ка-за-ся від м’я-са мле-ко-пі-та-ю-щих.

Швидше за все після кількох курсів ви з легкістю розстанетесь з цими продуктами на зовсім. У звичайному житті ру-ко-вод-ствуй-ся прин-ци-пом: є завжди тільки те, що хочеться, саме тоді, коли за- хо-те-лось і в тому кількіс-те, що вас вас задовольнить, тобто не більше, але і не менше. Якщо ж-ла-е-моє не доступно, не намагайтеся його замінити, просто випийте стакан теплої води.

2. На-руж-не застосування.

Особисто я використовую «На-рі-ні» при смор-ці, за-ка-пи-вая його в но-со-ві ходи вме-сто наф-ти-зі-нов -гла-зо-лі-нов. У цьому випадку в пу-зи-рок за-ли-ваю шість пов-них пі-пе-ток во-ди, 10 хвилин грею в ку-ла-ці, і потім за-ли-ваю по пі-пет-ці в кожний но-совий хід. У кожній ніздрі у че-ло-ве-ка три но-со-вих хо-да: верхній, середній і нижній.

Еф-фек-та «про-би-ва-ня» ви не дочекаєтеся. Більше того, заливати «На-рі-ні» в ніс краще, коли він вільний. Для цього не-об-хо-ді-мо по-ка гре-е-те фла-кон у ру-ці, за-дер-жувати ди-ха-ня по схемі «вдих-ви- дох-за-держ-ка», за-держ-ка має бути пре-дель-но мож-ної і по-вто-рять-ся після каж-до-го (!) ви-до -ха. Нові ходи на час відкриються, і ви зможете залити в них «На рині». Про-лег-че-ня на-сту-піт на другий день, при цьому ви не на-не-се-те се-бе вре-да, ко-то-рий не-із-бі-жен при при -Ме-не-ні ле-кар-ствен-них пре-па-ра-тів.

Ну і, звичайно ж, всі інші народні ме-то-ди, звичай-но при-мене-ні-мі при про-сту-ді про-во-ді-те В своє задоволення.

При лікуванні кон’юнк-ті-ві-та на-пов-ні-ті фла-кон на-по-ло-ви-ну, ка-пай-те по краплі в кожне око в те-че-ня дня до ис-чез-но-ве-ня симп-то-мов. Якщо на третій день не на-ступить ви-здо-рів-лі-ня, швидше за все у вас іно-рід-не тіло в очі і вам треба в «очні трави» по тому, що бактеріальний і вірусний коньюк-ти-ві-ти лікувати з допомогою «На -рі-не» од-но задоволеність.

При лікуванні ко-ньюк-ті-ві-тов треба пам’ятати, що якщо у вашій сім’ї він трапляється ча-сто і на-чі-на -є-ся у дітей, а потім пере-ки-ди-ва-ет-ся на всіх інших, зна-чить корінь про-бле-ми лежить не в ме- ді-цин-ської сфери.

При-ме-ним роз-твор На-рі-ні в уро-ло-гі-че-ської та гі-не-ко-ло-гі-че-ської прак-ті-ці, але про це я го-тов го-во-рить тільки з за-ін-те-ре-со-ван-ни-ми спе-ци-а-ли-ста-ми. Є багатий по-ло-жи-тель-ний досвід застосування.

3. Пі-та-ня.

При-го-тов-лен-на на ос-но-ві за-квас-ки «На-рі-ні» про-сто-ква-ша яв-ля-ється ве-лі-ко-леп-ним продук-том пі-та-ня.

Об-ще-з-вест-но, що ко-ро-в’є мо-ло-ко, об-ла-дая без-цін-ним для нас зі-ставом, весь-ма тяжко для пе -ре-ва-рі-ва-ня. Імен-но по-это-му з дав-них часів з-вест-ни про-дук-ти пі-та-ня, при-го-тов-ля-е-мі з мо-ло-ка пу- тим його за-ква-ши-ва-ня. «На-рі-ні», яв-ля-ючись пред-став-те-лем са-про-фіт-ної фло-ри че-ло-ве-ка, «пере-ва-ри-ва -ет» або пра-віль-ніше «фер-мен-ті-ру-ет» мо-ло-ко на-мно-го луч-ше, ніж інші, тра-ді-ці-он-но ис- поль-зу-е-ми для цього-го куль-тури.

Крім того, це ще й інді-катор вашого здоров’я. Якщо ви че-ло-век доб-рий, і фі-зи-че-ски здо-ро-ви, про-сто-ква-ша по-лу-чит-ся у вас ніжна, солод-ко -ва-то-кис-лая на смак ро-зо-ва-то-кре-мо-во-го від-тен-ка, і з приємним за-па-хом.

У злобних і хворих людей про-сто-ква-ша по-лу-ча-ет-ся погано пах-ну-щої, жах-ко кис-лой і з тош-но-твор- ним за-па-хом. Таким лю-дям я ре-ко-мен-дую сна-ча-ла прой-ти лі-чеб-ний і про-фі-лак-ті-че-скіе кур-си, і вже за-тем при- ступати до приготування про-сто-ква-ші.

Застосування.

1) Че-ло-ве-че-ський же-лу-док пе-ре-ва-ри-ва-є 330 міл-лі-літ-рів об-ще-го об’є-ма тверд-дий і жид -кой пи-щі за 30 хвилин.

Закваска “Наріне” у всіх на слуху. Випускається у різних видах – таблетованому (пити як препарат), у готовому (п’ється по ложці) або у вигляді порошку – спеціально для приготування кисломолочного продукту в домашніх умовах. Останній варіант вважається найдієвішим – протягом доби після приготування продукту концентрація бактерій у ньому особливо висока. Сам продукт придатний для вживання протягом тижня.

Склад закваски Наріне

живі лактобактерії Lactobacillus acidophilus (ацедофільні лактобактерії).

Ці ж бактерії входять до складу заквасочної культури.

Показання для застосування.

На користь безпеки та високої ефективності закваски «Наріне» говорить той факт, що приготований на її основі кисломолочний продукт можна вживати малюкам від народження як замінник грудного молока.

«Наріне» відносять до дитячого та дієтичного харчування, а ті, хто вже давно товаришує з цією закваскою, підтверджують: вона справді здатна вирішити широкий спектр проблем ШКТ, зокрема, спостерігається:

  • нормалізація мікрофлори кишківника;
  • зміцнення імунітету;
  • покращення стану печінки;
  • нормалізація роботи підшлункової залози;
  • лікування дисбактеріозу; пригнічення кишкових інфекцій;
  • суттєва допомога в усуненні порушень кровотворної системи;
  • ліквідація негативних наслідків застосування антибіотиків та виведення їх з організму;
  • поліпшення стану після операцій на органах ШКТ;
  • очищення організмів від токсинів;
  • загальне поліпшення самопочуття у стресових ситуаціях.

Також «Наріне» можна використовувати як косметичний та лікувальний засіб при ранках на шкірі або слизовій оболонці. Косметологічні маски з «Наріне» дозволяють суттєво покращити стан шкіри, освіжити та омолодити її.

Недоліки закваски Наріне

У приготуванні кисломолочного продукту із закваски «Наріне» спочатку можливі складнощі — багатьом складно підібрати «правильне» молоко, інших не влаштовує надто різкий кислий смак готової страви. Якщо ви готуєте кисломолочку, доведеться пристосовуватися до її особливостей – різні прилади по-різному підігрівають закваску, і якісний результат у різних приладів досягається за різні часові проміжки. Один прилад готує кисломолочку за 4 години, а інший за 7-8. Тому поради щодо приготування «Наріне» доведеться пристосовувати до своїх умов.

Що стосується кислого смаку, він може бути спровокований закваскою. Якщо навіть правильно приготовлений продукт для вас кислуватий, смак завжди можна поправити додаванням пюрованих фруктів, меду або сиропу і т.д. Вийде досить приємний «йогурт».

Для противників солодких напоїв є інший варіант: розвести готовий продукт невеликою кількістю теплої води. Для багатьох саме такий напій на основі Наріне стає улюбленим.

Якщо у вас кисломолочний продукт потрібної консистенції та смаку не виходить – цілком можливо, справа у самій заквасці. Найкраще купувати її в аптеці, але обов’язково зверніть увагу на умови зберігання. Якщо пакетик дістають із вітрини — відмовтеся від покупки. Закваска повинна зберігатися виключно в холодильнику, а хороші аптеки вкладають у пакетик шматочок льоду, який допоможе зберегти життєздатність закваски, доки ви дійдете до будинку і перекладете «Наріне» в холодильник.

Як приготувати наріне в термосі та йогуртниці: інструкція до застосування

Пакетик Наріне розводять у невеликій кількості підігрітого до 38-40 градусів молока та вливають у 0,5 л молока тієї ж температури. Молоко краще брати жирніше, не менше 3,2% жирності. Вибирайте виробника, якому довіряєте; у рідині, яку відновлюють із сухого молока, бактерії почуваються некомфортно, і густий приємний на смак продукт отримати буде проблематично.

Один із головних принципів у приготуванні кисломолочки будинку – це стерильність усього посуду. Баночки з йогуртниці необхідно добре промити і простерилізувати на пару (або обдати окропом).

200 мл молока вилити в каструлю, прокип’ятити близько 5 хвилин. Перелити молоко у баночку, остудити до 40 градусів.

Потім змішуємо із 0,5 молока. Молоко з Наріне вливають у термос і залишають сквашуватися на 12 годин. Це наша закваска для подальшого приготування кисломолочки.

Підігріваємо літр молока до 38-40 градусів і розмішуємо в ньому 2 ст. закваски із термоса. Залишаємо сквашуватися або в йогуртниці, або в термосі, в середньому на 8 годин, після чого готовий продукт переставляємо в холодильник.

Чудовий кисломолочний десерт із закваски «Наріне» готовий.

Юлія Омельченкоспеціально для сайту

2014, . Усі матеріали, розміщені на цьому сайті, належать його власникам та захищені законом про авторські та суміжні права. Копіювання повністю або частково — заборонено.

Мікрофлора кишечника має важливе значення для правильної роботи цього органу та здоров’я людського організму. Порушення мікрофлори може відбуватися з різних причин: через перенесені захворювання ШКТ, прийом антибіотиків, зміни режиму харчування тощо.

Для лікування дисбактеріозів різного походження призначаються пробіотики та пребіотики, які, як запевняють фармацевтичні компанії, сприяють відновленню нормальної мікрофлори кишечника. До пробіотичних препаратів належить біологічно активна добавка Наріне. Вона продається у більшості аптек і знаходиться у вільному продажу.

1. Інструкція із застосування

Фармакологічна дія

Препарату Наріне властива дія, що нормалізує та підтримує природну мікрофлору кишечника. Продукт випускається в порошку, капсулах, таблетках і є БАД, призначену для лікування та профілактики дисбактеріозів та їх негативних наслідків. Препарат дозволяється застосовувати пацієнтам різного віку.

У порошку Наріне міститься жива культура мікроорганізмів (ацидофільних молочнокислих бактерій) Lactobacillus acidophilus, призначених для приготування закваски. Лікарський кисломолочний продукт, який отримують із цієї закваски, використовують для дитячого та лікувального харчування. Прийом закваски в її кінцевій формі сприяє відновленню кількості анаеробних мікроорганізмів (біфідобактерій/лактобактерій), збільшенню активності природної кишкової палички, пригніченню зростання потенційно-патогенної флори та встановленню балансу в кишковому мікробному біоценозі.

Лактобактерії, що входять до складу приготовленого продукту, добре приживаються в кишечнику, відрізняються стійкістю до впливу більшості антибактеріальних та хіміотерапевтичних лікарських засобів. Лактобактерії є природні мікроорганізми, що живуть у кишечнику. Їхнє завдання – виробляти ряд життєво необхідних амінокислот, ферментів та вітамінів (вітаміни В і С, фолієва кислота та ін.), а також сприяти процесу перетравлення вуглеводів, білків та жирів.

Інша корисна здатність бактерій полягає в їх антагоністичній дії, яка спрямована проти патогенних та потенційно-патогенних мікроорганізмів, що викликають дизентерію, черевний тиф, сальмонельоз та інші подібні захворювання (кишкова паличка (патогенна), протеї, стафілококи, стре). Механізм такої дії обумовлений витісненням хвороботворної мікрофлори з кишечника та відновленням правильного бактеріального балансу.

Цікаво, що прийом біодобавки сприяє покращенню засвоєння заліза, кальцію та інших мікроелементів, підвищенню стійкості організму до інфекційних, токсичних та інших агентів. При вживанні препарату спостерігаються адаптогенний та радіопротекторний ефекти.

Показання до застосування

Наріне залишається ефективним як у сухому, так і в кисломолочному або розчиненому вигляді. Продукт може застосовуватися самостійно або як додатковий препарат у комплексній терапії із застосуванням інших ліків.

  • кишкова дисфункція, що розвинулася на тлі гормонального лікування, антибіотикотерапії, хіміотерапії та променевої терапії;
  • терапія/профілактика дисбактеріозу кишечника, набутого з тих чи інших причин;
  • лікування (комплексне) або профілактика ентероколітів, дизентерії, сальмонельозу, стафілококових інфекцій;
  • комплексна терапія нейродермітів, екземи, ексудативного діатезу, атопічного дерматиту;
  • відновлення кишкової мікрофлори у людей, які зазнавали впливу іонізуючої радіації у невеликих дозах;
  • комплексне лікування гінекологічних патологій, цукрового діабету та пародонтозів.

Препарат може призначатися дорослим пацієнтам, які зайняті на виробництві з небезпечними/шкідливими умовами праці. Іноді Наріне у вигляді кисломолочного продукту призначають матерям-годувальницям (як замінник молока) або грудним дітям (як додаткову складову харчування).

Продукт може бути призначений недоношеним та ослабленим дітям, а також малюкам, народженим жінками з низьким вмістом гемоглобіну у плазмі або з негативним резус-фактором.

Спосіб застосування

Таблетовані та капсульовані форми препарату призначаються пацієнтам старше трьох років.

Препарат, незалежно від форми його випуску, приймають внутрішньо. Роблять це за 20-30 хвилин до їди або під час їди.

У терапевтичних цілях 200-300 мг препарату приймають двічі-тричі на день протягом 20-30 діб. У профілактичних цілях рекомендовано прийом 200-300 мг Наріне щодня протягом місяця.

Для прийому Наріне розчиненому вигляді всередину флакона з порошком додають кип’ячену воду, температура якої становить від 37 до 40°С.

Відповідно до інструкції, порошок, розчинений у воді, може застосовуватися як місцевий препарат для закапування в ніс, полоскання горла та ротової порожнини, ванн, спринцювання, аплікацій на яснах і т.д. Місцеве застосування препарату бажано поєднувати з прийомом аналогічного препарату внутрішньо.

Відео на тему: Готуємо домашній йогурт Наріне в йогуртниці MOULINEX. Пробіотик

Форма випуску, склад

До складу порошку, таблеток та капсул Наріне входять елементи середовища та ліофілізована культура мікроорганізмів Lactobacillus acidophilus.

Пробіотик продається як порошку, капсул або таблеток.

Взаємодія з іншими препаратами

Препарати Наріне можуть застосовуватись паралельно з іншими продуктами та лікувальними засобами.

2. Побічні дії

Побічні ефекти, пов’язані з прийомом Наріне, практично відсутні. У деяких випадках (особливо у немовлят) у перші дві доби застосування Наріне спостерігається прискорене випорожнення. Найчастіше даний симптом зникає самостійно.

На сьогоднішній день інформація про інші небажані реакції, спровоковані прийомом препарату в тих чи інших формах, відсутня.

Передозування

Відомостей про розвиток негативних реакцій, викликаних прийомом завищених доз Наріне, до сьогодні не надходило.

Протипоказання

Перш ніж призначати пацієнтові пробіотик, лікар повинен переконатися у відсутності у хворого на гіперчутливість до молочнокислих або інших інгредієнтів продукту.

При вагітності

Наріне не заборонено приймати ні під час лактації, ні під час вагітності. Крім того, лікарі часто рекомендують даний препарат своїм пацієнтам, що годують і вагітним.

3. Умови та термін зберігання

Щоб продукт не втратив своїх лікувальних властивостей, зберігати його потрібно за температури, що не перевищує +5 градусів. Причому це стосується всіх форм препарату.

Використовувати Наріне можна протягом двох років із надрукованою на упаковці дати випуску.

Важливо знати! Очевидні причини шлунково-кишкових захворювань

4. Ціна

Середня ціна у Росії

Придбати закваску Наріне у російських аптеках досить складно. Проблема пошуку лінійки даних продуктів знайома багатьом людям, які проживають, наприклад, у Санкт-Петербурзі чи Челябінську. Щоб не бігати аптеками в пошуках препарату, замовляти його краще в Інтернеті. Зробити це можна на інтернет-ресурсі, якому ви довіряєте, або на офіційному сайті, що займається продажем усіх форм Наріне.

На сьогоднішній день вартість закваски в інтернет-аптеках складає близько 150 руб. за 10 пакетів по 300 мг. Що стосується таблеток та капсул, то їх можна купити за 200-300 рублів. Вартість визначається кількістю таблеток/капсул в упаковці, дозуванням та націнками конкретних аптек.

Середня вартість в Україні

Наріне в аптеках України може коштувати по-різному. Придбати продукт, залежно від форми випуску, можна за ціною від 20 до 65 гривень.

5. Аналоги

Перелік аналогів Наріне включає такі препарати, як Біфіформ, Нормобакт, Біфілар, Альгібіф, Екофлор, Наріне Ф Баланс, Евіталія, Санта-Русь-Б, Наріне Райдужний,

Наріне – малопоширений кисломолочний продукт. Донедавна я і не знала про його існування, поки не усвідомила, що кефір і ряженка порядком набридли. На полицях супермаркету наріне з’явилося, на мою думку, порівняно недавно. Тому покупці поки що не особливо активно його купують. Я розповім, що таке Наріне, і в чому його унікальність.

Наріне– це кисломолочний продукт, що готується з молока та ацидофільних молочнокислих лактобактерій Lactobacterium acidophilum N.V. Ep. 317/402.

Цікавий історичний факт!Наріне – досить дивна назва, чи не так? Виявляється, штам цих лактобактерій було виведено вірменським мікробіологом Л. А. Єрзінкяном. Його онука була серйозно хвора, а виведений вченим штам бактерій допоміг їй одужати. Внучку звали Наріне. Ось на її честь і було присвоєно таку назву.

Наріне продавали в аптеках у сухому вигляді, в ампулах. Препарат вважався повноцінними ліками та готувати йогурт наріне треба було самостійно, суворо за інструкцією. Нині ж продукт продають у готовому вигляді у звичайних супермаркетах.

Корисні властивості

Як і у будь-якої кисломолочної продукції, у Наріне багато корисних властивостей для організму:

  • Нормалізація мікрофлори кишечника (відновлення біфідо- та лактобактерій у короткі терміни; підвищення активності нормальної кишкової палички; пригнічення умовнопатогенної флори та гнильних мікропроцесів у кишечнику);
  • стимулювання моторики кишечника;
  • Комплексна протизапальна дія;
  • Нейтралізація низки токсинів та побічні дії від прийому ліків;
  • У Наріне висока вітаміноутворювальна здатність;
  • Підвищення гемоглобіну у крові;
  • Стимулювання вироблення інтерферону та підвищення імунітету;
  • Допустимо до споживання разом із будь-якими ліками.

Важливо знати!Наріне призначають недоношеним, ослабленим новонародженим дітям з низьким гемоглобіном. Після споживання напою вони швидше ростуть, розвиваються, мало схильні до захворювань ШКТ, мають здорову фізіологію травлення.

У яких випадках наріне буде відмінними ліками?

Цей кисломолочний продукт можна споживати при дисбактеріозі, гастриті, холециститі, виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, гепатиті, алергії, бронхіальній астмі, бронхіті, туберкульозі, пневмонії, гаймориті, синусіті, тонзиліті, отруєнні, химио.

Але споживання Наріне не повинно бути пов’язане тільки з наявністю будь-якого захворювання. Це відмінний засіб для профілактики захворювань травної системи та покращення її роботи, підвищення імунної системи, нормалізації мікрофлори організму.

Склад наріне

Вибираючи кисломолочний продукт, звертайте увагу на його склад. Вітаються лише натуральні інгредієнти: молоко, закваска та фруктові соки/пюре – якщо це йогурт. У складі зазвичай є молоко цільне, молоко сухе та ацидофільна закваска «Наріне». Інших інгредієнтів, типу загусників, ароматизаторів, добавок не повинно бути!

Калорійність зазвичай близько 45-50 ккал, жирність – 1,5%.

Як споживати наріне?

Я не розробляла строго план споживання. Їм (чи п’ю?) нарине на сніданок з кашею, у перекушування — як альтернатива йогурту чи кефіру.

До речі!Кефір, незважаючи на всю свою корисність, досить «активний» продукт. З усіх молочних субстанцій він, на мою думку, найкисліший і «ядерний». На ніч я його п’ю не дуже часто, оскільки він може викликати печію та дискомфорт. А для слабкого шлунка кефір взагалі протипоказаний. Наріне чудово його замінює – ефект сильніший і смак приємніший.

Запах, смак та консистенція

Запах ніжний, приємний. Щось середнє між йогуртом та кефіром. Смак у наріне приємніший, ніж у кефіру. Він трохи кислуватий і дуже схожий на йогурт. Консистенція цікава, густіше кефіру та йогурту, м’яка, схожа на кислий. Якщо трохи збити (вилкою чи віночком) схожий на м’який сир.

На замітку!Наріне чудово йде з млинцями!Це практично ідеальна заміна сметані. Якщо йогурт або м’який сир легко визначити, то тут не так просто. Мої домашні спочатку припустили, що це нежирна сметана. Консистенція трохи видала.

Використання в кулінарії

Наріне я “впроваджувала” куди тільки можна. Там, де застосуємо кефір, можна використати і наріне. Млинці, оладки, кекси, пироги, сирні запіканки, соуси, маринади для м’яса.

Можна замінити молоко чи йогурт у сніданках. Я, наприклад, робила ліниву вівсянку на такій кисломолочці (залишала на всю ніч), змішувала з домашньою гранолою, висівками. Хороша виходить випічка з Наріне.

Увага, рецепт!Супер засіб для підвищення гемоглобіну: залийте гречку окропом на 5 хвилин. Воду злийте, змішайте розпарену крупу з наріне, сіллю сахзамом/медом і засуньте на ніч у холодильник. Вранці – на 20 секунд у мікрохвильову піч і у вас готовий корисний, смачний сніданок.

Висновок:Наріне – це ще один супер-корисний продукт із кисломолочного арсеналу. Він допоможе травній системі працювати, як годинник. Відповідно, проблем із травленням не буде (а значить і вага в нормі, і допомога у схудненні, і відмінне самопочуття). Якщо набрид кефір – купуйте інші кисломолочні продукти, адже вони теж корисні!

Нарине форте – препарат, що усуває порушення роботи ШКТ, що відновлює нормальну мікрофлору кишечника. Відповідно до інструкції із застосування може застосовуватися у будь-якому віці дітям та дорослим.

Наріне форте – препарат нового покоління, отриманий шляхом розведення корисних для людини бактерій на основі коров’ячого молока. Дія цього препарату в першу чергу спрямована на лікування та профілактику шлунково-кишкових розладів.

Нарин форте містить комплекс живих культур лактобактерій та біфідобактерій. Також у ньому присутні вітаміни та кислоти. Ці компоненти необхідні для правильного функціонування кишечника, відновлення його природної мікрофлори та імунітету. Якщо дотримуватися всіх умов, зазначених в інструкції із застосування, то препарат також сприяє загальному оздоровленню організму.

Ліки відпускаються без рецепта лікаря.

Переваги перед аналогами

Препарат має низку унікальних особливостей, що виділяє його на фоні аналогічних препаратів.

До цих переваг можна віднести:

  1. Високий рівень виживання та стійкості бактерій під впливом шлункового та кишкового соку.
  2. Наявність метаболітів бактерій, що стимулюють роботу всього організму.
  3. Прискорення таких процесів як детоксикація, розщеплення молочного білка, засвоєння лактози.
  4. Ефективність при непереносимості коров’ячого молока та вторинної непереносимості лактози.
  5. Створення за короткий проміжок часу ідеальних умов відновлення власної мікрофлори.
  6. Профілактичний ефект при спалаху інфекційних захворювань.

Форми випуску

Препарату випускається у вигляді:

Залежно від виду, варіюється спосіб застосування та термін придатності препарату.Саме тому інструкцію необхідно ретельно вивчати перед кожним курсом лікування. Завдяки широкому вибору форм лікарського засобу, можна підібрати зручний варіант, враховуючи вік та особисті уподобання.

Фармакологічні властивості

B.longum, B.bifidum, B.infantis та L.acidophilus є одними з основних бактерій кишкової флори.Вони зустрічаються у кожної людини по всьому світу і допомагають захищати слизову оболонку шлунка і кишечника. Лактобактерії мають високу стійкість до кислого середовища, що дозволяє клітинам проходити через кислотний шлунковий бар’єр.

Молочнокислі бактерії мають такі властивості:

  • захищають та відновлюють баланс кишкової мікрофлори (беруть участь у відновленні захисних біологічних плівок на слизових);
  • сприятливо впливають на засвоєння білків, вуглеводів та таких мінералів, як фосфор, кальцій, залізо.
  • беруть участь у синтезі вітамінів групи B.
  • сприяють виведенню токсичних продуктів метаболізму.

Показання до застосування

Нарине форте (інструкція із застосування дає докладний посібник із використання) рекомендується застосовувати для:

  • профілактики захворювань ШКТ;
  • профілактики порушень процесів метаболізму, енергетичного та білкового обміну.
  • профілактики імунодефіцитних станів;
  • підтримки балансу мікрофлори шлунка та кишечника;
  • підвищення опірності вірусам та бактеріальним інфекціям;
  • запобігання інтоксикації організму в період дисбактеріозу та знаходження в несприятливих екологічних умовах;
  • зниження ризику виникнення онкології.

З лікувальною метою препарат використовується при:

Застосування у період вагітності

Вагітні жінки, через особливості функціонування кишечника в цей період, часто страждають на діарею або, навпаки, запором. Ці симптоми сигналізують про порушення мікрофлори кишок.

Наріне форте – оптимальний варіант для нормалізації стану, оскільки він допоможе відновити природний баланс мікрофлори кишківника, не впливаючи на перебіг вагітності. Після пологів, у період годування, приймати даний препарат також не протипоказано, так як він універсальний і підходить для людей різного віку.

Препарат використовують і для профілактики тріщин сосків у породіль.Обробляти їх потрібно до та після годування дитини (приблизно 6 разів на добу). Якщо тріщини вже утворилися, то марлевий тампон рекомендується залишати аж до наступного годування.

У дитячому віці

Залежно від віку, необхідно вибирати певні форми випуску препарату.

  • кисломолочний біологічний продукт – із 5 днів від народження малюка;
  • таблетки – з 6 років;
  • капсули – починаючи з трьох років.

Нарин форте слід давати малюкові в наступних випадках:

Як приймати Наріне

Порошок

Порошок необхідно вживати за 18-25 хвилин до їди.

Дозування варіюється в залежності від віку:

Тривалість лікування в середньому становить 5-6 тижнів, враховують тип захворювання:

  • не менше 5 тижнів при гострих кишкових інфекціях;
  • 6-8 тижнів при виразковому або хронічному коліті;
  • 3-4 тижні при дисбактеріозі;
  • через 11-15 днів після закінчення основного лікування для збереження результату рекомендується використовувати ще 1 пакет препарату.

Пігулки

Таблетки потрібно приймати за 18-25 хвилин до їди тричі на день. Але дитині можна давати такий вид препарату лише починаючи з 6 років. Дозування:

Капсули

Аналогічно порошку та таблеткам, капсули приймаються до їди (за 18-25 хвилин).

Як приготувати із закваски Нарине рідку суміш

Молоко спочатку необхідно довести до кипіння, потім остудити до 38-42 градусів та активно змішати з препаратом. На 1 л молока використовують 2 ст. закваски. Рідку суміш заливають у термос і залишають на 6-8 годин при температурі, що не перевищує 42 градуси.

Після закінчення зазначеного часу отриманий склад залишають охолоджуватися протягом 1,5-2 годин. Консистенція має бути однорідною і в’язкою білого або світло-кремового кольору.

У самій інструкції із застосування препарату чітко сказано, що Наріні форте не рекомендується заквашувати повторно, А свіжоприготовлений препарат буде придатний не більше 2 діб за умови зберігання його в холодильнику, де температура повинна становити від 2 до 6 градусів.

Спосіб застосування кисломолочної суміші

Ця форма препарату насамперед використовується для годування немовлят, починаючи з 5 днів від народження. Рідку суміш необхідно давати при кожній годівлі по 15-30 мг з подальшим збільшенням кількості.

Коли вік малюка досягне 30 днів, то дозування на той час має збільшитися до 110-140 мг. Кисломолочную суміш препарату також краще чергувати з дитячими сумішами або прикормомм. Суміш Наріне форте використовують протягом 15-30 діб, не більше.

Також Нарина форте можна застосовувати локально:

Інструкція із застосування Наріне форте

За допомогою медичної піпетки дітям до року рекомендовано давати по 7-18 крапель препарату двічі на добу.

Дозування в залежності від віку складає:

Препарат можна приймати як до, так і після їди. Однак якщо в шлунку порушений рівень кислотності, то приймати ліки рекомендується до їди. Тривалість прийому ліків має становити не менше 11 діб.

Якщо виникло алкогольне отруєння, необхідно 4 д.л. препарату змішати з ? ст. мінеральної газованої води, розмішати та випити. Це допоможе зменшити симптоми інтоксикації.

Запобіжні заходи

Якщо в процесі прийому препарату виникає відчуття дискомфорту, прийом слід припинити і негайно звернутися до фахівця.

Уважно слід поставитися до терміну придатності, оскільки деякі різновиди форте Нарі не можуть довго зберігатися (зокрема це стосується кисломолочного біологічного продукту).

Цей препарат не має вікових обмежень до застосування та не містить алергенів. Проте незначний ризик алергічної реакції на компоненти, внаслідок індивідуальної непереносимості молочних продуктів, існує. Якщо після прийому виявилося почервоніння, висипання, набряклість, то прийом лікарського засобу слід припинити.

Побічні ефекти

Зазвичай ніяких побічних ефектів у пацієнтів не виникає, оскільки цей лікарський засіб без проблем засвоюється організмом. Єдиний момент, який є різновидом норми – у немовлят у перші 2 доби може спостерігатися почастішання випорожнень.

Але потім стілець нормалізується, тому необхідності скасування препарату немає. Також прийом препарату може призвести до підвищеного газоутворення.але це також є тимчасовим ефектом.

Отруєння може виникнути лише внаслідок простроченого препарату.Насамперед це стосується Наріне форте у формі закваски для кефіру. Потрібно відстежувати, скільки часу минуло з його приготування. Якщо уважно переглядати всі терміни придатності, побічних ефектів при застосуванні виникнути не повинно.

Протипоказання

Нарине форте (інструкція із застосування має список основних протипоказань) не рекомендується застосовувати при:

В цілому, основною проблемою є саме індивідуальна непереносимість компонентів препарату. В іншому ніяких протипоказань немає, оскільки цей препарат підходить навіть для немовлят.

Взаємодія з іншими ліками

Нарин форте взаємодіє з будь-якими іншими ліками, не завдаючи шкоди організму. Це дозволяє приймати препарат за комплексної терапії захворювань.

Термін придатності та зберігання

Такі форми Наріне форте, як таблетки, капсули та порошки, рекомендується зберігати при температурі, що не перевищує 6 градусів. В інструкції із застосування вказано термін придатності, що становить 1-2 роки з дати виготовлення (у кожної форми препарату термін різний). Для приготовлених заквасок термін придатності менший у рази. Він становить від 2 до 5 діб. Зберігати їх необхідно у холодильнику.

Наріне та Наріне Форте необхідно зберігати виключно в холодильнику

Якщо використовується флакон, після відкриття перед кожним застосуванням його необхідно струшувати. Його термін зберігання становить 12 днів після моменту розтину. У закритому стані термін придатності дорівнює 3 місяцям від дати виготовлення.

Ціна

Ціна на препарат варіюється в залежності від форми випуску та обсягу засобу в упаковці:

  • Флакон Наріне Форте 300/450 мл коштуватиме 350-500 рублів, залежно від регіону.
  • Ціна на Наріне в таблетках та капсулах (по 20 шт.) становитиме близько 200 рублів.
  • Наріне в порошку (10 пак. по 200 мг) коштуватиме приблизно 180 рублів.

Аналоги

Оскільки ліки мають безліч запатентованих особливостей, то прямого аналога до даного препарату немає. Підбираючи альтернативні варіанти, спочатку необхідно акцентувати увагу на складових компонентах препарату, оскільки від цього залежить ефективність лікування.

Подібними з Нарин форте по застосуванню препаратами з докладною інструкцією є такі ліки:

Завдяки унікальному складу та практично повній відсутності протипоказань, Наріне форте є доступним та ефективним засобом для боротьби з дисбактеріозом. Але для кожної форми препарату, згідно з інструкцією із застосування, визначається індивідуальне дозування та схема прийому.

Відео про препарат Наріне Форте

Як робити закваску з наріне:

Випуск «Про найголовніше» про Наріне:

Рекомендуємо також

Про автора

admin administrator