Як вибрати валізу для двох

Авторadmin

Як вибрати валізу для двох

Як вибрати валізу на колесах: поради для мандрівників

Напевно, кожному знайома ситуація, коли напередодні відпустки кваплячись купували дорожню валізу тому, що торішній вже наказав довго жити. Ми мчимо до магазину та купуємо перший варіант, що попався на очі. Сумно, але факт: наступного року доводиться придбавати нову дорожню сумку. Так давайте розберемося, як правильно вибрати валізу, щоб вона вірою та правдою прослужила упродовж багатьох років.

Матеріал – ключовий параметр вибору валізи

Корпус валізи може бути виготовлений з таких матеріалів – тканина, пластик і шкіра. У кожного варіанта є переваги та недоліки. Головні достоїнства тканинних конструкцій – невисокі ціни та невелика вага.

При виборі слід враховувати тип тканини. Виробники пропонують вироби з нейлону, поліестеру, поліаміду та замші. Кожен матеріал міцний і довговічний. Важливо, щоб він мав просочення, яке захищає від вологи та бруду. Великим плюсом буде наявність радіальної блискавки. Вона дозволяє трохи збільшити місткість. Самі по собі тканинні валізи завдяки структурі матеріалу можуть збільшитися на 3-5 см Виробники пропонують широкий вибір моделей з тканини з численними кишеньками, в яких зручно перевозити дрібні предмети. Якість валізи залежить від товщини тканини. Чим вона тонша, тим швидше зношується сумка.

Головний недолік м’яких валізи- схильність до деформації. Навіть за наявності жорсткого каркаса і великої товщини матеріалу вантажники в аеропорту можуть пошкодити валізу. Для перевезення одягу тканинна модель – відмінний варіант. Якщо плануєте везти крихкі предмети, краще вибрати пластикову конструкцію. Матеріалом її виготовлення служить ABS-пластик і поліпропілен з незначною долею титанової крихти або металевих вкраплень.

Переваги пластикових корпусів:

  • міцність;
  • легкість;
  • стійкість до деформацій;
  • вологостійкість;
  • простий догляд (досить протерти пластик вологою серветкою, і він заблискає, як новий).

Не варто вибирати дешеві моделі. При першому ж падінні в аеропорту вони зламаються, як горіхи. Краще переплатити і купити якісний виріб, який прослужить чи не усе життя. Єдиний недолік конструкцій з пластика – схильність до подряпин.

Шкіряна валіза – класика жанру. Це дорогий елітний атрибут, який підкреслює високий соціальний статус свого власника. Мабуть, це єдиний плюс сумки, зробленої зі шкіри. До недоліків можна віднести високу ціну, чималу вагу, схильність до подряпин і деформацій. Шкіряні моделі легко рвуться. Для далеких подорожей це не кращий варіант. Шкіряні валізки варто вибирати для короткострокових відряджень, коли треба справити враження на партнерів і клієнтів.

Якщо говорити, яка валіза краще залежно від матеріалу виготовлення, – однозначно пластикова. Який би матеріал корпусу Ви не обрали, не зайвим буде придбати спеціальний чохол. Він надійно захистить багаж від будь-яких ударів і ушкоджень.

Розмір має значення!

Розмір валізи залежить від кількості мандрівників і тривалості відпустки. Він вимірюється літрами. Бренди пропонують такі варіанти:

  • Велика валіза. Її висота складає понад 70 см. Об’єм – понад 70 л. Така модель чудово підійде для сімейних відпусток. У неї поміститься одяг 3-4 чоловік. З такою сумкою на колесах можна подорожувати на будь-якому виді транспорту. При виборі об’ємної сумки варто мати на увазі, що Ви можете перевищити максимально доступну вагу багажу – 32 кг. Щоб цього не сталося, не складайте усі речі в одну велику валізу.
  • Середній саквояж. Висота такої валізи – до 70 см. Об’єм – 25-70 л. Такий багаж підійде для тижневої поїздки удвох.
  • Маленька валіза. По висоті вона налічує до 59 см Об’єм – до 25 л. Мініатюрна валіза підійде самотнім туристам, які збираються з’їздити на курорт на декілька днів.

Колеса крутяться…

Дуже важливо правильно підібрати колеса. Від них залежить навантаження на Ваші руки. Бренди випускають двох- і чотириколісні вироби. При виборі варіанту з двома колесами чверть ваги багажу припадає на Ваші руки. Везти його не дуже легко. При перевезенні великої кількості речей зранку Ви ризикуєте прокинутися з крепатурою. Безперечний плюс двоколісних моделей – велика місткість. Вибирайте агрегат з підшипниками. Бажано, щоб колеса мали великий діаметр.

Чотири колеса надають більше можливостей для маневреності. Кожне з них має окрему вісь і може обертатися на 360 градусів. Таку валізу можна котити на чотирьох колесах по гладкій підлозі. Якщо Ви будете везти багаж по дорозі з вибоїнами, брущатці або піску, доведеться котити його на двох колесах або навіть нести в руці. Варто мати на увазі, що заборонено перенесення виробу на висувній ручці. Ви ризикуєте її зламати. Краще, щоб колеса були подвійними. Також годиться рішення, в якому задні колеса посилені. Тоді Ви зможете котити багаж під кутом.

Велике значення має матеріал, з якого виготовлені коліщатка. Доступно три варіанти:

  • Пластмаса. Такі колеса крихкі та шумні.
  • Гібридні. Вони бувають напівпластмасовими і напівсиліконовими. Вони більш надійні та міцніші. Гібридні коліщатка не видають такий гучний шум, як пластикові аналоги.
  • Литий силікон. Цей матеріал зарекомендував себе з позитивного боку. Він зносостійкий і тихий.

При купівлі валізи зверніть увагу на вісь коліс. Вони повинні мати окремі кріплення і крутитися незалежно один від одного. Вісь може бути пластиковою або металевою. Друга пропозиція надійніша.

Якої фірми валізу краще обрати

Асортимент продаваємих валіз в магазинах досить великий і представлений різними виробниками. На його ціну впливає як бренд виробника, так і використані в ньому матеріали і аксесуари. Відразу відзначимо, що якісні валізи коштують дорожче, але якщо припустити, що це покупка не на один рік, то краще на них не економити.

Ми наведемо приклади декількох фірм-виробників, які добре себе зарекомендували як на світових ринках, так і на ринках України.

  1. Samsonite – відомий бельгійський виробник валіз і аксесуарів. Їх асортимент включає, як пластикові, так і тканинні моделі. Також вони виготовляють поліпропіленові сумки на колесах з литим корпусом, які зараз є одними з найбільш затребуваних і які зарекомендували себе стійкими до ударів, високих навантажень, хімічних речовин і не схильними до корозійного розтріскування.
  2. Wenger – швейцарський виробник валіз, сумок та рюкзаків. Моделі представлені серіями Lumen і Matrix (в пластикових корпусах), Deputy (в тканинному корпусі). В асортимент входить також бізнес-колекція преміум-класу. Моделі Wenger відрізняються стильним дизайном, міцністю і високою якістю.
  3. Tucano – бренд, який виробляє більшість валіз з текстилю з вологозахистом за доступними цінами. Також зарекомендував себе, як хороший виробник захисних чохлів, як для самих сумок на колесах, так і для портативної техніки з великим і різноманітним асортиментом.
  4. Puccini – польський виробник валіз, сумок і шкіряної галантереї. Для нього характерні висока якість товарів, різноманітність дизайну і вишуканий стиль. Моделі представлені в різноманітних використовуваних матеріалах: поліпропілен, полікарбонат, поліестер, нейлон, ABS. Кожен знайде щось своє, в залежності від своїх вимог.

Розширюваність, безпека та ручки

Багаж може збільшуватися в об’ємі. Розширення стає можливим завдяки радіальній блискавці. Слід її розкрити, і сумка збільшиться на 10-15%. Найчастіше така можливість зустрічається у тканинних валізах. Можливе збільшення в розмірі й у деяких пластикових багажів. Це дуже зручно, якщо в подорожі Ви збираєтеся зайнятися шопінгом.

Валізи оснащуються двома видами застібок – клямками та блискавками. Клямки вважаються більш надійними. Речі не намокнуть. Усередині багажу збережеться та температура і вологість, яка була при зборах.

За безпеку речей відповідає кодовий замок. Він перетворює Ваш багаж на сейф. Замість вбудованої кодової клямки може бути навісний замок. Вибір того або іншого предмета для забезпечення збереження речей залежить від власника. У кожного рішення є мінуси. У разі кодового замку, якщо Ви забудете комбінацію, доведеться псувати та різати корпус. Говорячи про замок, можна втратити і його, і ключ від нього.

При виборі валізи на колесах варто звернути увагу на ручки. Їх повинно бути три:

Перші дві ручки не повинні бовтатися. Бажано, щоб висувна ручка була металевою. Пластикова може зламатися при сильних маневрах. Положення висувної ручки фіксується кнопкою. Перевірте надійність фіксації. На ручку, розташовану поряд з висувною, доводиться велике навантаження. Бажано, щоб вона була прикріплена до основи металевими заклепками.

Корисні лайфхаки

Для відрядження краще вибрати портплед. Так називається невелика сумка з двома великими відділеннями – для вішалки та інших речей. Також можуть бути невеликі кишеньки для дрібниць. У відрядженні Вам не знадобиться багато речей. Портпледа буде досить. Він не відрізняється великим розміром і вагою. Ви можете взяти портплед в ручну поклажу та не платити за багаж. Також портпледом називають відділення для плічок у валізі. Це дуже зручно, якщо треба взяти у відпустку костюм або вечірню сукню. Ви можете бути впевнені, що вони доїдуть не м’яті.

Обирайте яскравий колір корпусу. Завдяки кислотному кольору і строкатому орнаменту Ви відразу помітите свій багаж на стрічці. Вам не доведеться вишукувати валізу серед сотні схожих. До того ж це знижує ризик прихопити чужу сумку. Щоб знизити ризик втратити речі, прикріпить до багажу адресну бірку.

Тепер Ви знаєте, яку купити валізу. Сподіваємося, стаття була корисною. Якщо у Вас є що додати до наших порад, пишіть у коментарях.

Як вибрати валізу: 7 основних критеріїв

І нести важко, і викинути шкода — це точно не про надійну валізу, яку ми допоможемо вибрати тим, хто збирається в дорогу.

Розглянемо характеристики дорожнього «супутника» від «А» до «Я», починаючи з матеріалів виготовлення і закінчуючи внутрішнім наповненням. Отже, не губимося в здогадах, як вибрати валізу для літака, автобуса, поїзда та іншого транспорту, а починаємо вивчати цей мануал.

Може стати в пригоді в дорозі: Як користуватися компасом: 3 підказки

Як вибрати дорожню валізу: основні вимоги

Досвідчені звертають увагу на чотири особливості.

Відповідає за зовнішній вигляд, зносостійкість і міцність виробу. Найбільш популярні варіанти зроблені з пластику і тканини.

Замки, засувки, блискавки — повинні стійко переносити багаторазове відкривання/закривання, надійно утримувати вміст всередині валізи та не заїдати в найвідповідальніший момент.

Від цього залежить місткість виробу, зручність його експлуатації та можливість використання його як ручну поклажу.

Бажано, щоб у валізки були коліщатка, які полегшують його переміщення, є ручка, що висувається, можливість зміни обсягу та інше.

Не менш важливо, що всередині виробу, наскільки зручно та охайно в ньому можна розмістити речі.

Про все це докладніше дізнаєтесь з наступних розділів.

Мета використання

Перш ніж гортати інфу, як вибрати валізу, потрібно визначитися, де, коли й навіщо вона буде використовуватися:

Нема потреби брати величезну валізу. Краще вибрати невеликий або середній за розміром варіант, де є додатковий корисний функціонал: чохли для взуття і використаного одягу, USB-штекер із зарядним шнуром, як у Wenger Zenyt 610161.

Необхідно взяти з собою досить багато речей різного розміру, особисті гігієнічні приналежності. Тому наявність всередині виробу декількох відділень і кишеньок дозволить акуратно розкласти все необхідне і швидко дістати потрібну річ, не перебираючи всі речі.

Існують цілі набори валіз, де представлені моделі різних габаритів. Це відмінний варіант, щоб застрахувати себе на всі випадки життя і бути готовим до подорожі наодинці або в компанії великого сімейства.

Для цінителів заплічних моделей: Як вибрати міський рюкзак

Яка валіза краще: пластикова чи тканинна?

Для правильного вибору використовуйте наступні відомості про моделі:

  • Пластикові виготовляються з полікарбонату, поліпропілену, АБС-пластика. Жорсткий корпус не дозволить пошкодити тендітні речі всередині, наприклад, сувеніри. Водночас пластик може подряпатися або й гірше — тріснути. Це матеріал трохи важчий текстильних варіантів. Зате в догляді простіше нікуди: протер ганчірочкою або вологою серветкою від пилу — і він як новенький.
  • Тканинні виготовляються з нейлону і поліестеру. Наприклад, Wenger Deputy 20″ легше за пластик. Такі валізи зносостійкі, легко очищаються від забруднень, довго зберігають пристойний зовнішній вигляд. Якісна вологонепроникна тканина з просоченням здатна добре перенести всі тяготи в дорозі: дощ, сонце, постійне переміщення. Але якщо зверху покласти великий вантаж, корпус виробу може деформуватися, зім’явши внутрішній вміст. І якщо поставити жирну або іншу складну пляму на тканині, доведеться використовувати додаткові кошти для виведення.

Обидва варіанти мають попит і добре показали себе в дорозі. Тому вибирати потрібно з огляду на власні переваги та бюджет покупки.

Як визначитися з розміром валізи

Залежить від декількох факторів:

Вирушаючи у відрядження або на відпочинок на один-два дні, немає сенсу брати з собою велику кількість речей. Зазвичай обмежуються комплектом змінного одягу, туалетним приладдям. У цьому випадку знадобиться мала валіза, як Wenger Lyne місткістю 41 л. Якщо планується багатоденна сімейна поїздка, в дорогу потрібно взяти все необхідне: від речей на різну зміну погоди до різних аксесуарів. Тоді вибираємо модель більш містку, типу Wenger Matrix 28″, розраховану на обсяг 110 л.

  • Скільки і які речі потрібно з собою взяти

Залежить від терміну, напряму поїздки та кількості мандрівників: їдете самі, із другою половинкою, дітьми, іншими родичами. Дорослі можуть укомплектувати та нести кожен власну валізу. Дитину ж важким багажем не навантажують, потрібно передбачити місце для її речей у своєму саквояжі. Враховуйте і те, куди прямуєте. Якщо в жарких країнах можна обмежитися легкими речами, на гірськолижний курорт доведеться везти з собою куртки, теплі штани, кофти, які займають багато місця всередині.

Як плануєте добиратися до місця призначення: на власному автомобілі, автобусі, літаку, поїзді? Якщо в особистому транспорті обсяг речей може обмежуватися тільки розміром багажника, в громадському встановлені певні вимоги до габаритів і ваги поклажі. Якщо не хочете здавати валізу в багаж, він повинен вписатися в норми ручної поклажі. Вимоги залежать від обраної авіа-, залізничної чи транспортної компанії.

За розмірами валіза може бути:

2 або 4 колеса: що краще?

Нема чого нести важкі сумки в руках, якщо можна докотити поклажу. Залишається визначитися, яка валіза краща: на 2 або 4 колесах.

Двоколісні варіанти працюють за принципом візка: берись за ручку і тягни. Два коліщатка з боку ручки трохи полегшать транспортування речей, але можуть викликати труднощі при розворотах. Зате їх можна котити навіть по нерівній поверхні.

Чотириколісні варіанти дозволяють з мінімальним навантаженням на руки перевозити досить важкі й об’ємні речі. Якщо вибрати модель з коліщатками-спіннером, які крутяться на 360°, можна безпроблемно котити виріб в будь-якому напрямку. Подібна валізка легко транспортується по рівній поверхні, але якщо під ногами пісок або сніг, коліщатка можуть забуксувати, їхати далі буде проблематично.

Вимоги до фурнітури

Основне, що потрібно запам’ятати при виборі:

1. Ручки. Стандартна комплектація більшості моделей — одна ручка у верхній частині корпусу і поруч ще одна, телескопічна. Остання знадобиться, коли потрібно котити валізу. Висувна ручка може регулюватися по висоті на 1-3 позиції, повинна оснащуватися кнопками-фіксаторами положення. Є варіанти з додатковим тримачем збоку, як у Wenger Legacy середній. Добре, якщо верхні та бічні ручки оснащені м’якими накладками для зручності перенесення поклажі.

2. Блискавка. Повинна бути достатньо міцною, щоб витримати тиск вмісту зсередини та постійне застібання/розстібання. Валізи частіше оснащуються спіральними блискавками (пластикові, металеві), які демонструють хороші показники на розрив. Чим більше «бігунок» на них, тим зручніше користуватися застібкою.

3. Засувки. Виріб може замикатися на металеві або пластикові засувки, які дозволяють швидко отримати доступ до внутрішнього відсіку. Але при набитій «під зав’язку» валізі можуть не закритися.

4. Замки. Можуть бути оснащені звичайними кодовими замками або варіантами з TSA, як у Wenger Pegasus малій. Останні кращі для частих поїздок з перетином кордону, коли може знадобитися огляд багажу. В системі TSA є замкова щілина, спец ключ від якої є у ​​всіх митних служб, а значить, валізу зможуть відкрити та закрити, не пошкодивши кодовий замок.

А що всередині?

Внутрішнє наповнення залежить від обраної моделі та виробника. Що корисного тут може бути:

  • Перехресні ремені — використовуються для надійної фіксації поклажі на одній з внутрішніх стінок виробу. Компресійні ремінці дуже еластичні, при цьому забезпечують щільне прилягання речей і виключають їх випадання.
  • Внутрішні кишеньки — на блискавці, з сітчастими вставками для поліпшеного повітрообміну або без них. Сюди можна скласти невеликі особисті речі, документи, приналежності по догляду та інше.
  • Можливість розширення — щоб валіза стала ширшою досить розстебнути бічну блискавку. Це дозволить вмістити більше речей. Подібна функція є, наприклад, у Wenger Zenyt 610160.
  • USB-штекер — зручно для підзарядки мобільного гаджета в дорозі, коли немає можливості скористатися розеткою або павербанком.
  • Вбудований лоток (табличка) — допоможе ідентифікувати власника, коли потрібно знайти свою валізу серед чужих речей, наприклад, як в Lumen 28″.

Усередині може бути 1-2 або кілька відкритих відділень чи таких, що закриваються. В них можна розкласти речі за призначенням, частоті використання та іншими ознаками. Від внутрішнього наповнення багато в чому залежить зручність користування і місткість валізи.

Вибираємо забарвлення

Обмежень в відтінках немає, можна підібрати варіант на будь-який смак, хоч класичний чорний, хоч бірюза, хоч червоний. Єдине, враховуйте маркість світлих тонів, ваші можливості та бажання постійно відтирати патьоки, забруднення. Водночас на моделях темних кольорів добре видно найменші подряпини та тріщини.

Найчастіше валізи одноколірні, але є варіанти з принтами міст, квітів, котиків і собачок, абстракцією та іншим. Варіант з яскравим і незвичайним малюнком простіше помітити та пізнати серед інших сумок на багажній стрічці.

Невелика порада мандрівникам: можна швидко поміняти колір валізки та організувати її захист від подряпин, потертостей, вологи за допомогою знімних чохлів, як цей Tucano Compatto Mendini L.

Тепер, коли відповіді на основні питання, як вибрати валізу для подорожей, отримані, можна сміливо вирушати на пошуки ідеального дорожнього «компаньйона», який витримає всі навантаження в дорозі та буде радувати власника відмінним зовнішнім виглядом не одну поїздку.

Про автора

admin administrator