Як відрізнити курчат курка чи півень

Авторadmin

Як відрізнити курчат курка чи півень

Зміст:

Як відрізнити курчати курку від півня в 2, 3 тижні, 1, 2, 3, 4 місяці, в яйці: корисні поради, способи, фото, відео

Молодняк купується з метою отримання яєчної або м’ясної продукції, для селекції або розведення породи на продаж. Звідси з’являється потреба у визначенні статевої приналежності особин.

Давно випробувані методи

Люди, які все життя пропрацювали на птахофабриках, знають, як безпомилково визначити стать курчати. Проте є способи, якими можуть скористатися і недосвідчені в цих справах фермери. Наприклад, ще в першій половині XX століття в Японії використовувався венсексіг. Суть методу полягає в дослідженні клоаки. Такий спосіб визначення статі курчати широко використовується світовою громадськістю.

При використанні даної методики можна травмувати клоаку або занести пташенятам інфекцію, тому її виконання вимагає особливо дбайливого ставлення і точності виконання. В інструкції, як визначити стать курчати, зазначено, що венсексіг проводять в перші 6-15 годин після появи пташенят на світло. Визначити стать курчати в більш пізній термін буде практично неможливо, тому що через 15 годин статеві ознаки поступово згладжуються. Як відрізнити курчат по підлозі методом венсексіг:

  • оцінити стан здоров’я пташеняти;
  • очистити прямий кишечник від фекалій, для чого, міцно взявши пташеня, м’якими масажними рухами натискати на черевце з двох сторін;
  • перевернути пташеня і розташувати його лапки між безіменним пальцем і мізинцем своєї правої руки;
  • не потрібно занадто сильно здавлювати курчати, інакше він може отримати больовий шок;
  • після того як пташеня буде ретельно зафіксований, клоаку слід розтягнути і вивернути назовні: на зовнішній поверхні у півників є невелика опуклість, у самочок вона відсутня.

Як відрізнити курчати півника від курочки за кольором оперення у чистокровних курей? У аутосексних порід курей статеву приналежність курчати можна відрізнити за зовнішніми ознаками, враховуючи зовнішні дані. Відрізнити потомство Адлерський курок з півнями можна за кольором гармата: півники мають світліше забарвлення, а курочки палеві. У добовому віці чоловічі представники породи темна Брама пофарбовані в світлий колір, а самі мають темні точки в районі головки і спинки.

Щоб чітко розуміти, як визначити стать добового курчати, необхідно враховувати особливості кросів. Якщо самці мають темне забарвлення, а курочки білі, то у курчат, навпаки: самі будуть темного кольору, а півники жовтого. Такий метод визначення є стовідсотковим. У бройлерів та інших великих порід відмінності особин буде видно практично відразу за ваговими даними: в перші тижні курочки завжди крупніше півників, в місячному віці все змінюється.

Догляд за курчатами добового віку

Деякі фермери вважають, що годувати пташенят слід в перший же день після появи на світло. Інші радять почекати добу. Справа в тому, що після виходу з яйця в організмі курчат є досить тих поживних речовин, які вони отримали, перебуваючи ще всередині. Вичерпується запас саме через 24 години. Після закінчення цього часу нагодувати і напоїти малюків потрібно обов’язково. Як для бройлерних курчат, так і для несучок найкраще використовувати спеціальну суміш «Старт» (відповідного різновиду).

Можна також нагодувати пташенят звичайним вареним яйцем і пшоном. Через пару днів зазвичай починають давати сир.

Поїлки для пташенят слід використовувати особливі. У звичайні маленькі курчата можуть залізти або просто впасти і намокнути. Це часто спричиняє загибель пташенят. Справа в тому, що при намоканні пір’я відбувається сильне переохолодження організму малюка. Особливо це стосується бройлерів. При недогляд мокрого пташеня потрібно якомога швидше обсушити і помістити в максимально тепле місце.

народні поради

Якщо у вас є курка і півень, їх відмінності повинні бути очевидними. Кури були приручені людиною багато років назад. За довгі роки народ навчився розрізняти дівчаток і хлопчиків за деякими ознаками. Визначення народним методом абсолютно не поступається науковому і дає хороші результати. Як визначити стать добового курчати перевернутим методом? Пташеня дбайливо слід взяти за лапками і перекинути вниз головою:

  • півники витягають шию;
  • курочки намагаються втягнути головку.

Як відрізнити курочку від півня методом огляду крилець? Визначення статевої приналежності в добовому віці — складний процес, тому як головні відмінні риси ще не сформовані. Огляд крил дозволяє досить точно розрізнити курчат по підлозі. У самочок оперення з’являється раніше, ніж у самців. У півників махові пір’я довші, відповідно, і розмах крил більше.

Пташеня акуратно беруть в руки і витягають крило. У самки махові пір’я розміщені рідко і мають різну довжину, у чоловічих особин все пір’ячко одного розміру, густо посаджені. У перші дні можна відрізнити підлогу курчат за кольором крилець. Найчастіше крило півників відрізняється більш світлим відтінком. З віком ця ознака згладжується, колір оперення змінюється.

Як відрізнити курочку від півня серед підріс молодняку? У двотижневому віці вже сформовані відмінні риси. У чоловічих особин на голівці чітко видно гребінець, особа стає округлим, а шкіра червоніє, на лапах утворюються шпори, в хвостовій частині видно косиця. В тримісячному віці гребінь стає ще більше і набуває більш насичений відтінок. У самочок гребінь стає червоним тільки після досягнення віку 4-8 місяців, в залежності від породних особливостей.

У більш старшому віці визначити стать курчати можна по зовнішності вже зі стовідсотковою точністю. Для птахів характерною відмінністю є добре розвинений гребінь червоного кольору і сережки. Лапи у чоловічих особин стають масивними, чітко видно шпори і коси. Самі завжди менше за розміром, акуратно складені, мають гарне оперення.

вирощування

дорослі птахи

Потрібне збалансоване харчування. Перевагу віддають сухим кормів, комбікорму.Влажние мішанки бруднять пишне оперення птахів. Викльовуючи застрягли залишки кури завдають один одному травми, набувають неохайного вигляду.

У літню пору 1/3 добового споживання становить зелена маса, підніжний корм. З трав, бобових, зернових найбільш підходящими вважаються кропива, луговий конюшина, мокриця, кульбаби, портулак, Свинорой, люцерна, горох, овес, пшеніца.После вигулу птицю догодовують зерном, комбікормом.

Важливо! Перевірте чи не зростають на вигулі чорний паслін, чемериця, цикута, крапчастий болиголов, пізньоцвіт. Ці трави отруйні.

Добова норма комбікорму, зерна (кукурудза, пшениця, овес) на одну голову — 150-155 г. При початку ожиріння садять на дієту, скорочуючи видачу корму до 80 м

У зимовий і весняний час зелену масу замінюють пророщених зернами пшениці, м’якоттю гарбуза, кабачків, морквою, запареною кропивою, сушеної бурякової і морквяної бадиллям, ялинової, соснової, пихтовой хвоєю.

Обов’язкові вітамінні добавки. При низькому виході яєць додають в раціон вівсяні пластівці. Взимку вологий корм підігрівають.

При комбінованому харчуванні корм задають 3-4 рази на день, перемежовуючи сухі і вологі суміші.

Після вилуплення курчат годують рубаними вареними яйцями, сиром, кукурудзяною кашею.

На 11 день починають давати повнораціонний циплячьих корм.

  • 1-30 день 6-8 разів, через рівні проміжки часу,
  • 30-60 день — 4 рази,
  • після 60 дня — 3 рази на добу.

Метод біоакустики і аналіз ДНК

Як розрізнити курчат по підлозі будь-яким ручним методом, прекрасно знає кожен досвідчений птахівник. Для новачків велика частина описаних методів здасться дуже складною, тому вчені винайшли біоакустичні систему, яка дозволяє дізнатися стать за голосовими даними. Апарат аналізує звуки, що видаються курчатами, і на табло світиться напис: «самець» або «самка».

Є ще один варіант: за голосовими даними і без застосування даного пристрою. Наприклад, у порід Орпінгтон і кохинхинов самі видають характерні звуки, що нагадують писк. Для птахів характерно крякання. Як розрізнити курчат по підлозі за допомогою біоакустичні системи, можна подивитися на відео.

Статеву приналежність молодого поголів’я можна дізнатися за допомогою лабораторних аналізів. метод ДНК працює зі стовідсотковою точністю. По аналізах крові або біоматеріалів від підстави крила в лабораторії можуть розповісти навіть про генетичну схильність до хвороб у певній особини. Такий спосіб застосовується здебільшого на племінних фабриках.

Як дізнатися стать на ранньому терміні

Дізнатися стать майбутньої курча можна ще до його народження за формою яйця. Даний Метод часто використовують при вирощуванні пташенят в інкубаторі. Практично кожен досвідчений птахівник знає, як визначити стать курчати в яйці. Такі знання дають фермерам великі переваги в успішному розведенні курей. Існує думка, що в яєчках з гострими кінцями містяться півники, а з тупими — самі.

Дізнатися стать курчати можна за структурою шкаралупи. У шорсткуватих яєчках сидять самці, а в зовсім гладких — курочки. Існує і більш науковий підхід. Для цього знадобиться овоскоп. Як визначити стать маленького курчати в яйці за допомогою овоскопа?

  • інкубаційний матеріал необхідно просвітити повністю від одного кінця до іншого;
  • якщо повітряна камера знаходиться з тупою боку, в яйці півник, з гострою — курочка.

Щоб дізнатися, як за звичайним яйцю визначити стать курчати, необхідно врахувати породні дані. Відрізнити бройлерів півників і курочок по формі яйця або за допомогою овоскопа не складе труднощів, а ось для такої породи, як Маран це буде складно. Їх яйця мають правильну форму, тому навіть з овоскопі не завжди вдається точно дізнатися статеву приналежність майбутнього потомства.

Узагальнення і висновки

Як визначити стать добових курчат — питання, яке хвилює багатьох фермерів. Ясна річ, що для досвідчених людей це абсолютно не проблема, вони можуть розповісти навіть, як дізнатися стать по яйцю. Для початківців птахівників більшість методів здасться дуже складними, наприклад, маніпуляцію перегляду статевих органів у добового курчати зможе виконати далеко не кожен. Існують прості народні методи, які практично не поступаються венсексігу.

Як визначити стать по яйцю, можна дізнатися з відповідного відео. Інкубаційний матеріал відрізняється за формою. Існує такий пристрій, як овоскоп. Його часто використовують, коли вирощують потомство в інкубаторі. Його використовують не тільки, щоб попередньо перевірити статеву приналежність, а й для контролю оптимальної температури в інкубаторі. За весь період яйця світять кілька разів.

Розведення курей цієї породи

Курчата чистої породи рідкісні. Добре зарекомендував себе німецький і угорський селекційний матеріал Є кілька вітчизняних ліній породного розведення.

Вартість тижневих курчат від 300 руб, двотижневих від 350 руб, яйця інкубаційного від 600 руб, піврічної птиці від 5000 грн.

Оптимальний час для виведення курчат — лютий. Навесні пташенят вже можна випускати на вигул, а влітку курочки почнуть нестися.

Щоб уникнути близькоспорідненого схрещування, що приводить до виродження породи, порушення нормальної роботи і каліцтв у курчат, зниження продуктивності, містять не менше 5-6 курочок і півня іншій лінії. Однак не рекомендують містити більше 10-15 голів.

  • Яйця для виведення пташенят відбирають у курей досягли однорічного віку, зберігають при температурі не перевищує 10 ° С не більше двох тижнів.
  • Курчат частіше виводять в інкубаторі. Кури не дуже хороші квочки.
  • Температуру в інкубаторі витримують точно в 37,6 ° C. Перепад навіть в 1/10 градуса призводить до появи у курчат вивернутих пальців і ніг.
  • Вилуплення проходить дружно на 22 день. Новонароджених відразу висаджують на теплу суху підстилку, підтримують температуру в приміщенні 38 °.
  • У період короткого світлового дня проводять досвечивание, особливо в похмуру, темну погоду.

Як по яйцю, до народження, визначити стать курчати

Фермерські господарства, які займаються продажем курячих яєць, зацікавлені в тому, щоб стать курчати був відомий до закладки яєць в інкубатор.

Визначити статеву приналежність зі 100% вірогідністю можна, але можна використовувати такі доступні методи:

  1. Якщо поверхню яйця на гострому кінці гладка, то буде курочка, якщо прощупується горбок, то півник. Птахівники вважають такий спосіб найвірогіднішим методом.
  2. Якщо гострий кінець яйця округлий, то вилупитися самочка, якщо гострий, то самець.
  3. Для визначення статі можна використовувати овоскоп. Якщо при спостереженні за яйцем повітряний пухирець розташований не в центрі, то вилупиться курочка, якщо в центрі — буде півень.

курник

ФАВЕРОЛЬ селять в просторий курник. В курнику роблять суху підстилку, стежать за вологістю повітря. Кури погано переносять підвищену вологість.

Не допускають скупченості. При великій кількості птиці на маленькому просторі виникає небезпека захворювань. Збільшується витрата корму, кури його затаптивают.Подвешівают годівниці або роблять поперечини в коритця для годування, щоб кури не розкидали корм.

Щоб уникнути переломів при падінні з висоти виготовляють круглі широкі сідала з драбинкою для підйому.

розрізняємо курчат

Птахофабрики роблять продаж курчат оптом і, як правило, без сортування виводка на самців і самок. Для різних вікових груп птиці існує певна методика визначення статі.

Як розрізнити підлогу у курчат в добовому віці

Якщо з моменту появи курчати пройшла доба, у нього ще не повністю сформувалися статеві відмінності, тому точно визначити стать буває важко.

Зробити це можна в перші години після появи курчати на світло наступними способами:

  • Пташеня перевертають на спинку і кладуть на долоню , притримуючи лапки рукою, залишаючи вільною головку. Курочка буде піднімати головку вгору, а півник опускати вниз.
  • Розправляють крильця у курчати і звертають увагу на їх колір. У півня він світліший.
  • Птицю беруть за крильця і піднімають, щоб лапки висіли в повітрі. Курочки починають швидко перебирати ніжками, а півень так не робить.
  • Якщо ви самі виводите курчат в інкубаторі, то поспостерігайте за ними , коли вони починають викльовував. Спочатку з шкаралупи з’являються курочки, а потім півники.

Цим способом можна точно визначити стать, але на початковому етапі їм можна скористатися.

Як дізнатися стать на ранньому терміні в перші тижні

Коли курчатам виповниться 3-4 тижні, підлогу птиці визначають за зовнішнім виглядом і звичками птиці. Перш за все це розмір тіла: чоловічі особини ростуть швидше і будуть більше за розмірами, ніж самки, але зате пір’я на самочка виростають гущі.

Спостерігаючи за поведінкою курчат, можна також з великою ймовірністю визначити, де майбутня курочка, а де півник. Півні ведуть активний спосіб життя, метушаться, бігають і б’ються зі своїми ровесниками за місце на підстилці або корм, а курочки поводяться мирно і не виявляють агресії.

Як розрізняють курчат на птахофабриках

На птахофабриках вирощують курчат двох видів: бройлерів для м’ясного напряму і несучок. При конвеєрному виробництві підлогу птиці визначають за двома рядами пір’я, розташованих на крилах. Якщо 1 ряд пір’я коротше іншого, то це самка, а якщо 2 ряди пір’я однакової висоти, то це самець.

Ще простіше визначити стать, якщо для виробництва використовують спеціально виведених кросів. Різниця в забарвленні у них з’являється вже в добовому віці. Курочки мають бежевий забарвлення пір’я, а півники — біле оперення.

забарвлення курчат

Сортування курчат за статтю у деяких порід можна проводити по окрасу. Такі породи називаються аутосексною.

способи видалення

Потреба обрізати шпори домашньому півню виникає досить часто. Звичайні домашні півні не беруть участі в боях, тому зброю у вигляді шпор їм не потрібно. Більш того, їх агресивна поведінка і травмуючі бійки зовсім небажані. Також півень може випадково поранити довгими гострими шпорами курей або господаря.

Крім того, часто півняча шпора відростає настільки сильно, що загинається і впивається в його лапу, доставляючи птиці дискомфорт і травмуючи її. В такому випадку відросток необхідно негайно видаляти.

Видалити рогові нарости з ніг півня — досить складне завдання. Це пов’язано з тим, що птах буде люто висловлювати протест і впоратися з нею дуже складно. Крім того, необхідно враховувати, що всередині шпори знаходяться кровоносні судини, тому процедура може викликати серйозну крововтрату.

Зрозуміло, краще, якщо шпори півню видалить ветеринар — він використовує спеціальний інструмент і седативні засоби, щоб птах зазнала менший стрес. Однак, якщо немає можливості звернутися до фахівця, з завданням можна впоратися і самостійно.

Чому півні б’ються між собою? Як повинен вести себе птахівник, щоб припинити агресію пернатих?

Чому півні кукурікають вранці, вдень і ввечері? Яким способом відучити півня кричати дуже голосно?

Чи можуть кури нести яйця без півня, яку роль в курнику виконує півень і чи можна обійтися без нього?

Основні причини агресивної поведінки півня. Що робити, якщо пернатий агресор нападає на людину?

Гіганти курячого світу: породи курей з офіційно зареєстрованими півнями-важкоатлетами

Як відрізнити курку від півня в 3-4 місяці

Належність птиці у віці 3-4 місяці до тієї чи іншої статі легко визначається по її вазі, оперення, поведінки. Якщо вам потрібні тільки самки або самці, то ці ознаки треба знати.

оперення

Характерною ознакою півня є наявність в хвості яскравих і довгих різнокольорових пір’я, у курки на хвості бліде і короткий перо. Пір’я на шиї теж різні: у півня вони довгі і гострі, а у курочки короткі і закруглені на кінці.

Яскравий, червоний гребінець — це головна прикраса самця, у курки він невеликий і бляклий.

Решта вікові ознаки

У дорослого півня великі ноги і для оборони відростають шпори. Вага його в 1,5-2 рази більше, ніж у курочки. Півні часто б’ються між собою, деякі породи проявляють агресію і до людини.

Непоганий спосіб визначити стать по оставляемому на землі сліду. Будова лапок у птахів різний. У півня широко розсунуті передні пальці, а задній палець короткий і висунутий в сторону. Слід має форму, що нагадує хрест. У курочки пальці рук зібрані разом, а задній палець сховано.

Скільки пальців у курки

В нормі

Звичайне кількість пальчиків у курок і півнів — чотири штуки. Три з них дивляться вперед, один — назад. Такий стан дозволяє утримати особинам рівновагу.

Можна зустріти тварин з великою кількістю пальців. Нерідко за «пятіпальцевого» приймають півня, що має шпору. Хоч вона і утворена з твердого наросту, виконувати функції пальця не може.

породистий ознака

Існує порода курей, характерною рисою якої є наявність п’яти пальців. Це фавероль.

Родина птахів — Франція. Спочатку породу розводили тільки заради яєць і м’яса. Але сьогодні вона вважається декоративної і бере участь у всіляких виставках.

Курчати з чотирма пальцями відразу вибраковують. У півнів цього виду є шпори, чому часто їх приймають за «шестипалих». Повна характеристика дана в статті «Опис породи курей фавероль».

відхилення

Ще одна часта причина наявності «зайвих» пальців у курок і півнів — генетичні відхилення.

Відбувається це при багаторазовому розмноженні близькоспоріднених курей. При цьому пальчиків може бути більше п’яти. На різних лапках їх кількість теж буде однаковим.

Такі курчата не зважають шлюбом. Їх продуктивність не поступається за показниками «звичайним» представникам своєї породи.

Але використовувати курей і півнів з генетичними відхиленнями в подальшому розведенні не варто. Інакше наступне покоління буде ще сильніше відрізнятися від норми.

Як відрізнити дорослу курку від півня

У дорослих курей основні методи відмінності по підлозі ті ж, що і у віку 3-4 місяці, тільки вони набагато чіткіше виражені. Найпростіший і доступний спосіб, це поспостерігати, як птахи видають звуки. Кукурікає тільки півень, курочка квокче.

Існує ще один спосіб визначення статі, доступний для невеликих господарств. Якщо в курнику встановлені гнізда, то подивіться, як ваші птиці влаштовуються на нічліг. Курка завжди сідає на сідало, а півень може ночувати і в гнізді.

Непідготовленим міським жителям, так і тим, хто вже має справу з птахами, не завжди просто розрізняти курчат за статевою ознакою. Тим, кому цікаво і потрібно знати, як відрізнити півня від курки, буде корисна ця стаття.

Проблеми з лапами

поширені причини

Курячі лапки нерідко піддаються різним болячок. Деякі заводчики вважають, що причиною цього є генетичні відхилення. Але це не так. Кури з великою кількістю пальців нерідко живуть довго і хворіють нечасто.

На появу хвороб впливають певні чинники.

Погане утримання: кури деяких порід не пристосовані до змісту в клітинах або тісних курятниках. Їм потрібен простір і регулярна активність. Інакше курячі лапки атрофуються і піддадуться деформації.

Убогий раціон: дефіцит корисних речовин призводить до захворювань лапок. Як правильно скласти раціон читайте в статті «Чим годувати курчат в домашніх умовах з перших днів життя».

Порушення в температурному режимі. Нормалізувати його допоможе стаття «Якою має бути температура в курнику взимку і влітку».

захворювання

Найчастіше лапи курей і півнів страждають від:

  • Подагри: через скупчення сечової кислоти в суглобах ноги птахів терплять часом незворотні зміни.
  • Кнемідокоптоза, що викликається коростявими курячими кліщами.
  • Кучерявого пальців: патологія, що виникає через нестачу вітаміну В2.

Дізнайтеся, як називаються інші захворювання лап у курок і півнів, і як від них позбавитися, в статті «Про хворобах ніг у курей і їх лікуванні».

Дорогі читачі, сподіваємося, стаття виявилася корисною. Якщо ви хочете обговорити прочитане — коментарі відкриті. Запрошуйте репоста друзів ознайомитися з цікавою темою і вашими нотатками. Окреме спасибі за 5 зірок.

Як визначити, де півень, а де курка?

Навіть тільки вилупилися курчат досвідчені птахівники розрізняють за статевою ознакою, хоча непідготовленим обивателям все вони здаються однаковими жовтими грудочками.

Найсучасніший і надійний спосіб відмінності курочок від півників — аналіз ДНК. Звичайно, у власників невеликих господарств навряд чи знайдеться стільки коштів, та й бажання, щоб користуватися таким методом дослідження.

Проте, є деякі ознаки, за якими відрізнити самочок і самців можливо.

Відмінність півня і курки за розміром

Ті, хто тільки починає опановувати основи птахівництва, часто вважають, що курчата-півні крупніше, ніж майбутні курки. Так, з цим важко сперечатися, однак різниця у вазі у курчат становить всього лише 1-2 грами, на око визначити її неможливо.

Навіть якщо зважувати курчат на вагах, потрібно подумати про те, що вони дуже рухливі, тому зафіксувати точну вагу навряд чи вийде.

Варто пам’ятати і про особливості різних порід курчат: деякі курочки можуть бути важче своїх «братів». Тим, хто хоче визначити стать птиці, краще звертати увагу не на вагу, а на зовнішні дані.

Самці навіть в добовому віці зазвичай мають більш міцними і широкими лапками, великою головою і круглими обрисами.

за крил

Зростання пір’я і їх особливості видно вже в перші 24 години після вилуплення, тому навіть фахівці великих угідь користуються методом визначення статевої приналежності по крилах.

Точність такого способу — приблизно 60-80%, до того ж можна використовувати ще один або два способи, щоб переконатися в правильності висновків.

Пір’я на крильцях майбутніх півнів довше, а їх розмах ширше, ніж у самок. У курей оперення з’являється раніше, але воно не таке густе і на їх крилах пір’я відрізняються один від одного довжиною.

Щоб в цьому переконатися, птахівник кладе курчати в руку і обережно розправляє його крило. Якщо в руці самець, то все його пір’я будуть однакової довжини, світлі і густо розташовані. Пір’я курей не такі густі і у них різна довжина. Лише перші 7 пір’я бувають однієї довжини.

Визначення статі молодняку

Відрізнити місячних курочок від півників легко за манерою їх поведінки. У стресовій ситуації півні відразу ж приймають оборонну позу і готуються до бою. Кури ж більш полохливі. Вони опускають голову і притискаються до землі. Зловживати таким способом не слід. Часті стресові ситуації в місячному віці чинять негативний вплив на стан пернатих, ведуть до втрати апетиту і порушень сну, що негативно позначається на прирості маси.

Якщо у молодняка вже з’явився гребінець, то відрізнити підлогу легко по його кольору. У півнів він червоний, а у курей — жовтуватий. Звертають увагу і на його розмір. У півнів він набагато більше. Ще одна ознака, що дозволяє визначити стать змужнілого курчати — час оперення. Несучки змінюють пух на перо як мінімум на добу раніше, ніж півні. Іноді півні оперяються на 2-3 тижні пізніше, ніж несучки. Якщо мова йде про кольорові породах, то пух на голові забарвлений в різний колір, присутні кольорові смужки. У півнів на голові немає ні цяток, ні смужок.

Розрізняти дорослих пернатих легко за наявністю борідки і шпор, які у птахів з’являються в 2,5-3 місяці. Також в цей період у них подовжується хвіст.

У різному віці

Розрізнити півнів і курей можна в різному віці, знаючи деякі особливості цього віку. Досвідчені птахівники подбали про те, щоб можна було ідентифікувати курчат і дорослих особин.

добовий вік

Самостійно побачити відмінності курчат в 1 добу практично неможливо. Звичайно, можна спробувати рефлекторний метод і укласти на долоню курчати животиком вгору. При цьому самець чинитиме опір і буде активно рухатися, а самочка залишиться спокійною.

Зазвичай на птахофабриках заздалегідь відокремлюють курей від півнів, адже особини жіночої статі стоять трохи дорожче.

тижневий вік

Побачити відмінності по курчаті тижневого віку можна за допомогою рефлекторного методу або по розташуванню крил. Ці пташки вже досить дорослі, щоб побачити їх реакцію або розглянути структуру пір’я на крильцях.

місячний вік

В 1 місяць курчат легко розрізняти зовні. Оперення курочок відбувається раніше і швидше, ніж у півників. Але зате самці більші і масивні. Приблизно в цьому ж віці можна помітити зовнішні статеві ознаки: статевий горбок півника буде підніматися над поверхнею, на відміну від обережного вузлика курки.

Вік 2-4 місяці

До двомісячного віку півники обзаводяться гребенем і борідкою, у них явно виділяються шпори, а лапи стають більш потужними і довгими. У хвостах самців з’являються косиця (закруглені пір’я). Самки не відрізняються привабливою зовнішністю.

У 3 місяці відмінності стають ще помітніше. Гребінь, борода і шпори стають ще більшими. До цього ж віку півник може почати «виробляти голос». Спочатку це просто занадто активний писк і перекрикування інших курчат.

Вік від 5 місяців

У 5-6 місяців курки можуть почати відкладати яйця, що і буде найточнішим визначенням статі. Петушки починають вранці кукурікати, також вони першими підходять до корму, а потім звуть курей характерним звуком. Піврічний птиці вже є дорослими особинами, їх легко розрізнить навіть не дуже досвідчений в птахівництві людина.

Умови утримання

Кури породи ФАВЕРОЛЬ невибагливі в догляді, але клітинне зміст переносять погано. Через схильність до повноти їм необхідний постійний вільний вигул, щоб було де розім’ятися. В крайньому випадку допустимо забезпечити їх просторими вольєрами. Перебуваючи більшу частину часу на свіжому повітрі, переважну частину вітамінів і мінералів вони отримують з паші. До того ж виробляється стійкий імунітет, і птиці рідше хворіють.

Територію немає потреби огороджувати високим парканів, так як літати їм не властиво. Містять птахів цієї породи відокремлено, щоб не псувати якісний генофонд.

це веде до розвитку захворювань. До того ж в тісноті курки топчуться по корму, що збільшує його витрата. Годівниці розташовують на узвишші, щоб не було можливості розкидати корм по сторонам. Сідала виготовляють широкі, круглі, а для підйому вгору пристосовують сходи. Подібний захід запобігає падінню і травмування птахів.

Кури фавероль погано переносять клітини і вольєри. Легко полнеющій птахам потрібні умови для прояву фізичної активності.

На вільному вигулі кури рідше хворіють, відрізняються великим відсотком оплодотворяемости яєць, так як мають можливість отримувати мікроелементи, вітаміни, мінеральні речовини з паші.

Господині цінують ФАВЕРОЛЬ за делікатність, при пошуку комах вони не розривають грядки і клумби.

Не люблять літати. Високо огороджувати вигул немає необхідності.

Важливо! Для збереження продуктивних якостей, характерних особливостей птахів необхідно утримувати окремо від представників інших порід.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як відрізнити курчат курочок від півників: перевірені способи

Перевірений спосіб як відрізнити курчат курочок від півників початківцю птахівників.

При покупці курчат яйценоских порід кожен птахівник намагається вибрати собі курочок, адже коли курчата виростуть добра половина з них можуть бути півні, а півні як відомо не несуться і доведеться потім їх пускати на м’ясо і залишати в стаді одного максимум двох.

Тому якщо ви будете знати, як відрізнити курчати півника від курочки, то при покупці курчат виберете більшу частину курочок.

У цій статті ми розглянемо кілька перевірених способів як правильно розрізняти курчат.

Способи як відрізнити добового курчати півника від курочки.

На перший погляд все добові курчата виглядають однаково і як тут їх розрізнити де півники, а де курочки? Але все ж є перевірені способи.

Цим способом я також користувався не раз, не скажу, що це 100% й спосіб, але все ж з його допомогою більшу частину курочок можна вибрати.

Візьміть курчати в руки, акуратно відтягніть одне крильце і подивіться на нього уважно, якщо на крильці пір’ячко однакової довжини, то велика ймовірність що це півник, якщо пір’ячко мають приблизно два ряди різної довжини, один довгий другий короткий – з великою ймовірністю можна стверджувати, що це курочка.

На мій погляд цей спосіб найбільш правдоподібний, тому я ним користуюся і рекомендую вам.

Другий спосіб наступний – потрібно взяти курчати за лапки і акуратно перевернути догори ногами, якщо курча почне втягувати шию і піднімати голову до верху – то це курочка, якщо витягати шию в низ – півник.

Розмір махових крил – у курочок крила коротше, ніж у півників, а у півників розмах крил більше ніж у курочок.

Коли курчатам вже буде близько місяця, їх уже можна розрізняти за зовнішнім виглядом. У цьому віці у півників з’являється більш виражений ніж у курочок гребінь і сережки, додатково у півників починають рости на лапах шпори, у молодих курочок їх немає. Відмітна риса півників – хвіст у вигляді трикутника, у курочок хвіст у вигляді віяла.

Обов’язково подивіться цікаве відео як відрізнити курчат курочок від півників.

Ще одне відео – визначення статі курчати на птахофабриці.

  • Отримати посилання
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Електронна пошта
  • Інші додатки

Коментарі

Дописати коментар

Популярні публікації

Скільки днів сидить Індоутка на яйцях, Домашня ферма

Скільки днів сидить Індоутка на яйцях Відразу відповім на питання – скільки сидить Індоутка на яйцях? Період висиджування у мускусних качок становить 33 – 35 днів, більш детально про висиджуванні яєць індоуткі я детально опишу в цій статті. Почну з того, що у качок шипунів яйцекладка проходить два рази на рік, зазвичай один період проходить навесні, а другий в кінці літа (початок осені). За кожен період качка зносить приблизно 3 десятка яєць, після чого сідає висиджувати свою кладку. Якщо ви хочете отримати хороші яйця для інкубації, то перш за все правильно їх зберігайте. Дуже часто в одне гніздо сідають по черзі кілька качок, навіть якщо в сараї є кілька гнізд, одне гніздо можуть зробити вибір відразу кілька качок і всі вони будуть відкладати яйця в одне гніздо. Якщо яйця вчасно не прибирати з гнізда, то яйця знесені на початку кладки, качки можуть засидітися, що призведе до їх псування. Щоб цього не сталося, регулярно забирайте яйця з гнізд, але залишайте кілька помічених яєць, щоб

Чи несуть кури яйця без півнів чи потрібен курці півень

Чи несуть кури яйця без півнів: чи потрібен курці півень Несуть кури яйця без півня, чи ні? Чи впливає наявність півня в курнику на несучість курей несучок? Чи потрібен півень курям несучкам? У цій статті ми детально розглянемо відповіді на всі ці питання. Куряче яйце – унікальний продукт, в ньому міститься величезна кількість корисних речовин необхідних для організму людини, а якщо яйце ще й з-під домашнього несучки, то такий продукт дуже корисний як дітям, так і дорослим. Тому навіть якщо ви дачник, то раджу вам завести хоча б на літній сезон десяток курей несучок, таку кількість курей повністю забезпечить вашу сім’ю корисними свіжими яйцями. Несуть кури яйця без півнів чи ні. Добре, вирішили ви завести трохи курей несучок, зробили невеликий курник з вольєром, купили на ринку курей молодиць, виникає закономірне питання – чи потрібен курям півень і карають кури яйця без півня? Відразу скажу, що наявність півня в стаді ніяк не впливає на несучість курей несучок, тому буде півень в

Чим годувати каченят мулардов мій досвід, Домашня ферма

Чим годувати каченят мулардов: мій досвід Як і чим годувати каченят мулардов щоб за 2,5 місяці качки набрали вагу 3 – 3,5 кг, склад мого комбікорми для каченят, практичні поради по утриманню мулардов. У минулій статті я детально описав що собою представляють качки Муларди, коротко повторюся – це міжвидовий гібрид, отриманий при схрещуванні мускусних качок з пекінською. Основна перевага мулардов в їх скоростиглості, при правильному годуванні каченята в 2,5 місяці вже будуть важити 3 – 3,5 кг. Досягти таких показників за такий короткий термін можна тільки при правильному годуванні качок, про це ми і поговоримо в цій статті. Годування каченят мулардов в перші дні. Каченята відразу після вилуплення з яйця першу добу обсихають і набираються сил, у них ще є запас поживних речовин тому в першу добу вони не проявляють інтересу до корму. Добових каченят потрібно утримувати в картонному ящику або в брудер, на грілці, при температурі близько +25 градусів. На другу добу каченята вже обсихають і тр

Про автора

admin administrator