Як виміряти цукор у фруктах

Авторadmin

Як виміряти цукор у фруктах

Вимірювання рівня цукру в крові: чому, коли і як

Якщо у Вас діабет, самотестування Вашого рівня цукру в крові (глюкози в крові) може бути важливим інструментом в управлінні лікуванням і профілактики хронічних ускладнень цукрового діабету. Ви можете перевірити Ваш рівень цукру в крові у себе вдома за допомогою портативного електронного пристрою (глюкометра), який вимірює рівень цукру використовуючи невелику краплю крові.

Вимірювання рівня цукру в крові – або самоконтроль рівня глюкози в крові – дає корисну інформацію для управління діабетом. Це може допомогти Вам:

  • Оцінювати наскільки Ви добре справляєтесь з досягненням загальної мети лікування
  • Зрозуміти, як дієта і фізичні вправи впливають на рівень цукру в крові
  • Зрозуміти, як інші фактори, такі як хвороби або стрес, впливають на рівень цукру в крові
  • Слідкувати за впливом ліків для діабету на рівень цукру в крові
  • Визначити чи рівень цукру в крові високий чи низький

Ваш лікар порадить, як часто Вам слід перевіряти свій рівень цукру в крові. Загалом, частота тестування залежить від типу діабету і Вашого плану лікування.

  • Цукровий діабет 1 типу. Лікар може рекомендувати тестування рівня цукру в крові 4-8 разів на день, якщо у вас діабет 1 типу. Вам, можливо, слід буде перевіряти рівень цукру перед та після прийому їжі чи закусок, до і після тренування, перед сном, а іноді і в нічний час. Вам також можливо потрібно буде перевіряти рівень цукру в крові частіше, якщо ви захворієте, зміните свій розпорядок дня або почнете застосовувати новий препарат.
  • Цукровий діабет 2 типу. Якщо Ви використовуєте інсулін, щоб управляти діабетом 2 типу, Ваш лікар може рекомендувати вимірювати рівень цукру в крові два або більше разів на день, залежно від типу та кількості інсуліну. Тестування, як правило, рекомендується перед та після прийому їжі, а іноді і перед сном. Якщо Ви керуєте своїм діабетом 2 типу за допомогою пігулок або тільки за допомогою дієти і фізичних вправ, Вам, можливо, не потрібно буде перевіряти рівень цукру в крові щодня.

Ваш лікар встановить цільові результати вимірювання рівня цукру в крові на основі декількох факторів, у тому числі:

  • Тип і тяжкість діабету
  • Вік
  • Як довго Ви хворієте на цукровий діабет
  • Чи Ви вагітні
  • Наявність ускладнень діабету
  • Загальний стан здоров`я і наявність інших захворювань

Для багатьох людей, які страждають на діабет, Mayo Clinic (одна з найвідоміших клінік США) рекомендує такі цільові рівні цукру в крові:

  • Між 4,5 і 6,7 мілімоль на літр (ммоль / л) для осіб віком до 59 і молодше, які не мають жодних інших основних захворювань
  • Між 5,6 і 7,8 ммоль / л для людей у віці від 60 років і старше, або ті, які мають інші захворювання, такі як хвороби серця, легенів або нирок

Тестування цукру в крові вимагає використання невеликого електронного пристрою – глюкометра. Глюкометр зчитує кількість цукру в невеликому зразку крові, як правило, з пальця, який Ви наносите на одноразову тест-смужку. Ваш лікар може рекомендувати підходящий пристрій для Вас.

Ваш лікар може також допомогти Вам дізнатися, як використовувати глюкометр.

Дотримуйтесь інструкції до Вашого глюкометра, яка додається до комплекту. Загалом, ось як працює процес:

1. Вимийте з милом і висушіть добре руки.
2. Вставте тест-смужку у Ваш прилад так, як вказано в інструкції.
3. Зробіть укол в бічну частину пальця ручкою (ланцетним пристроєм) з голкою (ланцетом), що поставляютья з тест-набором.
4. Обережно стисніть або помасажуйте палець, щоб утворилась крапля крові.
5. Торкніться і утримуйте край тест-смужки до краплі крові.
6. Глюкометр відобразить рівень глюкози в крові на екрані протягом декількох секунд.

Якщо Ваш прилад може перевірити кров, взяту з іншого місця, наприклад, передпліччя або долоні, важливо розуміти, що ці результати не можуть бути настільки ж точними, як результати з пальців, особливо після їжі або під час тренування, коли рівень глюкози змінюються частіше.

Кожен раз, коли Ви перевіряєте Ваш рівень цукру в крові, записуйте результати в спеціальний журнал. Запишіть дату, час, результати вимірювання, ліки і дозування, інформацію про дієту та фізичні вправи. Приносьте свій журнал з результатами кожного візиту до лікаря. Поговоріть зі своїм лікарем про те, що робити і коли дзвонити, якщо Ви отримаєте результати, які не входять в межі нормального діапазону ваших цільових результатів.

Як уникнути проблем з використанням глюкометрів

Глюкометри повинні використовуватись належним чином. Дотримуйтесь цих порад, щоб гарантувати належну роботу Вашого глюкометра:

  • Дотримуйтесь інструкції для Вашого пристрою – процедура може варіюватися від одного пристрою до іншого.
  • Використовуйте такий об`єм зразка крові, як вказано в інструкції.
  • Використовуйте тільки тест-смужки, призначені для Вашого глюкометра.
  • Зберігайте тест- смужки, як зазначено в інструкції.
  • Не використовуйте протерміновані тест-смужки.
  • Очищуйте виріб і перевіряйте точність вимірювання, як зазначено.
  • Приносьте глюкометр на візити до лікаря, щоб задати будь-які питання і продемонструвати, як Ви використовуєте Ваш глюкометр.

Цукор та його вміст у фруктах та ягодах: порівняльна таблиця

ВООЗ рекомендує вживати мінімум 400 грамів фруктів і овочів в день. Органічні продукти необхідні організму для здорового зовнішнього вигляду, стрункого тіла та балансу мікроелементів. Проте існує міф, що в фруктах містяться цукри, які заважають нам схуднути та почуватися краще. Чому це міф та як насправді працюють цукри в фруктах – розповідаємо далі.

Цукор – джерело енергії, яка необхідна для нашої повноцінної працездатності. Однак його надмірна кількість може стати причиною ожиріння, спровокувати проблеми з серцем, збільшити ризик розвитку діабету та погіршити стан зубів. Саме через це ВООЗ рекомендує мінімізувати кількість цукру в раціоні, повідомляє Корисно 24.

На думку лікарів та дієтологів, максимальна рекомендована кількість спожитого цукру протягом дня має становити не більше 10% від загального числа калорій в день. Безліч непрофесійних дієтологів та блогерів підхоплюють цю ідею, коли розробляють ваш план харчування. Але є одне “але”: рекомендація про 10% поширюється виключно на столові цукри, які додаються в продукти для підсилення їх смаку. А ось цукор у фруктах можна споживати в необмеженій кількості. Звісно, якщо у вас немає індивідуальних протипоказань, алергічних реакцій чи непереносимості.

Надходження різних цукрів

Фруктоза з фруктів потрапляє в печінку повільно: спершу ми ретельно пережовуємо яблуко, потім організм бере тайм-аут, щоб перетравити його та засвоїти всі необхідні елементи. А ось цукор з соку потрапляє в організм швидко, органи не працюють на вивільнення клітковини, таким чином ми отримаємо різкий перепад глюкози, який провокує подальший голод.

Чому на дієтах можна їсти фрукти / Фото Pexels

Який цукор міститься у продуктах

Сахароза Зустрічається майже у всіх рослинах. Її склад – це пара простих цукрів: фруктози та глюкози. Перша міститься у фруктах, ягодах, овочах та меді. Інша вважається солодшою і знайти її можна в меді та фруктах.

Тож скільки фруктів допоможуть отримати оптимальну кількість цукрів

Здоровій людині не потрібно відстежувати кількість цукру у фруктах. Тому не відмовляйте собі в мандаринах, бананах, ківі чи яблуках.

Але, якщо вам цікаво дізнатися про калорійність улюблених продуктів та дізнатися, що краще їсти посеред дня, а що – відкласти на вечір, ознайомтеся з порівняльною таблицею, де вказано приблизний вміст цукрів у різних фруктах.

Назва фруктівСахароза
(на 100 грамів)
Фруктоза
​(на 100 грамів)
Глюкоза
​(на 100 грамів)
Кількість цукрів
​(на 100 грамів)
Лимон0,50,70,92,1
Кавун3,42,31,37
Полуниця1,432,67
Персик5,21,11,17,4
Смородина0,64,43,57,5
Груша0,94,82,38
Апельсин42,228,2
Слива3,81,33,18,2
Чорниця0,14,63,78,4
Яблуко2,84,42,19,3
Ананас5,52,5210
Ківі1,34,34,610,2
Манго92,60,812,4
Банан6,42,74,413,4
Виноград0,57,17,415

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator