Як вирощувати жимолість

Авторadmin

Як вирощувати жимолість

Як вирощувати жимолость

Чому в один прекрасний момент, людина вирішує посадити біля під’їзду або на своїй садовій ділянці жимолость?

Просто той, хто одного разу «попався» на її чари, залишається вірний їм назавжди. Адже зачаровує своєю ефектністю, що виявляється в такою різноманітною, але дуже позитивною палітрі кольорів (вони можуть бути і урочисті білі, і чуттєві рожеві, і благородні блакитні) і виразному образі плодів (які просто таки по-стендалевской бувають і чорними і червоними), жимолость ще й дуже невибаглива у вирощуванні (такі якості як «витривалість», «морозостійкість», «ужівчівость» – це не просто порція «подслащения» вух садівника, а дійсно ті якості, якими жимолость може і, найголовніше, вміє пишатися).

Але все ж, щоб ми могли пишатися жимолостю, а вона, відповідно, своїм доглянутим і здоровим виглядом, важливо знати кілька правил, які вірні і універсальні для всіх видів жимолості

Правило 1.
Грамотний вибір грунту.
Формула тут проста, але конкретна: потрібно взяти навпіл дернову і листову землю.

Правило 2.
Щедрість в поливі влітку, жадібність – взимку.

Правило 3.
Вегетативне розмноження.

Жимолость найкраще розмножувати вегетативно. В принципі, розмноження відбувається добре і діленням куща, і відведеннями, але все ж, зелене живцювання – це переважний спосіб.
Однак, щоб він дійсно був ефективним, важливо дотримати кілька нюансів.

По-перше, вкрай важливо пам’ятати про час заготовляння пагонів для живцювання: з одного боку, підстави вже повинні мати перші ознаки одревесніванія, повинні дозрівати перші ягоди, але верхівки повинні залишатися ще трав’янистими.

Розмір зрізаного живця має становити приблизно сантиметрів десять, листя нижньої частини потрібно обов’язково видалити, а самі живці опустити в введенню (у неї також дуже корисно додати гетероауксин згідно інструкції). При заготівлі живців потрібно намагатися максимально оберігати їх від сонячних променів.

А от при виборі сорту жимолості потрібно навчиться розуміти, що ж хоче конкретна жимолость, і яка місцевість рада саме цієї жимолості, а ще ж майже у всіх видів жимолості є «відступ» від правил …

Так, наприклад, в сухому кліматі чудово почуватиметься жимолость Альберта. Вона дуже вдало «впишеться», наприклад, у вересовий сад. Епіг, монотропсіси, дабеціі та камелії поруч з цим чарівним чагарником дуже доброзичливо і вишукано.

З усіх видів жимолості, мабуть, саме жимолості Альберта найбільше до «смаку» – кислий грунт.

Для сухих місць дуже підійде і жимолость татарська. «Проблеми з водопостачанням» вона також переносить досить стійко.

Жимолость татарська не тільки чарівна (її рожеві квіти мають не тільки візуальним шармом, а й духмяним ароматом), але і дуже корисна. Наприклад, вона може стати прекрасною упорядниця живоплоту, здатної стати надійною захисницею саду від пустуна – вітру.

Для середньої смуги ідеальним варіантом є жимолость дрібнолиста, яка, не дивлячись на свою назву, аж ніяк не непоказна. Так, її листя дійсно мініатюрні, але сам чагарник при цьому володіє гіллястим вдачею, що додає чагарнику сильний і пишний вигляд, що, до речі, ще більше (ефект контрасту) підкреслює виразність листя.

Цей вид жимолості, на відміну від інших, зовсім не проти (і навіть, навпаки твердо «за») розмноження за допомогою насіння.

Для любителів сходу і, звичайно ж, японського саду життя в яскравому світлі може показати жимолость Глена.

Ця жимолость, як справжня дівчина сходу, не тільки прекрасна, але і мудра, вона знає не тільки, як розкрити свій шарм, але і вміє піти на компроміс. Наприклад, при виборі грунту вона завжди віддасть перевагу нейтральній ступеня кислотності.

А ось є і поетичні види жимолості …

Згадаймо: «Мороз і сонце – день чудовий» … Ця знаменита пушкінська цитата обов’язково повинна сподобається жимолості золотистою. Цій красуні подобається купатися в променях сонця, але, в теж час, і на морозі вона відчуває себе досить комфортно і абсолютно життєрадісно. Втім, її вигляд і сам схожий на яскраве бурштинове сонце.

До речі, володіючи таким позитивним мисленням, ця жимолость ще й дуже комунікабельна. Ужитися з іншими рослинами для неї – не проблема. Але найбільш шикарно вона виглядає в компанії спіреї і барбарису.

А для умов міста відмінно підійде жимолость Маака. Вона не боїться гучних і задушливих мегаполісів, зате щиро готова радувати їх ошатними білими розкішними квітами. Втім, вона рідко йде на поводу не тільки у поганих екологічних умов, а й на поводу у комах, за що вона ще більш улюблена і шанована.

Схожі записи

Як роздрукувати документ

Робота з документами на персональному комп ‘ютері передбачає таку операцію, як роздрукування готового текстового документа або графічного зображення. Основним інструментом, за допомогою якого здійснюється роздрукування документів, є принтер (на сьогоднішній день найчастіше використовуються лазерні або струменеві принтери).

  • Найпростіший спосіб роздрукувати документ – виконати операцію за замовчуванням. По суті, використовувати типові параметри означає роздрукувати копію документа на тому принтері, який типово встановлено в операційній системі на вашому комп ‘ютері. Для цього необхідно вибрати команду “Файл” – “Друк” (як варіант – натиснути комбінацію клавіш Ctrl + < p >, а в діалоговому вікні, що з ‘явиться на екрані, ви побачите прогрес процесу друку документа). Натисніть кнопку OK, щоб виконати команду.
  • Якщо ви бажаєте роздрукувати документ у декількох примірниках, ви можете роздрукувати кількість примірників вибраного документа та розібрати їх за копіями. Для цього виберіть “Файл” – “Друк”, а потім у діалоговому вікні, що з ‘явиться, виберіть параметр “Кількість копій”: введіть потрібне вам число примірників документа або виберіть його за допомогою стрілки “Вгору – Вниз”. Після цього натисніть кнопку OK, і друк почнеться.
  • Якщо необхідно роздрукувати не весь документ, а лише його частину – від однієї фрази до декількох абзаців або сторінок – виділіть текст, призначений для друку. Потім виберіть “Файл” – “Друк” і в діалоговому вікні вкажіть область друку в параметрі “Діапазон сторінок”. Якщо ви бажаєте роздрукувати лише виділений фрагмент – виберіть відповідний параметр, якщо певну сторінку – виберіть “Поточна сторінка” (прослідкуйте, щоб курсор знаходився саме на тій сторінці, яку ви хочете роздрукувати). Натисніть кнопку OK.
  • Якщо ви бажаєте змінити параметри друку замість типових параметрів. Наприклад, якщо необхідно, можна роздрукувати лише непарні (або лише парні) сторінки (таким чином можна зручно роздруковувати двосторонні документи). Також можна вибрати номери сторінок, які ви хочете роздрукувати, і вказати їх через ком у спеціальній графі. Ви також можете вибрати такі параметри друку, як “Чорновий друк”, “Фоновий друк”, “Оновлення полів”, “Примітки” тощо.

Жимолість кучерява: популярні сорти, куди і як посадити у 2024 році

Жимолість кучерява з сімейства Жимолосні ми спробували умовно співвіднести з садовими конструкціями, які використовуються при озелененні.

  1. Жимолість кучерява: відповідні конструкції для посадки
  2. Трельяж
  3. Арка
  4. Перголу
  5. Шпалера
  6. Жимолість кучерява – теплолюбні види
  7. Жимолість Кучерява Брауна
  8. Японська жимолість
  9. Жимолість Гекрота
  10. Жимолістю кучерява: 5 основних правил догляду
  11. Як розмножується жимолість кучерява
  12. Як сформувати живоплот з жимолості каприфоль

Жимолість кучерява: відповідні конструкції для посадки

Трельяж

Це вертикальні грати, що складаються з металевих, дерев’яних або пластикових прутів, популярні в садово-парковій архітектурі. Для такої конструкції підійде відома у культурі, зимостійка та відносно невибаглива жимолість каприфоль (L. caprifolium)

Пагони з великим щільним листям виростають довжиною до 3 м і більше. У червні з лілово-рожевих бутонів показуються кремово-рожеві трубчасті квітки довжиною до 5 см, що темніють після запилення до темно-рожевих. Каприфоль рясно цвіте протягом місяця. Найвищі пари листя зростаються між собою, утворюючи великі диски, в центрі яких дозрівають неїстівні оранжево-червоні ягоди.

У сорту «Аlbа» світло-лілові бутони та білі квітки, у «Inga» рожеві бутони та витончені рожево-кремові квітки діаметром 8 см. Якщо опору розташувати з південного або східного боку, де пагони отримають максимальне освітлення та захист від зайвої вологи, буде менше шансів для появи на листі борошнистої роси.

Арка

Є склепінчастим перекриттям, що з’єднує опори — улюблений атрибут садівників. Випробувана та стійка жимолість Кучерява Тельмана ідеально підходить для цього виду опор. Її великі пагони (до 3 м і більше) міцно триматимуться на сталевій опорі арки. Довгасті пари листя довжиною до 10 см знизу сизуваті. Протягом двох тижнів у червні кущ пишно цвіте, покриваючись золотистими суцвіттями. Яскраво-жовті головчасті квітки довжиною до см розташовуються над листовими дисками. У цей час кущ дуже гарний. Помаранчеві ягоди зав’язуються, але насіння зазвичай не визріває. Арку із зимостійкою ліаною можна розташувати поблизу фонтану чи басейну. Після цвітіння вона збереже яскраво-зелений вигляд за рахунок молодих пагонів, що активно наростають.

Перголу

У класичному виконанні має чотири опорні стовпи висотою до 2,5 м, на яких зверху закріплені відкриті грати шириною більше 3-4 м. Пергола може складатися відразу з кількох арок, де розростеться зимостійка жимолість кучерява синна, що походить з Північної Америки. Еліптичне темно-зелене листя, як у всіх жимолостей, розташоване парами і сидить на коротких черешках, квітки кремові.

Найбільш цікава поширена в культурі пурпурноквіткова форма. Її товсті та довгі пагони, які щорічно дають прирости по 1 м, здатні повністю обвити садову альтанку, трельяж або арку. Хоча трубчасті рожево-жовті квітки набагато дрібніші, ніж у жимолості каприфолі, всього близько 2,5-3 см завдовжки, вони дуже ароматні. Весь період цвітіння, що триває близько двох тижнів у червні, до квіток, багатих на нектар, прилітають бджоли та метелики. У вересні на пагонах дозрівають оранжево-червоні ягоди. Цей чагарник настільки невибагливий і стійкий, що не обмерзає і не потребує укриття.

Шпалера

Це багатофункціональна вертикальна конструкція у вигляді дерев’яних ґрат, що нагадує трельяж. Однак для більш примхливої жимолості кучерявої L. periclymenum, який комфортний рідний м’який клімат Західної Європи, надійніше використовувати знімну сітку або дріт, зручний для укладання рослини на ґрунт восени. Її двокольорові суцвіття не лише ошатні, а й ароматні. Сорт «Belgica» з рожевими трубчастими квітками, «Graham Thomas» – із вузькими кремово-білими. Популярний сорт «Serotina» (= «Florida») все літо покритий двогубими білувато-малиновими квітками. При вдалому перезимуванні під снігом або укриттям ця жимолість усипана квітками і плодоносить, проте насіння в ягодах не визріває.

Жимолість кучерява L. periclymenum

Жимолість кучерява – теплолюбні види

Декілька красивоквітучих теплолюбних жимолостей можна рекомендувати для озеленення невисоких огорож у захищених від вітру місцях, що добре прогріваються сонцем. На зиму теплолюбним жимолостям необхідне укриття. Поки рослини молоді, їх можна вирощувати у підвісних контейнерах чи вазонах, які легко перенести на зиму у прохолодне приміщення із температурою повітря +3…+5 °С.

Жимолість Кучерява Брауна

Цікава для вертикального озеленення жимолість Брауна – садовий гібрид. Напіввічнозелений чагарник з пагонами довжиною до 2-3 м і довгастим листям примхливий. Через пошкодження у зимовий період цвітіння не дуже пишне. Але навіть нечисленні оригінальні квітки з подовженою та вузькою трубкою варті уваги. Плоди майже не зав’язуються.

Сорт «Dropmore Scarle» відрізняється яскравими оранжево-червоними квітками та цвіте з липня по вересень. У сорту «Fuchsioides» малинові квітки, у «Golden Trumpet» – золотисто-кремові. В умовах з різкими кліматичними перепадами для такої жимолості стануть у нагоді мобільні конструкції у вигляді обеліска діаметром до 80 см, висотою 2 м і більше, що дозволяють зимове укриття пагонів.

Японська жимолість

В затишному містечку з південного боку будівлі можна постаратися зберегти жимолість японську, що обмерзає без укриття. Напіввічнозелений чагарник родом зі Східної Азії, щорічні прирости пагонів близько 50 см. У нього глянсове листя овальної форми та красиві трубчасті квітки з ніжним цитрусовим запахом, плоди блискучі, темно-фіолетові. Сорт «НаIIiаnа» з ароматними білими квітками, що жовтіють при відцвітанні; «Ріrріrеа» з пурпур-но-кремовими; «Red World» з яскравішими малиново-червоними. Незвичайний сорт «Kogel-Mogel» — квітки у нього кремово-рожеві, а листя прикрашає широке золотисте облямівку.

Жимолість Гекрота

Зустрічається рідше за інші різновиди. У неї теж слабкі прирости, еліптичні листя, рожеві квітки зовні і жовтуваті в середині. Якщо її пустити по землі як ґрунтопокривна рослина, буде менше проблем із зимовим укриттям.

Жимолістю кучерява: 5 основних правил догляду

  • Кущі жимолості вертикального озеленення висаджують близько до опори. Кущики розміщують з відривом 50 див друг від друга. Більшість кучерявих жимолостей краще садити навесні, хоча для саджанців із закритою кореневою системою терміни посадки значно розсуваються. У кожну посадкову ямку вносять компост, що перепрів, 150 г суперфосфату і 70 г калійного добрива. Якщо ґрунт кислий, рекомендується додати 100 г вапна.
  • Пагони жимолості вже при посадці закріплюють на опорі, використовуючи шнур, мотузку або пластиковий дріт (агро-шпалер). У наступні роки спрямовують гнучкі молоді пагони до вертикальної стінки та допомагають їм обвивати опору проти годинникової стрілки.
  • Всі зайві пагони, що густо розростаються за межі вертикальної конструкції, обрізають. Це особливо важливо для жимолості синової, прирости якої настільки сильні, що здатні порушити міцність легкої пластикової арки.
  • Для збереження вологи в грунті корисне мульчування приствольної зони жимолості тирсою, тріскою або шкаралупою горіха шаром 7-10 см. Найкращий термін для мульчування-пізня весна, коли ґрунт досить зволожений, але вже прогрітий. Мульча також частково захищає малозимостійкі види холоду.
  • Слаборослим кущам знадобиться підживлення комплексним мінеральним добривом. Жимолість каприфоль, особливо сприйнятливу до борошнистої роси, слід обробляти фунгіцидами з появою листя сірого нальоту.

Як розмножується жимолість кучерява

Кучеряві види -–жимолість каприфоль, Тельмана, синову, Брауна, Гекрота, розмножують зеленими живцями, які нарізають у середині літа. Живець беруть із середньої частини сильнорослої втечі, бажано з двома парами листя. Оптимальна довжина живця – від 7 до 12 см, товщина – з олівець. Листові пластинки з нижніх вузлів обрізають повністю, з верхніх – усікають більш ніж на половину. Садять живці за схемою 10 на 5 або 7 на 5 см у теплиці або парнику під плівку. Живці жимолості укорінюються на 50-80%.

Розмноження жимолості живцюванням

Як сформувати живоплот з жимолості каприфоль

2 способи формування кущів кучерявої жимолості – одноствольної та ліани (живої стінки). Приєднуйтесь до перегляду!

Жимолість кучерява розмножується кореневими нащадками. Їх відокремлюють від рослини та пересаджують на нове місце. Довгі пагони, стикаючись із землею, легко укорінюються самі.

Про автора

admin administrator