Як виростити листя салату в домашніх умовах

Авторadmin

Як виростити листя салату в домашніх умовах

Зміст:

Як вирощувати лист салату в домашніх умовах?

Як не дивно, вирощувати салат у приміщенні дуже просто. Салат приносить недовгий, але рясний урожай, і вимагає мінімального догляду: звичайна земля для кімнатних рослин, вода для поливу і сонячне світло – це все, що потрібно цій рослині. Салат вирощувати настільки легко, що можна навіть відмовитися від горщиків і контейнерів і просто посадити насіння в грунт у пластиковому пакеті.

Метод 1 Традиційна посадка

Підготовка

  1. Виберіть сорт салату, який підходить для вирощування в горщиках. Найкраще росте в домашніх умовах листовий салат, особливо ті сорти, в назві яких є слово «маленький».
  2. Підберіть пластиковий контейнер середнього розміру.

У салату неглибока коренева система, тому в невеликому горщику місця для нього буде достатньо. Пластик підійде більше, ніж глина, оскільки глиняні стінки вбирають вологу, забираючи її з ґрунту, через що та висихає швидше.

  • Якщо вирішите скористатися керамічним горщиком, застеліть стінки пластиковим пакетом. Виконайте в целофані отвори, щоб через них могла стікати вода.
  • Переконайтеся, що на дні горщика є дренажні отвори. При поливі через них зайва вода буде стікати в блюдці під горщиком. Це також дозволить зробити так званий лоток з поливом, а адже саме такий спосіб поливу підходить салату найбільше.
  1. Почистіть горщик. Будьте особливо ретельні, якщо раніше в цьому горщику росла інша рослина, оскільки бактерії і яйця комах зі старого ґрунту можуть переселитися на коріння салату. Достатньо буде помити горщик з милом теплою водою, але можна змішати 9 частин води і з однією частиною відбілювача і промити цією сумішшю контейнер.
  2. Візьміть універсальну землю для кімнатних рослин. Листовий салат – це дуже невибаглива рослина, тому ґрунт потрібен самий звичайний. Але не варто використовувати садову землю, оскільки в ній можуть жити бактерії і комахи, які будуть становити загрозу для салату.
  3. Наповніть горщик ґрунтом. Земля повинна засипати майже весь горщик, але не до кінця. Залиште приблизно 2,5 см до краю горщика.
  4. Насипайте трохи насіння в ліву руку, якщо ви правша, або в праву, якщо ви лівша. Насіння салату дуже маленьке, тому тріска буде невеликою.
  5. Візьміть насіння великим і вказівним пальцями другої руки. Не потрібно намагатися відразу зібрати все насіння – для початку буде досить невеликої кількості.
  6. Посипайте насінням ґрунт. Намагайтеся рівномірно розподілити їх по поверхні, але не переживайте, якщо вони виявляться далеко один від одного.
  7. Повторюйте процес до тих пір, поки не розсиплете все насіння.
  8. Засинайте насіння ґрунтом. Верхній шар повинен бути не товщим 5-8 міліметрів. Якщо насипати занадто багато ґрунту, насінням не вистачатиме сонячного світла, яке їм необхідне для того, щоб прорости.
  9. Побризкайте насіння водою з пульверизатора. Ґрунт повинен бути помірно вологим.

Відхід і збір врожаю

  1. Зранку збризкуйте насіння водою. Земля повинна бути весь час вологою, інакше насіння не проросте. Проростання має відбутися протягом 1 – 2 тижнів після посіву.
  2. Поливайте салат через день – це дозволить підтримувати потрібний рівень вологи в ґрунті.

Залежно від того, наскільки у вас вдома тепло і світло, салату може знадобитися більш частий або рідкісний полив. Регулярно перевіряйте стан ґрунту, занурюючи палець у землю на 1,5 – 2 сантиметри. Якщо земля здається сухою, полийте салат ще раз.

  • Спробуйте встановити горщик у лоток для поливу. Нехай вода проникає в горщик через отвори в дні і просочує грунт. Такий спосіб поливу дозволить запобігти гниттю коріння і поширенню грибкових інфекцій.
  1. Розмістіть салат у прохолодному місці. Цій рослині найбільше підходить кімнатна температура (16 – 21 градус за Цельсієм). Щоб зімітувати природні умови, знижуйте температуру до 6 градусів вночі.
  2. Поставте горщик з проростками в найбільш сонячне місце, яке є у вас вдома. Для того, щоб листя салату виросли великими і міцними, горщик повинен проводити на сонці не менше 14 – 16 годин на день.
  3. Купіть флуоресцентну лампу для рослин. Якщо салат недоотримує сонячного світла, поставляйте горщик під лампу на відстані 10 сантиметрів і залишайте його там на 14 годин щодня. Не забувайте вимикати лампу після закінчення цього часу, тому що рослина не повинна перебувати під світлом 24 години на добу.
  4. Після того, як виросте другий пучок салату, висмикніть найслабші проростки.

Залиште приблизно 7 сантиметрів між рештою пучків, щоб їм було достатньо місця для росту.

  • Не викидайте ті проростки, які вирвете із землі. Посадіть їх в окремі горщики і продовжуйте вирощувати або вживайте в їжу. Дрібне листя на смак майже нічим не відрізняється від листя, що досягло повного розміру.
  1. За бажанням застосуйте слабкі добрива. Салат здатний вирости і без додаткової підтримки, але якщо розмішати добриво навпіл з водою, щоб зменшити концентрацію, і нанести на грунт, урожай перевершить всі ваші очікування. Завдайте добрива на проростки раз на 7 днів протягом трьох тижнів, а потім припиніть використання.
  2. Зрізайте листя в міру потреби або все відразу.

Маленькі листя на смак майже такі ж, як і великі, і їх можна сміливо їсти.

  • Як тільки листя виросте до потрібного вам розміру, почніть зрізати їх з зовнішнього боку. Залиште внутрішнє листя дозрівати.
  • Якщо ви хочете зрізати великі листя, час дозрівання займе від 4 до 6 тижнів. Зрізайте або зривайте листя по одному, починаючи з зовнішнього. Салат, який досяг максимальної точки дозрівання, виробляє насіння, тому важливо зрізати його до того, як це станеться, щоб не дати салату стати гірким.

Метод 2 Method 2: Швидкий спосіб

  1. Відріжте куточки у великому целофановому пакеті і виконайте в ньому кілька дірочок. Отвори повинні бути досить маленькими для того, щоб не дати землі висипатися з пакету, але досить великими для того, щоб з них могла витікати зайва вода.
  2. Наповніть пакет ґрунтом на три чверті. Зволожте ґрунт заздалегідь.
  3. Поставте пакет на підставку або на тарілку. Зайвий ґрунт і вода зможуть виходити назовні через отвори в пакеті, а це забруднює підвіконня, якщо ви вирішите поставити пакет прямо на нього. Зробіть спеціальний лоток, і це дозволить вам уникнути бруду.
  4. Візьміть кілька десятків насіння в ліву руку, якщо ви правша, і в праву, якщо ви лівша. Потім великим і вказівним пальцем другої руки почніть посипати ґрунт насінням.
  5. Засинайте насіння ґрунтом. Цей шар не повинен бути товщим 5 міліметрів, оскільки інакше насінню не вистачатиме сонячного світла.
  6. Побризкайте ґрунт водою. Вологи не повинно бути занадто багато, так як інакше насіння будуть плавати в калюжі, а вода, змішана з землею, почне виливатися з отворів.
  7. Прикрийте пакунок. Якщо залишити його відкритим, тепло і волога вийдуть назовні, а якщо ж закрити його герметично, повітря всередині стане затхлим. Залиште невеликий отвір для повітря з одного боку і закрийте пакет повністю з іншого.
  8. Залиште пакет на вікні, де завжди багато сонця. Можна використовувати штучне світло, встановивши флуоресцентну лампу над пакетом. Навіть якщо ви вирощуєте салат у пакеті, рослині все одно потрібно 14 – 16 годин сонячного світла щодня.
  9. Розкрийте пакунок після того, як насіння почне проростати. Проростки повинні з’явитися протягом тижня. Продовжуйте обприскувати ґрунт водою і забезпечуйте паросткам достатню кількість світла.
  10. Зривайте листя по мірі їх зростання. Салат досягне повного розміру всього за кілька тижнів. Спочатку зрізайте зовнішнє листя, а потім переходьте до тих, які розташовуються всередині. Не чекайте, поки листя виросте дуже великим – такий спосіб вирощування не передбачає такого ж розміру листя, як і при звичайній посадці.

Метод 3 Пересадка салату

  1. Після того, як сорвете все листя, яке ви збираєтеся їсти, покладіть залишки рослини в скляну форму і додайте туди трохи води (буде достатньо всього пари сантиметрів води на дні).
  2. Поставте форму туди, де салат зможе отримувати достатню кількість сонячного світла (на підвіконня або під лампу). Нове листя почне рости вже через кілька днів.
  3. Замінюйте воду через день.
  4. Зрізайте листя в міру потреби. Звичайно, у вас не виросте цілий куст, але нового листя буде достатньо для однієї порції овочевого салат або сендвіча.

Поради

  • Якщо у вас є діти, посадіть салат разом з ними. Вирощувати цю рослину так просто, що з цим впорається і дитина за невеликої допомоги батьків. Можете почати з другого методу, оскільки це дозволить виростити салат швидше, а садити його буде простіше.

Попередження

  • Додаючи до ґрунту добриво, не потрапіть випадково на листя. Наносіть розчин тільки на ґрунт.
  • Ретельно промивайте всі вирощені будинки овочі та фрукти перед вживанням.

Що вам знадобиться

  • Насіння салату
  • Пластиковий контейнер або горщик
  • Ґрунт
  • Пластиковий пакунок з застібкою
  • Ножиці
  • Розпилювач
  • Неконцентроване добриво
  • Лампа для рослин
  • Садовий ніж або ножиці

Інформація про статтю

Цю сторінку переглядали 57 087 разів.

Чи ця стаття була корисною?

Салат містить у своєму складі величезну кількість корисних речовин. Тому багато любителів цієї зелені хочуть вирощувати її не тільки на дачній ділянці, а й у себе вдома. Чи можливе вирощування салату-латук із насіння на підвіконні в домашніх умовах? Про це піде мова далі.

Чи можна виростити листовий салат на підвіконні

Салат цілком можна виростити і вдома. Як взимку, так і влітку. Але ця рослина в домашніх умовах вимагає до себе багато уваги.

Для його зростання необхідно багато сонячного світла. У короткі зимові дні для нього потрібно додаткове освітлення. Якщо не вистачає світла – починає рано цвісти. Не переносить посуху, спеку. При цьому листя стає гірким. Новачкам не варто братися за вирощування в квартирі кочаних форм. Вони дуже примхливі.

Це ранньоспіла культура. Щоб постійно мати вдома зелень, його треба садити 1 раз на 10 – 14 днів.

Кращі сорти салату для вирощування в домашніх умовах

Батавія – найбільш відповідний сорт салату для квартири

Найбільш підходящим сортом для квартири вважається Батавія. У продуктових магазинах найчастіше продають саме його.

Він росте навіть без додаткового підсвічування. Може витримувати недовготривалу посуху, високі температури повітря.

Найвідоміші сорти для культивування на підвіконні:

  • Лолло росса
  • Смарагдове мереживо
  • Новорічний
  • Лолло біонда
  • Вітамінний

Лолла росса відрізняється бурим кочаном, кучерявим світло-зеленим листям. Вважається найбільш вітамінним. Володіє ніжним смаком.

Лолла біонда – найкрасивіший. Листя хвилясте. Жовто-зеленого кольору. Смак приємний, гіркуватий з горіховим присмаком.

У квартирі також вирощують крес-салат. Це вологолюбна рослина. Найкращі сорти для підвіконня:

  • курчавий;
  • перцевий;
  • широколистий;
  • звичайний.

Вибір ємності для посіву і підготовка ґрунту

Коріння салату не залягає глибоко в ґрунт. Великі контейнери для його зростання не потрібні. Краще вибрати пластиковий горщик. Ємність повинна бути обсягом 1-2 літри. Глибина – 10 – 35 см. Залежно від сорту. На дні ємності повинні бути отвори.

Ґрунт можна придбати в магазині або використовувати садову землю. Кислий ґрунт для посадки не підходить. Краще варіант – суміш з дернової землі, перегноя, піску. Ще один варіант – садова земля, кокосове волокно, біогумус. Співвідношення останніх двох – 2:1.

Для посіву необхідно використовувати дренаж: гальку, керамзит, биту цеглу, маленькі камінці.

При застосуванні садової землі, ґрунт слід знезаражити слабким розчином перманганату калію. Ґрунт заповнюється в горщик, не доводячи до країв 2,5 – 3 см.

Деякі сорти можна виростити без ґрунту. Один з них – крес-салат. Для вирощування використовують такі підручні матеріали як губка, вата, папір.

Деякі сорти салату можна виростити без ґрунту – на папері або ваті

Посів насіння

  • Насіння перед посівом знезаражують у розчині перманганату калію. Час – 2-3 години.
  • На дно горщика кладуть дренажний шар.
  • Дренаж засипають землею. Поливають.
  • Роблять борозню. Глибина – 5 мм. Відстань між рядками – 10 см.
  • У борозню поміщають насіння. Засинають невеликою кількістю землі. Злегка ущільнюють.
  • Покривають ємність пакетом – створюють парниковий ефект.
  • Ставлять у темне місце.
  • При появі перших пакунків пакет прибирають. Переносять на підвіконня.

Перші сходи можна побачити через 4 – 5 днів. Потрібно берегти його від прямих сонячних променів. У яскраві сонячні дні необхідно його притеняти – листя може обпектися.

Салат любить тепло. Для його хорошого зростання потрібна температура в межах 17-21 градусів. Під час сильного зниження температур на вулиці, контейнер з рослинами слід прибрати з підвіконня.

Культура потребує проріжування. Це роблять 2 рази:

  1. Через 1 тиждень, як з’являться перші паростки; Необхідно залишити відстань між ними 1-2 см.
  2. Коли утворюється 2 справжніх аркуші; Відстань – 4-5 см.

Якщо салат буде рости густо, хороший урожай отримати не вдасться.

Салат потребує дворазового проріжування

Полив.

Полив повинен бути рясним. При недостатній вологості ґрунту стрілки починають утворитися раніше, ніж зазвичай. Поливають водою 1 раз на 1 – 2 дні.

Якщо контейнер знаходиться на південній стороні – частіше. Взимку – рідше. Не можна зайве зволожувати ґрунт – почнуть гнити коріння, нижнє листя. Повітря в приміщенні слід зволожувати. Листя обприскують водою з пульверизатора.

Підживлення

Підгодовують 1 раз на 1,5-2 тижні. Підходять добрива для кімнатних рослин. Це швидкозростаюча культура. Якщо вибрано родючий ґрунт для посадки, чудово росте і без них.

Не можна вносити велику кількість азотних добрив – салат здатний накопичувати нітрати. Якщо використовувати підживлення на основі йодиду калію, можна отримати рослину з великою кількістю йоду в складі.

Освітлення

Світлолюбна рослина. Взимку, в короткі осіннє – весняні дні потрібно використовувати додаткове освітлення – люмінесцентні лампи. Включати їх потрібно на 2 – 5 годин. Підвішувати на висоті 50 – 60 см над рослиною.

Світловий день при вирощуванні салату повинен тривати 12-14 годин

Загалом світловий день має тривати 12-14 годин. Підсвічувати протягом доби не можна. Зелень повинна відпочивати.

Якщо немає можливості додатково досвічувати рослину, її найкраще посадити наприкінці зими.

Розпушування

У салату дуже крихке, поверхневе коріння. Рихлити землю під саджанцями не можна.

Збір врожаю

Зелень росте швидко. Її можна збирати протягом декількох тижнів. Виривають з коренем або відривають крайнє листя. Через 3 – 5 тижнів утворюються стрілки. Рослину видаляють. На його місце сіють інші насіння.

Досвідчені городники садять салат раз на 10 днів. З однієї рослини отримують 40-50 грамів зелені. Але все залежить від сорту.

Листовий салат можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і вдома. Але висаджуючи його в квартирі, потрібно пам’ятати, що він вимагає щоденного догляду.

Вирощування салату: у відкритому грунті, в домашніх умовах, на гідропоніці, посадка розсади, посів насіння, полив, догляд, збір врожаю

Свіжі, охолоджені, хрусткі салати – чудове задоволення. Різноманітні за формою і листя і забарвленням, ці однорічні швидкозростаючі овочі в основному використовують в свіжому вигляді. Практично на будь-якому городі знайдеться містечко для качанового салату. Він дуже невибагливий і росте практично в будь-якому грунті. Буде потрібно зовсім небагато знань, щоб знімати урожай культури в перебігу всього літнього сезону. Краще посадити кілька різних видів салату, і тоді буде широкий вибір цього овоча з вельми різними листям за формою і забарвленням. Сьогодні ми розповімо також, які бувають сорти культури і як їх слід вирощувати.

Кращі сорти листового салату

Салат круглоголовий листової сам по собі круглий, як капуста, з широко розкинутими гладкими листям, є представником сортів качанового салату. Він дуже швидко росте і не вимагає особливого догляду.

Салат хрусткий утворює великий качан з згорнутих листків, хрустких на смак. Особливою популярністю користується сорт «Айсберг» з товстим м’ясистим листям.

Багато хто задається питанням, як виростити салат «Ромен» – все його подовжені довгасті і хрусткі листя ростуть вертикально вгору. він визріває довше інших видів і вимагає рясної поливання.

Кучерявець утворює багато листя без серцевини. Можна просто відірвати кілька листочків, залишивши цілий кущ для подальшого зростання. У нього гарні кучеряві листя, які з’являються протягом усього літа.

Також великою популярністю у садівників користується вирощування руколи і крес-салату, корн-салат, фрілліс і латук.

Вирощування сорту Айсберг

Айсберг за своїм виглядом схожий на білокачанну капусту, він має соковиті хрусткі, зеленувато-білі листки, які зібрані в великий качан. Маса одного качана може досягати 1 кілограма, а також більш. Особливості вирощування, а також зберігання та використання в готуванні точно такі ж, як і для інших видів культури.

Щоб отримувати урожай весь сезон, необхідно перші посадки виробляти з перервою в два тижні (протягом перших 3 посадок), літні посадки (посіви) повинні проводитися зі скороченим інтервалом – 1 тиждень, останні ж два з інтервалом в два тижні, як і на початку сезону.

Вимоги до грунту

Для вирощування салату у відкритому грунті найкраще підходять добре удобрені грунту з дренажем, в якій містяться необхідні мінеральні добавки. Грунт не повинна бути занадто кислої. Необхідно постійно підтримувати її вологість. Культуру рекомендується садити на сонячній стороні там, де немає протягів.

Для весняної посадки ретельно перекопайте землю восени, додавши добре перегнилий компост або добрива. Перед посадкою добре прорихліте грунт і додайте мінеральні добрива.

Посадка листового салату

Рекомендуємо прочитати нашу статтю про те, як виростити салат в теплиці . В даному розділі ми розповімо вам про технології та способи вирощування культури.

посадка розсадою

Її можна виростити самим або купити на ринку саджанці.

Пересадите розсаду в заздалегідь приготовлені ямки. Намагайтеся не поламати коріння. Ямки повинні бути досить глибокими, щоб корінь вмістився повністю. Тримайте розсаду за ствол біля основи, а не за листя. Відразу після висадки рясно полийте рослини.

Посів насіння під скло

Насіння висівають в маленькі стаканчики, заповнені компостом, по дві насінини в кожен і рясно поливають. Поставте стаканчики в парник.

Коли насіння зійде, видаліть більш слабке рослина. Щодня провітрюйте парник або залишайте відкритими на кілька годин в день, щоб рослини поступово звикали до навколишнього середовища. Коли рослини підростуть, щоб їх можна було пересадити, висадіть їх в грунт.

Посів насіння в грунт

При посіві насіння у відкритий грунт приготуйте ямки діаметром 5 мм. Посійте насіння в різні терміни, так, щоб отримувати урожай з ранньої весни до середини літа. Підросли паростки розсадите на відстані 7,5 см один від одного. Періодично проріджують салат. Регулярно поливайте рослини, прополювати і рихлить грунт.

Розміщення рослини в саду

Є 2 способи вирощування листового салату, які дозволяють економно використовувати площі саду і городу.

При першому способі, коли салат розміщується на окремих грядках, забезпечується максимальний урожай в мінімальні терміни. Наприклад, можна посіяти насіння сорту Ромен на відстані 2,5 см один від одного рядами, розташованими на відстані 10 см. Посів рекомендується починати з середини весни і проводити кожні два тижні до кінця весни. Чи не проріджують рослини – метод передбачає вирощування великої кількості густо зростаючого салату. Листя зрізають через 4-6 тижнів після посіву. Коріння і стебло залишайте, щоб через 5-6 тижнів отримати ще один урожай.

Для маленького саду підійде спільний спосіб, в цьому випадку салат розміщують між раніше посадженими овочами або зеленню, які ростуть повільніше його. Наприклад, можна розсадити салатик між пастернаком або морквою. На той час, коли вони зійдуть, салат буде вже великим. Качановий салат може бути ущільнювачем помідорів. В цьому випадку його висаджують після розсади помідорів в 2 ряди по краю грядки в шаховому порядку. Прекрасно виглядає культура між трояндами або іншими квітами в саду, особливо сорти з червоними листками.

Вирощування салату в домашніх умовах

Вирощування культури можливо і в домашніх умовах, так би мовити, на підвіконні і, що найцікавіше, в цьому немає нічого складного. Люди, які вирощують салат будинку, охоче діляться своїм досвідом, який можна вільно і абсолютно безкоштовно використовувати і нам.

Отже, як же виростити салат в домашніх умовах? Для цього культурі необхідно створити особливі умови, і тільки тоді рослина порадує зеленню і неповторним смаком.

В першу чергу, потрібно підготувати правильне місце для вирощування салату, тобто, ємність. Це може бути прямокутний ящик, але пам’ятайте, що ящик не повинен бути занадто скромним, щоб грунт в ньому не висихала дуже швидко. Оптимальний варіант, посадка салату в невеликі ящики, скажімо, 60х60 см або 60х80 см, глибина яких повинна складати приблизно 10-12 см.

Далі, потрібно правильно підібрати грунт, інакше нічого хорошого у нас не вийде. Фахівці радять вибрати наступний склад – перегній, дернову землю і пісок, в пропорції 2-2-1. Також, ви завжди можете придбати спеціально підготовлену землю в магазинах живої природи, якщо, звичайно, не маєте можливості отримати і змішати її самостійно. Тепер, даний склад необхідно утрамбувати в готові для посадки ящики і трохи полити теплою водичкою з марганцівкою, дуже легким розчином. Після, зробити канавки під посадку салату, глибиною в 1-1,5 см і відстанню між ними близько 10-12 см. Тепер можна посіяти салат, тільки не слід робити цього занадто фанатично, дотримуйтесь деяку дистанцію між насінням, так як тільки в такому випадку з’являться хороші і сильні сходи. Після посіву необхідно провести додатковий полив з використанням теплої води.

До появи перших сходів, ящики з насінням повинні знаходитися в темному місці, але після їх виникнення на поверхні, ящики повинні перекочувати на світле місце. У період сходів не забувайте обприскувати грунт зі звичайної пирскавки теплою водичкою, це прискорить процес.

Далі, тільки правильний догляд, який вважається найпростішим. Вам не потрібно витрачати багато часу на вибір добрив і розпушування, варто тільки часто поливати салат, і тоді він буде рости швидко. Полив слід проводити раз в 1-2 дня, бажано рано вранці або після заходу сонця, щоб не обпекти і не зіпсувати врожайні листя.

Зняти перший урожай можна буде вже через 20-25 днів, що досить швидко, а значить, в період перших сходів, можна засівати вже і наступний ящик, щоб забезпечити безперебійне виробництво.

Вирощування на гідропоніці

Виростити салат на гідропоніці, природно, набагато складніше, ніж на підвіконні будинку, але і результат набагато вагомішим. Тобто, даний спосіб підходить більше не для домашнього виробництва продукту, а для промислового. Звичайно, можна влаштувати теплицю або спеціальне приміщення, оснастити його дорогим обладнанням і помістити насіння в спеціальний склад, але такі витрати будуть невиправданими, оскільки, щоб отримати порівняно недорогий салат самостійного виробництва, його необхідно збирати в дуже великих обсягах.

особливості культивування

В першу чергу, потрібно підібрати для посадки добре насіння, отримані від добірного салату і правильно підготовлені до посіву. Тут не можна поспішати, інакше можна не вгадати зовсім небагато і потрапити на період спокою насіння.

Насіння, які вилежатися свого часу і пройшли спеціальну підготовку, найкраще висаджувати при температурі нижче + 20 ° С. Але, якщо насіння салату готувалися спеціально під гідропоніку, то найкращим періодом їх висаджування буде більш жарку пору, адже у таких насіння температурні кордону вже розширені, а значить, схожість можлива в більш неоднозначних умовах. Висаджувати насіння салату слід відразу після відкриття упаковки, щоб вони не пересохли або навпаки, не набралися вологи. Після висівання, насіння повинні бути прикриті тільки спеціальною плівкою, що пропускає світло, інакше чекати сходів доведеться дуже довго.

Тепер слід подбати про правильне харчування, яке повинно надходити вже в період розкриття перших листочків. Отже, концентрація розчину повинна бути порівняно низькою, щоб рослини швидше розвивалися, але за складом розчин повинен бути таким же, як і для дорослого салату, який вже йде на зріз.

Концентрація елементів у розчині може бути найрізноманітнішою, в залежності від вимог, умов, сорти салату і так далі, але, найчастіше, фахівці радять суміш №19, з вмістом заліза. Концентрація елементів: N – 200мг / л, Mg – 50 мг / л, Ca – 200 мг / л, P -80 мг / л, К – 200 мг / л.

Вологість повинна триматися на рівні 60-80%, а температура – не перевищувати + 16 + 18 ° С. В іншому ж випадку, якщо температура піднімається, листя салату стають менш соковитими і гіркими, а самі рослини викидають квітконоси, що дуже псує врожайність.

Природно, режими температури і вологості значно відрізняються, якщо розібрати вирощування від «а» до «я», починаючи з змісту насіння, камери пророщування, розсадних столів і столів вирощування салату на зріз. Але, тут знову все залежить від різних факторів і сортів вирощуваної культури.

Крім усього сказаного, повинна регулюватися не тільки температура і вологість, але і надходження в приміщення CO2, притінення рослин, температура живильного розчину, чистота повітря в приміщенні і так далі. Всі подібні нюанси вказують тільки на те, що виростити салат на гідропоніці можна, та й дуже просто, але тільки для фахівців і в великих обсягах.

Звичайно, завжди є можливість змайструвати стіл для вирощування на гідропоніці самостійно, змішати живильний розчин, встановити кілька ламп над салатом і спробувати навіть регулювати температуру в приміщенні, але ми практично впевнені, що гідропоніка і домашні умови несумісні, по крайней мере, якщо працювати в цілях хорошого врожаю і зниження його вартості.

Вирощування салату гідропонікою (відео)

Догляд за рослиною

Можна вирощувати салат восени або взимку в парниках. Звичайно, доведеться докласти трохи більше зусиль. підібрати спеціально виведені сорти. Щоб отримати урожай з початку літа до осені, починайте сіяти салат з середини весни і продовжуйте посів з інтервалами в два тижні до середини літа. Тоді забезпечено стабільне урожай з початку літа до середини осені.

Для осінніх врожаїв підберіть морозостійкі сорти. Висадіть їх у відкритий грунт не пізніше першої тижні серпня. На початку осені, коли рослини зміцніють, пересадите їх в парник.

Якщо не пересаджувати рослини в парник, то слід прорідити їх і накрити ковпаками на початку осені. Поки на вулиці сонячно і тепло, ковпаки знімають, а на ніч – закривають. Салат дасть урожай в кінці осені.

Коли салат вирощують в парниках, то насіння висівають на початку – середині осені, а урожай збирають взимку аж до весни.

Для отримання високих врожаїв рослини потребують своєчасного розпушенні грунту, знищення бур’янів і поливі. У період посухи без поливу салат не зав’язує головок, листя його стають грубими, гіркими, і викидається квіткове стебло. На, своєчасно не проріджених посівах головки не можуть утворитися, рослини рано зацвітають.

Збір врожаю

Качановий салат вживають в їжу, коли утворилася щільна серцевина. Для визначення ступеня готовності натисніть пальцем на серцевину. Якщо вона щільна – можна збирати. знімайте урожай рано вранці, зрізаючи ножем або висмикуючи з коренем. Непотрібні листя відправте в компост для перегнивання.

Будьте обережні – листя легко ламаються. При посухи салат викидає довгі тендітні квіткові стебла, вони гіркі і в їжу не вживаються. Щоб не зламати рослини, постарайтеся їх не зачіпати при догляді. Не саджайте багато рослин в одне і те ж місце, щоб не довелося дуже часто їх проріджувати. Все зламалися рослини відразу відправляйте в компост.

Шкідники і хвороби

Салат вражають багато комах – шкідники і хвороби. Однак якщо правильно підготовлений грунт, своєчасно проводиться прополка і полив в потрібній дозуванні, то навряд чи виникнуть проблеми. Рекомендуємо дізнатися, як використовувати спанбонд на грядках .

Про автора

admin administrator