Яке зростання було у Янковського

Авторadmin

Яке зростання було у Янковського

§ 20. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XIX СТ.

• характеризувати зміни, що відбувалися в соціально-економічному розвитку.

1. Яким було становище українців під владою Габсбургів? 2. Як вплинули на розвиток західноукраїнських земель реформи Марії-Терезії та Иосифа II? 3. Що було характерним для розвитку соціально-економічних відносин на західноукраїнських землях впродовж першої половини XIX ст.?

1. Населення та умови життя на західноукраїнських землях у другій половині XIX ст.

Упродовж другої половини століття кількість населення західноукраїнських земель збільшилася. За даними австрійських та угорських державних переписів 1857 і 1900 рр., тут мешкало відповідно 2600 тис. і 3814 тис. українців. Таке стрімке

зростання населення свідчило про демографічний вибух. Проте питома вага українців у його складі зменшилася. Спричиняло це як збільшення української трудової еміграції до Америки, так і зростання чисельності поляків, угорців, німців, євреїв тощо. Зростання чисельності населення дедалі більше загострювало місцеві соціально-економічні проблеми. У Галичині густота населення в сільській місцевості за цей час збільшилася з 32 до 102 осіб на 1 кв. км.

Упродовж другої половини XIX ст. соціально-економічні характеристики західноукраїнських земель не зазнали суттєвих змін. Станом на кінець XIX ст. вони залишалися аграрним суспільством, позаяк 95 % населення трудилося на землі, а близько 1 % працювало на промислових підприємствах. Західноукраїнська інтелігенція, з місцевим духівництвом включно, була чисельно невеликою. Так, у Східній Галичині вона становила близько 0,5 % загальної кількості українського населення. Рівночасно поляки, скажімо, складали 22 % мешканців Східної Галичини, а їхня Інтелігенція — понад 3 % загальної кількості населення.

Національний склад населення західноукраїнських земель наприкінці XIX ст.

Якою була чисельність українського населення на західноукраїнських землях?

2. Особливості економічного розвитку Галичини, Буковини та Закарпаття

Революція 1848-1849 рр. хоча і завершилася поразкою, проте сприяла подальшому становленню Індустріального суспільства в західноєвропейських державах.

Зовсім інша ситуація склалася на західноукраїнських землях. Після 1848 р. кріпосницькі порядки вже не перешкоджали економічному розвиткові. Одначе тут не спостерігалося такого бурхливого зростання продуктивних сил, як в інших частинах імперії Габсбургів. Економічна ситуація навіть погіршилася. Це було спричинено тим, що з 1861 р. починається широке будівництво залізниць (збудовано залізницю Львів—Відень), яке поєднало західноукраїнські землі з головними промисловими центрами Імперії. Здавалось, це мало б сприяти економічному піднесенню, як це було у провідних країнах Європи. Проте у край хлинув потік товарів з індустріально розвинених регіонів імперії (Австрія, Чехія), який розорив місцеві промисли і зруйнував всю традиційну систему господарювання. Все це відбувалося на тлі швидкого зростання населення.

Завод Юліуша Міколяша у Львові

Залізнична станція Буковини

Нафтова та озокеритні копальні на Потоці в м. Бориславі

Щоб врятувати ситуацію, місцева адміністрація краю намагалася залучити інвестиції.

Зацікавлення в іноземного капіталу викликали родовища нафти, мінеральних солей, величезні масиви лісу. Внаслідок цього стали швидко розвиватися нафтодобувна та лісозаготівельна галузі промисловості. Наприкінці XIX ст. іноземний капітал посів провідні позиції в економіці західноукраїнських земель.

Сільське господарство західноукраїнських земель розвивалося надзвичайно повільно. Це був не лише найбільший аграрний регіон імперії, а й край із найнижчим рівнем розвитку сільськогосподарського виробництва. Величезні земельні масиви перебували у власності поміщиків, тоді як більшість селянства постійно страждала через малоземелля, незважаючи на деяке розширення посівних площ.

Чому масове залізничне будівництво на західноукраїнських землях у другій половині XIX ст. (3,7 тис. км) негативно позначилося на економічному розвитку регіону?

3. Розвиток промисловості. Становище західноукраїнських робітників

Західноукраїнська промисловість розвивалася сповільненими темпами. Переважна більшість промислових робітників працювала не у великій фабричній промисловості, а на дрібних підприємствах і майстернях.

Галузева структура промисловості краю була однобокою. Основну частину продукції давали галузі з добування і переробки місцевої сировини — лісова, лісопильна, нафтова, буровугільна, соляна. Найбільшою була нафтова, яка почала розвиватися з 70-х рр. XIX ст. її центром був Борислав. Контроль над розвитком цієї галузі одразу встановили австрійські та німецькі підприємці. Віденський уряд перешкоджав спорудженню нафтоперегінних заводів у Східній Галичині. Галицьку нафту переробляли на австрійських та угорських заводах.

Велика кількість високоякісних лісів (дуб, смерека та бук) зумовила у другій половині 60-х — на початку 70-х рр. XIX ст. стрімкий розвиток лісопильної промисловості. Іноземні підприємці за безцінь скуповували чи орендували у поміщиків масиви та вирубували їх. До лісових районів Карпат було підведено залізничні колії, і цінну деревину вивозили до Західної Європи. На початку XX ст. з Карпат щорічно вивозилося 608 млн м 3 лісу.

Натомість темпи розвитку інших галузей деревообробної промисловості були дуже повільними. Потреби західноукраїнського населення у меблях, папері й картоні задовольнялися імпортною продукцією.

До найменш розвинених галузей належали легка й металообробна індустрія. Легка промисловість залишалася на стадії дрібного ремесла. Місцеві ткачі, шевці та кравці забезпечували одягом і взуттям лише сільське населення, а міщани носили одяг із тканин західноєвропейських текстильних фабрик.

Становлення фабрично-заводської промисловості у краї відбувалося надзвичайно повільними темпами. У другій половині XIX ст. тут діяли лише п’ять великих державних тютюнових фабрик (у Східній Галичині — чотири, на Закарпатті — одна), на яких працювали 4 тис. робітників. У Східній Галичині існувало також кілька сірникових фабрик, металургійних і машинобудівних підприємств.

Розвиток промисловості був пов’язаний з виникненням нової суспільної верстви — промислових робітників. Наприкінці XIX ст. їхня кількість у краї становила близько 55 тис. осіб. Джерелами поповнення робітництва були розорені ремісники й селяни.

Становлення фабрично-заводської промисловості:

• Збільшилася кількість промислових підприємств, але 95% з них були дрібними.

• Промисловий переворот відбувався повільно.

• Деякі галузі промисловості не витримували конкуренції дешевої продукції з Австрії і занепадали.

• Основними галузями були лісопильна і добувна (нафта, сіль, озокерит).

• Відчутний вплив іноземного капіталу.

• Розвиток залізничного транспорту.

Становище західноукраїнських робітників було одним із найгірших у Європі. Вони працювали в жахливих умовах і ледве виживали. У гонитві за високими прибутками підприємці не бажали витрачати гроші на створення безпечних умов праці. Внаслідок цього кількість нещасних випадків постійно зростала. Робочий день тривав у середньому 12-18 годин.

Заробітна платня промислових робітників у краї була в півтора раза меншою, ніж у центральних районах імперії. За офіційними даними австрійських установ, платня робітників у Львові становила 48-58 % заробітку їхніх колег у Відні. Нерідко (а особливо в Бориславі та на лісозаготівлях) заробіток видавали не грошима, а талонами, за якими робітники могли отримати продукти за вищими цінами лише у крамниці підприємця. Поширення набуло штрафування робітників під різними приводами. Розмір платні промислових робітників не забезпечував їм прожиткового мінімуму.

Які галузі промисловості розвивалися на західноукраїнських землях?

4. Розвиток сільського господарства і становище селян

Аграрні реформи, здійснені на західноукраїнських землях під час революції 1848-1849 рр., вивільнили селян від залишків кріпацтва, проте їхнє становище залишалося вкрай важким. За своє звільнення селяни мусили впродовж 50 років сплачувати щорічні платежі.

Західноукраїнські землі стали краєм, де в сільському господарстві основу становили дрібні селянські господарства розміром 2-5 га (80 % селянських господарств), які навіть не забезпечували мінімальних потреб селянина, та великі земельні володіння по 15-20 тис. га.

Внаслідок цього еволюція сільського господарства відбувалася дуже повільно. В економічних відносинах між селянами й поміщиками переважали відробітки — за позичене зерно, за оренду землі, за дрова тощо. Лише наприкінці XIX ст. вони стали поступатися місцем вільнонайманій праці. Одним із найголовніших питань для селянина в той час було право користуватися сервітутами.

Сервітут — обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором.

Неможливість нормального ведення господарства без використання лісів і пасовиськ була очевидною. Проте землевласники заздалегідь призначали надмірну ціну за користування ними, розуміючи, що дітися нікуди. Сподівання тисяч селян знайти справедливість у судах були марними.

Неспромога більшості селян забезпечити себе всім необхідним завдяки праці у власному господарстві змушувала їх шукати додаткових заробітків. Чимало йшло наймитувати до великих землевласників. Проте за свою працю вони отримували вчетверо менше, ніж сільськогосподарські робітники в інших провінціях імперії Габсбургів.

Наймані робітники миють овець перед стрижкою

Витяг з таємного рапорту австрійської поліції про ставлення західноукраїнського селянства до євреїв (1890 р.)

«За винятком щоденного хліба селяни на кожному кроці залежать від верея. Він служить для них і замовником, і дорадником, і посередником, і довіреною особою. І якщо ми захотіли б прогнати їх, то селяни першими вимагатимуть їхнього повернення. Хоча євреї повною мірою користуються перевагами цього становища, надаючи під проценти позички, контролюючи не лише селян, а й духівництво, було б помилковим казати про переважання антисемітизму в розумінні расової ненависті».

1. Які особливості взаємин між українцями та євреями у краї помітили австрійські урядовці? 2. Якими були позитивні й негативні аспекти економічних відносин між представниками цих народів у краї?

Новою проблемою у напівжебрацькому житті західноукраїнського селянства стало лихварство. Вимушені позичати гроші для сплати численних податків, селяни швидко опинялись у залежності від лихварів, які, вдаючись до безсоромного шахрайства, під приводом сплати боріу і відсотків на нього (в середньому 150-250%), відбирали їхні господарства. Наслідком безпросвітного становища селян було поширення пияцтва. Землевласники часто самі штовхали їх до цього, видаючи замість платні за роботу талони, що їх можна було реалізувати лише в шинку. Тому не дивно, що наприкінці XIX ст. у Східній Галичині один шинок припадав на кожних 230 мешканців, тоді як початкова школа — на кожних 1500.

Основною галуззю сільського господарства в краї було рільництво. Через зубожіння селян прогрес у способах обробітку і технічному оснащенні землі був дуже незначним.

Упродовж другої половини XIX ст. урожайність сільськогосподарських культур у краї була в півтора-два рази нижчою, ніж у західноєвропейських країнах.

І все ж, хоч І повільно, вигляд західноукраїнського села змінювався. Формується нова суспільна верства західноукраїнських селян-підприємців. На відміну від міської буржуазії та поміщиків, селяни-підприємці були переважно українцями.

Упродовж другої половини XIX ст. в сільському господарстві західноукраїнських земель поступово відбувалася аграрна еволюція, внаслідок якої воно переходило на ринковий шлях розвитку.

Які фактори негативно вппивали на розвиток сільського господарства на західноукраїнських землях?

Одні з перших українських емігрантів до Америки – баптисти І. Сипченко, Г. Кузений, І. Юхимів та Ю. Сич

5. Початок трудової еміграції українців

Злиденні заробітки або цілковита їх відсутність, зубожіння, нестача землі, пошуки порятунку від голодної смерті, тягар національного гноблення й політичного безправ’я стали основними причинами еміграції.

Масова еміграція західноукраїнського селянства розпочалася у 80-х рр. XIX ст., а найбільших розмірів досягла на початку XX ст.

Відбувалася вона у формах постійної переселенської й тимчасової заробіткової еміграції.

Переважно емігрували до Бразилії, Аргентини, США і Канади. На тимчасові сезонні роботи західноукраїнські селяни щорічно виїздили до сусідніх країн — Угорщини, Західної Австрії, Німеччини, Румунії, Росії, Франції та інших країн.

За другу половину XIX ст. зі Східної Галичини й Північної Буковини в пошуках кращої долі за океан виїхало близько 250 тис. осіб. Упродовж 1871-1900 рр. Закарпаття залишили 170 тис. переселенців.

На нових місцях українські емігранти опинялись у важких і незвичних умовах. На Американському континенті вони стикалися з новими звичаями і традиціями, які значно відрізнялися від тих, до яких вони звикли на Батьківщині. Щоб пристосуватися до умов економічного, соціального й культурного життя, потрібен був певний час. Для більшості українців він був важким і тривалим.

Перша хвиля трудової еміграції із західноукраїнських земель тривала до початку Першої світової війни. У цілому вона була частиною світового міграційного процесу, що особливо активізувався на зламі ХІХ-ХХ ст. За масштабами вона переважала всі наступні хвилі української еміграції. її наслідком стала поява на Американському континенті значної української діаспори.

Трудова еміграція мала і позитивний момент. Мігранти переказували з-за кордону своїм родичам значні суми, що суттєво впливало на економічне життя краю.

Якими були причини трудової еміграції українців?

6. «Рутенська акція»

З-поміж усього західноукраїнського населення становище закарпатських русинів було найважчим. Земельна реформа початку 50-х рр. уже вичерпала свій потенціал. 51 % селянських господарств (58 тис.) володіли земельними ділянками (телеками) розміром до 1 га (2 гольди), тоді як для нормального ведення господарства потрібно було принаймні 3-5 га. 128 великих землевласників володіли 32,2% земель.

Едмунд Еган (1851-1901)

За наполяганням мукачівського єпископа Ю. Фірцика, занепокоєного становищем селян, угорський уряд вислав у Закарпаття спеціаліста з сільського господарства Едмунда Егана для перевірки.

Еган склав докладну картину становища русинів краю, яка виявилась навіть гіршою, ніж уявлялося. «Цей народ поволі занепадатиме матеріально і морально щораз то нижче, доки не загине зовсім. Якщо уряд думає допомогти русинам. необхідно взятися за оздоровлення всього недужого організму».

Розроблені Еганом заходи лягли в основу організації «Верховинської господарської акції», яка почала здійснюватися з середини 1897 р. Попервах було орендовано у графа Шенборна 12 600 гольдів землі, а згодом 20 000, переважно пасовиськ, на яких розводили завезену з Німеччини та Швейцарії худобу високопродуктивних молочних порід, роздану місцевим селянам. Для переробки молока, що його здавали селяни, у Нижніх Воротах було створено спеціальне молочне господарство.

Важливим заходом Егана було обмеження свавілля лихварів, які стали справжнім лихом для селян. У 1899 р. було створено кредитну спілку, яка під низькі відсотки давала селянам позички.

Хоча ці заходи мали поверховий характер, вони певною мірою сприяли поліпшенню життя населення. Проте не всім сподобалася діяльність Егана: занепокоїлися лихварі, місцеві чиновники, деякі політичні діячі. 20 вересня 1901 р. за таємних обставин його було важко поранено, а через два дні він помер. Відтак «Рутенська акція» зійшла нанівець. Населення краю, як і перше, потерпало від утисків панів, лихварів та неврожаїв.

Що таке «Рутенська акція»?

7. Кооперативний рух

Одним із напрямів розбудови національного життя стало розгортання кооперативного руху, який мав вирвати українське селянство із залежності від польських панів та лихварів, сприяти соціально-економічному розвиткові українського села.

Кооперативний рух у Галичині, що зародився у 60-ті рр. XIX ст., набув свого розвитку у 80-90-ті рр. Засновником кооперативного руху на західноукраїнських землях був Василь Нагірний (1847-1921). Він розгорнув активну діяльність зі створення мережі кооперативних спілок у краї. Спочатку це були кредитні спілки, що мали врятувати селянство від грабіжницьких відсотків лихварів і шинкарів (150-250 %).

У 1883 р. В. Нагірний заснував споживчий кооператив «Народна торгівля», в рамках якого створено мережу крамниць по селах і містах, де за помірними цінами можна було придбати необхідні речі для господарства селянина, оминаючи посередників.

Василь Нагірний (1847-1921)

У 1892 р. засновано страхову компанію «Дністер», що надало кооперативному рухові стабільності.

Крім кредитування і страхування селян, кооперативи поширювали серед останніх сучасні методи господарювання (товариство «Сільський господар», 1899 р.), підтримували освіту, сприяли поширенню громадсько-політичної, навчальної та іншої літератури.

Хто був засновником українського кооперативного руху в Галичині?

8. Міста і міське населення

Західноукраїнські міста внаслідок імперської політики гальмування індустріалізації краю впродовж тривалого часу зберігали свій традиційний вигляд. Швидше за інші розвивалися Львів і Чернівці, а також міста, що були значними залізничними центрами — Станіслав, Стрий та ін. Зростало також населення Дрогобича й Борислава, де виникли нафтодобувні підприємства.

У Галичині мешканці міст становили 10% від усього населення. Українців серед міського населення було лише 14-25%. Більшість належала полякам та євреям. А втім, навіть невеликі за кількістю українські міські громади відігравали значну роль у розвитку українського національного життя.

Містами-осередками українського культурного й політичного життя в краї були у другій половині XIX ст. Чернівці, Перемишль, Станіслав, Коломия, Тернопіль, Ужгород.

Загальноукраїнським центром національно-визвольного руху став Львів.

Упродовж XIX ст. Львів зберігав значення польського культурного й політичного центру. Користуючись своїм привілейованим становищем у Східній Галичині, поляки намагалися збільшити свій вплив у місті. Тому впродовж цього часу Львів постійно був ареною боротьби між поляками та українцями.

В економічній площині західноукраїнські міста зберігали свій характер центрів ремесла й торгівлі. Однак українців у складі місцевого купецтва майже не було. Абсолютну більшість у цьому секторі економіки мало єврейське купецтво. Завдяки їхній діяльності в краї було налагоджено економічні зв’язки між містами й селами. Єврейські купці скуповували в селах сільськогосподарську продукцію і привозили на продаж селянам необхідні товари. У містах вони мали численні крамниці, де продавали продукти й готові товари, вироблені місцевими ремісниками або завезені з інших регіонів імперії. Рівночасно з торгівлею єврейські купці здійснювали інші комерційні операції: позичали гроші, продавали товари в борг тощо. Завдяки їхній діяльності західноукраїнське селянство втягувалось у товарно-грошові відносини.

Будинок страхового товариства “Дністер” у Львові

Львів. Кінець XIX ст.

Розгляньте фотографію, складіть за нею розповідь – «На вулицях Львова»

Друга половина XIX ст. для західноукраїнських земель, на відміну від Наддніпрянщини, не стала часом, коли її міста докорінно змінилися. Давній вигляд міст за нової доби визначався особливостями економічного розвитку краю.

Яке місто на західноукраїнських землях було найбільшим?

ВИСНОВКИ

Економічне становище західноукраїнських земель у складі Австро-Угорщини, як і раніше, залишалося наближеним до колоніального.

Регіон був ринком збуту готової продукції з центральних регіонів імперії І джерелом надходження сировини. У другій половині XIX ст. західноукраїнське селянство розгорнуло боротьбу за сервітути, котра виявилася не на його користь. Украй злиденне становище більшості селян штовхало його до еміграції. Одним із способів боротьби за поліпшення свого життя було розгортання кооперативного руху. Міське життя залишалося нерозвинутим. У регіоні було лише декілька відносно великих міст.

ЗАКРІПИМО ЗНАННЯ

1. Яким був склад населення та умови життя українців на західноукраїнських землях?

2. Заповніть таблицю «Економічний розвиток західноукраїнських земель у другій половині XIX ст.»:

3. Чому провідною проблемою західноукраїнського села у другій половині XIX ст. стали сервітути?

4. Чи можна однозначно твердити, що трудова еміграція із західноукраїнських земель мала виключно негативний характер?

5. Визначте характерні риси розвитку міст на західноукраїнських землях.

6. Яка мета українського кооперативного руху в краї? Як ви розумієте гасло кооперативного руху в Галичині: «Свій до свого по своє!»

Іван Янковський – біографія, фото, особисте життя, зростання, сім’я 2019

Іван Янковський – російський актор театру і кіно. Продовжувач акторської династії Янковських: онук культового радянського актора Олега Янковського, син кінорежисера Філіпа Янковського та актриси Оксани Фандери.

Молодий і перспективний актор Іван Янковський

Дитинство і сім’я Івана Янковського

Незважаючи на те, що Ваня народився в акторській сім’ї, бажання стати продовжувачем славних традицій Янковських в його душі народилося не відразу.Як і багато дітей, хлопчина довгий час мріяв стати космонавтом, а решта все вже потім. Тобто, фантазія і любов до інших світів у нього були присутні з самого дитинства. В одному інтерв’ю одного разу він навіть зізнався, що допускає існування потойбічних сил.

Іван Янковський та його дідусь Олег Янковський (2002 рік) У дитинстві Іван встиг перепробувати кілька видів спорту, але надовго ніде не затримався – ні в легкій атлетиці, ні в плаванні, ні в іграх з м’ячем (правда, боксом він захопився і займається до сих пір). І тільки в підлітковому віці він серйозно звернув увагу на кінематограф – сімейні гени все-таки дали знати.

Іван успадкував від батьків яскраву зовнішність У 10 років Ваня Янковський вперше опинився на знімальному майданчику сентиментальною картини Олега Янковського «Приходь на мене подивитися», де хлопчик зіграв ангела Різдва. Треба сказати, що без кастингу не обійшлося – дід не збирався давати Івану поблажок. Він потрапив в акторський склад своїми силами.

Батьки Івана Янковського: Оксана Фандера і Філіп Янковський Спочатку Іван навчався в школі №1840 з математичним ухилом, а після 9 класу вступив в Московську міжнародну кіношколу. Під час навчання він побував на Соловках, у Вірменії, Туреччини і навіть Південній Африці – там учні знімали документальний фільм.

Єлизавета Янковська, сестра Івана, теж актриса Потім Іван продовжив навчання на режисерсько-акторському факультеті ГІТІСу, в майстерні Сергія Женовача. Поблажок не було і тут, але обдарований юнак безстрашно йшов на найбожевільніші експерименти.

акторська кар’єра

У 2008 товариш батька, постановник Роман Пригунов, покликав Івана взяти участь в зйомках фантастичного фільму «Індиго». За сюжетом його герой диригував ватагою молодих хлопців з унікальними здібностями. Задарма його персонажа було інтуїтивне передбачення нещасть. Перший млинець вийшов грудкою, картина критикам категорично не сподобалася, так само як і гра акторів. Втім, дід своїм онуком все одно пишався.

Юний Іван Янковський у фільмі «Індиго» Після невдалого дебюту хлопець вирішив зосередитися виключно на навчанні. Він брав участь в навчальних спектаклях за мотивами творчості Чехова, Мольєра, Платонова; після отримання диплома в 2013 році був зарахований до театральної студії Женовача.

«Записки небіжчика»: Іван Янковський в ролі Максудова У 2014 році Янковський-молодший вирішив знову з’явитися на екрані. Його увагу привернув дебютний фільм Михайла Местецький під назвою «Ганчірковий союз», де мова знову йшла про представників ніким не зрозумілою молоді Прем’єра авторського фільму відбулася набагато пізніше, в травні 2016 року, і на кінофестивалі «Кінотавр» отримала підняв самооцінку молодого актора приз «За кращу чоловічу роль ».

Кадр з фільму «Ганчірковий союз» Потім була участь в комедійному проекті «Без кордонів», над яким працювало три режисери. Іван пройшов кастинг на роль блудного сина у режисера Карена Оганесяна.

Іван Янковський у фільмі «Без кордонів» У 2016 році він знявся в трьох касових проектах. По-перше, це фільм «Джерело» Надії Вітальской, адаптована до сучасності «Олеся» Купріна, де за сюжетом персонаж Івана, московський студент останнього курсу, зустрічає в лісі дівчину, і ця зустріч кардинально змінює його погляди на життя. На зйомках акторові довелося попрацювати з дикими звірами, а також скупатися в крижаній воді.

У «Джерелі» Іван Янковський зіграв головну роль Масштабною картиною став фентезійний трилер «Нічна варта», в якому молодому Янковському випала роль юнака, раптово узнающего, що в повсякденному житті він кожен день зустрічався з вампірами, перевертнями і іншою нечистю. А незабаром він сам приєднався до загону, відстрілюють полюють на людей потойбічних «нелегалів». Разом з Іваном у фільмі знялися Любов Аксьонова та Леонід Ярмольник.Актори «Нічних вартою» в студії Івана Урганта Наступним амбітним проектом для молодого актора став інтригуючий фільм Павла Лунгіна під назвою «Дама Пік», де молодшому Янковському довелося попрацювати з Ксенією Раппопорт. Вона грала оперну діву Софію Майер, а він – молодого співака Андрія, готового на все заради вигідної ролі. Під час зйомок акторові довелося роздягнутися в кадрі заради постільної сцени, впритул зайнятися хореографією в театрі і навіть поправити свою дикцію.

Заради ролі Германа герой Івана Янковського був готовий на все Але, мабуть, фантастичні сюжети поки що більше привертають Івана, оскільки після «Дами Пік», він з’явився в антиутопії «Ікарія», генеральним продюсером якої виступив народний артист Євген Миронов. Дія стрічки відбувається в недалекому майбутньому: вчені впритул підійшли до розгадки безсмертя, і група підлітків потрапляє в смертельно небезпечний експеримент в форматі реаліті-шоу.

Іван Янковський на зйомках «Ікарі»

Особисте життя Івана Янковського

Ходили різні чутки про те, що у актора були романи з Каміллою Байсарової і Алісою Будуновим. У 2013 році Іван зупинив вибір на Вірі Панфілової, дочки беззмінного лідера «Аліси» Костянтина Кінчева. Вони разом навчалися в ГІТІСі, а до цього дівчина закінчила курс Кирила Серебренникова в Школі-студії МХАТ.

Віра – колишня дівчина Івана Янковського, дочка Кістки Кінчева Однак в листопаді 2016 року стало відомо про розрив молодих людей. Друзі та близькі були шоковані – здавалося, що справа йде до весілля, а вони не тільки посварилися, але навіть заблокували один одного в соціальних мережах. Хлопці не афішували причину розставання, але близькі до них люди стверджували, що у закоханих просто не було часу один на одного через постійну роботи.

Іван Янковський та Віра Панфілова розлучилися в листопаді 2016 года На питання: «Чи подобаються вам фільми за участю дідуся?» Актор незмінно відповідає, що, зрозуміло, подобаються і що улюблений з таких у нього – «Крейцерова соната». «Цей фільм для мене як підручник», – зізнавався Іван.

Іван Янковський зараз

У 2016 році стало відомо, що режисер Єгор Кончаловський хоче запросити Івана Янковського на головну роль в стрічку «псоглавцев» (екранізація однойменного роману Олексія Іванова). Онук Олега Янковського про роботу в театрі Також Янковський-молодший бере участь в постановках театру під керівництвом свого наставника Сергія Женовача: «Самовбивця» (Олег Леонідович), «Майстер і Маргарита» (Іван Бездомний) і «Записки небіжчика» (Максудов).

Про автора

admin administrator