Як вступити до Тяньші

Авторadmin

Як вступити до Тяньші

Добровольцем на службу: як потрапити в армію у 2023 році

Українські військові з різних бригад беруть участь у військових навчаннях з бойової психологічної підготовки в невідомому місці поблизу кордону з Білоруссю, в Україні, 11 березня 2023 року. Фото: REUTERS/Violeta Santos Moura

Поділитись:

  • Для українців є два основні способи потрапити у військо: мобілізація і укладання контракту. Другий є виключно добровільним.
  • Іноземці можуть вступати до лав Інтернаціонального легіону чи інших підрозділів ЗСУ.
  • Нацполіція у 2023 році відкрила набір у спеціальні штурмові бригади: серед них є підрозділи НГУ, Азова, поліції та прикордонників.

Порядок добровільного вступу на службу в українські збройні формування у 2023 році загалом не змінився. Найпростіше — прийти у військкомат і заявити про бажання служити. Однак у разі, якщо плануєте вступати не у Збройні сили України, а, наприклад, у НГУ чи добробат, процедура відрізняється.

Заборона розповідає про варіанти добровільної служби в українській армії для громадян та іноземців.

ЗСУ і НГУ: контракти і мобілізація

Є два основні способи потрапити у військо:

Майже в усьому мобілізовані мають такі самі можливості, як і контрактники: підвищення у званні, кар’єрне зростання. Також вони можуть перейти на контрактну службу. Різниця починається з поглибленої військово-лікарської комісії та різних довідок, розповів НВ начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

«У період ведення бойових дій це може видатись проблематичним. Так, є військовослужбовці, які підписують контракт, але вони переважно знаходяться тут, у тилових районах. Дуже багато підписують контракти службовці строкової служби, які на момент початку війни не звільнилися. Також деякі мобілізовані підписують контракт, особливо ті, які мають вищу освіту і досвід роботи за певним фахом», — каже Горбач.

При цьому право на це мають і люди, які раніше не служили в армії.

Якщо мобілізація носить добровільно-примусовий характер, контракт передбачає приєднання до ЗСУ суто за власним бажанням. Серед переваг: можна обирати підрозділ і спеціальність.

Є різні строки служби (у середньому від трьох до п’яти років), але під час повномасштабної війни укладають договори з дією до закінчення воєнного стану.

Важливо! Ті військовозобов’язані, які обмежено придатні до військової служби у воєнний час, можуть бути мобілізовані, але їхня служба проходитиме не у бойових частинах, а у частинах забезпечення. Також вони можуть служити в установах та навчальних закладах Міноборони, в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.

Якщо ж хочете підписати контракт, то перш за все, варто обрати збройне формування, де плануєте служити: НГУ або ЗСУ.

Контракт у Збройних силах України

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу на такій основі є:

  • придатність до військової служби за медичними показниками;
  • фізична підготовка та психологічна стійкість кандидата;
  • освіта не нижче повної середньої;
  • вік від 18 до 45 років, а під час дії воєнного стану — до 60 років;
  • відсутність судимостей.

Які документи необхідні:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • службова характеристика;
  • медична довідка про стан здоров’я;
  • військовий квиток (для військовозобов’язаних);
  • копії документів про освіту та трудову діяльність;
  • копії документів про народження та сімейний стан;
  • письмова згода на проведення спеціальної перевірки;
  • автобіографія в рукописному і надрукованому примірниках;
  • довідка про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання.

Щоб податися на службу у Національну гвардію, варто звертатися саме у відділення комплектування цього формування.

Контакти центрів комплектування НГУ:

  • Київ — (044) 462-58-99; (063) 235-82-09;
  • Львів — (063) 313-30-03; (068) 859-62-58;
  • Харків — (063) 317-00-82;
  • Одеса — (063) 236-02-22; (063) 239-07-70.

Також можна заповнити онлайн-анкету на офіційному сайті НГУ, а потім пройти первинний психологічний тест у відділі комплектування. Першочергово треба мати з собою паспорт громадянина України, військовий квиток або приписне свідоцтво (за наявності) та дві фотокартки 3х4.

Вимоги до претендентів:

  • придатність за станом здоров’я, що встановлюється в ході медичного огляду та психологічного тестування;
  • вища, професійно-технічна, повна або базова загальна середня освіта (для громадян призовного віку, які не проходили строкової військової служби);
  • наявність отриманої під час проходження строкової військової служби військово-облікової спеціальності (для тих, хто вже служив строковиком).

Різні підрозділи залежно від своїх функцій мають різні вимоги до рівня фізичної підготовки кандидатів. Оцінюється остання за трьома критеріями: сила, швидкість і витривалість.

Добробати: чи варто вступати

Добровольчі формування територіальних громад існують ще з 2014 року. Станом на 2023 рік їх в Україні близько 400 — всі вони відрізняються специфікою діяльності. Головне, що варто знати: добробати не входять ні у ЗСУ, ні у НГУ, тож фактично досі не мають офіційного статусу.

«У лютому-березні [2022 року], коли було не до бюрократії, Добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ) використовувались масово як легка піхота, яка допомагає регулярним частинам. Більшість ДФТГ рухаються до об’єднання з частинами ЗСУ/НГУ. Ті добробати, які беруть безпосередню участь у бойових діях, є у підпорядкуванні регулярних частин. Це дає можливість у разі поранення бійця або його загибелі отримати грошову компенсацію родині», — розповів пресофіцер добровольчого формування «Хартія» Ілля Колдомасов.

Гвардія наступу — це об’єднана назва для бригад, які посилять Сили оборони та звільнення окупованих територій України. Приймають не тільки чоловіків, а й жінок.

Військові з’єднання формують на базі воєнізованих формувань:

  • Національної поліції — бригада «Лють»;
  • Держприкордонслужби — «Сталевий кордон»;
  • Національної гвардії — «Азов», «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг», «Буревій».

Основу підрозділів складають діючі поліцейські, прикордонники та нацгвардійці, але набирають і добровольців без військового досвіду.

Для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які діють для військовослужбовців та поліцейських (пільги у ЗСУ та МВС дещо відрізняються, тож варто враховувати це при виборі).

У заявці потрібно вказати бажаний підрозділ, вік, наявність військового досвіду, спортивних досягнень та інші особисті дані. Після цього за вказаними у анкеті контактами надійде відповідь і подальші інструкції для дій.

Там мають проконсультувати щодо всіх запитань, а також підказати, куди прийти та які документи взяти з собою;

  • подати заяву особисто через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

«Кожен кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав. Військові можуть піти на контракт або по мобілізації, це стосується Держприкордонслужби та Нацгвардії», — каже міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Після зарахування буде кількамісячне навчання: спершу індивідуальне, а потім у складі підрозділу. Тільки після злагодження бригади допустять до бойових завдань.

Іноземці: як вступити у ЗСУ

Головнокомандувач України Володимир Зеленський ще 27 лютого 2022 року оголосив про створення Інтернаціонального легіону ТРо — спеціального підрозділу, у який можуть вступати іноземці, які бажають захищати Україну. Також можна доєднатися до загальних підрозділів ЗСУ, пише ArmyInform.

Іноземці мають право обіймати лише посади рядового, сержантського та старшинського складу.

Серед основних вимог для вступу до лав ЗСУ:

  • підходять за віком;
  • придатні до військової служби за станом здоров’я;
  • пройшли професійно-психологічний відбір;
  • мають достатній рівень фізичної підготовки;
  • відсутні судимості.

Важливо! Іноземці служать на контрактній основі. Для них у договорі є додаткова підстава для звільнення — за власним бажанням.

Для прийняття на військову службу іноземці та особи без громадянства повинні звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомати) в Україні або до посольства України у країні проживання.

статусу учасника бойових дій в Україні. Він дає право на безплатне лікування, знижку на оплату комунальних послуг і допомогу з тимчасової непрацездатності. Також цей статус важливий при отриманні виплат чи соціальної допомоги родинам військовослужбовців, особливо у випадку їх загибелі.

Вступна кампанія в запитаннях і відповідях

Навчання в статусі курсанта в Навчально-науковому гуманітарному інституті

1. Хочу стати курсантом Академії СБУ. Куди звернутися насамперед та в який термін?

  • Прийом заяв громадян на вступ розпочинається щороку після оголошення й оприлюднення Правил прийому. Зразок заяви. Подати заяву до регіонального управління за місцем проживання чи навчання до регіональних управлінь СБУ або відправити її на електронну адресу Академії – [email protected]. Якщо ви проживаєте в Києві, можете звернутися до Приймальні громадян СБУ (вул. Малопідвальна, 16) або в Головне управління СБУ в м. Києві та Київській області (Аскольдів провулок, 3А). Далі очікуйте на дзвінок з регіонального підрозділу СБУ. У разі виникнення питань, звертайтесь до Приймальної комісії за номером 0 (63) 229 58 45 (WhatsApp, Signal, Telegram).

2. Які вимоги до вступників, які хочуть стати курсантами Академії?

  • До участі в конкурсному відборі на вступ в Академію допускаються громадяни України віком від 17 до 30 років, які мають повну загальну середню або професійно-технічну освіту.

3. Скільки років триває навчання і чи обов’язково проживати в казармі?

  • Бакалаврський рівень – 3,5 роки. Магістерський рівень – 1,5 року.

Для курсантів та курсанток створені максимально комфортні умови проживання – вони живуть у гуртожитку на території закладу.

4. На які спеціальності можуть вступати дівчата?

  • Дівчата та хлопці можуть вступати на будь-які спеціальності.

5. Кому та які пільги надаються при вступі?

  • Такого поняття як «пільги» наразі немає. Натомість є спеціальні умови участі в конкурсному відборі, а саме: зарахування за співбесідою, участь у конкурсному відборі за іспитами та/або квотою-1. Повну інформацію про спеціальні умови та категорії осіб, які під них підпадають, читайте в розділі VIII ПРАВИЛ ПРИЙОМУ.

6. Чи є можливість переведення на навчання в Академію СБУ з іншого військового чи невійськового вишу?

  • Переведення осіб з одного закладу вищої освіти до іншого здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства: 1) у межах ліцензованого обсягу; 2) за наявності вакантних місць; 3) за умови ліквідації академічної різниці (обсяг додаткових кредитів не повинен перевищувати 20 кредитів за рік).

Національна академія СБУ щороку приймає на навчання громадян, відібраних органами й підрозділами Служби, за державним замовленням без наявності вакантних місць.

7. Ким і де можна працювати після закінчення Академії?

  • Після завершення навчання усі курсанти в обов’язковому порядку направляються на військову службу в органи та підрозділи СБУ. Їм присвоюється військове звання «ЛЕЙТЕНАНТ», а роки навчання зараховуються до строку військової вислуги.

Навчання в статусі студента в Навчально-науковому інституті інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій

1. Чи є бюджетні місця для студентів?

  • Навчання в Інституті інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій Національної академії СБУ за будь-якою спеціальністю («Право», «Національна безпека (кіберзахист інформаційних ресурсів)», «Національна безпека (організація захисту інформації з обмеженим доступом)» здійснюється за кошти фізичних, юридичних осіб. Інформацію про вартість навчання дивіться в додатку 1 до Правил прийому до Національної академії Служби безпеки України у 2022 році.

2. Чи є в Академії військова кафедра, скільки триває навчання та які умови вступу?

  • Із 2012 року НА СБУ здійснює підготовку офіцерів запасу. Навчання відбувається за рахунок коштів фізичних осіб, які сплачуються відповідно до укладених контрактів. Термін підготовки – 2 роки. Детальні умови вступу – у ПРАВИЛАХ ПРИЙОМУ.

3. Чи можу я вчитися у вас, якщо я діючий військовий ЗСУ?

  • Так, в Інституті можна навчатися без відриву від служби на заочній формі навчання.

4. Чи можна з поганим зором вступити в Інститут інформаційної безпеки?

  • До студентів Інституту інформаційної безпеки немає вимог щодо стану здоров’я (на відміну від курсантів).

5. Чи можуть в Інституті навчатися іноземці?

  • Правилами прийому визначено, що в Національній академії СБУ можуть навчатися лише громадяни України.

Про автора

admin administrator