Як з’явилися перші кажани

Авторadmin

Як з’явилися перші кажани

Кажани бачать вухами: видаючи серії ультразвуків на частотах 20-120 кГц, вони, сприймаючи відлуння, розрізняють предмети величиною 1-10 мм. Це дозволяє кажанам літати в темряві і бачити комах.

Крім того, кажани також не сліпі, вони мають непоганий зір, завдяки якому здатні цілком добре орієнтуватись у просторі.

У них багато спільного, наприклад, вони обоє комахоїдні хижаки. Тільки їжаки шукають комах на землі, а летючі миші харчуються комахами на льоту. Летючими мишами кажанів назвали тільки через схожу будову черепа, насправді з гризунами у них немає нічого спільного. Усе своє свідоме життя кажани літають.

Як летючі миші орієнтуються в темряві? Все просто, летючі миші «бачать вухами». Адже вони володіють такою дивовижною властивістю як ехолокація. Тварини випускають ультразвукові хвилі, які відбиваються від предметів і через ехо повертаються назад.

Загалом, підозра на кажанів впала не випадково. На рахунку рукокрилих щонайменше 6 вірусних спалахів, від яких потерпало людство. Вони живуть поруч із нами мільйонними колоніями, тривалість життя кажана до 30 років.





Кажани — добре відома група тварин. У словнику Бориса Грінченка знаходимо такі назви рукокрилих, як «вертунець», «пергач», «ночовид», «лелик / лилик», «кожан / кажан», «ночниця / нічниця» та численні приклади вживання цих назв (наприклад, «людей не чуть, через базар кажан костокрилий …

Про автора

admin administrator