Як за старих часів називали вересень

Авторadmin

Як за старих часів називали вересень

Давні назви вересня У давньоруській мові вересень офіційно називався «руєн», в народі ж його нарекли «ревуном». І не дарма, адже саме на початку осені починали ревти лосі та олені, влаштовуючи шлюбні герці.

Вересень – сезон сівби озимих. На цьому ґрунті сформувалася в усній українській мові назва сівень (від сіяти). У вересні перелітні птахи відлітають у теплі краї, або, як здавна казали на Україні, у вирій. Через це вересень ще називали довирій, довирійник.

Ве́ресень — дев'ятий місяць року в юліанському та григоріанському календарях. Один із чотирьох місяців, що налічують 30 днів.

календарях пов'язані з природними явищами змін пори року: січень (31 день), лютий (у невисокосні роки – 28, у високос. рік – 29), березень (31), квітень (30), травень (31), червень (30), липень (31), серпень (31), вересень (30), жовтень (31), листопад (30), грудень (31).

Назва Назва «жовтень» пов'язана з часом жовтіння листя і серед слов'янських мов побутує тільки в українській. У руських стародруках XVI—XVII століть місяць згадується під найменням паздерник(ъ).

7 січня – Різдво за старим стилем – тепер більше не державне свято, тому цей день не вихідний. Нагадаємо, що в недержавних компаніях роботодавець може встановлювати додаткові вихідні на свій розсуд. Всього в січні 31 календарний день, з них – 23 робочих дні та 8 вихідних.





Сучасна назвавересня стала загальноприйнятою в нашійкраїні не так давно — лише на початкуХХ століття. А раніше у кожному регіоніпанували свої, домашні назви. У давньоруській мові вересень офіційно називався «руєн», в народі ж його нарекли «ревуном». І не дарма, адже самена початку …

Про автора

admin administrator