Як закатати сік із соковижималки

Авторadmin

Як закатати сік із соковижималки

Зміст:

Сік зі сливи в соковижималці: як отримати і використати

Не секрет, що більшість вітчизняних соковижималок при виробництві орієнтуються на роботу з яблуками. Навіть параметри продуктивності найчастіше виражаються в їх же еквіваленті. Сік зі сливи в соковижималці отримати важко. Справа в тому, що є в наявності велика і гостра кісточка, яка взагалі не пройде через шнек, а також зашкодить сітки центрифуги з-за швидкого обертання. Ми допускаємо, що який-небудь Ангел може впоратися з такою проблемою, однак навіщо молоти? Це ж не млин!

Навіщо віджимати сік з сливи

Вважається, що слива — виходець з Азії. Ще до нашої ери вона виростала і в Європі. Цікаво, що аличу ботаніки бачать не якимось окремим біологічним видом, а метисом, результатом схрещування вишні і сливи. Ось як багато дало світу це дерево з бузково-червоними плодами. Більшість видів злив досі дикі. Окультурено дійсно мінімум сортів цих рослин. В даний час злив готують джеми, варення, соки та інші страви. Використовуються плоди і в косметиці у складі спеціальних масок.

Коли нижче ми будемо розглядати, як за допомогою соковижималки преса отримати сік, буде згадано, що в робочій ємності залишаться кісточки з великою кількістю м’якоті. Господині можуть взяти це на замітку і в період заготовок користуватися лікувальними властивостями сливи: (Див. також: Приготування яблучного соку в соковижималці)

Як віджати сік з сливи

Отже, шнекові соковитискачі. Той, хто думає, що не вийде зовсім нічого, безумовно помиляється. Шнековий соковитискач, схожа на Вітьок, віджала на відео деяку кількість абрикосів. В процесі було чути легко помітний скрегіт, на вихід кинувся підсушений макуха, а в склянку для збору соку… потекло густе пюре. Це чимось нагадує результат вичавки банана. Експериментатор націдив приблизно пів літра пюре, перш ніж задовольнився демонстрацією. В результаті шнекова соковижималка була помыта і просушена. Потім її розібрали і продемонстрували деталі.

Сітка шнекової соковижималки виявилася трохи погнутий, тобто прилад зумів розмолоти кісточки шляхом необоротної псування цього елемента. Тому перше, що ми не рекомендуємо робити, це намагатися пропустити сливи через будь-яку шнековий соковитискач. В іншому випадку з високим ступенем ймовірності прилад прийде в непридатність.

В одному онлайн магазині попалася фраза, що соковижималкою Angel Juicer можна переробляти сливи, але найімовірніше малося на увазі, що кісточки потрібно попередньо видалити. І навіть професійні роторні соковижималки Santos спасували перед цим твердим компонентом фруктів. В інструкції прямим текстом написано, що кісточки з абрикосів та слив необхідно попередньо видалити. З цього приводу можемо помітити, що у міру стиглі плоди досить просто обробляються вручну, але якщо тонни врожаю… Є сенс закуповувати у дачників вже очищене сировину. Це якщо ведеться промислове виробництво, в іншому випадок власний урожай обробіть самостійно.

У середовищі дачників не секрет, що сливовий сік через соковижималку не отримаєш. А що стосується абрикос, то навіть вони почищені віджимаються з працею. Ми, напевно, недалеко підемо від істини, якщо скажемо, що для цих плодів знадобиться двошнекова соковижималка, в іншому випадку вийде звичайне пюре. Однак Santos №58 начебто здатний впоратися з плодами. Тобто професійні соковижималки роторного типу з конусною сіткою цілком можуть з м’якоті абрикоса зробити напій, а не їжу.

А що ж вітчизняний виробник і споріднена йому Білорусь? В інструкції до соковижималці Садова написано, що вона не призначена для переробки бананів, абрикосів, папайї, манго та інших овочів і фруктів з твердими компонентами. У тому числі горіхів (і кокосів). Тому ті, хто хоче переробити плоди слив та абрикосів соковижималкою, повинні розпрощатися зі своїми мріями. Захист від поломки приладу проводиться ретельним вилученням кісточок. Та й після цього не кожна соковижималка впорається з м’якоттю. Вийде пюре, яке дачники заправляють корицею і закочують по банкам. Теж варіант!

Загалом, що стосується громадськості, то повсюдно рекомендуються дідівські методи. Насамперед це соковарка. Такий агрегат здатний переробити будь-які плоди, а результат можна відразу ж закатати. Тим, хто хоче свіжого одна порада — виймайте кісточки, а що ж роблять виробники? (Див. також: Сік з гарбуза через соковижималку)

Промислові методи одержання сливового соку

У промисловості все поставлено на широку ногу і автоматизовано. Розрізняють такі методики позбавлення від кісточок:

  • За традиційною технологією спеціальні протиральні верстати з дротяними бичами приймають у свою утроби помиті і оброблені паром абрикоси цілком. Тут м’якоть відокремлюється від кісточок, а що робити далі зрозуміло. Сливовий сік промисловими методами отримують схожим чином.
  • У деяких випадках звільнення від кісточок ведеться ручними методами.
  • Новаторське виробництво передбачає підігрів плодів і їх пресування. СВЧ випромінювання руйнує структуру клітин, за рахунок чого виходить новий вид сливового і абрикосового соків без м’якоті. Прозорість вражає, проте не забуваємо, що вплив випромінювання на людину і продукти до кінця ще не вивчено.

Зі сказаного зрозуміло, що промисловістю випускається сливовий (абрикосовий) тільки сік з м’якоттю. Для цього використовуються спеціальні прилади, екстрактори і гомогенізатори. Останні являють собою пристрої для змішування рідин. В даному випадку у нас є м’якоть (малої в’язкості) і сироп. На виході виходить однорідна субстанція, яка фасується по упаковках.

Соковижималка для слив своїми руками

З огляду на сказаного відразу приходить на розум один доморощений метод, яким ми вже вміємо віджимати яблука. Мова йде про ручному пресі. Давайте розглянемо кілька конструкцій цих імпровізованих соковижималок для слив.

Можливо, хтось відшукає свої конструкції, суть не в цьому. Сік із слив через соковижималку прес отримати порівняно просто, а саме пристосування володіє великою ефективністю. Плоди не потрібно чистити, підготовка полягає в обробці парою. Або ж достатньо обмити сливи (абрикоси) водою. Під тиском кісточки придавятся одна до іншої, а сік стікатиме через марлю по дренажній системі в збірну ємність. Ручна соковижималка є, напевно, єдиним рішенням для дачника, у якого є значна кількість плодів сливи й абрикоса.

Що робити з соком далі? Варити і закочувати в банки. Антисанітарні умови соковижималки преса вимагають негайного проведення термічної обробки. За якістю цей сік не буде поступатися ніякому іншому, а випитий відразу з ємності для збору ще й містить вітаміни та ензими, за якими зараз ганяється все людство.

Висновок

Не варто постійно думати про те, як не пошкодити кісточкою заводську соковижималку. Жодна з представлених на ринку моделей не підходить для віджиму соку слив або абрикосів. Краще зверніть свій погляд на можливість створення саморобного преса. Такий пристрій досить якісно вичавить м’якоть. В процесі врахуйте, що сік із слив та абрикосів завжди неосвітлений, тобто не може бути прозорим за визначенням.

Удачі всім дачникам, сподіваємося, що поради стануть в нагоді в реальності!

Як приготувати сік з гарбуза через соковижималку на зиму: найкращі рецепти та поради з закочування заготовок

Про користь гарбузового соку відомо всім. Але не всі знають, що велику частину корисних речовин, що містяться в ньому, можна зберігати, загорнувши його в банки. Взимку, в період застуди та грипу, він буде просто незамінним помічником у підтримці імунітету.

Докладно про те, в яких пропорціях і як приготувати вітамінні напої з гарбузом та іншими інгредієнтами, читайте в нашій статті. Ми підготували добірку рецептів, з яких ви дізнаєтеся і те, як приготувати на зиму сік з гарбуза через соковижималку.

  1. Користь і шкода гарбузового соку
  2. Як вживати
  3. Як приготувати
  4. Підготовка і обробка овочу
  5. Приготування напою з м’якоттю і без
  6. Як закатати на зиму
  7. Зі стерилізацією
  8. Без стерилізації
  9. Рецепти гарбузового напою на зиму
  10. З яблуком
  11. З морквою
  12. З апельсином
  13. З лимонною кислотою
  14. З курагою
  15. З обліпихою
  16. З аґрусом
  17. З журавлиною
  18. Без цукру
  19. Що робити, якщо гарбузовий сік заграє
  20. Чому з’явився білий осад
  21. Чому сік густіє
  22. Висновок

Користь і шкода гарбузового соку

Гарбуз містить багато каротину і заліза. У ній велика кількість вітамінів (С, В6, В2, Е), мікро – і макроелементів. Всі вони зберігаються і в гарбузовому соку.

Цей помаранчевий напій благотворно впливає на роботу всього організму, а саме:

  • зміцнює імунітет;
  • очищає організм від шлаків і токсинів;
  • нормалізує рівень цукру в крові;
  • підвищують гемоглобін;
  • підтримує роботу серцево-судинної системи;
  • має жовчогінну дію;
  • покращує стан шкіри, позбавляє від вугрової висипки;
  • виводить зайву рідину з організму;
  • надає заспокійливу дію, позбавляє від безсоння;
  • покращує травлення і сприяє зниженню ваги;
  • прискорює процес загоєння ран.

Завдяки широкому спектру дії гарбузовий сік застосовується при лікуванні багатьох серйозних хвороб. Однак на запущених стадіях захворювань він не замінює медикаментозне лікування, а тільки доповнює його.

Важливо! Яким би корисним не був напій гарбузовий, не займайтеся самолікуванням. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед його вживанням у лікувальних цілях і переконайтеся, що у вас немає протипоказань.

Як вживати

Для профілактики захворювань та зміцнення імунітету рекомендується пити не більше 125 мл гарбузового напою 1 раз в день. Робити це слід не пізніше, ніж за 30 хвилин до їжі. У лікувальних цілях дозу збільшують до 3 разів на добу. Курс лікування при цьому складає не більше 10 днів.

Як приготувати

Для приготування соків підходять не всі помаранчеві плоди. Найбільш підходящі сорти – Вітамінна (сіра), Мускатна, Амазонка, Цукат.

Гарбузовий нектар виходить смачним і ароматним тільки з молодих соковитих плодів вагою не більше 7 кг (оптимально – 4-5 кг). У такий гарбузі багато каротину і фруктози. Більш великі плоди будуть гірчити і з них вийде менше корисного нектару.

Підготовка і обробка овочу

Вибирайте дозрілі плоди без пошкоджень і гнилі, з яскравою м’якоттю. Полежавшие або нарізані гарбузи не підійдуть, тільки свіжі, в ідеалі – тільки що зібрані. Визначити, гарбуз готова до обробки, чи ні, легко за хвоста. Якщо він сухий і без зусиль відламується, сміливо використовуйте овоч для приготування напоїв на зиму.

Покрокова інструкція по підготовці овоча до приготування консервації виглядає наступним чином:

  1. Відібрати підходящий екземпляр.
  2. Ретельно його помити.
  3. Розрізати плід навпіл. Витягнути з нього волокна з насінням.
  4. Очистити гарбуз від шкірки.
  5. Порізати м’якоть великими кубиками.

Соковижималки значно полегшують процес приготування соку, вичавлюючи його за лічені хвилини. Вони поділяються на роторні, відцентрові, шнекові та двошнекові. Всі вони дозволяють отримати максимум рідини і зберегти більшу частину вітамінів. Принцип роботи та ціни на пристрої різні, але результат практично однаковий.

Приготування напою з м’якоттю і без

Після виділення рідини з гарбузи залишається макуха. Щоб отримати сік з м’якоттю, частина цієї віджатою маси додають в напій. Після його піддають термічній обробці і консервують на зиму.

Як закатати на зиму

Гарбузовий сік у домашніх умовах консервують на зиму як зі стерилізацією, так і без. Розглянемо кожен із способів, щоб зрозуміти різницю.

Зі стерилізацією

Віджатий сік з гарбуза доводять до кипіння і відразу ж розливають по стерилізованим банкам. Півлітрові банки з соком пастеризують 10 хвилин при температурі 90 С. Потім консервують на зиму.

Без стерилізації

Підготовлену гарбуз пропускають через соковижималку. На 1 літр напою беруть до 5 ст. л. цукру, змішують, ставлять на плиту і доводять до кипіння. Після варять 5-10 хвилин, розливають по стерилізованим банкам і закочують.

Рецепти гарбузового напою на зиму

У гарбузового соку смак не яскравий, тому в нього додають мед, мускатний горіх, соки різних ягід, фруктів і овочів. Ми підготували добірку найкращих рецептів корисного напою на зиму.

З яблуком

Гарбуз відмінно поєднується з яблуком. Можете самі в цьому переконатися, приготувавши напій за наступним рецептом.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 1 кг;
  • яблука – 1 кг;
  • цукор – 0,25 кг;
  • цедра 1 лимона.

Приготування:

  1. Вичавіть гарбузовий і яблучний соки з допомогою соковижималки.
  2. Змішайте в каструлі, додайте цукор і цедру лимона. Доведіть до кипіння і кип’ятіть протягом 10 хвилин.
  3. Дайте напою трохи охолонути і загорніть в підготовлені чисті банки на зиму.

З морквою

Гарбузовий сік з морквяним – найпопулярніше поєднання.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 1,5 кг;
  • морква – 1 кг;
  • цукор – 0,1 кг;
  • сік лимона – 60 мл;
  • вода – 1 л.

Приготування:

  1. Пропустіть моркву і гарбуз через соковижималку. Додайте до макусі воду, перемішайте і поставте на плиту. Доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і проваріть протягом 10 хвилин.
  2. Трохи остудіть і процідіть через сито.
  3. Додайте сік гарбуза, моркви і лимона, цукор, доведіть до кипіння і варіть 10 хвилин на повільному вогні.
  4. Гарячий напій загорніть в стерильні банки.

З апельсином

Гарбузовий напій з апельсинами виходить приємного кисло-солодкого смаку і має тонізуючу дію. Його добре пити зимою при простудних захворюваннях.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 4 кг;
  • апельсин – 0,5 кг;
  • цукор – 0,8 кг;
  • вода – 2,5 л;
  • лимонна кислота – 10 р.

Приготування:

  1. Вичавіть гарбузовий сік.
  2. Видавіть його і з апельсинів і обов’язково витягніть всі кісточки.
  3. Вилийте в каструлю воду, гарбузовий і апельсиновий соки. Додайте цукор, лимонну кислоту і поставте на плиту.
  4. Після закипання варіть напій на повільному вогні 10 хвилин, періодично помішуючи.
  5. З готового напою видаліть утворилася пінку і ще гарячим розлийте по підготовленим банкам. Загорніть кришками.

З лимонною кислотою

На приготування напою з цього нескладним рецептом піде не більше півгодини.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 3 кг;
  • вода – 2 л;
  • цукор – 0,4 кг;
  • лимонна кислота – 2 ч. л.

Приготування:

  1. Наріжте м’якоть гарбуза на шматочки середнього розміру, залийте водою і поставте на вогонь. Доведіть до кипіння і варіть 10 хвилин на повільному вогні, періодично помішуючи.
  2. Пропустіть варений гарбуз через соковижималку.
  3. Додайте цукор і лимонну кислоту. Поставте на плиту і доведіть до кипіння. Зніміть утворилася на поверхні пінку і варіть 1-2 хвилини.
  4. Готовий сік розлийте по підготовленим чистим банкам і закрутіть стерильними кришками. Переверніть ємності і залиште до повного охолодження.

З курагою

У цьому рецепті, крім вже звичного інгредієнта – моркви, використовується ще один помаранчевий продукт – курага.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 2,5 кг;
  • курага – 0,3 кг;
  • морква – 0,3 г;
  • цукор – 1,5 кг;
  • вода – 7,5 л;
  • лимонна кислота – 10 р.

Приготування:

  1. Підготовлені інгредієнти (вимиті і обсушені) наріжте кубиками і пропустіть через соковижималку.
  2. Змішайте фруктово-овочеві, нектари і поставте на вогонь. Доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні близько 15 хв.
  3. Додайте воду, цукор і лимонну кислоту. Знову доведіть суміш до кипіння і варіть на повільному вогні 1 годину, періодично помішуючи.
  4. Гарячий напій розлийте по підготовленим банкам і закрийте кришками.

З обліпихою

Для приготування кисло-солодкого напою беріть трохи недозрілі ягоди обліпихи і трохи полежавшую після збору гарбуз.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 3,5 кг;
  • обліпиха – 1 кг;
  • цукор – 100 г;
  • вода 150 – мл;
  • лимонна кислота – 5 р.

Приготування:

  1. Пропустіть гарбуз через соковижималку.
  2. Залийте ягоди водою і поставте на плиту. Варіть до тих пір, поки обліпиха не стане м’якою. Потім остудіть отриману ягідну масу і протріть її через сито.
  3. Змішайте гарбузовий і обліпиховий соки з цукром і лимонною кислотою. Поставте каструлю з отриманою сумішшю на плиту і варіть на повільному вогні протягом 5 хвилин.
  4. Готовий напій розлийте по стерилізованим банкам і закатайте на зиму.

З аґрусом

Незвичайне поєднання, але спробувати такий вітамінний мікс варто.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 0,8 кг;
  • аґрус – 0,8 кг;
  • мед – 0,2–0,3 кг

Приготування:

  1. Відіжміть соки з гарбуза та агрусу і змішайте з медом.
  2. Розлийте напій по пів-літрових банках і стерилізуйте 20 хвилин.
  3. Загорніть металевими кришками.

З журавлиною

Гарбузово-журавлинний напій – це справжня «вітамінна бомба». Для зими – ідеальний варіант.

Інгредієнти:

  • гарбуз – 2 кг;
  • журавлина – 2 кг;
  • цукор за смаком.

Приготування:

  1. Пропустіть кубики гарбуза через соковижималку.
  2. Відіжміть сік з журавлини і пропустіть його через тканину, щоб прибрати макуха.
  3. Змішайте соки, додайте цукор і поставте на плиту. Доведіть до кипіння, потім зменшіть вогонь і варіть 10 хвилин.
  4. Розлийте гарячий сік по стерильним банкам і закатайте на зиму.

Без цукру

У напою без цукру є ряд незаперечних переваг. Сік виходить не тільки поживним, але і дієтичним. При бажанні його можна урізноманітнити смак медом або мускатним горіхом.

Інгредієнти:

Приготування:

  1. Вичавіть гарбузовий сік за допомогою соковижималки.
  2. Додайте воду і варіть напій на повільному вогні 25 хвилин.
  3. Загорніть в банки і стерилізуйте протягом 20 хвилин.
  4. Закрутіть гарбузовий сік без цукру на зиму.

Що робити, якщо гарбузовий сік заграє

Коли гарбузовий сік почне бродити, незабаром він зіпсується, якщо не вжити заходів. Тому відразу, як тільки це виявили, відкривайте банку з напоєм.

Прокип’ятіть її вміст 10-15 хвилин. Після охолодження випийте сік. Такий напій для повторної консервації уже непридатний, але з нього можна зробити кисіль, желе, морс або смачне, незвичайне вино.

Чому з’явився білий осад

Іноді на дні скляної банки з соком можна виявити білий осад. Це відбувається через порушення правил зберігання. У такому напої вже практично не залишається корисних речовин, тому його краще вилити.

Щоб цього не сталося, зберігайте заготівлі тільки в прохолодному темному місці. В таких умовах напій не втратить вітаміни і не зіпсується протягом року. Ідеальне місце для зберігання консервації на зиму – льох. Якщо зберігати заготовки при кімнатній температурі, їх термін придатності скорочується в 2 рази, тобто вживати їх слід протягом півроку з дня приготування.

Чому сік густіє

У гарбузового соку сама по собі тягуча, густа структура. Консистенція готового напою безпосередньо залежить від кількості води або інших соків в його складі. Тому щоб отримати менш густий напій, додайте більше води або розбавте його апельсиновим або яблучним соком.

Висновок

У соку гарбуза навіть після термічної обробки зберігається велика частина корисних речовин. Взимку такий напій служить відмінним засобом для зміцнення імунітету. Його також використовують для лікування і профілактики багатьох захворювань, дитячого харчування, під час вагітності та грудного вигодовування. Вибирайте будь-який вподобаний рецепт і дерзайте!

Як приготувати сік з гарбуза на зиму – топ-7 рецептів для соковижималки

До гарбузового соку додають різні інгредієнти, покращуючи його смак та підвищуючи кількість корисних речовин. Спробуйте кожен рецепт та виберіть улюблений. Якщо п’єте сік щодня, виключіть із складу цукор та цедру.

З обліпихою

Для цього кисло-солодкого напою беруть ягоди, що злегка недозріли. А ось гарбуз після збору має трохи полежати.

  • гарбуз – 3,5 кг;
  • ягоди обліпихи – 900 г;
  • цукор – 100 г;
  • вода – 150 мл;
  • лимонна кислота – 5 г.
  1. Підготуйте овочеву масу зручним для вас способом.
  2. Обліпиху залийте водою та поставте на вогонь. Варіть, доки ягода не стане м’якою. Злегка остудіть та протріть масу через сито.
  3. Змішайте готові соки гарбуза та обліпихи, додайте цукор та лимонну кислоту. Поверніть каструлю на плиту та варіть 5 хвилин.
  4. Напій розлийте стерилізованими банками і закатайте.

З яблуком

Гарбуз дуже добре поєднується з яблуком. Інгредієнти:

  • 1 кг гарбуза;
  • 1 кг яблук;
  • цедра 1 лимона;
  • 250 г цукру.
  1. Підготуйте гарбузове пюре і вичавте сік з яблук за допомогою соковижималки.
  2. Вилийте отримані соки в каструлю і змішайте з|із| цукром і лимонною цедрою.
  3. Кип’ятіть 10 хвилин|мінути|.
  4. Готовий напій дайте трохи охолонути, закатайте в стерилізовані банки.

З морквою

Гарбуз вдало поєднується і з морквою. Спробуйте приготувати напій за цим рецептом, щоб переконатися. Він підходить для повсякденного вживання, не вимагаючи багато часу для підготовки.

  • 1,5 кг гарбуза;
  • олія – 1 ст. л.;
  • 1 кг моркви.
  1. Підготуйте гарбузову масу будь-яким із способів. Якщо будете використовувати соковитискач, додайте в кінці трохи макухи, що залишилася.
  2. Витисніть морквяний сік.
  3. Змішайте соки разом, додавши олії. Завдяки жирам фреш краще засвоюється організмом.

З лимоном та апельсином

Цитрусові додають пікантну кислинку овочевому соку та виконують функцію консерванту.

  • гарбуз – 3 кг;
  • апельсин – 3 шт;
  • цукор – 450 г;
  • невеликий лимон.
  1. Відваріть гарбуз і зробіть пюре.
  2. Видавіть сік із апельсинів та лимона. Обов’язково витягніть усі кісточки.
  3. Вилийте в каструлю гарбузовий, апельсиновий та лимонний сік. Додайте|добавляйте| цукор і поставте на вогонь. Після закипання варіть сік на повільному вогні 10 хвилин|мінути|, періодично помішуючи.
  4. З готового напою видаліть пінку, якщо вона є, і розлийте банками. З такої кількості інгредієнтів виходить шість літрових банок соку.

З курагою

Приготуємо напій з додаванням ще одного оранжевого овочу та сухофруктів.

  • гарбуз – 3 кг;
  • вода – 9 л;
  • курага – 0,5 кг;
  • морква – 4 шт.;
  • цукор – 1,5 кг;
  • лимонна кислота – 1 ст. л.
  1. Підготуйте гарбуз, почистіть моркву, промийте та обсушіть курагу.
  2. Всі інгредієнти наріжте кубиками і покладіть у каструлю.
  3. Зменшіть вогонь після закипання і варіть близько двох годин.
  4. Отриману масу трохи остудіть, зробіть з неї пюре будь-яким зручним способом.
  5. Додайте 6 л води, цукор та лимонну кислоту. Доведіть суміш до кипіння і варіть на повільному вогні протягом години. Не забувайте періодично помішувати, щоб маса не прилипла до стін каструлі.
  6. Гарячий сік розлийте стерилізованими банками і закатайте.

Як зробити сік з гарбуза в домашніх умовах?

Кухонна техніка та начиння:

  • 3-літрова каструля;
  • занурювальний блендер (соковитискач або сито);
  • ополоник;
  • банки для готового соку;
  • кришки залізні;
  • ключ для закочення банок.

Основні продукти:

Вибір інгредієнтів

Найкращі сорти гарбуза для соку – “Баттернат” або “Мускатна” . Такий гарбуз дуже ароматний, соковитий, м’якоть – яскраво-жовтогарячого кольору, завдяки високому вмісту бета-каротину. Вона схожа на велику жовто-жовтогарячу грушу і часто зустрічається у продажу.

Також
соковита та солодка м’якоть у гарбуза сорту «Херсонська» . Це плоскі плоди зі шкіркою сірого кольору зі світло-сірими смужками та плямами. Хорошим для соку буде гарбуз сорту «Альтаїр» . Вона теж соковита та солодка, з м’якоттю жовтого кольору. Плід такого гарбуза плоский, шкірка сіра.
Чим яскравіша м’якоть, тим краще – у такому гарбузі більше вітаміну А. Вибирайте гарбуз не надто великого розміру (до 3 кг). Зрілий гарбуз важить більше, ніж здається на перший погляд. Хвостик у неї повинен відвалюватись сам, коли плід дозріває повністю. Якщо він зрізаний, це означає, що овоч зірвали ще недозрілим. На шкірці гарбуза не повинно бути пошкоджень. Краще купувати цілий гарбуз, оскільки розрізаний може бути підгнилим, а гнилу частину просто вирізали.

Покроковий рецепт гарбузового соку без добавок

  1. Очистіть гарбуз від шкірки та насіння і поріжте великим кубиком.
  2. У каструлю налийте 2 літри холодної води і відправте туди підготовлений гарбуз. Поставте каструлю на вогонь і варіть 15 хвилин|мінути| після закипання. Проткніть гарбуз ножем. Якщо він м’яко входить у м’якоть, значить гарбуз готовий.
  3. Готовий гарбуз пропустіть через соковижималку або перетворите на пюре за допомогою блендера або перетріть через сито.
  4. Масу, що вийшла, знову перелийте в каструлю, додайте цукор і лимонну кислоту. Перемішайте. Якщо вам здасться, що сік надто густий, додайте ще трохи води.
  5. Поставте каструлю знову на вогонь і доведіть до кипіння. Зніміть пінку. Щойно пінка перестає з’являтися, отже, сік готовий.
  6. Гарячий сік розлийте стерилізованими банками і закатайте металевою кришкою. Переверніть банку та поставте на кришку. Укутайте на ніч кухонним рушником. Остиглий сік вже готовий до вживання. Зберігайте банки із соком у прохолодному місці. Пийте на здоров’я.

Прочитайте у нас також про те, як зробити варення та цукати з гарбуза.

Відеорецепт соку з гарбуза без добавок

На цьому відео гарний та простий рецепт гарбузового соку.

Гарбузовий сік з курагою

Сік із гарбуза: 7 корисних рецептів

Якщо додати в сік з гарбуза курагу, він стане не тільки кориснішим, але й надасть нового аромату та смаку напою.

  • Гарбуз очищений – 700 гр.
  • Цукор – 250 гр.
  • Курага – 100 гр.
  • Вода – 2 склянки.
  • Кислота лимонна – на кінчику ч. л.
  1. Гарбуз очищаємо від насіння, волокон та шкірки. Обмиваємо холодною водою.
  2. Ріжемо на середні шматочки і відправляємо у каструлю з товстим дном.
  3. Заливаємо гарбуз однією склянкою води. Вона необхідно, щоб овоч не пригорів.
  4. Курагу добре миємо і відправляємо також у каструлю з гарбузом. Якщо курага велика та суха, можна розрізати на шматочки.
  5. Вмикаємо сильний вогонь. Коли закипить, зменшимо до меншого. Закриваємо кришку і варимо близько 35 хвилин, поки наші інгредієнти не розм’якшуються. Занурювальним блендером робимо пюре. Маса повинна вийти однорідною і без шматочків.
  6. Зараз настав час додавати воду. Якщо бажаєте не густий сік, то знадобиться склянка води.
  7. Тепер додаємо цукор. Після цього ставимо знову на вогонь і чекаємо на закипання. Пробуємо на смак та регулюємо кількість цукру.
  8. Гарбузовий сік продовжуємо варити 15 хвилин. Під кінець додаємо лимонну кислоту.
  9. Чисті, сухі банки прогріваємо в мікрохвильовій печі або духовці. Кришки кип’ятимо кілька хвилин у воді. Сік, що кипить, розливаємо по банках і закручуємо. Укутуємо ковдрою і ставимо кришками вниз на добу в затишне місце.
  10. Сік з гарбузом та курагою відправляємо на зберігання. Гарних заготовок!

Гарбузовий сік з курагою та чорносливом, і морквою

Сік, який має неймовірно насичений червоним відливом колір, яскраво виражений з легкою кислою ноткою смак і приємний аромат. Такий напій не соромно подати ні домочадцям, ні за святковим столом.

  • – 0,5 кг. гарбуза будь-якого із зазначеного на початку статті сорту.
  • – 50 гр. чорносливу та стільки ж кураги (можна взяти трохи більше на власний смак).
  • – 700 мл. або літр води (що більше рідини, тим менш концентрований виходить сік).
  • — За бажанням і на власний розсуд цукор (можна не додавати).

Як правильно приготувати такий напій, рецепт за кроками.

  1. Овочі очистити, позбавити нутрощів, нарізати на шматочки.
  2. Чорнослив із курагою промити, залити окропом, зцідити рідину, відправити в ємність до гарбуза.
  3. Залити вміст каструлі водою, щоб продукти повністю покриті, зварити до готовності (як тільки інгредієнти стануть м’якими, вони готові).
  4. Розім’яти інгредієнти блендером, перетворивши їх на кашку, долити потрібну кількість води, прокип’ятити близько п’яти хвилин, зняти з плити, розлити по чистих стерильних банках, закрити кришками, закатати, залишити в кімнаті до охолодження, загорнувши сік теплим пледом.

На замітку! Якщо ви бажаєте отримати сік з м’якоттю, в процесі підготовки гарбуза до варіння, не виймайте з цього продукту м’якуш, видаліть тільки насіння.

Щоб домашні соки не були надмірно концентрованими, рекомендуємо подавати їх зі шматочком льоду. Крім цього напій можна прикрасити листочками м’яти, кружальцем лимона чи лайма. Але при цьому не варто забувати, що смак соку дещо зміниться.

Крім названих варіантів приготування соку з гарбуза та кураги, ви також можете додати в рецепт поряд з красивим помаранчевим овочом яблуко, грушу, апельсин, помідори, різні ягоди. З прянощів гарбуз чудово поєднується з корицею та м’ятою.

Приємного апетиту та гарних вам заготовок на зиму!

Грушево-гарбузовий

Заготовки з гарбуза на зиму

Ще один фруктовий компаньйон для гарбуза, який складе конкуренцію абрикосам, яблукам та апельсинам. Груша робить нектар бархатистим, ніжним та приємно солодким.

  • 2 груші;
  • 5 яблук;
  • 450 г очищеного гарбуза.

Як зробити домашній напій:

  1. Всі плоди очищаємо від насіння, знімаємо шкірку з яблук, якщо вона занадто тверда.
  2. Нарізаємо кубиками.
  3. Відправляємо в соковитискач.
  4. Вийшов дуже ароматний сирий сік. Його можна відразу випити або прокип’ятити кілька хвилин і закатати в банку.

Чим корисний для організму

Як заготовити сік із моркви на зиму.

Можна впевнено заявити, що цей бурштиновий напій благотворно впливає на роботу всього організму. А саме:

  • очищує організм від токсинів;
  • нормалізує рівень цукру на крові;
  • зміцнює імунітет;
  • підвищує гемоглобін та допомагає боротися з анемією;
  • стимулює травлення та позитивно впливає на обмін речовин;
  • сприяє зниженню ваги;
  • підтримує роботу серцево-судинної системи;
  • має заспокійливий ефект;
  • виводить зайву рідину з організму;
  • покращує стан шкіри;
  • сприяє якнайшвидшому загоєнню ран.

Для жінок

Жінки зазвичай використовують гарбузовий сік для схуднення та поліпшення стану шкіри, нігтів та волосся. Крім цього гарбузовий сік знайшов застосування і в косметології. Маски для обличчя та обгортання для тіла з гарбузом допомагають боротися з висипом вугрів і покращують колір обличчя.

При вагітності та грудному вигодовуванні

Сік з гарбуза можна застосовувати при вагітності та грудному вигодовуванні. У період виношування дитини всі мінеральні речовини з організму матері йдуть формування плода. А гарбузовий напій ефективно відновлює ці запаси.

При вагітності він також приносить іншу користь:

  1. Допомагає при набряках ніг, виводячи зайву рідину із жіночого організму.
  2. Поставляє антиоксиданти захисту клітин ДНК від атак вільних радикалів.
  3. Фолієва кислота у складі гарбуза знижує ризик розвитку дефектів нервової трубки, аненцефалії, гідроцефалії, гіпотрофії та недоношеності. Також вона необхідна для розвитку головного та спинного мозку, скелета плода.
  4. Вітамін B2 запобігає вродженому дефекту – «вовчу пащу» (розщеплення неба).
  5. Амінокислоти беруть участь в обміні речовин та будівництві білків плода.
  6. Каротиноїди покращують шкіру, слизові оболонки та покращують зір матері та майбутньої дитини.
  7. Гарбузовий сік заповнює запаси калію, який у великій кількості губиться при токсикозі у першому триместрі.
  8. Покращує травлення та запобігає запорам.
  9. Оздоровлює печінку та жовчний міхур.
  10. При застуді замінить медикаменти: гарбузовий фреш підвищить імунітет та знизить температуру.
  11. Благотворно впливає на нервову систему та покращує настрій.
  12. Вітамін E запобігає появі розтяжок.

Для чоловіків

Гарбузовий напій буде корисним для сильної статі будь-якого віку. Його склад сприятливо впливає на передміхурову залозу — знижує неприємні наслідки її запалення, нормалізує роботу сечостатевої системи в цілому та надає тонізуючу дію на чоловіче здоров’я.

Для дітей

Сік із гарбуза підходить для харчування дітей-алергіків. Для організму, що росте, це джерело вітамінів і мінеральних речовин, необхідних для формування міцної нервової системи. А калій, що входить до складу помаранчевого нектару, зміцнює серцево-судинну систему, яка зазнає великих навантажень у період активного зростання.

Як давати сік гарбуза дітям

Маленькі діти краще засвоюють варений гарбузовий сік. Його можна давати із 6 місяців. Спочатку по половині чайної ложки, поступово збільшуючи дозування до 60 мл на добу, якщо з’являться коліки. Змішують гарбузовий сік з яблучним або морквяним.

У сирому вигляді його вводять до раціону з 3 років. До 7 років максимальна добова доза – 100 мл. З 7 до 14 років дитині можна давати вже 200 мл щодня. Старше 14 років – 300 мл. Гарбузовий напій діє заспокійливо на дитину, тому краще давати її на ніч.

Гарбузовий сік без соковитискача

  • гарбуз – 3 кг,
  • лимон – 3 шт.,
  • цукор – 250 г.
  1. За цим рецептом ми приготуємо гарбузовий сік у домашніх умовах на зиму з лимоном, проте його присутність у рецепті не обов’язково, в соковарці гарбузовий сік можна приготувати без кислоти.
  2. Така можливість, важлива для людей з підвищеною кислотністю шлунка, обумовлена ​​тим, що сік, приготований під впливом пари, набагато краще зберігатися.
  3. Однак, це не єдина перевага гарбузового соку в соковарці, мінімальні витрати часу на його приготування також можуть стати для багатьох вагомим аргументом у виборі способу отримання такого корисного напою.
  4. Перед тим, як приступати до приготування соку за допомогою соковарки, необхідно підготувати банки, кришки, а також закочувальну машинку для домашнього консервування.
  5. Після проведення цієї підготовчої роботи можна приступати до самого процесу.
  6. Нижній відсік соковарки наповнюємо водою і ставимо на вогонь, займаємося підготовкою гарбуза, який очищаємо від шкірки та насіння, нарізаємо невеликими тонкими пластинами.
  7. Після того, як вода в соковарці закипить, заповнюємо шматочками гарбуза верхню ємність соковарки, закриваємо кришкою та залишаємо на 15 хвилин для пропарювання.
  8. Після того, як шматочки гарбуза злегка пропаряться, засипаємо всю масу цукром, розклавши зверху тонко нарізані лимони, знову закриваємо кришку і залишаємо на годину, приблизно процес періодично необхідно контролювати, в очікуванні, коли почне капати гарбузовий сік на зиму в домашніх умовах.
  9. Вибравши саме цей рецепт приготування соку, ви відразу ж переконаєтеся, наскільки він менш клопіткий в порівнянні з усіма можливими, завантажив шматочки гарбуза в соковарку і вільна година – півтора.
  10. За кілька хвилин до того моменту, коли сік, що називається, «піде», необхідно простеризувати всі банки та кришки, заздалегідь робити це немає жодного сенсу, вони мають бути свіжопастеризованими.
  11. Тепер, підставляємо підготовлені банки до соковарки і опускаємо в кожну шланг, чекаємо поки банку заповниться, і негайно укупорюємо, відразу ж підставивши під струмінь чергового соку.
  12. Всі банки, як ведеться, перевертаємо вгору дном і вкриваємо на півгодини, потім остуджуємо і прибираємо гарбузовий сік на зберігання.
  13. Його можна використовувати як осінній напій.
  14. Важливою порадою є те, що гарбузове пюре після закінчення процесу приготування гарбузового соку на зиму за покроковим рецептом з фото, також не слід викидати ні в якому разі, розкладіть її по банкам і приберіть на зберігання.
  15. Ця додаткова продукція смачна сама по собі, а також знадобиться для приготування різних смачних страв і випічки.

Приємного вам апетиту!

Гарбузовий сік – найкращі рецепти приготування напою в домашніх умовах

Гарбузовий сік займає лідируючу позицію серед овочевих напоїв. Причина його популярності криється у величезному запасі корисних речовин, перерахувати які не вистачить пальців, та оригінальний смак. Крім того, прекрасна комбінація з медом, фруктами та цитрусовими дозволяє готувати і традиційні, і мульти-вітамінні коктейлі.

Гарбузовий сік – користь і шкода, як пити?

Добре, що гарбузовий сік користь та шкода якого давно достовірно вивчені, доступний кожному. Цей напій є джерелом цілої групи вітамінів, включаючи К, Е, С та пектинів, корисних для кишечника. Сік є сильнодіючим засобом, що очищає, тому людям з підвищеною кислотністю і хворобами шлунка пити його заборонено.

  1. Гарбузовий сік – відмінний профілактичний засіб при серцево-судинних захворюваннях. Він чудово очищає печінку, зміцнює нігті та волосся, і допомагає впоратися з безсонням.
  2. В оздоровчих та зміцнювальних цілях рекомендується пити не більше 125 мл соку один раз на день, за 30 хвилин до їди. У лікувальних – порція збільшується до трьох разів на добу та приймається протягом 10 днів.
  3. Сік із гарбуза є відмінним косметичним засобом, допомагає від вугрової висипки та омолоджує шкіру обличчя.

Як приготувати гарбузовий сік?

Багато господинь готують гарбузовий сік в домашніх умовах за допомогою соковижималки. Анітрохи не гірше вийде сік, віджатий через марлю. Вся суть приготування полягає в тому, що м’якуш гарбуза подрібнюється, віджимається, заправляється медом або цукром і подається до столу. Для зимового зберігання сік проварюють 5 хвилин і закочують у банки.

  1. Сік із гарбуза в домашніх умовах вийде яскравим, смачним та ароматним лише при використанні соковитих молодих плодів із вагою не більше 7 кг. Такий гарбуз містить багато каротину та натуральної фруктози.
  2. Гарбузовий сік не має яскраво вираженого смаку, тому часто до нього додають мед, апельсиновий і лимонні соки, мускатний горіх і навіть розсіл.
  3. Свіжий сік швидко втрачає корисні властивості, тому його потрібно одразу випити або законсервувати.

Сік із гарбуза на зиму через соковижималку

Гарбузовий сік на зиму через соковитискач приготувати простіше простого. Маючи високу потужність, сучасний агрегат за лічені хвилини відокремить сік від м’якоті, збільшить його кількість і збереже максимум вітамінів. Хазяйкам потрібно буде помістити очищений гарбуз у соковитискач, а віджатий сік трохи проварити і закатати в банку.

  • м’якоть гарбуза – 4 кг;
  • цукор – 100 г;
  • лимонний сік – 60мл.
  1. М’якуш гарбуза пропустіть через соковижималку.
  2. Додайте|добавляйте| цукор і поставте на вогонь.
  3. Проваріть гарбузовий сік при температурі 90 градусів 5 хвилин, додайте сік лимона, розлийте банками і закатайте.

Гарбузовий сік у соковарці на зиму

Любителі комфортних технологій можуть зварити сік із гарбуза у соковарці. Такий процес не вимагає присутності: потрібно викласти шматочки гарбуза у верхній відсік, нижній наповнити водою, поставити конструкцію на плиту і займатися своїми справами. Соковарка варить і стерилізує одночасно, що допомагає закочувати напій миттєво.

  • м’якоть гарбуза – 2 кг;
  • вода – 1,5 л;
  • цукор – 150 г;
  • лимонна кислота – 10 г.
  1. Покладіть шматочки гарбуза у верхній відсік із ситом і накрийте кришкою.
  2. У нижню чашу налийте воду та поставте прилад на вогонь.
  3. Встановіть чисту каструлю та опустіть у неї шланг соковарки.
  4. У зібраний сік додайте цукор, лимонну кислоту і розлийте по банках.

Гарбузовий сік з апельсином

Гарбузовий сік з апельсином на зиму – чудове рішення для тих, хто не приймає напій у чистому вигляді. З додаванням апельсина, сік набуває свіжості, тонкого тропічного аромату, приємного кисло-солодкого смаку та різноманітних вітамінів, тонізуючі властивості яких, дозволяють застосовувати його як ефективні ліки від застуди.

  • м’якоть гарбуза – 4 кг;
  • апельсини – 500 г;
  • цукор – 800 г;
  • лимонна кислота – 10 г;
  • вода – 2, 5 л.
  1. Відіжміть апельсиновий сік.
  2. М’якуш гарбуза проваріть в 1 л води 20 хвилин.
  3. Подрібніть у блендері.
  4. Перекладіть у каструлю, додайте воду, цукор, апельсиновий сік, лимонну кислоту та варіть 10 хвилин.
  5. Закатайте сік із гарбуза з м’якоттю у банки. Перед вживанням банки потрібно струсити.

Гарбузово-морквяний сік

Сік гарбузово-морквяний на зиму – лідер серед напоїв із овочів. Він смачний, корисний, яке відсутність у магазинах, є приводом для експериментів з самостійним приготуванням. Під час готування овочі віджимають через соковитискач, віджимання проварюють, відвар змішують із двома видами соку, прогрівають і закочують.

  • очищений гарбуз – 1, 5 кг;
  • морква – 900 г;
  • цукор – 100 г;
  • сік лимона – 60 мл;
  • вода – 900 мл.
  1. Пропустіть моркву та гарбуз через соковижималку.
  2. Віджимання залийте водою і доведіть до кипіння.
  3. Процідіть через сито, змішайте із соками, додайте цукор, сік лимона та прогрійте.
  4. Закатайте у стерильні банки.

Гарбузовий сік з курагою на зиму

Гарбузовий сік із курагою – класика домашніх заготовок. Курага, за кількістю корисних речовин, що містяться в ній, вдвічі перевершує свіжі плоди абрикосу, що допомагає, додавши всього жменю сухофруктів, отримати смачний і вітамінний напій, який відновить мікрофлору кишечника, нормалізує зір, підвищить імунітет і розправиться з вірусами.

  • очищений гарбуз – 2,5 кг;
  • курага – 300 г;
  • морква – 2 шт.;
  • цукор – 1,5 кг;
  • вода – 7,5 л;
  • лимонна кислота – 10 г.
  1. Гарбуз, курагу та моркву наріжте кубиками, залийте 2,5 л води та варіть 3 години.
  2. Подрібніть в блендері, залийте водою, що залишилася, покладете цукор і лимонну кислоту.
  3. Варіть протягом години, розлийте банками і закатайте.

Як зробити гарбузовий сік з абрикосами?

Сік з гарбуза та абрикосів на зиму – підмога дбайливим батькам. Його ніжний смак та життєрадісний помаранчевий колір приверне увагу малюків, а весь спектр вітамінів порадує дбайливих батьків. Крім того, напій дуже просто готується: свіжожатий гарбузовий сік змішують з абрикосами, прогрівають, масу протирають і прогрівають.

  • очищений гарбуз – 2,5 кг;
  • абрикоси – 1,5 кг;
  • цукор – 100 г.
  1. Відіжміть м’якоть гарбуза через соковижималку.
  2. Залийте соком очищені абрикоси та прогрійте.
  3. Протріть масу через сито, додайте цукор, доведіть до кипіння і розлийте банками.

Сік з обліпихи та гарбуза

Час приготувати сік із гарбуза з обліпихою на зиму є: ягоди ще не досягли своєї стовідсоткової стиглості, а нещодавно зібраний гарбуз має належати. Рецепт кислувато-солодкого, ароматного соку стане в нагоді до середини осені, оскільки саме тоді обліпиха наповниться фолієвою, щавлевою, яблучною кислотами та безліччю інших корисних речовин.

  • м’якоть гарбуза – 3,5 кг;
  • ягоди обліпихи – 900 г;
  • вода – 150 мл;
  • цукор – 100 г;
  • лимонна кислота – 5 г.
  1. Гарбуз відіжміть через соковитискач.
  2. Обліпиху залийте водою, прогрійте до м’якості та протріть через сито.
  3. Змішайте два види соку, додайте цукор, лимонну кислоту та варіть 5 хвилин.
  4. Розлийте гарбузово-сік обліпихи по банках і закатайте.

Гарбузовий сік без цукру на зиму

Гарбузовий сік без цукру має низку переваг. Крім поживних, дієтичних і вітамінних властивостей, цей напій дуже зручний у приготуванні та різноманітний, адже його смакові властивості можна завжди змінити відповідно до особистих уподобань: додати мед, поєднувати з фруктовими соками, прянощами, використовувати в консервації та при приготуванні соусів.

  1. Залийте гарбуз водою і проваріть 25 хвилин|мінути| до м’якості.
  2. Протріть м’якоть через сито.
  3. Додайте|добавляйте| відвар і прогрійте на 5 хвилин|мінути|.
  4. Закатайте гарбузовий несолодкий сік у банки та стерилізуйте 20 хвилин.
Гранатовий сік – користь напою та кілька способів його приготування Гранатовий сік по заслугах вважається одним із найкорисніших напоїв серед подібного роду. Приготовлений власноруч фреш не тільки зміцнить здоров’я, але й сприятиме звільненню багатьох поширених недуг.Компот із ранеток – найсмачніші рецепти на зиму та на кожен день Приготувавши компот із ранеток, можна результативно застосувати багатий урожай, забезпечивши сімейство на зиму ласим, корисним напоєм. Насичений яблучний смак пиття стане ще оригінальнішим, якщо доповнити склад іншими компонентами.
Компот із винограду – найкращі рецепти на зиму та на кожен день Компот із винограду, заготовлений на користь, стане одним із найсмачніших домашніх напоїв серед широкого асортименту запасів у коморі. Його насичений смак і аромат можна зробити ще оригінальнішим, додавши в банки інші фрукти.Компот з гарбуза – смачні рецепти незвичайного та оригінального напою Компот з гарбуза не зустрінеш у ряді популярних заготовок, оскільки багатьом незнайома особливість овочів просочуватися сиропами, приймати характеристики інгредієнтів, що сусідять, тим самим перетворюючи напій у пікантний, а часом і екзотичний, продукт.

Варення з гарбуза, апельсина, мандарину та лимона

Ароматні мандаринки, апельсини та лимони з корицею перетворюють звичайне гарбузове варення на казковий десерт! У цьому рецепті шматочки гарбуза зберігаються в ласощі цілком завдяки багаторазовому варінню. За рахунок кислинки цитрусових воно виходить не нудотним, а в міру солодким. У рецепті вказана вага гарбузової м’якоті, вже очищеної від шкірки та насіння.

  • М’якуш гарбуза – 1,4 кг.
  • Апельсини – 2 шт.
  • Мандарини – 6 шт.
  • Лимони – 2 шт.
  • Цукор – 1 кг.
  • Кориця – 1-2 палички або мелена за смаком.
  1. Гарбуз вимити, очистити від шкірки та насіння, нарізати невеликими кубиками однакового розміру.
  2. Нарізаний гарбуз складаємо в товстостінну каструлю і засипаємо цукровим піском, добре перемішуємо, щоб кожен кубик гарбуза опинився в цукрі. Залишаємо на кілька годин, щоб гарбуз пустив сік.
  3. Підготуємо цитрусові. Добре вимиємо апельсини, мандарини та лимони, обдамо окропом і знімемо з них цедру – верхній шар шкірки. Робити це найзручніше, натираючи фрукти на дрібній тертці. Варто пам’ятати, що нижній білий шар шкірки торкатися не можна, тому що його гіркий смак може зіпсувати варення.
  4. Усю зняту цедру змішуємо в невеликій каструльці, додаємо туди ж коричні палички або дрібку-дві меленої кориці.
  5. Мандарини чистимо, розбираємо на часточки. Апельсини та лимони очищаємо від верхнього білого шару та нарізаємо довільно, найбільшими шматочками.
  6. Усі фрукти поміщаємо у чашу блендера – нам потрібно подрібнити їх у кашку.
  7. Отримане фруктове пюре перетираємо через сито, позбавляючись за допомогою ложки непотрібних твердих грудочок, і додаємо в каструльку до цедри. Все добре перемішуємо.
  8. Коли гарбуз пустить сік, ставимо каструлю на плиту, туди ж додаємо отримане пюре, все перемішуємо і доводимо до кипіння.
  9. Шматочки гарбуза повинні рівномірно розподілитися в сиропі та кипіти на сильному вогні 5 хвилин. Вогонь при кипінні повинен бути саме сильним, щоб гарбуз не розварився в пюре. Не забувайте трохи помішувати, але не пошкодіть шматочки, інакше вийде пюре.
  10. Через 5 хвилин вогонь вимикаємо і даємо варенню охолонути і добре настоятися годин 6-8 або всю ніч. За цей час шматочки гарбуза насититься сиропом і знайдуть пружність.
  11. Через вказаний час повторіть весь процес варіння варення, поваривши його 5 хвилин на сильному вогні. Знову даємо гарбузу охолонути і добре просочитися сиропом.
  12. Повторюємо процес варіння втретє. Якщо шматочки гарбуза великі (або гарбуз дуже твердий), не виключено, що потрібно проварити варення таким же чином і вчетверте. Але зазвичай триразового варіння достатньо, щоб скибочки гарбуза стали в міру пружними та напівпрозорими, а сироп добре загуснув.
  13. Гаряче варення розливаємо по банках і закочуємо. Даємо охолонути, добре укутавши. Зберігаємо у темному, прохолодному приміщенні.

Охолоджене гарбузове варення виходить густішим, ніж гаряче. Воно має дивовижний післясмак – цитрусове, з теплими коричневими нотками. Приготуйте це дуже смачно! Смачного.

Лікування гарбузовим соком

Завдяки широкому спектру дії гарбузовий сік застосовують під час лікування багатьох серйозних захворювань. Однак на занедбаних стадіях він не замінює медикаментозне лікування, а лише доповнює його.

Сік гарбуза та цукровий діабет

Унікальні властивості гарбузового соку – виведення забруднень та токсинів, нормалізація кровообігу та рівня холестерину. Однак за наявності цукрового діабету 2 типу обов’язкова консультація лікаря та аналізи крові на цукор. При складних формах діабету сік із гарбуза категорично протипоказаний.

Гарбузовий сік для схуднення та очищення кишечника

Продукт має легку проносну дію і широко використовується для очищення кишечника та схуднення. Курс прийому напою – 10 днів. За цей термін робота кишечника налагодиться, він очиститься і піде 2-3 кг зайвої ваги.

Для цього використовують тільки сирий сік. Напій вживають за годину до їди по 100-150 мл 3 рази на день. Борошняні вироби та рис під час курсу виключають із раціону.

Хвороби печінки та жовчного міхура

Гарбуз відновлює пошкоджені клітини печінки. Сік корисний при гепатиті, холециститі та цирозі. Схема та курс прийому ті ж, що у попередньому випадку: по 150 мл гарбузового фрешу 3-4 рази на день 10 днів. Для найкращого ефекту додають чайну ложку натурального меду.

Безсоння

Склянку гарбузового соку змішують з 2 ст. л. меду, доводять до кипіння та тримають на водяній бані 20 хвилин. Приймають по 2-3 столові ложки 3 десь у день 15-20 хвилин до їжі. Зберігають такий напій не більше 2 днів у прохолодному місці.

Невростіння

При неврастеніі гарбузовий фреш п’ють на ніч по 100-200 мл з 1 ч. л. меду. Курс лікування – 1,5-2 місяці. Повторний курс можна проходити за 10-15 днів.

Гарбузовий сік від паразитів

Гельмінтоз – небезпечне захворювання, спричинене паразитами. Для позбавлення від глистів застосовують варений сік гарбуза і гарбузове насіння. Напій п’ють вранці натщесерце за 1,5 години до їди по 250 мл. Після цього з’їдають 30 г свіжого насіння, не обробленого термічно.

Хвороби серця та нирок

Захворювання викликають затримку рідини в організмі, з якою легко справляється гарбузовий фреш. Для цього його приймають по півсклянки за півгодини до їди. Крім позбавлення від набряклості, цей засіб виводить зайвий холестерин, що відкладається на стінках судин.

Крім того, калій, що міститься в гарбузі, зміцнює серцевий м’яз. При хронічному пієлонефриті для полегшення стану випивають по півсклянки гарбузового фрешу на день.

Скільки може зберігатись гарбузовий сік

Якщо ви приготували напій по одному з описаних рецептів, то зберігати його в прохолодному місці в закупорених ємностях можна протягом 12 місяців з дня приготування. Якщо продукт зберігається у кімнаті, то вжити його доведеться протягом 5-7 місяців із моменту заготівлі.

Якщо ви вирішили приготувати свіжий сік, зберігати його не потрібно, такий напій повинен бути випитий протягом 15 хвилин, інакше він не просто втратить всі свої корисні властивості, але й набуде неприємного з гіркуватістю смаку. Такий напій краще не готувати у великій кількості.

Гарбузовий сік через соковитискач

  • гарбуз – 4 кг,
  • цукор – 250 г,
  • яблука – 2 кг.
  1. Для того, щоб приготувати гарбузовий сік в домашніх умовах через соковижималку очищаємо гарбуз і нарізаємо шматками, зручними для завантаження соковижималки, таким чином, нарізка гарбуза залежить від його особливостей.
  2. Спочатку отримуємо сік від гарбуза, з м’якоттю або без нього ви вирішуєте самі, якщо, наприклад, ваш соковитискач не оснащений функцією «сік з м’якоттю», а ви бажаєте саме такий, то, пропустивши гарбуз через соковижималку, отримавши сік без м’якоті, змішуєте його з отриманим макухою та ставте на вогонь для прогрівання.
  3. Поки чистий гарбузовий сік прогрівається, пропускаєте через соковитискач яблука, попередньо очищені від насіння і нарізані на половинки або четвертинки, знову ж таки залежить від того, який у вас соковитискач.
  4. Шкірку з яблук не слід знімати, якщо звичайно вона не пошкоджена і без плям.
  5. Чистий яблучний сік без м’якоті додаємо до гарбузового соку, що нагрівається на зиму (покроковий рецепт з фото надаємо), туди ж додаємо і цукор.
  6. Лимонну кислоту в сік можна не додавати тієї кислоти, що міститься в яблуках, цілком достатньо для збільшення термінів зберігання соку і для поліпшення його смакових якостей.
  7. Для консервації на зиму гарбузового соку готуємо все необхідне, стерилізуємо банки та кришки.
  8. Після того, як сік, що готується, нагріється до 90 *С, витримуємо його при цій температурі 4 – 5 хвилин, це можна зробити або максимально зменшивши вогонь і поставивши ємність з соком на розсікач, або просто укриття чим – або утримуючим тепло, або поставивши ємність з соком у більш простору з киплячою водою.
  9. Після того, як процес пастеризації буде завершений, розливаємо гарбузовий сік по – приготованим банкам, закриваємо кришками і укупорюємо, з наступним укутуванням до повного охолодження банок.
  10. Приготувати гарбузовий сік у домашніх умовах на зиму через соковижималку можна й дещо іншим способом, а саме, довести сік до кипіння і як тільки він закипить, відразу ж розлити по стерильних банках, закрити кришками і стерильними закупорити.
  11. Наступні кроки такі ж, як у попередньому варіанті приготування соку, тільки витримувати його в укритому вигляді можна лише одну годину, потім прибрати на зберігання.
  12. Приготувати гарбузовий сік через соковижималку можна і ще за одним популярним рецептом, в якому замість яблук використовуються будь-які кислі ягоди.
  13. Ягоди слід промити, потім витягти з них сік, будь-яким способом, або пюрировать.
  14. Сік з ягід можна одержати, наприклад, з використанням преса, що віджимає вручну через марлю.
  15. Пюре готуємо в блендері, з подальшим додаванням його або соку в гарбузовий сік, на етапі його нагрівання.

Приємного вам апетиту!

Гарбузовий сік із курагою в домашніх умовах на зиму, дуже смачний

Приготований у такий спосіб гарбузовий сік з курагою на зиму має яскравий, приємний оку апельсиновий колір і лагідний бархатистий смак, який нікого не зможе залишити байдужим до напою. На додаток до цього продукт містить у собі в чималій кількості легко засвоюваний вітамін А К, С, залізо та інші не менш значущі для людини та її організму елементи.

  • – Тиковка, очищена від нутрощів і шкірки – 0,7 кг.
  • — Склянка кураги.
  • – 2,5 склянки очищеної води.
  • — За смаком 200 чи 250 грам цукру.
  • – Трохи лимонної кислоти (1/3 частина чайної ложки).

Як приготувати гарбузовий сік з курагою в домашніх умовах на зиму, рецепт за кроками.

  1. Курагу промийте, залийте на 20 хвилин теплою водою, відіжміть, обсушити, наріжте на частини.
  2. Гарбуз почистіть, поріжте шматками середньої величини.
  3. Помістіть всі інгредієнти в каструльку, додайте воду (рідина повинна повністю закрити продукти).
  4. Варіть на маленькому вогні інгредієнти 40-50 хвилин. Як тільки гарбуз стане м’яким, можна переходити до наступного етапу.
  5. За допомогою занурювального блендера подрібніть усю масу, злив, якщо є більшу частину води.
  6. Всипте до складу лимонку та цукор, перемішайте, влийте 2,5 склянки води, закип’ятіть.
  7. Стерилізуйте баночки для закочення на зиму, розлийте сік і закупорьте.
  8. Переверніть продукти кришками донизу, накрийте ковдрою, залиште на 10 годин.

Увага! Такий же сік можна приготувати, використовуючи м’ясорубку або соковитискач. Для цього за допомогою побутових приладів подрібніть свіжі продукти – гарбуз та курагу, залийте їх водою, розмішайте в складі цукровий пісок, лимонний сік, будь-які ягоди/фрукти, проваріть на малому вогні близько 10 хвилин і закатайте в стерильну тару.

При подачі можна додати|добавляти| в склянку часточку лимона або невеликий листочок м’яти. Напій виходить незрівнянний, просто пальчики оближеш.

Запитай у кухаря! Чи не вдалося приготувати страву? Не соромся, запитай мене персонально.Перейти

Рецепт соку на зиму

Якщо змішати гарбуз та апельсин, то вийде справжній вітамінний коктейль, який при правильному консервуванні збереже свої корисні властивості протягом усієї холодної пори року. Щоб зрозуміти, як приготувати гарбузовий сік з апельсином, спочатку необхідно придбати всі потрібні інгредієнти, які включають такі продукти:

  • близько 8 кг м’якоті гарбуза;
  • апельсини 1,5 кг;
  • 2 кг столового цукру;
  • кислота лимонна та чиста вода.

У списку всіх продуктів виходить приблизно 15 л напою. Якщо необхідно приготувати інший об’єм соку, всі інгредієнти можна збільшити або зменшити в пропорційній кількості в цьому рецепті гарбузового соку з апельсином на зиму. Для тих, хто любить солодший смак, кількість апельсинів можна трохи зменшити.

Процес приготування

Приготування гарбузового соку в домашніх умовах з апельсином рекомендується розпочати з підготовки головного інгредієнта – гарбуза

Насамперед слід звернути увагу на сорт рослини, оскільки їх кількість досить велика. Для приготування напою слід вибирати солодкі сорти, зазвичай вони мають яскраві помаранчеві кольори.

Наступні види придатні для приготування соку:

  • Твердокора. Її плоди дозрівають рано, мають великі насіння і є смачними та соковитими.
  • Мускатна. Плоди цього сорту є відносно невеликими, але мають солодкий смак і дозрівають пізно, накопичуючи поступово поживні речовини.
  • Великоплідна. Окремі екземпляри цього виду великого гарбуза можуть досягати маси до 6 кг, є стійкими до різних хвороб та їх можна зберігати всю зиму.

Потім увага перемикається на апельсини. Їх потрібно також помити, очистити від шкірки, яку слід натерти на дрібній тертці.

Нарізані шматочки гарбуза і натерту шкірку апельсинів слід засипати в одну тару і залити суміш водою, поки вона повністю не заповнить всю м’якоть. Далі каструля ставиться на плиту і вариться протягом півгодини доти, доки не вийде однорідна в’язка помаранчева маса. Потім каструля знімається з плити, і її вміст остигає протягом кількох годин.

Отриману суміш слід збити добре блендером, при цьому можна використовувати як занурювальний прилад, так і блендер для приготування коктейлів. В результаті вийде смачний напій, в який слід вичавити всі очищені апельсини, додати трохи лимонної кислоти та цукру до смаку, ретельно перемішавши всі інгредієнти.

Після цієї процедури необхідно знову залити в сік каструлю і варити протягом 10 хвилин. Гарбузово-апельсиновий сік на зиму приготований, залишається лише простерилізувати потрібну кількість банок, розлити напій по них та закрутити банки. Однією з варіацій рецепту є інше використання шкірки апельсина. Її можна не натирати, а просто нарізати шматочками і додати в напій перед останнім кип’ятінням, після якого шкірки необхідно видалити з соку.

Рецепт соку з гарбуза з курагою

  • Час приготування: 3 години.
  • Кількість порцій: 9 літрів.

Основні продукти:

  • 3 кг очищеного гарбуза;
  • 0,5 кг кураги;
  • 1,5 кг цукру;
  • 4 морквини;
  • столова ложка лимонної кислоти.

Покроковий рецепт

  1. Поріжте гарбуз та моркву на шматочки. Складіть шматочки овочів та курагу у велику каструлю, залийте трьома літрами води. Після закипання зробіть малий вогонь та варіть ще 2 години. За цей час курага та овочі добре розваряться.
  2. Зніміть з вогню, перетворите курагу та овочі на пюре за допомогою занурювального блендера. Вийде досить густе пюре. Додайте цукор та лимонну кислоту на цьому етапі. Додайте ще шість літрів води та варіть сік ще 1 годину.
  3. Гарячий сік розлийте у стерилізовані банки та закатайте кришками. Так само, як і в попередніх рецептах, переверніть банки догори дном і накрийте рушником або ковдрою на час остигання.

Відеорецепт соку з гарбуза з курагою

На цьому відео рецепт приготування смачного соку з курагою.

Про автора

admin administrator