Як законно звільнити співробітника який не бажає йти

Авторadmin

Як законно звільнити співробітника який не бажає йти

Термін на звільнення працівника за власним бажанням за відсутності поважної причини становить два тижні. Якщо ж особа назвала причину, через яку їй потрібно раніше звільнитися, тоді цей термін відпрацювання не застосовується.

У період дії воєнного стану норми статті 43 Кодексу законів про працю України не застосовуються, крім випадків звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів.

Що буде, якщо не відпрацьовувати два тижні Якщо ж працівник не назвав поважної причини та не збирається відпрацьовувати два тижні – тоді роботодавець може звільнити його за прогули, згідно з чинним законодавством.

Звільнення за згодою сторін Домовитися зі співробітником про звільнення — для роботодавця найбільш оптимальний варіант. У цьому випадку працівник іде від вас без відпрацьовування. За згодою можна звільнити працівника навіть під час відпустки чи хвороби.

Законом не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням. Стаття 38 КЗпП говорить про попередження про звільнення за 2 тижні (якщо немає поважних причин, що зобов'язують роботодавця розірвати трудовий договір у строк, в який просить працівник).





Крім того, трудовий кодекс передбачає можливість звільнення працівника за угодою сторін. Це щодо гуманний спосіб, при якому не страждають ні працівник, ні роботодавець. Його застосовують тоді, коли достатніх приводів для звільнення немає, але є передумови до цього. У такому …

Про автора

admin administrator