Як заморожувати імбир

Авторadmin

Як заморожувати імбир

Зміст:

Чи можна заморожувати свіжий та маринований імбир у морозилці: правила заморозки та розморозки, термін зберігання, застосування

Прянощі та приправи зазвичай використовуються в невеликій кількості. У цьому може виникнути питання, чи можна заморожувати імбир у морозилці, щоб зберегти подальшого використання. У магазинах корінь продається не лише у свіжому, а й у маринованому вигляді. Крім того, імбир може входити до складу суміші разом із подрібненим лимоном. У кожному випадку застосовується індивідуальний спосіб зберігання, але в цілому можна відповісти, що пряний корінь заморожувати можна.

Чи втрачає імбир корисні властивості при заморожуванні

Безумовно, найкориснішим залишається свіжий корінь імбиру. При будь-якій обробці прянощі частина корисних речовин втрачається. Заморозка в цьому сенсі є найбільш щадним способом збереження кореня. Невелика частка аскорбінової кислоти у процесі заморожування руйнується. Вітамін C зберігається в продукті на 80-90%.

Зате нікуди не подіються ефірні олії, корисні мінерали, біологічні активні сполуки. Наприклад, гінгерол, що міститься в імбирі, в процесі заморожування не зникає. Цей рослинний алкалоїд позитивно впливає на роботу серцево-судинної та нервової системи, має протизапальну, знеболювальну та спазмолітичну дію, сприяє схуднення, прискорюючи метаболізм.

Як правильно заморожувати імбир

Перш ніж покласти імбир у морозилку, його потрібно ретельно оглянути. Незалежно від того, в якому вигляді заморожуватиметься корінь, він повинен бути без ознак псування.Якщо імбир зіпсувався, він може змінити запах, колір та консистенцію. При кімнатній температурі прянощі втрачають свіжий вигляд протягом тижня.

Якісний корінь твердий на дотик, на ньому відсутні сліди плісняви. Зморщена поверхня свідчить, що імбир почав втрачати вологу, отже, його властивості вже погіршилися. Запах, що виходить від кореня, повинен бути яскраво вираженим, імбирним і ніяким іншим.

У свіжому вигляді

Для заморозки у свіжому вигляді треба правильно вибрати імбир. Бажано, щоб корінь був рівним, без великої кількості відростків.

Процедура підготовки виглядає так:

    Імбір промивають під холодною водою, очищають від налиплих забруднень.
  1. Потім корінь обсушують паперовим рушником.
  2. Підготовлений для заморозки продукт нарізають невеликими шматочками, які можна використовувати за один раз або тонкими скибочками.
  3. Шкірку краще зрізати перед тим, як корінь опиниться в морозилці.

Зберігатися імбир повинен у герметичній тарі. Свіжий корінь закладають у невеликі пластикові контейнери із кришкою. Можна використовувати щільні пакети із застібкою або вакуумну упаковку.

Щоб скибочки не злиплися одна з одною, для початку їх розкладають на піддоні в один шар і кладуть в морозильну камеру на 20-30 хвилин. Потім продукт перекладають у потрібну тару для остаточного зберігання. Можна нарізати спецію не лише скибочками, а й невеликими кубиками. Однак найкраще корінь зберігає свої властивості, якщо він поділений на відносно великі частини.

З лимоном

Суміш подрібненого імбиру та лимона використовується як заготовка для корисного зілля. У поєднанні обидва продукти успішно доповнюють одне одного, представляючи разом вітамінну і біологічно активну бомбу.Імбир з лимоном приймають під час застуди, при авітамінозах, у відновному періоді після тяжкої хвороби.

Така суміш активізує імунітет і додає сил. Кубик замороженої суміші у будь-який час можна просто покласти в чай, збагативши його смак.

Підготовка та процес заморожування:

    Для початку потрібно помити і нарізати на частини лимон, звільнивши його від кісточок.
  1. Імбір теж миють, обсушують, очищають від шкірки, ріжуть на скибочки ножем.
  2. Потім обидва продукти поміщають у блендер і подрібнюють. Якщо немає блендера, можна скористатися м’ясорубкою.
  3. Співвідношення імбиру та лимона – довільне, це справа смаку.
  4. ароматну суміш, що вийшла, розкладають у формочки для льоду, заморожують протягом 2-3 годин, а потім пересипають в поліетиленовий пакет і прибирають в морозилку.

У народній медицині обидва продукти нерідко поєднуються з медом. Однак класти таку добавку заздалегідь не варто. Краще покласти мед у чашку безпосередньо перед вживанням напою, щоб він зберіг свої властивості.

Маринований

Якщо був куплений маринований імбир і продукт набрид, його теж можна заморозити. Навіть при обробці оцтом у холодильнику корінь довго не зберігається. Оскільки продукт заморожується разом із маринадом, ділити його на частини пізніше буде проблематично.

Імбір відразу ділять на порції. Як тара підійдуть невеликі пластикові баночки з-під сметани з кришкою. У кожну їх кладуть пластини імбиру, які потім заливають маринадом. При такому способі заморозки треба бути готовим до того, що шматочки кореня частково втратить пружність. Може знизитися і ступінь гостроти прянощі.

Тертий

Тертий імбир можна вважати універсальною приправою.У такому вигляді корінь додається у різні страви, соуси, напої. Імбир краще віддає свій смак саме у тертому вигляді. Підготовка кореня проводиться, як і інших випадках. Його миють, обтирають серветкою, очищають від шкірки. Після цього імбир натирають на дрібній тертці.

Заготовляти пряність у такий спосіб можна в будь-якій кількості. Потім стружку фасують так, як зручно. Можна використовувати формочки для льоду, рельєфні вкладки від цукерок «Асорті» або відразу розкласти подрібнений корінь імбиру в невеликі пакетики порційно. Для зручності зберігання після заморозки у формах кубики перекладають у загальну ємність.

Термін зберігання при заморожуванні

Заморозити для зберігання імбир можна на тривалий термін. Протягом року пряність точно не втратить своїх смакових якостей та корисних властивостей. На думку дієтологів, продукт може зберігатися в морозильній камері і більш тривалий час – до 3 років.Однак треба розуміти, що довше зберігається імбир, тим менше користі в ньому залишається.

Як правильно розморозити

Перед використанням замороженого імбиру не завжди потрібно відстоювання продукту. Наприклад, під час приготування гарячих страв та напоїв кубики додають до інших інгредієнтів у процесі готування без розморожування.

Якщо ж потрібно додати спецію в соус або холодні закуски, її завчасно дістають з морозилки і кладуть в холодильну камеру. Тут процес відтавання проходитиме плавно, і продукт максимально збереже початковий вигляд. За загальноприйнятим правилом процес розморожування в холодильнику триває одну добу.

Якщо заготівля знадобилася терміново, корінь можна розморозити в мікрохвильовій печі, виставивши відповідний режим. У процесі розморожування продукт перевіряють, щоб він не перегрівся, особливо якщо невелика порція.Ще один спосіб – розморожування у холодній воді. Він підходить для тих випадків, коли імбир заморожували у пакеті. Упаковку потрібно повністю занурити в миску з холодною водою, зберігаючи її герметичність.

Куди можна додавати заморожений імбир

Заготівлю у вигляді замороженого імбирного кореня корисно тримати в будинку на випадок застуди. При перших симптомах захворювання відмінним рішенням випити чашку чаю з імбиром. Часто це допомагає призупинити подальший розвиток хвороби.

Коханці азіатської кухні додають спецію в соуси та гострі супчики, забезпечуючи тим самим пряний смак страви. Заготівля може використовуватися для додавання в маринади до м’яса та риби. Деяким подобається використовувати імбир як добавку до алкогольних напоїв.

Шматочки прянощі додають у глінтвейн, винні коктейлі. Випічка з імбиром має відомий смак та аромат.Пряне коріння підійде для солодких кондитерських виробів – кексів, печива, пряників. Зі спеції можна зробити відмінну заправку для салату, з’єднавши її з часником, запашними травами і оливковою олією.

Господині можуть поставити запитання, а навіщо треба заготовляти пряний корінь про запас, якщо він завжди є в магазині. Насправді у цьому є свій сенс. Пряність може знадобитися в найнесподіваніший момент або її просто забули купити, вирішивши приготувати ту чи іншу страву. Отут і виручить продукт з морозилки. Та й загалом це дуже зручно. Подрібнений та заморожений імбир, по суті, є напівфабрикатом, який можна швидко використовувати без будь-якої підготовки.

Як заморожувати імбир в морозилці в домашніх умовах, чи можна

Часто люди при лікуванні різних захворювань користуються коренем імбиру. У деяких з них виникають проблеми з тривалим зберіганням рослини, так як воно швидко псується. Щоб корінь довго зберігався, рекомендують заморозити імбир. Однак перш ніж зайнятися цим, слід ознайомитися з особливостями зберігання і заморожування коренів цієї трави.

  • Як чистити імбир?
  • Який імбир можна зберігати?
  • У чому заморожувати?
    • У відсіку для овочів
    • У морозильній камері
    • Замороження кореня цілком
    • Замороження нарізаного кореня імбиру
    • Замороження натертого імбиру

    На вибір імбиру впливає і аромат, який виділяється цією рослиною. Тому при виборі обов`язково нюхають коріння, щоб переконатися, що від них не пахне цвіллю або вогкістю. Кореневища з таким запахом не можна довго зберігати, так як вони швидко зіпсуються.

    Деяких цікавить, чи можна заморожувати імбир зі свіжими відростками. Робити цього не варто і тому при виборі уважно оглядають корінці на наявність свіжих нирок або отросточка. Їх наявність свідчить про те, що рослина прострочено і його не можна використовувати.

    Як чистити імбир?

    Перед вживанням будь-імбирний корінь очищається від шкірки. Існує три основні методи очищення рослини:

    • Ложкою. Це найбільш популярний і простий метод, який застосовують при роботі з добре дозрілим корінцем. Використовуючи цей спосіб, видаляється лише верхній шар шкірки, а поживна м`якоть залишається незайманою. При очищенні особливу увагу звертають на глибину впливу ложки, так як вона повинна бути незначною.
    • Ножем. Цей метод використовується при очищенні дозрілих і несозревшіх продуктів, які не можна почистити ложкою. Для такої роботи рекомендується користуватися максимально гострим ножем і тому слід підточити його перед роботою з імбиром.
    • Металевою мочалкою. При очищенні слід користуватися тільки новою мочалкою, яка раніше ніде не застосовувалася. Щоб почистити рослина, його поміщають в ємність з холодною водою на 5 хвилин. Потім корінь обережно треться мочалкою. Через 15-20 хвилин поверхню буде повністю очищена від шкірки.

    Який імбир можна зберігати?

    Більшість людей думає, що зберігати тривалий час можна абсолютно будь-який імбир. Однак не всі рослини підходять для заморозки в морозильній камері. Купуючи імбирний корінь на ринку, доведеться уважно оглянути його зовнішній стан. Для зберігання підходять тільки пружні і щільні корінці, поверхня яких покрита тонкою шкіркою.

    Не можна залишати на зберігання кореневища з сухою шкіркою, так як вона свідчить про несвіжості продукту. Також не можна для зберігання застосовувати увядающие і зморщені рослини.

    Поверхня імбиру, відкладеного на зберігання, не повинна покриватися темними плямами. Потемніння шкірки з`являється, якщо продукт тривалий час зберігався в сирому місці. Такі рослини не можна поміщати в морозилку і зберігати в холодильнику.

    У чому заморожувати?

    Перш ніж приступити до заморожування продукту, необхідно розібратися, в чому саме краще його заморозити. Існує два основних способи зберігання імбирних коренів.

    У відсіку для овочів

    При використанні такого методу свіже рослина поміщається в щільно закриваються пакетики, які найчастіше застосовують для збереження продуктів харчування. Після укладання всіх корінців для заморозки з пакетиків намагаються випустити максимальну кількість повітря для кращого збереження продуктів.

    Якщо в будинку відсутні спеціальні пакетики для зберігання овочів, замість них доведеться скористатися звичайними паперовими пакетами. Коріння поміщаються в пакети з паперу таким чином, щоб на них не залишалося незакритих областей.

    У морозильній камері

    При зберіганні кореня в морозильнику краще загортати його в спеціальну плівку для харчових продуктів. Вона не пропускає повітря, завдяки чому продукт набагато довше зберігається. Термін зберігання в плівці, вміщеній в морозильну камеру, становить 2-3 місяці. Щоб імбирний корінець зберігався на кілька тижнів довше, його загортають в харчову фольгу.

    Замороження

    Багатьох домогосподарок цікавить, як заморозити на зиму імбир і для чого саме це робиться. Заморожування проводиться для збереження продукту, щоб взимку з нього можна було готувати смачні страви або лікарські настої для лікування захворювань. Завдяки збереженню продукту невеликими порціями за допомогою заморозки, в ньому вдасться надовго зберегти всі корисні речовини і приємний аромат.

    Після розморожування корінь імбиру буде таким же корисним, як і до заморозки.

    Сьогодні застосовується три основні способи заморозки імбирного кореня, які дозволять зберігати його протягом декількох місяців.

    Замороження кореня цілком

    Цей метод зберігання продукту користується популярністю серед домогосподарок, так як він вважається найбільш простим. Для заморожування імбиру в морозильній камері вибираються корінці, які не містять на своїй поверхні ознак плісняви ​​або гнилі. Також визначається вологість і чистота корінця – він не повинен бути мокрим. Якщо на поверхні продукту є брудні плями, від них обов`язково позбуваються.

    Всі відібрані для зберігання продукти потрібно помістити в герметичну ємність або харчову плівку. Потім загорнуті коріння розкладають в пакетики, які використовують спеціально для заморозки овочів або фруктів. У кожен з пакетиків кладеться не більш двох великих корінців.

    Коли весь очищений імбир буде поміщений в пакети, його кладуть в морозильну камеру. Якщо протягом зберігання знадобиться взяти імбирний корінець, один з них дістається з пакета, розморожується і використовується за призначенням.

    Замороження нарізаного кореня імбиру

    Деяких домогосподарок цікавить, чи можна імбир заморожувати в морозилці в нарізаному вигляді. Однозначно можна, так як зберігання нарізаного продукту дозволить зберігати навіть великі корінці, які б не помістилися в пакет в розрізані вигляді.

    Для заморозки вибирається великий корінь імбиру з м`якою шкіркою. В морозилку не можна класти нарізаний і неочищений продукт і тому перед зберіганням все кореневища ретельно очищаються від шкірки. Якщо помістити в холодильник рослина з шкіркою, воно швидше зіпсуватися і згниє.

    Коли все коріння очистять від шкірки, їх нарізають на невеликі шматки завдовжки близько трьох сантиметрів. Також можна розрізати їх поперек, щоб вийшли шматочки у вигляді невеликих гуртків. Всі нарізані шматочки покладіть в пакети, щільно упакуйте їх і випустіть з пакетиків весь зайве повітря. Нарізаний імбир можна зберігати в морозильній камері близько двох місяців.

    Замороження натертого імбиру

    Чи можна в домашніх умовах заморозити імбир, натертий на тертці? Однозначно можна, так як деякі стверджують, що натертий продукт зберігається довше цільного.

    Перед приміщенням в морозилку відібраний для зберігання імбир доведеться повністю очистити від шкірки і натерти кухонним комбайном або звичайною теркою.

    Потім тертий продукт розкладається невеликими порціями на харчову фольгу і повністю накривається харчовою плівкою. Рекомендується герметично накривати рослину плівкою, щоб під неї не потрапляло повітря. Деякі замість фольги і плівки використовують звичайні целофанові пакети. В такому випадку з кожного пакета також треба випустити повітря, щоб продукт не зіпсувався при зберіганні.

    Заморожений натертий імбир не втрачає корисні властивості, і тому часто його застосовують при створенні лікарських відварів і настоянок.

    Як заморозити імбир для тривалого зберігання?

    Замороження вважається найбільш безпечним і ефективним методом зберігання більшості овочів, фруктів і інших рослин. Всі заморожені продукти залишаються корисними і не втрачають свої властивості або живильну цінність. Люди, які купили імбирний корінь або самостійно вирощують його в городі цікавиться, як заморожують імбир в домашніх умовах, щоб він довше зберігався.

    Для продовження терміну зберігання рекомендується поміщати в морозильну камеру продукт не цілком, а невеликими порціями. Тому імбир обережно нарізається тонкими пластами і розкладається в морозилці на відстані 5-7 см. Коли всі шматки замороження, їх збирають і перекладають в целофановий пакет. Імбирні корінці, нарізані невеликими пластами, будуть зберігатися не менше трьох місяців.

    Термін зберігання при заморожуванні

    Термін придатності для зберігання імбиру відрізняється від обраного способу його заморожування. Найменше зберігається продукт, який заморожений в цілісному вигляді. В такому випадку він зберігається близько місяця, якщо правильно упакувати його і покласти в морозилку. При неправильної упаковці кореня в пакет, термін придатності може бути набагато менше.

    Щоб збільшити час зберігання імбирних коренів, рекомендується перед заморожуванням різати його на частини. Нарізані корінці будуть зберігати свої корисні властивості 2-3 місяці.

    Як правильно розморозити?

    Перед застосуванням імбиру необхідно обов`язково повністю його розморозити. Для цього заморожені продукти витягуються з морозильної камери і дістаються з пакетів, в які вони поміщені. Потім рослина поміщається в невелику ємність і залишається на 1-3 години в приміщенні з температурою близько 20 градусів.

    Для прискорення розморожування ємність з імбиром ставлять в невелику каструлю з теплою водою. В такому випадку заморожений продукт розморозиться за 15-20 хвилин.

    Після розморожування імбирний корінь можна нарізати і застосовувати в кулінарії або при приготуванні лікувальних препаратів.

    висновок

    Імбирний корінь користується популярністю серед домогосподарок і тому багатьох з них цікавить, як правильно його зберігати. Щоб довго зберігати імбирний корінь, рекомендується ознайомитися з особливостями його заморожування в домашніх умовах.

    Як замаринувати імбир у домашніх умовах – 6 рецептів

    Сьогодні ж величезною популярністю користується маринований імбир. Правда, в продажу він зустрічається досить рідко. Так, і коштує такий продукт не дешево. Тому багато господинь намагаються зробити його самостійно. Як замаринувати імбир у домашніх умовах? Для цього відомо кілька цілком доступних і зовсім нескладних способів.

    • Як замаринувати імбир простим способом
    • Для роботи знадобиться:
    • Як замаринувати імбир у домашніх умовах:
    • Готуємо в рисовому оцті
    • Для того щоб замаринувати корінь імбиря, треба взяти:
    • Спосіб приготування в даному випадку відрізняється від попереднього варіанту:
    • Домашній рецепт маринування у вині
    • У цьому випадку знадобиться:
    • Як замаринувати імбир в домашніх умовах, використовуючи ці інгредієнти:
    • Рожевий маринований імбир для суші
    • Для цього необхідні будуть наступні інгредієнти:
    • Методика приготування рожевого імбиря:
    • У лимонному соку
    • Наприклад, можна спробувати рецепт, для якого буде потрібно:
    • Як правильно замаринувати імбир з усього цього:
    • Корінь імбиря маринований з горілкою
    • Для її приготування потрібні такі компоненти:
    • Як замаринувати корінь імбиря, використовуючи ці інгредієнти:
    • Що можна приготувати з маринованим імбірем

    Як замаринувати імбир простим способом

    Для початку варто розглянути варіант, з яким легко впорається навіть починаюча господиня. З його допомогою можна відносно швидко і просто замаринувати імбир, а потім використовувати його в якості приправи або компонента для приготування інших, більш складних страв.

    Для роботи знадобиться:

    • 60 грам очищеного імбирного кореня;
    • 100 мілілітрів гарячої води;
    • 10 грам солі;
    • 4 грами цукрового піску;
    • 1 столова ложка (яблучного або столового).

    Як замаринувати імбир у домашніх умовах:

    1. Очистити від шкірки невеликий шматочок кореня.
    2. Нарізати його акуратно платівками і укласти в заздалегідь підготовлену чисту ємність (краще взяти скляну банку з кришкою).
    3. Подрібнений продукт посолити і залити окропом. Відставити вбік до повного остигання розчину. З усієї солі імбир ввібрає лише ту кількість, яка йому необхідна.
    4. Половину остиглого розсолу злити. При цьому рідина, що залишилася, повинна повністю покривати продукт.
    5. Додати цукор, залити все оцтом і перемішати.

    Watch this video on YouTube

    Продукт практично можна використовувати відразу. Але краще дати йому кілька годин постояти. Зберігати маринований імбир бажано в прохолодному місці.

    Готуємо в рисовому оцті

    Якщо під руками в наявності є рисовий оцет, то можна використовувати іншу технологію маринування. При цьому готовий продукт буде навіть смачнішим, ніж той, що продається в магазині.

    Для того щоб замаринувати корінь імбиря, треба взяти:

    • 500 грам корінців імбиря;
    • 10 грам морської солі;
    • 100 грам цукрового піску;
    • 250 мілілітрів рисового оцту.

    Спосіб приготування в даному випадку відрізняється від попереднього варіанту:

    1. Спочатку імбир, як завжди, треба очистити, а потім нарізати його тоненькими слайсами. Для цього можна використовувати звичну овочечистку.
    2. Шматочки скласти в тарілку, пересипати сіллю і залишити приблизно на одну годину.
    3. Для приготування маринаду цукор помістити в сотейник разом з оцтом, а потім довести їх до кипіння.
    4. Солоний імбир укласти в стерилізовану ємність, а потім залити гарячим маринадом. Як тільки розчин охолоне, продукт можна буде пробувати.

    Watch this video on YouTube

    При бажанні його можна відразу щільно укупорити (або закатати металевою кришкою) і зберігати до трьох місяців у прохолодному місці.

    Домашній рецепт маринування у вині

    Іноді для приготування маринада використовується сухе червоне вино. По-перше, воно робить готовий продукт більш ароматним. По-друге, шматочки імбиру набувають приємного блідо-рожевого кольору.

    У цьому випадку знадобиться:

    • 3 корені імбиря;
    • 25 грам цукрового піску;
    • 30 грам звичайного столового оцту;
    • півсклянки води;
    • 10 грам солі;
    • 80 грам вина (бажано червоного сухого).

    Як замаринувати імбир в домашніх умовах, використовуючи ці інгредієнти:

    1. Насамперед корінці потрібно очистити і гарненько промити.
    2. Скласти їх у каструлю, залити водою і поставити ємність на вогонь.
    3. Довести вміст до кипіння і поварити 4 хвилини. Така процедура зробить продукт більш м’яким. Потім його можна буде нарізати гострим ножем на тонкі кружечки.
    4. Заготовки перекласти в банку.
    5. У каструлю засипати сіль з цукром.
    6. Залити їх вином, а потім додати оцет і воду.
    7. Розчин вскип’ятити на повільному вогні.
    8. Маринад вилити в банку. Він повинен бути покрити подрібнений імбир повністю. За потреби можна додати трохи окропу.
    9. Закрити банку кришкою. Після остигання поставити її в холодильник.

    Watch this video on YouTube

    Через три дні маринований продукт буде остаточно готовий до вживання.

    Рожевий маринований імбир для суші

    Любителі суші знають, що незамінною приправою для цієї оригінальної східної страви є маринований імбир. Часто йому надають легкий рожевий відтінок. Роблять так лише для того, щоб продукт візуально гармоніював з іншими стравами на столі. Смак приправи при цьому не змінюється. Як приготувати в умовах домашньої кухні імбир для суші, так, ще щоб він був рожевим?

    Для цього необхідні будуть наступні інгредієнти:

    • 250 грам свіжих корінців імбиря;
    • 500 мілілітрів води;
    • 30 грам 9% -го оцту;
    • 5 грам харчової солі;
    • 50 грам цукрового піску;
    • шматочок свіжого буряка.

    Методика приготування рожевого імбиря:

    1. Очищені та ретельно вимиті корінці нарізати максимально тонкими платівками.
    2. Частину води (250 мілілітрів) вскип’ятити в каструлі.
    3. Додати до неї сіль, добре перемішати і зняти з вогню.
    4. Приготованим розчином залити заготовки. Через 10 хвилин рідину можна буде злити, а оброблені шматочки скласти в банку.
    5. У воді, що залишилася, також розчинити цукор і довести її до кипіння.
    6. Вилити гарячу рідину в банку, попередньо поклавши в неї шматочок буряка.
    7. Зверху залити оцет.
    8. Банку вкуповувати і після остування відправити на зберігання в холодильник.

    Watch this video on YouTube

    Через пару днів її можна відкривати і із задоволенням насолоджуватися оригінальною приправою.

    У лимонному соку

    Для маринування імбирного кореня можна використовувати різні варіанти. Все буде залежати від того, які продукти для цього є в наявності.

    Наприклад, можна спробувати рецепт, для якого буде потрібно:

    • 100 грам свіжого коріння;
    • 5 грам морської солі;
    • 90 мілілітрів столового оцту;
    • 1 невеликий шматочок буряка;
    • 8-10 грам тростинного цукру;
    • Частина лимона.

    Як правильно замаринувати імбир з усього цього:

    1. Очищені корінці треба промити і тонко нарізати.
    2. Заготовки разом з буряком скласти в скляну банку.
    3. Сік половинки цитрусу змішати з оцтом, додавши до них сіль і коричневий цукор. Дочекатися розчинення всіх кристалів.
    4. Залити цією рідиною продукти і зберігати під кришкою в холодильнику дві доби.

    Після цього можна буде знімати пробу. Якщо смак імбиру виявиться недостатньо яскраво вираженим, час маринування можна збільшити.

    Корінь імбиря маринований з горілкою

    У деяких випадках для маринування імбиря також використовують горілку. Вона разом з основним продуктом надає додаткову антимікробну дію на людський організм. Така приправа просто ідеальна для суші.

    Для її приготування потрібні такі компоненти:

    • 200 грам молодого коріння;
    • 50 мілілітрів винного оцту;
    • 3 грами солі;
    • 45 грам цукру;
    • 10 мілілітрів горілки.

    Як замаринувати корінь імбиря, використовуючи ці інгредієнти:

    1. Очищену від шкірки серцевину коріння довільно порізати шматочками.
    2. Скласти їх у тарілку і залити окропом.
    3. Через 2 хвилини воду можна вилити, а продукти обсушити і тонко нарізати. Після теплової обробки вони стануть м’якшими, і зробити це буде набагато простіше.
    4. Інші інгредієнти за рецептурою зібрати в сотейнику і додати до них трохи води (20 мілілітрів).
    5. Далі все це потрібно перемішати і закип’ятити.
    6. Залити імбир маринадом і залишити його під кришкою на 5 годин.

    Така приправа також відмінно підійде до будь-якої рибної або м’ясної страви.

    Що можна приготувати з маринованим імбірем

    Найчастіше на практиці використовують маринований імбир для суші. Як відомо, таку страву готують зі свіжою рибою, а це зовсім небезпечно. У даному випадку оригінальна приправа надає бактерицидну дію. Володіючи сильними антимікробними властивостями, вона захищає організм людини від можливого зараження при вживанні в їжу продуктів, що не пройшли термічну обробку. Але це – не єдина область застосування імбиру.

    Платівки маринованих корінців часто використовують для приготування різних салатів і бутербродів.

Про автора

admin administrator