Як заробити на дачі

Авторadmin

Як заробити на дачі

Бізнес на дачі: варіанти заробітку

Якщо у людини є бажання заробити, він завжди намагатиметься знайти можливість здійснити задумане. В процесі пошуку прибуткової справи варто звернути увагу на свою дачу. Давно вже не актуальний стереотип, що дачну ділянку — це невеличкий клаптик землі, придатний тільки для вирощування картоплі. Приватні володінь допоможуть розпочати цілком перспективний бізнес.

Перш ніж оцінювати можливості і варіанти заробітку на своїй ділянці, необхідно зважити власні сили і визначитися з практичними навичками.

Адже, наприклад, людина, яка любить вирощувати рослини, досягне більшого успіху в цій справі, ніж фермер, знайомий тільки з тонкощами розведення кроликів.

Перш ніж втілювати різні бізнес-ідеї, потрібно для початку оцінити географічні переваги дачної ділянки. Якщо він розташований поблизу жвавої траси, то досить вигідно буде організувати тут точку роздрібної торгівлі. При цьому немає необхідності забезпечувати широкий асортимент, можна обмежиться продажем найнеобхіднішого в дорозі. Це можуть бути легкі сніданки, напої, засоби особистої гігієни та автохімія.

Але це лише один з варіантів, як організувати прибуткову справу на дачі, насправді їх існує багато, залишається тільки вибрати відповідне.

Оренда дачного будиночка

Оренда — вельми прибутковий і необтяжливий варіант бізнес-ідеї для дачі. Якщо будиночок розташований в мальовничому місці і в ньому є всі необхідні зручності, можна дати оголошення про подобову оренду. Усі бажаючі скористатися таким житлом завжди знайдуться. Це можуть бути не тільки закохані пари, а й різні фірми, які бажають провести корпоративне свято на природі.

На більш тривалий термін в літній сезон можна здавати будинок городянам, які вважають за краще відпочивати в сільській місцевості, але при цьому не мають власної дачі.

Взимку житло теж не буде пустувати — особливо в період січневих свят, коли багато хто хоче вирватися з міста ближче до засніженому лісі і мальовничу природу.

Шукати клієнтів можна самостійно або за допомогою ріелтерської фірми з великою клієнтською базою. Ще фахівці ріелтерської компанії можуть дати безліч корисних порад, які допоможуть обладнати на дачі все необхідне, щоб задовольнити потреби замовника.

Вирощування квітів на продаж

Ще один цікавий і прибутковий варіант бізнес-ідеї для дачі — вирощування квітів. Однак існує один нюанс, який обов’язково необхідно враховувати. Початкові витрати для організації справи будуть досить високими, так як без зимової теплиці, різного посадкового матеріалу, інструментів для роботи і добрив неможливо домогтися гарного прибутку.

Важливо непогано володіти не тільки теоретичними знаннями, які стосуються вирощування квітів, а й певними практичними навичками. Ще необхідно вибрати правильну квіткову спеціалізацію — краще розводити не більше 3 різних видів рослин. При цьому період максимальних агротехнічних робіт з будь-яким одним типом не повинен збігатися і проводитися в один і той же час з двома іншими.

До переваг вирощування квітів на дачі можна віднести наступне:

Але певні мінуси теж є:

Гриби — простий старт дачного бізнесу

Не менш вигідний варіант організувати бізнес на дачі — зайнятися вирощуванням грибів. Для реалізації цієї ідеї не знадобиться великих капіталовкладень.

Починати краще з глив, так як ці гриби не потребують складного догляду і особливих умовах. Далі можна буде спробувати вирощувати і печериці або ж екзотичні шиітаке.

Для початку потрібно буде придбати спеціально вирощений міцелій і визначитися з приміщенням, де і будуть рости гриби. Це може бути сарай або підвал. Для субстрату застосовується солома або тирсу.

Також необхідно створити сприятливі умови: відсутність освітлення та температуру близько +20 градусів. Після того як з’являться перші сходи, мішки переносяться в інше, більш освітлене приміщення з температурою близько +15 градусів і достатньою вологістю.

Вирощування грибів на дачі — не тільки приємне, захоплююча справа, але ще і досить вигідне.

Прибуткове бджільництво

Розведення бджіл — прибутковий і надійний багатовікової бізнес, здатний принести своєму власникові як гроші, так і здоров’я. Однак сказати, що втілення цієї ідеї для заробітку є простим, не можна. Потрібно багато і наполегливо працювати, щоб досягти певних результатів.

Бджоли чудово виконують свої функції — збирають нектар, переробляють його в мед. Але при цьому догляд за ними повинен здійснювати фермер.

Заняття бджільництвом обов’язково включає в себе:

Небажано, щоб поблизу були чужі пасіки — це може привести до зниження хабар і бджолиним війнам.

Щоб збільшити медозбір, власник повинен мати автомобіль і причіп, на якому зручно вивозити вулики на поля в період цвітіння сільгоспкультур.

При цьому варто зауважити, що бджоли дають не тільки один лише мед, а й інші цінні лікувальні продукти: прополіс, квітковий пилок, віск, підмор, маточне молочко, які можна продавати і отримувати гарний прибуток.

Розведення кролів та шиншил

Розводити різні види хутрових звірів було завжди вигідно. Однак щоб втілити бізнес-ідею в реальність, необхідно мати велику площу ділянки і виділити для ферми мінімум 15 соток.

При цьому територія повинна бути розташована якомога далі від інших забудов, що дозволить уникнути конфліктів з мешканцями поруч людьми і проблем з екоінспекцією, які можуть виникнути через неприємного запаху і інших чинників.

Для хутрових звірів краще відразу купувати професійні клітини, які не потребують постійного ручного прибирання. В іншому випадку трудовитрати на зміст ферми будуть занадто високими.

Важливо забезпечити вихованців недорогим, але повноцінним харчуванням. Збут також вимагає грамотної опрацювання. Необхідно попередньо налагодити контакти з споживачами м’яса і переробниками хутра.

Сільське господарство

В цьому напрямку існує безліч варіантів і ідей бізнесу, які можна реалізувати на дачі. Аксіому успішного агробізнесу можна висловити двома словами — це виробництво і переробка. Щоб оцінити можливості власного цеху, необхідно підібрати підходящий варіант роботи, виходячи з особистих переваг.

Любителі сиру і бринзи можуть без серйозних витрат організувати їх виробництво. Молоко для переробки купується в розташованих поблизу селах. Сирний бізнес досить рентабельний і відмінно покриває всі витрати і накладні витрати.

Ще можна зайнятися переробкою фруктів. Адже зазвичай восени на дачних ділянках величезна кількість хороших яблук, слив і груш пропадає безповоротно. Це обумовлено тим, що закупівельні ціни у різних заготівельників дуже низькі, і вони не виправдовують затрачені час та сили на складання і здачу фруктів.

При підготовці власного бізнес-плану необхідно звернути увагу на ціни конфитюра, повидла, мармеладу та інших смачних виробів, які ставлять на дану продукцію супермаркети. Завдяки нескладним підрахунками, можна визначити, що переробка подібного сировини буде швидко окупається і прибутковою.

Вигідний і досить перспективний сезонний бізнес по вирощуванню ранньої зелені і розсади. Навесні такий вид продукції реалізується дуже швидко. Тому якщо зібрати на дачі з полікарбонату простору теплицю і закупити якісний грунт і елітне насіння, вже в найближчий рік можна виростити першу розсаду і зелень.

Основна перевага даного виробництва — незалежність від енергоносіїв. Грунт в теплиці під впливом променів весняного сонця відмінно прогрівається, тим самим забезпечуючи оптимальні умови для росту рослин.

Підводячи підсумок, можна помітити, що хороший господар зможе використовувати дачу не тільки за прямим призначенням, але і для отримання непоганого прибутку, реалізуючи свої ідеї. Головне, вибрати справу до душі і постійно розвиватися в потрібному напрямку.

Як заробити гроші на дачі: ідеї для бізнесу

Якщо ви маєте власну дачу з ділянкою, то варто задуматися над тим, щоб розпочати власну невелику справу. Поговоримо про те, як заробити гроші на дачі та які взагалі ідеї існують.

Як заробити гроші на дачі

Не варто думати, що робота на землі легка. Вам доведеться докласти зусилля, щоб отримати хороший результат. Але це всюди так, хочете заробляти – наполегливо працюйте.

Вирощування зелені та розсади

Перевірений роками спосіб заробітку, який буде актуальний у найближчі десятиліття так точно. Підходить для людей, які полюбляють поратися на городі, займатися рослинами і кайфують від вирощування врожаю. Великих заробітків не приносить, однак як для новачків підійде супер.

На дачі організувати такий бізнес не дорого та не складно. Ще з ранньої весни подбайте про місце для розсади. Продумайте собі що і де будете садити.

До прикладу, з однієї пачки насіння огірків (це +- 10 гривень) можна виростити орієнтовно 10 саджанців. Вартість одного саджанця навесні коливається в межах 20-50 гривень. В кожній області ціна різна. Будемо рахувати, що в середньому з пачки насіння за 10 гривень можна виростити саджанців на 200 грн.

Помідори ще дешевші, тому чи варто їх вирощувати вирішувати лише вам. Найрентабельніше – займатися вирощуванням кропу, зеленої цибулі чи петрушки. Особливого догляду за цими культурами не потрібно, а попит на зелень є завжди. Рекомендую встановити теплицю на ділянці. У такому випадку за рік можна отримувати більше одного врожаю багатьох культур. Для поливу необхідно мати свердловину або ж доступну воду, щоб не купувати її.

Крім продажу розсади вирощуйте овочі. Домашні кабачки, огірки, зелень та помідори користуються великим попитом. Продати їх можна на ринку, запропонувати поставки магазинам, розмістити оголошення про продаж в інтернеті, на олх чи групі вашого населеного пункту.

Вирощування грибів

Гриби надзвичайно багаті на корисні речовини та допомагають не лише робити страви смачнішими, але й оздоровлювати організм. В останні роки споживання грибів суттєво зросло.

Відповідно, вирощувати гриби стає дедалі вигідніше. Космічних вкладень теж не потрібно, що однозначно є великим плюсом.

Агрономи з досвідом радять новачкам на старті такої справи звернути увагу на гливи. Ці гриби мають великий попит та є найменш вибагливі.

Гливи можна вирощувати у сараї або ж підсобці. Підходять і печериці. За рік можна отримати кілька врожаїв. Не раджу вирощувати гриби в будинку, адже чув про випадки, коли навіть у сухому приміщенні на стінах з’являвся грибок чи цвіль.
Грибні блоки без проблем можна придбати навіть на олх. Глянув ціни, то вони коливаються в межах 50-170 гривень у залежності від регіону. Ціна досить доступна, зважаючи на те, що з одного блоку вийде кілька кілограмів грибів. Якщо брати оптом, то вартість можна ще знизити.

Читайте більше цікавих матеріалів унашому телеграмі. Також маємо групу в Facebook.

Як вирощувати гриби вдома

Отож, для вирощування знадобиться теплиця, сарай чи підвал з вологістю +- 85 % та температурою 15-20 градусів. На кожен вид грибів умови можуть відрізнятися, тому в постачальників варто запитувати, які оптимальні умови вони порадять.

Також необхідний субстрат (тирса або солома). Ще на початку вирощування одразу ж налагоджуйте ринок збуту. Як вже писав, це може бути ринок, інтернет, знайомі, сусіди і так далі. Варіантів дуже багато, було б лише бажання.

Сам процес вирощування дуже цікавий. Якщо дотримуватися порад постачальників, то вони ростимуть як на дріжджах. До 250 кілограмів грибів виростає на площі орієнтовно 10 квадратних метрів. Більша площа – більший врожай та заробіток.

Ціна на гриби коливається в межах 100 гривень за кілограм. Множимо 250 на 100 та отримуємо 25 000 грн. доходу. Віднімаємо вартість закупівлі грибних мішків та отримуємо чистий дохід. Це при умові, якщо солому та тирсу ви не купуватимете, а самостійно заготовлятимете.

Пасіка та продаж меду

Якщо ви маєте ділянку чи дачу поруч з полями, то чому б не заробити на дарах природи? Встановіть пасіку та займайтеся збором меду.

Це найдорожчий метод у цій статті, адже придбання вуликів та супутніх речей досить не дешеве. Організувати такий бізнес потрібно вже на початку весни, щоб збирати мед весь квітучий сезон.

Якщо на старті ви хочете поставити кілька вуликів, то вкладення будуть не великі. А вже згодом можна масштабуватися.

Вулики бувають різні. Пошукавши на дошках оголошень виявив, що ціна на них стартує від 300 гривень до 1500 грн. Рамка з бджолами коштує орієнтовно 300-1000 гривень. На кожен вулик потрібно по одній бджолосім’ї.

До вкладень також відносимо захисник костюм, пасічний димар, рамки для вуликів, медогонку. Зазвичай у вулик поміщається 15-20 рамок. Одного вулика та бджіл буде недостатньо. Для догляду за підопічними необхідні спеціальні вітаміни, обробка вуликів від воскової молі та інших шкідників.

Ціна на мед

На формування ціни на мед впливає культура, з якої бджоли його збирають. Найдорожчий мед з коріандру (орієнтовно 6000 грн. за 3 кг). Мед з акації вартує +- 800 грн за 3 кг, а з липовий та гречаний – по 700. Найдешевший мед з соняшника та різнотрав’я (500 грн за 3 кг).

Квітництво

Все більше мешканців приватного сектору та заміських будинків висаджують на власному подвір’ї різноманітні сорти квітів. Люди хочуть, щоб їхній двір виглядав красиво та неймовірно пахнув.

На дачі можна почати вирощувати квіти. Для цього необхідна теплиця, а також знання, які квіти користуються найбільшим попитом.

Продавати вирощену красу можна як на базарі, так і на різних дошках оголошень в інтернеті. Також можна домовитися про співпрацю з різними квітковими магазинами. Цей спосіб заробітку рекомендую на початковому етапі розглядати як додатковий. Коли справи добре “підуть”, то тоді варто задуматися над масштабуванням вирощування.

Корисні посилання про заробіток:

“Бізнес на дачі”, або як заробити

Бізнес на дачі – як використовувати земельну ділянку по максимуму
За даними найбільшого порталу РФ кількість росіян, що мають дачу, становить від 61 до 87%. Більшість з них має дачі, площа яких від 600 м2.
Пропонуємо розглянути варіанти бізнесу для дачі, і ви дізнаєтеся, як ефективно використовувати кожну земельну сотку.

Кращі ідеї бізнесу на дачі

Ферма з розведення особливих равликів (виноградних) на даний момент є досить рідкісним бізнесом. При цьому молюски (їх м’ясо) має велику цінність і попит в ресторанах, любителів екзотичної кухні і в медичній промисловості. Вартість однієї равлики може варіювати від 20 до 32 рублів за штуку. Але навіть ці витрати можна мінімізувати, якщо самостійно зібрати біоматеріал. Равлики ростуть приблизно 1.5 місяці (6 тижнів), стартовий капітал для покупки 750 равликів дорівнює 34 000 рублів, куди входить покупка равликів 5 000 рублів, інвентар і вольєр приблизно 11 000 рублів, корм на 20 000 рублів. Вартість равликів складе від 100 рублів за 1 кг.якщо продавати 4 тонни, то за 1,5 року дохід буде 360 000 рублів. При відніманні всіх витрат на місяць чистий прибуток за місяць дорівнює приблизно 20 000 рублів.

Вирощування малини або полуниці
Вирощування ягід здатне приносити великий дохід цілий рік. Під час збору плодів можна реалізовувати свіжу продукцію, а ще консервувати ягоди для продажів в майбутньому. Вартість одного втечі становить від 160 до 300 рублів (все залежить від сорту). Також будуть витрати на інвентар і доставку. Якщо засіяти 12 соток повністю саджанцями, то під час збору продукції 2 рази на рік можна отримати 2 тонни ягід. При вартості 300 р/кг виручка буде 600 000 рублів, а витрати на саджанці будуть приблизно 140 000 рублів. Вирощування полуниці можна організувати і у відкритому грунті, і в дачному будинку. Найпростішим і рентабельним способом буде висадка саджанців в мішки, які наповнені грунтом.

Детальніше про рентабельність і вирощування полуниці в мішках розказано у відеоматеріалі. Варіантів реалізації кілька-продавати на ринку, помістити оголошення про продаж через Інтернет, пропонувати знайомим і друзям, робити поставки в ресторани і кондитерські.
Вирощування фруктів і овочів
Вирощування овочів в якості бізнесу можна реалізувати у відкритому грунті, і тоді дохід вийде сезонним, але витрати будуть мінімальними. Також потрібно купити насіння або розсаду, Садовий інвентар і вкриває матеріал. Початкові витрати будуть не більше 5 000 рублів. Ще менш витратний спосіб-продаж сезонних фруктів, але з урахуванням того, що на ділянці вже є плодові дерева. Буде потрібно купити тільки ємності для збору і на доставку покупцям. Але великого доходу чекати не варто, тому що в сезон вартість фруктів мінімальна.
Вирощування зелені
Бізнес досить простий-посадковий матеріал коштує копійки, в середньому зелень росте місяць, а врожайність з 1 м2 може бути до 3 кг.такий бізнес теж сезонний. Вартість зелені дорівнює 80 р / кг.щільність посіву дорівнює 20 грам насіння на 10 м2. Засіяти подібну площу буде коштувати 300 рублів (насіння), за літо можна отримати приблизно 5 000 рублів. Можна висаджувати зелень в теплицях, але це рентабельно в південних регіонах країни.
Перепелина ферма
Перепелів дуже люблять за те, що їх яйця багаті вітамінами і їх м’ясо дієтичне. Малу ферму можна організувати з підсобним приміщенням, площа якого буде дорівнює 20 м2. Основна площа повинна бути заставлена клітинами з поїлками і годівницями. Їх можна зробити своїми руками з сітки, фанери та картону. З недоліків такої бізнес ідеї для дачі виділимо те, що немає готового корму для птахів. Рентабельність оцінена від 50 до 100%, А виробництва м’яса приблизно 25%. За рахунок високої плодючості перепелів окупність буде вже в перший рік.
Куряча / гусяча ферма

ВИРОЩУВАННЯ гусей-це прибутково, так як яйця, м’ясо, пух, жир і пір’я користуються великим попитом. Для проживання птахів потрібно пташник, для кожного птаха потрібно мінімум 1 м2. З урахуванням витрат на вольєр, пташник, обладнання та корми загальні витрати становлять приблизно 100 000 рублів. За гусака, середня вага якого 6 кг, можна отримувати 800 рублів. З урахуванням того, що така вага буде вже через 4 місяці, бізнес окупається вже в перший рік. Розведення курей простіша справа, але дохід отримуємо з пера, яєць і м’яса. Для житла курям не потрібно капітальне будова, потрібно лише сідало і гнізда. Харчування – Будь-які рослинні відходи, хліб, зерно, зелень.
На кожні 10 несучок потрібно 1 півень. Середня вартість курки, якій 3 місяці приблизно 100 рублів, а ще через пару місяців вона почне приносити дохід. Для прокорму 10 курей потрібно 400 кг корму, вартість приблизно 10 р/кг. Витрати складуть 5 000 рублів, а виручка від продажу яєць по максимуму становить 36 000 рублів. Реалізовувати яйця можна по базарах, ярмарках і оголошеннях.
Ферма кроликів
Зведення кролячої ферми можна зробити своїми руками за допомогою фанери, дощок, цвяхів і руберойду. Вона може бути і в приміщенні, і під відкритим небом. Багато місця для клітин не потрібно, так як їх можна ставити в кілька ярусів. Крім того, часто кроликів розводять в утеплених ямах. Витрати на створення клітин для 50 кролів складуть 25 000 рублів. Молодняк можна купити за 15 000 рублів, корм на рік дорівнює 40 000 рублів, Комуналка та інші матеріали приблизно 10 000 рублів.
Забивати кроликів бройлерів можна з 2 місяці, а багато інших порід в 4 місяці. З 50 кролями в рік виходить приблизно 1 тонна м’яса. При вартості 200 р/кг виручка складе 200 000 рублів, а від продажу шкур ще 100 000 рублів. Чистий прибуток буде 210 000 рублів на рік. З недоліків відзначимо те, що кролики чутливі до багатьох захворювань, вимоги до змісту жорсткі, а також потрібно робити документацію на м’ясо. На початковому етапі продукцію можна продавати знайомим, а також через оголошення на різних сайтах.

  • Потрібні великі навички та знання.
  • Потрібен великий обсяг обладнання (озонатори, Компресори, очисні системи, водонагрівачі).
  • Якісний імпортний корм дорогий.
  • У зимовий період водойму потрібно буде спускати, а рибу розсаджувати в інші місця на час.
  • Багато різновидів схильні до захворювань.

Для риби переважно використовувати штучну водойму великого розміру, для організації якого буде потрібно приблизно 550 000 рублів:

  • Створення водойми-300 000 рублів.
  • Обладнання для розведення – 100 000 рублів.
  • Купівля мальків 0 від 40 000 рублів.
  • Ліки, корм, Комуналка – на перший цикл 100 000 рублів.
  • Ветеринар – 10 000 рублів.

Дохід від вирощування коропів можна отримати вже через 4 місяці, а ось осетрові види будуть готові до продажу не раніше, ніж через 2 роки. Окупність становить більше 2 років. Врахуйте, що конкуренція висока.

Розведення черв’яків
Досить цікава бізнес ідея на дачі для чоловіків, яка дає можливість заробляти з мінімальними вкладеннями. Тут не буде потрібно купувати складне обладнання. Покупці-Рибальські господарства, рибальські магазини, зоопавільйони. Як будинків можна використовувати дерев’яні ящики, контейнери з пластику або картонний короб. Головне, щоб була вентиляція і кислотність грунту приблизно від 6.5 до 7.5 рН. Черви харчуються рослинними залишками. Знаходити знайомих можна по оголошеннях через Інтернет, соцмережі, на спеціальних сайтах. З 2 м3 площі черв’яків за рік можна отримати на продаж до 20 000 особин. Всього по 2 рубля за одиницю Ви отримаєте дохід в 40 000 рублів з мінімальними витратами.
Особиста Пасіка
Бджільництво-це теж той вид заробітку на дачі, коли початкові вкладення невеликі. Крім меду дохід дає бджолиний віск і прополіс. Ідеальне місце для пасіки-ділянка біля квітучих садів, полів і фруктових дерев. Основне завдання при створенні Пасіки-установка вуликів і покупка бджіл. Витрати для початку невеликого бізнесу розміром в 10 вуликів наведені нижче.

Назва
Кількість
Витрати, руб

Вулик
10 штук
19 000

Підставки для вулика
10 штук
4 000

Дерев’яні рамки
200 штук
2 500

Вощина
10 кг
3 500

Медогонка
1 штука
5 500

Одяг
1 штука
2 500

Інвентар
1 набір
1 000

Бджола
10 штук
50 500

Одна бджолина сім’я за сезон дає приблизно 40 літрів меду. При вартості 500 р / літр і без найманих робітників виходить 200 000 рублів виручки, а чистий прибуток становить 111 000 рублів.
Виготовлення цвяхів

Наступний бізнес для дачі – виробництво виробів для кріплення. Матеріал для цвяхів-дріт, яка купується в бобінах вагою від 750 до 1250 кг (тонна коштує 30 000 рублі). Основний інструмент виробництва-верстат, а ще буде потрібно пристрій для подачі дроту і підйому важких предметів. Найпростіший верстат, який за хвилину робить 600 одиниць, коштує 90 000 рублів. Чистий прибуток від продажу 1 кг виробів становить 11 рублів. Підприємство окупається в перший рік. Мінус-велика конкуренція і складність збуту.
Виробництво керамзитобетону, шлакоблоку, газосилікату або піноблоку

Виготовлення піноблоку нескладне-спеціальний розчин заливають у форми / опалубку, все твердне і витримується в автоклаві або при природних умовах. Найпростіша лінія з виробництва коштує 220 000 рублів, а для виробництва 10 м3 блоків за 1 день витрати становлять приблизно 14 000 рублів. Продати 10 м3 можна приблизно за 30 000 рублів, чистий прибуток 16 000 рублів. Окупність за 2-3 місяці.
Для виробництва шлакоблоків будуть потрібні форми, цемент, пісок і шлак. Вартість блоку становить приблизно 34 рубля. Форми можна зробити самостійно, тоді рентабельність буде не менше 20%. Керамзитблок роблять з води, цементу, піску і керамзиту. Лінія на 12 м3 продукції за зміну буде коштувати приблизно 1 500 000 рублів. Самостійно зібрати обладнання можна за 350 000 рублів. При виготовленні в місяць 15 000 одиниць з собівартістю 18 рублів, а продажем по 36 рублів прибуток за місяць складе приблизно 100 000 рублів, окупність протягом року.
Мінімальна інвестиція у виробництві становить 500 000 рублів. Вартість блоків за 1 м3 дорівнює від 2400 до 4100 рублів, причому собівартість кубометра буде від 1750 до 2050 рублів, а значить, рентабельність буде на рівні від 20 до 50%. Для реалізації потрібно оформляти сертифікат якості, основний метод збуту – це прямі продажі і створення на замовлення.
Виготовлення тротуарної та гумової плитки
Така продукція в невеликому обсязі більше орієнтована для роздрібних покупців. Бізнес сезонний. Початкові інвестиції для форм, Бетономішалки і вібростола складають приблизно 160 000 рублів. Собівартість 1 м2 плитки для тротуару дорівнює 210 рублям, відпускна ціна 360 рублів. При випуску в день по 15 м2 прибуток буде приблизно 2000 рублів за зміну, а значить, обладнання окупиться за 3-4 місяці. Гумова плитка проводиться аналогічно, при цьому конкуренція нижче. Але тут буде потрібно стартовий капітал від 1 500 000 рублів, а значить, термін окупності буде куди більше.
Теплиця
Ідея вирощування зелені і овочів може бути реалізована не тільки при відкритому грунті, але і в теплиці. Варіант оптимальний для південних регіонів. Популярне у вирощуванні-томати, болгарський перець, гарбуз, кабачки, огірки або баклажан. Вартість теплиці 6 * 3 метри становить приблизно 25 000 рублів. Максимум витрат на витратні матеріали та електроенергію складе 5 000 р/місяць. Урожайність томатів може бути від 8 до 25 кг з 1 м2, а значить, за сезон при врожаї в 1.5 тонни можна отримувати не менше 150 000 рублів. Підприємство буде окупатися вже за рік роботи. реалізовувати товар можна і на ринку, і через Інтернет. Найпростішим вигідним буде вирощування в теплиці овочів, зелені і квітів.
Вирощування розсади і насіння
Вирощування розсади слід почати з покупки насіння, в ідеалі повинні бути ранні рослини. Для економії можна не купувати, а самостійно заготовити грунт. Дешевше буде розташувати ящики з розсадою на дачі, причому коробка розміром 30*30 см дає можливість виростити до 500 коренів для розсади. Якщо ціна на одну рослину складе 10 рублів, то виручка з ящика 5000 рублів, витрати на насіння 1000 рублів. Дохід за сезон буде залежати від обсягу посадки, ринок збуту – сільськогосподарські ярмарки.
Квітковий бізнес

Початкові витрати для тепличного способу складають приблизно 50 000 рублів (посівні, теплиця, витратні матеріали), а дохід буде залежати від сорту і різновиди рослини + обсягу одержуваного товару. Реалізація – через Інтернет, на ринку, здавати оптом або продавати у власному магазині.
Вирощування грибів
Новачки в цій справі вибирають печериці і гливи. Оптимальна площа приміщення становить від 15 м2, де можна розмістити від 45 до 76 блоків з субстратами. Міцелій можна купити у великому грибному господарстві або виростити самостійно. Найпростіший і популярний спосіб-використання міцелію в мішках або контейнерах. Для реалізації буде потрібно не більше 30 000 рублів, а прибутковість висока і становить приблизно 80%.
Пакетоване сіно і мульча
Виготовленні сіна можна віднести до найдешевшого і простому способу. Буде потрібно лише засіяти ділянку травою, скосити, просушити, розфасувати і здати в зоомагазин. Високий дохід отримувати складно, але і часу буде відібрано чимало. Якщо Дачна ділянка знаходиться поруч з лісом, можна збирати і продавати мульчу (Декоративні тріски). Інвестицій не потрібно-після збору тріски потрібно відсортувати, підсушити і розфасувати. При продажу за сезон 1 тонни мульчі дохід буде 20 000 рублів, тобто фінансових витрат взагалі немає. Покупцями стануть дачники і дизайнери по ландшафту.
Бізнес на присадибній ділянці
Дача, яка розташована в селі, дає можливість вигідно використовувати земельну ділянку і для садівництва, і для виробництва. Земля теж може приносити дохід, все залежить від видів діяльності.

Особиста майстерня
Для чоловіків є багато варіантів-зробити столярну, ремонтувати авто, взуття, робити ключі. Якщо по близькості немає конкурентів і є ринок збуту (наприклад, спальний район), то бізнес дасть хороший дохід. У дачних селищах великий попит на заточування і ремонт інструментів, побутових приладів.
Дитяче містечко
Зазвичай в селищах складно знайти добре організоване місце для дітей, наприклад, містечко. Якщо поставити на ділянці гойдалки, сходи, гірки, а ще організувати заняття з дітьми, то можна брати погодинну оплату. Інвестиції можуть бути різними-мінімальними, якщо самостійно облаштувати майданчик, або ж купувати все, і тоді вийде дорожче (але буде батут або басейн). Вартість години може бути від 100 до 1000 рублів.
Оренда банного приміщення

Ще одна ідея бізнесу на дачі для чоловіка – будівництво і подальша здача лазні, яка здатна приносити дохід цілий рік. Якщо на ділянці буде альтанка, зона для барбекю і басейн, попит на місце відпочинку буде постійно. При наявності готової лазні витрати будуть і зовсім мінімальними-купити рушники, шапочки, дрова і віники. Якщо ділянка знаходиться недалеко від міста, лазня і її будівництво може окупитися вже в перший рік.

Екотуризм
Даний напрямок набирає популярність в РФ. На великій площі можна організувати великі комплекси для відпочинку, а якщо ділянка невелика, то скласти програму по розвазі гостей. Якщо поруч є річки і озера, можна організувати купання, риболовлю, катання на човні. Такий бізнес вимагає великих вкладень, але буде давати хороший прибуток не один рік.
Здача в оренду (землі і будинки)
Даний вид бізнесу дасть можливість отримувати пасивний дохід, без вкладень. Споживачами можуть бути бізнесмени, які хочуть організувати своє виробництво на території, а ще люди, які хочуть відпочити за містом. Наприклад, оренда дачі з будинком на території Підмосков’я коштує за добу від 6 000 рублів.
Копчення продуктів
Конкуренція невисока, але копчення має свої особливості:

  • Термін зберігання готової продукції обмежений.
  • Складно розраховувати обсяг виробництва без надлишків.
  • Оптимальний варіант-працювати під замовлення, але дохід буде невисокий.

Споживачі-підприємства громадського харчування, приватні особи, перекупники на ринку, роздрібні магазини. Так як це продукти харчування, то буде потрібно отримувати дозвіл Росспоживнагляду.

Укладення

Бізнес ідей для дачної ділянки багато. Для деяких потрібні великі вкладення, покупка складного обладнання, особливі навички і фізична праця. Для інших практично не потрібно витрачати гроші, але і немає можливості отримувати високий дохід. Оптимально по простоті і рентабельності буде вирощування зелені, фруктів, грибів, розведення черв’яків і курей, а також здача в оренду дачної ділянки і лазні.

Про автора

admin administrator