Як засушити гарбуз для виробів

Авторadmin

Як засушити гарбуз для виробів

Зміст:

Як висушити гарбуз для декору, використовуючи 4 легких способи

Часто для виробів або декору приміщень використовується гарбуз. Попередньо її сушать, щоб шкірка набула жорсткості. Сушка – процес видалення вологи з плодів. У цій статті ми розповімо, як висушити гарбуз для декору, зберігши її презентабельний вигляд. Для успішної процедури потрібна висока температура, хороша циркуляція повітря і низька вологість. Сушити гарбуз можна в домашніх умовах нескладними способами.

Зміст матеріалу

Не кожен екземпляр гарбуза підходить для виробів. Є сорти, які не використовують для сушіння і подальшої обробки.

Найкраще взяти гарбуз одного з перерахованих сортів:

  • грушевидна,
  • помаранчева маленька,
  • «Апельсинка»,
  • великоплідна тюрбан.

Як вибрати плід для вироблення

Розмір примірника залежить від вашого креативу. Якщо планується створити невеликий виріб, то плід можна взяти маленький. Гігантський гарбуз краще не брати. Її важко сушити в домашніх умовах. Декоративні гарбузи відрізняються круглою формою, добре вираженими випуклостями. Їх шкірка пофарбована в рівний помаранчевий колір.Декорації виконують із зрілих плодів. Визначити ступінь зрілості просто: досить потрясти гарбуз. Якщо чується, як гримить насіння, значить, плід повністю зрілий і підходить для вашої мети. Вибрана вами гарбуза повинна бути бездоганною, з блискучою оболонкою. Її шкірка не продавлюється великим пальцем руки.

Якщо вас цікавить, як висушити декоративний гарбуз цілком, то це питання ми теж розглянемо. Для таких цілей треба вибирати овоч з хорошою поверхнею. На ній не повинно бути вм’ятин, м’яких частин, порізів та інших дефектів. З красивого плоду виходить ідеальна заготовка. Важливо брати гарбуза з плодоніжкою.

Підготовка до сушкиПеред сушкою необхідно ретельно підготувати рослину, щоб запобігти зміні кольору.

Перелічимо принципи підготовки:

  • Вимийте гарбуз під проточною водою. За допомогою тонкого пензля для овочів акуратно витріть шкірку.
  • Розріжте її навпіл. Вичерпайте насіння.
  • Зіскребіть волокнисті оболонки гарбузовим скребком або ложкою.
  • Ретельно обітріть плід рушником.
  • Залиште в сухому і темному місці на годину і знову обітріть. Поверхня повинна бути абсолютно сухою.

Коли процедура закінчена, пора починати процес сушіння. Є п’ять різних способів сушіння гарбуза.

Як висушити гарбуз для декору і зберегти його красивий видСушити плід можна частинами або цілком. Це залежить від бажаного результату.

Сушка гарбуза в цілому виглядіЦе актуально, якщо плід невеликий. Процедуру можна проводити на відкритому повітрі або в сухому приміщенні, де відсутні комахи. Щоб висушити гарбуза, знадобиться три місяці. Весь цей час її треба постійно перевертати, щоб не утворилася цвіль і гниль.

Як можна висушити гарбуз для декору природним методом? Це робиться просто, але довго. Тут мається на увазі сушка на сонці. Потрібні прямі сонячні промені, вологість менше 20%. Варіант вважається важким, оскільки погода некерована, і гарбуз легко зіпсувати. Плід розміщують на спеціальному піддоні. Зверху плід накривають прозорим склом або пакетом для захисту від комах. Сушка відбувається близько тижня. На ніч піддон заносять у приміщення, щоб уникнути конденсації холодного повітря.

Природний спосіб вважається найкращим. Він дозволяє отримати заготовку з хорошим рівнем жорсткості. Інші варіанти (мікрохвильовка, духовка) обробки загрожують помилками. У результаті плід виходить запеченим і не годиться для виробів.

Як засушити гарбуз для виробів у мікрохвильовціЦе найшвидший спосіб дегідратації овочів і фруктів. Сушка в мікрохвильовій печі використовує теплову енергію для видалення вологи з продуктів. Такий метод забезпечує рівномірне висихання. Він також вважається одним з кращих варіантів підготовки гарбуза.

Кроки:

  • Розмістіть вівоч на тарілці для мікрохвильової печі.
  • Встановіть таймер на 15-20 хвилин. Потужність не повинна бути вище 600 Вт
  • Через 20 хвилин перевірте екземпляр. Якщо він ще вологий

Як висушити гарбуз для виробів або хеллоуина в домашніх умовах

Одним з напрямків самодіяльної творчості, що набирає популярність, є вироби з висушеного гарбуза. Цей природний матеріал крім задоволення від реалізації креативних ідей приносить домашньому майстру невелику проблему: як висушити гарбуз, щоб вироби з неї зберігалися як можна довше? При недостатній підготовці така проблема здатна звести нанівець всі старання тих, хто виготовив вироби з недосушений гарбуза.

Характеристика сировини для виробів

Не сьогодні придумали умільці використовувати гарбуз як матеріал для творчості. Чого тільки варті традиції виготовлення з неї атрибутів для Хеллоуїна. Створення посуду з декоративної гарбуза в республіках Північного Кавказу, Середньої Азії практикувалося впродовж кількох століть. Вважається, що вода в такому посуді довго не псується, не нагрівається в спеку, та ще й допомагає при лікуванні діабету.

Для виробів сучасних дизайнерів використовується декоративний гарбуз двох поширених видів.

  • Кукурбіта – невеликі яскраві плоди життєрадісною червоною, помаранчевої і золотистої забарвлення. Прекрасні самі по собі як елемент декору осіннього саду, такі тиквочки можуть послужити матеріалом для виготовлення ліхтариків, квіткових горщиків. Недолік цього матеріалу в тому, що його яскраві кольори через кілька місяців збліднуть.
  • Лагенарії – саме з них так легко можна виготовити пляшку, вазу, ківш і багато-багато чого ще. Тверда кірка цього виду з часом змінює свій колір з зеленого на золотисто-жовтий або світло-коричневий.

Для того щоб проявити свої креативні здібності, виплеснути заряд ідей, немає нічого кращого, ніж вироби, створені своїми руками. Особливо приємно працювати з таким природним матеріалом, як гарбуз, настільки він виразний і пластичний.

Як правильно зібрати урожай?

Від цього заходу залежить дуже багато – неможливо провести процес якісної сушки з використанням зіпсованого матеріалу.

Збираючи в городі матеріал для декору, потрібно дотримуватися певної технології.

  1. Урожай збирають після того, як плодоніжки рослини висохнуть і стануть коричневими.
  2. Плоди знімають, зрізавши плодоніжки на відстані 6-10 см від рослини, що не обламуючи її біля основи.
  3. Пошкоджені, підгнилі, зіпсовані гарбуза відбраковують – їх місце на компостній купі.

Порада Плід повинен мати ідеальний вигляд, так як навіть невелика плямочка гнилі здатне через кілька тижнів захопити велику площу.

Великі екземпляри, призначені для харчових і кормових цілей, висушити практично неможливо через велику кількість щільної об’ємної м’якоті. Доведеться залишити їх для смачної каші, цукатів з печеного гарбуза і карети для Попелюшки.

Чи можна швидко висушити гарбуз?

Відповідь категоричний – ні, ні, і ще раз ні. Швидко і рівномірно протягом декількох днів висушити гарбуз в духовці, в мікрохвильовій печі, або в електросушарці не вийде. Може здатися, що гарбуз висохла, оскільки у неї тверда шкірка, але крім шкірки потрібно рівномірно просушити і м’якоть. На це може піти кілька місяців, причому м’якоть лагенарії сохне в два рази довше, ніж м’якоть Кукурбіти.

Якщо потрібно зробити саморобку на нетривалий термін

Для численних осінніх конкурсів в дитячих садах і школах можна зробити ефектну саморобку з використанням гарбуза, підсушеної в домашніх умовах за недовгий термін. Недолік цього способу в тому, що виріб не проживе і 2-3 тижнів. Але якщо спочатку така мета не ставилася, то можна спробувати продовжити життя виробу.

Для цього потрібно зрізати у плода верхівку і повністю видалити його м’якоть. Для цієї операції можна користуватися будівельним скребком, ложкою і іншими пристосуваннями.

Порада

Для дезінфекції внутрішню поверхню гарбуза потрібно протерти спиртом або горілкою за допомогою губки.

Далі вискобленний і оброблений плід набивається газетами і ставиться туди, де сухо і тепло, – на підвіконня сонячної сторони будинку або квартири, на шафу. Цю «начинку» потрібно міняти в міру намокання газет, приблизно 2-3 рази на день. Термін такої сушки дорівнює 2-3 дням. Це станеться набагато повільніше, якщо температура в приміщенні буде менше, ніж 22 ⁰С.

Підготовка до процесу тривалої сушки

Перш ніж висушити гарбуз для виробів, її потрібно правильно підготувати. Поверхня плоду миється мильним розчином, добре просушується. Потім гарбуз протирається спиртом або будь-якими іншими спиртовмісними рідинами.

Після цього матеріал для декору переноситься на тиждень в добре вентильованому приміщенні, ізольоване від прямих променів сонця. Там гарбуз залишається до зміни кольору оболонки. Зазвичай це відбувається за 1-2 тижні. Затвердіння і потемніння оболонки служить індикатором того, що поверхня гарбуза висохла.

остаточне сушіння

Тут потрібно запастися терпінням, якого повинно вистачити на строк не менше 6 місяців. Саме за цей час декоративний гарбуз придбає твердість дерев’яного виробу. Для якісної сушки потрібно підібрати добре вентилюється темне приміщення. Саме там в домашніх умовах розкладаються, а краще – розвішуються плоди.

Порада

Якщо плоди будуть сушитися в лежачому положенні, бажано забезпечити доступ повітря, розмістивши їх на поверхні з отворами для вентиляції.

На початку сушіння потрібно щодня перевіряти збереження плодів, і, не шкодуючи, бракувати ті, які почали псуватися, розм’якшуватися і кривитися. Невеликі острівці цвілі можна спробувати видалити відбілювачем або протиранням сухою ганчіркою. Такий захід допоможе, якщо під цвіллю знаходиться тверда кора.

Кожні 1-2 тижні плоди потрібно повертати для рівномірного просихання і профілактики гниття. Показником того, що сушка закінчилася, буде служити шурхотить звук насіння при струшуванні, а самі гарбуза стануть твердими і легкими. Якщо декоративний гарбуз стала шорсткою або почала лущитися, її можна шліфувати наждачним папером точно так же, як будь-який виріб з дерева.

Після цього процесу, що вимагає неабиякого терпіння, можна почати творчу роботу з декорування гарбуза. Тепер можна її розписувати, покривати лаком, різьбленням, елементами для прикраси цього природного матеріалу. Термін служби такого виробу не обмежений.

Сушений гарбуз: як сушити гарбуз на зиму в домашніх умовах

Гарбуз, для зберігання якого створені оптимальні умови, може не псуватися протягом тривалого часу. Однак, якщо овоч розрізати, то термін його придатності значно скорочується.

Що робити з невикористаною частиною? Її можна заморозити або засушити. Про різні способи сушіння гарбуза ми і поговоримо в цій статті.

Як сушити гарбуз цілком

Цілком гарбуз сушать для створення різних виробів. У хід йдуть, в основному, декоративні сорти. Знімати такі плоди з кореня краще перед самими заморозками, так вона буде довше зберігатися. Перед сушінням овоча, його миють і обсушують рушниками. Потім кожен плід укладають в сітки і підвішують в темному, сухому і добре вентильованому приміщенні.

Сушка гарбузів триває протягом 6 – 8 місяців. Готовність визначається по звуку насіння, що знаходяться всередині. Просохлі насіння повинні видавати характерний звук, вдаряючись об сухі стінки плода.

Підготовка гарбуза до сушіння в кулінарних цілях

Столові сорти гарбуза попередньо миють, а потім протирають рушниками. Потім у овоча вирізують плодоніжку і, розрізавши навпіл, виймають насіння. Далі гарбуз очищають від твердої шкірки за допомогою гострого ножа.

Великі шматки гарбуза потрібно подрібнити. Для сушіння, в основному, нарізку виробляють у вигляді тонких пластин або невеликих кубиків.

Щоб овоч не потемнів, рекомендується бланшувати нарізку в окропі протягом 2 хвилин. Після теплової обробки гарбуз остуджують в ємності з крижаною водою. Після даної процедури можна приступати до сушіння.

Як сушити гарбуз на зиму

Сушка природним способом

Шматочки гарбуза розкладають ординарним шаром на піддонах або решітках, що більш переважно. Ємності виставляють на сонці.

Це може бути балкон або веранда будинку. Прямі сонячні промені можуть впоратися з сушінням гарбуза через 6 – 10 днів, за умови сухої і теплої погоди. Щоб захистити нарізку від пилу і комах, бажано, накрити її обрізом марлевої тканини.

Інший спосіб – сушка над газовою плитою. Гарбузову нарізку насаджують за допомогою голки на міцну нитку з капрону або волосінь. «Гірлянду» підвішують над газовою плитою і чекають повного випаровування рідини з продукту.

Сушка в духовці

Гарбуз нарізати пластинами або шматочками товщиною не більше 1 сантиметра і бланшують його вищеописаним способом. На деко, викладають часточки в один шар, залишаючи між шматочками невелику відстань.

Духову шафу розігрівають і поміщають туди нарізку. Дверцята під час всього процесу дегидратизации тримають злегка прочиненими.

Сушіння відбувається в два етапи:

  • Перші 5 годин гарбуз необхідно сушити при температурі 55 – 60 градусів. Після чого часточки перевертають і дають їм повністю охолонути.
  • На заключному етапі температуру збільшують до 75 – 80 градусів і продовжують сушіння до повної готовності.

В електричній сушарці

Цей агрегат здатний значно полегшити процес сушіння гарбуза, так як втручання людини в цей процес буде мінімальним. Оброблені часточки розкладають на решітках, залишаючи між ними невеликий зазор.

Температура впливу під час всього процесу сушіння буде однаковою – 55 – 60 градусів. Щоб продукт не прилип до грат, за перші 1,5 години часточки можна перевернути, але цей крок зовсім необов’язковий.

Загальний час сушіння залежить від товщини шматочків і вологості навколишнього повітря. В середньому він становить 12-20 годин.

Як зробити чіпси з гарбуза

Попередньо гарбуз запікають в духовці протягом 30-40 хвилин. Потім м’якоть пробивають блендером, а одержану масу викладають тонким шаром на деко або ємність для приготування пастили. У такому вигляді продукт сушать в духовій шафі або електросушарці до крихкості.

Гарбузовий порошок

З гарбузових чіпсів, а також з овоча, засушеного у вигляді шматочків, можна зробити гарбузовий порошок. Для цього продукт подрібнюють кавомолкою до однорідної консистенції. Порошок зручно використовувати для приготування гарбузового супу-пюре.

Як зробити цукати з гарбуза

Для приготування цукатів, шматочки гарбуза проварюють кілька разів в солодкому сиропі, а потім сушать будь-яким, перерахованим раніше, способом.

У сироп можна додати лимон, апельсин, корицю або імбир.

Як зберігати сушений гарбуз

Готовий продукт слід зберігати в скляних банках з щільно прикритими кришками, в сухому темному місці. Цукати зберігають в холодильнику, а якщо солодощів зроблено велику кількість, то частину можна скласти в морозильну камеру.

Про автора

admin administrator