Як зберегти черешню на зиму без варіння

Авторadmin

Як зберегти черешню на зиму без варіння

Заготовки з черешні на зиму

В Європу черешня вперше проникла зі Сходу, отримавши прізвисько “пташиної вишні”, оскільки її плодами охоче харчувалися горобці. Ягода швидко підкорила людей чудовим смаком, апетитним зовнішнім виглядом і величезною користю.

Заготовки з черешні на зиму

Ягода корисна для серця і судин, здатна нормалізувати травлення і поліпшити пам’ять. Зрозуміло, багатьох хвилює питання про тривале зберігання, адже вона виявиться до речі в довгі зимові місяці. Бажаючим забезпечити сім’ю запасом вітамінів в холодну пору року дуже знадобляться рецепти черешні на зиму. Зрозуміло, перший варіант, який приходить в голову – консервація. З соковитої ягоди можна зварити смачне варення, яке в майбутньому прекрасно підійде під час чаювання. Крім того, з плодів можна приготувати приголомшливий компот: солодкий і корисний.

П’ять найшвидших рецептів:

  1. Компот з черешні на зиму.
  2. Компот з черешні з кісточками на зиму.
  3. Черешня в бальзамічному соусі з медом.
  4. Черешня у власному соку на зиму.
  5. Черешня в сиропі на зиму.

Окремі способи зовсім не припускають будь-якої стерилізації: ягідки закочують в банку без додавання цукру. Щоб максимально зберегти речовини, що містяться в ній, її можна зовсім не піддавати термічній обробці. Для цього достатньо правильно заморозити продукт і зберігати до потреби. Яким би способом не вирішила скористатися людина, заготовлені заздалегідь поживні запаси будуть довго радувати її морозними зимовими вечорами.

Повидло виходить густим і добре намазується на булку. Плоди підходять будь-якого забарвлення і сорту. Найсмачніше ласощі виходить з червоної, зрілої черешні, яка володіє солодкою і щільною м’

Незвичайний рецепт займе гідне місце на вашому столі. Солодка черешня ідеально поєднується з приємною вишневою кислинкою. Ласощі можна подавати до чаю і використовувати для випічки.

Джем володіє приємною лимонною кислинкою, яка робить смак благородним. Більше цитруса, ніж зазначено в рецепті додавати не можна, інакше ласощі почнуть гірчити. При дотриманні всіх

Навіть щільні красиві плоди можуть бути всередині зіпсовані хробаками. Якщо є сумніви в якості продукту, опустіть ягоди в підсолену воду з невеликою кількістю лимонної кислоти.

Цей варіант приготування ідеально підійде для кулінарів, які люблять експериментувати зі смаком улюблених страв. Варення з додаванням кориці виходить дивно ароматним, а пряність вигідно

Вища майстерність кулінара – це навчитися, правильно варити варення без кісточок, щоб ягоди залишилися цілими і твердими. Ласощі виходить смачним і ароматним. Доведеться витратити на

З білої черешні варення виходить унікальним. Його бурштиновий колір, схожий на мед, притягує погляд. Аромат викликає бажання швидше спробувати ласощі, а смак – приведе в захват всіх гурманів.

Це найпростіший і зрозумілий варіант приготування, який підходить для початківців кулінарів. Сироп для варіння варення використовувати не треба. До складу рекомендують додавати ванільний

Тут в основі компоту проста жовта черешня. І щоб напій придбав більш цікавий і різноманітний смак, в нього потрібно додати буквально 2 нових інгредієнта – ванільний цукор і.

Дві самі довгоочікувані, найсолодші літні ягоди – черешня і полуниця. У поєднанні вони роблять просто приголомшливо смачний оригінальний напій, який хочеться пити знову і знову.

Яскравий аромат свіжості – це те, що можна сказати про цей компот. Він нагадує Мохіто завдяки лимону і м’яті в складі. Однак в основі тут буде все та.

Дуже смачний і ароматний компот з жовтої черешні та малини. Солодкі ягоди відмінно гармонують одна з одною, а червона малина дає ще й приємний рожевий колір напою. Такий.

Ще один смачний і ароматний напій, в основі якого солодка біла черешня і злегка кислувата червона смородина. Легкий, простий у приготуванні, освіжаючий, абсолютно не нудотний-напій

Дуже смачний компот, в складі якого є не тільки черешня, але і цитрусові фрукти, а також груша. Завдяки цьому смак виходить дуже цікавим і багатогранним – він як.

Дуже смачний, ароматний і красивий прозорий компот з жовтої черешні. Сам сироп буде практично прозорим, і ягідки будуть виглядати в ньому найбільш ефектно. Компот виходить дуже насиченим за.

Швидкий і простий компот з черешні з кісточками без стерилізаціїЦе найпростіший спосіб приготувати компот на зиму. Вам не потрібно витягувати кісточки з черешні, не потрібно стерилізувати

Як заморозити черешню на зиму з кісточками та без

Заморожена черешня чудово підійде для приготування компотів та киселів, а ягода, заморожена без кісточок – для приготування випічки, вареників тощо.

Готуємо черешню до заморожування

Для цього черешню ретельно промийте під проточною водою, обірвіть хвостики, видаліть зіпсовані ягоди. Перекладіть чисту черешню в друшляк, щоб стікала вода. Щоб просушити черешню, розкладіть її на паперовому рушнику, складеному вдвічі на 25-30 хвилин.

Найкраще заморожувати черешню в харчових контейнерах для заморожування або спеціальних пакетах із застібкою, або можна у звичайних целофанових пакетах.

Як заморожувати черешню

  1. Заморожувати черешню з кісточками та без потрібно окремо. Якщо ви вирішили заморожувати черешню без кісточок, то за допомогою спеціального пристрою для видалення кісточок або можна скористатися шпилькою, видаліть кісточки з ягід. Перекладіть черешню з кісточками (або черешню без кісточок) в один шар, заберіть в морозилку на 1 або 2 доби – за цей час ягоди добре заморозяться. Ягоди не втрачають своєї форми після заморожування. Заморожену черешню перекладіть у харчовий контейнер чи пакети із застібкою для заморозки. Черешня в контейнерах чи пакетах повинна лежати вільно. Пакети чи контейнери з кісточками та без бажано, щоб не переплутати,підписати, вказавши дату та різновид заготівлі. Покласти у морозилку на зиму.
  2. Щоб заморозити черешню з цукром, потрібно дістати з черешні кісточки, викласти ягоди в контейнері шарами. Кожен шар пересипати цукром із розрахунку 100-200 грамів на 1 кілограм. Таке заморожування є ідеальною готовою начинкою для випічки.
  3. Для заморожування черешні у власному соку з третини ягід роблять пюре у блендері, можна з доданням невеликої кількості цукру. Ягоди розкласти у контейнері наполовину, додати туди пюре та поставити в морозильну камеру. Таку заготівлю можна використовувати як соус до млинців.
  4. Можна заморозити черешню у сиропі. Необхідно взяти цукор і воду в пропорції один до одного. Приготувати сироп, закип’ятивши воду та додавши до неї цукор. Охолодити сироп і поставити до холодильника (не до морозилки) на кілька годин. Частину помитих ягід з видаленими кісточками викладають у контейнери так, щоб вони займали дві третини, та заливають сиропом.

Читайте також:

Консервована черешня на зиму – рецепти, як смачно приготувати

Черешня – улюблена багатьма ягода, в сезон її залюбки їдять і діти, і дорослі.

Але ось на зиму її заготовляють порівняно рідко.

Причина, ймовірно, в тому, що консервація черешні вимагає деяких умов, тонкощі її приготування відомі не всім.

Загальні принципи консервування черешні на зиму

Щоб приготувати дійсно чудову консервовану черешню, треба вибрати гарні плоди. Вони не повинні бути дрібні і кривобокі: якщо ягідки несмачні, як з них вийде смачна заготівля?

Черешня нерідко буває червивая. Перевірте, чи немає червоточини. Якщо знайшли, не беріть ягоди з цього лотка: ймовірно, вся черешня тут заражена, просто це поки не помітно.

Гілочки у черешні не видаляють перед продажем. Якщо їх немає, ймовірно, вони були в дуже поганому стані. Брати таку ягоду не варто, як і ту, у якої гілочки висохли або підгнили. Смачну консервовану черешню з такої сировини не приготуєш.

На дотик ягідки черешні повинні бути гладкими. Саме вони будуть смачними і соковитими. Плоди водянисті або шорсткі не годяться для консервації черешні.

Черешня містить дуже мало кислоти. Щоб виправити це, консервовану черешню прийнято додавати лимонну кислоту або натуральні цитрусові.

Варення з черешні необхідно варити в кілька прийомів: тільки в цьому випадку ягідки залишаться щільними, налитими солодким соком. Втім, іноді ці плоди зовсім не варять, а тільки заливають кілька разів киплячим сиропом: так консервована черешня буде смачніше.

При консервації черешні часто використовують різні прянощі. Зазвичай це ваніль, але нерідко додають також корицю, бадьян, кардамон. Це надає готовому страві неповторний аромат і тонкий смак.

Рецепт 1. Консервація черешні у власному соку

Інгредієнти

Лимонна кислота – 6 г

Спосіб приготування

Для цього методу консервації необхідно відібрати щільні і дуже стиглі ягоди, без ознак псування і не м’яті.

Їх треба ретельно промити: спочатку помістити в миску з трохи підкисленою водою, а потім ще промити, висипавши в друшляк, під краном.

З допомогою спеціального пристосування звільнити ягідки від кісточок.

Дуже щільно укласти підготовлену черешню в літрові банки, прагнучи до того, щоб не було порожнеч. То і справа треба злегка присипати ягоди лимонною кислотою.

На дно великої каструлі постелити рушник і налити холодну воду. Поставити туди банки з черешнею (відкриті, звичайно), щоб вони були у воді «по плечі». Пастеризувати в киплячій воді близько 20 хвилин, після чого закатати.

Рецепт 2. Консервована черешня: компот

Інгредієнти

Цукровий пісок – 400 г

Ванільний цукор – столова ложка

Дивіться також Як варити рис для суші і ролів – рецепти, як смачно приготувати

Лимонна кислота – чайна ложка

Черешня світла і темна – близько півтора кг; це орієнтовно, насправді стільки, скільки влізе в банки

Спосіб приготування

В емальованій каструлі підігріти воду і висипати в неї цукор і ванільний цукор. Розмішати. Прогрівати до кипіння.

Черешню промити дуже ретельно і щільно розкласти в простерилізовані банки.

Залити черешню киплячим сиропом і накрити простерилизованными кришками (не закочувати!).

Дати постояти 5 хвилин, після чого сироп злити назад в каструлю і знову довести до кипіння. Банки ж, ледь злив сироп, негайно ж накрити кришками, щоб черешня не сильно охолола.

У киплячий сироп висипати лимонну кислоту, відразу ж розмішати і, не зволікаючи, знову залити у банки з верхом. Негайно закатати (з-під кришки повинен виступити витиснутий нею сироп), обтерти вологою серветкою, перевернути догори дном. Банки накрити махровим рушником або чимось подібним і залишити так до повного охолодження.

Рецепт 3. Консервація черешні з садовими ягодами асорті

Інгредієнти

Суміш ягід (полуниця, абрикоси, червона смородина тощо) – 1 кг

Цукровий пісок – 2 кг

Вода – приблизно 2 склянки

Цедра половинки апельсина

Спосіб приготування

Всі ягоди дуже старанно промити спочатку в мисці, а потім проточною водою. Очистити від кісточок, листочків, гілочок.

В емальованій каструлі нагріти воду, в яку потім досипати цукор і подрібнену цедру апельсина. Підігрівати, поки не закипить, постійно помішуючи сироп, щоб він не пригорів.

Ягоди помістити в таз для варіння. Залити їх киплячим сиропом, поставити на середній вогонь і довести до кипіння, однак не кип’ятити.

Дати постояти не менше 6 годин, після чого знову поставити на вогонь і довести варення до кипіння. Прокип’ятити 5 хвилин і залишити ще на 6 годин, після чого повторити процедуру.

Розкласти ще гаряче варення з простерилизованным банкам і закрити кришками. Зберігати заготівлю краще в холодильнику.

Рецепт 4. Консервована черешня «Варення з сюрпризом»

Інгредієнти

Черешня темна велика – 1 кг

Мигдальні горіхи – приблизно півсклянки

Вода – півтори склянки

Кориця – чайна ложка

Спосіб приготування

Мигдаль обшпарити і очистити від шкірки. Розділити кожен горішок на кілька часточок розміром з черешневий кісточку.

Ягоди добре промити і позбавити від гілочок і від кісточок. Краще для цієї мети скористатися спеціальним пристосуванням, але можна і злегка надрізати черешеньки кінчиком ножа. Всередину кожної ягідки вкласти шматочок горішка.

В емальованій каструлі приготувати з цукрового піску і води сироп, додати в нього корицю.

Залити киплячим сиропом ягоди і дати постояти пару годин.

Знову поставити варення на вогонь і прогрівати, не даючи йому закипіти, близько півгодини.

Дивіться також Крем з вершків для торта – рецепти, як смачно приготувати

Лимон порізати тоненькими кружальцями. Акуратно опустити кружечки лимона варення і готувати його так само на мінімальному вогні ще п’ять хвилин.

Остудити, розкласти по стерилізованим банкам і поставити на зберігання в прохолодне місце.

Рецепт 5. Консервація черешні: маринування

Інгредієнти

Черешня – близько півтора кілограмів (стільки, скільки буде потрібно, щоб наповнити баночки)

Запашний перець – 2-3 горошини

Гвоздика – 2-3 бутона

Бадьян – 1 зірочка

Кориця – сантиметровий шматочок палички

Оцтова кислота (80%) – пів столової ложки

Вода – 1 літр і 1 стакан

Спосіб приготування

Ягоди уважно перебрати і промити, очистити від хвостиків.

Подрібнити руками або качалкою всі прянощі і насипати їх у банки.

Розкласти по банках черешню.

В каструлі (краще використовувати емальований) закип’ятити воду і засипати туди цукор. Сироп краще процідити, після чого вилити в нього оцтову кислоту і розмішати.

Відразу ж залити гарячим маринадом банки, негайно помістити їх у велику каструлю, на дно якої попередньо застелене серветкою, долити гарячу воду так, щоб вона доходила банкам «по плечики», і пастеризувати банки, накриті дахами, але не закочені, близько 10 (для півлітрових) або 15 (для літрових) хвилин при слабкому кипінні (щоб вода лише трохи подрагивала).

Закатати банки, перевернути їх догори дном і накрити махровим рушником або пледиком. Залишити так до повного охолодження.

Рецепт 6. Консервована черешня у вигляді мармеладу

Інгредієнти

Черешня (краще вибрати червоні або чорні сорти, щоб колір вийшов гарніше) – 2 кг

Цукровий пісок – 1 кг

Лимон середнього розміру – 1 штука

Спосіб приготування

Лимон треба ретельно вимити за допомогою спеціальної щіточки.

Черешню перебрати з увагою, потім добре промити і просушити.

Звільнити ягоди від гілочок і кісточок (можна використовувати спеціальний пристрій для виймання кісточок, а можна просто розрізати кожну ягоду і витрусити кісточку вістрям ножа).

Засипати ягоди склянкою води, перемішати і дати постояти, щоб ягідки дали сік.

Налити в таз для варіння варення буквально пару ложок води, висипати черешню і почати варити на маленькому вогні, струшуючи тазик або помішуючи вміст дерев’яною ложкою або лопаткою.

Хвилин через п’ять пюрировать вміст миски з допомогою блендера і всипати стакан цукрового піску. Знову уварювати, поступово досипаючи цукор, що залишився.

Окремо подрібнити блендером лимон разом із шкіркою, але бажано без кісточок. Викласти в кашку мармелад і проварити ще деякий час, поки мармелад не стане досить густим.

Розкласти мармелад з попередньо стерилізованим банкам і накрити стерилізованими кришками.

Зберігати цю заготовку треба в прохолодному місці.

Рецепт 7. Консервація черешні: сироп

Інгредієнти

Черешня (строго темна: темно-червона або чорна) – приблизно 3 кг

Дивіться також Кета в мультиварці – рецепти, як смачно приготувати

Цукор – близько 1 кг

Кислота лимонна – 10 г

Спосіб приготування

Спочатку треба промити і перебрати черешню, безжально видаляючи пом’яті і тим більше зіпсовані ягоди. Видалити хвостики і листочки, а потім і кісточки, після чого вичавити з черешні сік, використовуючи соковижималку, оскільки він має бути без м’якоті.

«Макуха» можна проварити окремо з цукром і невеликою кількістю води – вийде чудова підлива для сирників або оладок. А можна зварити кисіль, але це на любителя: він кілька надто нейтральний на смак.

Готовий сік вилити в емальовану каструлю і нагріти, в гарячий сік висипати цукор і помішувати, поки він повністю не розчинитися.

Варити хвилин п’ять. Легку піну на поверхні не треба видаляти, її достатньо просто розмішувати, а ось ту, яка з’явиться пізніше, – щільну і густу треба зняти. Сироп до цього моменту теж повинен стати густим.

Засипати лимонну кислоту і варити ще хвилин п’ять, після чого вимкнути, накрити кришкою і остудити. Розлити по стерилізованим пляшках, ретельно фільтруючи. Закрити і зберігати в прохолодному місці.

Рецепт 8. Консервована черешня з прянощами

Інгредієнти

Черешня – 1 кг (можна різні сорти, але обов’язково відберіть великі ягоди)

Лимонна кислота – чайна ложечка

Цукор – 2/3 склянки (любителям дуже солодкого можна побільше)

Ваніль – п’ята частина невеликого стручка

Кориця – шматочок близько 3 см

Гвоздичка – пара бутончиків

Бадьян – 1 зірочка

Спосіб приготування

Черешню промити і просушити, звільнити від гілочок і від кісточок (можна просто надрізати і витрусити кісточку).

Розкласти ягоди по банкам, наповнивши їх майже до верху.

У воді розчинити цукор, покласти прянощі і проварити 2 хвилини – 3. Додати лимонну кислоту.

Знову довести сироп до кипіння. Залити киплячим сиропом ягоди, прикрити (але не закрити!) кришками, поставити у велику каструлю з серветкою на дні і пастеризувати 10 (пів-літрові) або 15 (літрові) хвилин.

Закатати, поставити догори дном і накрити товстим рушником.

Хитрощі і поради консервування черешні

  • Ягоди світлих сортів виглядають не дуже красиво. Якщо ви вирішили взяти для консервації черешню жовтого або рожевого кольору, додайте трохи червоної або чорної. Втім, можна використовувати які-небудь інші ягоди яскравого кольору: полуницю, чорну смородину… Вишня якраз не дуже годиться: вона схожа на черешню, але дрібніші, так що буде виглядати непрезентабельно.
  • Щоб черешня в варення вийшла ніби прозора, ягоди треба наколоти в декількох місцях шпилькою (це годиться тільки для темної ягоди: на світлій будуть помітні некрасиві точки) і варіть при температурі трохи нижче температури кипіння, причому в два-три прийоми, охолоджуючи варення між варками.

Про автора

admin administrator