Як знеболити місце укусу оси

Авторadmin

Як знеболити місце укусу оси

Зміст:

Укус оси

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Укус оси переноситься людиною набагато важче, ніж укусу бджолою. По-перше, на відміну від бджоли, яка вжалила, гине, оси можуть жалити багато разів. По-друге, якщо бджоли рідко нападають першими, вони швидше захищаються, то оси відрізняються приголомшливою настирливістю і здатні забиратися в найнесподіваніші місця – сумки, під одяг, часто залітають у транспорт.

Жало оси в принципі призначений для відкладання яєць, але при найменшій небезпеці, оса випускає з нього небезпечний для оточення токсин. До речі, жало є тільки у самок, саме вони і є найбільш агресивними комахами зі свого роду. На початку теплого періоди оси є своєрідними санітарами, так як харчуються дрібними комахами, включаючи садово-городніх шкідників і навіть великих мух. Але на цьому їх позитивна діяльність і закінчується. З настанням спеки осиний рій спрямовується пошуках їжі на далекі території, знищуючи на своєму шляху не тільки суто людські продукти харчування, а й цілі родини бджіл. Самим «сприятливим» в переносному сенсі періодом для укусів ос вважається літній сезон, коли навколо все пахне ароматами, рясніє яскравими фарбами, багато солодких фруктів і відкритої їжі. Особливо агресивно поводяться оси-самки в спекотні липневий і серпневі місяці. Статистика свідчить, що 1,7-2% населення земної кулі настільки чутливі до укусів ос і бджіл, що можуть загинути від анафілактичного шоку.

Чи вмирає оса після укусу?

На відміну від бджоли, яка в боротьбі за своє існування гине, покусав кого, оса може кусати і жалити людини багаторазово. Нерідкі випадки, коли оса неодноразово пошкоджуючи шкірні покриви щелепами, врешті-решт залишала в рані жало, коли її намагалися знешкодити. Самостійно розлучатися з жалом, оса не здатна, воно досить добре кріпиться до її черевця. Так що на питання – чи вмирає оса після укусу, доводиться з жалем відповідати – ні, вона продовжує жити і можливо жалити інших людей. Справедливо буде зауважити, що навіть після першого укусу, можна уникнути повторів, якщо просто покинути місце, де дзижчить оса або постаратися її обережно випровадити за допомогою підручних засобів – газети, рушники. А дістати жало в своєму тілі можна лише, убивши осу прямо на собі. Тому багаторазові укуси ос – це скоріше агресія або нерозумна поведінка людини, а не комах.

Алергія на укус оси

Оси надзвичайно агресивні і можуть кусати людини неодноразово, так як їх жало позбавлене зазубрин, характерних для жала бджоли. Найбільш небезпечні укуси шершнів, в їх отруті міститься велика концентрація ацетилхоліну і брадикініну. Алергія на укус оси як справжня алергічна реакція зустрічається досить рідко, найчастіше атака оси провокує так звану помилкову алергію. Отрута оси за складом мало чим відрізняється від апитоксина – отрути бджоли, основна небезпека полягає в багаторазовому введенні активних біологічних компонентів. Рідина, що виділяється осою, крім гістаміну, серотоніну, пептидів, амінокислот, містить сильний нейротоксин (пресинаптичний Орієнт-токсин), який швидко проникає в кровотік і діє на гепатоцити, еритроцити. Особливо багато нейротоксин в отруті шершня. Укус оси відчувається набагато більш болючим, ніж бджолиний і тому, що в осине отруті більше гістаміну, ацетилхоліну, що пояснює больові відчуття в місці укусу.

Причини алергії на укуси ос

Дійсно алергічна реакція на атаку оси з’являється далеко не у всіх людей, деякі просто мужньо переживають тимчасовий дискомфорт і через день-другий забувають про подію. Які ж причини алергії на укуси оси?

  1. Перший і основний фактор – генетичний, тобто спадковість. Якщо один або обоє батьків страждають алергією на укуси комах, то швидше за все їх потомство теж буде входити в групу ризику розвитку алергічної реакції.
  2. Сенсибілізація або первинне «знайомство» з алергеном – одним з багатьох компонентів осиного отрути. Це типовий випадок так званої помилкової алергії або агресивного відповіді імунної системи на схожі між собою антигени. Таким чином, у складі отрути оси може і не бути істинного провокатора, але одне з речовин нагадує за структурою вже зустрічався імунітету антиген. Система миттєво, не розбираючись, починає атакувати його за допомогою вироблення антитіл.

Симптоми алергії на укус оси

Клінічна картина атаки оси залежить від місця пошкодження, від загальної алергічної схильності людини, від кількості отрути і власне кількості укусів. Коли отрута потрапляє в зону, де розташовано багато судин, алергія проявляється сверблячкою, кропив’янкою, і в тяжких випадках набряк Квінке. Реакція розвивається дуже швидко – протягом півгодини. Більш серйозна ступінь інтоксикації організму виглядає як класична картина розвивається анафілаксії. Загальна симптоматика алергії на укус оси така:

  • Свербіж та почервоніння (еритема) в місці укусу.
  • Сильний біль.
  • Локальна припухлість або розвивається набряклість (від місця укусу вгору або вниз в залежності від зони ушкодження і системи кровотоку). Нерідкі випадки гігантських набряків.
  • Набряк Квінке.
  • Головний біль, запаморочення.
  • Підвищення температури.
  • Утруднене дихання, сухість у роті.
  • Прискорене серцебиття.
  • Втрата свідомості.
  • Анафілактичний шок.

Окремо слід позначити ознаки анафілактичного шоку, який може спровокувати алергія на укус оси:

Етап розвитку симптомівознаки
Перший етапСверблячка, не тільки в місці укусу, а й в долонях, ступнях ніг, на волосистій частині голови. Також розвивається дисфонія, голос стає сиплим, в горлі відчувається грудку.
остаточний етапАртеріальний тиск падає стрімко, розвивається гостра судинна недостатність (колапс), можлива нестримне блювання. Лице і шей сильно набрякають, дихання утруднюється, розвивається асфіксія.

Алергія на укус оси найбільш небезпечна для людей, що мають в анамнезі бронхіальну астму, кардіологічні захворювання, діабет. У клінічній практиці відзначені випадки діабетичної коми після атаки шершнів, так як в складі їх отрути є компонент, який збільшує рівень цукру в крові. Також небезпечний укус для маленьких дітей, вагітних жінок і літніх людей. Крім того анафілаксія може розвивати стрімко, якщо укус оси припав на область лімфатичних вузлів (шия).

Укус оси дитини

Діти найчастіше піддаються атакам ос, то чи в силу свого природного цікавості, коли вони намагаються вивчати осині гнізда, чи то від того, що малюки дуже люблять солодощі, що також приваблює комах. Крім того, діти надзвичайно чутливі до укусів комах в принципі, тому так часто у них і діагностується алергічна реакція.

Дії батьків, які допоможуть нейтралізувати укус оси у дитини:

  • Якщо оса тільки вкусила, але не вжалила, потрібно обробити ранку антисептиком і прикласти холод (лід, холодний компрес).
  • Бажано дати дитині антигістамінний сироп, навіть, якщо не спостерігається первинних симптомів алергії. Результативні сиропи Еріус, Кларитина, кестин, Едему.
  • Якщо оса була вбита на місці «злочину», то швидше за все в рані залишилося жало. Його необхідно видалити за допомогою пінцета.
  • Зняти припухлість і дещо зменшити біль допоможуть примочки з содовим розчином – на склянку чистої води – 1 чайна ложка харчової соди.
  • Добре допомагає змащування пошкодженого місця протиалергічні мазями – Феністілом, Кетопіном.
  • Якщо в будинку є Пантенол, можна нанести його на місце укусу.
  • Результативним буде змазування місця укусу звичайним дитячим кремом.

При появі загрозливих симптомів – утруднене дихання, набряку шиї та обличчя, великої кропивниці, блідості шкірних покривів слід негайно викликати швидку допомогу.

Чим небезпечний укус оси?

Небезпека, яку несе в собі укус оси, полягає в можливому багаторазовому введенні отрути, а його у оси предостатньо. На відміну від бджіл, оси, особливо шершні, здатні завдати не один укус, кожен раз при цьому вводячи токсин в людський організм.

Чим небезпечний укус оси? Надзвичайно висока концентрація біологічно активних компонентів в отруті при одноразовому введенні, як правило, не має токсичної дії. Однак повторне потрапляння в кровотік може спровокувати сильну алергічну реакцію, наслідком якої в кращому випадку буде набряк Квінке, в гіршому анафілаксія і летальний результат.

Крім того, оси вважаються хижими комахами, вони не займаються продуктивною діяльністю, як бджоли. Навпаки, оси охоче не тільки нападають на живих побратимів – мух, павуків, інших комах, вони також із задоволенням поїдають падаль на різних смітниках і в інших непривабливих місцях. Нападаючи на людину, оса за допомогою гострого жала пошкоджує шкірні покриви, утворюється нехай невелика, але все ж рана. У неї можуть потрапити різні бактерії, якими швидше за все покрито знаряддя оси. Так розвивається запалення в місці укусу, яке часто переростає в гнійний інфекційний процес.

Також загрозливо виглядає алергічна реакція на укус, яку в клінічній практиці діагностують як реакція III ступеня тяжкості. Судинний колапс, ішемія міокарда, бронхоспазми, геміпарез (частковий параліч), ураження центральної нервової системи, системний некротизуючий ангіїт (судинна патологія), синдром Шенлейна-Геноха (геморагічний васкуліт) – ось далеко неповний перелік відповідей на питання – чим небезпечний укус оси. Для того, щоб уникнути цих загроз, слід бути уважними і постаратися мінімізувати можливість залучення ос. Це досить просто – накривати їжу, не користуватися провокують комах ароматами і закривати вікна сіткою, по крайней мере, на літній період.

Наслідки після укусу оси

Сам по собі укус оси, особливо, якщо він одиничний, зрозуміло, заподіює біль і дискомфорт, але у здорових людей він зникає без сліду через два-три дні.

Набагато небезпечніше наслідки після укусу оси для маленьких дітей, алергіків, тих, хто страждає на діабет, астму, для вагітних жінок і літніх людей. Особливо в цьому сенсі небезпечні укуси шершнів. По-перше, вони крупніше простих ос, стало бути і кількість отрути у них більше. По-друге, їх отрута містить нейротоксини і речовини, здатні швидко викликати задуху. Анафілактичний шок, гіпоглікемія або діабетична кома, гнійний запальний процес в інфікованої рани, загальна інтоксикація організму при множинних укусах – ось далеко не повний перелік наслідків після укусу ос. Їх цілком можна уникнути, якщо постаратися не привертати ос відкритою їжею, солодощами, шлейфовими парфумами, надто пахучими дезодорантами.

Чи небезпечний Укус Оси: Як Діє Яд, Перша Допомога, Відео

У всіх комах є ротовий апарат, який, в залежності від типу, вони використовують при різних ситуаціях. Комарі своїм хоботком можуть проколювати шкіру і смоктати кров, у мух хоботок призначений для злизування пилку або рідини, а мурахи користуються своїми щелепами навіть для перенесення вантажу.

Оси і бджоли мають гризучий-лижущий ротовий апарат. Верхніми щелепами вони захоплюють видобуток або щось риють, а язичком злизують нектар з квітів. Але, крім цього, для захисту ці комахи мають на кінці черевця жало.

Саме жалом вони завдають так звані нами укуси. Бджоли жалять одноразово, а оси – по кілька разів, так як їх жало може не випадати при першому укусі.

Коли оса нападає або захищається, вона встромляє жало в свою мішень

Як діє отрута оси?

Розберемося, чим небезпечний укус оси для людини.

На вістрі жала є отвір, куди відкривається протока отруйної залози. Під час укусу отрута потрапляє в ціль і надає нервнопаралітичну дію. Зазвичай так відбувається з мухами або іншими жертвами ос. Людина більш серйозна мішень: велика і стійка.

Отрута містить близько 14 компонентів, представлених, в основному, білками. Потрапляючи в організм людини, вони можуть викликати серйозну алергічну реакцію.

  1. Ацетилхолін , як основний медіатор значно стимулюючу дію на велику кількість рецепторів в товщі дерми.
  2. Далі в реакцію вступає серотонін , який опосередковано спазмує судини в місці укусу. Ішемія призводить до посилення больових відчуттів.
  3. Фосфоліпаза А і В викликають викид гістаміну . Судини розширюються, з’являється почервоніння шкіри, починається ексудація рідини з судинного русла в міжклітинний простір і з’являється набряк.

Але це всього лише місцева реакція, яка з’являється в місці укусу і характерна майже для всіх людей.

Звичайний вигляд місця укусу

Так чим небезпечний укус оси? У деяких людей білки, що містяться в отруті, викликають реакцію гіперчутливості негайного типу.

Проявами такої реакції можуть бути:

  1. Сильний набряк і біль в місці укусу.
  2. Набряк обличчя, шиї.
  3. Утруднення вдиху.
  4. Почуття стискання за грудиною.
  5. Хрипке дихання зі свистом.
  6. Висипання по всьому тілу.
  7. Раптово виникла слабкість.
  8. Болі в животі, нудота або блювота.

Всі перераховані симптоми можуть бути проявом важкої алергії.

Набряк обличчя і шиї це прояв набряку Квінке. При цьому ускладненні розвивається набряк гортані і людина може загинути від задухи в лічені хвилини.

Симптоми при розвитку набряку Квінке на фото

Слабкість у всьому тілі – ознака сильного падіння артеріального тиску і розвивається анафілактичного шоку. Особливо небезпечні укуси для маленьких дітей, вагітних жінок, укуси в область шиї, в мову. У таких випадках необхідно звернутися за медичною допомогою.

Чи небезпечний укус однієї оси? Так. Кількість надійшов в кров алергену не обов’язково пропорційно реакції організму. Все залежить від реактивності оного. Якщо у людини є схильність до алергії на укуси комах, ймовірність перерахованих вище ускладнень значно зростає.

Перша допомога

Інструкція по першої допомоги:

  1. Видалити жало, якщо воно залишилося в шкірі.
  2. Місце укусу обробити оцтом (оцтова кислота руйнує компоненти отрути).
  3. Прикласти до місця укусу холод.
  4. Якщо в анамнезі є схильність до алергії – прийняти протиалергічні препарати. (Діазолін, супрастин).
  5. Місце укусу можна обробити маззю, яка містить глюкокортикоїдних гормони.

Холод зменшує біль, набряк і перешкоджає поширенню отрути

Якщо у Вас є алергія на укуси комах – в літній час дуже важливо мати при собі протиалергічні або гормональні препарати. Можна придбати недорогі вітчизняні засоби, проте краще користуватися перевіреними препаратами, навіть якщо ціна їх вище, – від цього залежить ваше здоров’я.

Особам, у яких спостерігалися тяжкі алергічні реакції, лікар рекомендує носити при собі комплект проти алергії, до складу якого входить адреналін (адреналін). В екстрених випадках, коли невідкладна медична допомога недоступна, такий комплект може врятувати життя.

лікування

Лікування після надання першої допомоги має спрямовуватися на усунення алергічної реакції. Слід випити будь-який протиалергічний препарат з вашої аптечки. Якщо реакція розвивається стрімко, застосовують внутрішньовенні ін’єкції. Ефективність від їх застосування наступає значно швидше.

Щоб надати організму сил для боротьби з отрутою, важливо підтримувати оптимальну кількість глюкози. Будинки потерпілому можна вживати солодку воду , в стаціонарі ставляться крапельниці.

мазі

Фармацевтичний ринок пропонує ефективні мазі для зняття алергічних проявів. Найпоширенішими є:

НазваописЦіна
МеновазинЧудово охолоджує місце укусу, зменшує відчуття печіння і свербіння. Основна діюча речовина ментол.40 грн.
ЛевомекольГарне протизапальний засіб. Знімає набряклість, запобігає утворенню запального процесу. Діюча речовина – метилурацил + хлорамфенікол.150 грн.
АдвантанПеревага мазі полягає в миттєвому знятті свербіння, роздратування і набряклості. Діюча речовина – метилпреднізолону ацепонат.570 грн.

Застосування: обробити губу, попередньо продезіфіціровав і переконавшись, що жало вилучено або відсутній.

таблетки

Для виведення алергенів ефективним засобом вважається активоване вугілля. Його слід приймати з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги.

Для запобігання розвитку алергічних реакції, потрібно в перші хвилини після укусу випити антигістамінні таблетовані препарати згідно з відповідною інструкцією. Для цього підійде одне з перерахованих коштів: “Діазолін”, “Зодак”, “Супрастин”, “Лоратадин”. “Феністил”, “Віброцил”. “Кларитин”, “Цетрин”.

Народні засоби

Народні засоби використовуються як допоміжні. Не допускається застосування як основного засобу в боротьбі з алергічними проявами. Пропонуємо увазі читачів найпопулярніші народні засоби:

  1. Ефективним засобом для зняття набряклості буде сира луковая головка. Її потрібно розрізати на 2 частини і прикладати до губі;
  2. Дієво допомагає часник: розрізати зубець на дві частини і прикласти до губі, що через кілька хвилин зніме больовий синдром і набряклість. Ефективніше буде видавити зубок марлю, згорнути її і прикладати до укусів.
  3. Перевіреним засобом є сиру картоплю: вичавити сік і протирати їм місце укусу. Також популярним народним засобом для зняття набряклості є свіжа чайна заварка, їй протирають уражене місце або роблять примочки;
  4. Багато застосовують сік кульбаби за допомогою нанесення на губу. Він діє як натуральне заспокійливе, болезаспокійливе і протисвербіжну засіб;
  5. Швидко зняти свербіж, біль, почервоніння допоможуть свіжозірвані листя м’яти. Кілька штук розтираються в долонях до виділення соку і прикладаються на місце укусу;
  6. Петрушка чудово знімає біль і нейтралізує отруту. Слід вичавити сік з декількох гілочок і змастити хворе місце.

Чим обробити укус оси

Існує величезний список народних і сучасних засобів від
осиних укусів. У домашніх умовах напевно на кухні знайдеться необхідний
продукт. Проте, найкраще допомагають саме фабричні медикаменти.

народні
засоби
Медичні
препарати
Сік
петрушки (примочки від набряків)
совентол
Сік алое
(від почервоніння, припухлості, запалень після укусу)
фенистил
тертий
картопля
Гардекс
бебі (для дітей)
м’якоть
помідорів
Адвантан
(крем від алергії і запалення, знімає почервоніння)
Лук (колечко
прикладати на 10-15 хвилин)
фторокорт
Лист
буряка або капусти
дипроспан
подорожникпантенол

Питання чим мазати укус оси для ліквідації почервоніння і
набряку відпадає сам собою, якщо використовувати цукор. Можна змочити водою місце
укусу, а потім обсипати цукровим піском. Це витягне лімфу, і припухлість
швидше розсмокчеться.

З особи набряк від укусу оси можна зняти примочками з міцного
чаю, відвару лаврового листа, допомагають компреси з соди.

Хто кусає – самка або самець

Всі знають, що оси жалять, їх укус викликає хворобливі відчуття, алергічну реакцію. Однак кусають не всі представники осиного сімейства. Жало є видозмінений яйцеклад, тому є тільки у самок. Самці – нешкідливі істоти, які при сутичці з ворогом використовують тільки потужні щелепи.

Оскільки більшу частину осикою сім’ї становлять статевонезрілі самки, створюється враження, що кусають все. Самці виконують лише єдину функцію – запліднюють самок в певний період часу. Вони довго не живуть, гинуть протягом місяця. Жіночі особини будують гніздо, знаходять їжу, вигодовують потомство, захищають вулик.

В кінці літа з’являється молоде покоління самців, статевозрілих самок – маток. Починається шлюбний період. В цей час оси найбільш агресивні, небезпечні, зустрічаються практично всюди. У серпні-вересні весь рій залишає гніздо, розлітається по окрузі. З настанням холодних деньків робочі особини, трутні вмирають, молоді запліднені самки ховаються в деревині, зимують.

На замітку!

Укус матки дуже болючий. Жало дещо товщі, довші, отрута сильніший. Однак комаха проводить більшу частину життя в гнізді, показується назовні ранньою весною, восени. Королева осиного сімейства не така агресивна, як робочі особини. Побачивши людину намагається поспішно сховатися.

Алергія на укус оси – симптоми

Все перераховане вище, звичайно, іноді трапляється, але в основному результатом укусу оси стає алергічна реакція. Наш організм мобілізує всі свої сили на боротьбу з отруйними речовинами. Тому на місці ураження може з’явитися запальний процес.
Однак це не єдиний фактор прояви алергічної реакції. У постраждалої людини може підскочити температура, часом вона може підніматися вище тридцяти дев’яти градусів. При більш низькій температурі, що не перевищує тридцяти восьми, знижувати її не слід, так як отруйні речовини будуть знаходитися в організмі довше.

Алергічна реакція також може проявлятися розладом шлунково-кишкового тракту. Можливо прояв діареї, нудоти і блювотних позивів.

Чи може укус бджоли чи оси бути смертельним?

Укуси бджіл і ос для більшості людей не уявляють смертельної небезпеки. Але бувають випадки, коли трапляються летальні випадки.

Розглянемо випадки, коли небезпека укусу бджіл чи ос висока:

  • При масовому нападі бджіл чи ос, а також при численних укусах.
  • Якщо укус прийшовся в горло, шию. Великий набряк здатний перекрити дихальні шляхи.
  • Укус в око може викликати процес нагноєння, можливо погіршення зору в слабкій або сильній мірі.
  • Укус в область геніталій. При цьому ускладнюється сечовипускання і виникають сильні больові відчуття.
  • Якщо у людини алергія на укуси комах. Такі люди повинні мати завжди з собою паспорт алергіка із зазначенням переліку медикаментів.

Важливо: Комахи, маленькі птахи, миші можуть померти від одного укусу бджоли. При укусі бджоли виділяється до 0,3 мг токсичної речовини. Коли отрута перевищує поріг в 2 гр, випадок може закінчитися летальним результатом. Не варто нехтувати допомогою медиків, бувають випадки, коли тільки екстрена допомога рятує людині життя.

Щоб не піддатися укусів бджіл, ос, шершнів, варто просто спокійно залишати місце їх проживання, якщо зіткнутися все ж довелося – постарайтеся їх не чіпати. Тепер ви знаєте, як надати першу медичну допомогу, якщо вас вкусила бджола.

Коли варто звертатися до лікаря, якщо вкусила оса?

Що робити при укусі оси

У деяких ситуаціях важливо якомога швидше звернутися за
допомогою до медичного закладу:

  • місце укусу оси набирає більшу набряклість;
  • від комахи постраждав хворий на діабет, астму
    або серцево-судинними захворюваннями;
  • спостерігаються висип, поява пухирів або
    утруднене дихання, сухість у роті;
  • у потерпілого піднялася температура вище 38 ° C;
  • оса укусілав область особи, лімфатичних вузлів, ротової порожнини;
  • у людини схильність до алергічних
    реакцій;
  • на тілі більше 3-5 укусів (для дітей до 12 років –
    більше одного укусу);
  • втрата свідомості;
  • прискорене серцебиття;
  • головний біль або запаморочення;
  • спостерігаються ознаки інфекції – жар, освіта
    гнійника на місці укусу, лихоманка, що посилюється больовий синдром.
  • оса вкусила дитину, вагітну жінку або літньої людини.

Якщо дитину вкусила оса, лікування в домашніх умовах
небажано. Слід якомога швидше звернутися до лікувального закладу.
У дітей набагато більш чутливий організм, ніж у дорослих. Тому відразу ж
після обробки ранки дайте дитині антигістамінний засіб за віком,
накладіть компрес (найкраще з розчину кухонної солі) або обробіть
місце укусу протиалергічну кремом – Кетопіном, Феністілом або Пантенолом.

Антигістамінні препарати при укусі оси

Виробляються в формі крапель, таблеток, мазі, гелю для зовнішнього застосування. При сильній алергії на укус оси приймають препарат всередину, а також обробляють хворе місце. Антигістамінні засоби знижують активність гістаміну, зупиняють запальний процес, усувають зовнішні симптоми.

  • Кларитин. Проводиться у формі крапель, дитячого сиропу, таблеток. Діюча речовина лоратадин. Антигістамінну дію розвивається протягом 2 годин після прийому всередину. Максимальні властивості зберігаються 8 годин. Приймають відповідно до інструкції з урахуванням віку. Аналогом є препарат Лоратадин. Вартість 555 грн.
  • Супрастин. Випускається у формі таблеток, розчину для ін’єкції. Активною речовиною виступає хлоропіраміну гідрохлорид. Супрастин при укусі оси приймають 2 рази на добу під час їжі. Тривалість терапії залежить від складності симптоматики. Дітям до 1 рочки дають ¼ таблетки. Ціна упаковки 140 грн.
  • Діазолін. Виробляється у вигляді таблеток, драже. Діючою речовиною виступає мебгідролін. Приймають по 1-3 таблетки за добу. Ціна 43 грн. за 10 штук.
  • Феністил. У продажу є краплі для прийому всередину Фенистил-гель. Наносять тонким шаром на уражене місце. Засіб допомагає зняти набряк, зменшити свербіж, почервоніння. Зупиняє запальний процес, блокує алергічну реакцію. Вартість 400 грн.
  • Зиртек. Протиалергічний засіб для прийому всередину. Дозволяється дітям з 6 місяців. Препарат полегшує перебіг алергії, попереджає ускладнення, зупиняє запальний процес, знімає свербіж. Якщо опухла рука, обробляють 2-3 рази за добу, на обличчя наносять 1 раз. Вартість 320 грн.
  • Зодак. Випускається у вигляді таблеток, сиропу, крапель. Активна речовина цетиризина дигидрохлорид. Антигістамінний ефект починається протягом 20 хвилин. Препарат зупиняє патологічний процес, допомагає впоратися із зовнішніми симптомами. Дозволяється дітям з 6 місяців. Ціна близько 300 грн.

Антигістамінні препарати при укусі оси

Протипоказанням до застосування медикаментозних засобів є наявність індивідуальної непереносимості до компонентів. Укус оси у дитини без консультації з фахівцем не більше 5 діб. Якщо протягом 3 днів не спостерігається поліпшення, необхідно звернутися до лікаря.

народні методи

Існує безліч способів зняти або зменшити набряки після осиних укусів. Це природно, адже оси кусають людину з незапам’ятних часів, і люди навчилися використовувати багато рослин, плоди та інші підручні засоби, коли треба швидко вирішити – як зняти пухлина.

Перше, що варто спробувати – розрізана навпіл цибулина. Сік цибулі – чудовий антисептик і має в своєму складі дубильні речовини. Половинкою цибулини ретельно натріть місце укусу, це зніме свербіж і загальмує розвиток набряку.

Замість цибулі можна взяти половинку лимона. Схожими властивостями володіє сиру картоплю. У його складі є крохмаль, здатний продезінфікувати ранку. Відмінним засобом вважається лист алое, розрізаний уздовж. На внутрішніх сторонах розрізаного листа зробіть невеликі насічки ножем, для кращого виділення соку. Прикладіть до набряку і зафіксуйте пов’язкою.

Аптечне засіб «Валідол» також здатне зменшити набряк. Накапати трохи на серветку і прикладіть до місця укусу. До складу цього препарату входять спирт і ментоловое масло, які, в свою чергу, мають знезаражувальні, заспокійливі і судинорозширювальні властивості.

Препарати при нормальній реакції на укус бджоли, оси

Використовують засіб на основі натуральних компонентів, екстрактів трав, ефірних масел.

  • Меновазин. Проводять в формі мазі, розчину. У складі ментол і 2 знеболюючих компонента. Полегшення настає в момент нанесення. Обробляють до 4 разів за добу.
  • Календула. Застосовують мазь, розчин. Має протизапальну, протинабрякову, протисвербіжну, знезаражувальним, знеболюючим властивістю.
  • Зірочка. У складі бальзаму камфора, масла гвоздики, м’ята, ментол, інші натуральні компоненти. Засіб усуває хворобливу симптоматику, зупиняє запалення, прискорює регенерацію тканин. Намазувати слід від червоності, болю, свербіння, запалення.
  • Боро-Плюс. Антисептичний крем на основі масел, екстрактів трав. Приємно пахне, швидко допомагає. Універсальний препарат дозволяється наносити при необхідності до 5 разів на день.

Засоби, що допомагають при укусі оси

Якщо протягом 2 днів не спостерігається поліпшення стану шкірного покриву, застосовують засоби для зниження активності гістаміну.

Коли потрібен терміновий візит до лікаря?

Госпіталізація потерпілого потрібна, якщо:

  • у потерпілого анафілактичний шок;
  • комаха вжалила в обличчя або шию;
  • після укусу утруднене дихання;
  • занадто сильний набряк;
  • слабкість;
  • постраждав дитина;
  • блідість;
  • порушення серцевого ритму.

У всіх перерахованих випадках не можна займатися самолікуванням, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Наслідки укусів ос: від звичайних до найважчих

Як уже було відзначено вище, найбільш характерні і цілком звичайні наслідки після укусу оси – це незначний набряк ураженого місця і біль. Інтенсивність болю і вираженість набряку багато в чому залежать від локалізації укусу і від того, наскільки постраждав чутливий до отрути комахи.

Зазвичай через кілька годин до болю приєднується сильне свербіння, причому сама хворобливість досить швидко проходить, а ось свербіж може тривати кілька днів, особливо якщо укус постійно чухати.

Запалення після укусу оси у несенсибілізованих людей рідко буває великим, але іноді теж довго не проходить. Якщо шишка тримається на тілі більше двох тижнів, то потрібно звернутися до лікаря.

Небезпечні ускладнення після укусу оси можуть бути обумовлені різними причинами, наприклад:

  • якщо напад ос на людину було масовим і укусів багато, то на тілі можуть з’явитися геморагії (підшкірні крововиливи), при покус в кінцівки нередка втрата їх рухливості і сильний тремор;
  • потерпілий може відчувати болю в серці, запаморочення, іноді спостерігається сплутаність свідомості через різке зниження артеріального тиску (і тут не важливо, вкусила чи оса в груди або в руку – важливий факт гіперчутливості людини до осиного отрути);
  • дуже буває небезпечно, коли оса кусає в горло або шию – набряк в цьому випадку може привести до перекриття дихальних шляхів і асфіксії;
  • укус безпосередньо в слизові оболонки ока призводить до сильного запалення, іноді з подальшим нагноєнням і крововиливами, не виключено необоротне погіршення зору тій чи іншій мірі вираженості;
  • небезпечний і укус в область геніталій – при цьому сечовипускання викликає сильний біль, а в деяких випадках через сильний набряку взагалі стає неможливим.

Як би там не було, головні ускладнення від укусів ос в більшості випадків бувають пов’язані саме з алергічною реакцією.

Чим небезпечний укус оси для людини?

Сам по собі укус оси смертельно не небезпечний, небезпечна реакція людського організму на нього і речовини, що надійшли під шкіру. Якщо загостреної реакції (алергії) немає, то симптоми і наслідки почнуть проходити через пару днів після надання першої допомоги.

Якщо оса вкусила в око, ніс або губу, це загрожує сильним набряком всього особи. Якщо оса вжалила біля ока, надалі може розвинутися панофтальмит, тобто запалення слизових оболонок очного яблука. А укус в губи, язик або шию може викликати утруднення дихання і навіть перекриття доступу кисню.

Оси найактивніше в теплу погоду, а до серпня їх чисельність збільшується, підвищується і агресивність. Намагайтеся не привертати їх фруктами, газованою водою, їжею, солодкими запахами і яскравими квітами.

Для вагітних укус оси особливо небезпечний, адже яскраво виражена алергічна реакція може нашкодити плоду, а застосовувати більшість спеціальних ліків не дозволяється.

Для дитини укус небезпечний не більше, ніж для дорослого і крім алергії може спричинити сильний переляк і істерику.

думки людей

Невелика підбірка з коментарів людей, що побували в подібній ситуації.

Завжди робив так: обробляв одеколоном і випивав таблетку супрастину. Помогало.Випейте таблетку знеболюючого, все пройдёт.Место укусу потрібно обробити яблучним оцтом.

Що робити, якщо оса вжалила в губу?

Найпоширенішими є укуси оси в руку або ногу. В цьому випадку зупинити поширення отрути по організму простіше – частина його можна відсмоктати, а вище ранки накласти джгут, наприклад, якщо вкусила велика оса.

Більш небезпечні укуси в губу і слизові оболонки, оскільки ці місця рясно забезпечені кровоносними судинами – отрута тут дуже швидко всмоктується в загальний кровотік. Якщо оса вкусила в губу, перше, що потрібно зробити – прикласти лід або щось холодне.

Для попередження алергічної реакції слід прийняти таблетку антигістамінного кошти (Діазолін, Супрастин). При укусах в мову важливо негайно звернутися за допомогою до медиків.

Корисні поради

З приходом літа оживає все живе, в тому числі і комахи. Позбутися від них в цей період навряд чи вдасться. Щоб знизити ризик негативного контакту з осами, слід дотримуватися ряду правил. наприклад:

  • Чи не підходити до осиним гнізд і, тим більше, не намагатися їх знищити, оскільки реакція ос буде миттєвою.
  • Перебуваючи на природі, не слід робити різких рухів.
  • Захищати вікна спеціальними сітками, особливо в періоди заготовки консервації.
  • Потрібно стежити за тим, щоб не сіла оса на кавун, виноград, грушу та інші фрукти при їх вживанні.
  • У разі появи осиного гнізда в будинку або на присадибній ділянці, краще його позбутися самому або за допомогою дезінсектор.

Оса може вкусити кожної людини абсолютно випадково або невипадково при певних умовах. В тому і в іншому випадку важливо знати, як вчинити далі. Правильні дії не залишать шансів для негативних наслідків. Для цього потрібно, щоб в кишені завжди був якийсь препарат, який міг би зняти больові відчуття, сильне свербіння і т.д.

Оса жалить або кусає

комаха оса

Чим відрізняється бджола від оси

Оси на дачі

Що робити якщо вкусила бджола?

Застосування народних засобів

Як зняти неприємні ознаки після укусу мошки або перетинчастокрилих комах? Якщо вкусила мошка, комар, оса або бджола, найпершим методом, який допомагає в такій ситуації, є сиру цибулю. Розрізана цибулина прикладається зрізом до хворобливої ​​ділянки, це знімає набряклість.

Що робити ще? Допомогти усунути неприємні прояви після укусу комах може збір лікарських рослин. Перемолоти на м’ясорубці в однакових кількостях петрушку, кульбаба і подорожник. Готову кашку накласти на чисту марлю, прикладати до утворилася ранці.

Ефективним засобом вважається сиру картоплю. Можна натерти на тертці картоплину, готову кашку прикладати до укушенной губі. Рекомендується застосовувати народні засоби в тому випадку, якщо під рукою немає аптечних препаратів. У такій ситуації можна натерти укушенное місце чимось кислим – ягодами, лимоном, кульбабою. Для усунення набряклості прикладають також чайні пакетики, попередньо опущені в ємність з водою. Усунути припухлість допоможе прикладений до ранки кубик льоду, попередньо загорнутий в чисту тканину, шматочок цукру.

Деякі особливості поведінки оси

Необхідно пам’ятати, що оси ніколи не нападають на людей без причини. Вони жаліються виключно тільки тоді, коли захищаються, або відчувають агресію з Вашого боку. Звичайно, завжди неприємно, коли над вашою головою або близько особи дзижчить оса. Люди починають махати своїми руками, намагаючись відігнати від себе комаха, а й приймати ваші дії, як агресію. Тому і жалять.

Бджоли ж, на відміну від бджіл, можуть вжалити і без причини. Бджоли не переносять запаху поту, що в 99% випадків і викликає їх напад. Крім того, коли бджола жалить, то крім отрути впорскує особливу речовину, яка є сигналом для інших бджіл «атакуйте цю мету», так що якщо ви в жаркий день ходите недалеко від вуликів і на вас напала одна бджола, постарайтеся якомога швидше віддалитися від пасіки.

Ніколи не панікуйте і не намагайтеся розмашисто махати руками, а особливо не намагайтеся зачинити осу або бджолу своєю рукою. В крайньому випадку, можна спробувати збити комаха на землю, використовуючи відповідні підручні засоби, як то рушник, хустку або інші елементи одягу. Але це лише в самому крайньому випадку. Ідеальним варіантом вважається – просто від і відійти в сторону.

Іноді оса або бджола, або джміль кусають в найнесподіваніших ситуаціях, при їзді на мотоциклі без шолома, якщо Ви на них натикаєтеся чолом, коли наступаєте на їх будиночок, який може бути в землі, або просто пальцем перевірите, чому закритий квітка ворушитися, як це мені довелося дізнатися в далекому дитинстві. У будь-якому випадку, якщо Вас і вкусила комаха, не панікуйте, а тверезо оцінивши ситуацію, приступайте до її вирішення.

Важливо! Якщо Ви виявили, що місце укусу набирає більшу набряклість, підвищується температура, або інші подібні загострені симптоми, негайно зверніться до лікаря, і не чекайте, поки настане критична точка.

Зберегти в соціальних мережах:

Як часто і що є для схуднення?

Нормальним для більшості людей є 3-х разове харчування з ще одним легким перекусом. Всі прийоми їжі повинні бути приблизно рівні, жири повинні складати малу частку. Для деяких людей корисніше їсти 5-6 разів на день меншими порціями, тоді людина буде рідше відчувати почуття голоду. Намагайтеся, щоб половину раціону складали овочі та фрукти, їжте більше цільнозерновий їжі, вживайте пісне м’ясо замість термічно обробленої їжі (хот-доги, бекон).

Що потрібно робити, щоб схуднути? Снідайте, не пропускайте прийомів їжі. Пропуски прийому їжі спочатку допоможуть знизити вагу, але в подальшому будуть тільки шкодити здоров’ю. Також виникло відчуття голоду змусить з’їсти більше в наступний прийом їжі.

Медикаменти

Прояв алергії на укус бджоли, оси має гостру і швидку симптоматику. У цій ситуації потрібно проводити маніпуляції швидко, для максимального уповільнення розбіжності токсичних речовин, і нейтралізації їх впливу на організм.

У разі нормального реагування на укус комахи, застосовують засоби на основі натуральних складових, ефірних масел, екстрактів рослин.

  1. Меновазин – має форму мазі, розчину, в його складі присутній 2 речовини, які знімають біль. Хворому стає легше відразу при нанесенні ліки. Обробка препаратом здійснюється до 4-х разів на день.
  2. Календула – в мазі, розчині усуває запалення, набряк, свербіж, біль.
  3. Зірочка – завдяки засобу виключить біль, зупинити патологічний перебіг, прискорити загоєння рани. Намазує засіб при почервоніння, більш, свербінні, запаленні.
  4. Боро-плюс – є антисептичним кремом, має приємний запах. Мажуть препаратом до 5 разів на добу.

У разі не проходження симптомів, шкірний покрив не відновлюється за 2 дні, то використовують ліки, які знижують активність гістаміну.

Антигістамінні медикаменти здатні знизити показник гістаміну, зупинить запалення, ліквідує алергію. Нанесення ліки невеликим шаром 2 рази на день. Щоб посилити ефективність вживають пігулки, сироп, краплі.

До ефективних ліків відносять:

  • кларитин;
  • супрастин;
  • Феністил-гель;
  • Псило-бальзам.

Доцільний прийом адсорбирующих препаратів.

  1. Смекти.
  2. Активованого вугілля.
  3. Ентеросгель.

За рахунок цих коштів відбувається зв’язування токсичних речовин і вони швидко виключаються з кров’яної системи, очищаючи організм.
Коли розвивається сильна алергія і при відсутності належного ефекту від антигістамінних засобів, прописують гормональні медикаменти.

Активні складові – гормони, які входять в групу глюкокортикостероїдів. Впливають також як і антигістамінні ліки, але в 4 рази швидше.

  1. Знижують дієвість гістаміну.
  2. Збільшують тиск.
  3. Знижують судинну проникність.
  4. Виключають зовнішні ознаки алергічного течії.

Заборонено обробляти укуси ос, бджіл без призначення лікарем.

Таблетки, що застосовуються всередину – Преднізолон, Дексаметазон. Дозування підбирається, виходячи з віку потерпілого. Дорослий бере до 3-х пігулок в добу. Терапевтичний курс зумовлений складністю симптомів.

Як мазі від укусів призначають:

  • Адвантан;
  • гідрокортизон;
  • Елоком;
  • Синафлан.

У важких ситуаціях алергії потерпілому призначають:

  • Кордіамін – сприяє нормалізації дихання;
  • Димедрол – відновлює природну функціональність серця і виключає біль;
  • Адреналін – пригнічує формування алергії.

алергія на укус оси

Постраждалого потрібно терміново госпіталізувати і надати необхідну допомогу в умовах лікарні.

Лікарські препарати для зняття симптомів

Щоб зменшити набряк і свербіж, бажано прийняти антигістамінний препарат, наприклад «Цетрин», «Кларитин», «Зодак» або будь-який інший.

Намажте пошкоджений і запалену ділянку шкіри кремом або гелем: «Спасаталь», Фенистил »,« Інсектлайн »,« Адвантан »або« Меновазин ».

Застосування отрути в медицині

І все ж чи є від укусу оси користь чи тільки шкоду? Виявляється, від того, що вас вкусить ця комаха користі немає ніякої, а от його отрута знаходить застосування в офіційній медицині. Він використовується для приготування спеціальних вакцин для людей схильних до алергічних реакцій, а також в препаратах, призначених для зниження чутливості людини до укусів перетинчастокрилих.

Вводяться такі кошти на початку весни, коли з’являється можливість піддатися нападу цих смугастих комах. Людина, якій була введена вакцина, стає менш сприйнятливим до отрути оси. І навіть якщо він буде укушений організм відреагує в менш вираженій формі.

У Європі вже давно ведуться дослідження на предмет застосування отрути оси для лікування ракових пухлин. І хоча поки що позитивного результату вчені не досягли, але надія залишається.

Що НЕ слід робити: поширені помилки

  1. Не шукайте жало , оса його не залишає. Приступайте відразу до видалення і нейтралізації отрути.
  2. Як вже говорилося раніше, не потрібно припікати місце укусу. Хоча сам принцип має право на життя, після його застосування на шкірі з’явиться опік, а потім і шрам. При цьому не факт, що отрута буде знешкоджений і втратить свої властивості. Припікати укус можна тільки в ситуації, коли ви знаходитесь далеко від аптечки і знаєте, що укус оси викликає у вас сильну алергію, а при собі тільки запальничка. В такому випадку швидким припіканням пошкодженої ділянки ви нейтралізуєте більшу частину отрути і можете врятувати собі життя.
  3. Чи не видавлюйте отрута , і не розтирайте місце укусу! Тиск і розтирання пошкодженої ділянки шкіри з отрутою лише посилить циркуляцію крові і допоможе швидше поширити отрута оси по організму.
  4. Чи не чешіть укус, інакше в кращому випадку заробите болячку, а в гіршому – нагноєння.
  5. Чи не застосовуйте брудну воду, не прикладайте землю або глину, так як в через ранку в організм може потрапити інфекція.
  6. Не думайте, ніби пухлина через води стане більше, це міф. Пийте більше води, вона допоможе організму швидше вивести токсин.
  7. Не пийте алкогольних напоїв! Вони сприяють прискоренню кровообігу.

Як зрозуміти, що почалася алергія

Пухлина і почервоніння від укусу оси присутні завжди. Симптоми сильної алергії з’являються протягом 20 хвилин.

Як виглядають алергічні прояви:

  • збільшується масштаб запалення;
  • посилюється біль, свербіння;
  • погіршується загальне самопочуття.

Спочатку людина може відчувати слабкість, запаморочення. Потім починається розлад шлунку, травлення, виникає головний біль. Фотографія сильної алергії представлена ​​нижче.

При задишці, проблеми з диханням треба терміново викликати швидку допомогу. В даному випадку уникнути набряку Квінке, анафілактичного шоку допоможе екстрене введення адреналіну, антигистаминного кошти. В іншому випадку людина ризикує померти.

На замітку!

Місцева алергія характеризується посиленою симптоматикою, збільшенням масштабів ураження, додаткової висипом. Довго проходить укус оси, виникають нагноєння, ущільнення. Наявність виразок, мокнучі ранки свідчать про приєднання вторинної інфекції. Така ситуація небезпечна для людини розвитком мокнути, екзем. Потрібно застосування антибіотиків.

Як відрізнити осу від інших комах?

Уміння відрізняти ос від інших перетинчастокрилих є дуже важливим хоча б з тієї причини, що надання першої медичної допомоги після нападу оси або, наприклад, бджоли, що не схоже один на одного. Постарайтеся уважно розглянути кривдника, поки він не полетів. Бджола досить велика з густо опушеним тільцем. Оса виглядає витонченіше – вона набагато худее, світло-жовтого забарвлення і практично без ворсу.

Наслідки при укусі в обличчя або шию

Шия і обличчя найнебезпечніші зони. Особа розбите на кілька ділянок, кожен з яких несе свою небезпеку. Залежно від конкретного місця, будьте готові вживати заходів.

Область очі. Реакція організму на укус в шкіру навколо очей не найприємніша. Набряклість займає добру половину обличчя, а слизова очі починає виділяти найрізноманітніші рідини. Це може привести до запалення слизової оболонки ока (панофтальмит).

Губи. Якщо оса вжалила в губу, або, що рідше, на слизову оболонку рота, мова, наслідки такі: губи роздує, сильно. Можливо, буде утруднене дихання. Область рота оточена безліччю кровоносних судин, що сприяє зараженню отрутою найближчі ділянки шкіри – шию, щоки. Лікування потрібно почати з протизапальних мазей локального застосування або охолоджуючим ефектом.

Шию. Після укусу в шию, виникає набряк, який перешкоджає диханню. Якщо ви помітили, що набряк збільшується – зверніться до лікаря.

У разі, коли жалить відразу кілька ос, кидайте читати цю статтю і прямо в найближчу поліклініку. По можливості візьміть антигістамінні препарати і вперед на лікування.

Небезпечні набряки слизових оболонок

Якщо вас вжалила оса в одне з місць з незахищеними слизовими оболонками – очі, ніс, губа або навіть мову – негайно прикладіть щось холодне до місця укусу. Це може бути лід з холодильника або навіть заморожений шматок м’яса. Холод допоможе зупинити розвиток набряку.

Але обов’язково скористайтеся тканиною або носовою хусткою, що не прикладайте лід безпосередньо. Відкриті слизові оболонки людини – дуже ніжні і легкоранимі.

Не рідкість, коли оса жалить в слизову внутрішньої сторони губи або навіть мову. Тут також допоможе холод і можна набрати в рот крижаної води і потримати наскільки хвилин, не ковтаючи.

При укусах ос в області обличчя або шиї можливий розвиток набряку Квінке, коли сильна пухлина виникає в місцях, де розвинена підшкірна клітковина – губи, повіки, щоки. Видовище це справді «вражаюче», аж до повністю заплили очей і неможливості їх відкрити. Тому, не важливо, алергік ви чи ні, обов’язково прийміть антигістамінний препарат. Такі медикаментозні засоби мають властивість знімати набряклість будь-яких тканин організму.

Що значить активний спосіб життя?

Регулярна фізична активність допомагає запобігти серцево-судинні захворювання, діабет 2-го типу, остеопороз і інші проблеми зі здоров’ям. Фізична активність – обов’язкова умова здорового життя для дорослих і дітей, незалежно від наявності зайвої ваги. Що потрібно зробити, щоб з’явився результат. Навіть незначні зміни в свій спосіб життя принесуть результат. Дамо вам корисну пораду, і не один.

  • Збільште тривалість будь-якої фізичної активності (не важливо фізична вправа це чи ні), яку ви виконуєте, на 10 хвилин в день, або збільшіть інтенсивність з низькою до середньої, дивіться таблицю після тексту.
  • Проводьте менше 2 годин на день в інтернеті, перед телевізором, за відеоіграми.
  • Використовуйте сходи замість ліфта.
  • Паркуйтеся на найдальшому місці на стоянці, виходьте на одну зупинку раніше.
  • Виконуйте більше домашніх обов’язків (прибирання будинку, прополка городу).
  • Гуляйте або бігайте з собакою, дітьми.
  • Використовуйте домашній тренажер (бігова доріжка або велосипед) при перегляді телевізора.
  • Віддавайте перевагу активному відпустці – пішим або велосипедним походам.
  • Ходіть пішки у справах – на пошту або в магазин.
  • Купіть крокомір, щоб вимірювати відстань, пройдену за день. Поступово збільшуйте кількість кроків.

Чи можна довіряти інформації про правильне харчування з газет і журналів?

Часто інформація з різних друкованих джерел суперечить одна одній. Що зробити, щоб не помилитися? Запитайте у свого лікаря, що правильно, а що ні. Також пам’ятайте про наступне.

  • Не існує чудодійного засобу, коли мова заходить про харчування. Одна і та ж дієта підходить не кожній людині. Треба харчуватися тим, що підходить саме вам.
  • Вітамінні комплекси не вирішують усіх проблем, вимагати неможливого не треба. Приймайте їх тільки за рекомендацією лікаря.
  • Нова їжа корисна для організму, так що не бійтеся спробувати який-небудь новий продукт харчування.
  • Модні дієти ведуть до короткострокових результатів, а запорукою доброго здоров’я є постійні зусилля по правильному харчуванню.
  • Історії та розповіді про неймовірні ефекти від різних дієт або продуктів харчування, є всього лише рекламою. Цим людям платять за це гроші. У таких статтях з газет і журналів ви нічого не знайдете про можливі проблеми зі здоров’ям від цих дієт.

Чим лікувати укус оси при сильній алергії

Для терапії застосовують препарати на основі гормонів з групи глюкокортикостероїдів. Препарати швидко усувають зовнішні прояви алергії, купируют вироблення гістаміну практично миттєво.

  • Синафлан. Засіб від укусу оси на основі гормонального речовини. Використовують при яскравих проявах алергії. Показано, якщо опухла нога, рука. Застосовувати на обличчі не рекомендується. Мазь від укусу оси швидко знімає зовнішні симптоми, зупиняє патологічний процес. Обробляють ранки при опухлости, запаленні 1-2 рази за добу. Тривалість терапії не більше 7 днів у дорослих, 5 у дітей. Не рекомендується немовлятам, малюкам до 2 років. Вартість туби 22 грн.
  • Преднізолон. Проводиться у формі таблеток, розчину для ін’єкцій. Являє собою гормональний препарат з активною речовиною з однойменною назвою. Преднізолон в 4 раз активніше антигістамінних речовин, швидше усуває алергію. Рекомендується приймати при набряку гортані, труднощі з диханням, послабленні пульсу, зниженні артеріального тиску. Дозування розраховують виходячи з віку. Максимальна концентрація в крові спостерігається через 90 хвилин після вживання всередину. Діяти починає протягом 20 хвилин. Ціна 25 грн.
  • Дексаметазон. Гормональний препарат у формі таблеток. Має виражену протиалергічну, протизапальну, протинабрякову властивість. Протишокову, антитоксичну дію пов’язано зі здатністю препарату підвищувати артеріальний тиск, зменшувати проникність судин. Вартість 190 грн.
  • Мазь гідрокортизону. Гормональний засіб для зовнішнього застосування. Застосовувати дозволяється з народження. Наносять тонким шаром на уражені місця 1-2 рази за добу. Ліки від укусу оси використовують не довше 7 днів. Допомагає при набряклості, распухании. Ціна 30 грн.

Глюкокортикостероїди при укусі оси

Важливо!

Гормональні засоби від укусів оси і бджоли використовують після консультації з фахівцем. Протипоказано застосування при індивідуальній непереносимості до компонентів.

Чи можуть допомогти різні лікарські засоби для схуднення?

Лікарські засоби можуть допомогти швидко знизити вагу, але підтримувати його таким буде складно, можливі також побічні ефекти. Більшість таблеток для схуднення не схвалено міністерством охорони здоров’я. Беручи такі кошти, ви не дбаєте про правильне харчування і придбання звички поводитися активно. Все це обов’язково, якщо ви хочете схуднути і підтримувати свою вагу в нормі.

Що таке «порожні» калорії?

Деякі продукти харчування відносять до містить «порожні» калорії, тобто їх калорійність висока, а поживна цінність низька. Наприклад, солодкі напої – фруктові, газовані, енергетичні, ароматизоване молоко, солодкий охолоджений чай. У них багато калорій і цукру.

Вживання великої кількості рідини – правильний вибір для здоров’я. Щоб знизити калорії і цукор в вашому раціоні харчування, пийте більше води, безкалорійний ароматизованих напоїв, нежирного молока. Проконсультуйтеся з лікарем, що потрібно їсти, щоб схуднути.

Що поганого в жирній їжі?

У жирної їжі багато калорій, це веде до набору зайвої небажаного ваги. Споживання насичених жирів і транс-жирів може призвести до підвищення рівня LDL-холестерину ( «поганого» холестерину), що збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Цього можна уникнути, збільшивши споживання фруктів і овочів, пісного м’яса, уникаючи смаженої їжі, масла і маргарину.

Важливо пам’ятати, що деякі жири можуть бути корисні для здоров’я. «Хороші» жири, наприклад, поліненасичені і мононенасичені жири, міститися в рибі, горіхах, в меншій мірі, в нежирних молочних продуктах.

лікарські заходи

При зверненні до медичного закладу, потерпілому вводяться препарати, що перешкоджають різкого зниження кров’яного тиску: адреналін, преднізолон.

Обов’язково застосовуються антигістамінні препарати – супрастин, димедрол. При різкому погіршенні дихальної функції, використовується еуфілін. Все дозування призначаються доктором після огляду пацієнта, в залежності від стану. Загальна терапія зазвичай триває близько п’яти днів.

Надання першої допомоги

Отже, якою має бути перша допомога при укусі оси або шершня?

Перш ніж приступати до обробки укусу, важливо знати, що обидва комах всупереч розхожій думці не залишають жало в ранці. Не варто намагатися шукати жало і тим більше колупати ранку. Як допомогти потерпілому:

  1. По можливості отрута необхідно видалити з ранки, проте це ефективно тільки в першу хвилину після укусу.
  2. Якщо діяти швидко, дія отрути можна нейтралізувати кислотним або лужним розчином (лимонна кислота, харчова сода, мильна піна).
  3. Промиту ранку необхідно дезінфікувати спиртовим розчином або перекисом.

Далі необхідно зняти набряк, для цього можна використовувати холод, він не тільки зменшить запалення, але і не дасть отрути поширюватися далі.

Якщо у потерпілого немає алергії, а лід допоміг зняти набряк і свербіж, можна приступати до знеболення.

Для цього можна використовувати гелі або мазі (наприклад, Феністил, совентол та ін.).

Якщо набряк і біль не наростають з плином часу, а у потерпілого не спостерігається інших симптомів, звертатися до лікаря немає необхідності. У нормі наслідки укусу шершня або бджоли проходять за кілька днів.

Що робити, якщо почався анафілактичний шок?

У разі такої важкої реакції організму необхідно діяти швидко. Поки швидка допомога їде, слід зробити все можливе:

  • потерпілому потрібно розстебнути всі гудзики і блискавки, одяг не повинен стягувати тіло і особливо область горла. Занадто вузьку одяг необхідно зняти;
  • вколоти 0,5 мл адреналіну в плече;
  • в інше плече вколоти 3 мл дексаметазону . У цього засобу є протипоказання, тому перед використанням необхідно ознайомитися з інструкцією;
  • потерпілий повинен випити антигістамінний засіб;
  • місце укусу потрібно обробити так само, як писано в пункті про надання першої допомоги вище.
  • дочекатися приїзду лікарів.

Якщо у потерпілого сталася зупинка серця, потрібно якомога швидше зробити штучне дихання і закритий масаж серця. У цей момент важливо не панікувати, будь-яке зволікання може коштувати людині життя.

Чого не можна робити ні в якому разі

Якщо вкусив шершень або оса, не можна посилювати положення неправильними діями. До заборонених дій відносяться:

  • прийом алкоголю;
  • куріння;
  • розтирання ранки;
  • припікання;
  • спроби розколупати ранку.

Все це може тільки погіршити ситуацію. Особливо згубний алкоголь, якщо укус комахи припав на область голови і горла.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator