Як зробити багаття на дачі своїми руками

Авторadmin

Як зробити багаття на дачі своїми руками

Варіанти оформлення місця для багаття або вогнища на дачі своїми руками

Місце для багаття на дачі – символ домашнього вогнища. Останнім часом цій ділянці приділяється особлива увага, і часто тут не просто готують черговий гастрономічний хіт, а збираються літніми вечорами для спілкування, дружніх і сімейних зустрічей. З цієї причини до естетичної складової об’єкта приділяється підвищена увага.

Якщо своїми силами ви задумали спорудити подібне символічне місце, наступні поради не будуть зайвими. Розгляньмо кілька найцікавіших і нескладних варіантів.

Варіант 1: поглиблення і цегляна викладка кострища

Просте, але цікаве рішення. У землі робиться поглиблення безпосередньо для багаття. Щоб все було міцно і красиво, стіни цього поглиблення обкладаємо цеглою. Цеглу укладати будемо вертикально, щоб його бічна стіночка «дивилася» на багаття. Знаючи, що на нас чекає цегляна кладка, робимо досить широке поглиблення.

Кайму місця для багаття потрібно теж декоративно облаштувати. Це можуть бути ті ж цеглини, або тротуарна плитка. Постарайтеся зробити цікавий, рівний малюнок, щоб не порушити композицію з колом всередині. Дуже часто застосовуються відколоті шматочки плитки, що використовувалася при облаштуванні садових доріжок.

Покроковий опис процесу виготовлення:

  • Визначили розмір кострища. Розділили його навпіл, і за допомогою мотузки і колиця зробили потрібне нам коло.
  • У окресленому місці викопуємо яму, глибина – 30 см. Копаємо так, щоб стіночки схилялися до центру ями.
  • Місце для багаття повинно мати щільну основу. На дно кострища кладемо 10 см гравію, вирівнюємо поверхню.
  • Стіночки ями потрібно викласти цеглою, вертикальною кладкою. Зазор між цеглою можна заробити звичайною глиною. Не забуваємо цеглини ущільнити, вирівняти молоточком.
  • Знову беремося за лопату і прибираємо шматки дерну у самого кострища. Необхідно це для того, щоб кладка-кайма лягла простіше і рівніше.
  • Викладаємо своїми руками безпосередньо коло з каменів (цегли, тротуарної плитки).
  • Зазор між цеглою в кострищі і облицюванням заповнюємо грунтом, піском або глиною.

Місце для багаття готове, і все своїми силами.

Як бачимо, це найпростіший варіант.

Варіант 2: Осередок надземний у ландшафтному дизайні

Отже, ми вибрали місце (подалі від дерев і самого дачного будиночка). Окреслюємо контур нашого кострища, найпоширеніший діаметр – 100 см. Робиться це за допомогою металевого ободу, так зручніше. За місцем окреслення, а точніше, всередині його, виймаємо шар ґрунту. Він буде приблизно в 10 см. Вирівнюємо дно нашого котловану. Тепер можна встановити обід своїми руками. Що буде виступати в ролі обода – вирішуєте самі, багато хто зрізає «кільце» від старого котла або чана. Він не повинен бути занадто високим.

Наступний етап: викладання каменів або ж бетонних блоків навколо ободу.

Обов’язковий момент: товщина стінок викладеного матеріалу не повинна бути менше 10, а краще – 15 см.

Бетонні блоки – найоптимальніший вибір, це в комплексі і міцність, і простота в укладанні, і естетичний фактор. Але нерідко в ролі укладання використовують тротуарну плитку, а іноді і гранітний булижник.

Матеріал для скріплення конструкції – кладковий розчин, в якому є вогнетривкі добавки. Але якщо ви викладаєте натуральний камінь, використовувати краще глиняний пічний розчин. Скористатися можна і клеєм, за допомогою якого фахівці кладуть каміни.

Між ободом з металу і облицювальною конструкцією буде зазор, який заповнюється найчастіше землею. Але можна використовувати пісок або той же глиняний розчин. Відсипання необхідне – завадить скупченню води (дощ) і сміття, що неминуче з’являється.

Місця навколо багаття потрібно робити на відстані 80 см від захисної смуги, інакше іскри від багаття можуть зіпсувати все задоволення посиденьок.

Варіант 3. Місце для багать з гофрованої сталі

Теж досить популярний варіант, приклад якого ви можете побачити на фото.

Нам знадобляться такі матеріали:

  • сам гофрований лист сталі;
  • гвинти для металу (самонарізні);
  • ножівка;
  • циркулярна пила;
  • дрібний гравій;
  • пісок.

Спочатку вирізаємо шматок гофрованої оцинкованої сталі, шириною, яка дорівнюватиме висоті кола для багаття. Довжина аркуша повинна бути такою, щоб коло вийшло потрібного нам діаметра.

Потім вирізаємо ще один шматок, аналогічно попередньому, тільки більшого діаметру. Вийшли два металевих кола, які належить скріпити самонарізними гвинтами. У простір між колами засинаємо дрібний гравій і пісок.

Таке багате місце краще поставити на дощату палубу, яка робиться заздалегідь. В принципі, все і готово! Вийшло місце, де ви можете відпочити зі своїми рідними. А якщо ви раптом розлюбите багаття, конструкція перетвориться на креативну клумбу, споруджену вашими руками. Ми вам також пропонуємо дізнатися, як зробити оригінальну клумбу з будівельної сітки для дачі.

Місце для багаття на дачі – особливості оформлення

Ідеально, якщо ви не тільки місце з залишками багаття оформите цеглою, плиткою або каменем. Цю територію можна розширити, і тоді вийде ціла ділянка для відпочинку біля вогнища. По його периметру можна розставити лавки або стільці.

До кострища можна викласти і гравійну доріжку.

Цікаві варіанти і творчого підходу до справи. Нерідко коло багаття, точніше – зону навколо нього, декорують під сонячне коло, а на облицюванні малюють промені. Такий майданчик стає центром дачної ділянки.

Місцю для дачного вогнища можна також надати вигляд:

  • дорогоцінного каменю з палаючим рубіном всередині;
  • вуличного каміна з намальованим поруч хранителем-цвірчком;
  • місячного кратера.

Словом, на що багата фантазія.

Зробити ідеально містечко для багаття своїми руками не так і складно: головне – чіткі розрахунки, повний набір матеріалів і трохи творчості.

Осередок для багаття на дачі: від ідеї до будівництва своїми руками

Багато власників заміських будинків і присадибних територій замислюються про створення красивої зони відпочинку з вогнищем. Вогнище буде зігрівати, створювати затишок і навіть дозволить приготувати їжу на вогні. Зробити вогнище для багаття на дачі своїми руками цілком реально. Для цього достатньо мати віддалене уявлення про будівництво і чітко дотримуватися певної послідовності робіт.

різновиди вогнищ

Найбільшого поширення набули такі види:

  1. Осередок в ямі Для спорудження такого вогнища необхідно зробити в землі поглиблення. Щоб конструкція була міцною стінки краще облицювати цеглою. Укладати його рекомендується вертикально, т. Е. Бічною стінкою до вогню. Слід враховувати, що цеглини займають додатковий простір. Тому яму слід зробити ширше на величину цегляного пояса.Вокруг місце для багаття можна облицювати тротуарною плиткою. Для цих цілей також підійде плитка з відколотий краями.
  2. Цегляний вуличний вогнище
    Для спорудження вогнища з цегли знадобиться вогнетривку цеглу та розчин. Цегляний мангал може бути будь-якої форми, але найбільшою популярністю користуються круглі вогнища. У центрі конструкції зазвичай укладається решітка для багаття. Для спорудження такого варіанту також необхідно буде вирити невелику яму.
  3. бетонний
    Як варіант, вогнище на вулиці можна виготовити з бетону. Для цього знадобиться опалубка. Зробити її можна з підручних матеріалів, наприклад, дощок, фанери і т. Д. Необхідно вирити яму певного розміру, встановити опалубку і залити бетонну суміш. Як бетон набере необхідну міцність – опалубку прибирають. Як відомо, бетон має не надто презентабельний вигляд. Надати естетичності будівництві дозволить проста облицювання. Дуже добре виглядає плитка під мармур або граніт. Також для облицювання відмінно підходять сколені камені і цеглу.
  4. Осередок з натурального каменю
    Найбільш часто для виготовлення вогнищ використовують чистий граніт і мармур. До переваг такого варіанту належить прекрасний зовнішній вигляд і довговічність. Істотним недоліком є ​​висока вартість.
  5. Костровой стіл Як варіант, зверху цегельного або бетонного вогнища можна укласти стільницю, виготовлену з каменю. Таку конструкцію називають Костровим столом. У центральній частині стільниці робиться отвір для вогню. Такий імпровізований столик з мангалом зручний для посиденьок з сім’єю або друзями.
  6. Вуличний вогнище із залізобетонних виробів Якщо немає можливості або бажання возитися з бетонними і кладок, можна використовувати для дачного вогнища готовий залізобетонний вазон або квіткарку. Придбати такі вироби можна в будівельному магазині, який спеціалізується на продажу ЗБВ. Готовий виріб можна вкопати в землю або просто встановити на поверхні. Перевагою такого варіанту є мобільність, т. К. При необхідності садовий вогнище з вазона з легкістю переноситься в інше місце.
    Круглі вуличні осередки можна зробити з кілець для колодязів або округлих бордюрів. Для спорудження такого варіанту необхідно придбати два кільця для колодязів різного діаметру. Укладати залізобетонні вироби найкраще на бетонну площадку. Таким чином можна забезпечити міцність конструкції. Кільця фіксують на бетонному майданчику за допомогою розчину. Для початку встановлюють кільце більшого діаметра. Після цього всередину встановлюють кільце з меншим діаметром. При цьому необхідно домогтися рівного відстані між стінками ізделій.В результаті між кільцями виходять порожнечі, які заповнюють бетонною сумішшю, каменями і камінням. При бажанні зовнішню стінку можна забарвити. Для довідки: діаметр залізобетонних кілець варіюється від 0,7 до 2 метрів, а їх висота становить 0,1-1 метр.
  7. Осередок в саду з металу Зробити простий металевий вогнище можна самостійно, він дуже нагадує звичний мангал. Трохи складніше і естетичніше виглядають ковані вогнищеві чаші. Але є і більш вишукані конструкції – куля для багаття. Це свого роду вуличний камін з функцією мангала, виконаний у вигляді сфери.

Рекомендації по вибору місця для мангала або вогнища

При виборі місця розташування вогнища необхідно керуватися наступними правилами:

  • відкрите вогнище слід розташовувати далеко від будівель;
  • при виборі місця рекомендується враховувати розу вітрів (це необхідно для того, щоб дим від вогнища не потрапляв в житлові приміщення);
  • поруч з багаттям не повинно знаходитися сухої рослинності;
  • на дачі відкрите вогнище варто розташовувати подалі від гілок дерев і кущів;
  • чашу мангала необхідно розташовувати в такому місці, щоб відстань від нього до рослинності, зборів і різних будівель становила мінімум 1,5 метра;
  • глибина ями для вогнища повинна становити мінімум 0,4 метра;
  • бажано щоб діаметр вогнища був в межах 1-1,5 метра;
  • яму необхідно облицьовувати каменем або вогнетривкою цеглою;
  • кострища не бажано облаштовувати в низинах і на височинах, найбільш підходящою для такої споруди є рівна місцевість.

Простий вогнище з каменю своїми руками

Для тих, хто зацікавився як зробити вогнище на дачі своїми руками, пропонується один з найпростіших варіантів облаштування вогнищевої майданчика. Нижче наведена докладна інструкція з виготовлення з фото.

Для роботи знадобляться такі матеріали та інструменти:

  • лопата;
  • рулетка;
  • кілочки;
  • мотузка або волосінь;
  • бетонна суміш;
  • камені різної форми і розмірів.

Підготовчий етап

Починати зведення дачного вогнища необхідно зі складання креслень або схем, за допомогою яких можна визначити необхідну кількість будівельних матеріалів. Перед початком робіт потрібно визначитися з місцем розташування майбутнього вогнища. При цьому рекомендується приділити особливу увагу пожежній безпеці.

Після того як буде вибрано підходяще місце, можна приступати до розмітки. При цьому необхідно керуватися заздалегідь складеною схемою або кресленням. Для виконання цього виду робіт знадобитися рулетка, кілочки, будівельний схил, волосінь або мотузка.

Порада: для виконання розмітки багато будівельників рекомендують використовувати волосінь, т. К. Вона на відміну від мотузки НЕ провисає і не намокає.

Виробництво земляних і бетонних робіт

Після того як розмітка буде виконана, можна приступати до земляних робіт. На цій стадії необхідно викопати яму, приблизна глибина якої буде дорівнює 0,5-0,6 м. Розміри і форма ями можуть бути довільними.

Далі приступають до замішування бетонної суміші. В якості наповнювача можна використовувати щебінь дрібної фракції. Приблизний склад бетонної суміші наступний: на 45 кг піску необхідно взяти 15 кг цементу і 30 кг щебеню. Також для влаштування основи можна придбати готову бетонну суміш, наприклад, марки М100.

Отриману суміш виливають на дно ями. В результаті має вийти бетонну основу, мінімальна товщина якого становить 10 см. Поки бетон ще не застиг, в ньому рекомендується зробити наскрізні отвори, через які дощова вода буде йти в землю. Також ці отвори можна використовувати для установки різних конструкцій, на яких смажать м’ясо і овочі.

Вибір каменів для костровіща і їх укладання

Камені необхідні для пристрою чаші мангала. Зазвичай їх укладають паралельно один одному. Для кріплення каменів використовують бетонний розчин.

Для облаштування вогнища як на фото, можна використовувати плоскі камені різних розмірів, товщина яких становить 5-10 см. Фактура у каменів може бути різною. Чітких критеріїв вибору не існує. Так що можна сміливо спиратися на свій смак.

Порада: для пристрою вогнищевої ями підходять практично всі камені, крім вапняків і пористих ракушечников.

зворотня засипка

Після того як камені будуть встановлені, а бетон набере свою міцність, можна приступати до засипання пазух, які утворилися між ямою і зовнішніми стінами вогнища. Для цих цілей зазвичай використовують вийнятий грунт.

Зворотну засипку необхідно проводити таким чином, щоб залишався простір для бетонної вимощення товщиною 0,1-0,15 м до рівня грунту. Для цього навколо вогнища необхідно укласти бетон і втопити в ньому великі за розміром плоскі камені.

Зроблений з душею і фантазією найпростіший вуличний вогнище стане чудовою прикрасою присадибної ділянки, а також улюбленим місцем відпочинку всієї родини.

Костровіща з підручних матеріалів

Старий колісний диск від трактора або вантажної машини може послужити ще в якості основи для вогнищевої ями. Необхідно попередньо вирізати середину, а подальший процес побудови показаний на покрокових фотографіях.

Побудувати нехитрий мангал-костровіще зі старої залізної бочки допоможе наступне відео.

Рекомендації по догляду за вогнищем

За вогнищем необхідний постійний догляд. Причому робити це рекомендується після кожного його використання. Для того щоб підтримувати його в презентабельному вигляді потрібно:

  • регулярно прибирати золу і вугілля;
  • прибирати грати, якщо вогнище не використовується;
  • закривайте мангал захисною кришкою, щоб запобігти попаданню всередину чаші сміття і опадів.

Важливо! Приступати до чищення костровіща рекомендується після того, як воно повністю охолоне.

Ідеї ​​облаштування вогнищевої майданчики

Як бачите, зробити на дачі вогнище своїми руками зовсім не складно і не вимагає великих фінансових і тимчасових витрат. Догляд за костровіще досить простий. А результат від появи на ділянці вогнища перевершить всі очікування. Тут буде приємно провести час як літнім вечором, так і погрітися біля полум’я в холодну пору року.

Про автора

admin administrator