Як зробити кліп на стрімі

Авторadmin

Як зробити кліп на стрімі

Як створити кліп з відео на YouTube і для чого це потрібно?

На початку року ми дізналися, що YouTube запустить нову функцію – створення коротких кліпів. Кліп – це короткий повторюваний фрагмент відео або прямої трансляції, подібний на GIF-анімацію, але зі звуком. Завдяки їй, ви можете «обрізати» частину відеоролика тривалістю до 60 секунд і надіслати у соцмережах. Тоді передбачалося, що функція призначена для авторів каналів, які такими коротенькими тизерами привертали б увагу підписників на інших платформах. Але, насправді, це не так. У цій статті я розкажу вам як створити кліп з відео на YouTube і про деякі нюанси, що варто знати.

Як створити кліп з відео на YouTube

На перший погляд може здатися, що це не дуже цікава можливість. Проте, їй можна знайти застосування. Наприклад, ви побачили цікавий момент або якийсь жарт і хочете показати його певній людині чи групі осіб. Але при цьому, дивитися все відео особливої потреби немає. Для цього ви перетягуєте повзунок на потрібний момент і натискаєте на кнопку «Кліп», що під відео. Вона зображена іконкою ножиць, тож ви її одразу помітите.

Обираєте тривалість – від 5 до 60 секунд, для яких вам потрібно придумати назву. Створені вами кліпи відображатимуться на вкладці «Бібліотека», а біля поля для назви ви побачите налаштування конфіденційності – «Для всіх». Не знаю, чи можна це буде змінювати – зараз опція неактивна. Потім натискаєте на кнопку «Поділитися кліпом» і обираєте спосіб – напряму через соцмережі чи копіюєте посилання.

Знайти кліпи, які ви обрізали, можна на вкладці «Бібліотека» в розілі «Ролики» (також з іконкою ножиць). Під відео зазначені назва каналу, з якого зроблено кліп, коли його створено і скільки переглядів. У цього кліпу навіть свій особливий дизайн – хвилясті боки, наче це поштова марка.

Якщо ви поділитеся кліпом, скажімо, в месенджерах, то користувачі побачать лише посилання – без відображення відео, як це буває з повноцінним роликом. Перейшовши за посиланням, вони потраплять саме на ті секунди, які ви «обрізали». У мобільних застосунках, під кліпом буде створена користувачем назва та його ім’я. Також вам будуть доступні опції «Поділитися кліпом» та «Повна версія відео».

У вебверсії, ці опції розташовані у невеликому вікні праворуч від відео. У куті вікна є хрестик, натиснувши на який ви одразу потрапляєте на повну версію відео. Але в один клік можна повернутися до кліпу – внизу сторінки з’явиться кнопка. При цьому, коли ви переглядаєте кліп, то вся сторінка, за винятком відео і вікна праворуч, має прозоре забарвлення. Воно ніби «прибирає» все зайве, але не перешкоджає читанню коментарів чи перегляду переліку інших відео.

Кліп при перегляді можна поставити на паузу. Після завершення він почне відтворюватися спочатку. Варто зауважити, що опція створення кліпів й досі доступна вибірково. Це не залежить від певної категорії чи тематики – просто під одними відео іконка є, а під іншими немає. Ймовірно, функція розгортається поступово і незабаром буде доступна для всіх відео.

Відео стріми: як заробити ведучи трансляцію та що для цього потрібно

Найпопулярнішим місцем для ведення стрімів є Twitch, однак можуть бути й інші платформи, або ж, наприклад, трансляція на YouTube.

Популярність переглядів стрімів можна пояснити декількома причинами:

  • багатьом це нагадує спорт, коли ви вболіваєте за свою улюблену спортивну команду під час матчу;
  • дехто переглядає стріми, аби навчитись чомусь новому та вдосконалити свої навички;
  • хтось приходить заради спілкування в чаті, який закріплений у трансляції.

Скільки можна заробити на стрімі

Рейтинг найпопулярніших стрімерів на Twitch очолює американець з ніком Ninja. Він почав вести стріми у 2018 році й наразі має 18 мільйонів підписників на своєму каналі. Американець переважно заробляє на різних колабораціях та просуванні під час свого стріму. Так на рекламі запуску гри Apex Legends він заробив 1 мільярд доларів, за даними Reuters.

У своєму інтерв’ю для CNN, хлопець розповів, що регулярно заробляє на рекламі яка з’являється під час його стрімів. У тому ж 2018 році він спромігся заробити на рекламі 10 мільйонів доларів. Тоді як Epic Games, яки він рекламував, отримали понад 3 мільярди доларів річного доходу.

Які є способи монетизації стрімів

Плата за перегляди та підписників

Сервіс платить фіксовану суму за кожну тисячу переглядів рекламного матеріалу. Монетизація досить проста: чим частіше ви виходите в ефір, тим більше заробіток.

Нативна реклама

Заробіток на нативній рекламі досить популярний не лише серед блогерів, але й стрімерів. Ви можете вести стрім у футболці певного бренду, або ж сидіти у конкретних навушниках, чи пити конкретний напій.

Єдина складність даного виду монетизації полягає у тому, що заробляти у такій спосіб можуть лише дійсно популярні стрімери. Тобто ви повинні стати справжнім лідером думок у сфері відео ігор.

Видавці ігор платять стрімерам, аби ті грали у їх гру та просували серед своєї аудиторії. За даними маркетингових агентств, заробіток може досягати 50 тисяч доларів на годину. До слова, саме у такий спосіб американець з ніком Ninja заробив 1 мільярд доларів.

Платна підписка

Ще один спосіб монетизації стріму – платна підписка. Якщо ви виконали всі умови і підключилися до партнерської програми каналу, вашим глядачам відкривається доступ до даної функції.

Монетизація теж досить проста: за фіксовану суму користувач купує платну підписку та отримує натомість приємні бонуси. Наприклад, набір смайлів для чату або можливість дивитися трансляції без спливаючої реклами.

Донат

Найбільш поширений спосіб заробітку – донати. Для цього стример розміщує на платформі реквізити, а підписники добровільно перераховують йому гроші на підтримку каналу. Власники трансляцій можуть збирати кошти як на певні цілі (купівля якісного технічного обладнання, придбання додаткових скілів в грі тощо) так і просто.

Банерна реклама

Ще один елемент реклами, який можна розмістити в різних частинах екрана. Є кілька способів монетизації банерної реклами:

  • стример отримує гроші за кожен клік по рекламі, а також за час розміщення банера;
  • стримеру нараховується відсоток за кожну продану одиницю товару.

Про автора

admin administrator