Коли садити діток тюльпанів

Авторadmin

Коли садити діток тюльпанів

Вирощування тюльпанів: коли садити і як доглядати

21 березня 2019, 19:08 | Сад та город Вирощування тюльпанів – справа не проста, але вона варта того, щоб нею займатися.

  • готуємо ґрунтову суміш (перегній, пісок, дернова земля, деревна зола);
  • укладаємо в горщики дренаж;
  • знезаражуємо цибулини шляхом тримання їх у марганцевому розчині;
  • охолоджуємо цибулини в холодильнику для стимуляції розвитку;
  • садимо цибулинки у вазони з землею;
  • засипаємо ґрунтом;
  • поливаємо;
  • ставимо горщики в темне, прохолодне, без протягів і обов’язково вологе приміщення;
  • доглядаємо за посадками, поливаючи ґрунт раз на тиждень.

Коли з’являться паростки тюльпанів, переносимо горщики з рослинами на підвіконня, або на балкон. І з нетерпінням очікуємо бутонів і красенів-квітів. Даруємо тюльпан того, кому призначався весь наш труд, а потім цибулину, підсушивши, пересаджуємо у відкритий ґрунт.

Посадка цибулин тюльпанів

Тепер зупинимося на вирощуванні тюльпанів у відкритому ґрунті на дачі, присадибній ділянці.

Отже, коли краще садити цибулини тюльпанів, навесні, або восени? Адже, якщо їх посадити занадто рано, можна в підсумку одержати одні лише листя. А пізня посадка цибулин може обернутися загибеллю рослини, або, в кращому разі, їх зменшення. Досвідчені садівники рекомендують проводити посадку тюльпанів восени, десь в середині вересня або на початку жовтня. Справедливості заради. Зауважимо, що також можна висадити цибулини і навесні. Тільки рослина буде дещо ослабленою і не факт, що вона зацвіте.

Найкращим місцем для вирощування тюльпанів є та частина ділянки, де весь день є сонце, і нема вітрів, тобто протягів. Посадили знезаражені в розчині марганцівки і просушені цибулини в живильний і пухкий ґрунт, полили, а далі чекаємо результатів – прекрасного цвітіння.

Посадка тюльпанів навесні

Чим загрожує весняна посадка бульб тюльпанів – пізнім цвітінням. Тільки і всього. Якщо це не актуально, то цілком допускається така посадка. Просто зацвітуть тюльпани не у квітні, а в травні. І все ж рекомендується не полінуватися і розмістити цибулинки восени.

Виникає питання, чому краще садити тюльпани в осінній період (вересень-листопад). Посаджені в цей час бульби встигають вкоренитися, але не пуститися в зростання. Тільки і всього. Зверніть увагу на ґрунт: бажано, щоб він був рихлим. Внесіть органічні добрива, які повільно розкладаються, наприклад, гній. Тепер можемо садити підготовлені цибулини на глибину з розміром цибулини, з відстанню в десять сантиметрів, засипаючи їх землею.

Як доглядати за тюльпанами

Вирощування тюльпанів – то не тільки висадження у відкритий ґрунт, але ще і грамотний догляд за квітами. Навколо паростків, які з’явилися в квітні, треба прибрати мульчу, щоб скоріше прогрілася земля, розпушити її, помірно поливати і проводити своєчасні підживлення.

Підгодовувати тюльпани навесні потрібно азотними добривами для стимуляції росту рослин. Трохи пізніше, коли з’являться листя, кращим добривом для тюльпанів є комплексні добрива з калієм, фосфором, бором, марганцем. Підгодовувати квіти слід в прохолодну погоду. Квітучі тюльпани частіше і рясніше поливайте. Полив не варто припиняти і після цвітіння протягом півмісяця.

Догляд за тюльпанами після цвітіння

Слід відразу ж обрізати тюльпани після цвітіння, видалити бутони, щоб цибулини увібрали в себе потрібні їм поживні речовини. В цьому і полягає догляд за тюльпанами після цвітіння.

Тепер зупинимося на питанні коли можна викопувати тюльпани. Перш за все, знайте, що цибулини тюльпанів мають схильність поступово йти вглиб. І нічого з цим не поробиш. Тому радимо викопувати тюльпани в червні, дезінфікувати їх і просушувати, залишаючи до осені. Це не стосується червоних тюльпанів, які абсолютно спокійно цвітуть на одному і тому ж місці. А ось сортові тюльпани рекомендується викопувати. Інакше цвісти вони будуть не настільки шикарно.

Тепер трохи про те, як доглядати за тюльпанами після того, як вони відцвіли.

Що потрібно робити:

  • поливати;
  • годувати;
  • викопувати;
  • правильно зберігати.

Розмноження тюльпанів

Розмножують красені дітками або насінням. Про насіння говорити не будемо, дуже марудна це справа. Давайте поговоримо про вирощування тюльпанів з діток. Все дуже просто: потрібно викопали цибулинки, дістати їх, від’єднати діток, продезінфікувати, просушити і посадити восени. Квіти обов’язково порадують Вас своєю красою!

Чому не цвітуть тюльпани

Це питання хвилює багатьох дачників. Дійсно, ростуть собі цибулини, а приходить термін, дивишся, а тюльпани не цвітуть, тільки листя на поверхні, причому великі. Ось вам і відповідь на питання, навіщо викопують цибулини тюльпанів. По-перше, квіточкам з великої глибини важче прорости. По-друге, квіти мають схильність до переродження. А, по-третє, постійне перебування рослин на одному і тому ж місці сприяє появі хвороб.

А взагалі, дивіться по цвітінню: якщо пишно цвітуть тюльпани, мають здорові листя, їх можна залишати, тобто не викопувати

Важливо розуміти, коли ж викопати цибулини. Викопувати їх слід, коли листя зів’януть і пожовкнуть. Цибулинки до цього часу сформуються і накопичуться поживними речовинами. Якщо говорити про терміни, то це десь червень-липень. Ось вам і відповідь, чи можна пересаджувати тюльпани: не тільки можна, але і потрібно! Просто викопуйте цибулини вилами, або лопатою, намагаючись їх не пошкодити.

Основні правила вирощування тюльпанів: коли садити, чим підживити та як доглядати за ними

Рано навесні, як тільки розтане сніг, на клумбах та садках розпочинають пробиватися з землі перші паростки тюльпанів. Через місяць вони викидають бутони й починають цвісти – цей процес продовжується 35 днів.

Щоб навчитися правильно за ними доглядати, скористайтеся певними правилами як їх вирощувати й згодом отримаєте буйно квітучу клумбу яскравих квітів.

Основні правила вирощування тюльпанів.

Підживлення.

Перше підживлення проведіть коли ділянка з тюльпанами ще вкрита снігом. Для цього згодиться спеціальне добриво для садових рослин або присипте її нітроамафоскою в кількості 15-30 гр. на 1 кв. м. площі. Друге підживлення при появі бутонів, а третє через тиждень після масового цвітіння.

Стан ґрунту.

Щоб визначити склад ґрунту та його потреби, проведіть зовнішній огляд рослин, які ростуть на ньому.

При нестачі азотного добрива, листочки у рослин стають тонкими й опускаються вниз, а після воно стає червоним.

При нестачі калійного й фосфорного добрива край листка тюльпана стає синьо-зеленим.

Знищення хворих рослин.

Весною ослаблені рослини можуть пошкоджуватися хворобами, що дуже небезпечно для тюльпанів, які ростуть поряд. Тому, хворі рослини варто викопати з землі та видалити із ділянки. Обережно підкопайте хвору рослину та витягніть її з землі разом з кореневищем. В лунку ж налийте підігрітий до 70-100 градусів розчин марганцівки.

Постійний полив.

Ця культура дуже швидко росте й за свій вегетаційний період вона встигає відростити бадилля, квіти, а ще й додаткове підземне цибулиння. Щоб впоратися з таким завданням, тюльпану потрібна велика кількість корисних елементів та вологи. Тому, регулярно проводьте поливи рослин приблизно два рази на 7 днів, щоб рослина змогла відростити якісну цибулину. Як тільки закінчиться цвітіння тюльпанів, обріжте на кущиках всі сім’яні коробочки. Це допоможе їй накопичити більше поживних речовин до зими та закласти квіткові бруньки.

Пересадка тюльпанів.

Після повного висихання надземної частини тюльпана, викопайте з землі всі цибулини та висушить їх на добре провітрюваному горищі. Згодом, упродовж серпня-вересня посадіть цибулини тюльпанів знову на клумбу. Для цього наріжте борозни шириною 30 см та завглибшки 20 см, потрусіть дно гранулами суперфосфату й зверху присипте трохи землі. Далі покладіть цибулини великого розміру вниз донцем та засипте їх ґрунтом. Після розкладіть більш дрібні серед великих й засипте їх землею. З краю борозни викладіть дрібні цибулинки «дітки» та загорніть всю борозенку ґрунтом. Це робиться, щоб не потрібно було викопувати кожного року цибулини тюльпанів. Можна вирощувати так 3-4 роки не міняючи грядку. Не кладіть під час посадки цибулин тюльпанів тваринний перегній.

Захист тюльпанів від несприятливих умов.

При настанні ранкових заморозків, замульчуйте грядку тюльпанів соломою, перегноєм, сухою травою чи торфом. Шар мульчи має бути товщиною 10-15 см. не менше.

Захист від хвороб та шкідників.

Першими ознаками хвороби рослини є висихання та пожовтіння її верхньої надземної частини. Хвороба з’являється відразу як тільки корінці цибулини пошкодили личинки жуків коваликів, кліщ або палея та коли були пошкоджені цибулини при прополюванні землі навкруги.

Симптоми хвороб.

Фузаріоз чи фузаріозної гнилі: листя рослини стає сухим та жовтим, а цибулина стає бурою й сухою. Поверхня вкривається сірим нальотом грибниці та її спорами.

Пеніциліозні гнилі: зверху цибулини стають жовтими, поверхня вкривається блакитно-зеленими спорами грибка. На початку загнивають квітконоси, а після й вся цибулина в землі.

Бактеріоз чи бактеріальні гнилі: ця хвороба з’являється після появи личинок на коренях та денцях рослини, які пошкоджують їх. Це відомі й дуже небезпечні шкідники такі як нематоди та кліщі. Цибулини тюльпанів буріють, загнивають та виділяють неприємний сморід.

Строкатопелюстковий вірус: він ушкоджує ніжні пелюстки квітів. Вони покриваються різними смужками та крапками. Після вірус опускається вниз рослини та згодом її вбиває повністю.

Про автора

admin administrator