Як зробити лазню з бочки

Авторadmin

Як зробити лазню з бочки

Зміст:

Лазня бочка принцип роботи. Лазня бочка своїми руками: розміри та креслення, рейтинг найкращої деревини

Лазня у вигляді бочки – досить рідкісне явище, але виглядає дуже декоративно і прикрашає будь-яку ділянку. Таку споруду можна побудувати самостійно, тому що особливих труднощів у процесі роботи виникати не повинно. Лазня бочка своїми руками – це цілком реально для будь-якої людини, яка вміє поводитися з будівельними інструментами. Плюс такої споруди в тому, що її можна збудувати самостійно без помічника. Це найкращий варіант для тих, хто хотів би мати лазню, але площа ділянки не дозволяє звести масштабну будову.

Переваги і недоліки

Монтаж та складання

Після ретельної обробки дерев’яних елементів можна приступати до збирання самої лазні. З інструментів потрібно підготувати звичайні столярні прилади (молоток, рубанок, шліфувальна машина, стамеска) і рулетку для вимірів. З додаткових матеріалів потрібні цвяхи із шурупами, стрічка з металу для додаткового зміцнення конструкції та конопатка для загортання швів. Останнє необхідно в тому випадку, якщо дошки не мають пазу.

Потім потрібно визначитися з місцем, де розташовуватиметься лазня. Фахівці радять встановити споруду на піднесеному місці, в жодному разі не в низині. Після цього потрібно вирити котлован глибиною не більше 50 см. Розміри ями відповідають розмірам лазні плюс 50 см. На дно котловану потрібно засипати суміш із гравію та щебеню та добре її утрамбувати.

Наступний етап – встановлення каркасу. Опорні дошки встановлюють через кожні 150 см, тому їхня кількість залежить від довжини споруди. На нього набивають дошки, при цьому всі монтажні заглиблення повинні розміщуватися на одній лінії. Потім настає черга перегородок, які встановлюються строго перпендикулярно настилу з піску та щебеню.

Потім прибивають дошки для стін. Між першим і останнім елементами монтують спеціальну коригуючу рейку, яка дає можливість регулювати зазор, якщо дерево зсихатиметься або розбухатиме. Готову конструкцію потрібно міцно стягнути стрічкою. Після цього необхідно просвердлити отвори для зливу води (мінімальна кількість – 3).

Завершальний етап – монтаж настилу, палати та дверей. При встановленні котла потрібно бути дуже обережним і обробити поверхню біля нього вогнестійким матеріалом. Пекти повинна мати невелику потужність відповідно до обсягу парилки. Дах можна побудувати на кроквах або просто покрити його гідроізоляцією та м’яким матеріалом для покрівлі. Зсередини лазню можна обробити лляною олією. Підлога повинна мати невеликий ухил, достатньо 1 см ухилу на 1 метр.

Дізнавшись докладніше, як зробити лазню бочку, і подивившись покрокові фото будівництва, можна не сумніватися в успіху задуманої справи. Якщо дотримуватися інструкцій, все вийде якнайкраще.

Баня-бочка – цікава і оригінальна конструкція. Безперечно, вона привертає увагу. Подібного роду будівлі мають низку незаперечних переваг перед своїми класичними аналогами.

Переваги і недоліки

Бочкоподібні лазні вирізняються своїми нетривіальними формами. Такі споруди не можуть бути непоміченими, вони чіпляють, викликають здивування. Саме завдяки тому, що вони круглі, багато їхніх характеристик перевищують у рази властивості звичайних лазневих будівель. Безперечні плюси таких бочкоподібних бань:

  • компактність споруди передбачає невеликий об’єм для прогрівання;
  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • швидке обігрів за рахунок того, що пара знаходиться у сферичному просторі – у спеку таку баньку можна затопити хвилин за 15-20, а взимку знадобиться трохи більше часу – десь близько години;
  • менша кількість необхідної енергії для розв’язання цього завдання – якщо дров’яна пічка, то щоб затопити її, знадобиться буквально 7-8 полін;
  • лазня-бочка – досить легка споруда, тому за бажання її можна перемістити, крім того, існують навіть мобільні причіпні лазні;
  • в порівнянні з лазнями зі зрубу, на зведення бочкоподібної споруди знадобиться всього кілька днів (і те, якщо це буде самостійне складання);
  • будівництво не потребує капітального фундаменту;
  • ефект “термосу” – тепло може триматися дуже довго;
  • виробники заявляють у тому, що термін служби даних будівель може досягати 20 і більше;
  • підтримувати чистоту у приміщенні дуже легко;
  • це досить бюджетна альтернатива капітальному будівництву великої споруди;
  • представлений величезний вибір найрізноманітніших конструкцій такого типу;
  • основний будівельний елемент – це дерево. Правильно підібраний матеріал, крім свого привабливого вигляду, подарує і справжню лікувальну парилку. Створити чудовий лікувальний мікроклімат можуть такі породи деревини, як липа та кедр. Але ніхто не забороняє під час прийняття процедур використовувати аромаолії.

Отже, якщо на ділянці мало вільного простору, хочеться ексклюзивності та оригінальності, то краще варіанта, ніж лазня-бочка, не знайти. Але все ж таки як і в будь-якої іншої будівлі, є свої мінуси і у бочкоподібних конструкцій. Головний із них – це відносна обмеженість внутрішнього простору лазні. Навіть якщо брати найбільшу довжину подібних споруд, це буде всього 6 метрів. Розвернутися на них великі компанії досить проблематично. Але 2-3 людини цілком зможуть і викупатися, і збити пару, і задушевно побалакати.

А ще є недобросовісні забудовники, які використовують неякісні матеріали для будівництва. Отримавши готову споруду та почавши використовувати її, тільки з часом можна дізнатися, що в лазні щось не те. Як правило, коли виникають вади, фірми-виробника вже немає на ринку.

Але все ж таки більшість фірм виробляють надійні, красиві та комфортні лазні, які радують господарів своєю чудовою роботою протягом довгих років.

Види

У Росії лазні-бочки з’явилися недавно, на відміну країн Скандинавії, звідки до нас і прийшло це «диво» інженерної думки. Існує також і національна баня-бочка родом із Японії, так звана офуро. Ідея використовувати форму бочки для мийних цілей не нова. І тому існує маса різновидів подібних лазень.

Мабуть, найдавніша – згадана вище офуро. За японською філософією відвідування такої лазні дозволяє гармонізувати душу, адже вона поєднує у собі 4 стихії. Дерево – це земля, котел (або грубка) – це вогонь, вода наповнює діжку, а також повітря, яким дихаєш.

Японська домашня лазня – це відкрита вертикальна споруда найчастіше круглої форми. Вона оснащена пічкою, яка відгороджується від спеціальної перегородкою, що купається. Бувають варіанти конструкцій довгастої овальної форми з винесеним казаном назовні. Але температура у таких будівлях утримується погано.

Існують також інші вертикальні лазні-бочки, які ще й бувають закритого типу. “Боченя” розташовується вертикально і має дах. Такі лазні виготовляються однією людину.

Фітодобочки також можна віднести до вертикальних конструкцій лазень. Вони настільки малі, що не припускають повноцінного даху. Є виріз для голови. Сам ширяючий зазвичай сидить. Більшість фітобочок виготовляється з кедра.

Сауна-бочка найпростіша у плані виготовлення. Вона не вимагає наявності миття, водовідведення. Це лише парна, що створюється за рахунок герметичного приміщення. А сполоснути розпалене пропарене тіло можна в басейні або купелі, озері, річці (якщо до таких є вихід).

Російська лазня передбачає наявність як мінімум двох приміщень – того, в якому паряться, і того, в якому миються. У зв’язку з цим є кілька нюансів, про які потрібно подбати:

  • про те, як і куди йтиме вода;
  • зробити зливну трубу, яму;
  • будівництво потрібно зводити під невеликим кутом;
  • убезпечити простір поруч із піччю.

Існують і мобільні варіанти бань-бочок на колесах. Вони можуть бути виготовлені як причіп, і, відповідно, таку перевізну лазню можна залишити у себе на дачі, а потім легко транспортувати з собою на нове місце відпочинку.

Як правило, лазні використовуються влітку, але Якщо потрібно цілорічне застосування, то необхідно подбати про утеплений варіант будівництва.Але якщо будівництво ведеться в такій місцевості, де не такий суворий клімат і морози взимку не перевищують 10 градусів Цельсія, то цілком можна використовувати конструкцію як є, без додаткового утеплювача.

Лазні-бочки можуть відрізнятися особливостями розташування входу. Як варіант, він може бути збоку.

У конструкцію лазні може бути вписано наявність або відсутність альтанки, з козирком або з навісом і без (як логічне продовження лазні, а просто незакритий вхід). У бочки з бічним входом також може бути оформлений ганок із козирком. Крім того, лазні можуть бути обладнані відкритою вуличною терасою або верандою з панорамним вікном.

Залежно від розмірів будівлі можуть бути від 1 до 4 приміщень:

  • альтанка на вході;
  • невелика роздягальня;
  • мийна кімната;
  • парилка.

Чим більше площа, тим більше можливостей для розміщення різноманітних пристроїв для комфортного відпочинку: душу, басейну або купелі, туалету. Крім того, лазня може бути лише частиною архітектурного ансамблю – вона може виходити на берег річки або озера, а може бути прибудована внахлест до басейну або ємності з водою. Згодом будь-яка лазня може «обрасти» прибудовою, наприклад, роздягальням, що бракує.

Закінчений вигляд у лазні стає після укладання даху, яка може бути виконана з бітумної черепиці, м’якої покрівлі, сталевих листів, а може бути оформлена в каркас двосхилим даху. Виглядають останні споруди дуже оригінально. Дуже ефектно виглядають також дахи з полікарбонату.

Говорячи про лазні-бочки, варто відзначити, що існують і зовсім незвичайні споруди такого типу. Їхня форма навіть не кругла, а овальна або квадратна, прямокутна із закругленими кутами. Є будівлі тільки із закругленим верхом. Нещодавно з’явилися і двічі закруглені лазні-бочки. Вони оснащені терасою, яка повторює контур будівлі. Площа таких лазень трохи більше за аналогічні споруди, проте, їх властивості по нагріванню трохи нижчі. Лазні можуть відрізнятися зовнішньою обробкою, оформленням вікон, дверей.

Залежно від того, який обігрів встановлений у лазні, споруда може опалюватись:

  • дров’яною піччю;
  • піччю з водогрійним баком;
  • електропічкою;
  • електрокам’янкою;
  • занурювальною піччю або котлом (для офуру або підігріву купелів);
  • саморобною піччю.

Пекти може розташовуватися як усередині приміщення, так і зовні. Як варіант – пекти на дровах усередині з топкою на вулиці, коли поліни закидаються зовні.

Варто зазначити, що всілякі споруди бань-бочок можна умовно поділити також на дві категорії – ті, що заводського виробництва і повністю самостійно зібрані.

Характеристики

Існує маса варіантів круглих лазень, кожна з яких має свої характеристики, починаючи від розмірів і закінчуючи внутрішнім облаштуванням. Таким чином, перебравши всі можливі варіанти, можна підібрати свою «ідеальну» баню-бочку.

Розміри

Найменша лазня, розташована горизонтально, завдовжки становить 2 метри. Її конструкція має на увазі наявність 1-2 приміщень. Роздягнутися тут можна біля входу, якщо у лазні буде обладнано ганок із козирком. Вага такої споруди – близько 1,5 тонни.

Найбільші бочки досягають 6 метрів із невеликим. Тут вже може бути до 3 кімнат: роздягальня (з продуманим місцем відпочинку, столиком, вішалками для одягу, лавами), мийна (з душем або ємностями з водою), парна (з зручними лавами лежаками); або у разі сауни мийна може стати кімнатою відпочинку. В середньому, довжина кожного приміщення складатиме 1-2 метри.

Класичні круглі лазні можуть бути наступних розмірів – у довжину досягати 2, 3, 4, 5, 6 метрів, діаметром – близько 2 метрів (1.95 м становить внутрішній діаметр). Квадро, овальні лазні можуть мати інші параметри: 4х4, 3х6. Майже в будь-якій лазні можуть розташуватися комфортабельні лежаки шириною 500 мм.

У двометрових лазнях розташовується лише одне приміщення. У трьох-чотирьохметрових уже два – невелика роздягальня та парна. У найбільших є місце для трьох кімнат.

Щодо висоти, то попаритися в лазнях такого типу можуть навіть високі люди. Висота стелі становить понад 2 метри.

Форми

Класична форма лазні-бочки – коло, а точніше, циліндр розташований горизонтально.

Рідше зустрічаються форми овалу, квадрата або прямокутника із закругленими кутами. Крім того, бувають варіанти лазень із напівкруглим верхом та прямокутним низом.

Вхід як в овальну, так і квадро-лазню можливо попереду або збоку. Вхід може бути обрамлений козирком або обладнаний альтанкою. А ще лазня-бочка може бути додатково поміщена в каркас двосхилим даху.

Двічі заокруглені лазні мають прямокутні контури. Вертикальні лазні-бочки найчастіше є спорудами круглої форми, рідше овальної або прямокутної із закругленими кутами.

Матеріали

Основні експлуатаційні властивості лазні залежить від матеріалів, у тому числі вона виготовлена. Лазня будується з дерева, а точніше спеціально обробленого профільованого бруса з місячним пазом або кріпленням шип-паз. Для будівництва зазвичай використовують такі породи деревини:

  • Дуб– дуже якісний матеріал, який від впливу води стає навіть міцнішим. Має прекрасні властивості і може служити довгі роки. Має гарну структуру, але він дуже дорогий.
  • Липа– Чудовий матеріал для лазні. Відома своїми лікувальними властивостями. На жаль, погано оброблена деревина цієї породи легко схильна до гниття та інших негативних впливів.
  • Осика– аналог липи. З її допомогою можна створити сприятливий мікроклімат. Але на відміну від липи, вона стійкіша до шкідливого впливу.
  • Модрина– матеріал, який не гниє, а отже, прослужить дуже довго. Щоправда, ціна на кругляк цієї породи досить висока.
  • Кедр– єдина хвойна порода, яку рекомендують як будматеріал. З його допомогою можна створити лікувальний мікроклімат. Він має гарну неповторну структуру. Нестача у нього одна – вона досить дорога.
  • Ялина сосната інші хвойні породи не рекомендуються як будівельний матеріал для лазень. Все тому, що під впливом високих температур деревина здатна виділяти смоли, про які можна обпектися. Однак цей ефект виникає лише від температури, яка перевищує 100 градусів. До того ж якщо подібна деревина пройшла хороше камерне сушіння, то цей процес мінімальний.
  • Вільха та березадля будівництва лазні-бочки не годяться, тому що дуже розігріваються.

Варто відзначити, що можливий варіант використання кількох деревних порід у будівництві. Наприклад, підлога – модрина, верх – липа, а обробка – осика. Таке рішення допоможе трохи заощадити на будівництві.

Крім дерев’яних елементів, знадобляться стяжки, що виготовляються із залізної стрічки (штрипсу), або сталеві обручі. Звичайно ж, потрібні будуть металеві куточки, шурупи та інші кріплення.

Пристрій

Залежно від призначення приміщення біля порога може бути повноцінна альтанка, в якій встановлені вішалки-гачки, поставлені маленькі лави (або стільці). Далі йде роздягальня. У ній можуть бути ті ж гачки-вішалки, лавки та навіть невеликий відкидний столик, прикріплений до стіни. У мийній з одного боку можна встановити душову лійку, а під нею піддон, з іншого боку тут можуть розташовуватися невеликі полиці для косметичних засобів, ковшів та іншого. У парній багато меблів не потрібне. Достатньо лише лавок-лежаків, на яких зручно розташуватися та попаритися.

У виробництві багатьох фірм виробників існує маса готових для збирання комплектів бань-бочок. Залишається тільки вибрати варіант, що сподобався.

Що стосується технічних моментів, то, як правило, бочкоподібна конструкція влаштована таким чином:

  • У мийній обов’язково має бути встановлений дерев’яний піддон або ґрати, які забезпечать злив води. Крім того, у підлозі повинен бути обладнаний злив та змонтована труба між днищем та каналізацією.
  • Якщо вода нагрівається від печі, то в такому разі нагрівальний елемент варто встановити між парною та мийною.
  • У сауні піч може розташовуватись біля стіни або бути винесена за межі лазні.
  • У випадку, якщо опалення відбувається за рахунок печі всередині приміщення, вона повинна бути ізольована для виключення ненавмисного дотику.
  • Труба може виводитися або збоку або безпосередньо посередині. Якщо це лазня-сауна, необхідно продумати всі питання, пов’язані з вентиляцією і передбачити спеціальну заслінку для димоходу.

На завершення необхідно передбачити використання штрипсу – тих самих металевих стяжок, які у разі чого (а саме розсихання дерева) дозволять підтягти каркас.

Відгуки

Більшість відгуків власників бань-бочок позитивні. Але трапляються і негативні. Власники таких конструкцій хвалять їх насамперед за оригінальний дизайн, а також легкість збирання, мобільність, швидке прогрівання. Багато хто відзначає, що ця конструкція передбачає виключно тимчасове користування тільки в теплу пору року. Хоча є й ті, хто користувався ними та взимку.

Найчастіше негативні моменти використання таких конструкцій виявляються після кількох років використання. Найчастіше цих неприємностей можна було б уникнути при належному догляді та використанні якісних матеріалів під час будівництва.

Записів власників бань, які нещодавно придбали їх, дуже багато, на відміну від тих, хто користувався ними хоча б 3-4 роки. Позитивні відгуки найчастіше настільки «солодкі», що мимоволі виникає сумнів у їхній реальності та некомерційній складовій. Тому особливо цінні негативні коментарі. Ті, хто проти і лає лазні-бочки – тобто, напевно, реальні покупці, відзначають таке:

  • Згодом дошки розсихаються, і після стягнути і поставити їх стає проблематично. Хоча багато в чому це свідчить про спочатку погану якість будматеріалів – вони не були належним чином просушені.
  • Взимку лазні прогріваються не настільки швидко і остигають також швидко. Відчувається холод знизу, коли нагорі є ще пара. Немає можливості посидіти довго у парній.
  • Необхідність стежити за зливом, особливо при використанні морозу. Зливна труба може луснути, а це спричинить поганий водовідведення, застій води та виникнення гнилі.
  • Поява цвілі, грибка навіть при належному догляді – регулярному провітрюванні та чищенні.
  • Багато користувачів літніх лазень бентежить товщина стін. Дошки, що використовуються, досить тонкі – лише 4-5 см.
  • Дорожнеча – за таку ж суму можна побудувати і звичайну каркасну або піноблочну лазню-часник, яка буде більш просторою.

Як зробити своїми руками?

Виробники пропонують лазні “під ключ”. Діжку або привезуть на ділянку, або зберуть на місці. Проте існують і спеціальні пропозиції від забудовників – готові комплекти для власноручного збирання з детальною покроковою інструкцією щодо встановлення конструкції. Щоправда, вартість таких комплектів не дуже відрізняється від готового виробу.

Вирішивши зібрати баню-бочку самостійно, потрібно особливу увагу приділити якості матеріалів, що використовуються. Інакше прослужить така лазня як максимум 3-4 роки.

Дошки мають бути ідеально просушені. Розміри кожної дошки мають бути ідентичними. Крім того, кожна дошка має пройти фрезерний верстат. Для з’єднання елементів застосовують з’єднання “шип-паз”. Таке з’єднання можна зробити тільки на професійному обладнанні. До того ж кожен дерев’яний елемент має бути оброблений спеціальними захисними розчинами.

На етапі проектування потрібно буде визначитися з тим, як будуть розташовані вікна та двері. Вони мають бути позначені малюнку.

За готовим кресленням або схемою майстер випиле на фрезі такі заготовки:

  • дерев’яні дошки для підлоги, стін та стелі з кріпленням шип-паз із перетином не більше 45*90 мм;
  • стінки та перегородки з перетином 50*200 мм;
  • основи з напівкруглими вирізами (діаметр яких відповідає діаметру лазні). Перетин не більше 40*400 мм. Таких підстав може бути від 2 до 4, залежно від довжини та кількості приміщень.

Необхідна кількість дощок розраховується за такою формулою: довжина кола ділиться на ширину однієї дошки.

Коли всі заготовки готові та попередньо оброблені, можна приступати до збирання.

Баню-бочку збирати потрібно на рівній поверхні (підійде навіть вирівняний ґрунт, вимощений тротуарною плиткою майданчик або залитий бетоном площу). Грунтовний фундамент не потрібний і не робиться. При зведенні лазні-бочки з парилкою необхідно передбачити систему зливу. Майданчик може бути з невеликим нахилом.

Коли майбутня основа готова, то на ній уже збирається лазня. Для початку закріплюються основи. Металеві куточки, шурупи та шуруповерт тут будуть дуже доречними. Опори розміщуються з кроком 150 см. Дошки повинні бути максимально міцно зафіксовані, тому й стануть у нагоді металеві куточки, які створюють додаткову жорсткість. Кріпляться ці елементи по кутах та на ділянках стику поперечних та поздовжніх планок.

Після цього укладається перша дошка. Вона розташована рівно посередині. Закріпити її потрібно надійно, адже саме до неї кріпитиметься всі інші дошки.

За технологією дошки кріпляться одночасно паралельно із двох сторін. Кожна деталь повинна міцно зчіплюватись із попередньою. Кріплення «місячний паз» дозволяє з’єднувати дошки без використання будь-яких з’єднувальних елементів.

Коли нижній сектор зібраний, дошки заповнили весь виріз підставки, кріпляться торцеві стіни. Для того щоб поставити перегородки в бічних дошках повинні бути передбачені спеціальні пази.

Завершальним елементом буде коригуюча планка. Ця деталь дозволить мінімізувати зазори.

Залишилося тільки стягнути лазню залізними тросами. Коли стяжки закріплені, подбайте про водовідведення та димохід, установку печі, прокладання електропроводки, каналізації.

Якщо планується використовувати лазню цілий рік, то на цьому етапі потрібне її утеплення. Утеплювати конструкцію можна за допомогою спеціального рулонного фольгованого матеріалу, який витримує високу температуру. Традиційні матеріали для цих цілей – мінераловатні.

Варто зважити, що утеплені лазні також обшиваються дерев’яною вагонкою. І їх стіни є 3-шаровою конструкцією.

Підлога, стеля, стіни готові. Тепер можна ставити двері та вікна. Зверніть увагу, що вони повинні бути встановлені максимально герметично. Потім потрібно переходити до внутрішнього облаштування. Лавки, сидіння, дерев’яний піддон, відкидний столик, вішалки, полиці – все це потрібно для зручного проведення часу в лазні.

Одним із останніх кроків стане зведення даху. На круглу лазню можна покласти, наприклад, бітумну черепицю або іншу м’яку покрівлю, а можна зробити додатковий каркас для двосхилого даху.

І в самому кінці будівництва необхідно буде обробити всі дерев’яні елементи внутрішнього оздоблення лазні. Лляне масло – відмінне просочення, яке зарекомендувало себе як додатковий захист від зайвої вологи. Незайвим буде обробка антипіреновим складом зовнішніх поверхонь лазні.

Лазня готова. Але не поспішайте її одразу використати. Перша топка буде “технічною”, щоб остаточно вивітрити всі склади, які використовувалися. Необхідно протопити гарячу лазню щонайменше 4 години. Температура приміщення повинна бути вищою за 60 градусів за Цельсієм. Двері та вікна при цьому повинні бути відчинені.

Про те, як зібрати баню-бочку, дивіться наступне відео.

Гарні приклади

Однією з переваг лазні-бочки, безсумнівно, є її оригінальний вигляд. Він може не привертати уваги. Багато хто почув, що у знайомих з’явилася така лазня, прагнуть побувати в ній і спробувати особисто її пару.

Інтер’єр лазні-бочки зсередини виглядає дуже оригінально. Більшість меблів виготовлена ​​з дерева. Сферичне дерев’яне приміщення сприяє додатковому релаксу. Психологічно в ньому комфортно, людина почувається захищеною. У розрізі він є «бутербродом» з кількох приміщень: роздягальні, передбанника, парилки. А якщо лазня виготовлена ​​з цілющих порід деревини, вона стає ще й домашньою лікарнею, яка підвищує не тільки імунітет, а й настрій.

Але згодом навіть такий ексклюзив може набриднути. Багато господарів починають декорувати будівництво, і лазня перетворюється на космічний шатл або підводний човен або інші будівлі, які мають циліндричну форму. Деякі виготовляють лазню під вигляд казкової хатинки, але з витягнутою овальною формою. Використання скла на великій частині фасаду додасть будівництва нотки стилю хай-тек або індастріал. Як зимовий варіант така лазня, звичайно, не підійде, зате влітку завжди радуватиме погляд своїм оригінальним виглядом.

Інші власники починають підкреслювати форму бочки або додатково підлаштовують її в конструкцію будинку (залишаючи необхідний «зазор» в 6 метрів), облаштують дахом і верандою, підлаштовують її до басейну або ємності з водою. (Якщо спочатку ці архітектурні елементи були передбачені в комплекті з лазнею).

При належному догляді лазня-бочка прослужить не одне десятиліття. Головне:

  • Не забувати провітрювати парну, та й інші приміщення, щонайменше 4-5 годин, бажано після кожного використання і якщо лазня довго не топилася.
  • Робити додаткове «просушування» лазні. Необхідно протягом однієї-двої години запускати піч на повну потужність і при цьому тримати двері та вікна відкритими.
  • Хоча б щорічно обробляти конструкцію захисними засобами.
  • Якщо встановлено дров’яну піч, то бажано використовувати для топки дрова не хвойних порід дерева. Дрова мають бути сухими.
  • Бак для води має бути заповнений як мінімум на половину. Це дуже важливо при топці. Після використання бажано прибрати воду, що залишилася, з бака.
  • Регулярно перевіряти та прочищати димар. Поділися з друзями
  • Абсолютна мобільність. Ви можете взяти з собою баню-бочку, куди б ви не подалися. А якщо раптом вирішите продати своє володіння, зовсім не обов’язково залишати свою лазню новому господареві, як у випадку з фундаментальною будовою. Візьміть її із собою!
  • Лазня бочкаготова до експлуатації одразу ж після доставки!
  • Незалежність від електромережі. Лазня-бочканагрівається від дров’яної печі Grill”D і радує своїх власників здоровою та ароматною парою!
  • Оригінальна форма сприяє моментальному нагріванню приміщення та економії дров.
  • При виготовленні нашої лазні-бочки використовуються лише якісні та екологічно чисті матеріали!

Для кожного з нас здоров’я та комфорт є найважливішими поняттями у житті. І дуже приємно, коли не доводиться робити з-поміж них вибір!

Кожна з наших лазень виготовлена ​​відповідно до фінської технології будівництва і є атрибутом здоров’я, яке купується через комфорт і насолоду! Баня-бочка –це повністю мобільна будова, виготовлена ​​з добірної ялинової або кедрової деревини, обробленої спеціальним захисним складом, що захищає лазню від грибка, плісняви ​​та комах.

Лазня бочка може складатися як з одного приміщення (парної), так і з трьох:

  • затишного передбанника зі столом та лавками, де можна відпочити з друзями,
  • мийного відділення зі зливним отвором у підлозі – для комфортного ополіскування,
  • затишної та місткої парної.

Поціновувачам на замітку! Оригінальна форма лазні дозволяє зберегти тепло надовго та забезпечити рівномірний розподіл пари в повітрі. Всього 30 хвилин – і ваша парилка готова!

Дах готової лазні покритий м’якою покрівлею. Ми пропонуємо вам купити лазню під ключ у різних варіантах, компонуючи роздягальню, прибанник, душову залежно від Ваших уподобань. Діаметр бочки від двох метрів, що дозволяє комфортно насолоджуватися оздоровчими процедурами людям високого зросту. Залежно від розміру, у лазні-бочці можуть відпочивати одночасно від 2-8 осіб!

Купити готову лазню під ключ можна у нашій компанії. Ми славимося якісною продукцією, сертифікованою відповідно до європейських стандартів та норм безпеки, лояльною ціновою політикою та уважним ставленням до клієнтів. Наші фахівці допоможуть вам підібрати оптимальний варіант лазні-бочки, а також встановити її на вашій ділянці. Готові лазні під ключ готові до експлуатації одразу ж після доставки!

Ми знаємо ціну здоров’я та корисного відпочинку. Якщо вам потрібно купити лазню під ключ та недорого – це до нас!

Будувати повноцінну лазню на маленькій дачній ділянці не завжди доцільно. Коли господарі приїжджають туди тільки в літній період або ще рідше у вихідні, то така споруда невигідна. Але що робити, якщо хочеться попаритися? Відповідь проста! Потрібно побудувати баню-бочку. Це недорого, легко та швидко! Як зробити її своїми руками і з яких матеріалів описано нижче.

Що таке лазня-бочка?

Часто трапляється, що лазню людина любить, а на будівництво повноцінної конструкції не вистачає коштів, часу, місця або всього взятого. Саме в таких випадках будується лазня-бочка. Ця конструкція недорога, компактна, цікава, оригінальна і за функціями може бути такою самою, як і повноцінна.

Точно не відомо, хто вигадав цю споруду. Щодо цього є лише припущення, яким коріння її походження йдуть із Японії. Там люди ходять у місце під назвою сенто. Там вони не зовсім паряться. Вони швидше миються в гарячій ванні, в якій підтримується строга температура в 55 ° С. Ходять туди компанією. Візуально сенто нагадує великий глибокий таз чи бочку. Перш ніж забратися в цю купіль, японці миються звичайним способом, а потім залазять туди, розслабляються та розмовляють. Ті, хто не завжди має можливість відвідати громадське сенто, споруджують у себе вдома зменшений аналог – фуро. Фіни, побачивши таку споруду, вирішили зробити щось подібне. Вони перевернули бочку в горизонтальне положення та збільшили її у кілька разів. Так вийшла лазня-бочка, в якій є лазня, тамбур та зона відпочинку.

Плюси та мінуси споруди (таблиця)

+
Компактні розміри та невелика вага. З цього випливає, що будівництво
капітального фундаменту під неї не потрібне.
Зовнішнє покриття дощ потребує періодичного ремонту.
Легко та швидко монтується. Для будівництва невеликої лазні
достатньо трьох днів.
Для відпочинку великою компанією місця в ній буде замало.
Не слід залучати спеціальну техніку для будівельних робіт.Для того, щоб користуватися такою лазнею взимку, її необхідно
ґрунтовно утеплювати.
Лазня мобільна завдяки тому, що вона має жорстку конструкцію та
невелику масу. Якщо поставити її на причіп, то можна возити з
собою куди завгодно.
Швидко гріється.
Оригінальність дизайну.

Вибираємо матеріали

Щоб проведення часу в бані-бочці було максимально зручним, особливу увагу приділіть вибору дерева, з якого воно буде будуватися. Стаціонарну лазню можна звести майже з будь-якого матеріалу, адже всередині неї можна спорудити обшивку з потрібної сировини. З лазнею-бочкою такий варіант не підходить. Для неї потрібно одразу підбирати хороший матеріал.

Наприклад, хвойні породи дерев зовсім не підходящий матеріал для зведення такої споруди через виділення смолянистих речовин при нагріванні, які можуть обпалювати шкіру. Винятком є ​​кедр. Численні оздоровлюючі та ароматерапевтичні властивості, якими він наділений, чудово підходять для лазні. Технічні якості у цієї породи дерева теж високі: матеріал не схильний до деформації, від температурних перепадів на ньому не з’являються тріщини, не сідає, вологостійкий і не боїться мікроорганізмів. Різноманітність колірних відтінків та фактурних малюнків кедра вражає.

Ще один чудовий варіант для будівництва такої лазні – дуб.Він має міцну і тверду структуру, рахунок чого будова буде довговічним. Волога діє на дуб не руйнівно, а, навпаки, гартує. Дерево стає міцнішим. Дуб славиться глибокими насиченими темними відтінками, має відмінні фактурні малюнки та лікувальні властивості. Недоліком дубової деревини є висока ціна. Через це зустріти лазню-бочку, повністю виготовлену з дуба, можна дуже рідко. Найчастіше з цієї породи споруджують окремі частини.

Традиційний матеріал, з якого будують лазні – деревина липи.Створення м’якого та цілющого мікроклімату в лазні – її основна перевага. Ще здавна за допомогою липової лазні намагалися лікувати систему дихання, печінку та нирки. Пари деревини липи позитивно впливають на шкіру: вони омолоджують та очищають її. Цей матеріал не сідає, легко обробляється. Лазня, зведена з цієї породи дерева, швидко грітиметься і добре зберігатиме тепло.

Для будівництва лазні-бочки також використовується деревина осики.За властивостями вона майже така сама, як і липа. Переваги та недоліки у них одні й ті самі. Щоправда, липа набагато менше схильна до руйнівного впливу вологи, не деформується і на ній з’являється набагато менша кількість тріщин. Завдяки порівняно низькій ціні, це дерево можна назвати найпопулярнішим у будівництві лазень.

Крім перерахованих вище порід, для зведення звичайної лазні використовують також деревину вільхи, ялиці, берези. Але для спорудження лазні-бочки ці породи не зовсім підходять.

Види (таблиця)

Найменування Опис
Звичайна російська лазня Відрізняється гарячою та вологою парою.У ній можна паритися віниками. Зазвичай складається з 2 кімнат: парна та мийна. Посидівши трохи в парній і пропотівши, можна йти помитися в душову.
У цьому варіанті конструкції потрібно продумати систему зливу води. Щоб вона не застоювалася, баню-бочку ставлять під невеликим ухилом.
Печка у ній встановлюється між двома кімнатами. Вона обладнується баком для обігріву води. Цей бак має виходити у душову. У парній розташовується сітка з камінням, на яке ллють воду. Вони підігріваються від топки.
Топкова частина печі розташована у мийній. Краще її обгородити, щоб не обпектися під час лазневих процедур.
Місця в такій бене небагато, тому грубка повинна бути якнайменшого розміру. Стіни біля печі ізолюються вогнетривким матеріалом.
Сауна Відрізняється тим, що повітря в ній сухе.Вона може складатися із однієї кімнати. Часто таку конструкцію обладнають купіллю, в яку заливають холодну воду. Якщо місця мало, іноді використовують відро для обливань водою. Це вважається традицією після сауни поринути в холодну воду.
Влаштувати її простіше, ніж попередню. Кімната обов’язково має бути герметичною: двері щільно зачинятися, відсутні щілини в підлозі та стінах. У сауні є лише маленький отвір у даху або стіні із спеціальною засувкою, яка може бути закрита частково чи повністю.
Водою в сауні не користуються, тому стік у ній не потрібен. У ній встановлюють зручні лавки і грубку з кам’янкою, що гріється. Воду на каміння в сауні лити не можна. Можна крапнути кілька крапель ефірної олії або настойки з цілющих трав. Таким чином, створюється лікувальна та профілактична аромотерапія.
Сауну можна встановити як у вертикальному, так і горизонтальному положенні.
Офуро Схожа на японську сенто.Візуально нагадує купіль. Підігрівається від вбудованої грубки. У ній немає даху, але користуються ним цілий рік. Ставлять її на дерев’яний підлогу. Зсередини її обладнають дерев’яною лавою та піччю, яку огороджують перегородкою з дерева, щоб під час лазневих процедур ніхто не обпалився. Згідно з японською мудрістю, лазня-офура поєднує в собі всі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. Як земля виступає дерево, з якого вона зроблена, вогонь – це пічка. А створення повної гармонії відбувається завдяки воді та повітрі, що оточують людину в цій лазні. У ній він розслаблюється та оздоровлюється.
Візуально може скидатися на просту бочку або бути витягнутою форми. Піч не обов’язково встановлювати всередині конструкції. Іноді її ставлять поряд і проводять від неї труби, що підігрівають воду всередині. Це безпечніший варіант. Правда, так, на підігрів необхідно набагато більше часу, а, отже, і витрата палива збільшується.
Зазвичай у ній проводять 10-20 хвилин, а потім розпарене тіло необхідно обтерти за допомогою твердої рукавиці.

Фотогалерея: різновиди бань-бочок

Баня-бочка сауна зсередини Ще один варіант лазні-бочки Баня-бочка офуро видовжена Баня-бочка офуро Російська лазня-бочка

Готуємо матеріал

Правильно вибрати якісний матеріал – запоруку будівництва лазні-бочки.

  • Якщо дошки ви плануєте обробляти самі, то купуйте їх наступних розмірів – товщина 4,5–5 сантиметрів, ширина 9–9,5 сантиметрів.
  • Якщо у вас немає спеціального обладнання, яким обробляють дерево, доведеться замовляти дошки у кваліфікованих фахівців. Щоб підготувати дошки правильних розмірів, необхідно спочатку створити докладний план-креслення, на якому будуть вказані всі розміри. Щоб створити всі заготовки, які ідеально підходитимуть один до одного, майстру доведеться постаратися, тому що процес цей досить трудомісткий.
  • З допомогою плану можна зрозуміти як форми необхідних елементів, а й їх кількість.
  • Необхідно заготовити дошки, які будуть лежати по колу лазні, закривати «днища» бочки, тобто місця, де будуть розташовані двері і задня стіна, а також підставки з дерева під лазню. Як останні виступають бруси.
  • По колу баню-бочку стягують за допомогою смуг із заліза. Вони стають свого роду обручами, як у простій бочці.
  • Двері та вікна повинні бути ідеально підігнані, щоб герметичність конструкції не порушувалася.
  • Придбайте дошки для благоустрою всередині приміщення – підлогу, лавки та інше.
  • Піч необхідно ізолювати від дерев’яних елементів конструкції. Подбайте про наявність жаростійкого матеріалу.
  • Під час проектування знайдіть місце для спорудження маленького вентиляційного вікна.
  • Продумайте, яким чином і з якого матеріалу буде споруджено димохід.
  • Якщо ви плануєте побудувати російську лазню, то передбачте відведення води та бак для нагрівання води.
  • Матеріал покрівлі вибирають залежно від того, яку будову має дах. Можна спорудити двосхилий дах і покрити його за допомогою жорсткої покрівлі або ж укласти вгору лазні-бочки м’яку покрівлю.
  • Придбайте кріпильні елементи: саморізи та цвяхи.
  • Іноді таку лазню обладнають невеликою верандою. Якщо ви плануєте її, то придбайте будівельні матеріали для її зведення.

Як організувати відведення води

Така необхідність існує для тієї конструкції, в якій використовуватиметься багато води.

Звичайно, якщо лазня використовується нечасто, то достатньо зробити дірки в підлозі, через які рідина витікатиме і йтиме в ґрунт. Але якщо планується часте використання споруди, систему відведення води необхідно продумати більш детально. В іншому випадку вода може застоюватися під лазнею, що погано вплине на лазню. Першим дзвіночком буде поява неприємного запаху. Це означає, що під знанням з’явився грибок і воно починає гнити. Після цього підлога починає руйнуватися, ставати ненадійним і може провалитися.

Щоб спорудити правильне відведення води, баню-бочку ставлять під маленьким ухилом. Таким чином, вода стікатиме до кінця миття. Там у підлозі необхідно зробити отвір та приєднати до нього трубу, яка йтиме в яму для зливу. Щоб ця труба взимку не тріснула від температурних перепадів, її обов’язково потрібно утеплити.

Усередині самої лазні роблять підлогу у вигляді ґрат. Це потрібно не тільки для того, щоб було зручніше ходити. Таким чином, вода не затримуватиметься на поверхні і підлога просихатиме з усіх боків.

Технологія та етапи будівництва своїми руками

Коли всі елементи підготовлені, їх необхідно обробити антисептиками, просушити і можна приступати до збирання.

Збираємо основу

Для лазні не треба готувати потужний фундамент. Достатньо поставити саму бочку на спеціальну дерев’яну основу. Щоб конструкція була надійною, ця основа має бути міцною і, встановлена ​​вона повинна бути на рівній поверхні. Воно підтримує лазню над грунтом і, на нього доводиться все навантаження.

  1. Основа – це два, три або чотири дерев’яні елементи, виготовлені з дощок шириною 30-35 сантиметрів і товщиною 3,5-4 сантиметри. Їхня кількість залежить від того, якою довжиною буде будова. На кожному елементі необхідно відзначити і вирізати поглиблення, яке формою повторюватиме дугу бочки. На них згодом буде закріплено нижні дошки лазні.
  2. Потім ці підставки необхідно розмістити з рівним кроком один від одного. Одна з підставок розташована під входом у лазню, інша під задньою стіною. У разі потреби зробіть додаткові підставки.
  3. Потім підставки скріплюються один з одним так, щоб вийшло жорстке і рівне спорудження.

Передня та задня стінки

Ці елементи лазні мають бути ідеально рівної форми.У задній стінці передбачте місце, де будуть розташовані пари вікон. У передній стіні повинні знаходитися двері. Розташування брусків, куди повинні фіксуватися дошки, залежить від того, де будуть знаходитися вікна та двері. Бруски кріпляться поперек конструкції.

Зберіть квадрат з рівними сторонами, використовуючи дошки та бруски. Від середини цього квадрата розкресліть коло і акуратно випиліть його електролобзиком.

На отриманих колах позначте місця, де будуть вікна та двері. Випиліть отвори під них. Якщо є необхідність, то отвори зміцніть по периметру, використовуючи додаткові бруски.

Готуємо дошки для стін

Тепер розмістіть і приготуйте дошки, якими обшиватимете стіни лазні-бочки.У кожній дошці на тому рівні, де встановлюватимуться передня та задня стінки виріжте пази. Їхня ширина повинна бути рівною товщині дощок, з яких зроблені передня та задня стінки. Глибина паз 0,8-1 сантиметр. Вони потрібно буде встановити круглі «днища» лазні-бочки.

У тому випадку, якщо в майбутній лазні буде два приміщення, пази необхідно вирізати в 3 місцях. Третій паз виготовляється для перегородки приміщень.

Вікна та двері

Як уже говорилося раніше, двері та вікна повинні щільно зачинятися. Тому їхнє виготовлення завдання не з легких. Щоб не зіпсувати всю роботу, фахівці радять замовити їх у майстрів. Інакше лазневі процедури не матимуть належного ефекту.

Збираємо баню-бочку

  1. Насамперед необхідно встановити основу під майбутню конструкцію. Вона має стояти на твердому підготовленому майданчику з невеликим ухилом. Заздалегідь підведіть зливну трубу. У майбутньому до неї ви приєднаєте злив, який буде встановлений у лазні.
  2. Позначте середину на дугах основи. Перша дошка кріпиться саме сюди.
  3. По всій довжині дуги встановіть дошки по обидва боки від першої. Пази, виготовлені в дошках, мають стати єдиним поглибленням. Так закривається підлога лазні
  4. Тепер необхідно встановити пази підлоги передню і задню стінки. Входити вони повинні міцно і утримуватися без підтримки. За допомогою цих стін утворюється форма майбутньої споруди.
  5. Далі дошки кріпляться на передню та задню стінки. Кріпити їх потрібно паралельно з обох боків лазні-бочки.
  6. Коли коло лазні закрито дошками повністю, конструкцію необхідно стягнути за допомогою металевої стрічки. Зробити це потрібно не в одному місці, а в кількох (від 2 до 4, залежно від довжини лазні). На кінцях стрічок необхідно зробити отвори, пропустити через них болт і стягнути за допомогою закручування гайки.
  7. Тепер установіть вікна та двері.
  8. Наступний етап – спорудження даху. Для цього можна використовувати м’яку покрівлю, таку як гнучка черепиця. А можна устелити її металевими листами, які стелять зверху, попередньо уклавши гідроізоляційний матеріал. Деякі споруджують двосхилий дах. Як покрівельний матеріал використовують металочерепицю або профнастил.
  9. Потім йде споруда веранди, якщо вона передбачена планом.

Облаштовуємо лазню всередині

Покрийте стіни та всі дерев’яні елементи лазні лляною олією. Воно захистить дерево від руйнівної дії вологи.

Облаштування – це завершальний етап будівництва лазні. Тепер у ній необхідно розмістити ті елементи, завдяки яким вона називатиметься лазнею.

  1. Зробіть отвір у підлозі для стоку води та підключіть його до труби.
  2. Встановіть твердий настил. Щоб прибирати приміщення було зручніше, зробіть його орендованим.
  3. Виготовте та закріпіть полиць.
  4. Обробіть стіни, стелю та підлогу термоізоляційним матеріалом там, де буде встановлюватися пічка.
  5. Встановіть пічку та виведіть димохід. Місце виходу труби димоходу назовні необхідно ізолювати жаростійким матеріалом.
  6. Приєднайте водяний бак.
  7. Якщо є бажання, можна підвести водопостачання.
  8. Встановіть піддон та душ, якщо це було заплановано.
  9. Якщо місця вистачає, можна спорудити невеликий столик.
  10. Зробіть електропроводку, не забуваючи добре гідроізолювати її кабельну частину та електроарматуру.
  11. Встановіть купіль біля лазні, якщо є бажання. У неї можна поринати після того, як тіло розпарилося.
  12. Якщо використовувати лазню ви плануєте цілий рік, то зробіть теплоізоляцію зовні, щоб тепло зберігалося в ній довше. Робити це необхідно з паро- та гідроізоляцією.

Відео: будівництво лазні-бочки

Будівництво лазні-бочки має багато нюансів, вивчивши які, можна спорудити цю прекрасну будову, яка за функціональністю практично нічим не гірша за стаціонарну лазню. Воно обійдеться вам набагато дешевше і побудувати його можна за лічені дні. Успіхів!

Як зробити хорошу російську лазню на своїй присадибній ділянці, щоб вона була зручною, красивою та мобільною? Дуже просто. Можна скористатися унікальним винаходом майстрів і побудувати своїми руками баню-бочку, яка зможе не тільки тішити вас теплими стінами в холодну пору року, але й не займатиме багато місця біля будинку на ділянці.

Що таке лазня-бочка: опис конструкції, види, переваги та недоліки

Лазня-бочка є конструкцією циліндричної форми, виготовлену з міцних дощок зі спеціальним пазовим з’єднанням. Для посилення споруди поверхня стягується надійними металевими хомутами.

За своєю суттю така лазня є зрубом бочкоподібної форми, всередині якого знаходиться невелика пічка, що працює як на твердому паливі, так і на електроенергії.

Лазня-бочка буває різних розмірів і навіть форм. Незважаючи на те, що така конструкція має бути циліндричною, у деяких випадках її роблять квадратною із заокругленими краями.

Це зручна лазня, оскільки її можна поставити практично у будь-якій частині присадибної ділянки. Немає необхідності будувати міцний та надійний фундамент, а це значно здешевлює конструкцію.

Існує кілька різновидів таких споруд:

  1. Російська лазня, в якій знаходиться поєднана парилка та мийна.
  2. Конструкція на сухій парі з купіллю.
  3. Бочка сауна.
  4. Офуро – японська купіль, яка має систему підігріву печі.

Російська лазня складається з парилки та мийної. Має систему водовідведення, тому що у споруді є приміщення для миття. Пічка розташовується між парною та мийною кімнатою, куди виходить та її частина, яка оснащена баком для підігріву води. Щоб люди не отримували опіки, піч обгороджується спеціальним дерев’яним парканом. Стіни покриваються вогнетривким матеріалом. Конструкція повинна встановлюватись під ухилом для зливу.

Лазня на сухому пару розміщується неподалік басейну, природного водоймища або купелі. Це обов’язкова умова для спорудження та встановлення такої конструкції.

Бочку-сауну побудувати легше, ніж парилку. Тут приміщення має бути досить герметичним без щілин. Тільки на даху передбачається невеликий отвір із засувкою, який може закриватися повністю або наполовину.

Так як у даній конструкції відсутня мийна кімната, то злив тут не потрібний. Усередині лазні стоять широкі зручні дерев’яні лавки та піч-кам’янка. Для того щоб створити ефект ароматерапії в приміщенні, на розпечене каміння капають трохи ефірної олії або спеціальної настойки.

Офуро – різновид лазні в японському стилі, що має велику кількість переваг у розміщенні та використанні конструкції. У цій споруді немає даху, але її можна відвідувати 365 днів на рік. Розміщується офуро на дерев’яному майданчику, а всередині встановлюються сидіння та пекти за перегородкою, щоб ніхто з людей не отримав термічного опіку. Також нагрівальний елемент може встановлюватися поруч із лазнею, а до самої бочки підводяться тільки труби. Таким чином, буде суттєво економитися простір ємності. Але знадобиться більше часу для підігріву води та підтримки оптимальної температури, а значить, і більше твердого палива (дрів).

Таблиця: переваги та недоліки лазні-бочки

Переваги лазні-бочки Недоліки лазні-бочки
Легко пересувається. Лазня, встановлена ​​на колеса, може перекочуватись у будь-яке зручне місце на ділянці. Важить конструкція близько 1,5 тонни, тому її можна брати із собою на причепі навіть у поїздку на природу.Погано утримує тепло через низький рівень теплоізоляції стін у холодну пору року. Взимку це може спричинити неможливість підтримання необхідної температури.
Прогрівається до 90 ° С буквально за 20 хвилин.Має невелику площу в порівнянні з традиційною стаціонарною лазнею.
Може бути встановлена ​​на ділянці будь-якою площею.Вимагає особливого підходу у підведенні та підключенні системи водопроводу та каналізації. Взимку з’являється велика ймовірність того, що погано захищені труби замерзнуть, і в них утворюється крижана пробка, яка не дає проходу води.
Не потребує значних фінансових витрат. Будівництво лазні-бочки обійдеться набагато дешевше за традиційну, і витрата палива буде істотно меншою.
Проста в обслуговуванні за рахунок невеликої площі приміщень.
Завдяки чудовій теплоізоляції та багатошаровості конструкції створює ефект термоса, що дозволяє економити паливо та електроенергію для обігріву лазні.
Незвичайний сучасний дизайн дає можливість споруді ідеально вписатися в будь-який ландшафтний проект.
Має ергономічність простору. Незважаючи на маленькі габарити лазні, в ній може розміститися із зручністю до 6 осіб.
Не потребує капітального фундаменту.
Може швидко збиратися та демонтуватися за необхідності.
Надає можливість встановлення дров’яної або електричної печі.

Фотогалерея: варіанти лазні-бочки

Лазня-бочка з дров’яною грубкою на березі водоймища виглядає дуже незвичайно Невелика лазня-бочка зі скляними дверима може бути з верандою Баня-бочка з двосхилим дахом на присадженій ділянці прикрасить його Баню-бочку можна доповнити купіллю Лазня може бути збільшеною копією бочки Зовнішній вигляд лазні бочки може бути абсолютно будь-яким Японська лазня-бочка офуро може вміщати більш ніж одну людину Баня-бочка може бути не тільки круглою, а й квадратною формою Баня-бочка овальної форми червоного кольору стане чудовим місцем для відпочинку

Підготовчі роботи: креслення проекту та розміри лазні

Перед тим, як складати проект майбутньої лазні, необхідно визначитися з місцем її встановлення, а також довжиною дощок для спорудження стін. Для того щоб розрахувати кількість матеріалу, необхідно зробити креслення, на якому буде зображено коло у певному масштабі. Потім розділити її на ширину дошки, щоб дізнатися потрібну кількість матеріалу.

Найпростіша конструкція має такі розміри:

Фотогалерея: проекти та креслення лазні-бочки

За бажання можна змінити вже готовий проект На проекті лазні-бочки можна вказати місце розташування кімнат та предметів меблів Проект лазні-бочки не обов’язково робити надто докладним На кресленні мають бути вказані всі розміри Розміри лазні-бочки залежать від площі ділянки Баня-бочка може бути доповнена лавочками та невеликою верандою Проект лазні-бочки легко скласти самостійно

Для того щоб лазня вийшла зручною та комфортною, необхідно ретельно вибирати матеріал.

Не рекомендується робити конструкцію з хвойної деревини, тому що вона має у своєму складі велику кількість смолянистих речовин, які при нагріванні рясно виділятимуться, що призведе до термічних опіків. Тому краще обирати:

  1. Кедр є єдиним деревом, яке підходить для спорудження такої конструкції. Він має велику кількість лікувальних властивостей, у тому числі і ароматерапевтичних. Кедрова деревина не тріскається під дією перепадів температур, не дає усадки, має високий рівень стійкості до вологи і пошкодження хвороботворними мікроорганізмами (цвілі, грибками, жучками-короїдами).
  2. Дуб давно є одним з кращих матеріалів для будівництва лазні, тому що з нього виготовляється міцна і тверда дошка. Завдяки такій структурі споруда прослужить довгі роки. Крім цього, згубна волога для інших порід дерев дуб загартовує і зробить його більш міцним. Але так як ця дошка досить дорога, її зазвичай використовують тільки для влаштування окремих елементів лазні.
  3. Липа є дешевим традиційним матеріалом для зведення лазень, оскільки вона створює у приміщенні особливий лікувальний мікроклімат для людини. У цьому приміщенні наші предки лікували різні важкі захворювання. Подібна деревина легка в обробці і практично не дає усадки. Лазня з липових дощок швидко розігрівається та довго тримати всередині приміщення необхідне тепло. Головний мінус цього дерева – невеликий термін експлуатації, тому що низька щільність і недостатній ступінь протидії грибкам і цвілі призводить до швидкого гниття деревини. Тому перед використанням дошки з липи треба ретельно обробляти спеціальними протигрибковими та антисептичними засобами.
  4. Осика за своїми характеристиками дуже схожа на липу і має такі ж позитивні та негативні якості. Але така деревина краще реагує на високу вологість, вона практично не схильна до деформації і не розтріскується. Оскільки коштує дошка недорого, то лазню з такого матеріалу можна назвати бюджетною.

Вільха, береза ​​та ялиця не підходять для будівництва лазні-бочки, тому найкраще відмовитися від таких матеріалів, щоб не зіпсувати споруду.

Якщо ви вже вирішили робити лазню з деревини хвойних порід, то найкраще виконати з цього матеріалу тільки каркас споруди, а внутрішнє оздоблення виконати з листяних сортів, які не виділяють смоли та не зможуть викликати опіки.

Для хомутів, які будуть стягувати коло лазні найкраще вибирати нержавіючий метал, так як він не схильний до корозії. Оскільки будівля завжди буде на вулиці, то обручі зі звичайного заліза швидко заіржавіють і просто «розірвуться», порушивши цілісність усієї конструкції.

Розрахунок матеріалу та необхідні інструменти

Для будівництва лазні-бочки вам потрібно буде купити:

  • профільовану дошку шпунтовану довжиною 5 метрів та перетином 45х90 мм;
  • обрізну дошку довжиною 2,5 м та перетином 50х200 мм для створення торцевих частин лазні;
  • бруси для спорудження підставки для конструкції;
  • дошки для виготовлення лавок та влаштування підлоги;
  • вогнетривкий матеріал (мінерит) для ізоляції пічки (огорожі);
  • обручі для стяжки (хомути) з нержавіючої сталі 4 штуки – довжина розраховується залежно від діаметра кола «бочки» з припусками на стяжку;
  • трубу для димоходу;
  • блоки для дверей та вікон;
  • полог;
  • піч (дров’яну, кам’яну або електричну), яка вибирається залежно від переваг власника лазні та її можливостей;
  • матеріал для влаштування даху (підійде гнучка черепиця, яка укладається зверху лазні або зробити двосхили конструкцію з жорсткою покрівлею);
  • водонагрівальний бак;
  • труби каналізаційні;
  • конопатку, антисептики та протигрибкові засоби;
  • металеві куточки.

Інструменти для роботи:

  • дриль;
  • молотки;
  • саморізи та цвяхи;
  • будівельний рівень;
  • шуруповерт;
  • рубанок;
  • стамеска;
  • шліфувальна машина;
  • будівельний циркуль;
  • електричний лобзик.

Покрокова інструкція з будівництва лазні

Перш ніж приступати до будівництва лазні-бочки, необхідно ретельно продумати систему водовідведення. Багато хто вважає, що досить просто зробити в підлозі кілька отворів, через які рідина зможе йти в землю. Але якщо лазнею користуватися часто, то під нею завжди буде волого, а це призведе до появи гнилі та грибка. Спочатку з’явиться в приміщенні лазні специфічний запах цвілі, потім підлога почне прогнивати і в кінці просто провалиться. Тому варто дотримуватися певних правил:

Етапи спорудження лазні-бочки:

  1. Спочатку потрібно підготувати основу. Так як конструкція лазні має невелику вагу, то немає потреби влаштовувати стаціонарний фундамент. Для установки треба знайти відповідний рівний майданчик і очистити його від сміття. За необхідності додатково розрівняти. Ділянку можна заасфальтувати, покрити тротуарною плиткою або дерном.
  2. Для влаштування підстави взяти обрізну дошку завтовшки близько 5 мм. Матеріал для опори зафіксувати з кроком 1,5 м. Потрібно встановити 2 однакові елементи. Потім на поперечних планках зробити округлі виїмки, на яких зможе стояти бочка. Щоб вони були однаковими, можна з картону вирізати лекала. Ширина бічної планки не повинна бути меншою за 10 см з обох боків.
  3. Всі опорні дошки міцно скріпити між собою саморізами, а для додаткової жорсткості фіксувати металеві куточки. Кріпити їх потрібно по кутах опорної споруди та на місцях стиків поздовжніх та поперечних дощок. Перед тим як з’єднувати всі деталі, їх необхідно обробити антисептичними просоченнями, оскільки потім це буде важко.
  4. Тепер можна починати виготовляти торці бочки. Обидві стінки (задня та передня) повинні бути ідеального розміру (однакового діаметра). У торці необхідно зробити віконця, їхня кількість залежить від проекту. На фасаді повинен бути пробитий отвір для дверей.
  5. Для виготовлення торців потрібно взяти дошки та збити їх за допомогою брусків, створюючи квадрат із рівними сторонами. Потім визначити його центр і обвести спеціальним будівельним циркулем коло і випиляти його електричним лобзиком. Зробити два однакові елементи. У готових конструкціях відзначити, де будуть знаходитися вікна та двері. Випиляти їх контури електролобзиком. Додатково можна закріпити периметр брусками.
  6. Підготувати дошки для обшивки стін. На кожній із них у місцях, де встановлюватимуться торці, треба випиляти пази. Товщина отворів повинна відповідати товщині дощок, з яких зроблена передня та задня стінка. Їхня глибина близько 8–10 мм. У пазах фіксуватиметься днище бочки. Якщо ви вирішили робити парну з декількох кімнат, додатково потрібно вирізати пази для розділових перегородок у двох або трьох місцях.
  7. Дуже важливо, щоб приміщення було герметичним, тому вікна та двері найкраще замовити у спеціальній столярній майстерні.
  8. Встановити основу на підготовлений майданчик із невеликим ухилом. Підвести трубу для зливу води. На підставі у підготовлених перекладинах відзначити центральну точку та до неї прикріпити перший елемент конструкції. Потім по черзі з двох сторін від центрального елемента укласти пази дошки один за одним. Слідкуйте за правильністю установки.
  9. Зібравши підлогу, можна починати встановлювати в пази передню та задню стінку лазні. Також слід монтувати і середні перегородки, якщо передбачено проектом. Не забудьте перевірити міцність їхньої фіксації в пазах, щоб вони могли стояти без сторонньої допомоги. Далі по цих стінах потрібно зібрати всю конструкцію.
  10. Наступні дошки потрібно починати кріпити на стіни та середню частину лазні. Всі роботи варто здійснювати паралельно з двох сторін одночасно, щоб потім зійтися у верхній центральній точці.
  11. Після установки дощок необхідно стягнути діжку металевими хомутами, які забезпечать додаткову міцність конструкції. Кінці обідків потрібно зафіксувати болтами із гайками або іншими з’єднувачами.
  12. Тепер можна встановити покрівлю. Для лазні-бочки підійде м’яка черепиця або гнучкі металеві листи. Можна зробити двосхилий дах і покрити його металочерепицею або профнастилом.
  13. Прикрутити петлі та монтувати вікна. Також на цьому етапі потрібно встановити двері. Якщо у проекті передбачена веранда, то варто розмістити на ній лавочки та облаштувати підлогу.
  14. Перед тим як розпочати обшивку внутрішнього простору лазні, необхідно обробити стіни лляною олією, яка зможе захистити дерево від вологи, не дасть йому деформуватися та потріскатися.
  15. Грамотно виконане внутрішнє оздоблення та розставляння лавок і полиць дозволить із зручністю розміщуватись великою кількістю людей у ​​лазні. Для хорошого повітрообміну на підлогу потрібно укласти дерев’яні ґрати (крок між дошками близько 1 см).
  16. Для того, щоб можна було користуватися лазнею протягом усього року, стіни варто утеплити якісним матеріалом. Також необхідно подумати про пароізоляцію приміщення.
  17. Наприкінці треба встановити грубку (дров’яну або електричну кам’янку). Попередньо зробити отвір у стелі для димоходу. Усі дерев’яні елементи навколо нього обробити спеціальним термоізоляційним матеріалом.
  18. У мийній кімнаті покласти піддон та монтувати душ.

Після того як баня-бочка буде повністю готова необхідно подбати про її обробку, а також врахувати всі нюанси експлуатації, щоб вона служила довгі роки:

  1. Для утеплення лазні фахівці рекомендують використовувати рулонні матеріали, наприклад, URSA та ISOVER.
  2. Як захисне просочення можна використовувати склад з біологічно активними добавками типу «КСД-А».
  3. Після кожного відвідування лазні необхідно добре провітрювати, а при плюсовій температурі залишати вікна і двері відкритими для забезпечення постійного повітрообміну в приміщенні.
  4. Один раз на кілька років всю конструкцію необхідно обробляти антисептичними та протигрибковими засобами (всередині та зовні).

Відео: як побудувати баню-бочку на своїй ділянці

Будівництво лазні-бочки не можна назвати легким заняттям, тому що доведеться докласти максимум зусиль і витратити чимало часу, щоб конструкція вийшла міцною, надійною та довговічною. Але в результаті правильно проведеної роботи ви отримаєте чудове місце відпочинку для вашої родини та друзів.

Лазня бочка своїми руками

Будівництво капітальної лазні задоволення недешеве і за термінами тривале. Але є варіант, який можна зробити самому за кілька днів (при наявності хоч якогось досвіду будівельних робіт). Лазня-бочка – бюджетний варіант невеликий лазні/сауни. Причому споруда саме по собі має незвичайний і привабливий вигляд, так що відпадає необхідність в зовнішній обробці.

Лазня-бочка виглядає привабливо і не потребує додаткової обробки

Розміри лазні-бочки можуть бути від 2 до 6 метрів. Найменші складаються з єдиного приміщення – парній з встановленою в ній піччю.

Маленька лазня-бочка з ганком

Спорудження більшого розміру можуть мати ще й мийну і кімнату відпочинку, іноді до лазні прилаштовують ганок з навісом. Варіантів, насправді, дуже багато.

Схема лазні-бочки великого розміру

Для виготовлення лазні-бочки можна використовувати деревину різних порід, але так як вона буде експлуатуватися в самих несприятливих умовах (опади, сонце чи мороз зовні, пар, високі температури і вологість зсередини), то краще всього використовувати сорти деревини, стійкі до впливу вологи. До таких відносять, насамперед, кедр і модрину. Вони хоч і коштують чимало, але витрати окупаються через тривалого терміну експлуатації споруд з цих порід.

При виготовленні лазні-бочки використовують обрізну дошку з’єднання шип-паз.

Для виготовлення лазні-бочки використовують якісну обрізну дошку з’єднання шип-паз

Деякі компанії можуть виготовити спеціального виду поглиблення у вигляді частини кола. Таке з’єднання зручно використовувати, збираючи кругле спорудження.

Такої форми з’єднання зручно при виготовленні лазні-бочки

Якщо будете використовувати з’єднання звичайного виду, то брати потрібно дошки невеликої ширини, щоб вони «вписувалися» в окружність.

  • 1 Підстава під лазню-бочку
  • 2 Складання перегородок лазні
  • 3 Складання лазні-бочки
  • 4 Внутрішнє обладнання лазні-бочки
  • 5 Зовнішня обробка лазні-бочки

Основа під лазню-бочку

Вага споруди не дуже великий і спеціального окремого фундаменту конструкція не вимагає. Все що вам потрібно – це знайти рівну тверду майданчик, на яку можна буде встановити лазню, і зробити основу, яка буде утримувати кругле спорудження. От і все.

В якості майданчика можна використовувати забетонований, заасфальтований ділянку, викладений тротуарною плиткою, просто добре утрамбований і вирівняний ділянку, покритий дерном.

В якості майданчика для установки лазні-бочки можна використовувати дерев’яний щит

Поставити лазню-бочку можна на добре утрамбованій ділянці землі

Можна поставити лазню-бочку на рівна ділянка ґрунту, покритий травою

В якості підстави можна використовувати бетонну плиту або самому забетонувати майданчик

Основу виготовляють з дощок обрізів високої якості, завтовшки не менше 5 мм Опорні поперечні дошки повинні бути встановлені на відстані не більше 1,5 метрів, так що їх кількість залежить від розмірів лазні. На поперечних деталі вирізають округлу виїмку, яка повторює контури майбутньої лазні. Контури наносять за допомогою лекала, вирізаного з щільного матеріалу. Частина дошки повинна мати ширину не менше 10 див.

Підготовлені деталі з’єднують за допомогою шурупів, додаткову жорсткість конструкції додадуть металеві куточки, прикручені по кутах або в місцях стикування поздовжніх і поперечних деталей підстави (залежно від конструкції).

Підстава для лазні-бочки скріплюють за допомогою шурупів і шуруповерта

Важливо! Не забудьте всі частини обробити просоченням або іншим захисним засобом до початку складання. Після установки бочки це буде зробити дуже проблематично.

Збірка перегородок лазні

Наступний крок – складання перегородок. Дошки торцевих стінок приєднують до декількох брусків основи. Збираючи пер6егородки, не забудьте залишити отвір для установки дверей (дверей, якщо приміщень декілька) і віконця. Всі дошки потрібно обробити спеціальним просоченням для лазні.

Діаметр бочки кожен вибирає сам, виходячи зі складу сім’ї, або тих, хто буде паритися в лазні. Врахуйте, що в дуже маленьких приміщеннях перебувати некомфортно, а на протапливание надто великих потрібно багато часу.

Складання лазні-бочки

На підготовлену основу викладають кілька дощок потрібної довжини, з’єднуючи їх за способом шип-паз. Коли зібрана певна частина, достатня для установки торцевих перегородок, їх встановлюють і закріплюють. Потім продовжують збирати дошки навколо них, завершуючи коло.

Нюанс! Для того щоб перегородки було легше встановлювати на поздовжніх дошках у певних місцях з внутрішньої сторони вирізують пази, рівні ширині дошки перегородки. У них потім встановлюють готову перегородку.

Для забезпечення додаткової жорсткості лазню-бочку бажано стягнути залізними обручами

Для забезпечення жорсткості конструкції готову бочку бажано стягнути залізними обручами. Для з’єднання частин обруча використовують залізні хомути (бажано з двох сторін). Потім в процесі експлуатації і всихання деревини хомути можна буде підтягувати, роблячи щілини мінімальними.

Відео про те, як зібрати лазню-бочку своїми руками: збирає чоловік і йому допомагає дружина.

Внутрішнє обладнання лазні-бочки

Головне у такій лазні – зручні полиці. Їх рекомендують робити з липи або осики. Що ще необхідно зробити у такій лазні – це підлоги. Їх потрібно настилати під невеликим кутом, щоб вода стікала у відведене для неї місце. Для поліпшення циркуляції повітря на підлогу можна покласти дерев’яну решітку, з відстанню між дошками не менше 1 див. В цьому випадку і ногам буде тепло і сухо, і вода буде стікати без перешкод.

Куди відводити воду – залежить від кожного конкретного випадку. Якщо на ділянці є система каналізації – організуйте злив води у відводок труби (щоб не просочувався неприємний запах, поставте спеціальний клапан), якщо каналізації на ділянці немає, можна влаштувати зливну яму, в яку буде відводитися вода.

Електропроводку, якщо така передбачена, проводять під час складання. При цьому використовують кабель в негорючій ізоляції і спеціально для лазень/саун розроблені світильники.

Якщо користуватися лазнею будете тільки в теплу пору, то утеплювати її немає потреби. Якщо ж передбачається цілорічне використання, то краще утеплювати сучасними рулонними матеріалами, але тоді необхідно додатково потурбуватися пароізоляцією і внутрішньою обробкою приміщення.

І ще один важливий нюанс: яку піч поставити в баню-бочку. Тут можуть бути тільки два варіанти: або електрокам’янку, або невелику дров’яну піч. При установці печі не забудьте ретельно і надійно захистити дерев’яні стіни, підлога і стеля біля неї, місце виходу димоходу (при використанні печі на дровах).

Встановлюючи піч у лазні-бочці, подбайте про безпеку

Зовнішня обробка лазні-бочки

Останній необхідний етап – пристрій покрівлі. Можна зробити просто м’яку покрівлю, або зібрати нескладну кроквяну систему, на яку потім змонтувати покрівельний матеріал.

При влаштуванні м’якої покрівлі, верхню частину бочки покривають гідроізолюючим матеріалом, на який зверху настилають м’який покрівельний матеріал (руберойд або бітумну черепицю). Для виготовлення крокв використовують бруски перетином 50х50 мм, а в якості покрівельного матеріалу можна використовувати профнастил або металочерепицю (укладається на обрешітку).

Баню-бочку можна накрити м’яким покрівельним матеріалом

Зовні і зсередини бочку-лазню можна обробити лляною олією, а можна спеціальними складами для лазень. Чим обробляти кожен вирішує сам, виходячи зі своїх поглядів та уподобань.

Лазня-бочка збирається максимум за кілька днів, а радувати вас і дарувати здоров’я може роками. Дуже непоганий варіант для дачного використання і не тільки.

Про автора

admin administrator