Як зробити міні холодильник

Авторadmin

Як зробити міні холодильник

Як зробити міні-холодильник, які працює без електрики

Однією з проблем, що хвилюють дачників в літню спеку, є те, що без холодильника продукти швидко нагріваються, а відповідно, і псуються. Але цей чоловік знає, як можна своїми руками зробити холодильник для дачі, що працює без електрики! Для цього вам знадобляться самі звичайні речі, які завжди є під рукою. Всього 5 хвилин, і у вас є унікальна можливість довго зберігати продукти і охолоджувати напої в спеку, навіть якщо поруч немає звичайного холодильника.

  • 2 горщика для квітів (різних розмірів);
  • пісок;
  • холодна вода;
  • кришка.

Приступаємо до виготовлення нашого “холодильника”

1. Приклеюємо менший горщик всередину великого. Засипаємо пісок в простір між ними. Пісок зберігає температуру всередині меншого горщика за принципом термоса.

2. Заливаємо пісок холодною водою зі шланга, а ще краще – крижаний. Чудово підійде вода з колодязя, але можна також використовувати і звичайну воду з-під крана.

3. Щоб наш маленький холодильник почав працювати, обов’язково закрийте його кришкою. Щоб захистити продукти від прямих сонячних променів, накрийте горщики зверху білим рушником.

4. Результат буде помітний вже через 15 хвилин! Температура всередині такого холодильника приблизно 12 градусів, що дозволяє ефективно охолоджувати будь-які напої. Якщо ж ви постійно будете додавати в пісок холодну воду, то низька температура всередині такого “холодильника” буде триматися дуже довго! Згодом вона навіть може опуститися до 5 градусів!

Ця неймовірно елементарна і корисна конструкція неодноразово виручить вас на дачі або пікніку!

Спасибі, що подивилися!

Схожі статті

Як зробити сумку холодильник своїми руками

Вирушаючи в жарку погоду на прогулянку, пляж, корисно мати під рукою холодні напої, продукти. Але в звичайній сумці вони швидко нагріваються, вже не так приємні на смак. Або уявіть ситуацію: ви їдете в подорож, на пікнік і потрібно, щоб запаси їжі довго залишалися свіжими, охолодженими. У цих випадках сумка холодильна стане справжнім порятунком. У ній продукти, напої надовго збережуть приємну прохолоду, що не зіпсуються навіть в сильну спеку.

Найшвидший варіант – купити готовий виріб. Але часом підібрати підходящу модель буває непросто. Розмір не підходить для потрібної кількості їжі, форма незручна. Плюс заводські вироби коштують дорого.

Куди цікавіше зробити термосумку самостійно. Така тара обійдеться дешевше, розмір можна вибрати будь-який. Саморобний варіант набагато зручніше використовувати. Плюс, можна вибрати відповідний тип для різних умов зберігання продуктів: невелику пляжну сумочку або місткий холодильник в автомобіль. Досить озброїтися потрібними матеріалами, терпінням, викроїти час для виготовлення. Особливі навички швачки не знадобляться. Головне – знати, як зробити сумку холодильник своїми руками. Справитися з цією захоплюючою задачею зможе кожен.

Зміст:

  1. Виготовляємо переносний варіант
  2. Збираємо виріб своїми руками
  3. Корисні поради при виготовленні
  4. Зручний холодильник для автомобіля
  5. Збираємо саморобний холодильник
  6. Чим замінити акумулятори холоду
  7. Поради щодо використання сумки-холодильника

Виготовляємо переносний варіант

Насамперед потрібно підібрати підходящу за формою, розмірами основу. Все залежить від того, яка сумка потрібна: невелика або містка. Краще вибирати виріб із застібкою-блискавкою. Така конструкція краще зберігає внутрішню температуру.

Виберіть зручну сумку: пляжну, спортивну, дорожню, місткий шоппер.

Головна деталь виробу – тепловідбивний матеріал, який допоможе зберегти потрібну температуру всередині тари. Вибирайте вологостійкий матеріал. Тоді зовнішній чохол не промокне при незначній конденсації всередині.

Відмінне рішення – фольгоізолон. Це спінений поліетилен, покритий металізованою фольгою. Він буває одно- і двосторонній. Останній краще утримує температуру. Продукти в такій тарі довше залишаться охолодженими. Є ще варіант ізолона, де одна сторона покрита клейким матеріалом. З нього простіше зробити термостійку підкладку. Його зручніше використовувати, але коштує він дорожче. Беріть ізолон про запас. Зайві сантиметри можна відрізати, а от додати відсутні буде складніше.

Ще один важливий матеріал для створення сумки холодильника своїми руками – скотч. Їм ви будете проклеювати стики підкладки, щоб вона краще зберігала температуру. Вибирайте звичайний, двосторонній скотч, використовуйте фольгований. Останній менше пропускає тепло на стиках, забезпечує додаткове утримання температури.

Збираємо виріб своїми руками

Після того, як ви підібрали необхідні матеріали, настає час підготувати основу майбутньої термостійкої підкладки, сформувати виріб.

  1. Зробіть викрійку з фольгоізолону. Для цього зніміть мірки з обраної сумки. Пам’ятайте: підкладка повинна бути менше за розміром, ніж основна тара, щоб вона легко помістилася в виріб. Оптимально – відняти 5 см від зовнішніх розмірів чохла і по ним зробити викрійку з заготовки.

Можете зробити єдину викрійку для всього виробу. Враховуйте розміри бічних стінок, денця, верху, передній, задній частин зовнішнього чохла. Якщо складно прорахувати, як буде виглядати цільна заготовка, відріжте матеріал для кожної ділянки окремо. Пізніше ви склеїти їх скотчем.

  1. По розмітці акуратно відріжте необхідну кількість матеріалу.
  2. Складіть отриману заготовку, сформувавши з неї каркас термостійкої підкладки. Бортики будуть краще тримати форму, якщо їх прихопити нитками, степлером.
  3. Заізолюйте стики скотчем. Пройдіться по зовнішньої, внутрішньої сторонам, щоб не залишилося просвітів. Так виріб буде краще утримувати температуру.
  4. Вставте підкладку, яка вийшла всередину обраної сумки. Вільний простір між стінками заповніть ватином, синтепоном, обрізками старої ковдри. Так виріб буде краще тримати температуру.

Корисні поради при виготовленні

Якщо використовуєте односторонній ізолон, виготовляючи термосумку своїми руками, стежте, щоб фольга була зовнішнім шаром підкладки.

З ізолону з клейкою основою простіше сформувати підкладку. Прикладіть матеріал впритул до внутрішньої поверхні тари. Акуратно знімаючи захисний шар, розправте фольгоізолон по тканині. Якщо між ділянками термоматеріала є зазори, заклейте їх скотчем.

У термоізоляційної основи обов’язково повинна бути кришка, щоб прохолода краще трималася. Зробіть кришку трохи більше підстави, тоді її можна просто заправити в стінки каркас. Або доповніть її липкими смужками, ушийте блискавку.

Щоб каркас краще тримав форму, вставте в бортики пластинки з фольгоізолону. Приклейте їх скотчем. Також відрізи з ізолону можна використовувати як розділові елементи, сформувавши всередині тари окремі сектори для зберігання продуктів.

Зручний холодильник для автомобіля

Якщо ви відправляєтеся в подорож на власному авто і потрібна містка тара, то краще зібрати саморобний ящик-холодильник. Його зручно встановити в багажник, покласти на заднє сидіння. Якщо ви не плануєте носити виріб, то такий варіант оптимальний. А на випадок транспортування, зробіть зручні ручки.

Виріб стане в нагоді і вдома. Наприклад, якщо ви приготували страви до святкового застілля, а в стаціонарному холодильнику не залишилося місця для їх зберігання.

Зібрати його також просто, як зробити термосумку. Знадобиться фольгоізолон, скотч, як в попередньому випадку. Але крім них, необхідно запастися каркасом, додатковим утеплювачем.

В якості каркаса можна використовувати будь-який відповідний за розмірами ящик з щільного картону, фанери. Підійде місткий пластиковий контейнер. Якщо тари потрібного розміру не знайшлося, можете зробити її вручну з листів фанери, дощок, картону. Тут вже вибирайте самі.

На роль утеплювача підійде пінопласт. Він легкий, не ускладнює термобокс, відмінно утримує температуру. Плюс коштує дешево. Єдиний його недолік – при різанні може сильно кришитися. Як результат – вирізати бортики підходящої форми буде складно.

Відмінна альтернатива пінопласту – піноплекс. Це більш щільний матеріал. Він має всі переваги пінопласту, але при цьому відсутні недоліки бюджетного побратима. Матеріал легкий, відмінно ріжеться, не кришиться.

Збираємо саморобний холодильник

Коли всі матеріали підготовлені, приступайте до збірки холодильної камери.

  1. Внутрішню частину форми обробіть першим шаром утеплювача. Зробіть виміри по стінках тари. Наріжте пластини пінопласту або піноплексу, вставте їх по периметру контейнера. Щоб утеплювач краще тримався, зафіксуйте його на стінках тари за допомогою клею, що не містить ацетон.
  2. Обробіть стики скотчем при необхідності. Заклейте всі щілини й просвіти.
  3. Викладіть другий шар утеплювача – ізолон. Попередньо наріжте пластини з термоматеріалу або зробіть викрійку, як у випадку з переносною сумкою-холодильником. Сформуйте внутрішню частину підкладки. Добре, якщо ви приклеїте ізолон до першого шару утеплювача двостороннім скотчем для більшої герметичності. Або просто щільно укладіть його на піноплекс.
  4. Проклейте стики ізолона скотчем. Слідкуйте, щоб не було зазорів. Інакше холодильна камера буде втрачати внутрішню температуру, продукти будуть швидше нагріватися.
  5. Зробіть верхню кришку для термоконтейнера. Виріжте основу з картону або фанери. За розміром вона повинна збігатися з периметром верхньої частини холодильника. Внутрішню поверхню кришки утепліть, як і весь ящик. Спочатку шар піноплекса. Зверху на нього – фольгоізолон. Але параметри внутрішньої підкладки кришки повинні бути менше її розмірів. Вони повинні збігатися з внутрішнім периметром верхньої частини контейнера. Щоб при закритті, кришка щільно сіла, не пропускала тепло.

При необхідності можете доповнити кришку ручками. Так її буде зручно знімати. Для додаткового комфорту використання можна прикріпити кришку до каркасу за допомогою меблевих петель. Тоді при відкритті вона буде просто відкидатися.

Щоб міні-холодильник було зручно донести до машини, а потім вийняти з багажника, перенести на місце відпочинку, забезпечте його міцними ручками-шлейками. Виготовити їх можна з широкої стрічки, пропустивши для більшої надійності через днище контейнера.

Якщо хочете створити додаткову термоізоляцію, обшийте ящик ізолоном по зовнішній поверхні. Фольгована сторона матеріалу повинна бути зовні контейнера.

При бажанні можете пошити для контейнера зовнішній чохол з будь-якої тканини. До нього ж можна прикріпити ручки для зручного транспортування. Такий чохол захистить від пошкоджень зовнішній шар фольгоізолону, якщо ви його використовували.

Чим замінити акумулятори холоду

Для заводських холодильних сумок, побутових виробів виготовляють спеціальні акумулятори холоду. Це плоскі пластикові контейнери з вузькою шийкою, де знаходиться охолоджувач. Помістивши такий виріб в термобокс, ви довше збережете потрібну температуру продуктів. Але необов’язково купувати спеціальні акумулятори. Їх можна зробити власноруч. Обійдеться такий варіант набагато дешевше:

  • Рідкі акумулятори. Використовуйте пластикові пляшки, гумові грілки, герметичні zip-пакети. У пляшку або грілку налийте воду, заморозьте її. А в пакет можна помістити готовий лід. Щоб охолоджувач довше не танув, додайте у воду сіль. Так саморобні акумулятори прослужать довше.
  • Гелеві акумулятори. Тут підійдуть всі ті ж zip-пакети, пляшки. Рідина готується за наступним принципом. У воді розведіть сіль, додайте желатин або шпалерний клей. Дотримуйтесь пропорції води і продукту, зазначені виробником. Залийте готову суміш в тару, заморозьте її.

Краще використовувати вироби з герметичних пакетів. Вони мають оптимальну форму, їх зручніше розкладати між продуктами, ніж, наприклад, пляшки із замороженою рідиною. Такі акумулятори займають менше місця.

Поради щодо використання сумки-холодильника

Правильно завантажуйте продукти, напої. Чим щільніше вони укладені, тим менше буде втрата температури. Вміст термобокса довше буде залишатися охолодженим.

Намагайтеся заповнити весь простір контейнера. Так температура буде знижуватися повільніше.

Попередньо охолодіть продукти перед завантаженням. Оберніть їх додатковим шаром фольги, щоб температура краще зберігалася.

Акумулятори холоду викладіть по дну сумки, покладіть їх між продуктами.

Тримайте термоконтейнер подалі від прямих сонячних променів. Якщо перевозите його в машині, накрийте зверху ковдрою або листом ізолона.

Сподіваємося наші поради, як зробити сумку холодильник, стануть в нагоді вам. Слідуючи інструкції ви без праці самостійно зберете зручний термобокс. У будь-якій подорожі у вас будуть під рукою прохолодні напої, свіжа їжа.

Как сделать самодельный холодильник в домашних условиях

В холодильных установках холод вырабатывается только двумя способами – фреоном и электрическими элементами Пельтье (термоэлектрического преобразователя). Первый вариант подходит для больших агрегатов, таких как двухкамерные холодильники или двухдверные приборы Side-by-Side. Второй – для самодельных небольших ларей. Несмотря на сравнительную простоту устройства и распространенность, холодильники остаются дорогостоящим прибором. Именно поэтому тема самостоятельной сборки небольших морозильных камер с использованием элементов Пельтье актуальна и важна.

Лучшие материалы для самодельного холодильника

При наличии знаний и всех необходимых запчастей сделать функциональный самодельный холодильник достаточно легко.

Начать следует со сборки корпуса будущего устройства. Для производства ларя используются самые разные материалы:

  • куски ламината – благодаря наличию специальных пазов конструкция легко собирается и отличается прочность;
  • пенопласт – хрупкий материал, легко обрабатывается, не боится влаги;
  • МДФ или ДВП – без специальной обработки боится влаги;
  • пеноплекс или техноплекс используется для утепления внешних стен зданий;
  • пластиковый бокс с крышкой (ящик для инструментов).

Вообще у кого, что завалялось в гараже или на балконе, то и подойдет, главное, это снаружи и внутри утеплить короб.

Опыт показывает, что оптимальный вариант для самодельного холодильника – экструдированный пенополистирол.

Среди его достоинств выделяется:

  • низкий уровень теплопроводимости — всего 0,031 Вт/(м·°K);
  • относительно высокая прочность (чем плотнее материал, тем прочнее);
  • стойкость к воздействию влаги;
  • маленький вес.

Кроме того, материал легко обрабатывается, а сделанные из него детали отлично склеиваются при помощи обычных жидких гвоздей.

Как сделать короб самодельного холодильника

Собрать короб для будущего холодильника достаточно просто. Для заготовок рекомендуется приобрести несколько листов пенополистирола толщиной 5 мм. Этот материал продается листами размером 1200х600 мм, а недорогая цена за один элемент не ударит по карману. Между собой детали короба соединяются обычной монтажной пеной. В работе не обойтись без рулетки, ножа, карандаша и уровня.

  1. За основу шаблона берется деревянный или картонный ящик средних габаритов. По его размерам из пенополистирола обычным или канцелярским ножом вырезаются детали – стенки и крышка.
  2. Монтажной пеной они соединяются между собой. На поверхность листа наносится слой пены, после чего заготовки необходимо соединить, дав им просохнуть 10 минут. Для удачного закрепления важно не двигать листы до полного просыхания. Для максимальной теплоизоляции рекомендуется делать стенки холодильника двойными.
  3. Крышку холодильника следует вырезать так, чтобы она полностью закрывала пространство ларя и плотно прилегала к его стенкам.
  4. После полного просыхания короба его можно красить. Пенополистирол поглощает краску, поэтому красить его лучше в несколько заходов.
  5. Изнутри холодильник при помощи жидких гвоздей обклеивают обычным утеплителем с алюминиевой фольгой.

Готовый ящик уже отлично удерживает холод, однако для того чтобы он мог его вырабатывать, короб следует дополнить преобразователем холода и необходимыми для его работы элементами.

Монтаж охлаждающего узла, расчет мощности элементов Пельтье

Следующий шаг – это сборка и монтаж охлаждающего узла будущего холодильника. Чтобы получить полноценно работающую технику, нужно подключить корпус к элементу Пельтье, который можно купить в любом магазине радиотехники и компьютерных комплектующих.

Принцип работы термоэлектрического преобразователя Пельтье заключается в разнице температур их верхней и нижней части. При подаче на элемент питания в 12В, ток который проходит через деталь, преобразуется в тепловое излучение (верхняя сторона) и холодный поток (нижняя сторона).

Достоинствами элемента Пельтье является отсутствие движущихся деталей, газа или жидкости. Помимо этого их работа не сопровождается шумом. Используется деталь, как в мини-холодильниках, так и в кондиционерах или кулерах питьевой воды.

Главный недостаток элемента – это его сравнительно высокая стоимость.

Нижний край элемента Пельтье и становится источником холода для самодельного холодильника. Главная технологическая задача на этом этапе заключается в передаче холода во внутреннюю часть холодильника, где устанавливается радиатор и, наоборот, отвода тепловой энергии наружу. С точки зрения физических процессов, эффективной является следующая конструкция:

  1. В боковую стенку холодильника под прямым углом монтируется алюминиевый брус. Металлическая поверхность обеспечит подачу холода внутрь корпуса.
  2. Со стороны камеры к брусу присоединяется радиатор, который распространяет холод.
  3. С внешней стороны к алюминиевой детали прикрепляется элемент Пельтье, который выделяет тепловую энергию.

Можно пойти более легким путем и посадить охладитель на клей-герметик, но это менее эффективно.

Как сделать расчет холодильника, работающего на элементах Пельтье

Для того чтобы самодельный холодильник полностью выполнял возложенные на него функции, следует произвести правильные расчеты.

Учтите, что теплопотеря холодильника зависит от разницы температуры внутри и снаружи прибора. Например, температура помещения, где стоит ларь, равняется 25 градусам. Соответственно если на холодильнике не будет установлен охладительный элемент, внутри его будут те же 25 градусов. Если добавить один элемент Пельтье с радиаторами по сторонам и усилить его кулером, то через некоторое время температура в герметичном отсеке в 30 литров понизится до 19 градусов. Как это выглядит на бумаге:

  • начертите на листке две оси. В точке их пересечения поставьте число 0. При этом горизонтальная линия — это температура, а вертикальная — мощность одного элемента Пельтье, который уравновешивает потерю тепла.
  • для наглядности на горизонтальной линии поставьте точку, которая обозначит температуру без элемента равную 25 градусам;
  • из этой точки начните вести прямую линию в сторону вертикальной оси;
  • на участке 2/3 поставьте точку, которая обозначит температурный показатель 19 градусов;
  • если отметить еще 1/3 отрезка, то температура уменьшится до 13 градусов и для этого показателя понадобится уже два элемента. Каждая последующая деталь понижает температуру на 6 градусов.

Для охлаждения воздуха в небольшом домашнем холодильнике понадобится три элемента Пельтье. Для обеспечения прибора энергией подойдет блок питания из обычного компьютера. Помимо этого он может работать от автомобильного аккумулятора (понадобится удлинитель с разъемом под прикуриватель).

Чтобы ваш холодильник генерировал холод, важно при установке элемента Пельтье придерживаться ряда правил и рекомендаций.

  1. Соблюдайте полярность проводов. Если этого не сделать и поменять полярность, то при работе элемента нагреваться и охлаждаться будут противоположные части детали.
  2. Обеспечьте верхней части элемента, которая нагревается, постоянное воздушное охлаждение. Для этой цели подойдет как специально купленный кулер, так и вентилятор из системного блока компьютера. От силы потока воздуха во многом зависит и мощность работы элемента Пельтье.
  3. Важной деталью в бесперебойной эффективной работе охладителя является изоляционная прокладка. Она отводит тепло верхней стороны элемента, чтобы нижний охлаждающий радиатор бесперебойно выполнял возложенную на него задачу.
  4. Крепить рабочий элемент между верхним и нижним радиатором рекомендуется по типу «бутерброда». Вначале идет верхний радиатор. Далее при помощи шприца наносится небольшой слой теплопроводной пасты. На это вещество приклеивается керамическая поверхность элемента Пельтье. На нижнюю часть детали снова наносится теплопроводной крем, на который крепится нижний охлаждающий радиатор. Для соединения всех комплектующих их следует крепко прижать и дать конструкции просохнуть пять часов.

Дополнительно к нижнему радиатору можно присоединить еще один кулер. Он позволит устройству лучше распространять по площади ларя холод. Также холодильник быстрей наберет необходимую температуру. Кулер исключает возникновение на стенках устройства конденсата, благодаря чему помещенные в него продукты всегда будут сухими.

Процесс набора необходимой для охлаждения продуктов температуры зависит от того, насколько тепло в том месте, где находится холодильник. Чем теплее снаружи, тем охлаждение происходит дольше. Важный аспект — теплоизолирующие качества самого холодильника и его объем. Хороший самодельный холодильник должен быть герметичным и оснащен плотно прилегающей крышкой.

Подводя итоги можно сделать вывод, что для самостоятельного создания небольшого холодильника, который будет морозить и сохранять холод, понадобится три элемента Пельтье и два кулера на охладительный и нагревательный радиатор. Корпусом станет заранее покрытый утеплителем бокс или собственноручно собранная конструкция из пенополистирола, пенопласта или любого другого материала. При наличии всех перечисленных предметов, минимальных навыков работы с техникой, времени и желания повторить опыт самостоятельной сборки холодильника сможет каждый.

Про автора

admin administrator