Як зробити склянки для розсади своїми руками

Авторadmin

Як зробити склянки для розсади своїми руками

Склянки для розсади: як обрати правильну ємність?

Саморобні стаканчики для розсади – бюджетний та зручний варіант для висаджування насіння. Початок дачного сезону б’є по кишені, тому будь-який спосіб заощадити вітається. Традиційно як ємності для розсади використовують дерев’яні та пластикові горщики, одноразові стаканчики та надрізані бляшанки. Можна зробити зручні та економні стаканчики для розсади своїми руками.

У кожного виду горщиків є ряд переваг та недоліків. Щоб зробити правильний вибір, потрібно докладніше розглянути всі варіанти.

В якості ємності для розсади використовують:

  • дерев’яні скриньки;
  • касети із пластику;
  • стаканчики з торфу;
  • торф’яні таблетки;
  • пластикові одноразові склянки або ємності від сметани, йогуртів та вермішелі швидкого приготування;
  • відерця від моркви по-корейськи або квашеної капусти;
  • паперові стаканчики з-під гарячих напоїв;
  • надрізані упаковки «тетра-пак» з-під соків та молочних продуктів;
  • саморобні стаканчики, виготовлені з газетного паперу.

Про кожен вид поговоримо окремо.

Дерев’яні ящики

Великий ящик використовують для сіяння насіння томатів, перцю, квітів. У загальному ящику сходи зростають до досягнення 10-15 см. Після цього необхідне пікірування: розсадження розсади в індивідуальні ємності. Перед висаджуванням ящик усередині застилають харчовою плівкою (або звичайним поліетиленом).На дні ящика знаходяться невеликі отвори, через які може протікати вода, тому ящик потрібно встановлювати на піддон.

Перевагою такої ємності є дешевизна. Ящик можна зробити самостійно, обрізавши і сколотивши непотрібні дошки. Ви можете самі регулювати розмір (з огляду на довжину та ширину підвіконня). Основний мінус – тяжкість. Дерев’яна скринька сама по собі важить чимало, а після наповнення землею може стати непідйомною. Необхідність пікірування – ще один недолік. При поділі сходів високий ризик пошкодити нерозвинену кореневу систему.

Касети із пластику

Пластикові касети – дуже зручний пристрій для вирощування розсади. Воно має схожу будову з формою для заморожування льоду, щоправда, обсяги ємностей набагато більші. На дні кожного поглиблення проколото отвір для дренажу. Досить просто заповнити касети спеціальним ґрунтом.Кожна склянка розрахована на одну рослину.

Вартість касет скромна. Склянки для розсади скріплені між собою не дуже міцно, їх легко можна розрізати ножицями. Вони легкі та компактні. При транспортуванні потрібно бути обережним: деякі касети роблять із неміцного матеріалу, і стаканчик може тріснути. Перець і баклажани краще садити в глибші ємності.

Стакани з торфу

Торфяні ємності – нововведення для городників. Основна перевага виробу – висаджування в ґрунт прямо з формою. Торф розкладається у землі, тому сходи не потрібно діставати з ємності, ризикуючи пошкодити коріння. Крім того, сама склянка – готове добриво для ґрунту. Однак деякі городники не радять сіяти в них насіння. На їхню думку, краще використовувати торф’яні склянки для пікірування.

Перевага виробу – мінімум необхідних махінацій: пікірування, пересадка.Відсутня ризик «поранити» коріння. Мінус лише один – можливість купити неякісний товар. У деяких випадках ємності для розсади починають розвалюватися, кришитися, на них може з’явитися пліснява. Купувати такі горщики можна лише у перевірених магазинах.

Торф’яні таблетки

Спресовані «плюшки» з торфу – дорожчий аналог стаканчиків. Вони відрізняються тим, що таблетку не потрібно насипати грунтову суміш для розсади. Сухі таблетки укладаються у піддон із водою. Через час вони набухають. Всередину висаджують насіння. Посадка проводиться простіше простого: таблетка з пророслим рослиною закопується в землю.

Перевага – мінімальна витрата сил. Недолік – дорожнеча. Пігулки коштують у 5 разів дорожче за звичайні стаканчики. Однак вам не потрібно витрачатися на ґрунтову суміш. Деякі городники використовують таблетки лише першому етапі вирощування розсади.Після того, як рослина підросла, вони закопують таблетку в склянку з ґрунтом.

Стканчики з пластику

Це можуть бути одноразові пластикові стаканчики або склянки з-під йогурту, плавленого сиру або квашеної капусти. Можна використовувати одноразові картонні склянки для гарячих напоїв, що залишилися після відвідування кав’ярні. Головне – вибрати ємності різного розміру. Якщо ви купуєте одноразовий посуд, потрібно придбати два комплекти: чарочки (по 100 мл) та пивні склянки (по 500 мл). Перший комплект зручний для сіяння насіння. Великі ємності використовуються при пікіровці.

Перевага – дешевизна та зручність. Такі горщики можна використовувати не один рік. З них легко вилучається земляна грудка разом із кореневою системою. Недоліки: незручність при транспортуванні через нестійкість та відсутність дренажу. Перед заповненням їх ґрунтовою сумішшю потрібно зробити невеликі отвори у дні.Це зручно робити за допомогою розжареного шила.

Коробки з-під молока та соку

Картонні упаковки від соку або молочних продуктів зручно використовувати для висадки розсади. Для цього їх потрібно обрізати. Висота склянки залежить від культури, що висаджується. Баклажану та перцю потрібно більше ґрунту для повноцінного розвитку кореневої системи. Незважаючи на те, що стаканчики виготовлені з паперу, їх у жодному разі не можна закопувати. Вони не розчиняються у ґрунті. У дні необхідно зробити отвори для дренажу.

Можна виготовити горщики для розсади своїми руками. Висоту можна регулювати самостійно. Такі ємності можна легко перевозити: вони легкі і стійкі. Дуже легко витягувати земляну грудку. Для цього склянки потрібно просто розірвати.

Самодельні паперові ємності

Самодельні паперові склянки абсолютно безкоштовні, нетоксичні та зручні в експлуатації.Щоправда, потрібно буде витратити близько півгодини виготовлення партії ємностей. Стара газета повертається вдвічі, обертається навколо склянки чи пляшки. Частину аркуша газети потрібно підвернути всередину, сформувавши донце. Отвори робити не треба.

Такі формочки можна сміливо закопувати в лунки у відкритому грунті. Бажано використати папір без друкарської фарби, але старі газети теж підійдуть для цієї мети. Висота ємності під розсаду перцю або баклажанів повинна бути близько 12 см, діаметр – 8-9 см. Для розсади томатів і капусти підійдуть склянки меншого розміру: 10 см у висоту та 6-7 см у діаметрі.Стаканчики для розсади своїми руками можна зробити з яєчної шкаралупи. Такі маленькі горщики підійдуть для висаджування маленьких декоративних рослин. Перед посадкою потрібно злегка стиснути шкаралупу в руці, щоб вона розкришилася.

Будь-який варіант виробу має недоліки та переваги. Кожен городник повинен враховувати специфіку культури, що висаджується, і фінансові можливості.Якщо ви маєте тривале транспортування, потрібно вибирати більш щільні горщики. Головне – садити рослини з любов’ю, щоб вони віддячили вам здоровим урожаєм.

Стаканчики для розсади своїми руками

Весна для любителів садівництва – найгарячіша пора, яке в першу чергу має на увазі роботу з насінням. Сучасні магазини пропонують городникам цілий асортимент різноманітних контейнерів для розсади, але заради економії більшість садівників вважають за краще обходитися підручними засобами і матеріалами. Існує безліч способів зробити стаканчики для вирощування насіння своїми руками, і нижче ми поговоримо про найпростіших і найдешевших з них.

Стаканчики для розсади своїми руками

Зміст покрокової інструкції:

Стаканчики з металевих і пластикових баночок

Класичний варіант – це тара з металевих банок з-під консервованих продуктів. У денці слід просвердлити кілька дірочок (найкраще зсередини), а для того, щоб розсаду було простіше отримувати від ємності, на її стінках робиться кілька розрізів. Якщо стаканчики передбачається використовувати більш ніж один раз, їх краще не розрізати, а просто покласти на дно смужку щільного паперу або поліетилену – щоб дістати земляний кому і не пошкодити коріння, її потрібно буде просто потягнути. Аналогічним способом можна використовувати бляшані пивні банки, обрізані зверху, а також пластикові пляшки і втулки від туалетного паперу.

Жерстяні банки підходять для вирощування розсади

Старі банки для розсадження рослин

Пластикові стаканчики з-під йогурту можуть служити тарою для розсади овочів і квітів. Для початку потрібно вирізати дно банки, а замість нього покласти відповідний за розміром гурток жерсті або картону.

Розсада перцю в пластикових стаканчиках

Коли пагони потрібно буде висаджувати, на імпровізоване дно досить буде натиснути паличкою. Важливо відзначити, що найгірше для розсади підходять прозорі одноразові стакани, так як коріння в таких ємностях не отримують достатньо світла і ріст пагонів сповільнюється.

Розсада в пластикових стаканчиках

Стаканчики з паперу або газети

Робимо своїми руками стаканчики з газети

Тару для розсади з паперу або газет робиться декількома способами. Для першого знадобиться відповідний циліндр (можна використовувати пластикову пляшку або консервну банку, обрізану зверху) в якості основи, а також смужки паперу підходящої ширини. Якщо папір досить щільна, для виготовлення одного стаканчика буде достатньо трьох смуг, а якщо тонка, краще додати ще 2-3. Паперові смуги потрібно докласти до основи так, щоб вони виступали за її край не менше ніж на 5-6 см (в залежності від радіуса), після чого загорнути її в папір (не дуже щільно, щоб циліндр або банку можна було без праці витягти) . Виступаючі краї потрібно добре притиснути, формуючи таким чином дно стаканчика. Після цього основу можна витягти, а в отриману ємність висадити розсаду.

Складіть лист газети навпіл

Обмотайте банку, залишивши припуск на дно-клапан

Складіть дно і край стаканчика

Насипте в отриманий стаканчик грунт

Стаканчики для розсади можна виготовити і за принципом пап’є-маше. Для цього буде потрібно кілька склянок, чаша з водою і старі газети або навіть туалетний папір. Газети добре розмочити і сформувати на звичайному склянці майбутню ємність. Якщо для виготовлення стаканчиків буде використовуватися туалетний папір, замість чаші з водою потрібно взяти пульверизатор. Туалетний папір обмотують навколо форми, після чого добре зволожують з пульверизатора і добре притискають до стінок склянки. Заготівлю сушать протягом 24 годин, після чого виймають круговими рухами.

Обмотуємо форму папером

Паперові стаканчики з розсадою

Паперові або газетні стаканчики зручні в першу чергу тим, що розсаду згодом дуже зручно висаджувати в грунт. Папір можна просто розірвати і викинути, або навіть висадити пагони разом з тарою (папір з часом зруйнується природним способом), не пошкоджуючи при цьому навіть самих дрібних корінців.

Висаджувати розсаду зі стаканчиках

1. Розсада витягнута з стаканчика. 2. Розсада в лунці. 3. Закладення лунки ґрунтом

Стаканчики з плівки

Щоб виготовити стаканчики для розсади з поліетиленової плівки найкраще брати плівку, яка використовується для теплиць. Крім того, знадобиться основа відповідної форми і звичайний канцелярський степлер. Плівку нарізають смугами, обмотують навколо основи і скріплюють скобами, після чого виходить квадратний стаканчик. Простіший варіант – зробити з плівки трубочки, загнути верхні краю для жорсткості, встановити їх в ящику або піддоні і заповнити землею. В цьому випадку найголовніше, щоб плівка була досить щільною, інакше вона просто втратить форму.

Виготовлення плівкових стаканчиків

Якщо вдома накопичилося багато пакетів з-під кисломолочних продуктів, їх цілком можна пустити під розсаду. Пакети підвертають, висаджують в них насіння, після чого відвертають краю і підсипають необхідну кількість землі в міру росту пагонів. Єдиний недолік такого способу полягає в тому, що пакети досить нестійкі і вимагають додаткової опори. Для більшої жорсткості їх краю рекомендується зміцнити по периметру картонними смужками.

Ємності для розсади, виготовлені з пакетів

Стаканчики для розсади

В які стаканчики краще висаджувати розсаду?

Відповісти на питання, які стаканчики найкраще використовувати під розсаду, досить складно, так як це залежить від особливостей культури, яку планується вирощувати, і інших чинників. Сьогодні в магазинах для садівників можна купити різні ємності для вирощування рослин: торф’яні стаканчики і таблетки, а також пластикові контейнери різних форм і розмірів.

торф’яні ємності

Ємності з пресованого торфу мають ряд дуже цінних переваг. По-перше, вони забезпечують максимальну приживлюваність молодих рослин, так як їх можна висадити в грунт прямо з ємністю, не травмуючи навіть самих дрібних корінців. Особливо це цінно при вирощуванні ніжних культур, які «не люблять» пересадки на нове місце. По-друге, матеріал, з якого виготовлена ​​тара, не просто руйнується природним способом, а перетворюється в живильне добриво.

Розсада огірків в торф’яному горщику

Стаканчики з торфу бувають як круглими, так і квадратними – останні дуже зручні, тому що не займають багато місця на підвіконні.

Горщики торф’яні квадратні

При покупці такої тари важливо пам’ятати про те, що для зниження витрат деякі виробники додають в матеріал картон, а такі ємності не годяться для вирощування розсади – при висадці в грунт корінці пагонів погано проходять через товстий картонний шар, через що рослини починають погано рости . Крім того, посадка насіння в горщики з торфу вимагає знання деяких правил:

  • ємності потрібно поставити на керамзит або пісок;
  • земля постійно повинна бути зволоженою, так як вода з таких горщиків швидко випаровується, в результаті чого розсада буде погано рости (правда, надлишок вологи може привести до появи племені на стінках стаканчиків);
  • у міру росту пагонів їх потрібно відсувати один від одного, щоб коріння молодих рослин не перепліталися між собою.

Також у продажу є торфоперегнійні таблетки, які не менше зручні для висаджування розсади – намокая, вони можуть значно збільшуватися в розмірах. Якщо немає можливості купити такі таблетки, їх можна замінити поживними зробленими самостійно поживними кубиками.

Живильні кубики своїми руками

Для виготовлення кубиків знадобляться:

Як зробити торф’яні кубики

Компоненти потрібно змішати між собою, після чого на кожен кілограм отриманої суміші додати 15 г аміачної селітри, стільки ж сірчанокислого калію, 50 грам суперфосфату і воду так, щоб маса мала консистенцію густої сметани. Її потрібно викласти в піддон шаром 8-10 см, після чого нарізати гострим ножем кубиками необхідного розміру. Для зручності кубики злегка відсувають один від одного і висаджують насіння.

Відео – Таблетки, кубики для розсади своїми руками

пластикові ємності

Кращі горщики для розсади

Пластикові контейнери для вирощування насіння можуть бути двох видів: звичайні горщики і касетні ємності, які мають вигляд скріплених між собою осередків. Горщики більше підходять для домашніх рослин, так як пересаджувати пагони з них досить складно – коріння дуже щільно переплітаються між собою, в результаті чого сильно пошкоджуються. Якщо розсаду планується вирощувати в пластикових контейнерах, дуже важливо підібрати правильний розмір.

Культура Ширина горщика, см Висота горщика, см

Ніздрюваті, або касетні ємності – це скріплені між собою маленькі горщики, в кожен з яких висаджують одну рослину. Їх виготовляють з якісного гладкого пластика, тому земляний кому дуже легко дістати, не пошкоджуючи при цьому коріння. Купуючи таку тару, краще вибирати ємності з піддоном, інакше його доведеться виготовляти самостійно.

Великі пластикові касети для розсади

Недолік такого способу вирощування розсади полягає в тому, що в міру росту пагонів вони починають тіснити один одного. Тобто, подібна тара не підходить для розсади, яку потрібно вирощувати протягом довгого часу, але її цілком можна використовувати для рослин, які не набирають великої маси листя: наприклад, айстри або капуста.

Готові касети для вирощування розсади

Касети і міні-парники

Касети для розсади

У будь-якому випадку при покупці готової тари для вирощування розсади потрібно звертати увагу на такі фактори: достатня місткість, жорсткі, непрозорі стінки з невеликою теплопровідністю, а також наявність дренажної системи, яка позбавить розсаду від зайвої вологи. В таких умовах пагони виростуть сильними і здоровими, а рослини порадують садівника багатим урожаєм.

Відео – Стаканчики для розсади своїми руками

  • Главная
  • из Бруса
  • Натяжной потолок
  • Строительство бань
  • Строительство зданий
  • В панельном доме
  • Новости

Мастер натяжные потолки Статьи Опубликовано: 21.12.2016 Мастер потолков монтаж натяжных потолков в Челябинске, 3D потолки, резные натяжные потолки Apply Понгс (Pongs) – выпускает полотна, как матовой и сатиновой фактуры, так

Выбор хороших натяжных потолков Качественные натяжные потолки придают помещению изысканный вид, подчеркивают особенности интерьера. В сочетании с подсветкой натяжные потолки могут создавать действительно оригинальные и изысканные интерьеры.

“Element” – натяжные потолки в Санкт-Петербурге Мы рады предложить вам действительно огромный выбор материалов и решений для декорирования потолка. У нас вы найдёте любые варианты натяжных потолков: от традиционных до самых неожиданных и ярких.

Какие выбрать светильники для натяжных потолков, основные правила Светильники для натяжных потолков представлены множеством исполнений, отличных по конструкции, параметрам, способу крепления и типу источника света. Такое разнообразие моделей разных марок (в частности,

Вредны ли натяжные потолки Натяжные потолки являются довольно популярной отделкой. И это объяснимо: данные потолки обладают целым рядом бесспорных достоинств: легкость и быстрота монтажа, гидростойкость, огнестойкость, гигиеничность,

Обои или натяжной потолок что сначала. [Priori] Приступая к работе нужно учитывать, что обе бригады работают на результат, которым является качество и долговечность. Потому если до финишной отделки стенок установить натяжной потолок будет просто и профили

Почему провис натяжной потолок в доме и как это исправить? Натяжной потолок – стильно, модно, практично! Это довольно крепкое и износостойкое полотно, способное, при соответственном к нему отношении, служить десятилетия. Но в жизни случается всякое: нередки

Багет для натяжных потолков – какой лучше, размеры и виды ПВХ и фиксирующего профиля, как клеить, цена и где купить в Москве и СПб Несмотря на то, что натяжные потолки не так давно появились на российском рынке, они успели завоевать большую популярность среди населения. По большей части это связано с тем, что натяжной потолок вписывается

Багет для натяжных потолков Люди, решившие сделать натяжной потолок впервые наверняка заинтересовывались вопросом: как держится пленчатое полотно на потолке без особо видимых креплений. Все дело в специальной рейке, получившей название

Как сделать 3d потолок своими руками – фото 3д потолков Традиционное оформление потолков – побелка и штукатурка, все чаще уступает место новым оригинальным методам. И если для классических и офисных стилей рекомендуется довольно сдержанный дизайн потолочных

Про автора

admin administrator