Як зробити теплицю для огірків

Авторadmin

Як зробити теплицю для огірків

Як зробити теплицю для вирощування огірків цілий рік

Теплиця для вирощування огірків цілий рік – це стаціонарне приміщення, в якому повинні підтримуватися оптимальні умови для зростання і плодоношення цього теплолюбного популярного овочу. Звичайні дачні парники погано підходять для того, щоб уберегти огірки від зимових морозів і осінньо-весняної сльоти. Вони хороші тільки влітку і ранньої осені. Щоб отримувати хороший урожай огірків в теплиці цілий рік, необхідно забезпечити овочам максимально комфортні умови:

  • температурний режим;
  • рівень вологості ґрунту і повітря;
  • вентиляцію;
  • гарну освітленість;
  • своєчасний полив;
  • якісне підживлення і догляд за втечами.

Вирощування огірків в теплиці цілий рік – справа дуже витратна, витрати можуть окупитися тільки при великих обсягах овочів, призначених для продажу. До теплиці, що використовується цілорічно, пред’являється багато вимог.

Кращим матеріалом для теплиці буде полікарбонат. Плити з цього матеріалу чудово пропускають світло, забезпечують достатню циркуляцію повітря і служать при цьому непоганим теплоізолятором. Найзручніше збирати полікарбонатну споруду на металевому каркасі. Його будують з труб, на яких легко зробити кріплення для майбутніх стін. Перед цим металеву конструкцію обов’язково фарбують, щоб захистити матеріал від іржі, адже вирощування огірків передбачає високу вологість протягом усього періоду зростання.

Увага! Металевий каркас забезпечить будові міцність і прослужить кілька років.

Опалення в теплиці

Огірки – теплолюбні рослини, які не ростуть при поганому освітленні і низьких температурах. Висаджувати насіння або розсаду в ґрунт можна тільки при температурі ґрунту не нижче + 12 ° С, а температура повітря повинна підтримуватися на рівні + 20. + 25 ° С під час усього життєвого циклу рослини. Влітку і рано восени овочі чудово ростуть у відкритому ґрунті або в парнику, накритому звичайною поліетиленовою плівкою.

Але щоб вирощувати огірки цілий рік, необхідно забезпечити теплицю додатковими джерелами тепла. Найпростіший спосіб – встановити в центрі будови піч, яка опалюється вугіллям або дровами. Але цей спосіб опалення вимагає постійного контролю, оскільки дрова і вугілля швидко згорають і недовго тримають тепло.

Альтернативний спосіб – побудова спеціальної печі, що працює на тирсах. Тирси прогорають повністю протягом більш тривалого часу, ніж дрова, а температура після їх повного згоряння тримається до 10 годин. Цього цілком достатньо, щоб опалювати теплицю вночі.

Найнадійніший і найдорожчий варіант – створення окремої котельні, труби якої з’єднуватимуть теплицю з котлом, що нагріває воду. Паливо в даному випадку – рідке, тверде або газ, а джерело тепла – водяний пар, що надходить по периметру теплиці і підтримує температурний режим на необхідному рівні цілодобово. Але цей спосіб опалення надзвичайно дорогий, тому підійде він тільки для великих промислових теплиць, що постачають овочами великі оптові бази і магазини.

Освітлення в теплиці

Полікарбонатні матеріали добре пропускають сонячні промені, але в зимову пору року світловий день значно коротший. А огіркам необхідно яскраве освітлення на 13-14 годин на добу. Тому вирощування цих овочів у теплиці цілий рік не обійдеться без додаткових джерел світла. Для цього використовуються різні способи:

  1. Спеціальні лампи, призначені для тепличних рослин. Їхні плюси полягають у тому, що вони найкраще підходять для підтримки процесу фотосинтезу в листях рослин і коштують недорого, а мінус – у складності встановлення таких приладів.
  2. Енергозберігаючі ртутні лампи забезпечують достатню кількість світла, але служать відносно недовго і створюють складнощі в утилізації.
  3. Люмінесцентні прилади освітлення також можна використовувати в теплиці, але вони займають досить багато місця і виглядають громіздко.
  4. Світлодіодне вбудоване підсвічування чудово виглядає, але його монтаж коштує дорого.

Додаткове освітлення в теплиці для вирощування огірків – одна з головних умов отримання врожаю, тому в будь-якому випадку доведеться вибрати будь-який варіант. Перед установкою теплиці теж варто вибирати найбільш освітлену ділянку, але бажано на безвітряній стороні, оскільки протяги і зміна температур можуть негативно позначитися на зростаючих овочах.

Обробка ґрунту

Перед формуванням грядок для огірків потрібно підготувати ґрунт. Спочатку знімають верхній шар товщиною 5-10 см, щоб позбутися частин інших рослин і можливих шкідників. Потім землю обробляють хлорною звісткою або мідним купоросом. Це необхідно для остаточного винищення шкідливих мікроорганізмів, які знаходяться в ґрунті.

Очищений ґрунт удобрюють за допомогою різних мінеральних речовин, що містять азот, калій, фосфор. Зручніше використовувати готові добрива, призначені спеціально для вирощування огірків. У деяких випадках ґрунт додатково підгодовують за допомогою гною і пташиного посліду, але в умовах великої теплиці використання добрив промислового виробництва буде кращим варіантом. Якщо в теплицю висаджували насіння огірків, то перших сходів доведеться чекати кілька днів.

При розсадному методі вирощування після обробки ґрунту формуються грядки висотою до 30 см і відстанню до півметра між ними. У грядках потрібно зробити лунки, дотримуючись дистанції до 30-40 см. Це необхідно, щоб майбутні кущі огірків не заважали один одному.

Перед посадкою розсади лунку поливають водою, слабким розчином марганцю або селітри, які знезаражать землю ще раз і створять живильне середовище для молодих і слабких коренів. Потім у поглиблення поміщають розсаду і присипають щільним шаром ґрунту.

Догляд за огірками в теплиці

Вже на етапі посадки необхідно передбачити шпалери, до яких будуть підв’язуватися довгі втечі овочів. Їх прищипують при довжині від 50 см, створюючи багатошаровий куст: нижні бічні та середні втечі потрібно підв’язати над першим аркушем, верхні – над другим. Всі другорядні стеблі із загиблими зав’язами і сухим листям потрібно відразу ж видаляти, інакше вони будуть заважати формуванню плодів.

Великі цілорічні теплиці, як правило, оснащені автоматичною системою поливу. Це дорога технологія, але вона дозволяє економити час. Якщо можливості придбати і встановити автоматику немає, можна обійтися традиційним ручним поливом. Тільки потрібно стежити, щоб вода не була холодною, особливо в зимовий час, коли температуру повітря і ґрунту і так складно підтримувати на належному рівні.

Вологість повітря в теплиці повинна бути близько 90%, а вологість ґрунту – 50%. Але система вентиляції теж необхідна в обов’язковому порядку, адже висока вологість і відносно невисокі температури повітря і ґрунту можуть призвести до появи сірої гнили, яка здатна погубити весь урожай.

Холодної пори року огірки особливо потребують додаткових джерел поживних речовин. Водорозчинні добрива, які розбризкуються на листя, ефективно справляються з цією проблемою. На ринку велика кількість такої продукції, призначеної спеціально для вирощування огірків у теплиці цілий рік.

Навіть якщо в теплиці створені всі умови для зростання овочів, правильніше вибирати гібридні сорти, які менш чутливі до морозів, перепадів вологості, штучного освітлення та інших несприятливих факторів, що виникають пізньої осені і взимку.

Особливістю таких видів огірків є не тільки їх стійкість до складних умов, а й швидкість дозрівання плодів, яка дозволить збирати багатий урожай протягом усього року.

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиці (парники)– це невеликі стаціонарні або розбірні конструкції призначенні для укриття урожаю від зовнішніх природніх факторів.

Які є види теплиць

Теплиці можна поділити за типом конструкції та призначенням

  • Арочні
  • Карплеподібні
  • Двоскатні
  • Односхилі
  • Багатокутні

Найчастіше готові теплиці можна зустріти з таких матеріалів, дерево, металеві кутники, віконні рами, полікарбонатні листи. Також і призначення у них різне – теплиці, які утеплені та мають опалення зимові, звичайні на весняно-осінній період.

Для жителів наших районів часто стає актуальне питання, як захистити свої садові рослини протягом цілого року. Якщо ви шукаєте покрокову інструкцію з планом та кресленнями, як зробити теплицю своїми руками, потрібного вам розміру з дерева та полікарбонату, чи плівки. Ви у потрібному місці. Побудувавши недорого простий парник в домашніх умовах для огірків, помідорів, розсади, полуниці, квітів чи іншої зелені, ви зможете вирощувати їх з початку весни і до закінчення осені. А якщо ви надумаєте зробити і опалення (так би мовити утеплити вашу теплицю) то і протягом цілого року можна вирощувати овочі і фрукти і так далі. При плануванні будівництва теплиці на подвір’ї, чи задньому дворі дачі варто визначитись із місцем її розташування.

Теплиця з віконних рам

Найоптимальнішим варіантом буде ділянка на якій сонячне світло потраплятиме у неї протягом цілого дня. Тому краще розміщувати її на відкритому просторі, подальше від великих дерев і будівель. Неправильне визначення місця розташування теплиці може поставити нанівець усі ваші старання з її будівництва самостійно. Адже рослини у ній можуть погано рости, через брак сонця.

Ще одним важливим етапом при зведенні теплиці є вибір матеріалів. Є безліч варіантів з чого можна побудувати, починаючи з дерева,пластикових чи пвх труб, металевих профілів чи кутників і закінчуючи віконними рамами та підручними матеріалами. Якщо ви маєте обмежений бюджет, тоді варто розраховувати на недорогу вартість матеріалів, які будете використовувати при цьому. У цій поетапній інструкції ми покажемо, як швидко побудувати дерев’яну теплицю своїми руками в домашніх умовах. Завдяки такому укриттю ви зможете вирощувати ваші рослини протягом цілого сезону, та захистити їх в зимові місяці.

Щоб побудувати невелику теплицю, вам необхідно наступне:

Матеріали:
  • 6 довгих 10×10 дерев’яних стовпів;
  • дерев’яні планки;
  • довгі цвяхи, або гвинти;
  • саморізи;
  • металеві кронштейни;
  • шарніри (дверні завіси) + засувка.
Інструменти:
  1. захисні рукавички, окуляри;
  2. циркулярна пила;
  3. молоток, рівень, столярний олівець.
Поради:
  • Розташуйте теплицю у місці, де вона отримуватиме максимально сонячного світла.
  • Розташовуйте бічні стійки кожні 60 см.
Час виконання робіт

План та креслення теплиці

Є два варіанти побудови каркасу теплиці. Перший це викопати ями, встановити в них стовпи та залити бетоном. Другий побудувати прямокутну раму та прив’язати до неї стовпи. Другий варіант більш гнучкий, так як така конструкція розбірна і її легко перенести в інше місце

Ділянку, де буде знаходитись будівля, варто розрівняти. Якщо ви плануєте зробити постійну споруду, а не тимчасову варто подумати про зведення опор.

Зведення каркасу теплиці

Закріплюємо базову раму за допомогою гвинтів і встановлюємо деревяні стовпи кожні 60 см. Дерев’яні стовпи 10х10 повинні мати висоту приблизно 1,8 м проте ви можете змінити це в залежності від ваших потреб.

Встановлення стінових стовпців потрібно робити з уважністю, та перевіряти їх за допомогою рівня, щоб конструкція вийшла правильної форми.

Опори для каркасу теплиці

На фото у верху ви можете побачити, що бокові стовпці кріпляться до каркасу за допомогою кутових кронштейнів. Також варто встановлювати, принаймі, одну опору по діагоналі між двома стійками.

Порада: перед тим, як кріпити опори, закріпіть стійку в двох місцях, щоб вона була стійкою.

Зводимо центральні осі

Таким способом вам необхідно становити стовпи по периметру усіх стін. З фотографій ви можете побачити, що потрібно на передній і задній стіні встановити по центрі дві опори заввишки 2,4 м.

Порада: стійки, що по центрі будуть підтримувати конструкцію даху, тому їх потрібно міцно зафіксувати. Якщо розмір теплиці по довжині планується довшим, чим 3 м, потрібно встановити додаткові опори кожні 2 м.

Скріплюємо верх конструкції

Наступним кроком нам потрібно скріпити верх теплиці за допомогою дерев’яних рейок. Для їх кріплення до стовпів можна використовувати гвинти. Необхідно таким чином зафіксувати конструкцію, інакше вона не буде достатньо міцною.

Порада: для виконання цього завдання вам потрібна буде драбина, краще її не спирати на зведені стовпці, або використати інше підвищення для цього.

На задній стінці закріпіть направляючу до центральної осі за допомогою кутових кронштейнів.

Рекомендуємо саме таким чином кріпити каркас вашої теплиці, щоб вона прослужила вам не один рік.

Дерев’яні з’єднання для парникових рамок

Зведення даху

Встановлюємо гребінь даху з аналогічного бруска 10х10, закріпивши його до середніх опор за допомогою кронштейнів та гвинтів.

Потім необхідно розпиляти необхідної довжини крокви, та закріпити їх за допомогою цвяхів, або гвинтів. Місце розміщення крокв повинно бути аналогічним до бокових стійок, тобто кожні 60см. Завдяки такому розміщенню дах теплиці буде жорсткою конструкцією і витримуватиме снігові навантаження протягом зими.

Варто аналогічно розміщувати крокви з обох сторін даху, хоча це може здатись і неважливим. Проте саме такі нюанси створюють різницю між успішним проектом і невдалим.

Каркас невеликої теплиці

Якщо ви слідували нашим покроковим планам, ваш результат повинен бути як на картинках у нас. Варто також ретельно перевірити, чи ви вирівняли і закріпили усі елементи.

Двері в теплиці

Необхідно подумати про двері до вашої новозведеної конструкції. Використовуйте бруски розміром 5х10, або 10х10 для рами дверей, ретельно вимірявши перед цим відстань між стовпами, де вони будуть знаходитись.

Встановіть по діагоналі планки та засув, щоб зробити їх повністю функціональними. При будівництві каркасу дверей ретельно виміряйте кути, щоб конструкція вийшла симетричною.

Після встановлення дверей, ваша теплиця практично готова. Але потрібно зробити ще одну важливу річ. На гребінь даху варто встановити дві дошки як на фото, щоб не пошкодити поліетиленову плівку гострими кутами крокви.

Установка дощок на гребені

Дана конструкція матиме необхідну міцність, тому якщо ви використовуватимете надійну деревину, вона прослужить довго.

Покриття теплиці

Після зведення каркасу теплиці, нам потрібно прикріпити планки або натягнути дріт,кожні 30 см по периметру, для підтримки поліетиленової плівки або полікарбонатних листів.

Будівництво дерев’яної теплиці

Виміряйте відстані за допомогою рулетки та починайте прибивати планки з низу, рухаючись у верх. Після цього ви можете покрити будівлю поліетиленовою плівкою або полікарбонатом.

Теплиця своїми руками

Дана конструкція зроблена за допомогою, дерева та звичайних будівельних інструментів, тому таку роботу може зробити і новачок самостійно.

Теплиця своїми руками: як зробити, проекти і види

У кожного дачника і господаря власного будинку, рано чи пізно виникає бажання мати на своїй ділянці хорошу теплицю. Адже всім відомо, що овочі та зелень з власної теплиці, до того ж вирощені своїми руками, набагато смачніше і корисніше покупних. Тому, хто то йде по шляху покупки готової теплиці. Хто купує теплицю в розібраному стані і збирає її на ділянці як конструктор. Але чимала частина городників хоче побудувати теплицю своїми руками. Адже всім відомо: хочеш зробити щось добре, роби це сам.

Види теплиць

Як побудувати теплицю своїми руками? Для початку, давайте з вами розберемося, яких видів бувають теплиці. Це важливо для вибору майбутньої конструкції і матеріалу теплиці.

Зимові і літні теплиці

Всі теплиці можна розділити на дві великі групи: зимову і літню. Відрізняються вони наявністю системи обігріву в зимовій теплиці, яка дозволяє вирощувати рослини в такій теплиці круглий рік. Літня ж теплиця призначена для більш швидкого дозрівання плодів і захисту рослин від випадкових заморозків.

Зимові теплиці, як правило, більш грунтовні, ніж літні. Будують їх ближче до дому, іноді навіть пристроюючи їх з південного боку будинку. Так вони знаходяться ближче до джерела тепла. Зимові теплиці практично ніколи не роблять з плівки. Система обігріву може бути як з’єднаною з системою опалення будинку, так і бути автономною. Для цього в теплиці робиться піч.

Відео огляд самоопалюваної зимової теплиці

Арочні, односхилі і двосхилі теплиці

Вид покрівлі для теплиці кожен вибирає виходячи з місця розташування теплиці. А також своїх особистих переваг. Ми можемо лише підказати переваги і недоліки кожної з них.

Односхилий покрівлю зазвичай вибирають, пристроюючи теплицю своїми руками до будинку. Такий вид покрівлі простий у спорудженні, економічний. Під таку покрівлю можна зробити недорогу, але міцну основу з дерев’яного бруса або металевої профільної труби. Мінусом цієї покрівлі буде те, що на такому даху буде накопичуватися сніг.

Двосхила покрівля, як і односхила може мати дешевий і міцний каркас. Вона трохи дорожче односхилої, але більш естетична. Але на такій покрівлі також буде накопичуватися сніг. Враховуйте цей фактор при виборі покрівлі для теплиці.

Види теплиць. Відео огляд

І, нарешті, арочний дах. Вельми популярний вид покрівлі і це заслужено. Економічний, швидко зводиться, він завоював свою нішу дуже швидко. У поєднанні зі стільниковим полікарбонатом, така теплиця має практично всі переваги. На ній не збирається сніг, вона дуже стійка до вітра і розсіювання сонячного світла в ній йде природним шляхом. Єдиним недоліком може стати каркас під такий вид покрівлі. Зробити міцний і надійний каркас буде дорожче і складніше, ніж для попередніх видів покрівлі. Давайте ж про каркаси для теплиць своїми руками ми і поговоримо.

Види і матеріали для каркаса теплиці

Продовжуємо відповідати на питання як побудувати теплицю своїми руками. Якщо ви зважилися побудувати на своїй ділянці теплицю, вибрали вид покрівлі своєї майбутньої теплиці, то тепер необхідно подумати про вибір матеріалу для каркаса теплиці. З чого побудувати теплицю?

Тепличний каркас можна зробити з:

Дерев’яний каркас

З дерев’яними каркасами дуже просто працювати. Дерево легко обробляти, з нього можна побудувати теплицю практично будь-якого виду. Недоліком такого будівництва буде схильність дерева до гниття. Тому весь брус перед спорудженням доводиться обробляти спеціальними просоченнями.

Теплиця з дерева і плівки. Відео інструкція зведення

Металевий

Для того, щоб зібрати металевий каркас, необхідні хороші навички. Адже метал доведеться або зварювати або робити болтові з’єднання. Такий каркас для теплиці досить дорогий. Але він дуже міцний, надійний і прослужить не один десяток років. Такий каркас підійде для капітальної теплиці.

Відео зведення теплиці зі скла і металу

Пластиковий

Сьогодні набирає популярність будівництво теплиць з пластикових труб. Такий вид зведення відносно дешевий, зробити його можуть навіть новачки. Причому, така споруда не забере багато часу. Мінусом такого каркаса буде його невисока міцність. Згодом пластикові труби згинаються, теплиця втрачає свою форму. Тому як капітальна будова, такий каркас не годиться.

Відео як зробити теплицю з пластикових труб і плівки

Покриття теплиці

Матеріали для стін і даху теплиці дуже різноманітні. Кожен має свої плюси і мінуси. Давайте розглянемо їх докладніше.

  • скло
  • плівка
  • агроволокно
  • стільниковий полікарбонат

Скляна теплиця своїми руками

Як побудувати теплицю своїми руками? Якщо ви хочете побудувати капітальну і довговічну теплицю своїми руками, то скляна теплиця хороший варіант. Причому, така теплиця не обов’язково буде дорогою. Адже її можна побудувати з старих віконних рам.

Багато людей, змінюючи старі дерев’яні вікна на пластикові, викидають рами просто на смітник. Так що матеріал для своєї теплиці можна отримати задарма. Вам залишиться тільки обробити деревину віконних рам і скріпити їх між собою. У вас навіть будуть готові віконця і кватирки для провітрювання рослин в спекотні дні.

Відео огляд теплиці зі старих віконних рам

Как легко и быстро можно построить стеклянную теплицу почти без затрат

Однак, не варто забувати, що скло важкий матеріал. Тому і фундамент такої теплиці повинен бути відповідним. Він повинен бути заглибленим, стрічковим або пальовим. Або можна зробити плитний фундамент і відвести з під нього воду.

Плівкова теплиця своїми руками

Така теплиця хоч і вимагає частої зміни плівки, але все одно поширена. Тому як плівку легко монтувати і вона дешева. До того ж, при дбайливому ставленні, може витримати кілька сезонів. Не підійде для зимової теплиці своїми руками, але з функціями літньої справляється досить непогано.

Ідеальним варіантом конструкції для плівкової теплиці буде каркас з пластикових труб вигнутих аркою. Така арка зводиться за один день, вона дешева і з нею можна впоратися навіть одній людині. Арка закривається плівкою. Причому на зиму її можна буде прибирати. Дещо модернізувати таку теплицю можна, якщо замість плівки використовувати агроволокно (геотекстиль).

Теплиця з агроволокна своїми руками

Геотекстиль можна використовувати в якості матеріалу накриття теплиці своїми руками. Він добре пропускає воду і пар. Ваші рослини будуть зрошуватися дощовою водою і зможуть вільно “дихати”. Білий геотекстиль дає достатньо світла для рослин, і в той же час не дасть сонячним променям спалити листя. Така теплиця потребує меншого провітрювання, ніж виконана з інших матеріалів. Агроволокно довговічний матеріал, на відміну від плівки. Використовувати його можна багато років. Воно не рветься, не боїться протикань, добре розтягується. На сьогодні, це хороша альтернатива плівці.

Про автора

admin administrator