Як зробити троянду в горщику

Авторadmin

Як зробити троянду в горщику

Домашні троянди в горщиках: особливості догляду

домашні троянди в горщиках З кожним роком, з троянди стають все більш популярними. Адже як добре мати вдома практично досконалий квітка, чудово доповнює колекцію домашніх рослин. Але, виростити троянди в домашніх умовах, може далеко не кожен, адже для цього необхідні особливі умови.

    • Переваги домашніх троянд
    • Адаптація рослини
    • Як пересадити домашню троянду?
      • Горщик для троянди
        • Підготовка горщика
        • Полив
        • Підживлення
        • Пишні кущі
        • Підживлення

        В першу чергу, кожен квітникар-любитель повинен усвідомити, що догляд за трояндами домашніми значно відрізняється від догляду за трояндами садовими, і практично ніяк не перетинається з іншими домашніми рослинами. Тому, застосовувати свої знання, орієнтовані на дані квіти, варто акуратно, лише в небагатьох випадках вони можуть повністю збігатися.

        Переваги домашніх троянд

        Так уже повелося, що з троянди – досить вибагливі рослини, і тому потребують не тільки підвищеної уваги, але і дотримання особливих умов утримання.

        Домашнім трояндам підходить:

        • Розташування горщика з квіткою на південних або південно-східних балконах і вікнах;
        • Свіжа живильний грунт;
        • Достатня кількість свіжого повітря в теплий сезон;
        • Рясний полив рослини в період вегетації (коригувати його можливо зовнішньою температурою і по мірі висихання верхнього шару грунту);
        • Систематичні підгодівлі рослини, приблизно, раз на тиждень, особливо, в період активного росту і цвітіння;
        • Пересадка (але тільки по мірі необхідності) в більш просторий горщик або контейнер.

        Домашнім трояндам не підходить:

        • Пересушене повітря і перегрівання на сонці;
        • Полив рослини холодною водою;
        • Ігнорування на рослині зів’ялих паростків, стебел, пагонів та листя;
        • Травмування кореневої системи;
        • Зимівля при підвищеній температурі навколишнього середовища;
        • Ігнорування захворювань і дрібних шкідників рослин.

        Це тільки основи, далі ми розглянемо способи виростити троянду в домашніх умовах більш розгорнуто.

        китайська домашня троянда

        Адаптація рослини

        Як тільки квітка був куплений вами і принесений додому, не варто вдаватися до його пересадці або дій, які можуть порушити його спокій. Фахівці взагалі радять уважно поставитися до тих умов, в яких рослина знаходилося в магазині, і по максимуму повторити їх будинку. Тут вам буде потрібно витримати таку температуру повітря, вологість, режим поливу і обприскування, поставити квітку в тіні або на світле місце (залежно від того, де квітка стояв в магазині) та інше. Подібність умов утримання дасть домашньої розі можливість швидко адаптуватися і не загинути відразу після покупки. Але це тільки на перший час, далі необхідно створити саме правильні умови утримання. Але, поки квітка адаптується під нове приміщення і мікроклімат, не допускайте протягів і сонячних опіків, поливайте його тільки чистою, відстояною водою, іноді промивайте листя обприскуванням.

        Як пересадити домашню троянду?

        Пересаджувати троянду на постійне місце варто тільки в той момент, коли вона повністю прийде в себе. За місячним календарем ж це краще робити, коли місяць буде у фазі зростання. Пересадка повинна відбуватися дуже обережно, щоб не був пошкоджений жоден основної кореневої відросток. Потрібно постаратися не потривожити і земляний ком, в якому знаходяться корені.

        Земляний кому тільки трохи розпушується по зовнішньому шару, також знімається невелика кількість старої землі. Якщо на комі є нечисленні гранули добрив, то прибирати їх не потрібно.

        Далі, слід підготувати поживний грунт для пересадки троянди в новий горщик. Це може бути наступна суміш – земля дернова, перегнійна земля і пісок, 4:4:1. В грунт підмішується невелика кількість комплексного добрива. Якщо ж можливості приготувати правильний грунт для посадки у вас немає, то ви завжди можете купити універсальний грунт для кімнатних рослин або домашніх троянд.

        Горщик для троянди

        Подальше коректне вирощування свійської троянди, вимагає придбання правильного горщика, який підійде за всіма параметрами. Як його вибрати?

        Отже, новий горщик для троянди повинен бути більшого розміру, ніж контейнер, на кілька сантиметрів в діаметрі і близько 5-7 см по висоті. Але запам’ятайте, занадто великий горщик також не має бути.

        Підготовка горщика

        Якщо в горщику щось вирощувалося до вашої домашньої троянди, то його слід ретельно промити під теплою водою, із застосуванням жорсткої щітки, але без миючих засобів. Якщо ж горщик абсолютно новий і керамічний, його слід замочити на кілька годин у теплій воді.

        Перед посадкою обов’язково потрібно правильно обладнати нове житло” домашньої троянди: зробити дренаж з керамзиту, подбати про наявність зливного отвору, засипати в горщик підготовлений грунт з добривами, і присипати її шаром чистого грунту.

        Далі, вам необхідно дістати троянду зі старого горщика. Для цього її потрібно рясно полити, дати півгодини просочитися, перевернути горщик і акуратно дістати з нього все рослина з потужним земляним комом. Тепер, ставите його в новий горщик, поступово просыпаете по краях підготовленим грунтом і, у міру усадки, уплотняете її. Після перевалки троянду слід поставити в тінь, а можна і взагалі, на північне вікно.

        Після того, як пройдуть добу з моменту пересадки, троянду виставляють на добре освітлений балкон або підвіконня, відсувають з протягу і прямого попадання жарких сонячних променів, забезпечують постійним доступом свіжого повітря.

        домашні троянди – посадка і догляд

        Догляд за домашньою трояндою

        Полив

        Якщо домашня троянда сохне, це є першою ознакою нестачі вологи, тому намагайтеся забезпечувати своєчасний полив, по мірі підсихання верхнього шару грунту в горщику. Іноді, в дуже спекотні літні дні, троянду доводиться поливати навіть два рази на добу, але пам’ятайте, що полив проводиться тільки чистою, добре відстояною водою кімнатної температури, під корінь і в більш-менш прохолодний час доби.

        Підживлення

        Зазвичай, догляд за китайськими домашніми трояндами передбачає і внесення в грунт добрив. Це повинно відбуватися приблизно два рази на місяць і в період активної вегетації рослини. Проводиться полив коров’яком або розчином повного мінерального добрива. Також проводяться позакореневе підживлення – обприскування спеціальними слабкими розчинами.

        Не рекомендується проводити підживлення в дощову чи холодну погоду, а також добриво хворих або тільки пересаджених рослин.

        Як доглядати за домашньою трояндою влітку?

        Влітку троянда китайська домашня любить хороший полив, своєчасне внесення добрив, обприскування, промивку листя і видалення загиблих листя з пагонів. Необхідно ретельно стежити за станом рослини – воно не повинно перегріватися або подавати ознак захворювань (при правильному догляді і профилактиках). Якщо в літній час ви помітили, що троянда в горщику відчуває себе не дуже зручно, так як встигла вирости за теплий сезон, необхідно дочекатися фази росту місяця і знову пересадити троянду в горщик більш вільний.

        Пишні кущі

        У багатьох заводчиків домашніх рослин виникає таке питання: як виростити домашню троянду пишним кущем? Однією з відповідей може бути пункт річного догляду – необхідно постійно повертати рослину, щоб воно отримувало світло з усіх боків куща. У такому разі домашня троянда не буде однобокою.

        Як вирощувати домашні троянди восени?

        Коли літнє тепло змінюється осінньою прохолодою, і температура опускається нижче +15°С, чайна домашня троянда переноситься з балкона в кімнату. В цей період її бажано поставити на південне вікно.

        У момент зниження активності росту і формування бутонів, необхідно припинити підживлення і скоротити поливи, до одного разу в 2-3 дні. Так роза готується до зими.

        Підготовка до зими

        Це один з найважливіших етапів, під час якого необхідно дотримуватися багатьох умови:

        • Дотримання температурного режиму від +15 до +17°С;
        • Установка домашньої троянди в місце, де не пересушене повітря;
        • Огорожа рослини від електричних побутових приладів – телевізори, ПК, мікрохвильовій печі і так далі;
        • Бажаний перенесення рослини на холодне вікно або огорожу рослини від впливу гарячого повітря з квартири ( між рамами або за спеціальним шаром поліетиленової плівки).

        Догляд за домашньою трояндою взимку

        Домашня троянда взимку не росте і не цвіте, вона виглядає дуже болісно, постійно скидаючи листя. У цей період варто не допустити пересихання повітря в просторі рослини – поставити горщик на піддон з мокрою галькою, поливати троянду раз в 2-3 дня.

        Догляд за домашніми трояндами взимку і полягає в обприскуванні рослини, тим більше в приміщенні, де є додаткове опалення, і повітря постійно пересихає.

        як виростити з троянди

        Домашня троянда навесні

        З ранньої весни, декоративні домашні троянди починають оживати. Вони викидають нові листочки і пагони, які незабаром перетворюються в повноцінні гілочки. У цей момент рослина вимагає більш частого поливу, щоб земля в горщику не встигала підсихати.

        Тепер рослина знову можна підгодовувати, це дасть грунт для правильного і швидкого розвитку. Удобрювати землю в горщику можна розчином коров’яку: 1/3 коров’яку на 2/3 води, ретельно перемішують і залишають на строк до 4-10 днів до закінчення періоду бродіння, далі використовується в розчині з водопровідною водою, 1:15. Можна удобрити грунт близько рослини і розчином пташиного посліду: настояти в 200 частинах гарячої води 1 частина посліду, настояти дві доби, розбавити розчин з чистою водою, 1:25, і використовувати для підгодівлі рослини.

        Підживлення

        Вирощування троянд в домашніх умовах передбачає систематичні підживлення, тому поставтеся до них дуже серйозно. Але пам’ятайте, що якщо домашня троянда жовтіє, домашня троянда в’яне або взагалі засихає – це може бути причиною того, що використано неправильне добриво або його дозування перевищена.

        Якщо ж всі дотримуються за правилами, то для гарного цвітіння троянду підгодовують раз в тиждень, робити це слід після поливу рослини.

        У весняний період, коли домашня декоративна троянда знову оживає, вона не повинна відчувати нестачу в сонячному світлі або вологи. Тому, рослину переносять на світле вікно і постійно поливають, як влітку, у міру підсихання верхнього шару землі. Далі, проводиться обприскування і промивання листочків.

        Тепер, коли весняні заморозки пішли і тепло інтенсивно повертається, троянда кущова домашня або китайська троянда може бути знову виставлена на балкон, але спочатку в тінь, так як їй необхідно звикнути до яскравого сонця. Знадобиться для цього 2-3 тижні.

        Як обрізати з троянди?

        Домашні троянди в горщиках піддаються обрізанню перед зимівлею. При цьому процес проводиться дуже гострим ножем або секатором, і на кожній гілочці залишається не більше п’яти живих нирок. Обрізку радять проводити у фазі зростання місяця. Якщо її не провести перед зимою, на наступний рік можливо більш убоге цвітіння і млявий вигляд всієї рослини в цілому. Але, щоб цього не сталося, обрізання можна провести і ранньою весною.

        Відео про цвітінні домашньої троянди

        Розмноження домашніх троянд

        Розмноження троянд в домашніх умовах відбувається досить просто, тим більше, якщо дотримуватися наших рекомендацій. Використовувати для розмноження можна і обрізані гілки.

        З даного матеріалу, за допомогою секатора, нарізати живці. Їх розмір повинен становити близько 15 см, на тілі живця має бути не менше 3-4 живих нирок і декількох листочків.

        Тепер, живці можна помістити в чисту водопровідну воду кімнатної температури. Часом, досить і двох тижнів, щоб з’явилися перші сильні корінці. Коли вони будуть добре розвинені, проводиться висадка в невеликі горщики, близько 200-300 мл в обсязі, в родючу підготовлений грунт, обов’язково в фазу зростання місяця. Якщо цей процес був проведений перед зимівлею, то вже на наступний рік рослина дасть бурхливий ріст і цвітіння. Саме так і відбувається розведення троянд в домашніх умовах.

        Хвороби домашніх троянд

        Як не прикро про це говорити, але китайська троянда у домашніх умовах може бути зіпсована хворобами і шкідниками. Тому, обов’язково обробляйте її профілактичними засобами, дотримуйтеся температурні режими і режими вологості грунту і повітря, а також терміново приступайте до лікування рослини, якщо помітили на ньому ознаки захворювання.

        Як бачите, особливих труднощів у догляді за домашніми трояндами в горщиках немає, варто тільки звикнути постійно носитися з трояндою, вибираючи для неї оптимальні умови. Але і це не важко, особливо тоді, коли прекрасна декоративна рослина сторицею оплачує догляд неймовірно красивим зовнішнім виглядом і пишним цвітінням.

        Троянда у горщику: як доглядати, щоб довго і пишно цвіла

        Куплена у горщику троянда може тішити вас красивим цвітінням знову і зноту. Треба тільки правильно за нею доглядати!

        Вам також подобаються мініатюрні троянди, які вирощують у горщиках? А ви знаєте, як правильно за ними доглядати? Тоді читайте поради досвідченої квітникарки.

        Як обрати здоровий кущ

        Отже, ви прийшли в магазин купити троянду і ось на що потрібно звернути свою увагу:

        • стебла мають бути міцними, зеленими і з гладкою корою;
        • вибирайте кущ з розпущеними бутонами і краще, якщо бутонів і квітів буде небагато , їх потім все одно треба буде відрізати;
        • уважно огляньте троянду, щоб на ній не було ніяких шкідників, листки щоб були одного кольору;
        • ґрунт обирайте такий, до складу якого входить гумус або окремо його купіть і змішайте з торф’яним ґрунтом (земля для троянд);
        • коли принесете троянду додому, упродовж доби залиште її у спокої;

        Як пересадити куплену троянду

        • Через добу потрібно влаштувати троянді контрастний душ: помити троянду мильною піною, мило змити водою (3 хв гарячою і 5 хв теплою).
        • Через 3 години можна пересаджувати троянду.
        • Якщо кущів багато, їх потрібно розсадити у різні горщики.
        • Якщо коріння у троянди гниле, його потрібно обрізати до живого (коріння повинно бути білими і міцними).
        • Якщо коріння в торфі, його потрібно добре змити.
        • Перед пересадкою троянду в контейнері добре полити, витримати 20 хв, потім дістати з горщика.
        • На дно горщика укласти шар дренажу з керамзиту висотою 2 см. Якщо горщик без дірки для зливу, то дренажний шар повинен бути 3 см.
        • На дренаж насипати землю, змішану з гранулами добрива, а потім присипати шаром землі без добрива.
        • Троянду з грудкою землі поставити в горщик і притрусити свіжою землею, добре її ущільнити.
        • Поливати не потрібно, а тільки листя обприскати і поставити троянду в темне місце.
        • Для того, щоб кущ зміцнів, перші бутони потрібно видалити.

        Як доглядати за трояндою

        • Після того як пересадили троянду, її потрібно напоїти Епіном (він допомагає звикнути до клімату в кімнаті) і Корневином (він стимулює ріст коренів).
        • Душ троянді потрібно приймати 2–4 рази на місяць (цей душ захищає її від кліща).
        • Поливати троянди в міру висихання землі водою кімнатної температури ввечері (або водою чистою, або з розчином добрив для троянди) через 2–3 дні.
        • Обприскувати троянду розчином препарату Епін, Цирконій, Крезацин.
        • Через місяць після пересадки троянду можна підживлювати 1 раз на 2 тижні добривами.
        • Підгодовувати троянду тільки навесні і влітку (чергувати органічні та мінеральні добрива).
        • Восени троянду рідше поливати і не підживлювати.

        Як обрізати і доглядати взимку

        • Потрібно зробити обрізку троянди на зиму: залишати на кожній гілці по 5 живих бруньок і листя.
        • Обрізані гілки можна використовувати для розмноження (нарізати гілки по 15 см і залишити 3-5 бруньок).
        • Взимку троянда не буде рости і цвісти, вона буде скидати з себе листя і буде голою, тоді потрібно дуже рідко поливати і обприскувати. А навесні у неї з’являтися нові листочки і гілочки.

        Як розмножувати

        • Розмножувати троянду можна з травня по вересень.
        • Обрізати стебло, через 3 тижні висадити його в горщик, але для успішного вкорінення в землі при посадці додати Гетероауксин.

        Як боротися з хворобами і шкідниками

        • Від цвілі – обробляти ґрунт розчином фунгіцидів (наприклад, Фітоспорін).
        • Препарати для боротьби з шкідниками на рослинах: Актеллік, Фитоверм, Актора). Ними обробляти 2–3 рази за час хвороби. Препаратами Санмайт, Аполло, Ніссоран можна робити тільки 1 обробку.

Про автора

admin administrator