Як зварити чорничне варення

Авторadmin

Як зварити чорничне варення

Зміст:

Корисні ягідні ласощі на зиму: рецепти незрівнянного чорничного варення

Таке варення виходить незвичайно ніжним, з делікатним, вишуканим смаком.

Варення з чорниць – неймовірно смачна, а головне дуже корисна заготовка на зиму з цієї прекрасної лісової ягоди.

Воно буде не тільки прекрасним доповненням для домашнього чаювання або різноманітної домашньої випічки. Цей ароматний ягідний смаколик сподобається і дітям, і дорослим.

Варення з чорниці п’ятихвилинка

Чорницю залити холодною водою, прибрати все сміття, що спливе. Перекласти ягоди в друшляк і добре промити під проточною водою. Залишити на 5-10 хвилин, щоб стекла вода.

Перекласти чорницю в каструлю або сотейник, в якому варитиметься варення. Засипати ягоди цукром і залишити на 1-2 години.

Покласти каструлю на середній вогонь та довести її вміст до кипіння, періодично помішуючи дерев’яною ложкою. Зменшити вогонь і проварити варення рівно п’ять хвилин.

Розлити гаряче варення по стерильних банках і закатати. Перевернути баночки дном угору й залишити до повного охолодження, закутавши в плед або теплу ковдру. Потім перемістити його на зберігання в льох або комору.

Варення з чорниці з пектином

  • Чорниця – 500 г
  • Цукор – 500 г
  • Желейна суміш (з пектином) – 0,5 пакетика

Засипаємо чорницю цукром, покласти на дуже маленький вогонь і варити від закипання 20 хвилин. Піну, яка буде утворюватися, знімати. Додати до ягід желейну суміш. Потім варити ще 5-7 хвилин, поки маса не почне густіти.

Простерилізувати банки під паром і прокип’ятити кришки.

Наповнити банки гарячим варенням, сильно закрутити кришками й перевернути. В такому стані банки будуть, поки не охолонуть.

Желе з чорниці на зиму

  • Чорниця – 1 кг
  • Цукор – 1-1,3 кг
  • Пектин – 100 г
  • Вода – 100 мл

Чорниці перебрати, добре вимити й залишити в друшляку стікати, щоб пішла зайва рідина. Потім подрібнити ягоди в блендері або можна розім’яти їх руками.

Всипати в ягоди цукор і перемішати, щоб він швидше розчинявся у соку. У такому вигляді чорницю потрібно залишити на 10-15 хвилин.

Пектин розвести у невеликій кількості води й відправити на вогонь. Постійно помішуючи, варити 1 хвилину і зняти з вогню.

Чорницю покласти на вогонь, довести до кипіння і влити пектин. На повільному вогні, не перестаючи мішати, щоб цукор і пектин добре розчинилися, варити 3 хвилини.

Стерилізовані банки потрібно заздалегідь прогріти та влити у них готове желе.

Перевірені рецепти приготування варення з чорниці на зиму

Приготування варення з чорниці – найкращі рецепти з фото та відео

Цю північну ягоду найбільш корисніше їсти в свіжому вигляді. Щоб продовжити вживання на весь рік, її сушать або варять. Але варення з чорниці — це особливі ласощі. Крім оздоровлення, воно приносить величезне задоволення.

Корисні властивості чорниці для здоров’я людини

Всі знають, що потрібно їсти багато чорниці, щоб зберегти зір, але тільки цим користь її не обмежується. Вітаміни С, А, групи В зміцнюють імунітет і підтримують здоровий стан нервової системи. Оптимальне поєднання кальцію, марганцю і магнію позитивно впливає на роботу серця і кровотворну функцію. Свіжу ягоду і страви з неї радять їсти при проблемах шлунково-кишкового тракту. Часто таку пораду дають дерматологи людям з проблемною шкірою.

Ця невелика чорна ягідка може зупинити сильний пронос, зняти неприємні відчуття при гастриті, нормалізувати роботу шлунка після будь-яких неприємностей. Народна медицина використовує не тільки плоди, але ще і листя, коріння. Але смачною солодкою ягідкою лікуватися куди приємніше. Варення з неї може врятувати від сезонних респіраторних захворювань, якщо регулярно ласувати нею холодними зимовими вечорами.

Відео «чорничне варення на зиму»

З цього відео ви дізнаєтеся, як приготувати смачне варення з чорниці на зиму.

Приготування варення з чорниці на зиму

На зиму чорницю сушать і заморожують, але частіше з неї варять компоти, конфітюри, джеми і варення. Рецептів існує безліч, на будь-який смак. Хтось любить їсти цілі ягідки, комусь більше подобається однорідна маса. Одному потрібно полити рідким варенням морозиво, а іншому — намазати тост густим джемом. Оскільки ягода дуже солодка, то цукру зазвичай використовують не надто багато. Плоди відбирають свіжі, цілі, повністю дозрілі.

Виявляється, конфітюр на зиму можна зробити не тільки з фруктів і ягід, а й використовувати для цих солодких заготовок овочі (наприклад, помідори і огірки) або баштанні культури. У класичній рецептурі при промисловому виробництві для приготування конфітюру використовують желюючі речовини — пектин, желатин або агар-агар. Але в домашніх умовах без цих компонентів можна цілком обійтися. Більше читайте в нашій статті.

Рецепт варення з чорниці на зиму «П’ятихвилинка»

Цей рецепт корисного чорничного варення передбачає коротку термічну обробку, щоб збереглося якомога більше корисних інгредієнтів. П’ятихвилинне кипіння дозволить зберігати його не менше року при кімнатній температурі, якщо, звичайно, закатати кришками стерилізовані банки. Під капроновими кришками доведеться зберігати в холодильнику.

На 1 кг стиглих ягід досить взяти 500-700 г цукру. Чорницю ретельно перебирають, відкладаючи зелені, зіпсовані, роздавлені плоди, прибираючи все що випадково потрапило туди. Потім її обережно миють — для цього ягоди насипають в друшляк, який кілька разів опускають в глибокий посуд з водою, або поливають з душу (напір повинен бути слабким, щоб не роздавити стиглі плоди). Після миття дають воді стекти, потім ще підсушують чорницю, розсипавши на рушниках.

Останні краще брати паперові, оскільки сік відпирається непросто. Підготовлену ягоду викладають в посуд для варіння, засипають цукром, залишають на 4-5 годин, щоб вона пустила сік. Потім ставлять на слабкий вогонь, обережно помішуючи дерев’яною лопаткою або ложкою, доводять до кипіння. Коли весь цукор розчиниться, вогонь збільшують. Кип’ятять рівно 5 хвилин, не забуваючи при цьому помішувати. Пінку бажано знімати. Через 5 хвилин кип’ятіння готову страву розкладають по банках, закочують кришками. Краще повільно остудити перевернуті банки, накриті ковдрою — це стане гарантією гарного зберігання.

Рецепт варення із заморожених ягід чорниці

З заморожених ягід можна варити варення невеликими порціями, щоб не зберігати його довго, а з’їсти за 1-2 чаювання. Зазвичай так роблять люди, яким не можна вживати цукор, оскільки саме він виступає в якості консерванту при традиційних методах заготовки. Заморожені плоди обдають окропом, позбавляються від зайвої води, потім перекладають в каструлю з товстим денцем, прогрівають на маленькому вогні для випускання соку. Всю масу доводять до кипіння, після чого з вогню знімають.

Для отримання густої консистенції використовують желатин, пектин або желфікс (досить взяти 20 г порошку на 1 кг ягід). Згущувач висипають після закипання, відразу ж прибирають посуд з вогню, швидко перемішують всю масу, щоб порошок рівномірно розподілився і розчинився. Готове варення, як правило, готують в маленьких кількостях і зберігають тільки в холодильнику, хоча його теж можна налити в стерилізовану баночку, закатати кришкою, і прибрати в комору.

Густе варення з чорниці на зиму

Любителі густого варення можуть в кінці варіння додати той же желфікс (0,5 пачечки на кожен кілограм) або зварити густе варення, поступово додаючи цукор. Якщо на 1 кг чорниці беруть 700-800 г цукру, то його ділять на 4 частини, щоб додавати поступово. Підготовлені ягоди (перебрані, помиті, підсушені) висипають в зручну для варіння посуд, висипають на них перші 200 г цукру.

Можна просто залишити на деякий час, поки виділиться сік, а можна розчавити частину ягід, що прискорить процес і забезпечить потрібну консистенцію майбутнього варення. Посуд ставлять на вогонь, доводять до кипіння, кип’ятять 5 хвилин при постійному помішуванні. Висипають в киплячу масу наступні 200 г цукру, розмішують, знову кип’ятять 5 хвилин. Таку процедуру повторюють ще двічі. Прокип’ячене 5 хвилин після додавання останнього цукру варення переливають в підготовлені банки, закупорюють, остуджують.

Рецепт варення з чорниці в мультиварці

Найпростіший спосіб приготувати варення — скористатися мультиваркою. Це чудовий винахід дозволяє господарці займатися заготовками, не стоячи над тазиком з киплячим зіллям, озброївшись ложкою. Адже якщо варити чорницю без води, то потрібно її постійно розмішувати, не даючи пригоріти — ось від цього мультиварка повністю звільняє.

У чашу закладають помиту і злегка підсушену чорницю, засипають цукор (500-700 г на 1 кг ягід), включають режим «Варення» або «Гасіння» на 1,5 години. Блюдо готується при постійній температурі без доступу повітря, що дозволяє максимально зберегти корисні речовини. Через зазначений час готове варення розкладають по банках.

Цікавий спосіб приготування варення без варіння

Вважається, що ягоди без термічної обробки зберігають всю свою чарівну користь, тому ті, у кого є місце в холодильнику, намагаються зробити заготовку без варіння. Для цього беруть однакову кількість чорниці і цукру. Чорницю перебирають особливо ретельно, повинні залишитися тільки цілі неушкоджені стиглі ягоди. Їх миють, висипають для просушки на рушник. Сухі чисті ягоди подрібнюють в пюре.

Це можна зробити за допомогою блендера. М’ясорубку використовувати можна, але при подрібненні ягід металевими пристосуваннями випаровуються (руйнуються) вітаміни, істотно зменшуючи користь цих ласощів. Цукор додають до одержаної маси, розмішують її до повного розчинення всіх кристалів (тут теж допоможе блендер). Можна з самого початку з’єднати цукор з ягодами, а потім перебити їх блендером до потрібного стану. Всілякі варення з чорниці смачні самі по собі, але також їх можна використовувати при створенні різних десертів.

Ще більше цікавої інформації про приготування варення та іншої консервації ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

Читайте також:

15 простих рецептів, як зварити чорничне варення в домашніх умовах з яблуком, лимоном і в мультиварку

Чорниця – ягода, що володіє багатьма достоїнствами, і одна з них – достаток корисних якостей. Плоди використовуються в народній медицині проти різних захворювань. Особливо корисні ягоди при хворобах травного тракту. Варення з чорниці – кладезь елементів, які приведуть в норму травлення, допоможуть при розладах кишечника, підвищать імунітет і навіть поліпшать загальний стан здоров’я.

  • Як приготувати варення з чорниці, правила
  • Підготовка основного інгредієнта
  • Скільки варити варення з чорниці
  • Рецепти чорничного варення
  • Простий рецепт на зиму
  • Варення «п’ятихвилинка»
  • Якщо потрібно отримати варення, в якому чорниця залишиться цілою, заливати плоди варто трохи теплим сиропом, варити через 3-5 годин.
  • Варення з чорниці з м’ятою
  • Варення з чорниці та чорної смородини
  • Чорничне варення з лавандою
  • Варення з чорниці з яблуками
  • Якщо заготівля повинна зберігатися тривалий час, а льоху або підвалу немає, рекомендується провести стерилізацію протягом півгодини.
  • Чорничне варення з прянощами
  • Варення з чорниці без варіння
  • Чорничне варення з брусникою
  • Варення чорниці в сиропі
  • Варення з чорниці з бананом
  • Чорнично-малинове варення
  • Варення з чорниці з лимоном
  • Варення чорничне з ромом
  • Варення у мультиварку
  • Рекомендується попередньо піддати тару стерилізації, це дозволить продовжити час зберігання готового продукту і уникнути псування.
  • Способи зберігання варення

Як приготувати варення з чорниці, правила

Особливість ягід – вони занадто соковиті, тому швидко втрачають товарний вигляд і стають м’якими. На переробку їх рекомендується пускати в день покупки або збору. Обов’язково попередньо провести сортування – видалити зіпсовані або перезрілі плоди, викинути зелені. Використовувати при сортуванні тонкі рукавички з гуми – вони не дозволять рукам забруднюватися, сік чорниці видалити дуже складно.

Щоб не втратити частину корисних речовин, тривалу термічну обробку проводити не рекомендується. Занадто тривала варка також позначиться на консистенції варення – воно стане схожим на густий джем.

Підготовка основного інгредієнта

Проводити миття краще за допомогою дуршлагу. Досить кілька разів опустити плоди в прохолодну воду або потримати під проточною водою, періодично струсити. Дозволити стекти зайвій вологі або підсушити на рушник.

Якщо варення готуватиметься із замороженої ягоди, слід негайно відправити її на плиту варитися, додавши необхідну кількість солодкого компонента. Плоди стають занадто водянистими, втрачають форму, стають м’якими і при термічній обробці неодмінно перетворюються на кашу.

Скільки варити варення з чорниці

Зазвичай у кожній рецептурі вказано точний час варіння консервації після закипання. Певного часу, який потрібно дотримуватися для всіх рецептів, немає – нерідко чорниця поєднується з іншими інгредієнтами, які потребують більш тривалої термічної обробки.

Якщо в рецепті не вказана точна тривалість варіння, за часом визначити тривалість готування складно, краще переконатися в готовності варення простою хитрістю. Для цього капнути гарячу масу на попередньо охолоджену в холодильнику тарілку, простежити, чи не втратить крапля форму. Якщо по поверхні варення не розтікається, можна приступати до розфасовки.

Рецепти чорничного варення

Для приготування в домашніх умовах смачного ласощів не знадобиться багато часу і сил – чорниця легко перетворюється зі свіжих ягід на густе апетитне варення. Найпростіший рецепт – поєднання цукру і плодів, але можна і експериментувати, додавати інші інгредієнти, які внесуть свою родзинку.

Зазвичай варка відбувається в широкій каструлі, рекомендується використовувати ємність, велику в діаметрі. Це значно полегшить підготовку консервації і дозволить акуратно проводити перемішування.

Простий рецепт на зиму

Зварити густе наваристе варення, яке зимовими вечорами дозволить повернутися в переповнені сонцем і теплом гроші, нескладно, і знадобиться для цього всього два компоненти – ягоди і цукор. Воду краще не додавати.

Приготування консервації з цілими ягодами:

  1. Промиті плоди (1 кг) відправити в ємність, в якій буде проводитися термічна обробка.
  2. Насипати цукор (650 г), залишити до повного розчинення солодких кристалів.
  3. Поставити варитися, прокип’ятити півгодини, зняти, відправити охолоджуватися на добу.
  4. Закінчити варіння, варення проварити близько чверті години.

Обережно, намагаючись не пам’ятати плоди, провести розфасовку, укупорити, поставити кришкою на рівну поверхню і укутати на добу.

Варення «п’ятихвилинка»

На приготування «п’ятихвилинки» піде мінімальна кількість часу, що не позначиться на якості варення – воно вийде густим, з насиченим смаком.

  1. Зварити солодкий сироп (розчинити цукор у воді і довести до кипіння, на 180 мл рідини знадобиться 700 г солодкого інгредієнта).
  2. У ємність для варіння покласти чорницю, залити вируючим сиропом.
  3. Варити наступного дня.
  4. Тривалість термічної обробки – півгодини.

Відправити варення в простерилізовані заздалегідь ємності, укупоривати краще кришками з металу. Охолодження зробити повільним – укутати тару з апетитним вмістом старим пледом.

Якщо потрібно отримати варення, в якому чорниця залишиться цілою, заливати плоди варто трохи теплим сиропом, варити через 3-5 годин.

Варення з чорниці з м’ятою

Додавання м’яти дозволить поліпшити аромат і смак чорничного варення – воно придбає освіжаючі пікантні нотки.

  1. Зробити заготівлю з чорниці – пересипати цукром (650 г) кілограм плодів, залишити на добу.
  2. Подрібнити свіжі м’ятні листочки (близько 50 г), залити киплячою водою (100 мл).
  3. Наступного дня злити сироп, що утворився з чорниці і цукру, змішати його з м’ятним відваром, зварити.
  4. Залити киплячою рідиною чорницю, негайно відправити на вогонь.
  5. Варити до повної готовності консервації (до 40 хвилин).

Після розфасовки провести укупорювання, перевернути ємності, укутати, дозволяючи повільно охолоджуватися протягом доби.

Варення з чорниці та чорної смородини

Можна приготувати варення, в якому вишукано поєднуються плоди, що не поступаються один одному за корисними якостями. Використовувати консервацію з чорниці і смородини рекомендується навіть при лікуванні простудних захворювань і для підвищення захисних сил організму.

  1. З’єднати ягоди (600 г чорниці, 350 г смородини).
  2. Засипати плоди цукром (солодкого компонента знадобиться близько 600 г, але солодкоїжкам можна збільшити кількість цукру).
  3. Залишити до появи соку, злити його, довести до кипіння.
  4. Киплячим соком плодів залити ягоди, відправити на невеликий вогонь, проварити при слабкому бурлінні 25 хвилин.

Завершити процес приготування варення розфасовкою в ємності, попередньо простерилізовані і висушені, укупоркою.

Чорничне варення з лавандою

Лаванда вишукано поєднується з чорникою, хоча смак і аромат варення на любителя – деяким не подобається стійкий, досить незвичний запах. Особливість такої заготовки – в точності слідувати рецептурі і правильно відміряти кількість інгредієнтів консервації.

  1. Подрібнити кілька гілочок лаванди (не більше 20 г), якщо використовується суха рослина, взяти всього 5 г.
  2. Змішати чорницю (750 г), кашицю з лаванди, цукор (500 г), влити воду (50 мл).
  3. Відправити на плиту, варити після закипання близько чверті години.

Зняти з вогню, відразу ж розлити в ємності, закатати. Охолоджувати краще повільно, тому поставити під ковдру кришками вниз.

Варення з чорниці з яблуками

Не завжди приготування варення проводиться з одного продукту – вітаються експерименти, в яких майстерно поєднуються кілька інгредієнтів. Яблука і чорниця – класика, що дозволяє отримати смачний десерт, який рясніє вітамінами і корисними елементами.

  1. Очистити, вилучити серцевину, порізати яблука (600 г).
  2. З’єднати яблучні дольки з чорницею (1 кг).
  3. Додати цукор (1,1 кг), перемішати.
  4. Дочекатися, поки з’явиться сік, тільки після цього ставити варення на плиту.
  5. Кип’ятити, обов’язково перемішуючи, півгодини.

Фасування обов’язково проводити відразу після варіння. Приборкують зазвичай металевими кришками.

Якщо заготівля повинна зберігатися тривалий час, а льоху або підвалу немає, рекомендується провести стерилізацію протягом півгодини.

Чорничне варення з прянощами

Надати варенню насичений стійкий запах і незвичайний смак дозволять прянощі, які слід додати ще при варінні консервації. Зазвичай додають почесну паличку – її аромат відмінно поєднується з чорничним запахом.

  1. Зварити сироп (розчинити в 200 мл води 450 г цукру, довести до кипіння, проварити 10 хвилин).
  2. Залити киплячою рідиною заздалегідь промиті і злегка підсушені плоди (750 г).
  3. Додати почесну паличку, відправити наполягати на добу.
  4. Варити варення, обов’язково стежачи за тим, щоб не пригоріло, півгодини.

Для приготування заготовки достатньо одного прийому. Обов’язково видалити паличку кориці перед фасуванням. Охолодження звичайне – перевернути, обернути ємності пледом.

Варення з чорниці без варіння

Якщо немає часу займатися термічною обробкою ягід і варити варення, можна отримати апетитну продукцію, в якій збереглися всі корисні якості, набагато швидше і простіше.

  1. Перетерти в невеликій ємності ягоди (1 кг), можна просто пропустити їх через м’ясорубку. Блендер використовувати не рекомендується – він перетворить чорницю на пюре.
  2. Додати в підготовлену масу цукор (500 г).
  3. Перемішувати доти, доки солодкі кристали повністю не розчиняться.

Останній етап – фасування варення в підготовлену чисту тару. Негайно укупорити і відправити в приміщення для зберігання, темне і прохолодне.

Чорничне варення з брусникою

Ще один варіант смачного варення – поєднання брусники і чорниці. Особливість заготівлі – не тільки чудовий смак, а й тривалість зберігання, нерідко консервація зберігає смакові та корисні якості кілька років.

  1. Змішати чорницю (700 г), бруснику (300 г).
  2. Зварити солодку патоку (на 300 мл води 800 г цукру), що вирує рідиною залити плоди.
  3. Почекати, поки маса охолоне, відправити варитися.
  4. Смачне і насичене варення вийде, якщо термічну обробку проводити в два етапи з перервою на добу. Тривалість варіння – 15 хвилин.

Розкласти в тару (обов’язково попередньо простерилізувати), провести укупорку. Охолоджувати повільно, тому рекомендується перевернути дном вгору і укутати ємності старим теплим пледом.

Варення чорниці в сиропі

Дуже апетитно виглядає консервація, в якій поєднується густий темний сироп і цілі плоди.

  1. Підготувати сироп (змішати 1 кг цукру, 400 мл води), довести до кипіння.
  2. Рідиною залити ягоди (1,3 кг), поставити настоятися на два дні.
  3. Довести до кипіння, негайно провести розфасовку в простерилізовані ємності.

Після приборкання відправити в прохолодний льох або холодильник.

Варення з чорниці з бананом

З кожним роком колекція рецептів заготовок з чорницею поповнюється, і поєднання ягід з бананами швидко завоювало популярність серед господарок.

  1. Засипати чорницю (900 г) цукром (700 г), залишити на 4-7 годин.
  2. Відправити на термічну обробку, варити півгодини, не допускаючи сильного буріння.
  3. Опустити в ємність з киплячою масою нарізані шматочки бананів (3 шт.).
  4. Варити ще чверть години.

Завершальний етап приготування – фасування у стерильні ємності та укупорка. Повільне охолодження не потрібно, відразу відправляти на зберігання.

Чорнично-малинове варення

Для чорничного варення з малиною використовувати тільки свіжі ягоди. Навіть після нетривалого зберігання малина здатна пустити сік і стати непридатною для варіння.

  1. З’єднати по півкілограма плодів, засипати цукром (680 г).
  2. Відразу ставити варитися, попередньо влити 100 мл води.
  3. Перемішуючи, проварити півгодини.

Розкласти в ємності, які обов’язково простерилізувати. Укупорювати можна металевими або пластмасовими кришками.

Варення з чорниці з лимоном

Далеко не всім подобається солодкий смак чорничного варення і нерідко хочеться додати в нього приємну кислинку у вигляді лимона.

  1. Приготувати сироп, до якого входять вода (100 мл) і цукор (550 г).
  2. Кілограм ягід залити киплячою патокою, залишити до тих пір, поки маса повністю не охолоне.
  3. Перед варенням лимон ретельно миють, ріжуть тонкими ломтиками, не знімаючи шкірки, додають до основного складу.
  4. Проварити масу 45 хвилин.

Після розфасовки в банки провести укупорювання, рекомендується використовувати кришки з жесті.

Варення чорничне з ромом

Спиртне, особливо ром, відмінно поєднується з чорницею. Про градуси не варто хвилюватися – в процесі нагрівання вони повністю зникають.

  1. Зварити солодку патоку (750 г цукру, 120 мл рому, 100 мл води).
  2. Киплячою рідиною залити підготовлені ягоди (1,3 кг).
  3. Залишити на три години.
  4. Варити, енергійно перемішуючи, 35 хвилин.

Розкласти в ємності зі скла, провести укупорювання металевими кришками.

Варення у мультиварку

Використання мультиварки в консервації – популярний у хороших господарок процес, що дозволяє скоротити кількість зусиль на варіння.

  1. У чашу кухонного приладу відправити ягоди (700 г).
  2. Засипати плоди чорниці цукром (450 г).
  3. Увімкнути режим «Випічка».
  4. Тривалість готування – 50 хвилин.

Акуратно розлити в ємності. Рекомендується повільне охолодження, тому після перевертання тари на рівну поверхню вгору дном укутати консервацію ковдрою.

Рекомендується попередньо піддати тару стерилізації, це дозволить продовжити час зберігання готового продукту і уникнути псування.

Способи зберігання варення

Є кілька способів зберігання готових чорничних заготовок. Найпопулярніший з них – відправлення в льох або підвал. Прохолодна температура дозволить тривалий час не турбуватися про збереження консервації.

Про автора

admin administrator