Як звати поні веселку

Авторadmin

Як звати поні веселку

Чому і як з’являється веселка? Яке явище природи лежить в основі веселки? Чому різнобарвна веселка? Буває веселка взимку?

Якщо ви не знаєте з чого з’являється веселка, то читайте статтю. Тут ви дізнаєтеся подробиці про це природне явище.

  • Що таке веселка, як вона виглядає?
  • Чому і як з’являється веселка, яке явище природи лежить в основі веселки?
  • Веселка і дощ: взаємозв’язок
  • Чому різнобарвна веселка?
  • Які бувають кольори веселки: назви і послідовність кольорів в правильному порядку
  • Як дивитися на веселку, щоб побачити веселку виразно?
  • В який час дня можна побачити веселку?
  • Буває веселка взимку?
  • Відео: Що являє собою веселка?

Майже кожен хоч раз у житті, але бачив прекрасне явище між небом і землею — веселку. В цьому явищі є щось таке, що пробуджує відчуття захоплення. Побачивши веселку, ніхто не може відвести від неї очей. Люди намагаються показати дане видовище своїм знайомим, що знаходяться в цю хвилини поруч з ними. У старовину стародавні слов’яни вважали таке явище Божим знаком, який віщує добрі вести і удачу в справах. І не дивно, адже веселка, як з’являється з нізвідки, так і зникає в нікуди.

Що таке веселка, як вона виглядає?

Які кольори у веселки?

Чому і як з’являється веселка, яке явище природи лежить в основі веселки?

Веселка з’являється внаслідок дисперсії — заломлення сонячних променів під різними кутами, що дає різний тон кольору цим променям. Існує ще інше явище — зимовий ореол сонця. З наукової точки зору таке явище природи іменується гало. Зазвичай воно проявляється, коли на вулиці підвищена вологість, великий мороз, сонце. Це зустрічається не дуже часто. А ось ореол навколо яскравого зимового сонця видно набагато частіше, ніж веселку.

Підвищена вологість в атмосфері взимку провокує утворення невеликих кристаликів льоду, сонячні промені, висвітлюючи їх, переломлюються. Завдяки процесу з’являється орел з червонуватим відтінком. Якщо пощастить, то ви зможете спостерігати взимку світіння з усіх відтінків і кольорів веселки. Шкода, що таке явище зустрічається не дуже часто.

Причини появи веселки

Гало відрізняється від веселки тим, що:

  • Його можна побачити навколо сонця, а веселку видно в просторі між небом і землею.
  • Колірні відтінки веселки, як правило, складаються з семи кольорів, а гало має червонуватий відтінок і помаранчевий колір.
  • Веселка — це дуга, а гало — окружність.

Веселка і дощ: взаємозв’язок

Без підвищеної вологості не буде веселки. Тому дощ є передвісником явища дисперсії в повітрі. Ну і як говорилося раніше, обов’язково необхідний джерело світла.

Цікаво, що веселка утворюється поряд з водоспадами або у сонячну погоду поряд з озерами, річками та іншими водоймами.

Вона має різну ширину, яскравість. Багато що залежить від величини крапель, через які проходить промінь сонця. Чим більше краплі, тим більше виражена веселка на небі, а ширина її менше. Відповідно широка і менш яскрава веселка утворюється з допомогою дисперсії дрібних крапельок.

ВАЖЛИВО: Завдяки освітлення сонячними променями мільярдів крапель в повітрі, людина може побачити різнокольорову веселку або навіть дві дуги, що грають різними відтінками тонів.

Чому різнобарвна веселка?

Які бувають кольори веселки: назви і послідовність кольорів в правильному порядку

Як з’являється веселка вже з’ясовано. З курсу фізики ви знаєте, що веселка складається з безлічі відтінків кольорів. Заломлені промені не мають чітких меж, вони поступово переходять від одного кольору до іншого, утворюючи проміжні тони. Ось тільки людському оку не дано розрізнити всю різноманітну гаму кольорів.

Самі короткі промені людині відображаються в червоному, помаранчевому кольорі, а довгі промені — мають синій, фіолетовий колір.

Веселка (подвійна) ввечері

Незважаючи на безліч відтінків у веселці, людина може помітити тільки сім з них. Щоб легше їх запам’ятати, придумали веселий вірш, де кожному кольору відповідає початкова буква слова.

ВАЖЛИВО: Яка б не була веселка, кольору завжди формуються в порядку, що описаний вище.

Як дивитися на веселку, щоб побачити веселку виразно?

Мабуть, кожен помічав, що одна людина бачить веселку, а інший ні. Багато залежить від того, де він знаходиться по відношенню до різнобарвною дузі. Індивідуум повинен стояти спиною до сонця, і найяскравішу дугу можна побачити, якщо стояти під відповідним кутом до заломленим променями веселки. Оптимальний кут — 42 градуси.

В який час дня можна побачити веселку?

Явище заломлення променів сонця через краплі рідини в природі можна побачити в будь-який час доби, крім ночі. А коли на вулиці темрява проявляється інше світіння і називається воно по-іншому — гало. Виглядає у вигляді ореолу навколо місяця.

ВАЖЛИВО: На заході веселка особливо яскрава з червонуватим відтінком. Таке видовище як заворожує, так і трохи лякає людей.

Буває веселка взимку?

Веселка взимку висвічується в блідих тонах. Її можна зауважити лише, коли на небі є сонце, тобто вранці, вдень і у вечірній час до заходу світила. Проявляється веселка в морози вкрай рідко. Саме тому багато хто стверджують, що взимку її не існує. Незважаючи на такі висловлювання — вона все ж буває і в морози.

Добір матеріалу по темі “Веселка”

ЩО ТАКЕ ВЕСЕЛКА? Як з’явились квіти та веселка? ВЕСЕЛКОВА ЛІЧИЛКА. Прислів’я, приказки, прикмети про веселку. Виготовлення веселки.

ТЕМА. ВЕСЕЛКА

Мета. 1. Навчити учнів спостерігати за природніми явищами.

2. Вивчити кольори веселки.

3. Формувати навички дослідницької діяльності, класифікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати у повсякденному житті.

4. Дослідити значення веселки в житті людини.

5. Навчати висловлювати свою думку та взаємодіяти з однокласниками.

ЩО ТАКЕ ВЕСЕЛКА?

Привітання

З добрим ранком. Бажаю почати ранок з посмішки і відмінного настрою, високих цілей і неймовірного натхнення. Нехай тіло буде повне сил і енергії, а душа гарно співає по нотах щастя. Зичу доброго і чудового ранку, бажаю яскравих променів сонця і щирих посмішок. Хай легко почнеться цей день, нехай крапельки ранкової роси дадуть свіжість вашим ідеям, нехай ніжний спів пташок наповнить душу натхненням і радістю.

Практичний блок

Усі учасники зустрічі стають у коло, сильно труть свої руки, потім «віддають» тепло своїх долонь сусідам ліворуч і праворуч, посміхаються і говорять компліменти

Ведучий кидає м’яч будь-кому і говорить вітання, називаючи його ім’я. Учасник кидає м’яч іншому і т.д.

Загадка

П ісля дощику буває,

Що півнеба закриває.

Колись дуже давно на землі панувала люта зима. Усе навколо було білим та змарнілим. Лише на короткий час поступалася зима літу. Але й тоді земля вкривалася хіба що папороттю та мохом, а дерева та кущі — дрібним листячком. Люди були байдужими одне до одного і ніколи не веселилися, не раділи. Адже не знали вони, що таке щастя.

Але одного разу спало на думку Матінці-Природі змінити світ, зробити його барвистим і гарним. Покликала вона до себе своїх помічників — маленьких лісових духів, і попросила у них поради: Як прикрасити цей світ? Як серця людей відігріти?— Відпусти нас до людей,— сказали лісові духи,— ми подаруємо світу красу, розвеселимо людей і зробимо їх добрими.— Але ж ви такі маленькі і беззахисні,— відповіла Природа, — як же переможете люту зиму, що заморозила людські серця? — Перетвори нас на квіти,— поросили духи. Так і зробила Природа. Але усі квіти вийшли у неї безбарвними, їх зовсім не було помітно серед зимових заметів. І тоді вона зібрала усі кольори коштовного каміння і розфарбувала квіти. А залишки фарб плеснула в небо — і виникла веселка. Здивувалися люди. Ще ніколи не бачили вони такого дива ані на землі, ані на небі. Стали вони збирати квіти і роздивлятися. І в кожного, хто близько підносив до обличчя квітку, вдихаючи її аромат, серце наповнювалося теплом і любов’ю. З тих пір на землю кожного року приходить квітуча весна, і люди зустрічають її з радістю.

  • Яка пора року панувала на землі?
  • Хто вирішив змінити світ?
  • Хто були її помічниками?
  • На що перетворилися духи?
  • Чим Природа розфарбувала квіти?
  • Як виникла веселка?
  • Які стали люди на землі?

Вірш про веселку

ВЕСЕЛОЧКА

Я барвиста веселочка,

маю сім кольорів,
засвітилась над селами,
над лісами вгорі.
Житу жовтого кольору
подарую в жнива,
соковито-зеленого

буде мати-трава.
А ясного блакитного
небу дам назавжди,
світанкового синього залишу для води.
Непомітно погаснувши,
упаду між дубів.
Так ніколи нічого я не лишаю собі.
(А. М’ястківський)

ВЕСЕЛКОВА ЛІЧИЛКА

В лузі дощик із квіток
кольоровий сплів вінок.
У долину, аж до річки,

простяглись барвисті стрічки.
Ось червона, перша стрічка, —
колір стиглої сунички.
Друга — наче мандаринки,
що оранжеві в них спинки.
Третя — жовта, наче сонце
зазирає у віконце.
А четверта — то зелена,
як листок берізки, клена.

П’ять — блакитна, барвінкова,
наче квіточка святкова.
Шоста — синя, як ті сливи,
що дощі вмивали й зливи.
Сьома — вкрили ліс та балки
фіолетові фіалки.

Із семи стрічок веселих
утворилася веселка,
і щоб знати кольори,
ти лічилку повтори.
(Л. Вознюк)

Обчисли та розфарбуй

Додаток 1

Прислів’я, приказки, прикмети про веселку

доповни прислів’я

Воду з річки відром не вичерпаєш, (веселку з неба рукою не схопиш).
У веселці більше червоного кольору –
до вітру)

Висока й крута веселка до тепла,

(полога і низька – до негоди).

Якщо веселка після дощу скоро пропадає (до ясної погоди, а якщо довго стоїть – до негоди). Веселка вранці – …( на дощ). Подвійна веселка – …(ознака дощової погоди). Якщо до вечора з’явилася крута веселка, буде такий же ясний день, ( а якщо полога – чекай дощу зночі). Веселка низька і кінцями впирається у воду (річки, озера або низькі місця) (до негоди). Якщо веселка з’являється до дощу, дощ припиниться, а якщо після,…( то дощ буде продовжуватися). Веселка взимку –…( до морозу або до снігу). Якщо веселка з’являється при гарній погоді – настане негода, а якщо поганий, ….(то буде сухо).

Фізкультхвилинка «Веселка»

Василь Сухомлинський

ВЕСЕЛКА

У старого селянина тяжко захворів єдиний син Михайлик. Батько й мати дуже любили малого, їхні серця стискалися від болю при гадці, що той може померти. Що ж тоді робитимуть? Другий син у них не народиться, бо вони вже старі. Два старші сини загинули на фронті. Михайлик же — їхня єдина втіха. Хлопчик лежав біля вікна й важко дихав. Лікар тихо сказав:— У нього хворе серце. Ліки безсилі. Михайлик розплющив очі, глянув у вікно. За вікном сіріло зимове небо, земля спала під сніговим килимом. — Ой, як хочеться мені побачити веселку, — тихо прошепотів Михайлик. Батько й мати схилилися над синовим ліжком у тяжкій задумі. Потім батько встав, одягнувся. — Куди ти йдеш? — питає мати. — По веселку, — тихо каже батько. — Дивися, Михайлику, в вікно, там засяє веселка. Пішов він до коваля. Розповів йому про своє горе. Узяв коваль горно й міхи ковальські, взяв ковадло й переніс усе своє знаряддя до селянина в сад, під вікно. Розпалив горно, поклав у вогонь леміш від плуга. Коли залізо розжарилося, мов сонце, коваль витяг леміш із вогню, поклав на ковадло й став бити по ньому важким молотом. І залізний леміш засяяв, як веселка. В усі боки — на землю, на засніжені віти дерев — полетіли іскри, справжній барвистий вогняний дощ. Зачудований хлопчик не міг відірвати очей від чарівної веселки, підвівся з подушки, бліді його щоки зачервонілися. Серце хворого забилося рівніше й спокійніше. — Мамо, що буде з того вогню? — питає хлопчик, показуючи на веселку. — Леміш, — відповідає мати. — До плуга.— Ой, як мені хочеться землю орати! — вигукує хлопчик. Він підводиться й сідає на постелі. — Тепер він житиме, — тихо каже лікар.

  • Як звати хлопчика?
  • Що боліло у Михайлика?
  • Що хотів побачити синок?
  • До кого прийшов батько?
  • З чого коваль зробив веселку?

Робота в групі

« Музичні стільці»

Коли грає музика, учні ходять навколо стільців, розставлених колом. Коли музика припиняється, кожна дитина має сісти на стілець. Якщо стільців недостатньо, діти вирішують, яким чином знайти кожному місце. Після кожного такого етапу один стілець забирають, аж поки не залишиться лише кілька стільців, на які мають сісти всі учні.

Розфарбуй веселку

Додаток 2

Виготовлення веселки

40 цікавих фактів про веселку

1. Веселка — це явище, викликане віддзеркаленням світла, заломленням і дисперсією в крапельках води.

2. Це створює різнокольорову веселку в небі, яку видно з землі як веселка.

3. Веселки внесли свій внесок у стародавні міфи.

4. Греки думали, що веселка забезпечувала міст між небом і землею.

5. Незважаючи на описувані сюжети в старих народних казках, ви ніколи не зможете досягти кінця веселки.

6. У Болгарії вірять, що якщо пройти в райдужну арку, то можна змінити стать майбутньої дитини. Жінки, які часто народжували дітей однієї статі, мріяли пройти через веселку.

7. Веселка завжди манить своєю барвистістю, яскравістю і унікальністю. Навіть дорослі, бачачи це природне явище, завмирають і вдивляються в веселку в надії, що здійсниться заповітна мрія.

8. В окулярах з поляризаційним покриттям веселку не побачити. Це тому, що таке покриття також заломлює світло.

9. Жодна людина не може бачити точно таку ж веселку (якщо тільки це не сфотографована веселка), тому що навіть невелика зміна кута створить іншу веселку. Навіть людина, що стоїть поруч з вами, побачить іншу веселку, ніж ви.

10. Хоча здається, що веселка знаходиться на певній відстані від людини, яка бачить її, насправді це оптична ілюзія, яка виникає з-за кута нахилу до крапельок води по відношенню до світла.

ВИГЛЯД ВЕСЕЛКИ З ЛІТАКА

11. На землі ми бачимо веселку як півколо, але якщо летіти на літаку або піднятися високо в гори, то можна побачити веселку цілком і виглядає вона як правильне коло.

12. Вважається, що веселка отримала свою назву із-за форми. Веселка виглядає як різнобарвна дуга або окружність, складена з кольорів видимого спектру випромінювання.

13. У білому світі є сім кольорів. Сім кольорів — червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Всі ці кольори присутні у веселці.

14. Насправді кольорове явище з’являється не тільки вдень, але і вночі.

15. Існує так звана місячна веселка, яка виникає завдяки відображенню сонячного кольору місяцем.

16. Для людського ока вона сприймається лише білого кольору, але на знімку, зробленому з фотоапарата з тривалою експозицією, можна побачити виразні кольорові смуги.

17. Першим хто вивчив і виділив кольори у веселці був великий вчений Ісаак Ньютон.

18. Цікаво, але спочатку він виділив у веселці всього п’ять кольорів. Але потім керуючись гармонією в музиці додав ще два.

19. Насправді веселка складається з мільйонів кольорів, але людина бачить усього лише сім.

20. Для того щоб поспостерігати за настільки дивним явищем, як веселка, має відбутися чимало дій. Промені сонця зобов’язані пройти крізь краплі дощу прямо в повітрі.

21. Вони створюють своєрідний спектр, так як кожен з кольорів ламається під певним кутом. У результаті формується коло, яку ми і називаємо веселкою.

22. Одна частина у формі дуги з’являється з землі, а центр вже йде по прямій.

23. Іноді світло заломлюється в краплі води два рази і ми можемо бачити відразу дві веселки. Одну яскраву і дуже красиву і трохи вище іншу, майже прозору.

24. Більшість веселок — це первинні веселки, з червоним на зовнішньому краю і фіолетовим кольором на внутрішній стороні.

25. Подвійна веселка присутній, коли друга веселка, хоча і набагато слабкіше, видно за межами першої веселки. Друга веселка буде перегорнуто.

26. У дуже рідкісних випадках може бути видно три або навіть чотири веселок.

27. Зимові веселки досить рідкісні, тому що краплі води замерзають і падають на землю, як сніжинки.

28. Вважається, якщо уві сні людина бачить веселку, то це до великої удачі.

29. Веселка — це не те, до чого можна торкатися або наближатися. Вона «зникне» під неправильним кутом.

30. Якщо використовувати спеціальні фільтри, за допомогою фотоапарата можна отримати зображення веселки більш насиченим.

31. А також фотоапарат здатний зафіксувати нічну веселку, яку людське око бачить рідко.

32. Іноді на світанку, коли сонце світить під кутом близько шістдесяти градусів, а в небі є невелика хмарність, можна побачити горизонтальну веселку, в якої немає початку і кінця.

33. Веселки частіше зустрічаються поблизу водоспадів і в тропічних регіонах Землі.

34. Часто біля великих водоспадів в ясну місячну ніч можна побачити дивовижну нічну веселку.

35. Веселка вище в небі, коли сонце знаходиться нижче в небі, і навпаки.

36. Туман — це злегка забарвлена майже біла веселка, яка з’являється із-за туманних крапель і хмар. Ці типи світлових і водних явищ більше, ніж типові веселки.

37. Кожна людина бачить веселку по-своєму. Будь-який незначний зсув спостерігача змінює кольорову гаму. Виходить, що у кожної людини своя веселка.

38. Можна бачити веселку в росі, тумані, спреї, і під дощем.

39. Напевно всі пам’ятають, як вперше у дитинстві побачили веселку. Це захоплююче видовище, яке багатьох не залишить байдужим.

40. Веселка – це чудове природне явище. Напевно, жодні види туризму не зрівняються з тим, що дарує нам природа. Вона вміє дивувати, шокувати, приводити нас у захват.

Про автора

admin administrator