Яка частина України належала Румунії

Авторadmin

Яка частина України належала Румунії

Таким чином, українські землі після поразки визвольних змагань увійшли до складу СРСР (Наддніпрянська Україна), Польщі (Східна Галичина, Західна Волинь), Румунії (Північна Буковина, Південна Бессарабія, Хотинщина, Мармарощина) та Чехословаччини (Закарпаття).2 квіт. 2022 р.

Західноукраїнські землі у складі Румунії. У 1918 p., скориставшись розпадом Російської та Австро-Угорської імперій, Румунія окупувала українські землі: Ізмаїльський, Акерманський і Хотинський посвіти Бессарабії, північну Буковину і частину Мармарощини в Закарпатті.

Після того, як за Ризьким мирним договором 1921 року, укладеним між РСФРР і УСРР та Польщею, західна частина України відійшла до Польщі, термін «Західна Україна» міцно закріпився саме за цією частиною України.

Українські землі, що ввійшли до складу Польщі під владою Польщі опинилися такі етнічні українські землі: Східна Галичина Холмщина Підляшшя

За офіційною статистикою у 1920 році на території Румунії проживало майже 791 тисяча українців (4,7 % усього населення). За даними перепису населення 1930 року у Румунії проживало 18 057 028 осіб. З них, 582115 осіб (3,22 %) назвали себе українцями (рутенами, русинами).

На засіданні 25-26 листопада 1918 року за відсутності кворуму було прийнято рішення про безумовне приєднання Бессарабії до Румунії. Незабаром після прийняття цього рішення Сфатул Церій припинив своє існування.





Румуни — сьома за чисельністю етнічна меншина України. Згідно з даними Всеукраїнського перепису 2001 року в Україні проживало 151 тисяча румунів, що становило 0,31 % населення держави. Серед …

Про автора

admin administrator