Яка користь від черемші

Авторadmin

Яка користь від черемші

Черемша стимулює роботу травної системи, посилює виділення шлункового соку, підвищує апетит, покращує обмін речовин. Зміцнює нервову систему. Позитивно впливає на бронхи та легені, допомагає виведенню мокротиння, полегшує кашель. Черемша дезінфікує порожнину рота.

Черемшу використовують при різних гнійних захворюваннях, цинзі, атеросклерозі, глистах і кишкових інфекціях. Відомо так само , що за давніх часів її активно вживали в їжу під час епідемій холери і чуми. Черемша містить багато вітаміну С, ефірну олію та інші речовини, має фітонцидні властивості.

Кому не можна їсти черемшу Черемшу краще не вживати під час вагітності, людям, що страждають на гастрит, епілепсію, виразку шлунка і 12-палої кишки. За надмірного споживання вона може викликати безсоння, головні болі та розлад шлунка.

Стебло, листя і цибулина черемші їстівні і нагадують за смаком зелену цибулю. З черемші роблять салати, варять супи і використовують зелень як начинку для пирогів. Сушити черемшу не рекомендується, оскільки вона втрачає частину корисних властивостей.

Черемша росте в листяно-ялинових лісах, в балках, низинах – там, де досить волого. Територія її поширення неймовірно широка – Центральна, Північна та Південна Європа. В Україні в природних умовах черемша зустрічається в Карпатах, на Поліссі, в лісостепу і в північно-східній частині степу.

Черемшу збирають ранньою весною. По-іншому вона ще називається «цибуля ведмежа».





Оскільки свіжу черемшу можна знайти тільки в літній сезон, протягом решти року в кулінарії застосовують мариноване і засолене рослина. Користь маринованої черемші нітрохи не менше, ніж цінні властивості свіжої колби. Рослина раніше: 1. благотворно впливає на процеси травлення; 2. знижує …

Про автора

admin administrator