Яка найкрасивіша кішка у світі

Авторadmin

Яка найкрасивіша кішка у світі

Домашні кішки: рейтинг найкрасивіших

Всі кішки по-своєму красиві. Кожен власник пухнастою принади скаже, що найкрасивіша в світі – його Мурка, точно так же, як заводчики будь-якої породи будуть запевняти, що саме їхні вихованці «на світі всіх миліше».

Так що, будь-який рейтинг дуже умовний. Але все ж візьмемо на себе сміливість представити топ-10 претендентів на звання Містер / Місіс Мяу.

Британська

Британська короткошерста кішка, в просторіччі «британець». Характерні особливості – коротка, густа, шовковиста шерстка, міцно збите, пропорційне тіло, недовгий хвіст, великі, яскраві, широко посаджені очі. Порода досить велика, хвіст і кінцівки товсті, сильні. Самий часто зустрічається (і вважається еталоном породи) забарвлення – темно-сірий, хоча правильно говорити сіро-блакитний, і яскраво-жовті очі. Втім, різноманітність кольорів дуже характерно для цієї породи. Зустрічаються як однотонні (чорні і шоколадні) котики, так і черепахові, димчасті, двоколірні, плямисті тваринки.

Якщо у вас живе кішка, породу якої вам важко назвати, дізнайтеся як визначити породу кішки.

Характер спокійний, незалежний. Неконфліктний, подряпати може лише у винятковому випадку. Лояльний до дітей. Може довго залишатися на самоті.

Якщо, на вашу думку, найкрасивіший кіт у світі – це Керроловскій Чешир, то британська короткошерста – ваш вибір, адже загадкового і таємничого компаньйона Аліси на оригінальних ілюстраціях малювали саме британцем.

Чи знаєте ви? Справжня батьківщина британських кішок – Римська Імперія. Саме її легіонери завезли родоначальників породи на вважаються тепер їх батьківщиною острова в далекому 1043 році в ході військової кампанії.

регдолл

регдолл – родом з США. Це велика порода, коти виростають до 1 м, важать до 10 кг, кішки – трохи менше. Свою назву (буквальний переклад – тряпічная лялька) отримали за властивість повністю розслаблятися, що створює враження, ніби береш на руки плюшеву іграшку, хіба що дуже важку.

Забарвлення двоколірний з переважанням кремового і з темними (відтінки сірого і коричневого) елементами – масочку на мордочці, хвіст і шкарпетки. Шерстка середньої довжини, на шиї – більш густий і пухнастий комір.

Характер дуже ласкавий, доброзичливий. Може дресирувати, але в цілому лінива. Дуже людиноорієнтованого, любить дітей.

З усіх порід кішок може вважатися наймилішою. Лащиться, ходить за господарем всюди. Добре уживається з іншими тваринами і маленькими дітьми. Голосок тихий, тварина дуже спокійне, не виявляє невдоволення, не проявляє агресії.

важливо! Не заводьте регдолл, якщо вдома часто й подовгу нікого не буває. На самоті котик дуже сумує. Якщо ви дуже зайнята людина, віддайте перевагу більш незалежною породі. Також цей котик не переносить занадто гучної обстановки.

Бурмілла

Бурмілла, або ж бурманских срібляста кішка, також родом з Великобританії. Виведена по чистій випадковості в кінці XX століття за допомогою забороненої пристрасті перської шиншили і бурманской кішки (Це відображено і в назві породи). Отримана кішка відрізняється невеликими розмірами (вага до 7 кг). Особливості будови тіла – задні лапки довші за передні, конституція міцна, груди широкі, шия коротка. При цьому котик дуже витончений і граціозний. Очі великі, широко посаджені, трохи подовження, присутня характерна темна обведення. Колір переважно зелений.

Не всі породи кішок відрізняються спокійним, поступливим характером, при виборі вихованця слід врахувати які породи кішок можуть бути непокірними і агресивними.

Шерсть тонка, коротка, забарвлення відрізняється від підшерстя до кінчика. Основа світла, підшерсток сріблястого або золотистого відтінку, кінчики шерстинок темніше. Характер урівноважений, доброзичливий. Добре контактують з людьми, не люблять самотності.

шотландська

часто шотландських котиків називають за замовчуванням капловухими. Це не зовсім коректно. Скоттиш-фолд мають загнуті вперед і вниз вушка внаслідок генної мутації, але прямовухі скоттиш-страйт – це, по суті, та ж порода, тільки без вираженого ознаки.

Коли хочеться мати не просто домашнього воркіт, а ще й вчити котика різним командам і трюкам, то слід вибирати з інтелектуально розвинених порід.

Зовні сильно схожі на британців, теж коротка, дуже густа і приємна на дотик шерсть. Забарвлення шерстки і очей варіативний, загальноприйнятого немає. Від британця відрізняються будовою тіла – воно більш розтягнуте, довше і витонченіше. Важать до 6 кг.

Характерна особливість висловухих котів – вушка по стандарту породи не виходять за контури мордочки, згинаються під прямим кутом.

За характером більш доброзичливі, ніж британці, легко привчаються до туалету і когтеточке, грайливі, більше взаємодіють з людиною. Можуть вести себе досить забавно – стояти на задніх лапах, спати на спинці, підібгавши кінцівки, видають схожі на скрип звуки.

З дітьми ладнають, але зовсім малюків між собою краще не знайомити (або дитина, або кошеня повинен бути постарше).

Існує думка, що висловухі кошенята – найкрасивіші, хоча страйт теж знаходять своїх поціновувачів, багато в чому завдяки чудовому характеру і невибагливості в змісті.

важливо! Якщо ви зважилися розводити шотландців, потрібно строго дотримуватися сумісність: тільки страйт-фолд або страйт-страйт! Схрещувати висловухих кота і кішку категорично не можна. Потомство гарантовано матиме проблеми з суглобами.

Сноу-шу

ця порода називається так за рахунок біленьких лапок (адже дослівно Snow shoe перекладається як «сніжна взуття»). Порода досить рідкісна, відрізняється, крім згаданих світлих шкарпеток, також сіамським забарвленням, блакитними очима і непередбачуваністю особистих якостей.

Важливо знати як слід годувати кошенят, як швидко і спокійно купувати, як безболісно підстригти кігті, як привчити до лотка, як використовувати фурмінатор, вибрати перенесення і чи потрібна одяг вашому котику.

Порода молода, перші спроби розведення були зроблені в 60-і роки минулого століття.

Представники невеликі, в середньому вага близько 4 кг, максимум – 6.

Голова трикутна, але не витягнута, риси мордочки пропорційні і гармонійні, очі овальні, різних відтінків синього і блакитного, тіло сухорляві, гнучке. Шерсть коротка, іноді – середньої довжини. Забарвлення досить специфічний, сіамський. При цьому на мордочці біла Маскаєв вигляді перевернутого гострим кутом вгору трикутника. Примітно, що малюки народжуються чистого, світлого, однотонного забарвлення, а характерні особливості проступають з часом.

Характер у цих красенів чудовий, вони невибагливі, добре підходять сім`ям з дітьми. Ласкаві, люблять перебувати в суспільстві людини.

Чи знаєте ви? Grumpy Cat, одна з найбільш відомих завдяки інтернету кішок, популярна за рахунок свого сумно-злого виразу мордочки, відноситься саме до породи сноу-шу.

Мейн-кун

Ці котики примітні в першу чергу своїми розмірами – доросла особина важить близько 10 кг, і це не межа (наприклад, живе в Нью-Йорку котик на прізвисько Саймон важить 13 кг). Також примітно, що ці милахи продовжують рости і після досягнення 12 місяців, в той час як інші породи в 1 рік досягають своїх дорослих розмірів і можуть збільшуватися хіба що вшир (якщо господарі передають куті меду з годівлею). Мейн-куни – порода родом зі штату Мен, США. Саме там відбуваються всі ті страшні речі, про які пише Стівен Кінг, можливо, і ці коти не так вже й прості? Може, це замасковані інопланетяни? Цю гіпотезу підкріплює їх незвичайна зовнішність: характерну будову мордочки з яскраво вираженими припухлостями, довгий і дуже пухнастий хвіст, пензлики на вухах, що дають привід стверджувати походження від рисей (хоча це всього лише легенда).

Виведено були в кінці XIX століття, широко використовувалися фермерами для захисту від гризунів. Витривалі, добре переносять холоду. Крім великого розміру, характеризуються сильним скелетом, довгою тіла, густим і довгим хутряним покривом. Голова потужна, майже квадратна, з яскраво вираженими вилицями. Шерсть особливо довга на задніх лапах і шиї, окрас різноманітний.

Характер статечний, злагідний (ладнає з дітьми і собаками), спокійний, майже величний. Тварина дуже інтелігентне, що не паскудить, не боїться води. В юному віці дуже активні і пустотливі, але згодом стають спокійнішими. Мейн-куни – не просто красиві котики, вони стають повноцінними членами сім`ї, їх комунікативні навички достатні для того, щоб чітко вловлювати настрій домочадців і, в свою чергу, висловлювати особисті бажання і настрій.

Тойгер

Тойгер – буквально домашній (іграшковий) тигр. Максимально схожий на свого дикого і грізного родича, хоча сам невеликий: висота в холці до 40 см, вага – максимум 9 кг. Забарвлення теплих оранжево-коричневих (рідше чорних) відтінків, смуги максимально контрастні. Схожий на дикого кота – м`язистий, вуха великі, округлі, витончений і рухливий.

Цікаво дізнатись чому кішки бояться води, що означає муркотіння, які популярні клички для кішечок.

Шерсть коротка, густа. Котик весь покритий темними, чітко промальовані смужками: на тілі вертикальними, на лапах – горизонтальними. Поведінкові характеристики оптимальні: любить спілкування, але спокійно переносить самотність, незлоблив, простий в привчанні до лотка і когтеточке, легко знаходить спільну мову з іншими вихованцями і дітьми. Живий і життєрадісний, любить грати, рухливий.

американська короткошерста

ця порода, як і більшість представлених в цьому списку, родом з США. На вигляд вони здаються м`якими, округлими, хоча насправді дуже пропорційні. Це сильні, потужні тварини з добре розвиненою мускулатурою, досить важкі, з сильними середньої довжини лапами. Шерсть м`яка, шовковиста на дотик. Забарвлення досить варіативний, відрізняється чітко окресленими смугами темнішого, ніж основа, відтінку. За характером дуже сімейні, пристосовуються до режиму дня і характеру сім`ї, знаходять спільну мову з собаками. Можуть як з ентузіазмом грати, так і довгий час лінуватися. Важливо дотримуватися для них режим активності і раціон, так як ці милахи схильні до надмірного набору ваги.

Чи знаєте ви? Вважається, що ця киця була завезена на Нову землю першими переселенцями з Європи. Вона відмінний мишолов, добре пристосована до суворих і диким умов, до визнання породи проживала переважно в фермерських господарствах.

бенгальська

Чудова, ніби тільки що вийшла з джунглів, кішка – гібрид домашньої та дикої бенгальської. Як для домашньої досить велика (до 8 кг), але поступається габаритами дикого предка. Дуже пластична, відрізняється «плинністю» рухів. На відміну від багатьох родичів, любить воду. За виглядом нагадує великого хижака: виражені підусниками, сильна щелепа, важке підборіддя, широкий ніс. Потужні лапи, задні довші, сильне тіло, міцні м`язи. Шерсть коротка, дуже гладка. Забарвлення контрастний, теплих тонів, плями чітко виражені.

Характер поєднує в собі звички дикого хижака і домашньої мугикаючи. Мисливський інстинкт нікуди не подівся і виражається в активних іграх і перегонах по дому. Якщо живе з іншими тваринами – намагається зайняти чільні позиції. Неагресивні, але краще не заводити їх, якщо у вас вже живуть хом`яки або папуги (можуть стати здобиччю). Також важливо привчати бенгала до рук з самого ніжного віку – залишившись без контакту з людиною, вони можуть швидко здичавіти.

перська

перси – красива і дуже пухнаста порода кішок. Вельми скромних розмірів – до 7 кг, характерні особливості – дуже довга шерсть і кирпатий носик (може варіюватися: зовсім маленький – екстремальний варіант, або класичний – не настільки плескатий). Порода досить давня, вже сильно відійшла від вигляду диких предків – наприклад, у неї закороткі, хоча і сильні лапки.

Характер милий, домашній. Вважаються «диванними» кішками, прив`язані до людини, зовсім безпорадні поза домом. Дуже прив`язані до господаря, можуть приходити спеціально, щоб «поспілкуватися». Активність проявляють під час ігор, люблять дуріти з дрібними предметами, досить рухливі.

важливо! Краса цього вихованця пов`язана з багатьма труднощами: шерсть вимагає ретельного догляду (регулярного вичісування і купання). Також кіт вимагає особливої ​​уваги до здоров`я – ці красені схильні до багатьох хвороб, особливо вражаючим верхні дихальні шляхи).

Якщо, прочитавши про всі ці красенів, ви так і не вибрали, хто ж вам найбільше до душі, не впадайте у відчай. Порід дуже багато, всі вони заслуговують захоплення і похвал. Знайдеться любитель і на таку незвичну екзотику, як сфінкси і Ліко. Головне, пам`ятати: найкрасивіша кішка в світі – це та, що живе у вас вдома. Навіть якщо вона абсолютно безпородна, зате рідна і кохана, а значить – найкраща.

Найкрасивіші породи кішок в світі

З великими труднощами і згнітивши серце можна вибрати самі милі породи кішок, але не вийде когось поставити на перше місце, тому що всі кішки такі різні і прекрасні.

Проте ті з них, мова про які піде далі, подобаються більшості людей, так як мають ексклюзивне забарвлення, що не зустрічається в інших, або особливе статура.

Наймиліші і красиві кішки

Які породи красунь є найвідомішими? Загальновизнано найкрасивішими кішками світу можна назвати кішок породи:

  • абиссинская.
  • бенгальська.
  • абиссинская.
  • Бурмілла.
  • Домус любімус.
  • Мейн-кун
  • Невська маскарадна
  • перська
  • Селкирк-рекс
  • Російська блакитна
  • Селкирк-рекс
  • Сибірська
  • Сінгапуру
  • Сноу-шу
  • Тайська
  • Тойгер
  • екзотична короткошерста

Абиссинская, бенгальська і британська кішка

Витончена, надзвичайно гнучка і рухлива абісінка має незвичайне забарвлення: На кожній шерстинку темні кільця чергуються зі світлими. Цей ефект дуже слабо виражений в інших породах, або зовсім відсутній.

У стандарті допускається чотири варіанти, а “візитною карткою” став мелодійно звучний “соррель” – теракотово-пісочний. Ця порода вважається першою “культурної”, виведеної людиною. На англійських виставках кішок в кінці 19 століття, вона називалася “кролячій”, через велику схожість забарвлення з хутром диких кроликів і зайців.

Невідомо, чому згодом цих кішок назвали абіссінськими – так і не встановлено, звідки потрапили в Англію предки породи. Є одна дивина, що не зустрічається в інших: кошенят самців, народжується в два, іноді й в три рази більше, ніж самок. Абіссінци дуже товариські, обожнюють господаря і прагнуть у всьому йому “допомогти”.

Яка ефектна зовнішність! Немає жодної породи з такою ж шикарною леопардового шкурою: адже забарвлення їй дістався від дикого предка, азіатського леопардового кота. Тіло – витончене, мускулисте, на довгих ногах – як ці кішки граціозні! “Розетка на золоті” – так називається “фірмовий” окрас, за яким всі дізнаються бенгала.

А їх, визнаних стандартом, і не менш вражаючих, існує близько 20. Це активна, емоційна кішка – вона дуже потребує уваги і – захопленні (мабуть, такий обов`язок господарі виконують без праці).

Чудова шубка, великі красиві очі, важливе вираз мордочки – кішки цієї породи справжні лорди і леді!

Солідна зовнішність ідеально гармонує з врівноваженим характером: вихованець не образиться на господаря, якщо той затримається на роботі. Британці – самодостатні кішки, і спокійно переносять самотність. Існує безліч забарвлень, дозволених в цій породі: всі знають чудовий стильний блакитний, а недавно заводчикам вдалося отримати абсолютно дивовижний золотий, вдало поєднується з яскраво-зеленими очима.

Бурмілла, домус любімус і мейн-кун

У неї приємне, що має вираз мордочки, дивовижна, “дорогоцінна” на вигляд шубка, і граціозна статура – їй підійде епітет “її величність досконалість”. Як і багато порід, бурмілла з`явилася випадково, від схрещування бурманской кішки і шиншиллового перського кота.

Коли селекція дала успішні результати, постало питання про назву нової породи: надійшла пропозиція назвати її чотирма першими літерами породи мами і чотирма останніми забарвлення тата. Ідея сподобалася і прижилася. Але успіх бурмілли заснований не тільки на зовнішньому вигляді, у цих кішок майже ідеальний, “людиноорієнтованого” характер.

Було б несправедливо обійти увагою тварин “дворянського” походження. Мабуть, це наймиліша порода на світлі. Найчастіше саме вони є улюбленцями господарів, стають психотерапевтом і талісманом всього сімейства. Саме про них існує приказка: “Без кота в будинку порожнеча”, з`явилася дуже давно. Не варто забувати, що звичайні вуличні кішки дали початок всім, без винятку, породам.

Дуже велика кішка з величною поставою, красивою густою і довгою шерстю, виразними очима і пензликами на кінчиках вух – повз мейн-куна ніхто не пройде спокійно, не сказавши щось на кшталт: “ого, як рись” або “ось це лось”. Це дуже стара американська порода аборигенного походження, а слово “єнот” (Coon) прийшло з легенди про те, як предки цих кішок потрапили на американський континент.

Крім вражаючих розмірів, мейн-кун вражає своїм характером: це розумний і вихований вихованець, в ньому немає нічого “звіриного” – що можна було б припустити по його монументальної зовнішності.

Невська маскарадна, перська і російська блакитна

Сибірячка зі стильним поінтовим (сіамським) забарвленням. Звідки взявся цей ген у аборигенної кішки на території Росії – невідомо, а для її власника і зовсім не важливо. Вона має всі ознаки і гідності сибірської породи, і завжди звертає на себе увагу.

У представників породи суворий вигляд, особливо у котів, але прекрасний врівноважений характер. Це кішки-інтелектуалки, які дуже цінують спілкування на рівних.

Втілення королівського гідності і розкоші, теплий і ласкавий клубочок затишку – все це про неї, найвідомішою котячою породі. Перси мають:

  • довгу густу шерсть;
  • велику округлу голову;
  • миле вираз мордочки.

Тож не дивно, що перська кішка популярна не першу сотню років. Вроджена вихованість і мирний, доброзичливий характер повністю компенсують єдиний недолік породи: щільний вовняний покрив, що потребує ретельного щоденного догляду.

Може здатися дивним, але ця порода виведена в Великобританії. Справа в тому, що в кінці 19 століття англійська леді звернула увагу на кішку, яку привезли на російській кораблі з Архангельська. У неї був незвичайний, приголомшливий вид: ніби припорошена снігом сіра шерсть.

Через деякий час з`явилася нова порода, з дуже щільною короткою шерстю унікального, що не зустрічається в інших, забарвлення. Але це не єдина перевага: російська блакитна – кішка з гармонійним статурою, і приголомшливим кольором очей. Тому її зовнішність описують поетичної фразою: “смарагди на сріблі”. Це справжня англійська аристократка: завжди рада поспілкуватися з господарем, але дуже чуйна – відразу розуміє, коли він зайнятий, і не заважає йому.

Селкирк-рекс, сибірська і сінгапурська

“кучеряве хмарка”, “чарівна овечка” – найчастіші слова, які вимовляють люди, побачивши цих кішок. Довжина вовни коливається від короткої до напівдовгої, але це не має значення: тварини цієї породи дивують своїми чудовими локонами. Серед їхніх предків були перси і британці, тому у “милих ведмежат” відмінний характер: спокійний і лагідний. Вони з задоволенням будуть сидіти на плечах або колінах господаря, і голосно муркотіти від задоволення.

Густою шерстю і солідна зовнішність – кішки цієї породи надзвичайно швидко підкорили весь світ своєю природною красою.

Ця російська аборигенна порода – перша, створена селекціонерами Росії – гордість російських заводчиків. Сибіряки дуже розумні і легко навчаються, ніколи не проти пограти, але не нав`язуються.

Маленька кішка, дуже ніжного забарвлення кольору слонової кістки, який є унікальним і називається “сепія агути”, з великими виразними очима. Незважаючи на мініатюрність, має міцне тіло з добре розвиненою мускулатурою. Історія породи схожа на детектив: начебто, в середині 20 століття селекціонери виловили на вулицях Сінгапуру кілька кішок, вивезли в США, і через деякий час з`явилися на світ перші Сінгапур.

У свій час вона вважалася символом острова-держави, однак, коли інтерес до цих кішкам виріс, з`ясувалося, що розповідь про предків породи – швидше рекламний трюк, і не цілком достовірний. Але це ніяк не применшує достоїнств тварин: крім чарівною зовнішності, у них чудовий характер, веселий, товариський, але не настирливий.

Сноу-шу, тайська, тойгер і екзотична короткошерста

Помітне манто і стильна “взуття”: ці кішки завжди привертають увагу. “Відділення для рукавичок” ген, що дав старт породі (назва якої в перекладі з англійської – “сніжна туфелька”), Проявляється регулярно і спостерігається у багатьох вуличних кішок, але американським заводчикам вдалося вивести ідеально акуратні “носочки”.

Тіло кішок міцне, мускулисте, але не справляє враження важкого. Оскільки у сноу-шу сіамські предки, це відбилося на її характері: такий вихованець дуже любить свого господаря і цінує спілкування, але важко переживає, якщо той його ігнорує.

чудова шерстка “сіамського” забарвлення, дивовижні сапфірові очі, і струнке, але не стоншена статура – це ожилий персонаж східної легенди. Тайська і є “справжній” представник сіамської породи, яка в середині двадцятого століття розділилася на два типи (потім і різні породи):

Нового типу залишили старе ім`я, а старий – названий по країні походження, Таїланду (він же Сіам). Головна особливість характеру тайця – неймовірне дружелюбність і любов до господаря, без його уваги така кішка сильно сумує.

Тойгер, схожий на тигра. Тільки маленький, граціозний і миролюбний. Назва породи поєднало в собі два англійських слова: іграшка (toy) і тигр (tiger), що повністю відповідає дійсності, це грайливе створення зі звірячою зовнішністю.

Історія породи схожа з процесом написання комп`ютерної гри: її авторка більшу частину життя пропрацювала архітектором, і вирішила для початку “побудувати модель” у віртуальній реальності. Коли ж вона прийшла до висновку, що картинка на екрані і є її мрія, приступила до реалізації “проекту”. І хоча порода ще не цілком сформувалася, її популярність швидко зростає.

По суті, це перська кішка з короткою “стрижкою”. Саме на мордочці екзота так добре видно непередаване “солодке” вираз, приховане у персів більш довгою шерстю. Це ідеальні кішки для серйозної людини, в будинку якого завжди чистота і тиша: вони вдало поєднують в собі доброзичливий, спокійний перський характер, і шикарну шубу, отриману від короткошерстих предків, яка потребує щоденного грумінг.

Можна лише умовно виділити красиві породи кішок. Всі вони, з родоводом і без, прив`язуються до свого господаря, люблять спілкуватися і щедро дарувати йому ніжність і ласку. Ці тварини дуже невибагливі, потрібно лише дотримуватися нескладних правил їх утримання, і частіше грати з вихованцями.

Про автора

admin administrator