Яка трава підходить до курки

Авторadmin

Яка трава підходить до курки

Зміст:

Що приготувати з курки: 20 швидких та смачних рецептів

Куриця – дієтичне м’ясо, безцінний білок і просто смачний продукт. Зазвичай в арсеналі будь-якої господині є кілька коронних страв, але вони з часом набридають! Щоб такого не відбувалося, ми зібрали 20 швидких та смачних рецептів, що ще можна приготувати з курки!

1. Курка зі шпинатом та сиром

Усього за півгодини ти зможеш приготувати ідеальну дієтичну страву з курки!

Тобі знадобиться: 500 г курячого філе, 100 г шпинату, 100 г фети, 3 ч.л. паприки, сіль та перець.

Приготування: Розімни в мисці фету з нарізаним і бланшованим шпинатом (підійде заморожений), посоли та поперчи. Промий філе, зроби кілька поперечних надрізів та виклади туди сирну суміш. Переклади курку у форму, щедро посип паприкою та 20 хвилин запікай у духовці при 200 градусах.

2. Курячі рулетики в беконі

Лови рецепт смачної закуски з курки, яку зможе приготувати навіть новачок!

Тобі знадобиться: 400 г курячого філе, 100 г бекону, 50 г сиру, 1 ст.л. рослинної олії, сіль та перець.

Приготування: Наріж філе довгими смужками, відбий, поперч і посоли. Зверху посип шматочки сиром і зверни їх у маленькі рулетики, а потім кожен обгорни скибочкою бекону. Змасти форму олією та 25 хвилин запікай у духовці при 180 градусах.

Які спеції найкраще підходять для різних частин курочки

Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію.

Курятина – універсальний продукт. З неї можна готувати будь-що, і смакують ці страви всім. Той, хто на дієті, запікає у фользі низькокалорійну, багату на білок грудку. Треба відновити сили після хвороби? У цьому якнайкраще допомагає поживний овочевий суп на курячих чвертках. А окрасою святкової вечері стає запечена в духовці фарширована курка з апетитною хрумкою скоринкою.

І гарнірів до курочки – безліч: картопляне пюре, паста, каші (найкраще, звичайно, вітамінні салати). А підкреслюють ніжний смак та аромат курячого м’яса різноманітні приправи.

Які з них і чому найкраще підходять для кожної частини курки і як правильно їх використовувати – розповідаємо далі.

Класичні спеції для курятини

У будь-якому магазині чи на ринку – величезний вибір прянощів за помірними цінами. Можна купувати готові суміші або ж окремі інгредієнти, щоб поєднувати їх на свій розсуд.

Суміш перців / Фото Shutterstock

Універсальними спеціями для будь-якої частини курки є найпростіші й найдоступніші:

  • сіль;
  • чорний мелений перець (або суміш перців);
  • часник;
  • лавровий лист.
  • Сіль – основна спеція. Чорний перець та часник додають м’ясу приємної пікантності та аромату, а лавровий лист – пряного смаку.

Куряча тушка

Ідеальна пряність для запікання цілої курки, а також для приготування її на грилі – куркума. Натріть нею курочку – і скоринка вийде золотавою, хрумкою, з ніжним ароматом. Окрім апетитного кольору м’ясо отримає також приємну нотку гостроти. До речі, на основі куркуми готується безпрограшна пряна суміш для курятини (від філе до цілої тушки) – карі.

Також для запікання цілої курки чудово підходять червона паприка, чорний та каєнський перець (найкраще, звичайно, свіжозмелені).

Божественного смаку маринадам для цілої курки, а також бульйонам надає майоран. Це дуже корисна, але й дуже “нахабна” спеція, тож використовувати її треба обережно. (Про важливі нюанси – трохи нижче.)

Куряче філе

Розмарин / Фото Shutterstock

На початку обсмажування курячого філе на сковорідці або перед його запіканням додайте пару запашних гілочок розмарину. Яскравий хвойний аромат передасть ця чудова рослинка й маринаду.

Куряче філе на шашлик можна маринувати також із гірчицею, коріандром, солодкою паприкою або в готовій суміші карі.

Крильця та гомілки

Ці частини курки найсмачніше запікати, попередньо замаринувавши. І довершеною присмакою для курячих крилець і гомілок є карі – суміш куркуми більш ніж із 30 різноманітними прянощами. З цією індійською приправою готують як маринади для курятини, так і соуси до страв із неї. І щоразу ви отримуватимете нові смакові відтінки – залежно від того, який саме карі оберете: світлий, темний, гострий чи м’який.

Паприка / Фото Shutterstock

Безпрограшним інгредієнтом для маринування та запікання курячих крилець і гомілок є солодка червона паприка. А якщо хочете, щоб страва набула не лише яскравого, апетитного забарвлення, а й аромату наче з мангала, – додайте до неї копченої солодкої паприки.

Увиразнюють смак крилець та гомілок мед, соєвий соус та гірчиця. Обов’язково додавайте їх разом із паприкою до маринадів.

Стегна, чверті: варимо, запікаємо, тушкуємо

Для поживних супів та бульйонів із різних частин курки: стегон, шиї, чверток (або ж із цілої тушки) чудово підходить запашний чебрець. Смак цієї пряної трави розкривається поступово, тож додавайте її на початку приготування страви.

Чебрець / Фото Shutterstock

Маринуючи курячі чвертки або стегна для запікання в духовці чи на мангалі, згадайте про коріандр. Окрім дивовижного аромату він додасть курятині пікантного смаку.

Коріандр / Фото Shutterstock

Тушкуєте чи запікаєте курячі стегенця, чвертки, гомілки або ж готуєте соус до них? Тоді обов’язково робіть це з майораном. Ця запашна, пряна спеція дивовижним чином поєднує в собі нотки пекучої гостроти та приємної солодкості.

Майоран / Фото Shutterstock

Але нагадуємо: майоран – дуже агресивний, він заважає розкритись іншим прянощам. Тож використовуйте його в поєднанні з жирними вершками чи сметаною. Молочні продукти збалансують силу майорану – і смак вийде неперевершеним!

Фарш, відбивні, стріпси

Орегано / Фото Shutterstock

Курячий фарш для соковитих котлет, мітболів, фрикадельок чи тюфтельок чудово присмачить материнка, яку нині модно називати орегано. Додають її також у кляр для курячих відбивних та стріпсів. Головне – не переборщіть із цією родичкою чебрецю: у неї доволі насичений смак та аромат.

Головний секрет успіху

Хай яку страву ви готуватимете, пам’ятайте дві головні речі:

  • прянощі люблять міру,
  • м’ясо ж не вибачає компромісів.

Отже, вдалих вам кулінарних експериментів із прянощами й смачної курочки!

Найкращі трави для курки та як ними користуватися

Курка – чудове джерело білка, але воно може набриднути, якщо готувати його однаково знову і знову. І що може внести більше різноманітності, як не ароматичні трави?

Але які найкращі трави для курки? Хоча багато ароматних трав добре поєднуються з куркою, це наші 10 найкращих виборів.

  1. Василь
  2. лавровий лист
  3. Материнка
  4. Розмарин
  5. Чебрець
  6. Шавлія
  7. Естрагон
  8. Майоран
  9. Кріп
  10. Кінза

Використовуючи свіжі або сушені, ці трави піднімуть страву з курки на новий рівень, якщо ви знаєте, як ними користуватися.

Хоча ці 10 трав чудові, якщо їх використовувати окремо з куркою, найкраща трава для курки – це насправді суміш трав під назвою Herbs de Provence, яку легко зробити, і вона містить серед інших спецій чебрець, літню чабер, орегано та майоран.

Прочитайте далі, щоб дізнатись більше про використання трав із куркою, а також рецепт домашньої трав’яної суміші, який допоможе вам приготувати фірмові страви з курки.

↑ 10 найкращих трав для курки

Курка – як чисте полотно. Ви можете додати до нього різні трави та спеції і щоразу отримувати унікальну страву.

Ось найкращі трави для вживання з куркою. Незалежно від того, чи подобається вам готувати зі свіжої або сушеної трави, ви, безсумнівно, знайдете варіант, який вам підходить.

↑ 1. Василь

Можливо, ви бачили базилік, перерахований у списку інгредієнтів багатьох страв з курки. І є причина, чому. Його трохи перцевий і м’ятний смак добре поєднується з куркою.

Базилік широко використовується в італійських та грецьких стравах з курки. Ви можете знайти і те, і інше свіжі та сушені базилік в курячих рецептах. У будь-якому випадку ця трава додає страві багато смаку.

Ви можете зробити a свіже песто з базиліка що надзвичайно добре поєднується з куркою. Якщо під рукою у вас лише сушений базилік, цього більше, ніж надати курячим грудкам надзвичайного смаку.

Сушеного базиліка, поряд із сіллю та чорним перцем, більш ніж достатньо для смачно приготованої курки.

↑ Що йде з Василем?

Базилік добре поєднується з майорану та м’яти, обидва з яких є двома найкращими травами з куркою.

Василь також добре поєднується цитрусові фрукти такі як лимон та апельсини, що дає багато місця для творчості.

↑ 2. Лаврове листя

Лаврове листя має досить своєрідний смак.Однак, крім аромату, ці листя пахнуть досить сильно. Якщо в страві є пара лаврових листків, ви ніяк не зможете відрізнити їх аромат.

Лаврове листя може бути як свіжим, так і сухим. Вони також поставляються у формі порошку.

Однак висушені лаврові листи є кращими. Вони не додають страві сильного аромату, як це роблять багато інших трав, але додають нотку аромату, яка об’єднує всю страву.

Лаврове листя використовують в повільне приготування страви з курки. Ви можете додати пару сушених лаврових листків у супи, соуси та рагу. Не забувайте виймати листя перед подачею страви.

↑ Що йде з лавровим листям?

Лаврове листя добре поєднується чебрець, майоран та орегано. Свіже лаврове листя можна поєднувати зі свіжим кропом та петрушкою.

↑ 3. Орегано

Висушена материнка – одна з найбільш широко використовуваних трав. Будучи спорідненою з м’ятою, ця ароматична трава дуже поширена у стравах з курки.

Зазвичай багато людей воліють свіжу зелень перед сушеною. Однак у випадку з материнкою це здається ця трава найкраща при висушуванні.

Це не затьмарює інших ароматів страв, але додає необхідний шар смаку, який робить страву корисною.

Материнка широко використовується в стравах з курки в італійській та грецькій кухнях. Це також улюблена трава в мексиканській кулінарії.

↑ Що йде з материнкою?

Будучи членом сімейства м’ятових, материнка добре париться м’ята себе. Також він добре поєднується з базиліком.

Якщо ви хочете зробити смачний, але простий маринад для курки, з’єднайте орегано з кількома лимонного соку, часнику та оливкової олії.

↑ 4. Розмарин

Розмарин з куркою – сірник, виготовлений на небі. Незалежно від того, використовуєте ви свіжий або сушений розмарин, його деревний смак дуже добре доповнить курку.

Свіжий розмарин можна використовувати в різних стравах з курки, від супів до рагу та від салатів до запіканок.

Готуючи цілу курку з розмарином, ви можете покласти всередину кілька свіжих гілочок, щоб передати сосновий смак трави птиці.

Якщо ви хочете використовувати сушений розмарин, просто розсипте його поверх курки.

Творчим способом приготування курятини з розмарином є виготовлення шашлику з розмарину, нанизуючи на гілочки менші кубики курки.

↑ Що поєднується з розмарином?

Розмарин добре поєднується з материнка, чебрець та шавлія. Свіжий розмарин також можна поєднати цибуля, м’ята та петрушка.

Розмарин і часник створити неперевершений дует і ідеально підходить для приготування курки, коли хочеш пограти в безпеці.

↑ 5. Чебрець

Якщо ви шукаєте ніжна трава щоб додати до страви з куркою, тоді чебрець є одним ізнайкращі варіанти. Він не надто ароматний, як інші трави, але його смаковий профіль досить сильний, щоб грати з іншими травами та спеціями, щоб зробити смачне блюдо з курки.

Ви можете використовувати чебрець під час смаження курки на грилі або приготування супів чи рагу. Ви можете додати гілочка свіжого чебрецю для повільного приготування страв, а потім вийміть його, коли блюдо буде готове.

Чебрець та курка – популярне поєднання в середземноморській кухні. Смажена грецька курка з лимоном та свіжим чебрецем – це те, що слід спробувати.

↑ Що йде з чебрецем?

Свіжий чебрець чудово поєднується базилік і петрушкар.

Сушений чебрець може бути частиною суміші приправ поряд із сушеним розмарин та орегано.

↑ 6. Шавлія

Шавлія має один з найбільш унікальних смакових профілів серед трав, які добре поєднуються з куркою. Родом із Середземномор’я, ця трава є пікантною, солодкою, гіркою та кислою одночасно.

Ви можете використовувати його обидва сушені та свіжі у стравах з курки. Пасеруйте курку зі свіжим шавлією або смажте на грилі з сушеним шавлією. У будь-якому випадку, результат вас порадує.

Готуючи з шавлією, не зловживайте цим. Трохи цієї трави проходить довгий шлях. Навіть якщо ви відчуваєте, що його смак приглушений і недостатній, не спокушайтеся додати більше, ніж вимагає рецепт.

↑ Що йде з шавлією?

Шавлія чудово поєднується петрушка і чебрець. Це також добре поєднується з літня чабер.

Курка, зроблена з шавлія та імбир це також смачне поєднання смаків.

↑ 7. Естрагон

Естрагон – одна з тих трав, яка найароматичніша, коли вона є свіжий. Він має трохи солодкуватий смак і вносить багато свіжості в будь-яку страву, яку ви готуєте.

Можна зробити курку з естрагоновим соусом або покласти кілька гілочок всередині птиці під час приготування її в духовці. Посипати курячий салат свіжозрізаним естрагоном – також варіант.

↑ Що йде з естрагоном?

Пара естрагон з базилік, цибуля лук і кріп. Свіжий естрагон також буде чудово поєднуватися петрушка.

Оскільки естрагон має аромат, подібний аромату анісу, він чудово поєднується з анісом і фенхелем. Останній також має солодкуватий смак, що нагадує смак анісу.

↑ 8. Майоран

Ще одна ароматна трава для використання з куркою. Майоран, тісно пов’язаний з материнкою і часто згадуваний як дика материнка, – це ніжна трава з симфонією нот.

Це і солодкий, і цитрусовий, і дерев’яний одночасно. На відміну від материнки, майоран не має пікантного удару.

Якщо ви використовуєте майоран свіжий, додайте його до страви, коли він майже готовий. Сушений майоран, з іншого боку, найкраще використовувати в курячих маринадах.

↑ Що йде з майораном?

Майоран добре поєднується базилік і петрушка. Як не дивно, він також добре поєднується з материнка.

↑ 9. Кріп

Кріп – одна з тих трав, яку можна використовувати з куркою як в сушеному, так і в свіжому вигляді. Він має м’який кисло-солодкий смак, який набагато делікатніший у порівнянні з іншими травами.

Можна використовувати свіжий кріп в курячих супах і соусах. Обов’язково додайте його, коли блюдо майже готове, щоб не переварити траву та зберегти її свіжою.

Що стосується сушений кріп, ви можете використовувати його для приготування легкого зануреного сметани або майонезу для курячих пальців.

↑ Що йде з кропом?

Оскільки кріп не має інтенсивного смаку, він добре поєднується з різними травами, зокрема базилік, петрушка, м’ята, кінза та естрагон.

Курка, приготована в чавуні з лимоном і кропом, теж смачна.

↑ 10. Кінза

Кінза – це трава, яку слід використовувати свіжий а не сушені. Він має солодкий смак і значна частина цього втрачається, коли трава сушиться.

Кінза – це ніжна трава, яка не потрібнабагато кулінарії. Ідеально підходить для посипання страв з курки як гарнір, коли вони будуть готові. Посипте курячі салати та тако кінзою як нотку свіжості.

↑ Що поєднується з кінзою?

Кінза чудово поєднується м’ята, петрушка, цибуля-лук та пряні сорти базиліка.

Ви також можете приправити курку, запечену в духовці, посипавши її свіжою кінзою і подавши з скибочками лайма.

↑ Домашня суміш трав для курки – Трави де Прованс

Якщо ви шанувальник французької кухні і хочете відчути її на своїй кухні, готуючи звичайні страви, тоді вам неодмінно слід спробувати приготувати власну суміш Herbs de Provence.

Ця рослинна суміш виникла у Франції наприкінці 20 років го століття, коли відомий викладач кулінарії та автор ряду кулінарних книг Джулія Чайлд представила його страві з курячої сковороди.

Існує багато різновидів цієї суміші трав. Однак усі вони доповнять курку, яку ви робите. Не лише це. Ви можете використовувати цю ароматичну суміш сушених трав при запіканні овочів або приготуванні салатів чи рагу.

Ось сушені трави, які вам знадобляться, щоб приготувати ароматні трави де Прованс.

  • Чебрець (4 ст. Ложки)
  • Літня чабер (3 ст. Ложки)
  • Майоран (3 ст. Ложки)
  • Розмарин (2 ст. Ложки)
  • Базилік (1 ст. Ложка)
  • М’ята (1 ст. Ложка)
  • Лаванда, кулінарна (1 ст. Ложка)
  • Червіль (1 ст. Ложка)
  • Естрагон (1 ст. Ложка)
  • Насіння кропу (1 ст. Ложка)

Змішайте всі трави разом і сміливо вносьте корективи. Ви можете змінити співвідношення трав залежно від своїх уподобань або вивезти їх повністю.

Якщо ви не хочете встигати, ви можете придбати на Amazon готові Herbs de Provence.

↑ Свіжі трави проти сушених трав для курки

Багатьом подобається готувати страви зі свіжої зелень, як вонидодати страві зеленості і надати їй легкості. Однак якщо ви не вирощуєте власні трави, зберігання різних видів свіжої трави вдома може бути проблемою.

Ви можете зробити так, щоб свіжа зелень тривала лише кількатижнів, якщо ви підтримуєте необхідні умови, включаючи вологу, світло, правильну температуру, а головне, кисень. Але оскільки це досить складно, сушені трави віддають перевагу багатьом кулінарам.

Враховуючи, що сушені трави містять багато смаків, використовувати їх у кулінарії так само добре, як використовувати свіжу зелень.

Однак слід зазначити, що певні трави краще свіжі, а інші ароматичніше сушені. Крім того, різні страви можуть вимагати різних видів трав.

Хоча правил використання трави з куркою не існує, і все залежить від ваших особистих уподобань, важливо знати, де і як використовуються свіжі та сушені трави.

↑ Приготування їжі зі свіжих трав

Порівняно із сушеною зеленню, свіжої трави більшеніжний не тільки за текстурою, але і ароматом, який вони надають страві. З цієї причини свіжу зелень додають у страви або з коротким часом готування, або додають, коли до готовності страви залишається мало часу.

Однак, якщо ви хочете створити «фоновий» аромат зі свіжою зеленню, вам слід додати їх раніше в процесі приготування, щоб вони випустили весь свій смак.

Синяк свіжої трави, тобто згинання та ламання листя, також є популярним методом отримання максимальної користі від свіжої трави.

Свіжа зелень зазвичай використовується в салатах і як гарнір. Їх також додають у страви тривалого приготування, коли вони майже готові.

Більш свіжими травами є м’ята, петрушка, естрагон та кінза. Додані до курячого салату або закинуті на куряче каррі, ці трави додадуть вашій страві свіжості та яскравих кольорів.

↑ Приготування їжі з сушених трав

Сушені трави зазвичай мають більш концентрованусмак. На відміну від свіжої трави, їх легко зберігати, а наявність у вашій коморі декількох сортів сушених трав дозволить вам бути готовими до ситних страв, що повільно готуються.

Сушені трави найкраще використовувати в стравах, які залишаються в духовці більше 15 хвилин. Можна використовувати сушену зелень в курячих соусах і рагу.

Маринування курки у бажаній суміші сушених трав, а потім обсмажування або смаження на грилі – це також чудовий спосіб використовувати сушені трави.

Деякі з найпопулярніших трав, що використовуються в сушеному вигляді, – це розмарин, орегано та чебрець. Поки найкраще варити сушену зелень довше, щоб пом’якшити їх, Ви також можете розсипати ці трави поверх своїх страв разом із подрібненою свіжою зеленню.

↑ Таблиця сушених свіжих трав – що поєднується з куркою?

РангТраваСвіжий чи сушений?
1.ВасильСвіжі та сушені
2.Лавровий листСушені
3.МатеринкаСушені
4.РозмаринСвіжий
5.ЧебрецьСвіжий
6.ШавліяСвіжі та сушені
7.ЕстрагонСвіжий
8.МайоранСвіжі та сушені
9.КріпСвіжі та сушені
10.КінзаСвіжий

↑ Пов’язані запитання

↑ Чи є сушені та свіжі трави взаємозамінними?

Хоча сушена та свіжа зелень мають своє застосування в кулінарії, бувають випадки, коли свіжу зелень можна замінити сушеною зеленню.

У цьому випадку майте на увазі, що сушені трави, як правило, більш потужні, оскільки вони мають сильно концентрований смак.

Таким чином, якщо рецепт вимагає столової ложки якоїсь свіжої трави, використання чайної ложки сушеного сорту зробить свою справу. Іншими словами, досить використовувати 1/3 заявленої кількості свіжої трави.

Лаврове листя, однак, є винятком. Сушені лаврові листи не такі ароматні, як свіжі. Отже, використовуйте подвійну кількість того, що вимагає рецепт. Один свіжий лавровий лист міцний, як два висушені.

Далі: Які трави добре поєднуються з лососем?

Про автора

admin administrator