Яка в тебе цибуля чітка

Авторadmin

Яка в тебе цибуля чітка

Цибуля: корисні властивості для волосся, шкіри та здоров’я

Цибуля – один з найпопулярніших і корисних овочів, який вирощують протягом багатьох століть. Він займає важливе місце на кухні. Його додають практично у кожну страву. Цибуля надає величезний вплив на правильне функціонування людського організму, і зниження ризику багатьох небезпечних заболеваний.

Характеристики цибулі

Цибуля – це овоч із сімейства амарилісових, є близьким родичем часнику, і надає аналогічний сприятливий вплив на організм. Термічна обробка який завжди добре позначається збереженні його харчової цінності. Найкорисніше його є в сирому вигляді.

Він родом з Азії, і його широко вирощували і вживали в їжу в давнину. Оздоровчі властивості цибулі відомі давно, використовується в народній терапії та в наш час. У багатьох регіонах світу їм лікують рани, виразки, фурункули і опіки, що не гоїться.

В даний час відомо, що цілющі властивості цибулі пов’язані із вмістом безлічі корисних компонентів, у тому числі антиоксидантів та сполук сірки. Сполуки сірки зобов’язані своїм характерним смаком та запахом, а також численними корисними для здоров’я властивостями. Щоб позбутися запаху, можна трохи збризкати його лимоном.

Цибуля містить низку елементів, важливих хорошого здоров’я. Містить клітковину, хром, залізо, калій. Флавоноїд кверцетин є потужним антиоксидантом з протираковими та протизапальними властивостями. Антиоксиданти захищають організм від вільних радикалів, які сприяють розвитку раку.

Цибуля багата антибактеріальними речовинами та вітаміном С, що робить його корисним при застуді та підвищенні імунітету. Цей овоч є природним антибіотиком. Перевірений засіб від кашлю містить багато вітамінів з сильною дезінфікуючою та заспокійливою дією. Використовують цибульний сироп при застуді.

Як приготувати цибульний сироп:

Очистити цибулину середнього розміру, дрібно нарізувати|нарізати| і покласти в миску. Рясно посипати цукром або влити ст. ложку меду (попередньо переконавшись на наявність алергії на мед). Накрити і залишити в теплому місці, поки|доки| цибуля не пустить сік (зазвичай це займає кілька годин).

Користь від вживання цибулі

Замість того, щоб ковтати таблетки з вітамінами і мінералами, варто спробувати домашню цибулю. Він забезпечить вітамінами групи В, С, К, Е, А, а також сіркою, цинком, магнієм, фтором, фолієвою кислотою, залізом, калієм, кальцієм та кремнієм. Зменшить ризик багатьох серйозних захворювань;

  • скоротить ризик серцево-судинних захворювань, особливо гіпертонії;
  • бореться з акне;
  • зміцнює імунітет;
  • відіграє важливу роль у профілактиці діабету;
  • важливий елемент профілактики раку;
  • зміцнює кістки;
  • корисний у процесі схуднення;
  • стимулює обмін речовин;
  • детоксифікує організм

Вітаміни групи В та вітамін С, а також аліцин з антибактеріальними властивостями допомагає боротися з інфекціями. Алліцин також регулює рівень холестерину в організмі.

Допомагає боротися з інфекціями

Кверцетин, який, згідно з дослідженнями, може звести до мінімуму несприятливі наслідки ожиріння. Найбільше речовин міститься в червоній і жовтій цибулі, а також в інших овочах, таких як часник, цвітна та білокачанна капуста, броколі та петрушка.

Зверніть увагу! Цибуля багата L-триптофаном – амінокислотою, яка діє як натуральний заспокійливий засіб. Крім того, регулярне вживання знижує рівень стресу, що дуже впливає на хороший, ефективний сон.

Цибуля запобігає утворенню тромбів. Знижує високий кров’яний тиск і рівень холестерину завдяки високому вмісту калію.

Компоненти цибулі (у тому числі кремній та кальцій) надають комплексний позитивний вплив на здоров’я кісток. Вони необхідні для їхнього будівництва та зміцнення. Також знижують ризик переломів. Це робить цибулю рекомендованою як дітям, так і людям похилого віку.

Цибуля є гарним джерелом клітковини, позитивно впливає на травлення та запобігає запорам.

Властивості цибулі у косметиці

Він не тільки допомагає впоратися з проблемами зі здоров’ям, але й приносить значну користь волоссю та шкірі. Завдяки своїй різнобічній дії його застосовують у народній медицині при багатьох шкірних захворюваннях. Шкіра, волосся та нігті будуть виглядати краще завдяки вітамінам, мінералам та антиоксидантам. Сірка, що міститься в ньому, зміцнює волосся і нігті.

Цибуля може вбити бактерії, які сприяють зростанню лупи. Крім лупи, може допомогти в лікуванні інших інфекцій шкіри голови. Завдяки своїм антимікробним та протигрибковим властивостям цибуля допомагає значно зменшити випадання волосся. Вони живлять волосяні фолікули, мінімізують стоншення та борються з інфекціями шкіри голови.

Приносить значну користь волоссю

Цибуля має величезні антивікові властивості, уповільнює процес старіння. Це також допомагає гормональному балансу, який надзвичайно важливий для нашого тіла та шкіри.

Вітаміни-антиоксиданти A, C і E, що містяться в ньому, борються з пошкодженнями, викликаними шкідливими ультрафіолетовими променями. Допомагають запобігти пошкодженню вільними радикалами, що спричиняє передчасне старіння нашої шкіри. Цибуля є одним із найбагатших джерел кверцетину, найпотужнішого антиоксиданту, який запобігає появі зморшок на шкірі.

Допомагає при акні. Антимікробні, антибактеріальні та протизапальні властивості цибулі можуть творити дива зі шкірою. Це потужний антисептик, що захищає шкіру від бактерій, що викликають акне та інші шкірні інфекції.

Прищі від висипу вугрів можна легко виправити або навіть прибрати за допомогою цибулі. Змочити ватяний диск у соку і прикласти його до плям чи прищів. Залишити на шкірі на 10-15 хвилин, а потім змити теплою водою. Нанести засіб, що очищає, щоб позбутися запаху цибулі.

Цибулевий сік, змішаний з медом або оливковою олією, вважається гарним засобом для полегшення акне симптомів. Завдяки своїм протизапальним інгредієнтам цибуля зменшує почервоніння та набряк, які зазвичай пов’язані зі шкірними захворюваннями, такими як прищі.

Крім того, цибульний сік видалить бактерії та вірусну інфекцію герпесу. Натуральний засіб допоможе позбавитися його ознак, якщо наносити трохи цибульного соку на виразки герпесу. Повторювати кілька разів на день для досягнення найкращих результатів.

Подібні компреси з успіхом можна застосовувати при запаленні варикозного розширення вен, обмороження, опіках, фурункулах, а також висипу вугрів.

Цибуля від укусів комах

Протизапальні властивості цього овочів можна використовувати у разі укусу комахи. Просто накласти компрес на рану, набряк і свербіж відразу мають зменшитися. Сучасна фітотерапія рекомендує прикладати скибочку цибулі на 10-15 хвилин на місце після укусу комахи: оси, бджоли або комара. Цибуля зніме запалення, зменшить печіння та біль.

Популярні види цибулі

Існує кілька сортів цибулі, які відрізняються за кольором, розміром та формою. Їх смак варіюється від трохи солодкого до гіркого, залежно від сезону.

Існує кілька сортів цибулі

Найпопулярніші види:

  • жовта цибуля (звичайна);
  • Червона цибуля;
  • цукрова цибуля;
  • цибуля ріпчаста (біла);
  • Шалот.

Жовта цибуля найпоширеніша в кулінарії. У нього збалансований смак (не надто солодкий, не надто різкий). Використовують його скрізь, де він підходить до рецептів.

Червона цибуля на смак дуже схожа на жовту. Він менш гострий, трохи солодкий. Краще його вживати у сирому вигляді. Добре поєднуються з салатом і чудово, якщо його маринувати. Можна використовувати і у приготуванні їжі,

Біла цибуля ніжніша, з більш тонкою шкіркою, ніж жовта цибуля. Має більш м’який і солодкий смак, тому його часто використовують у сирому вигляді, а також при приготуванні будь-якої страви, в яку потрібно додати м’якіший аромат цибулі.

Солодкий лук. У нього найсолодший смак із усіх луків. Він не може замінити цибулю в кожному рецепті через свій солодкий смак. Оскільки він псується легше, ніж інші види цибулі, його потрібно зберігати у холодильнику.

Солодкі сорти овочу цінуються, перш за все, за м’який смак, але найбільше корисних речовин у ріпчастій та червоній цибулі. Червона цибуля має антиоксидантні, протиракові, противірусні властивості. Їсти його варто для зміцнення імунітету організму.

Зелена цибуля також важлива в раціоні, тому що вона не позбавлена поживних речовин і корисних властивостей.

Кому не можна їсти цибулю?

Обов’язково людям з хворою на печінку, страждаючим захворюваннями нирок, жовчного міхура або серцевою недостатністю. Цибуля може навантажувати травний тракт, тому його не можна їсти людям із захворюваннями органів травлення.

Історія та цікаві факти про цибулю

Цибуля – найдавніша рослина , про що свідчать зображення, які відносяться до 3000 року до нової ери. За документами вчені встановили, що ця культура була дуже популярною в Стародавньому Світі: цибулю використовували в кулінарії, народній медицині, при релігійних ритуалах, в магії, а також при похованні. Також цибуля користувалась популярністю в Стародавньому Єгипті, Стародавній Греції, Римській імперії. Вперше цибулю в якості культури було згадано в 4000 році до нашої ери. Згадки про неї знаходили в клинописних зображеннях шумерів, папірусах Стародавнього Єгипту.

У Стародавній Греції цибулина була символом Всесвіту. Її лусочки прирівнювали до небесних сфер, які несуть всі небесні тіла. Великі цибулинки служили даром для жриць-віщунок, їх приносили в храм Аполлона і дарували нареченим. Про те, що цибуля використовувалася в Стародавній Греції, в наш час відомо завдяки Гіппократу, Арістотелю і Теофрасту. Цибуля як лікарська рослина в своїх письменах згадував Гомер і Діоскорид.

У Стародавньому Римі люди вірили, що цибуля відганяє демонів і вампірів, тому в кожному будинку в ті часи обов’язково була цибуля. Але пізніше цибулю стали вважати овочем простого народу, тому серед патриціїв її вживання було непристойним. Лікар Стародавнього Риму Клавдій Гален у своїх роботах писав, що часник – це засіб для бідних людей, який здатний вилікувати від астми, позбавити від кашлю і зубного болю.

Полководець Ксенофонт ввів цибулю в щоденний раціон солдатів, тому що в Стародавньому Римі вважалося, що він відновлює сили і додає енергії. Також жителі Риму цінували цибулю як магічний засіб, що відганяє злих духів і душі мертвих. Але не скрізь цей овоч вважали корисним, наприклад, в Пелузіумі цибулю вважали шкідливою для здоров’я і стверджували, що вона навпаки привертає злих духів.

В Індії цибулю також почали вирощувати ще в давнину. Індуси вірили, що цибуля позитивно впливає на здоров’я людини, але в кулінарії її не використовували через різкий і неприємний запах. Вона була для них ліками, які назвали «Чарвака-Самшита». У Стародавньому Китаї і Японії культивували цибулю запашну, про що згадується в книзі Китаю про лікарські рослини, написаної ще в 2500 році до нашої ери. Лікар Лі Шічжень в своїх роботах охарактеризував понад 1,5 тисячі цілющих рослин, серед яких була і цибуля.

На території Європи овоч з’явився приблизно в 10 столітті. На Русі про нього стало відомо два століття по тому. У той час люди вже знали не тільки про харчові властивості цибулі, але і про її користь. Наприклад, цибулинки ріпчастої цибулі і часнику використовували як амулети, тому що вірили, що вони здатні захистити від хвороб, заговорів і злих духів. Такий амулет носив навіть король Англії Річард Левине Серце, щоб вигравати всі бої. Серед знахарів і провидців цибулю використовувалась для того, щоб вилікувати або навести порчу.

В кінці середньовіччя придумали науку приготування страв і написали першу книгу з кулінарії. Багато видів цибулі використовували для приготування незвичайних страв. Також створили центри культури рослини, і виходячи з їх територіального розташування назвали перші сорти: варшавський, ерфуртський і інші. Найбільше культура розквітла у Іспанії, де створили відомі сорти напівгострої цибулі, які і зараз користуються популярністю і приносять високі врожаї.

Цікаві факти про цибулю

  • Наукова назва цибуля «Allium» походить від кельтського «all», що в перекладі означає «пекучий». Так цибулю прозвав Карл Ліней.
  • У наш час існує понад 900 видів цибулі , багато які з них ростуть в дикому вигляді в лісі, степу і на луках. З них всього 228 приймають за овочеву культуру.
  • За всю історію цибулі її батьківщина досі не встановлена. Але багато істориків вважають, що вперше цибуля з’явилася на південному заході Азії.
  • В європейських країнах овоч стали використовувати в якості харчової рослини в бронзовому столітті.
  • Історик часів античності Геродот писав, що при будівництві піраміди Хеопса витратили багато грошей, щоб купити цибулю і часник для рабів.
  • У гробниці Тутанхамона археологи знайшли малюнок, на якому зображена цибуля. Малюнок створений в 1352 році до нашої ери.
  • В Америку цибуля була привезена Христофором Колумбом, де її спочатку посадили на острові Ізабелла, а згодом активно почали вирощувати на континенті.
  • Фахівці ООН склали статистику, згідно з якою найбільше цибулі вживають в Лівії, на другому місці – Сенегал, а далі Англія і Франція.
  • У Великобританії один з видів цибулі – цибуля-порей – є символом Уельсу. У легенді розповідається, що Давид Валлійський наказав солдатам причепити до шолома цибулю, що допомогло їм виграти боротьбу з саксами. Після цього кожне 1 березня в Уельсі святкують цю битву.
  • У цибулі міститься більше цукру, ніж в яблуках або грушах. При готуванні цибулі її речовини випаровуються, в результаті чого цибуля набуває солодкого смаку.
  • Дієтологи в результаті досліджень встановили, що цибуля є жироспалювачем. На основі овочу розробили дієту, в раціон якої входить суп з цибулі.
  • Існує думка, що люди, які вирощують цибулю в теплиці, менше хворіють на грип.
  • Медики радять вживати цибулю взимку, щоб зміцнити імунітет.
  • Сік цибулі допомагає знеболити місця укусів джмелів, бджіл і ос.
  • Вчені довели, що запах і смак овочу, сльози, які він викликає, борються з розвитком ракових клітин.
  • Сльози при розрізувані цибулі виділяються через лакриматору, яка потрапляючи в повітря розчиняється в сльозах. У процесі цієї реакції утворюється сірчана кислота, яка подразнює слизову оболонку очей. Щоб цього уникнути, кухарі рекомендують відразу змочити ніж водою або заморозити його.
  • У наш час найбільше цибулі експортує Індія, а імпортує – Росія.
  • Медики стверджують, що цибуля допомагає адаптуватися людині до зміни часового поясу.
  • За всю історію культури найважчу цибулю зафіксовано в Англії – її вага становила 6 кг.
  • У цибулі міститься багато корисних елементів: залізо, ефірна олія, кальцій, магній, сірка та інші. Також в ній міститься глюконін, який здатний знижувати рівень цукру в крові.
  • У багатьох країнах овоч застосовують в народній медицині як засіб від наривів і пухирів.
  • Цибуля -шалот відрізняється найбільшими антиканцерогенними властивостями.
  • Овоч смертельно небезпечний для тварин, особливо для кішок і собак.
  • Овоч використовують в косметології для приготування масок для волосся і обличчя. Засоби для волосся покращують їх якість, а маски для обличчя на основі цибулі освіжають шкіру і підтягують зморшки

Про автора

admin administrator