Яке опалення дешевше для приватного будинку

Авторadmin

Яке опалення дешевше для приватного будинку

Зміст:

Порівняння водяного, повітряного і електричного опалення будинку. Чим дешевше отопити приміщення?

Опалення – це одна з основних складових сучасного комфортного будинку. При виборі системи, яка забезпечить теплом приватний будинок або котедж необхідно враховувати безліч складових: ціну на обладнання та монтаж системи, вартість експлуатації, доступність палива, а також всілякі позитивні і негативні моменти.

Водяне опалення приватного будинку

Цей вид опалення, можна навіть назвати класичним – настільки він популярний. Являє собою замкнуту систему. Вода, нагрівається котлом, по спеціальних трубопроводах проходить до радіаторів, віддає тепло повітрю, і вже охолоджена повертається назад. Таким чином відбувається прогрів приміщення.

Основні складові такої системи:

• котел (бувають електричні, газові, рідко-та твердопаливні);

Особливості будови системи.

Потужність котла залежить від площі приміщення, яке потрібно обігріти (і не варто забувати про тепловтрати будівлі). Наприклад, для площі 60-200 м2, необхідний котел до 24 кВт.

Загальна площа будинку, м2 Необхідна потужність котла, кВт

Труби для трубопроводу можуть бути:

2. З нержавіючої сталі, сталеві оцинковані.

Системи водяного опалення бувають:

Перші використовуються тільки для опалення приміщення, в другому варіанті, перший контур на опалення, другий – на гаряче водопостачання. Можливе застосування двох одноконтурних систем, для більш економічного використання в теплу пору року.

Розрахунок установки водяного опалення

Теоретичний розрахунок потужності приблизно такий: на 1 м2 площі будинку, необхідно 100 Вт потужності котла. Розглянемо на прикладі. Для опалення 2-х поверхового будинку з площею 100 м2 (на кожному поверсі по 2 кімнати з двома вікнами), знадобиться 25 000 Вт потужності одноконтурного котла, або ж 28 кВт двоконтурного (додаткова потужність на гаряче водопостачання).

Вартість обладнання та робіт.

• Ціна газового котла з таким параметром зараз становить 12 500 *-15 000 грн *, а електричного близько 17 500 грн. *

• Радіатори. На першому поверсі необхідно встановити 4 шт., Під кожним віконним прорізом, потужністю 1654 Вт. На другому поверсі встановлює 2 шт., Під одним з віконних прорізів, потужність 2353 Вт.

• Додатково: труби (в будинку з такою площею не менше 200 м), вибираємо найоптимальніший варіант – поліпропіленові, куточки, кронштейни, крани і т.д.

• У витратну частину на облаштування системи також внесемо: проектування системи фахівцем, її монтаж та узгодження.

Розглянутий вид системи опалення дуже зручний при наявності постійного доступу до палива і при постійному проживанні в будинку, де вона встановлена. Також облаштування всієї системи – це досить тривалий і трудомісткий процес з чималими фінансовими витратами. Крім того, необхідна постійна профілактика. У процесі використання такою системою помітні втрати тепла при підйомі носія по трубах (другий поверх отримує менше тепла, ніж перший).

Повітряне опалення

Основний теплоносій в цьому виді систем – повітря. Терморегуляція відбувається шляхом надходження теплого повітря безпосередньо в приміщення. У цій системі немає пічок, радіаторів та інших масивних установок. Обігрів будинку не обмежений зоною навколо батарей, за рахунок чого відсутні перепади температур.

Повітряне опалення буває двох видів:

• гравітаційне (прямоточне) – принцип дії передбачає природний рух повітря, за рахунок різниці температур.

• системи примусової вентиляції (рециркуляційні) – основною відмінністю є електричний вентилятор, який розподіляє повітря рівномірно по повітропроводам.

Теплогенератори – серце системи. Вони діляться по виду палива, на якому працює пальник і по максимальній потужності. Останній параметр є найважливішим, оскільки залежить від опалювальної площі. Теплогенератори бувають стаціонарні і мобільні.

Особливості роботи системи повітряного опалення

З пальника в теплогенератор подається паливо, яке згорає в камері згоряння. Незалежно від типу палива пальники мають уніфіковані розміри, завдяки чому можуть бути взаємозамінними. Для роботи дизельного пальника необхідний бак, паливний привід для рідкого палива і фільтри. Газові – зручні тим, що можуть підключатися як до магістралі, так і до балонів зі скрапленим газом. Холодне повітря нагрівається в теплообміннику і відправляється по воздуховодам в приміщення, а продукти згоряння виводяться в димар.

Варто пам’ятати, що в приміщеннях з великою площею помітні втрати тепла, через довгі повітропроводи. Рекомендована довжина основної магістралі повітропровода – 30 метрів, відгалужень – 15 метрів.

Вартість системи повітряного опалення для будинку

Для прикладу візьмемо 2-о поверховий будинок, загальна площа якого становить 300 м2. Для обігріву такої площі основні роботи з облаштування обійдуться близько 125 000 грн * – сюди включена вартість обладнання і монтаж повітропроводів. За труби і розводку середня ціна становить 125-250 грн за погонний метр. Проектування системи буде коштувати близько 12 500 грн *, а монтаж і налагодження не менше 37 500 грн. * В результаті, загальна вартість може становитиме 200 000 грн * (без автоматики). Наявність автоматики знижує вартість експлуатації – повітронагрівач самостійно починає роботу кілька разів на добу, для підтримки температури. Завдяки цьому економія палива становить 30-40%.

Серед недоліків такої системи відзначимо:

• необхідність додаткового підтримання вологості повітря в будинку;

• можливість монтажу тільки при будівництві “з нуля”;

• якісний проект системи, краще довірити досвідченому фахівцеві;

• складний процес модифікації.

Електрична система опалення

Системи електричного опалення працюють по головному принципу – перетворення електричної енергії в теплову. Найчастіше використовуються три основні типи опалення будинку:

• системи теплої підлоги;

Конвекторне опалення будинку

Такі прилади як електроконвектори, прості в управлінні і ефективні. Вони використовуються в якості самостійних систем опалення та як додаткові – разом з централізованим опаленням. Єдиною і основною умовою роботи даного пристрою є наявність постійного і безперебійного підключення до мережі. Конвекторне опалення зручне при відсутності газових магістралей. В основу роботи приладу покладено принцип природної циркуляції повітря: холодне повітря з приміщення потрапляє в електроконвектор, де нагрівається і в збільшеному обсязі повертається в приміщення. Гарячі і холодні повітряні маси постійно заміщаються, підвищуючи таким чином температуру в приміщенні. Потужність конвекторів буває від 0,5 до 3,0 кВт. Габаритні розміри: товщина близько 0,8 см, довжина до 2,5 м, в залежності від потужності пристрою. Оптимальне розташування приладу – не вище 1 метра над підлогою або під вікном. Необхідна кількість конвекторів, їх потужність і розташування, як і в будь-який інший системі опалення, залежить від площі будинку.

Основні недоліки конвекторного опалення:

• нагріте повітря швидко остиває і конвектору потрібно часто вмикатися для пітримання постійної комфортної температури, що в результаті позначається на кількості витраченої електроенергії на обігрів;

• висушує повітря і спалює кисень;

• температура повітря під стелею завжди вище, ніж температура повітря біля підлоги, чи посередині приміщення.

Розрахунок вартості системи із конвекторів для основного опалення

• 30 Вт за умови утеплених стін і перекриттів, а також наявність склопакетів;

• 40 Вт – слабо утеплені будинки;

• 50 Вт – будинки з поганою теплоізоляцією.

Розглянемо приклад будинку з площею 100 м2, з висотою 3 м (опалювальний об’єм: 100х3 = 300 м3), якщо розглядати слабо утеплений варіант: необхідно всього 12 кВт –слід розмістити 4 конвектора по 2,5 кВт і 1 з потужністю 2 кВт.

При розрахунку вартості установки, слід також враховувати фірму виробника, додаткові функції та інше, з коливанням ціни від 1250 * до 3750 грн. * Таким чином загальна вартість системи може скласти 20 000 грн.*

Опалення будинку системою тепла підлога

Електрична тепла підлога – сучасна система, яка дозволяє обігрівати підлогове покриття, тим самим зігріваючи приміщення. Нерідко можна знайти інформацію про те, що тепла підлога може використовуватися як основне джерело тепла в будинку, однак фахівці не рекомендують дотримуватися таких поглядів. Краще використовувати як додаткову систему.

Принцип роботи досить простий – струм, проходячи через кабель нагріває його, тепло передається в стяжку і підлогове покриття, яке відповідно обігріває кімнату. Діапазон цін на облаштування теплої підлоги досить широкий – економічні пропозиції становлять 1250 грн / м2 *, найдорожчий 5000 грн / м2. *

Опалення будинку інфрачервоними панелями

Інфрачервоні обігрівачі, за останні кілька років, стали одним із найпопулярніших видів опалювальних приладів. Їх принцип дії грунтується на передачі тепла в навколишнє середовище за допомогою інфрачервоного випромінювання. Це тепло поглинається навколишніми поверхнями і предметами, які віддають його в повітря. Саме завдяки цьому принципу дії, інфрачервоні панелі отримали популярність – мінімізуються витрати електроенергії на обігрів простору під стелею.

Важливим параметром, на який варто звернути увагу, при виборі такого типу обігрівача є довжина хвилі – цей параметр впливає на область застосування приладу і його вплив на організм людини:

• довгохвильові інфрачервоні панелі можуть використовуватися в житлових приміщеннях – безпечні для людей і тварин. Можуть застосовуватися як основна, так і як додаткова система опалення. Довгі хвилі дозволяють теплу глибше проникати в предмети, і відповідно довше віддавати його в приміщення. Як правильно обрати довгохвильовий обігрівач і на що звернути увагу (тисни тут).

• короткохвильові обігрівачі можуть бути використані в приміщеннях де людина перебуває недовго (сходові клітини, коридори і т.д.), в житлових приміщеннях їх застосування не рекомендується.

Далі ми розглядаємо тільки довгохвильові і. На відміну від конвекторів, які сушать повітря – інфрачервоні нагрівачі не спалюють кисень. Їх можна встановлювати в дитячих кімнатах, так як вони безпечні, не виділяють неприємних запахів і працюють безшумно. На сучасному ринку представлені інфрачервоні обігрівачі з вбудованими термостатами або виносними термостатами. Цей пристрій дозволяє знижувати витрати на електроенергію: датчик реагує на зміну температури в приміщенні, після чого терморегулятор, включає або виключає прилад. Таким чином, один раз налаштувавши зручний для вас температурний режим, немає необхідності вимикати пристрій з мережі. З’єднавши кілька електричних панелей між собою і підключивши на виносний регулятор, ви отримуєте систему опалення. У більшості панельних обігрівачів передбачена технологія запобігання перегріву, захист від перепадів напруги. Тому сама інфрачервона панель може працювати і без регулятора, як звичайна електробатарея.

• при першому включенні в холодному приміщенні може працювати добу і більше поки не стане тепло;

• витрачаєт трохи більше часу на прогрів приміщення, ніж конвектор.

Переваги системи інфрачервоних обігрівачів:

• нагрівши приміщення, вмикаються рідше ніж конвектори, для підтримання сталої температури. В результаті, це впливає на економію електроенергії;

• комфортна температура приміщення зберігається від 2-х годин і більше, навіть після вимкнення системи;

• не сушить повітря, не спалює кисень, при роботі не виділяє шкідливих речовин;

• довговічність (середня гарантія від виробника 5 років).

Розрахунок вартості системи інфрачервоного опалення для будинку 200 м2

Так як, термопанелі гріють саме приміщення, а не повітря, то витрата електроенергії для обігріву 1 м2 буде в середньому 50 Вт, за умови, що будинок з невеликими втратами тепла (утеплені стіни, якісні вікна та двері). Для обігріву будинку 200 м2 необхідно встановити 10 панелей по 1000 Вт.

Вартість одного обігрівача починається від 2000 грн* для приміщення в 20 м2. Ціни на обігрівачі можно подивитися тут Тобто вартість всього обладнання для будинку з урахуванням роботи електрика в середньому – 25 000 грн. *

Серед достоїнств електричного опалення, варто відзначити дешевизну облаштування системи в цілому, прийнятну вартість експлуатації, відсутність витрат на обслуговування і профілактику. Однак система безпосередньо залежить від безперебійності роботи мережі – якщо існує можливість відключення електрики на тривалий період, варто передбачити додатковий (альтернативний) варіант опалення.

Чим краще обігріти будинок?

Система опалення обирається, в першу чергу, з огляду на паливо, яке ви можете використовувати (електрика, газ, вугілля, і інші варіанти). Другий за значимістю фактор – це фінансові можливості. Адже в будь-якій з розглянутих систем ми відзначили і позитивні і негативні моменти. Електричні системи значно дешевші в питанні монтажу та обслуговування.

В роботі систем опалення важливо пам’ятати про екологічність та безпеку. Так, в роботі таких пристроїв як печі і каміни можливе попадання вуглекислого газу в приміщення – це небезпечно для життя. Тому, роботи по монтажу повинні проводити фахівці. Або треба замислитися про вибір електричного опалення, так як воно визнано найбезпечнішим.

Знизити вплив зовнішніх факторів на стабільність роботи опалення приватного будинку можна за допомогою використання альтернативного або додаткового методу обігріву приміщень. Наприклад, до існуючого газовому опаленню додати інфрачервоні обігрівачі. Таке резервне джерело опалення дозволить убезпечити себе з одного боку, і перерозподілити фінансове навантаження – з іншого.

* Вказані середні ціни для обладнання на 30.06.2017 року згідно з сайтом розетка юа.

ТОП 10: Рейтинг кращих опалювальних систем для будинку і квартири 2024 року

Проаналізувавши всі можливі системи опалення, які гарантують оптимальну і економічну роботу, ми склали топ опалювальних систем.

ТОП 1. Тепловий насос – кращий варіант альтернативного опалення будинку або офісу.

Тип : тепловий насос повітря-вода | Площа, м² : 75, 150 | Виконання : гідроспліт |

Тепловий насос допомагає використовувати безкоштовну теплову енергію води, грунту, сонця або повітря, перетворюючи їх на корисне тепло для обігріву приміщення. У літню пору система може працювати в зворотному порядку, тобто охолоджувати повітря і забезпечувати приємний мікроклімат.

  • Комфортабельність;
  • Низькі витрати на експлуатацію;
  • Тривалий термін служби.
  • Початкові інвестиції;
  • Залежність від електроенергії.

Теплові насоси бувають типу «грунт-вода» чи «повітря-вода», відповідно, черпаючи енергію з грунту або повітря. Повітряно-водяні моделі універсальні, їх монтаж коштує дешевше і їх можна ставити біля будинку, на даху, в квартирах і офісах. Вони вміють повторно використовувати те тепло, що виходить з приміщення, отримуючи користь з тепловтрат. У разі переїзду система легко збирається і перевстановлюється на новому місці.

Але в зимовий час вони все ж втрачають ефективність, тому бажано на цей випадок мати в запасі ще одне джерело тепла. Рекомендується перевірити характеристики будівлі, щоб тепловий насос мав достатню потужність для обігріву потрібної площі, але і не обтяжував користувача невиправданими витратами на електроенергію.

ТОП 2. Твердопаливні котли – універсальний метод опалення будинку

Тип палива : брикети, дрова, кам’яне вугілля | Максимальна потужність, кВт : 21 | Опалювальна площа (з розрахунку 100 Вт/м2), м² : 201-250 |

Твердопаливним котлом називається обладнання з чавуну або сталі з камерою згоряння. Пристрій працює на вугіллі, брикетах, пелетах (гранулах) або дровах, забезпечуючи теплом великі площі.

Одноконтурні котли зручно використовувати на комерційних і промислових об’єктах, де можна в якості палива використовувати виробничі відходи, папір тощо Двоконтурні пристрої можуть використовуватися ще і для гарячого водопостачання будинку.

  • Використання відновлюваного ресурсу (Дрова, Пелети);
  • Низькі витрати на експлуатацію.
  • Потрібно постійно обслуговувати і чистити, стежити за якістю дров;
  • Необхідно постійно контролювати, щоб в котлі було паливо (при відсутності буферної ємності або великого резервуара під палети);
  • Необхідність окремої котельні і місця зберігання дров.

Твердопаливні котли швидко окупають свою вартість, можуть працювати без електрики і застосовуються повністю автономно. Та й витрати на тверде паливо значно нижче, ніж ціни на газ.

ТОП 3. Газові котли – прості, компактні, ефективні прилади

Тип котла : конвекційний | Монтаж котла : настінний | Площа опалення, м² : 81-150 | Кількість контурів : двоконтурний | Максимальна теплова потужність, кВт : 11.3 |

За способом установки газові котли бувають підлоговими або настінними. Другий варіант більше підходить для невеликих квартир і приватних будинків. Газові котли тільки для опалення називають одноконтурними. Двоконтурним моделям по силам ще й забезпечити будинок гарячою водою. Газові котли дуже прості в управлінні, відмінно віддають тепло і здатні опалювати великі приміщення

  • Залежність від газу і його якості;
  • Висока вартість підключення газу;
  • Хоч ймовірність дуже низька, але все ж вибухонебезпечні.

Для більшості побутових газових котлів необхідний коаксіальний димохід. У більшості новобудов він передбачений одразу, в інших випадках доведеться зробити його в процесі монтажу самої домашньої котельні. Газовий агрегат – найзручніший і вигідний, завдяки високому ККД, нескладній установці і можливості вирішити одним махом дві проблеми: з теплом і гарячою водою в будинку.

Системи опалення: як обрати для приватного будинку

Головними критеріями вибору будуть максимальна тепловіддача за мінімальних витрат, безпека та зручність.

У статті розповімо про існуючі системи опалення, розберемо плюси та мінуси кожного виду та, сподіваємось, допоможемо вам вибрати найкраще опалення для приватного будинку.

  1. Як влаштовано систему опалення в будинку.
  2. Види опалення для дому.
  3. .Який вид опалення краще для приватного будинку?

Як виглядає центральне опалення, уявляють усі, а ось про автономну систему опалення для приватного будинку знають мало хто. Існують різні способи забезпечити свій будинок теплом, але будова систем схожа.

По-перше, у кожній із них є генератор тепла ( у більшості випадків це котел) – закрита металева ємкість, в якій теплоносій нагрівається до певної температури і подається до труб.

По-друге, кожна з систем включає систему труб, якими теплоносій циркулює і передається до опалювальних приладів: радіаторів, конвекторів, теплої підлоги та інших.

Винятком може бути опалення за допомогою електрики: замість установки повноцінної системи з трубами власник, наприклад, воліє купити кілька обігрівачів та обладнати теплу підлогу, що працює безпосередньо від електроенергії.

Види опалення для дому

Найбільш поширеним видом опалення у приватному будинку є водяне . Нагріта до 40-95 ° C вода або антифриз циркулюють у замкнутому контурі, розведеному в різні кінці будинку. Рідина, що поступила в батареї, повільно остигає, віддаючи тепло, після чого насоси циркуляції подають рідину назад в котел. Для контролю тиску в закритих системах водяного опалення застосовується розширювальний бак, куди надходить надлишок рідини, що збільшилася обсягом при нагріванні.

Схеми систем водяного опалення мають на увазі використання трьох варіантів розведення труб: однотрубна, двухтрубна та колекторна.

Однотрубна розводка – проста: тут нагріта вода від котла йде послідовно від однієї батареї до іншої. Тому остання батарея в ланцюзі буде холодніша, ніж перша. Зазвичай така система широко поширена в багатоквартирних будинках. Така система досить складна в управлінні, адже без спеціальних прийомів тут просто не перекрити доступ теплоносія в один з радіаторів, так як буде перекрито доступ і до всіх інших.

Двотрубна розводка передбачає такий принцип роботи водяного опалення, при якому температурний режим в приміщенні регулюється простіше. До кожного опалювального приладу в даному випадку підводиться дві трубки – з гарячою і холодною водою. Так, труби також здатні розлучатися і звездообразно – до батареї підводиться труба з гарячою водою, а йде з холодною. При цьому температура кожної батареї однакова.

Також існує і колекторна або променева розводка. В даному випадку від колектора до кожного приладу опалення підводиться дві трубки – пряма і зворотна. Колектор являє собою пристрій, що збирає воду. Завдяки універсальності колекторних систем принцип роботи системи водяного опалення може бути з прихованою проводкою труб. Така схема дозволяє виробляти регулювання системи і монтаж спеціальних електричних моторів, які підтримують заданий температурний режим в приміщеннях.

Практика показує, що часто застосовується установка двох одноконтурних систем: одна з них опалює приміщення, а друга – нагріває воду. При цьому, якщо на вулиці літо, то можна користуватися тільки однією системою,

Переваги водяного опалення у приватному будинку:

  • простота та надійність за рахунок малого числа елементів;
  • тривалий термін служби сталевих теплопроводів – до 25 років.
  • чищення та догляд за радіаторами, вимоги до складу теплоносія;
  • ймовірність замерзання рідини та пошкодження трубопроводу у морози, якщо система перестане працювати.

Для водяного опалення можуть бути використані різноманітні труби:

Сталеві труби – схильні до корозії. Оцинковані сталеві і нержавіючі – не володіють таким недоліком, а при їх установці краще застосовувати з’єднання.

Мідні. Такі труби є надійними, вони виносять дуже високі температурні режими, високий тиск. З’єднуються мідні труби високотемпературної пайкою серебросодержащим припоєм. Вони можуть бути добре приховані в стінах вашого будинку. Зауважимо, що мідні труби – найдорожчі, використовуються вони, в основному, в будівництві ексклюзивних об’єктів.

Полімерні (металопластик, поліетилен, поліпропілен, армовані алюмінієм труби). Такі труби досить зручні при установці.

Металопластикові – міцні і стійкі до процесу корозії, вони не дозволяють відкладатися осадку на поверхні всередині. Монтуються вони за допомогою пресових або різьбових з’єднань без зварювання. Але у таких труб великий коефіцієнт розширення тепла. Тому, якщо довго була тільки гаряча вода, після чого пішла холодна, то такі труби можуть дати текти. Тому при тимчасове припинення роботи котла в зимову пору і розморожуванні систем опалення настане пошкодження.

Вибір матеріалу труб, які будуть використовувати певні водні системи опалення, повинен неодмінно бути узгоджений з проектувальниками з урахуванням таких факторів, як ймовірність альтернативного або аварійного опалення будівлі, переваги і фінансові можливості

Парове опалення за принципом подібне до водяного, але в теплопроводах циркулює не рідина, а гаряча пара. Поступивши в радіатори, він конденсується і забирається насосом у котел.

Основною перевагою парового опалення в приватному будинку є швидке нагрівання: тепловіддача пари при конденсації вище, ніж у води при охолодженні.

Але є й недоліки:

  • нагрівання радіаторів до 130 ° C, а значить, ризик обпектися (проте цей недолік можна усунути, встановивши спеціальні сітки);
  • трудомісткий монтаж;
  • шум при заповненні контурів парою;
  • відсутність можливості плавно регулювати температуру.

Переваги повітряного опалення в приватному будинку:

  • доступність теплоносія та швидке нагрівання;
  • безпека – немає ризику обпектися про радіатори, виключено протікання труб;
  • можливість створити ізольовану вентиляцію в будинку (якщо, наприклад, мешканці страждають на захворювання легень або в районі повітря сильно забруднене).

Недоліками даної системи є:

  • висока вартість установки, складне проектування та монтаж.
  • повітряне опалення розраховують при проєктуванніі будинку, щоб закласти простір для повітроводів та нагрівача, інакше доводиться проводити об’ємні будівельні роботи та «перекроювати» будинок;
  • шум та протяги, пересушене повітря.

Пічне опалення підходить для літніх дач та котеджів і найчастіше служить для додаткового обігріву. Печі та каміни топляться пелетами (паливними гранулами з продуктів деревообробки), дровами, деревними відходами та вугіллям.

Перевагами даного типу опалення – простота, універсальність та можливість використовувати піч для приготування їжі.

Недоліками системи є необхідність чистити котел від продуктів горіння і видаляти сажу з труб. Небезпечно також, що при неправильному встановленні печі може виникнути задимлення.

Який вид опалення краще для приватного будинку?

Однозначної відповіді на це питання немає, оскільки він залежить від ряду факторів. Найбільш оптимальний варіант можуть підібрати професіонали компанії Технопропозиція, які досконально знають, як влаштована система опалення в приватному будинку і враховують всі нюанси:

  • Для установки твердопаливного котла, необхідний монтаж котельні – окремого приміщення, де буде розташовуватися агрегат, а також облаштування місця для зберігання паливних матеріалів.
  • Щоб використовувати газовий котел, крім підключення до магістралі, потрібно зробити відповідний проект і отримати дозвільну документацію, тоді як установка електрокотла в приватному будинку проходить без цього.
  • В одному будинку питання теплопостачання вирішує правильна установка радіаторів опалення, а в іншому – потрібно облаштовувати підігрів підлоги для досягнення комфортного мікроклімату.

Індивідуальний підхід у виборі опалювальної системи – це не маркетинговий хід, а єдино правильний спосіб.

Про автора

admin administrator