Які добрива люблять кабачки

Авторadmin

Які добрива люблять кабачки

Кабачки: два секретні добрива, які допоможуть збільшити врожай

Городники люблять вирощувати кабачки, які добре плодоносять і досить невибагливі до умов. Овочі порадують урожаєм, якщо періодично підгодовувати їх калієм, азотом та іншими мікроелементами. Однак вони не завжди під рукою. Спробуйте приготувати два добрива своїми руками – із доступних компонентів.

Натуральні підживлення, зроблені правильно, не поступаються магазинним. При цьому вони точно не токсичні та не зашкодять вашому організму. Такі добрива економні та ефективні.

Щоб кабачки росли прямо на очах, а якість плодів була чудовою, на грядки приваблюють корисних комах. Цьому сприяє використання наступного розчину.
Розведіть столову ложку меду або 100 г цукру в літрі води, після чого обробіть посадки.

У період активного цвітіння кабачки потрібно оздоровити та захистити від шкідників. Для цього їх поливають добривом на основі йоду. Поживне підживлення готується дуже просто. 30 крапель спиртового розчину йоду потрібно розвести у 10 літрах води.

Популярні зараз

Раніше повідомлялося, як законсервувати мариновані кабачки на зиму. Перевірена заготівля не вимагає стерилізації банок та готової продукції. Головне – пропарити овочі та залити їх маринадом з правильними пропорціями інгредієнтів.

Підживлення кабачків: етапи, способи, види добрив

Підживлення – важлива агротехнічна міра при культивуванні кабачків. Добрива потрібно вносити поетапно. Є кілька видів підгодівлі для кабачків, кожен з яких має своє призначення. Речовини треба використовувати в певному дозуванні.

Необхідність підживлення кабачків

Добрива вносять кілька разів, в тому числі і на етапі підготовки ґрунту до посадкам. Підживлення переслідують декілька цілей:

  • оптимізація хімічного складу грунту, підвищення її родючості;
  • стимуляція зростання і розвитку культури, формування зав’язей і плодів;
  • профілактика хвороб і шкідників;
  • підвищення врожайності – показники можуть зрости вдвічі і навіть більше;
  • забезпечення хороших смакових характеристик плодів;
  • поліпшення хімічного складу плодів – підвищення кількості цукрів, вітамінів та інших корисних елементів.

Грамотні підгодівлі кабачкам корисні, але використання добрив може призвести і до зворотного ефекту – нашкодити культурі. Таке буває при зловживанні підгодівлею, неправильних дозах, застосування тільки одного типу добрив.

Етапи внесення добрив

Підгодовувати кабачки потрібно поетапно. Внесення добрив на кожному етапі ставить перед собою мети і має ряд особливостей.

Весняна підготовка грядок

Ділянка перекопують ще по осені, така ж обробка повторно проводиться і навесні. Обов’язково видаляють всю бур’янисту рослинність і вносять перші добрива.

Для кабачків застосовують компост або перегній, застосування свіжого гною неприпустимо. Рекомендується вносити по 2-3 кг органіки на кожен квадратний метр, додаючи мінеральні добрива – 2 ст. л. калію і 20 г нітрофоски.

перша підгодівля

Кабачки можна висаджувати насінням або розсадою. Перша підгодівля проводиться через 1,5 тижні після посіву насіння незалежно від обраного способу посадки культури. Внесення добрив на цьому етапі сприяє зміцненню кореневої системи і правильному її формування, стимулює ріст пагонів.

В першу підгодівлю обов’язково треба внести азот, щоб культура нарощувала зелену масу. Ефективно використовувати разом органіку і мінеральні добрива. Вносять їх кореневих способом.

При підгодівлі на стадії розсади слід пам’ятати, що концентрація використовуваних складів повинна бути вдвічі менше, ніж для дорослих рослин.

Після висадки розсади в грунт

Добрива потрібні через тиждень після висадки. Додаткове харчування на цьому етапі сприяє укоріненню розсади, активізує її зростання і розвиток. Добрива вносять під корінь. Можна використовувати різні підгодівлі, але рекомендується зупинитися на неорганічних речовинах.

при цвітінні

При появі суцвіть на кабачках вдаються до органічних добрив або народним методам. Це забезпечує додаткове харчування культури.

На початку цвітіння ефективна дріжджова підгодівля. Дріжджі містять різні вітаміни і елементи, їх склад дуже багатий. Використовувати слід свіжий продукт, а не суху суміш в пакетиках. При приготуванні настою можна додати деревну золу.

Під час цвітіння

На цьому етапі кабачкам потрібно більше калію, фосфору й азоту. Проблема вирішується внесенням мінеральних добрив. Можна змішати різні речовини самостійно або вдатися до готових комбінацій. Добрива вносять під корінь. Ефективно використовувати розчин з нашатирним спиртом.

Можна провести і позакореневе підживлення. Для приготування розчину беруть коров’як і нітроамофоску.

Під час плодоношення

Використовувати добрива на цій стадії треба особливо акуратно, оскільки вони можуть відбитися на хімічному складі плодів. Можна підгодувати культуру органікою або застосувати безпечні мінеральні склади.

Підживлення кабачків при плодоносінні стимулює ріст плодів, поліпшує їх смакові характеристики і якість. Ефективно використовувати для цього калійні препарати, сечовину, суперфосфат.

Види добрив для кабачків

Підживлення культури проводять різними речовинами: органічними і мінеральними добривами, комплексними складами і народними засобами. Вносити їх можна кореневих або позакореневого способом.

Кореневі підживлення вважаються основними. Найчастіше використовують розчини добрив, але деякі вносять в сухому вигляді. Речовини надходять до коріння, але це займає певний час.

Позакореневе підживлення на увазі обприскування листя. Рослина швидше отримує поживні речовини, але в меншій кількості, оскільки концентровані розчини використовувати не можна. Позакореневе підживлення проводять додатково, нерідко для профілактики хвороб і шкідників.

органічні добрива

Ці підгодівлі мають рослинне або тваринне походження. Для кабачків частіше використовують гній, компост, перегній, деревна зола.

Внесення органіки переслідує безліч цілей:

  • поліпшення структури грунту;
  • виділення вуглекислого газу для повітряного харчування культури;
  • активація росту кабачків і стимуляція їх розвитку.

Популярні такі органічні добрива:

  • Коров’як . Його ефективно використовувати перед цвітінням. Добриво треба розбавити 10 частинами води, перемішати і полити рослини під корінь. Відро настою розподіляють на 10 кущів.
  • Свіжий курячий послід . Його добре використовувати під час цвітіння. Його потрібно розбавляти 3 частинами води. Додатково можна використовувати комплексне мінеральне добриво, розводячи по 1 ст. л. в відрі води. Такий склад використовується для кореневого підживлення, відро настою розподіляють на 5 рослин.
  • Деревна зола . У ній містяться десятки вітамінів та інших корисних речовин. Для кореневого підживлення ефективний розчин засобу – на кожен літр води додати 3 ст. л. золи, наполягати тиждень. Поливати кабачки, витрачаючи по 0,5 л складу. Обов’язково після підгодівлі рясно полити культуру звичайною водою.
  • Еффектон . Готове органічне добриво, засноване на компості. Його використовують і для кореневих, і для позакореневого підживлення. У першому випадку на відро води треба 200 г препарату на відро, у другому – 30 м

Не можна використовувати для підгодівлі кабачків тільки органіку. Потрібно грамотно поєднувати її з мінеральними добривами.

Мінеральні добрива

Завдяки мінеральних речовин прискорюються біохімічні процеси, що забезпечує зростання і формування рослин. Їх застосування має на також інші цілі:

  • підвищення врожайності;
  • поліпшення якості плодів;
  • підвищення стійкості культури до засух, холоду, хвороб.

Мінеральні добрива зазвичай використовують не по одному, а в комплексі, поєднуючи по 2-3 речовини в одному підживленні:

  • Для першої підгодівлі після появи сходів ефективна суміш 40 г суперфосфату і по 20 г аміачної і калійної селітри на відро води. Кабачки таким розчином треба полити під корінь, витрачаючи по 1 літру на кущ.
  • У період плодоношення знадобляться калійно-фосфорні добрива. Можна взяти суперфосфат і калійну селітру, на відро води треба по 50 г кожного елемента. Вносять підгодівлю кореневих способом, витрачаючи по 1,5 л на кущ.

Поліпшити зростання культури і знизити ризик хвороб допомагає сечовина. Вносять її двома способами:

  • Позакореневе підживлення . Потрібно розчинити у відрі води 15 г речовини, додати 5 г сірчанокислого марганцю і 4 г мідного купоросу. Обприскування можна проводити тричі за сезон з інтервалом мінімум 2 тижні. При поганому зростанні кабачків, слабких стеблах і блідому забарвленні листя корисно обприскувати їх розчином сечовини – 10 г на відро води. Обприскування можна проводити кілька разів перед цвітінням.
  • Кореневі підживлення . Для цього потрібно розчинити 10 г речовини в відрі води. Ефективно удобрювати посадки кілька разів – під час цвітіння і при наливанні плодів. Між підгодівлею витримувати мінімум 1,5 тижні.

Слід пам’ятати про помірність внесення добрив і дотриманні дозувань. Дефіцит мінералів підвищує ризик інфекційних хвороб, але і їх надлишок шкідливий.

Готові комплексні склади

Такі добрива бувають універсальними або ж призначеними для певних культур. Їх застосування полегшує життя городникам, оскільки не треба самостійно готувати суміш – потрібно тільки розвести концентрат в потрібних пропорціях.

Серед популярних комплексних добрив для кабачків городники виділяють такі:

    Нітроамофоска . Її вносять ще до посіву насіння в сухому вигляді по 40 г на 1 кв. м. У період вегетації готують розчин з 20 г добрива на відро води. Поливають під корінь, витрачаючи по літру на кущ. Першу підгодівлю можна провести через 2 тижні після посіву насіння, повторно під час цвітіння при формуванні зав’язі.

Народні засоби

Такі добрива безпечніше багатьох хімічних складів з магазину, якщо використовувати їх грамотно. Варіантів підгодівлі кабачків народними засобами кілька:

  • Цукровий сироп . На 1 л води буде потрібно 0,5 кг піску, додатково додати масло будь-якої рослини-медоноси. Отриманий склад використовують позакореневе способом. Він привертає бджіл, які забезпечують запилення культури – це необхідно для утворення зав’язі.
  • Нашатирний спирт . Такий засіб використовують замість азотних добрив. Застосовують його для першого підживлення. Потрібно додати 1 ст. л. кошти на відро води. Склад підходить для будь-якого виду підгодівлі.
  • Дріжджі . Потрібно розвести 100 г продукту в 0,5 л теплої води і залишити на добу. Отриману суміш додати в відро води, полити культуру під корінь.
  • Зелене добриво з дріжджами . Склад насичений азотом, застосовувати його треба розумно. Для приготування потрібно заповнити відро травою на третину, краще використовувати кропиву. Додати 50 г дріжджів і теплу фільтровану воду до верху. Наполягати 2 діб, застосовувати після проціджування.
  • Йод . Після такої підгодівлі у рослин підвищується імунітет і стійкість до хвороб, вони краще засвоюють азот. Добриво вносять під корінь, на 10 л води треба 40 крапель йоду. Підживлення краще проводити під час цвітіння або утворення плодів.

Як зрозуміти, що кабачки потребують підгодівлі?

Під час вирощування кабачків грядки треба оглядати регулярно. Про необхідність підгодівлі свідчать такі ознаки:

  • повільний ріст плодів;
  • блідий забарвлення листя;
  • пожовтіння листя нижнього ряду;
  • скручування листя по краях;
  • крихкість і ламкість стебел і листя;
  • багато зелені, але немає суцвіть;
  • ознаки грибкових хвороб;
  • мало плодів;
  • в’янення плодів, жовті плями на них.

Про те, як підгодувати кабачки за допомогою йоду і борної кислоти, дивіться в наступному відео:

Грамотне внесення добрив при вирощуванні кабачків призведе до бажаного результату – рясного і якісного врожаю. Завдяки добривам культура краще росте і розвивається, плоди виростають більшими, накопичують потрібні елементи.

Про автора

admin administrator