Які є види хвойних рослин

Авторadmin

Які є види хвойних рослин

Зміст:

Хвойні рослини

Хвойники давно зайняли гідне місце в садах і парках, на дачних і присадибних ділянках. Секрет затребуваності цих вічнозелених рослин у тому, що вони зберігають свою декоративність цілий рік, доглядати за ними легко, їх можна висаджувати в дорослому віці, причому взимку, і вони відразу ж стають прикрасою ділянки. Однак якщо ви допустили при посадці помилку, виявиться це не відразу, а через три-шість місяців, якщо рослину висаджували восени або взимку, або через 1-2 місяці після весняної посадки.

Незважаючи на те, що займатися посадкою хвойників можна цілий рік, дво-трирічні саджанці краще садити напровесні, щойно можна буде викопати посадковий котлован, тобто відразу після першої відлиги: корені почнуть рости й розвиватися вже при 3 ºC, а весняні заморозки саджанцям не страшні.

Посадкою дорослих кущів і дерев потрібно займатися взимку: приживлюваність хвойних рослин, висаджених у цю пору, наближається до 100 %. Улітку можна ризикнути посадити тільки саджанець із закритою кореневою системою і тільки в тому разі, якщо ви абсолютно впевнені в порядності продавця. Восени хвойні рослини краще не пересаджувати.

Найпопулярнішими хвойниками є ялівець, туя, сосна, ялина, ялиця, кипарисовик, мікробіота, тис і тсуга.

Блакитна ялинка з шишки – чи варто намагатися виростити?

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як вирощувати блакитні ялинки із насіння. Ця технологія підходить і для інших хвойних рослин: ялівцю, туї та кедрового сланця. Були б шишки. Збирати їх потрібно пізно восени.

Види тиса, що прикрасять сад узимку

Тис – популярний вибір для створення живоплотів і топіарних форм завдяки тому, що він легко піддається обрізці та формуванню. Це робить його улюбленцем ландшафтних дизайнерів Європи та Америки.

Однак тис ягідний, хоч і красивий, дає отруйні ягоди, які можуть завдати шкоди, якщо їх проковтнути, тому слід бути обережним тим, у кого є діти і домашні тварини. Тис колоноподібний особливо привабливий своїм насиченим кольором хвої і вузькою формою, виростає він до 5 метрів заввишки, але лише 40 см завширшки. Тиси дорого імпортувати, тому багато розплідників розмножують їх на місці і реалізують за більш доступними цінами.

Загалом, інвестиції в придбання тисів вважаються виправданими, оскільки вони забезпечують довготривалу прикрасу садів та ландшафтів.

Зимове живцювання ялівцю – ще ефективніший спосіб!

Я вже розповідав вам, як укорінював велику кількість хвойних живців. Туя вкорінилася чудово, а з живців ялівцю наростили коріння лише половина. Тому я вирішив випробувати інший спосіб укорінення та запропонувати його вашій увазі.

Зимове розмноження хвойних живцями – як правильно відокремлювати та вкорінювати живці?

Зима – це чудовий час для розмноження живцюванням таких хвойних культур, як туя та ялівець. Робити це дуже просто: потрібно знайти екземпляр, який вас цікавить, і відламати від нього річний живець. Живець має бути.

Кипарис кімнатний: вирощування, види і сорти

Чи знаєте ви, що пірамідальна форма кипариса – не творіння природи, а результат роботи селекціонерів? А те, що Плутарх радив писати закони лише на кипарисових дошках, тому що їх не руйнує час?

Деревина кипариса не має шарів, її можна різати і вздовж, і впоперек, тому з неї можна виготовити навіть дрібні деталі.

Для вирощування в кімнатній культурі був виведений мініатюрний кипарис, який, тим не менш, має майже всі якості, властиві величезним лісовим деревам.

У статті на нашому сайті зібрана вся інформація, яка необхідна для вирощування цього чудового хвойника в домашніх умовах, і ми із задоволенням нею з вами поділимося.

Кипарисовик: вирощування в саду, види і сорти

Рослина кипарисовик (лат. Chamaecyparis) належить до роду вічнозелених хвойних дерев родини Кипарисові. У цьому роду сім основних видів і кілька сотень культиварів. У природних умовах кипарисовики іноді досягають заввишки сімдесяти метрів. Зовні вони трохи нагадують кипарис, тому ці рослини часто плутають, але гілки у кипарисовика дрібніші, ніж у кипариса, і більш плоскі. Найбільше кипарисовик своєю пірамідальною кроною нагадує тую. Родом кипарисовик зі Східної Азії та Північної Америки.

Мікробіота: вирощування і догляд

Ця хвойна рослина з цікавою назвою дуже схожа на тую. У природі її можна зустріти виключно в регіонах Далекого Сходу. Спочатку мікробіоту вважали ялівцем несправжньокозацьким, але потім дослідники зрозуміли, що мають справу з абсолютно новою для них рослиною, яка розміром значно дрібніша за тую. Звідки й з’явилася назва – мікробіота. Цей хвойний чагарник занесено в Червону книгу, оскільки в дикій природі він став зустрічатися дедалі рідше. Зате на дачних і присадибних ділянках ця ефектна й невибаглива рослина стала дуже популярною.

Обов’язкова обрізка хвойних в серпні-вересні – не варто затягувати!

Кінець літа і початок осені – чудовий час для обрізування хвойних рослин, якщо потрібно підтримати їх форму.

Пересаджуємо ялівець – як можна приготувати мікоризу самому і навіщо вона потрібна?

Кілька років тому я посадив у відкритий ґрунт пару однаково розвинених саджанців ялівцю скельного сорту Блю Арроу. Минуло півтора роки. Один із саджанців виріс півтораметровим, виглядає він здоровим і продовжує розвиватися, а другий ялівець ледь досяг метрової висоти.

Розмноження туї та ялівцю – коли ж оптимальний час для укорінення?

Пропонуємо кваліфіковані поради щодо розмноження хвойних рослин, зокрема, популярних туй та ялівцю. Дізнайтеся про оптимальний час для вкорінення цих вічнозелених рослин і гарантуйте успішне розмноження. Якщо плодові рослини та ягідні кущі найкраще розмножувати восени, то хвойні живці слід укорінювати одразу після зрізання, з квітня по липень. Дізнайтеся, як створити ідеальні умови для вкорінення, включаючи використання акваріумів з підігрівом і підсвічуванням для імітації сонячного світла. Не пропустіть наші поради щодо полегшення розмноження хвойних наприкінці весни та влітку. Почніть вирощувати власні хвойні рослини вже сьогодні!

Туя західна: вирощування в саду, опис сортів

Туя західна (лат. Thuja occidentalis), або життєве дерево – вічнозелена хвойна рослина роду Туя родини Кипарисові. У природі цей вид зустрічається на сході Північної Америки по низинних берегах річок, болотах, на вапняних ґрунтах і вологих родючих суглинках. Описано рослину було Карлом Ліннеєм у 1753 році, тоді ж вона й отримала від нього свою назву, що перекладається з грецької як «жертвування, обкурювання»: ароматичні породи туї спалювали під час давніх релігійних обрядів.

Туя: вирощування в саду, розмноження, види і сорти

Рослина туя (лат. Thuja), або живодрево (живодерев, жистяк, кадило, савіна), належить до роду голонасінних хвойних рослин родини Кипарисові, як ялівець, секвойя, таксодіум, кипарис та кипарисовик. В Європу тую завезли зі Східної Азії чи Америки. Латинська назва рослини має давньогрецький корінь, що означає «жертвування», «кадіння» – мабуть, існує зв’язок між назвою рослини і запахом порід туї, які ритуально спалюються як ароматичні пахощі. Рід налічує 6 видів, представники яких доживають іноді до 150 років, хоча зустрічаються і значно більш зрілі екземпляри.

Чому жовтіють хвойники і як це виправити – розглядаємо часті причини!

Пожовтіння хвої може бути спричинене різними факторами, зокрема старінням, стресом, хворобами та шкідниками. Якщо пожовтіння відбувається ближче до стовбура дерева, це нормальний процес старіння. Однак, якщо пожовкла хвоя лише на певних гілках, це може свідчити про грибкові захворювання, такі як фузаріоз або іржа. У таких випадках уражені гілки слід видалити, а дерево обробити відповідними фунгіцидами. Шкідники, такі як щитівки та кліщі, також можуть спричинити зміну забарвлення хвої та її пошкодження. Для профілактики рекомендується регулярний огляд і обробка інсектицидами. Крім того, проведення профілактичних обробок в середині жовтня мідьвмісними препаратами може допомогти захистити хвойні дерева від таких захворювань, як шютте.

Як посадити ялівець звичайний – що потрібно обов’язково враховувати при посадці?

Я з ранку до вечора зайнятий висаджуванням та пересаджуванням, і зараз настала черга пересаджувати мої улюблені ялівці.

Як уберегти хвойні рослини взимку від опіків, нестачі вологи та налипання снігу?

Мене часто питають, як уберегти хвойні рослини взимку. Відразу хочу сказати, що в основному хвойники, адаптовані до місцевого клімату, страждають узимку не від морозу, а від посухи та сонячних опіків.

Ялиця: вирощування в саду, розмноження, види

Рослина ялиця (лат. Abies) представляє рід родини Соснові. У багатьох мовах назва рослини близька до слова «ялина». Поширена ялина-ялиця в субтропічних, помірних і навіть тропічних районах північної півкулі, зокрема в Сальвадорі, Мексиці, Гондурасі і Гватемалі. Найчастіше ялиця росте у хвойних лісах, у сусідстві з такими деревами, як кедр, ялина і сосна, проте зустрічається вона і у змішаних, і навіть у листяних лісах. Налічує рід близько 50 різновидів – від чагарників заввишки 50 см до дерев заввишки 80 м.

Ялівець козацький: вирощування в саду, опис сортів

Ялівець козацький (лат. Juniperus sabina) – хвойний чагарник, найпоширеніший вид роду Ялівець родини Кипарисові. У дикій природі цей вид зустрічається в лісах і гаях степової зони, на піщаних дюнах і скелястих схилах Малої і Південно-східної Азії, Центральної Європи, Кавказу, Примор’я, Уралу й Сибіру.

Ялівець: вирощування в саду, види і сорти

Рослина ялівець (лат. Juniperus), або верес, або арча, належить до роду вічнозелених хвойних дерев або чагарників родини Кипарисові, численні представники якого поширені в північній півкулі від субтропічних гірських районів до Арктики. Латинська назва, збережена Карлом Ліннеєм за ялівцем у класифікації, згадується ще у творах римського поета Вергілія. Налічує рід ялівців на сьогодні близько 70 видів. Сланкі види ялівцю ростуть переважно в горах, а дерево ялівець заввишки до 15 м і навіть вище можна зустріти в лісах Центральної Азії та Америки, а також Середземномор’я. Ця рослина, що нагадує кипарис, росте від 600 до 3000 років.

Ялівець: це стильно і красиво – розглядаємо особливості його різновидів!

Ви просили мене розповісти про ялівці: про види та сорти, які у мене посаджені, про те, як я їх готую до зими та як укриваю. Скажу одразу: я вирощую тільки ті хвойники, які укриття на зиму не потребують. Однак кожна з цих рослин поводиться взимку по-своєму.

Хвойні дерева (хвойники): фото та назви, опис, види, список

Якщо ви хочете посадити на дачі хвойні рослини, то з асортиментом проблем не буде: на сьогодні відомо понад 700 видів підкласу хвойних і величезна кількість їх садових форм. Але багато хто з нас бувають на дачі не так часто, а може, хочуть приділяти більше часу відпочинку, а не догляду за рослинами. У цьому випадку ваш вибір – самі невибагливі хвойні, що вимагають мінімального догляду.

Хвойні на присадибній ділянці

Найбільш стійкі при вирощуванні природні (природні) види , які через свої чималих розмірів підійдуть тільки для великих дачних ділянок. Тому ми пропонуємо 13 найвибагливіших хвойних серед декоративних форм, які прекрасно впишуться в дизайн невеликих дач. Представлені форми ми знайшли серед ялівців, сосен і ялин.

Основні вимоги, що пред’являються до невибагливим хвойним

  • Вони повинні зимувати без укриття;
  • Вони не повинні обмерзати взимку;
  • Вони не повинні обгорати на весняному сонці;
  • Вони не повинні вимокати;
  • Вони не повинні засихати;
  • Вони повинні добре рости на всіх грунтах (виняток – заболочені).

Одні з найбільш невибагливих хвойних – ялівці

невибагливі ялівці

Найбільша кількість некапризним форм, перевірених часом і не одним поколінням дачників, – ялівці. Вони добре ростуть на досить пухких, влагоемких, але не важких грунтах, як на сонце, і в півтіні, деякі виносять сильне затінення. При надлишку вологості в першу чергу страждають низько стеляться форми, тому їх краще висаджувати в рокарії і на схилах.

Ялівці в кам’янистому саду

Особливо ефектні композиції на ділянці виходять в поєднанні з папоротями.

Вони гармонійні в високих квітниках як ампельних рослин.

Ялівці в високому квітнику

1. Ялівець китайський (Juniperus chinensis) ‘Old Gold’

Ялівець китайський ‘Old Gold

Розкішний ялівець, цілком виправдовує свою назву – «старовинне золото». Він майже як куб: висотою і шириною до 2 м. Жовто-бронзове забарвлення хвої зберігається і взимку. Дуже стійкий.

2. Ялівець горизонтальний (J. horizontalis) ‘Andorra Compact’

Juniperus horizontalis ‘Blue Chip’. Фото з сайту vanbelle.com

Повільно зростаючий почвопокровний чагарник для невеликого кам’янистого саду висотою 0,2-0,3 см і діаметром до 1,5 м. Хвоя сріблясто-блакитна, взимку трохи фіолетова.

4. Ялівець горизонтальний (J. horizontalis) ‘Wilton’

Juniperus horizontalis ‘Wilton’. Фото з сайту imgkid.com

Почвопокровний чагарник, що стелеться щільним низьким килимом. У віці 10 років досягає висоти 01-015 м. При такій маленькій висоті він поширюється вшир на 2-3 м і більше. Хвоя сріблясто-блакитна. Придатний для вирощування в контейнерах, гармонійний в кам’янистих садах.

5. Ялівець горизонтальний (J. horizontalis) ‘Prince of Wales’

Juniperus horizontalis ‘Prince of Wales’ на передньому плані

Щільний низький чагарник висотою 0,2 м і шириною близько 2 м. Хвоя луската, густа, блакитнувато-зелена, взимку з сірувато-рожевим відтінком. Краще росте на відкриті сонячних місцях, виносить невелике затінення.

6. Ялівець лускатий (J. squamata) ‘Blue Spider’

Juniperus squamata ‘Blue Spider

Дуже невисокий ялівець висотою всього лише 0,3 м, але розростається вшир до 1 м, з дивовижно красивою смарагдовою хвоєю.

7. Ялівець козацький (J. sabina)

Ялівець козацький (Juniperus sabina)

Рекордсмен по витривалості! Могутній, швидко розростається вид, висотою 0,3-1,5 м, шириною 1,0-2,5 м. Дуже красива його хвоя.

Різні види ялівцю ви можете підібрати в нашому каталозі, де представлені товари багатьох садових інтернет-магазинів. Вибрати насіння та саджанці ялівцю.

невибагливі сосни

Сосни світлолюбні, добре ростуть на відкритих сонячних месах, миряться з півтінню; посухостійкі, прекрасно розвиваються на бідних ґрунтах, пісках, але не виносять застійного перезволоження.

Невибагливі красуні сосни

У рослинних композиціях сосни гармонійні з багатьма почвопокровними рослинами, люблячими сонце: ломикаменями, обрієта, Бурачник; з краснолістний барбарисами виходять ефектні контрастні композиції.

Невибагливі в першу чергу форми сосни гірської ( Pinus mugo ). Про дві з них ( ‘Gnom’ і ‘Mops’) ми вже говорили в статті про карликові хвойні, а ось ще дві некапризну красуні.

8. Сосна гірська (Pinus mugo) ‘Winter Gold’

Pinus mugo ‘Winter Gold’. Фото з сайту forumogrodniczeoaza.pl

Ця золотиста сосна з полушаровидной, присадкуватою, нерівномірно розвиненою по сторонам формою крони дуже відповідає своїй назві – «зимовий золото». Її хвоя влітку світло-зелена, взимку – золотисто-жовта. Після 10 років досягає висоти близько 0,5 м, в діаметрі – до 1 м.

9. Сосна гірська (P. mugo) ‘Ophir’

Pinus mugo Ophir . Фото з сайту iris.md
Це ще одна зимова золотиста красуня (влітку хвоя зелена) з сосен гірських. Дивно правильна, округла форма крони із віком стає кілька розлогою і нерівнобічні. У віці 10 лет досягає висоти 0,5 м і діаметра 1 м.

Сосни в широкому асортименті представлені в нашому каталозі, що об’єднує пропозиції різних інтернет-магазинів. Вибрати насіння та саджанці сосни.

Хвойні дерева назви

Хвойні породи – в основному вічнозелені рослини, деревні або чагарникові, з листям у вигляді хвої. Хвоя являє собою ігловідние, лускаті або лінійні листя. Хвойні відносяться до класу голонасінних рослин. Всього рослини хвойних порід налічують близько 600 видів. Перерахувати назви всіх хвойних дерев складно, але можна уявити перелік хвойних дерев, найбільш відомих і поширених в нашій смузі.

Сосна – вічнозелене хвойне дерево, що росте повсюдно на всій території України, відрізняється довгою хвоєю і невибагливістю до природних умов. Сонячні соснові гаї справжній природний санаторій.

Ялина – вічнозелене дерево з дрібної хвоєю, що віддає перевагу більш суворі кліматичні умови, зростає в середній і північній європейської частини України, в Скандинавії і високогірних районах. Ялинка – класичний варіант для Нового роки, але в більшості міст на свято ставлять молоду сосну.

Ялиця – відрізняється від ялини розташуванням хвої на гілках, иголки знаходяться приблизно в одній площині, росте так само, як і ялина в більш холодному кліматичному поясі.

Модрина – виростає переважно на Скандинавії, ​​має особливість скидати м’яку хвою на зиму а навесні, аналогічно листяним породам дерев, зі сплячих бруньок з’являються нові листочки – пучки хвоїнок. Хвоя в модрини м’яка, світло-зеленого кольору.

Кедр або сосна скандинавська – дуже цінна хвойна порода, з довгою хвоєю, подібно сосні, виростає в районах Східного Скандинавії. Кедрова деревина вважається цінним будівельним матеріалом, а горішки дуже корисні.

Ялівець – може бути як чагарникової так і деревиною, виростає, переважно, в гірських районах, використовується в декоративному озелененні.

Кипарис – південне дерево з м’якими, лускоподібний листям висотою до 30 метрів з цінною деревиною.

Туя – хвойне декоративне дерево з сімейства кипарисових, безліч сортів туї повсюдно культивується для озеленення парків і особистих господарств.

Тис – в дикій природі росте в тропічній зоні, також з успіхом розводиться як декоративна дерево або чагарник, листя відрізняється від усіх попередніх хвойних порід, листя на спрямованих вгору пагонах розташовані спірально, на горизонтальних втечах – лінійні. Тис дуже отруйний, їстівні у нього тільки ягоди без кісточок.

Мікробіота – хвойний чагарник сімейства кипарисових, який використовується для декоративного садівництва.

Секвойя – могутнє дерево Североокеанского узбережжя Америки сімейства кипарисових. Дерева – довгожителі з цього роду живуть по кілька тисяч років.

Метасеквойя – гарне хвойне дерево, що виростає в дикому вигляді в горах Китаю.

Наведений вище список хвойних дерев, описує рослини, кожне з яких має багато видів – це лише найпоширеніші хвойні породи.

Крім перерахованих, до хвойних порід відносяться: кипарисовик, тсуга, гінкго, араукарія, лібоцедрус, псевдотсуга, куннінгамія, криптомерія, сціадопітіс, секвойядендрон і багато інших.

Хвойні кущі для саду – назви декоративних чагарників

Для створення неповторного інтер’єру саду або дачної ділянки використовують вічнозелений вид хвойних чагарників. Вони також незамінні при ландшафтному дизайні парків і алей. Крім охайного зовнішнього вигляду, хвойні чагарники виконують ще кілька функцій: очищають кисень, дарують натуральні грунтові добрива та лікувально-профілактичні властивості, озеленюють міста.

Як використовувати для саду

Для садових і дачних ділянок хвойні чагарники можуть стати справжньою панацеєю. Люди, які звикли висаджувати на город плодово-ягідні, а також овочеві культури, за допомогою таких чагарників зможуть позбутися від більшої частини шкідників і хвороб рослин. Хвоя містить багато корисних речовин і мінералів, в якості добрива її можна застосовувати, як в свіжому вигляді, і у ролі відвару і настою.

Композиція з хвойних чагарників на присадибній ділянці

Використання в ландшафтному дизайні

Карликові хвойні дерева і чагарники при оформленні дачної ділянки відіграють велику роль. Правильно висаджені, вони можуть не тільки надати зовнішнім виглядом шик і елегантність, а й розмежувати сад на зони. Якщо ділянка не планується використовувати для вирощування овочів і фруктів, то за допомогою хвойних чагарників можна надати дачі надзвичайно естетичний вигляд, а дитина зможе спокійно насолоджуватися прогулянкою в домашньому лісі.

Зверніть увагу! Ідеально хвойні чагарники виглядають при оформленні ігрової зони та зони барбекю. Обрамлення стежок або декоративного ставка також чудово вписується в дизайн дачної ділянки. Альтанка, оточена хвойними кущами, подарує відчуття пікніка в лісі.

Загальні правила посадки та догляду

Хвойні карликові дерева і чагарники досить невибагливі, легко приживаються в будь-яких регіонах України: на півдні, Уралі, в Пермському краї. Але, щоб навіть зима фарбувалася яскравими зеленими фарбами, необхідно дотримуватися основні умови і правила посадки хвойних чагарників, а також правильно доглядати за ними.

Кущ і дерево, що володіють шикарними голками, можна висаджувати в будь-який час року. Однак розсаду з відкритими корінням прикопують восени або ранньою весною. Місце для посадки вибирається відповідно до сортом рослини. Більшість видів хвойних чагарників невибагливо, але деякі типи чутливі до сонячного світла і можуть отримати опіки, виростаючи в незатіненому місці.

Зверніть увагу! При посадці необхідно в цілісності зберігати землю, в якій знаходяться корені рослини. Після засипання грунтом земляний кому необхідно розмочити для кращої адаптації чагарнику.

Якщо грунт, в яку планується посадити хвойна рослина, заболочена, то в лунку необхідно насипати дренажний шар. Також при посадці потрібно правильно зробити розмір ями. Головне, стежити, щоб коріння розташовувалися в ній вільне. У попередньо підготовлену ямку заздалегідь вноситься підгодівля (краще мінерального складу).

При посадці хвойних чагарників в осінній період потрібно подбати про те, щоб саджанці змогли перенести зимові морози. Для цієї рослини обертають покривним матеріалом і, якщо місцевість відкрита, постачають опорами.

Схема посадки хвойних дерев і чагарників

У перший рік після висадки хвойні рослини не потребують обрізки та коригування гілок. З другого року хвойні рослини мають потребу у видаленні старих гілок і надання форми. При обрізку необхідно пам’ятати про основні правила:

  • інструмент повинен бути гострим і чистим;
  • зрізати слід рівно, без задирок;
  • зрізи обробляються садовим варом або марганцевокислого розчином, щоб уникнути зараження.

Зверніть увагу! Крім того, потрібно пам’ятати, що хвойні дерева і чагарники подкисляют грунт. Тому потрібно з обережністю висаджувати рослини поруч з овочевими або плодово-ягідними культурами.

Види хвойних чагарників

Тип хвойних чагарників може поділятися залежно від сімейства і групи. Одні чагарники зможуть радувати око зеленню круглий рік, інші, наприклад, модринові, опадають при настанні холодів. Декоративний хвойний чагарник навіть в одиничному варіанті стане прикрасою саду. Але, для того щоб дізнатися особливості посадки і догляду, необхідно визначити, до якого виду належить рослина. По відношенню до пологів хвойні чагарники бувають:

Нижче список поширених хвойних рослин, що висаджуються на садових і дачних ділянках.

Сосна гірська Голден Глоу

Це невибагливий хвойний чагарник, застосовуваний для створення ландшафтного дизайну на садових і присадибних ділянках. У висоту сосна Голден Глоу досягає 130 см, гілки розростаються в ширину до 180 см. Без обрізки чагарник має асиметричну форму. Зростає повільно, до типу грунту невимогливий.

ялина Максвелл

Класичний хвойний екземпляр для дачних масивів та паркових зон. У висоту досягає 150 см, в ширину 200 см. Форма конусоподібна, хвоя світла, зелена. Сорт морозостійкий і невибагливий для зростання на всіх видах грунтів. Швидкість зростання повільна, для додання симетричної форми потребує обрізання.

Ялівець Блу Чіп

Низькорослий багаторічна рослина відноситься до роду кипарисових. Це хвойна рослина, стелеться по землі. У висоту не перевищує 30 см, діаметр крони до 1,5 м. Рослина невибаглива і морозостійка. Особливих симпатій до грунті немає. Крона не потребує надання форми за допомогою обрізки, однак, щоб вона була більш пишною, необхідно прищипувати молоденькі гілки.

Ялівець Блу Чіп

кипарисовик Аврора

Це різновид багаторічного хвойного чагарника. Швидкість зростання повільна. У висоту досягає півтора метрів. Пагони закручені віялом, форма асиметрична. Віддає перевагу сонячним боку, до вітрам стійкий. Колір крони золотистий.

Мікробіота перекрестнопарная Якобсен

Невибагливий хвойний карликовий чагарник, але вважає за краще тінисті місця, надійно захищені від вітру. Хвоя яскраво-зелена, але при зниженні постійної температури набуває бурого відтінку. У висоту може досягти 60 см, ширина крони до 1,5 м. Гілки дугоподібні загнуті вгору. Добре переносить коригування форми. Плодоносить невеликими шишками.

Сосна гірська Гном

Морозостійка, вологолюбна гірська сосна досягає в зрілості 200 см у висоту. В ширину гілки також здатні досягти 2 м в діаметрі. Гостра, густа хвоя має забарвлення насиченого зеленого кольору. Росте дуже повільно, річний приріст в будь-яку сторону не перевищує 5 см. Володіє правильною формою конуса.

Ялина Глаука Глобоза

Ця ялина посухостійка і морозостійка. Дерево може прожити до 500 років. Перші роки після посадки має асиметричну форму з неяскраво вираженим стовбуром. Колір хвої сіро-блакитний. Шишки до 3 см, перший час після посадки обпадають, не чекаючи дозрівання.

Це один з найбільш популярних сортів при оформленні алей. Дача з такими ялинами буде виглядати елегантно.

Ялина Глаука Глобоза

Ялівець китайський Мінт Джулеп

Хвойний чагарник Мінт Джулеп – невибаглива рослина. В ширину досягає 300 см. Має приємний хвойно-м’ятним запахом. Гілки ростуть під кутом 45 ° від землі. Віддає перевагу сонячне світло, при його наявності зростання і розвиток чагарнику прискорюються. Крона хвилеподібна, хвоя м’яка яскраво-зеленого кольору.

Кипарисовик тупий Рашахіба

Хвойний чагарник володіє середньою швидкістю росту і досягає 1 м вже по досягненню 5-річного віку. Форма правильна пірамідальна. Хвоя м’яка хвилеподібна. Молоді паростки і пагони мають яскраво-жовтий колір, але з віком темніють і набувають зелений відтінок. Рослина любить сонячне світло і витримує холоду до -30 ° С.

тис Елегантіссіма

Чагарник-багаторічник розростається в ширину до 3 м, у висоту досягає 150 см. Добре реагує на стрижку, любить затінені місця. Невибагливий і підходить для будь-якого виду грунту. У ландшафтному дизайні використовується для створення живоплотів і обрамлення декоративних ставків. Чи не плодоносить шишками, але утворює яскраво-червоні околоплодники.

Неповторний дизайн саду або дачної ділянки допоможуть створити багаторічні хвойні чагарники, назви яких різноманітні. При правильній посадці і мінімальному догляді присадибна ділянка буде виглядати стильно й елегантно довгі роки.

Назва та опис хвойних дерев і чагарників

Строгі форми хвойних дерев завжди стануть доречними практично в будь-якому ландшафтному дизайні. Влітку хвойні дерева ідеально поєднуються з зеленим газоном у дворі і іншими квітучими рослинами, а в зимовий період хвойники здатні врятувати дачну ділянку своїм яскравим зеленим кольором і гіллястістю від сірих днів і безживності. Крім цього, хвойні чагарники і дерева можуть дарувати чистий і збагачений цілющими ефірними маслами повітря.

Сучасні садівники вже не можуть уявити свій сад без вічнозелених дерев і чагарників. А вибирати хвойники є з чого. Нижче ви можете ознайомитися з деякими хвойними деревами, які стануть чудовою прикрасою саду і ідеально впишуться в ландшафтний дизайн.

Ялина: опис з фото

Їли – високі стрункі хвойні дерева, які будуть виглядати дуже ефективно як поодинці, так і в композиціях. Професіонали ж здатні спорудити з цих рослин цілі хвойні огорожі . В даний час ялина є для всіх не тільки височенною великої культурою, яка радувала нас з дитинства. Взимку ялина, посаджену у дворі, де можна наряджати новорічними іграшками . Така жива красавица неодмінно порадує не тільки дитини, а й навіть будь-якого дорослого. Періодично асортимент цих хвойних дерев поновлюється новими декоративними видами. Найчастіше для посадки на дачному або присадибній ділянці використовують такі сорти:

  • Акрокона – висота дорослого дерева може досягати 3 метрів, а ширина – 4 метрів;
  • Інверсія – висота такого виду досягає 7 метрів, а ширина – 2 метри;
  • Максвелл – таке компактне дерево сімейства ялинових в висоту і ширину досягає 2 метрів;
  • Нідіформіс – цей вид ялини досягає у висоту не більше 1 метра, а в ширину дерево здатне вирости до 1,5 метрів;
  • Олендорфа – стовбур такого виду їли виростає до 6 метрів, а діаметр крони досягає 3 метрів;
  • Глаука – для цього виду їли характерний блакитний відтінок хвої, тому її часто використовують для прикраси саду в композиціях з іншими листяними деревами.

Ялиця: опис з фото

Ялиця – чудове рослина, що відноситься до сімейства соснових. На латинській носить назву Pinaceae. Якщо порівнювати ялицю з іншими хвойними рослинами, то у неї є деякі відмінності – фіолетові шишки, що ростуть вгору і плоска хвоя . Голки у рослини м’які і блискучі. Зверху хвоя темно-зеленого кольору, а знизу кожна голочка позначена білою смужкою.

Відразу варто відзначити, що молоді саджанці ростуть протягом дуже тривалого часу. Зростання починає прискорюватися тільки після 10 років і триває до самого відмирання кореневої системи. Незважаючи на те, що ялиця є досить поширеним деревом багато все ж не можуть відповісти на питання, є вона хвойним або листяним рослиною.

Назви найпопулярніших видів ялиці серед садівників:

  • Колумнаріс – колоновидний вид;
  • Прострат – гілки дерева ростуть горизонтально, довжина яких може досягати 2,5 метрів;
  • Нана – хвойник виростає до 50 метрів у висоту й до 1 метра в ширину. Крона дерева має округло-приплющену форму;
  • Аргента – являє собою хвою сріблястого кольору. Голки рослини мають білі кінчики;
  • Глаука – хвоя блакитного кольору з легким восковим нальотом;
  • Варігата – рослина відрізняється наявністю жовтої плямистості на хвої.

Ялівець: опис з фото

Ялівець займає лідируючу позицію в списку хвойних дерев з бактерицидну властивість . Рослина є дуже давнім. На планеті ялівець вперше з’явився близько 50 мільйонів років тому. В даний час його прийнято відносити до сімейства кипарисові. Ялівець налічує близько 70 видів, серед яких можна натрапити 30-метрові дерева, бувають і 15-сантиметрові карлики. Кожен вид має свої особливості відносно не тільки зовнішнього вигляду, але і щодо вимог по догляду та утримання.

Найчастіше на дачних ділянках або в саду можна зустріти наступні види ялівцю:

  • Голд Кон – висота хвойника досягає 4 метрів, а ширина 1 метра. Форма гілок щільна узкоконіческая;
  • Хіберніка – доросле дерево виростає до 3,5 метрів заввишки, крона вузька колоновидною форми, діаметр якого становить близько 1 метра;
  • Грін Карпет – відноситься до карликових видів. Виростають кущі всього до 0,5 метра у висоту й до 1,5 в ширину.

Перед посадкою ялівця у себе в саду важливо пам’ятати, що рослина не можна садити поблизу плодових дерев, так як він є провідником такого захворювання, як іржа.

Кедр: опис з фото

Кедр – це хвойне дерево, яке найчастіше можна зустріти в аристократичних садах Англії. Ці хвойні породи здатні своєрідно прикрасити садово-парковий пейзаж. Часто різновиди кедра використовують для прикраси парадних входів. Карликові кедрові породи можна використовувати для бонсай.

Кедрові горішки , які люблять багато, не мають нічого спільного з шишками, виростають на кедрі. Зерна з шишок справжнього кедра не є їстівними. Їстівні горішки можна знайти в шишках кедрової сосни, яка росте у скандинавських лісах.

Основні декоративні породи кедра:

  • Глаука – дерево з блакитною хвоєю;
  • Стрикта – рослина має Колоновидні крону з густими і недовгими гілками, які трохи підняті вгору;
  • Пендула – гілки кедра спадають вниз;
  • Нана – відноситься до карликовому сорту.

Кипарисовик: опис і з фото

У дикій природі ці вічнозелені рослини здатні виростати до 70 метрів заввишки. Зовні кипарисовик дуже схожий на кипарис. У ландшафтному дизайні хвойні низькорослі чагарники нерідко використовують для створення живоплоту . Серед садівників великим попитом користуються карликові види кипарисовика, які в зростанні не перевищують 3,5 метрів.

Назви найпопулярніших видів кипарисовика:

  • Елвуд – крона дерева має клоновідную крону, яка з віком перетворюється в пірамідальну. У віці 10 років висота дерева може бути близько 1,5 метра;
  • Нана граціліси – у віці 10 років висота дерева може бути з півметра. Крона округлої або конічної форми;
  • Компакта – цей вид кипарисовика відрізняється наявністю щільних гілок, акуратною формою крони. Висота дерева то, можливо до 1 метра. Називається так як раз через компактної форми

Перед висадкою хвойника варто звернути увагу на те, що карликові види кипарисовика погано переносять зиму. Під шаром снігу вони не замерзнуть, але можуть випріти. Саме тому дуже важливо стежити за щільністю снігу.

Кипарис: опис з фото

У природному середовищі існування ці вічнозелені рослини являють собою дерева або чагарники, які мають конусоподібну крону або крону в формі піраміди. Весь стовбур у рослини стрункий і покритий товстою корою. Листя щільно притиснута до гілок. Вже на другий рік на кипарисі можуть бути шишки. Кожен вид кипариса має свої вимоги з догляду та вирощування .

Назви найпоширеніших видів кипариса:

  • Бенте – дерево з витонченою кроною і сизо-зеленою хвоєю;
  • Линдли – основна відмінність полягає в наявності хвої яскраво-зеленого кольору і великих шишок;
  • Трістіс – вид кипариса з колоновидною кроною. Гілки дерева ростуть вниз;
  • Компакта – рослина росте у вигляді чагарнику і має крону округлої форми і грубу хвою;
  • Коніка – для цього виду характерна кеглевідная крона і хвоя блакитного кольору з димчастим відливом. Варто взяти до уваги, що цей вид не переносить морозів;
  • Глаука – форма крони більше схиляється до колоновидною. Хвоя сріблястого кольору. Цей сорт здатний спокійно переносити морози.

Модрина: опис з фото

Якщо спиратися на назву, то можна припустити, що ця рослина не повинно бути хвойним. Однак це зовсім помилкова думка. Модрина відноситься до сімейства соснових і відноситься до найпоширеніших хвойники . Зовні рослина являє собою струнке високе дерево, яке трохи схоже на ялина. Модрина щоосені скидає всю хвою.

У сприятливих умовах проживання діаметр стовбура дерева може досягати 1 метра, а висота модрини може доходити до 50 метрів.

В даний час виділяють близько 50 видів рослини. Найпопулярнішими з них є наступні приклади:

  • Вінімаліс – плакуча;
  • Корлі – подушковидна;
  • Репенс – дерево з повзучими гілками;
  • Корнік – дерево з кулястою кроною;
  • Диана – крона кулястої форми, хвоя зеленого кольору з димчастим відтінком.

Туя: опис з фото

Ці колоноподібні вічнозелені чагарники в даний час можна зустріти практичних у всіх ботанічних садах. Відноситься туя до сімейства кипарисових. Чагарники вельми стійкі до гниття, сильним морозам і посухи .

У туї потужна поверхнева коренева система , що ростуть вгору гілки, які утворюють форму колони або піраміди. Також на чагарнику є дрібні шишечки, які дозрівають в перший рік життя.

Всі найпопулярніші види чагарнику туї:

  • Клос оф Голд – відрізняється хвоєю насиченого оранжевого відтінку. Взимку гілки набувають мідний відлив;
  • Колумна – чагарник з темно-зеленою хвоєю, є блискучий відлив, яка не зникає ні взимку, ні влітку;
  • Холмстрап – цей вид підійде для невеликого саду, так як висота рослини не перевищує 3 метрів. Крона чагарнику має конічну форму яскраво-зеленкуватого кольору.

На завершення варто зазначити, що при виборі вічнозеленого дерева або чагарнику для своєї дачної ділянки необхідно знати не тільки популярні види і сорти, але і розбиратися у всіх особливостях росту, темпах розвитку, а також знати правила догляду та утримання хвойніков.

Хвойні дерева і чагарники

Серед популярних декоративних рослин для дачі та присадибної ділянки лідируючі позиції займають хвойники. Хвойні дерева і чагарники невибагливі у вирощуванні і зберігають декоративність круглий рік. Різноманіття форм і різновидів рослин дозволяє створити неповторний дизайн саду.

Види хвойних рослин

З точки зору ландшафтного дизайну хвойні рослини поділяють на гурту за формою і розмірами.

  1. Високорослі і прямостоячі задають вертикальний акцент композиції. До цієї групи відносять туї, сосни і ялини, кедр, тис, кипарисовик. Цих рослин потрібно багато простору для зростання, тому на невеликих ділянках їх не висаджують або садять поодинці.
  2. Чагарники і невисокі дерева, часто з кулястою кроною. Це гірські сосни, великі ялівці, деякі сорти туй. Хвойний сад, складений з таких екземплярів, буде доречний на невеликих ділянках.
  3. Низькорослі і сланкі хвойники. Для зовсім крихітного ділянки або тераси, балкона або маленького дворика можна використовувати карликові сорти туї, сосни, ялівцю, ялини, ялиці. Рослини можуть рости на клумбі або в горщику, що дозволяє їх міняти місцями, привносячи новизну в композицію.

З біологічної точки зору рослини класу Хвойні включають до 8 сімейств, 70 родів і 650 видів. Далеко не всі вони використовуються в декоративному садівництві. Ті різновиди, які вирощують штучно, класифікують на 5 груп, в залежності від готового приросту:

  • полнорослие (30 см в рік);
  • середньорослі (від 15 до 28 см в рік);
  • карликові (8-15 см в рік);
  • міні (3-8 см);
  • мікро (1-3 см на рік).

Дана класифікація дозволяє оцінити те, яким стане рослина через 5-10-15 років після посадки. Однак не відображає кінцевий розмір і форму примірника.

Популярні види і сорти для саду і дачі

В умовах українського клімату можна вирощувати у відкритому грунті кілька десятків видів і понад сотню сортів рослин хвойних порід. Особливо популярні сорти з незвичайною забарвленням хвої: золотистої, блакитний, сріблястою.

самі невибагливі

Для початківця садівника або дачника, що не має можливості серйозно доглядати за садом, важливо вибрати невибагливі різновиди хвойніков. Нижче представлений перелік культур, які відповідають таким вимогам:

  • добре переносять посуху;
  • зимують без укриття;
  • НЕ обгорають на сонці;
  • стійкі до вимокання;
  • не вимагають формує обрізки;
  • добре ростуть на всіх типах ґрунту.

Відповідають цим умовам ялівці. Вони ростуть на пухких і влагоемких грунтах, середньої родючості. Рослини добре переносять яскраве сонце, але можуть рости в затінку саду.

Ялівець козацький – найпоширеніший вид, який тут вирощували в садах. Це потужний чагарник, що досягає у висоту півтора метра. У діаметрі кущ може перевищувати 2,5 м. Його хвоя дрібна, гостра і густа. Залежно від сорту, колір хвої може бути смарагдовим, сизим, блакитним. Гілки розпростерті. Вид стійкий до посухи і не вимогливий до родючості грунту. Морозостійкий. Може рости в тіні, але на освітленій ділянці колір голок яскравіше.

На замітку. Заслуговує на увагу сорт ялівцю Тамаріс (Тамарісціфолія), який утворює куполоподібний густий кущ. Розміри рослини невеликі – висота 1 м, діаметр не більше 2 м.

Особливо декоративні сосни гірські (Муго, Бенжамін, Голден Глоу, Лаурин). Як правило, ці хвойні чагарники не перевищують у висоту 100-130 см, мають щільну, кулясту або подушкообразную крону. Голки жорсткі, середньої довжини. Колір хвої може бути зеленим, блакитним, золотавим, коричневим.

Популярні сорти: Смарагд, Брабант, Даніка, Голден Глоб, Холмструп.

З м’якою хвоєю

Для ділянки, де грають діти, розумно підбирати хвойники з неколючими голками. В першу чергу, це туї з їх лускатої хвоєю. Без ризику вколотися можна вирощувати на ділянці такі хвойні рослини:

  • модрина (Маленький Богль, Корнік, Пендула плакуча);
  • корейська ялиця;
  • кипарисовик Лавсона (Гном, Мініма, Голден Вондер, Колумнаріс Глаука, Алюмігодл);
  • кипарисовик горохоплодний;
  • кипарисовик тупий;
  • тсуга;
  • кедр (кедрова сосна).

Увага! Модрина на зиму скидає всю хвою, оголюючи свій «скелет». Дерево виглядає засохлі і неживим. Цю особливість необхідно враховувати при посадці рослини на дачі.

сланкі сорти

Хвойники, що ростуть вшир, використовуються для висадки в рокарії, на схилах, для декорування великого простору з бідної грунтом.

Більшість форм ялівцю утворять розпростерті по землі чагарники. Діаметр їх може досягати 6 м. Пагони ялівцю добре вкорінюються в грунті, захоплюючи все нові площі.

Ялівець звичайний Грін Карпет . Низькорослий чагарник з щільною кроною, висотою 30 см. Пагони ростуть горизонтально, утворюючи куртини з діаметром до 2 м. Можна садити в півтіні.

З довгою хвоєю

Рослини з довгими голками належать роду Сосна. Великий розмір хвоїнок (до 10 см) у сосни Веймутова. Різновид досить морозостійка і невибаглива. Потребує високої вологості повітря. У садівників популярні карликові сорти рослини:

  • Блю Крок (зеленувато-блакитна хвоя, висота до 2 м);
  • Конторта (висота до 4 м, голки скорочення, довжиною до 8 см);
  • Пуміла (голки до 10 см завдовжки, сріблясто-зелені);
  • Радіата (висота деревця 150 см, хвоїнки до 8 см завдовжки).

У сосни гімалайської Валліхіана (Гріффіта) довжина хвоїнок досягає 18 см. Дерево високоросла, добре переносить мороз і не вражають хвороби. Погано переносить посуху і сухе повітря (вимагає обприскування крони в спеку). У культурі набула поширення компактна форма гімалайської сосни.

Денза (Денза Хілл) . Дерево виростає до 5 м у висоту, має високу швидкість росту. Крона конічна, правильна, пагони спрямовані вгору. Хвоя тонка, зеленувато-сиза, довжиною до 12 см. Рослина вимагає хорошої освітленості.

Гірська сосна Муго володіє густий хвоєю, довжиною 5-8 см. Рослина компактна, з щільною кроною. Майже не уражується хворобами, посухостійка і морозостійка. Гірські сосни розміщують на альпійських гірках, мініатюрні форми гарно ростуть в контейнерах.

Кедрова сосна відрощує голки в 12-14 см завдовжки. Дерево невибагливе, не виносить тільки надмірного зволоження грунту. Дерево росте повільно, але досягає висоти в 30-50 му. Існують карликові садові форми, обмежені зростанням в 7-10 м.

Кедр корейський Суланжа . Висока струнке дерево, до 40 м у висоту. Довжина смарагдових голок досягає 20 см. Рослина відмінно переносить холоду, слабо уражується хворобами.

Популярний у садівників карликовий сорт корейського кедра Морріс Блю , з сріблясто-блакитною хвоєю.

На замітку. Поки рідкісна, але напрочуд гарна форма корейського кедра виведена в Томську в 1997 році. Клон Блакитний Амур має хвою сизо-блакитного відтінку довжиною 12 см. Висота дерева в 10 років від 2 до 4 м, зростання повільний. Крона конічна. Морозостійкий.

Кедровий стланик – невелика рослина з чашеобразной або подушковидної формою крони. Дорослий деревовидний куст досягає висоти 7 м, шириною 5-6 м. Хвоя довжиною 8 см, зелено-блакитна, зростає пучками по 5 вибриків. У садах вирощують карликові форми рослини:

  • Глаука (висота 1,5 м, ширина 3м, хвоя сизо-зелена, довжиною 10 см);
  • Куля (висота 2 м, крона щільна, куляста, довжина хвої 7 см).

У статті описані лише деякі різновиди хвойніков, культивованих в садах нашої країни. Садовод легко може підібрати хвойна рослина, що відповідає його смакам і можливостям.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator