Які хімічні явища у повсякденному житті

Авторadmin

Які хімічні явища у повсякденному житті

Ми користуємося мийними, дезінфікуючими засобами, засобами гігієни, парфумерно-косметичними виробами щодня, часто використовуємо клеї, фарби, лаки, ліки. Хімічні реакції спостерігаються у процесах горіння, нагрівання, випаровування, охолодження, гниття, бродіння.17 бер. 2023 р.

Травлення залежить від хімічних реакцій між їжею, кислотами та ферментами для розщеплення молекул на поживні речовини, які організм може засвоїти та використати. Мило та миючі засоби діють як емульгатори для бруду, щоб їх можна було змити з одягу, посуду та нашого тіла. Наркотики діють завдяки хімії.

Хімічні явища – це явища, під час яких одні речовини перетворюються на інші. Приклади: горіння деревини, поява іржі на поверхні залізних виробів, прокисання молока, пригорання їжі на сковорідці тощо.

Речовини, які вступили у хімічну реакцію, називають реагентами, чи вихідними речовинами. Нові речовини, які утворилися в результаті, називають продуктами реакції. Хімічні реакції людина використовує для отримання металів з металічних руд, пластмас, волокон, гуми — з природного газу та нафти, тощо.

Роль хімії надзвичайно важлива у виробництві будівельних матеріалів, синтетичних тканин, пластмас, фарб, мийних засобів, медикаментів. Хімія забезпечує переробку корисних копалин на цінні продукти: метали та їх сплави, паливо.

При хімічних реакціях відбувається перетворення одних речовин в інші. Змінюються речовини, і, відповідно, змінюються їх властивості: вихідні речовини → продукти реакції, властивості вихідних речовин → властивості продуктів реакції.





Існує багато прикладів хімії в повсякденному житті, які підтверджують наскільки вона поширена і важлива. 1. Травлення залежить від хімічних реакцій між їжею, кислотами та ферментами для розщеплення молекул на поживні речовини, які організм може засвоїти та використати. 2. Мило та миючі …

Про автора

admin administrator