Які крупи не промивають

Авторadmin

Які крупи не промивають

Мити чи не мити: які крупи можна одразу відправляти в каструлю і тарілку

Більшість господинь знає, що крупу потрібно промити перед тим, як поставити на плиту. Однак існує кілька винятків з правил, про які потрібно знати. Які крупи не потрібно промивати, а які краще викупати у воді розповімо далі.

Причин, щоб мити крупу багато – в першу чергу це бажання змити пил, який утворюється при фабричній обробці зерен. Саме це “борошно” змушує злипатися зерна під час варіння, а кашу перетворює в неприємне і неапетитне видовище. Процес ополіскування покращує текстуру і смакові якості, допомагає прибрати тверді включення.

Які крупи треба мити перед приготуванням

Суперечки з приводу того, чому треба мити крупи, ведуться досі. Сучасні виробничі потужності дозволяють дотримуватися гігієнічних вимог, але питання залишається. Тверді зерна потрібно мити. Ця процедура допоможе прибрати сторонні включення – лушпиння, зіпсовані зерна, камінчики, пил і відповісти на питання, навіщо промивати крупи перед варінням.

Досвідчені господині і кухарі знають, яку крупу треба мити, а також, що процес промивання необхідний рису, гречці, гороху, нуту, перловці, сочевиці. Їх потрібно мити до тих пір, поки вода з каламутної не перетворитися в прозору. Цей процес дозволяє позбутися від круп’яного пилу і мучнистості, а значить зробити кашу розсипчастою. Також перед приготуванням горох і квасоля, рис і перловку потрібно замочити на кілька годин. Купати рис і пшоно краще в холодній воді, а гречку, пшеничну і перловку – в теплій. Це дозволить позбутися від присмаку гіркоти.

7 круп, які не потрібно промивати перед приготуванням

Під час приготування каші або гарніру зі злаків можна зіткнутися із незручним моментом. Що робити з крупою, яку витягли з упаковки: промити або відразу відправити в каструлю? З одного боку, традиція ополіскування існує давно, з іншого – не всі продукти потребують цієї процедури. Чи варто відмовлятися від звичної дії із зернами та злаками чи ні, розглянемо у цій статті.

Навіщо миють і замочують крупи

Крупу бажано промивати, щоправда, не всю і не завжди. Є й такі продукти, які краще не споліскувати, а замочувати. Щоб зрозуміти, коли доречна та чи інша дія, розберемося в нюансах.

  • для видалення сміття та пилу;
  • очищення від дрібних частинок оболонки та рослинних залишків;
  • скорочення фітинової кислоти (цей елемент перешкоджає засвоєнню круп організмом, а також надає продуктам гіркого присмаку);
  • часткового вимивання крохмалю (тоді при варінні не утворюватиметься піна, а зерна не прилипнуть один до одного).

До того ж деякі виробники можуть обприскувати крупи спеціальними розчинами, які відлякують шкідників та захищають урожай від погодних капризів. Промиваючи продукти, ми видаляємо ці захисні покриття.

Які крупи мити не треба

Існує список круп, які потрібно промивати перед приготуванням. Їх можна просто засипати у каструлю. У них входять:

  • булгур – він уже пройшов попередню термічну обробку, а тому йому потрібен лише окріп, щоб отримати смачну кашу;
  • манка, вівсянка та геркулесові пластівці – вони вбирають рідину дуже швидко, тому після промивання стануть непридатними для споживання;
  • кус-кус – для приготування цієї крупи потрібен лише окріп, а перебрати її можна і вручну;
  • ячмінна та кукурудзяна крупа – від сміття їх можна легко очистити і вручну, а тому не обов’язково промивати.

Про автора

admin administrator